Dit is de grammofoon voor jonge mensen! PHILIPS Proef eens Moccona. koffie in de ware Douwe Egberts DM» Het nieuwe ambtenarensalaris Joy-riding met bromfietsen wordt een rage onder jeugd Redersverenging verlaat Stichtinff Binnenvaart Reclame fjgkhf>yisf 8 1 I I Arka-commentaar instemmend maar tegelijkertijd vol bezorgdheid GRAMMOFOONS JEUK: Retourtje zwembad op gestolen rijwiel Overheidshulp voor droogteschade te klein Wéliaté in augustus op Floriade OVEKSCH1E Meningsverschil over bestaande regeling Maakt voor Uw zaak „DORP AAN DE RIVIER" „POOLWINNAAR" UIT DE DROOM Hogere voorschotten aan gemeenten Inbrekende auto-dieveH berecht Op dit moment krijgt u gelijk WOENSDAG 17 FEBRUARI I960 PAGINA 8 Ja, clit is de Philips elektro-grammofoon voor jonge mensen. Voor f 148.- een platenspeler compleet met versterker en luidspreker in een moderne koffer, die licht genoeg is om overal mee te dragen... naar uw vrienden, uw feestjes of naar uw eigen kamer. Is er een stopcontact Dan is er muziek! En...bij aankoop van iedere Philips grammofoon krijgt u een jaar lang, iedere maand, het platenblad Disco-Discussies thuisgestuurd. Hierin vindt u talloze wetenswaardigheden over artiesten en grammofoonplaten. met micron-precisie iaIDMiBMiaiaiaiaIiiiaiaiaiaii@imBlöil1i!lini I U kent hem zo goed, u kent zijn reacties bent u bij dat u zo'n potje Moccona hebt zo goed. Met één oogopslag ziet u het: gekocht, dat u de voorkeur hebt gegeven hij geniet van z'n koffie. Op dat moment aan de vertrouwde naam Douwe Egberts! luchtdicht afgesloten, dus altijd vers: in handig glazen potje f 2,05 grote verpakking f 7,50 rechtstreeks uit eigen werkplaatsdus I I I 1 I I WONINGINRICHTING O "b Kandidaat voor Oscar in Amerika Vader door zijn zoon om de tuin geleid (Van onze sportredactie) Gedeeltelijke compensatie voor salarisverhogingen PHIUPS AG 9148 f 148.- Gemakkelijke bediening. Laag gewicht. Handig te vervoeren. 2 Watt versterker. Uit stekende weergave, vier draaisnelheden. Automatische afslag. Stereo-aansluiting. Fraaie, moderne koffer. Afmetingen: J75 x 250 x 150 mm. AG 9149 - f 198.- Dezelfde elektfo-grammofoon met ttansistorversterker. Geeft overal muziek, waar u maar wilt. Voeding: vier droge batterijen van l'/i volt ca. 30 uur muziek. BON u zlctl op bet unieke platen- blad Disco-Discussies abonneren zend dan deze bon vandaag nog. op een briefkaart met f. 1.- extra aan postzegels aan de adreszijde, aan Disco-Discussies. Postbus 25, Amsterdam. 1 AF 24 Naam Adres lig Woonplaatslij ËliSMiiliüiiMiBiiBiiaiilIlimMMiËiiiBiiBiiEiiBiiBiia 9 9 mw. WITTE de WITHSTR. 17 R.DAM TeL 122399 - Vraag gratis Maubelcatalogus I Huurt voor uw feesten etc. mo- Schoonmaak! Schoonmaak! Laat derne klapstoelen en tafels. Glas- nu uw haard vakkundig schoon- werk, kop en schotels, koffieke- maken! Prijzen v.a. 6.50. Spe- tels 10 1. enz. bij de le Schiedam- cialisten op dit gebied N.V. Rola se Verhuurinrichting imon Ros- Haardenfabriek. afdeling Rolista, man, Frans Halsplein 4345. Tel Noordvestsingel 89, tel. 68788. 65800. -- •- Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige be- Locostar rijwielen van Locomo- diening: Kapsalon .7. de Ruiter, Uef rijwielfabriek, v.a. 135,—. Lange Kerkstraat 13. Permanent Ook genn bet. Motor- en rijwiel- vana( j 8l— compleet. Telefoon handel Engelen, Celsiusstraat 42 06833 hoek Prof. Kam. Onneslaan, SLAAPBANK „PULLMAN - patentvering"322.- ook met bijpassende clubs. 16 Wij geven van 25,— tot 200,- voor uw oude wasmachine bij aankoop van wasmachine of com binatie. Klein's verkoop Centrale, Fabristraat 30. Tel. 69552-69580. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen; geen roet of stof meer! Elektrisch Schoorsteenveegbedrijf Rolista, Noordvestsingel 89, tel. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespeci alisten N.V. Rola, afd. Rolista. Noordvestsingel 89 tel. 68788. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. f 1.20 per flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP ROTTERDAM, 16 febr. Er gaat geen week voorbij of de kinderpolitie moet weer enige gevallen behandelen betreffende het wegnemen van of joy-riding met bromfietsen door jon gens. Nog enige dagen geleden hield de politie in Blijdorp enige jongens aan, die werden verdacht van diefstal van een brommer. Er was een knaapje van elf jaar bij, die onder meer bekende reeds gedurende een half jaar brom mers weg te nemen om er van zijn woning in het noorden van de stad naar het zwembad in de Van Maanan- straat v.v. te rijden. Als motief gat hij op, dat hij deze afstand liever niet te voet aflegde en het beter achtte een andermans bromfiets te gebruiken. Verscheidene van de door hem en zijn kornuiten gebruikte brommers werden in het water geworpen, omdat zij de rijwielen niet meer op de plaats waar zij ze weggehaald hadden, durfden terugzetten. Tevens werden twee jongens van 13 en 14 jaar aangehouden die in enkele dagen tijds vijf bromfietsen hadden weggenomen. Zij hadden er een eind op gereden en nadat de rijwielen defect waren geraakt, ergens achtergelaten Men maakt het deze jeugdige joy-riders te gemakkelijk door bromfietsen zo als herhaaldelijk blijkt onafgesloten op straat te laten staan. De justitie treedt trouwens tegen de knapen met grote gestrengheid op. DEN HAAG, 17 febr. Het bestuur van de Kath. Ned. Boeren- en Tuin- dersbond heeft in een telegram aan de voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer met betrekking tot de maatregelen, welke de regering voorne mens is te treffen voor de door de droog te in 1959 getroffen agrarische bedrijven, zijn ernstige teleurstelling uitgesproken. Deze teleurstelling geldt d eomvang van de voorgestelde hulpverlening, de wijze waarop deze ten dele schijnt te zullen w den gefinancierd en de vermogens, en in komenscriteria, welke bij de uitke ring zullen wgrden toegepast. Het bestuur doet op de KVP-fractie een dringend beroep om, gelet op de ernstige situatie waarin velg bedrijven zijn komen te verkeren, té bevorderen, dat deze hulpverlening naar omvang, fi nanciering en uitvoering op een meer bevredigende wijze zal wordne gere geld. De data voor de Westlandse Handels tentoonstelling, die in het kader van de internationale tuinbouwtentoonstelling Floriade ditmaal in Rotterdam zal wor den gehouden in de grote industriehallen, zijn thans vastgesteld. De Wehaté zal op 23 augustus worden geopend en du ren tot en met zaterdag 27 augustus. BENOEMD De afdeling Overschie van het Ned, Roode Kruis heeft de heren J. H. van Ho. boken, W. A. Treurniet en Mr. Dr. A. Kammer benoemd als informanten die zo nodig bepaalde inlichtingen aan het informatiebureau te Den Haag geven. Nu de 'regering haar voorstel toch gaat uitvoeren, is het goed erop te wjj- zen, dat de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken niet een instituut is, dat over eenkomsten sluit doch slechts een ad viesinstelling. De regering heeft us de vrijheid van dit advies af te wijken, al zal zij dit doorgaans niet zo gauw doen. Kleine meerderheid In het onderhavige geval kan naast het feit dat de regering haar eigen verantwoordelijkheid heeft hebben meegespeeld. dat de drie centrales, die afwijzend stonden te genover het regeringsvoorstel, slechts een kleine meerderheid van het overheidspersoneel vertegenwoor digen en dat deze centrales hun af wijzing op verschillende gronden ba seerden. ROTTERDAM, 15 febr. De Neder landse Vereniging van Reders, die met vier organisaties van binnenschippers de stichting Nederlandsche Particuliere Binnenvaart vormt, is uit de stichting ge treden, omdat zij, aldus vertelde de voor zitter van genoemde redersvereniging, de heer A. M. Kranenburg, zich niet kan verenigen met de ideeën, welke de stichting heeft ten aanzien van de te volgen binnenvaartpolitiek. Zoals bekend heeft de minister van Verkeer en Waterstaat naar aanleiding van artikel 45 van de in 1954 in werking getreden wet goederenvervoer binnen scheepvaart in de Memorie van Toelich ting de mogelijkheid gesuggereerd de be staande evenredige vrachtverdeling even tueel tot een grens van 250 ton, en de daarmee gepaard gaande beursdwang op te heffen. Naar aanleiding van deze proefballon hebben diverse organisaties hun mening aan de minister kenbaar ge maakt. Zo ook de stichting. De heer Kra nenburg meent, dat ook uit haar ziens wijze de bestaande beursregeling ten aanzien van de evenredige vrachtverde ling in gevaar zou kunnen komen. Hij wees erop, dat aan het tegenwoordige stelsel van de beursregeling bezwaren kleven, met name wat betreft de tariefs notering, bezwaren die ook door de ver laders zouden worden gedeeld. Onder handelingen hierover hebben volgens spr nog niet tot een oplossing geleid. Zou de tegenwoordige constellatie in de binnen scheepvaart worden gewijzigd, dan vreest de vereniging chaotische toestanden, waarbij er geen weg terug meer is. Als aanvaarbare oplossing ziet de heer Kranenburg een onvoorwaardelijke hand having der bestaande beursregeling, het op korte termijn aanbrengen van tariefs wijzigingen voor de verschillende be stemmingen, het handhaven van de ta riefsmarges om het zomer, en winterver- voer tot zijn recht te doen komen, in trekken van het systeem, waardoor het betalen van vrachtprijzen boven de wet telijke tarieven mogelijk is, en tenslotte het scheppen van een zo groot mogelijke vervoerszekerheid voor de binnenlandse verlader. Bjj de Algemene Centrale van Over- heids Personeel domineerde het belang van de oegeling ten behoeve van de gepensionneerden. De ACOP wilde de loonsverhogi g voor de ambtenaren ia- ten wachten tot ook voor de gepen sioneerden de zaak in kannen en krui ken zou zijn. De Centrale voor Hogere Rijksambtenaren verwierp het rege ringsvoorstel omdat zij meende, dat de topfunctionarissen niet op de juiste wijze behandeld werden, terwijl het Ambtenarencentrum bij zijn bezwaren het accent legde op de omstandigheid, dat onvoldoende tegemoet gekomen zou zijn aan het optrekken van het gemid delde salaris van 1938. In het overleg zal nu verder bespro ken worden op welke wijze de zoge naamde franjeverbetering besteed moet worden. In de kringen van de ARKA, die zo als gezegd vrijdag evenals de christe lijke centrale niet het regeringsvoor stel meeging, kan men de beslissing van de regering wel billijken. De voor zitter van de ARKA, mr (1. A. A. M. Boot, gaf ons desgevraagd als zijn me ning, dat de algemene loonsverhoging van vijf pet. in overeenstemming is met de redelijke verwachtingen die men koesterde. Bezorgd over belangen lager en middelbaar personeel Mede gelet op de overige onvoldoen de resultaten maakt de ARKA echter wel ernstig bezwaar tegen de datum van ingang van de loonsverhoging. De- se datum is ecu uitvloeisel van de trendgedachte, die de ARKA verwerpt. De katholieke ambtenaren maken zich met name bezorgd over de belan- j gen van het lagere en het middelbare overheidspersoneel. Hieraan is onvol-1 doende aandacht besteed. Het beschik- j bare nog te verdelen bedrag acht men j ontoereikend. Men wil trachten uit de „franje" van 1,2 pet. nog zoveel moge lijk te doen voor de lagere en middel bare ambtenaren. In het jongste nummer van het ARKA-weekblad wordt er voorts op gewezen, dat de toezegging inzake de gepensioneerden (namelijk om vóór i april 1960 hierover de onderhande- lingen af te sluiten) veel onzekerheid laat voortbestaan. Het zal na de afsluiting van de on derhandelingen een primaire taak zijn om zo spoedig mogelijk met de rege ring in het raam van de gedifferen tieerde loonvorming te komen tot een zodanig loonbeleid voor het overheids personeel, dat het voortaan tijdig, overeenkomstig zijn status en belang rijkheid, zjjn aandeel zal krijgen in de welvaartsstijging van ons land. Voor verschillende categorieën van overheidspersoneel, zoals bijv. de be lastingambtenaren en de verplegenden, acht de ARKA de toestand onbevredi gend. Door middel van grotere door- stromingsmogelijkheden, c.q. door her waardering van functie, zullen deze mensen extra geholpen dienen te wor den. HOLLYWOOD. 16 febr. (U.P.I.) Tot de vijf niet-Amerikaanse films, die door het comité van de „Academy of Motion Picture Arts and Sciences" kandidaat zijn gesteld voor een „Oscar" behoort de Nederlandse film „Dorp aan de rivier" van Fons Rademakers naar het boek van Antoon Coolen. De andere niet-Amerikaanse films zijn „Orfeo Negro" (een Frans-Braziliaan se coproduktie) ,,Die Brucke" (Duits) „La Grande Guerra (Italiaans) en „Paw" (Deens). Op 27 februari wordt definitief be slist over de kandidatuur van de vijf films. De prijsuitreiking heeft plaats op 4 april, in RKO Pantages Theatre te Hollywood. DEN HAAG. 16 febr. Vanmorgen Is dc KNVB opgebeld door een angstige zoon van de heer L, Hilgers uit Tudde- ren, die met vijftien punten kandidaat was voor de hoofdprijs van de voetbal pool van deze week. Zoon Hilgers bekende met zijn va der, die zondag de uitslagen van de voetbalwedstrijden niet had gehoord, een grapje te hebben willen uithalen door hem te zeggen, da' hij alles goed had ingevuld. Om de zaak geloofwaardig te maken liet hij zijn gelukkige vader een juist ingevulde kolom zien op een even snel geschreven poolformulier. De grap is nu uit de wereld. (Eigen bericht) De minister van Binnenlandse ZakeO heeft aan de gemeentebesturen mede gedeeld, dat voor 1960 voorschotten uM het gemeentefonds zullen worden ver strekt berekend naar 158 procent v»0 het basisbedrag van de algemene uit' kering en naar 156 procent van het ts*' sisbedrag der belastinguitkering. De algemene uitkering werd reeds bere kend naar 158 procent, doch de belaS' tinguitkering naar 148 procent. De ver' hoging van laatstgenoemde uitkerintf geeft de gemeenten In totaal een ho gere inkomst van plm. 18 miljoen gul' den. Zodra de nodige gegevens bekend zijn omtrent de financiële gevolgen vaö de binnenkort te nemen salarismaatre' gelen voor het overheidspersoneel tat' gemene salarisverhoging en compens3' tie voor huuré en melkprijsverhoging'- zullen nadere mededelingen volgen oh1' trent eventuele verhoging van de uit' kering uit het gemeentefonds. De nister wijst er echter reeds nu op, da* de eerder genoemde inkomstenverb0' ging van plm. 18 miljoen beschonk zal worden als een gedeeltelijke com' pensatie voor de gevolgen van bedoel' de salarismaatregelen en derhalve nie' voor andere doeleinden kan worden be' stemd.. DEN HAAG 16 febr. In juli van bei vorig jaar botste een auto, waarin tvse personen zaten, met een geweldige klgP tegen de uitspanning Het Vaantje aan de Grindweg te Hiilegersberg. De wagen *vaS uit de garage van een bakker te Wass®' naar gestolen. Eerst hadden de joy-riderS zich in de bakkerij meester gemaakt v9p een geldkist. De daders, de 22-jarige C. R. uit Nijiue' gen en de eveneens 22-jarige Nijmegenaar A. S. werden vanmorgen door de rech'' bank te Den Haag veroordeeld. C. kreeg twaalf maanden, waarvan dr'e voorwaardelijk en A. S. negen maand®0' met aftrek van voorarrest.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 8