Carol Geen miljoenen voor half werk aan Lauwerszee Van Dam en Dame Zomercollectie Max Heymans Heiss thuis Schroeders leidt Centrale training gaat niet door Van stukken in Parijs-Nice Fraaie successen voor Vink Neger Thomas steeds hoger en schijven Charlotte Kohier knoopt linten aan elkaar Favorieten behalen overwinningen Barcelona met zeven spelers in het Spaanse elftal Amateurs in Londen tegen Engeland Afdeling Groningen achter KNMV Brazilië verliest van Costa Rica VVV naar Engeland Zwaarste straf ooit door KNVB opgelegd NIEUWE MARABOE Driebandentitel ZATERDAG 12 MAART 1960 Tennisleraren in duel Testmatch tegen West-Indië Engeland profiteert van laatste batslieden Tsjechisch basketballteam bereikt halve finales Wim de Jong laat Dukel voorgaan Damkampioen wenst geen herkamp Toekomst motorsport is niet zo somber Olympisch dorp bijna klaar Toch motorraces Voor speler Roermondia Courses Hilversum DEN HAAG, 11 maart In de Hout- rusthal is vandaag een begin gemaakt met het toernooi om de nationale kam pioenschappen overdekte banen 1960 voor tennislerearen. De resultaten van de eerste ronden waren: enkelspel: Nieberg versl J. Heemskerk 62 61, J. Schuuring versl Van der Bijl 62 64, Blom versl Noordhoek 46 63 64, Borst versl A. Kauling 64 62, Mulder ver sloeg Th. Schuuring 61 61, De Smit versl Van Turnhout 6—0 61, Kraai- kamp versl Verhoeff 61 60, Buyte- laar versl De Mos jr 60 61, Goed- raad versl Ch. Heemskerk 63 61, G. Kauling versl Van Leeuwen 63 63, Dekkers versl Brouwer 60 62. Warmenhoven versl Van der Heuvel 63 63, Titelhouder J. de Mos, W. Hemmes, Parlevliet en H. Hemmes hadden een bye. Tweede ronde: J. de Mos versl Nie berg 61 6—1, J. Schuüring versl Blom 62 64, W. Hemmes versl Borst 62 64, Mulder versl De Smit 63 60, Parlevliet versl Kraaikamp 61 60, Buytelaar versl Goedraad 61 62, H. Hemmes versl G. Kau ling 62 60, Dekkers versl Warmen hoven 61 63. Dubbelspel, eerste ronde: J. de Mos en Parlevliet verslaan De Gunst en van der Heuvel 60 60, B. P. de Mos en Dekkers versl De Smit en Van der Bijl 6—0 6—0, Mulder en H. Hemmes versl Ch. Heemskerk en J. Heemskerk 6—1 62, Noordhoek en Kraaikamp versl R. Kauling en A. Kau ling 36 63 64. GEORGETOWN, 11 maart De 24- jarige Dave Allan heeft met een mag nifieke innings van 55 het herstel inge leid van Engeland op de tweede dag van de vierde testmatch tegen West- Indië. Engelands eerste batslieden faal den hopeloos, maar Allan, die als num mer negen aan bat kwam, bracht het totaal op 295 en bij het sluiten had West- Indië er 32 gescoord zonder verlies. Al lan voegde met Ted Dexter 44 aan het totaal toe voor het zevende wicket, 39 met de geblesseerde Ken Barrington voor het achtste wicket en 27 met Brian Statham voor het laatste wicket, waarmee Engeland voor de laatste vier wickets 120 scoorde. BARCELONA, 11 maart Zeven spe lers van het elftal van Barcelona, dat Wolverhampton Wanderers in het toer nooi om de Europese beker uitscha kelde en daarmee de halve finales be reikte, zijn gekozen in het Spaanse na tionale elftal, dat zondag te Barcelo na tegen Italië speelt. De overige vier plaatsen worden bezet door drie spe lers van Real Madrid en een van At- letico Bilbao. De Spaanse ploeg is als volgt samen gesteld: doel: Ramallets (Barcelona), achter Olivella en Gracia (beiden Bar celona), midden: Segarra (Barcelona Garay (Atletico Bilbao) en Gensana (Barcelona), voor: Herrera (Real Ma drid), Martinez (Barcelona), Di Ste- fano (Real Madrid), Suarez (Barcelo na) en Gento (Real Madrid). DEN H.AAG, 11 maart Naar de KNVB meedeelt, zal de centrale trai ning van het Nederlands elftal, die op donderdag 17 maart in het stadion „De Vliert" in Den Bosch zou worden gehouden, wegens omstandigheden niet doorgaan. DEN HAAG, 11 maart De wedstrijd tussen de amateurteams van Engeland en Nederland voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi zal woens dag 13 april worden gespeeld op het terrein van Tottenham Hotspur in Lon den. De wedstrijd begint om 19.30 uur. PRAAG, 11 maart De Tsjechische kampioensploeg Orbis Praag heeft te Praag met 65-52 gewonnen van Roanne (Frankrijk) in een wedstrijd voor d kwartfinales van het toernooi om de Europese basketballbeker voor clubs. Hoewel Roanne de eerste ontmoeting met 68-59 had gewonnen, plaatsten de Tsjechen zich door een beter doelge- middelde voor de halve finales. Zij zullen daarin uitkomen tegen Ask Riga. Wat de waterhuishouding in het Del tagebied betreft, gaat de vereniging van het standpunt uit, dat men nu reeds de gegevens moet verzamelen om straks de grote voorraad zoet water, die in het Deltameer' ter beschikking komt, zoveel mogelijk aan de landbouw dienstbaar te maken. Men zal de ver drogende gronden van Brabant van wa ter kunnen voorzien of het water op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden kun nen toepassen. Men zal zout kwelwater kunnen wegspoelen of de polderpeilen op een gewenste hoogte kunnen hand haven. Men zal zomerpeilen kunnen re gelen of het gehele jaar door naar de gewenste waterstand kunnen streven. Het geven van water aan tuinbouwge- wassen zal de grootste baten opleveren, het regelen van peilen in de herverka- velde polders zal het minste kosten. Het onderzoek is thans zo ver ge vorderd, dat voor de belangrijke hydro logische vraagstukken in het Deltage bied de wijze van oplossen bekend is en de methode om de noodzakelijke gege vens te verkrijgen wel vast staat. Het gebied is echter zo groot, dat geen en kel thans bestaand instituut aan een zorgvuldig onderzoek als neventaak een voldoende omvangrijk aandeel zal kun- hen bijdragen. De heer Smeding vroeg zich daarom af of niet de tijd reeds gaat komen om aan de studie van de landbouw-huishou- ding een meer gecentraliseerde vorm te geven, zodat een aantal onderzoe kers, gesteund door voldoende fondsen, zich daaraan geheel zou kunnen wijden. Ir. P. Santema van de Deltadienst hield een inleiding over de waterhuis houding van het Zeeuwse Meer. Aange zien het Zeeuwse Meer voor zijn voe ding met water voor gemiddeld 85 pet. zal zijn aangewezen op het via de slui zen in het Volkerak in te laten water, zal er een sterke binding bestaan tus sen het meer en het noordelijk deltage bied. Deze binding heeft zowel betrek king op de hoeveelheden water, die men zal kunnen inlaten, als op het peil, waar toe men het meer zal kunnen opzetten. Ook nadat het meer ontzilt is, blijft doorspoelen geboden, omdat de onder grond in Zeeland zeer zout is en dit zout in de laaggelegen polders omhoog kwelt. Tal van ingewikkelde vraagstuk ken moeten nog worden opgelost en de uiteindelijke inrichting van het Zeeuwse Meer zal stap voor stap moe ten groeien. In tijden met lage rivier- afvoeren zal men geen water op het Zeeuwse Meer inlaten en de sluizen in het Haringvliet gesloten houden, zodat al het beschikbare water via de Rot terdamse Waterweg naar zee vloeit. Een meer effectieve bestrijding van de zout water penetratie op de Rotterdam se Waterweg is mogelijk, wanneer de Oude Maas aan de b.enedenmond wordt afgesloten. Ondanks de hiermee te be reiken verbetering kan zelfs dan een voldoende laag zoutgehalte van het van de Rotterdamse Waterweg te betrekken water bij de laagste Bovenrijnafvoeren niet altijd worden gegarandeerd, o.m- vanweg het vrij hoog oplopen van het zoutgehalte van het Rijnwater zelf. Zo dra meer rivierwater ter beschikking staat zal men, nadat het zoute water op de Rotterdamse Waterweg voldoen de is teruggedrongen, een geringe hoe veelheid water lozen via de sluizen in het Haringvliet voor de verversing van dit bekken en het overige water gebrui ken om het Zeeuwse Meer op peil te houden en door te spoelen. Wanneer daarna nog meer water over is, kan men dit gebruiken om de kwaliteit van het water op de Rotterdamse Waterweg verder te verbeteren; het meerdere zal men als overtollig water via de slui zen in het Haringvliet afvoeren. Ook de familie Heiss is evenals de families Dijkstra en Haanappel bijzonder verheugd met haar succesvolle dochter, de Olympisch kampioene. Vader Edward begroette zijn dochter al op de trap van het vliegtuig, dat haar van Los Angeles naar New York bracht. De Amerikaanse atleet John Thomas heeft vrijdagavond bij indoorwedstrij- den in Chicago 2.19.6 meter gesprongen. Dit is de beste prestatie ooit op een overdekte baan verricht. Voor indoorwedstrijden bestaan geen wereld records. Het officiële wereldrecord staat op naam van de Rus Yuri Stepanov, die op 13 juli 1957 in Leningrad 2.16 meter sprong. Twee maanden terug had John Thomas reeds 2.18 meter gesprongen. Bij de laatste elf xvedstrijaen waaraan hij deelnam is hij niet onder 2.13 meter gebleven. Vrijdagavond bleef de jonge neger geheel alleen over bij het hoogspringen. Geen van zijn concurrenten kon hem meer volgen toen hij eenmaal boven de 2.10 meter was. Bij 2.14 meter had hij een tweede poging nodig om over de lat te komen. Die werd daarna op 2.19 gelegd. De eerste sprong mislukte. Bij de tweede keer raakte zijn hand de lat, die weliswaar trillend, liggen bleef. Even nog hielden ruim tienduizend toeschouwers hun adem in. Toen barstte het gejuich los. Opnieuw had John Thomas voor een ongelooflijke prestatie gezorgd. Bij de ojjiciële nameting bleek de juiste hoogte 2.19.6 meter te zijn. Sinds kort is Wim de Jong de natio nale damkampioen. En men kan zich nauwelijks een sympathiekere representant van dit schone, beschaafde denkspel wensen. Zo onrustig en „explo sief" de 37-jarige Haarlemmer de posi ties op het zwart-witte veld kan be handelen, zo vriendelijk en bescheiden is hij, wanneer zijn ongetwijfeld grote capaciteiten in deze sport ter sprake komen. Het is dan ook typerend voor Wim de Jong, dat hij niet is ingegaan op de be slissing van de K.N.D.B. om tussen hem en de nationale kampioen 1959, Barend Dukel, eon beslissingswedstrijd te laten spelen. Dit in verband met het toernooi om het wereldkampioenschap, dat dit jaar nog. in aktober of november, in Nederland wordt gehouden en waaraan waarschijnlijk slechts één Nederlandse speler zal kunner deelnemen. De Jong redeneert, dat Dukel als na tionaal titelhouder van het vorig jaar geen kans heeft gehad om zich via een kandidatentoernooi te plaatsen voor de tweekamp om de wereldtitel. De Bond besloot namelijk destijds o:n ir. Van Dijk r.ls kampioen '58 af te vaardigen. WIM DE JONG Als deze regel zou worden doorge voerd. zou het komende wereldtoer- nooi Dukel aan de beurt zijn geweest om zich internationaal met de sterk- sten te meten. Daarom meent De Jong, dat een herkamp tussen hem en de IJmuidenaar niet rechtvaardig is. Hij trekt zich terug als maar één speler kan worden aangewezen voor het vier jaarlijkse wereldtoernooi. Overigens verkeert de Haarlemmer op het ogenblik in zeer goede vorm. Zijn score uit het nationale titeltoernooi acht gewonnen, 6 remise en een verloren geeft zijn enorme speelkracht niet sterk genoeg weer. De Jong wint zijn partijen bijna altijd op bijzondere wijze. Hij leidt Links op deze foto ziet men het Olym pisch dorp, dat de deelnemers, trainers en officials van de Zomerspelen zal moe ten huisvesten. Rechts kan men de in aanbouw zijnde Corso Francia opmerken, de Frankrijk-laan, voorts een viaduct, dat de verbinding zal vórmen tussen het Ford Italico, waarbij het Olympisch dorp is gebouwd, en het centrum van Rome. het spel naar een climax, heeft steeds verrassingen achter de hand en zijn te genstander moet altijd op iets „vreemds" bedacht zijn. In dit verband is het merk waardig, dat de nationale kampioen in de jongste strijd om de Noordhollandse titel in de beslissingsmatch tegen Van Heerde geen voet aan de grond kreeg. Tegen een middelmatig speler, die in het nationale toernooi niet meer dan een gedeelde 14e plaats bereikte, faalde de taktiek van De Jong driemaal op rij. Twee keer behaalde hij ternauwernood remise, de laatste partij was hij kansloos. Nu is het een feit dat Van Heerde een sterke positionele partij speelt, dat hij van zijn stelling een bolwerk maakt, waartegen al velen te pletter zijn ge lopen. De Jong stootte zijn hoofd ook en misschien leerde hij er genoeg van om in de nationale titelstrijd met hernieuw de nauwkeurigheid van leer te trekken. De lezer vindt, onder no. 97, weer eens een aardig tweezetje, dat een zeer goede inleidingszet bezit en daarbij uit munt door een goede constructie. In no. 98 Is vooral de Inleidingszet te waarderen, waardoor een fraaie mat- stelling ontstaat. Belde problemen zullen de oplosser prettig bezighouden. Oplossingen over drie weken. Probleemoplossingen No. 91 J. Hartong. Opl. 1. P d3-b4 dreiging 2. f2-g3 f3-g4: enz. No. 92 J. Opdenoordt. Opl. 1. P e8- d6 dreiging 2. T f7-d7 enz. 1K d6 (f4) 2. D f4t enz. 1d4 2. P c4t enz. 1P d2 2. D g3j enz. Met de inzending van problemen gaat het op het ogenblik traag. We menen, dat het ringtoernool toch een attractie voor onze Nederlandse componisten moest zijn. Inlichtingen betreffende deze rubriek te richten aan onderstaand adres. P. A. Koetsheid, Huize St. Bernardus, Sassenheim. No. 97 L. C. Willemsens, Utrecht. Eerste plaatsing. Mat ln 2 zetten. No. 98 V. L. Eaton. Ie pr. South African Chess Player '59-1. Mat in 2 zetten. Dat de toekomst van de motorsport in Nederland donker zou zijn, meent de R.K.N.M.B. met klem te moeten ontkennen. Het bestuur van deze katholieke bond heeft ons in een schrij ve) meegedeeld, dat de chaotische situa tie in de kringen van de K.N.M.V. het gevolg heeft, dat slechts de kleinste helft der motorsportwedstrijden in het ge drang komt. De R.K.N.M.B. vervolgt: „Met tussen de 20 a 30 wedstrijden per seizoen. waar: bij het bezoekersaantal dikwijls 20.000 a 25.000 bedraagt, achten wij het mogelijk het motorsportminnend publiek het ko mende seizoen ruim aan hun trekken te laten komen". Dat het bestuur van de K.N.M.V. de concurrentie van de katho lieke organisatie niet onderschat blijkt uit zijn waarschuwing aan de renners geen domme dingen" te doen, dat wil zeggen, niet over te stappen naar de R.K.N.M.B., aangezien dit een levens lange schorsing tot gevolg zou hebben. Reeds meer dan 30 renners hadden na melijk kontakt gezocht met deze organi satie. Het bestuur van de R.K.N.M.B. heeft direct na het voor het al langer be kende en verwachte conflict het standpunt ingenomen, zich van deze nare geschiedenis afzijdig te houden en slechts bii hoge uitzondering en onder bepaal de voorwaarden in te gaan op aanmel dingen van leden van de K.N.M.V. Met een eigen „stal" van ongeveer 150 renners had de katholieke bond geen be hoefte aan „overlopers1*, hoewel men niet ontkent, dat door het afgelasten van de wedstrijden van de K.N.M.V. dit een financieel 'voorspoedig seizoen kan wor den, vooral voor de organiserende ver enigingen, die een reserve-kapitaaltje kunnen vormen. De R.K.N.M.B. laat morgen in Heesch (bij Oss) de openingswedstrijd van het seizoen verrijden, waarbij dit plaatsje de primeur krijgt van de races in de 250 cc klasse, die deels voortkomt uit de voor malige seniorenklasse tot 175 cc. De wed strijdkalender vermeldt dan verder: 27 maart Baarle Nassau, 18 april Udenhout, 24 april Valkenswaard, 30 april Amers foort en 5 mei Zeist. Daarna volgen nog 15 wedstrijden, waarvan de laatste op 11 september is in Tuddern. GRONINGEN, 11 maart De afde ling Groningen van de KNMV heeft zich achter het beleid van het hoofdbe stuur geplaatst. Op de jaarvergade ring-, die donderdag 10 maart in Gro ningen werd gehouden, werden twee voorstellen van de oppositie die een af keuring inhielden inzake de retributie kwestie, verworpen. Een voorstel om de begroting te wijzigen kreeg slechts 14 van de 31 stemmen terwijl het plan een reorganisatie-commissie in te stel len werd verworpen met 20 tegen 11 stemmen. De heer W. Goossen (St. An- tonius) werd kandidaat gesteld voor een plaats in het hoofdbestuur. SAN JOSé, 11 maart Costa Rica heeft in het toernooi om het Pan-Ame- rikaanse voetbalkampioenschap te San José met 3-0 gewonnen van Brazilië. Met de rust leidde Costa Rica reeds met 2-0. MONTCEATJ LES MINES, II maart De Belg Gilbert Desmet he-eft vrij dag de derde etappe van de wielerwed strijd Parijs-Nice gewonnen. Hij legde de 197 km van Bourges naar Montceau Les Mines af in 4 uur 47 min 28 sec. De Faema-équipe heeft in de derde etappe de strijd volkomen beheerst, waardoor renners van deze ploeg de eerste vijf plaatsen in hei algemeen klassement hieven bezetten. Weliswaar ging Gilbert Desmet (Carpano) ais eerste over de eindstreep, doeh zijn voorsprong op het peloton, waarin zich alle „groten" bevonden, bedroeg zegge en schrijve drie seconden. In de alge mene rangschikking kwam dan ook vrijwel geen wijziging. Toch is de rit allesbehalve kalm ver lopen. Gedurende bijna drie uur was de Fransman Privat. die mei zijn landge noot Annaert en de Belg Cerami was ontsnapt uit de grote groep, theoretisch drager van de leiderstrui, maar een fel tegenoffensief van de Faema-ploeg in de laatste tientallen kilometers maakte aan de illusies van Privat een einde. Een massasprint scheen de beslis sing te moeten brengen, maar in het zicht van de finish demarreerden Des met en Rivière. Deze twee slaagden er in voor het jagende peloton te blij ven, waarbij Desmet zich tenslotte ook nog van Rivière ontdeed. Stolker be zet na de derde etappe de 56e plaats in de algemene rangschikking met een achterstand van 5 min 45 sec op de leider. Het algemeen ploegenklasse- ment: 1. Faema 43.43.21, 2. Mercier 34.47.12, 3. Carpano 34.49.06, 4. Rapha Gitane 34.49.49, 5. Helyett 34.51.41. Algemeen klassement: 1. Schroeders (Faema) 11.33.57, 2. Van Looy (Fae ma) 11.34.12. 3. tot en met, 5. Impanis, Sorgeloos en Kerkhove (allen Faema) 11.34.12. 6. tot en met 9. Bouvet, Pouli- dor, Dissez en Privat (allen Mercier) 11.35.44. VENLO, 11 maart De Venlose ere divisieclub VVV zal van 1 tot 8 april een trip door Engeland maken. Op dins dag 5 april spelen de Venlonaren tegen Blackburn Rovers en de dag daarna tegen Blackpool. Zowel Blackburn als Blackpool spelen in de eerste divisie van de Engelse league. HILVERSUM, 11 maart De uit slagen van de derde ronde van het toernooi om het kampioenschap van Nederland le klasse groot biljart drie banden, luiden: Lammerts Vink Knol Broer Kooijman Douma Peters Panhuizen Lammerts Douma Kooyman Broer Pandhuizen Vink Knol Peters De stand na volgt: 1. t/m 3. allen 6 punten Knol, Kooyman 7. Lammerts, 0 uit 4. 30 93 3 0,322 40 93 3 0,430 37 74 4 0,500 40 74 7 0,540 4.0 95 3 0,421 38 95 4 0,400 40 62 5 0,645 35 75 3 0,466 27 97 3 0,278 40 97 4 0,412 40 73 5 0,547 28 73 4 0,383 35 75 3 0,466 40 75 4 0,533 40 70 3 0,571 30 70 3 0,428 de vierde ronde is als Peters, Vink en Douma, uit 4 partijen; 4. t/m 6. en Broer, alleen 4 uit 4; 2 uit 4; 8. Panhuizen, ROERMOND, 11 maart De 30-ja- rige speler M. Ferdinand van de Lim - burgse vereniging Roermondia (vierde klasse F van district zuid I) is wegens trappen en slaan van de scheidsrech ter tijdens de wedstrijd Roermondia- SSVM door de strafcommissie van de afdeling Limburg van de KNVB ge schorst voor de duur van 25 jaar. Bo vendien is hem tot 1 januari 1962 de toegang tot alle terreinen ontzegd. Dit is de zwaarste straf, die ooit door de KNVB werd opgelegd. Naar aanlei ding van de onrustbarende stijging van het aantal Strafzaken en de toenemen de spelverruwing had de strafcommis sie enkele maanden geleden een ernsti ge waarschuwing gericht tot de aange sloten verenigingen. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 12 maart Voor de a.s. zondagmiddag te houden courses luiden onze tips: Mereveldprijs (2040 m): Ydeal Double, Windsor Hanover, Yellow Rose. Duindigtprijs (2400 m): Xandro S., X Straal W., Witvoet. Alkmaa rprijs (2000 m): Xissy Nor ton, Ville France, Winston Hanover. Hilversumprijs (2000 m): Vaja Con Dios, Titus Saint, Wilschot. Sappemeerprijs (2900 m): Velduil S„ Tilda O., Victor van Oranje. Groningcnprijs (Amateurs, 2020 m): Xerophyt, Uncle Mars, van H. Finale Grote Winterprijs (2000 m): Quartus Spencer, Trudi Trothan, Taren- tella. Nootdorpprjjs (2000 m): Vrijbuiter, Uferzwaluw S., Venus. Leeuwardenprijs (2000 m): Xitty Ere bus, Xaisina, Wilma Dear. Deze nieuwste pocket-serie (uitg. voor Nederland: J. M. Meulenhoff Amsterdam) onderscheidde zich bv haar debuut vorig jaar speciaal door een tweetal interessante verhalen, waarvan Sylvia het middelpunt vorm de, beurtelings als stewardess en als filmactrice. Later volgde van René Philippe, die de beide knap-geschetste jonge-vrouw-beroepen als achtergrond van een levendige persoonsbeschrijving bezigde, nog een derde Sylvia-nummer, ditmaal gewijd aan de ingewikkelde voorbereidingen die voor haar brui loft blijkbaar onvermijdelijk waren. Haar vroegere maatschappelijke func ties bleven er niet vreemd aan. Op hetzelfde stramien geborduurd, is nu in de blauwe reeks verschenen „In de Galeries de la Madeleine", door Dominique Forel, de spannende lotge vallen bevattend van het flinke ver koopstertje Zoé in het grote Parijse warenhuis. Het dappere Franse meisje is ge zakt voor het secretaresse-examen en krijgt nu de kans op proef te komen werken als verkoopster; een kranig stukje omscholing voordat ze het in het nieuwe métier „geschoten" heeft. Wat ze vooral dankt aan haar karaktervast heid en ondernemingsgeest. Uit het verhaal is ook zakelijk aller lei te leren voor de vrouwelijke jeugd, die Zoé's voetstappen zou willen druk ken; waarbij de methode van de uit gever, de verhalen met diverse prac- tische gegevens terzake het beroep te omringen, welkome hulp biedt:. Op en top Frans overigens, dit aar dige boekje! Haz. Probleem voor beginnende oplossers. No. 608 van A. A. Polman te Bussum. Wit speelt en wint; oplossingen kun- nen ingezonden worden tot 15 april a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van no. 3361 van W. Lente te Koudekerke. Wit speelt naar: 32, 40, 22, 2, 41. 5 en wint Met dit fraaie, niet al te moei lijke stukje levert de auteur de zoveel ste bijdrage aan de verzameling 46/5. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 607 e;i 608 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 15 april a.s. Oplossing van no. 604 van dezelfde auteur. 49-43, 23x41, 44-39, 26x48, 35-30, 24x44, 33x2, 44x42. 2x25 slaat zes stukken, 48x39. 25x43 en wint. Een leuk stukje met fraai slagwerk en verrassende afwerking. PRIJSWINNAARS Den Dungen; van 602/603 door H. v. Van de nummers 600/601 is het dam- Winkel te Rotterdam en van 604/605 werkje gewonnen door A. Weyts te door J. H. Bardoel te Moergestel. DE WINTER-SERIE De vele oplossers waren vol lof over deze prachtserie, sommigen zelfs uit bundig in hun beoordeling. Dit was dan ook wel te verwachten als men weet dat het alle bekroonde problemen zijn uit onze compositiewedstrijd, welke ln ons blad in de winter van 193S/'39 ge houden werd en waaraan vrijwel alle bekwame problemisten deelnamen. De aummerk 9 en 10 hebben de op lossers wel deTneeste moeite gekost om ze tot een goed einde te brengen; deze waren Inderdaad niet gemakkelijk doch heel fraai. Teneinde ledereen ln staat te stellen zelf zijn oplossingen te controleren ge ven we hier dan de ontledingen. No. 1 van A. H Bizot. 42-38, 36x47, 40134. 29x49. 37-31'. 47x50. 31x2, 49x7. 26x17, 50x11, 2x49, 6-11, 49-44, 11-16. 44-49 en wint. No, 2, aut. A. Mledema. 39-33, 28x30, 37-32, 36x47, 32-28, 22x33, 38x20, 47x49, 35x11, x, 26x8, x, 8-2 en wint het af spel zeer mooi. Een prachtmotief No. 3 aut. C. A. Cremer. 40-34, 29x49, 45-40, 35x42, 48x10, 49x21, 25x1, 5x14, 1x5 en wint het afspel verrassend. No. 4, aut G. Numan. 34-30. 23x25, 44-39, 36x47, 38-32, 47x44, 32x3, 44-39 gedw. 50-44. 39x50. 35-30, 25x34, 3x6 en wint. No. 5, aut. J. Wagter. 36-31, 27x47,. 23-19, 14x23, 37-31, 26x28, 33x13, 47x19! 29x7, 45x9, 21x5, x, 5x1 of 5x6 en wint. Verrassend mooi slagwerk. No. 6, aut. A. P de Zwart. 38-33, 29x49, 48-43, 49x46, 39-34, 23x32, 42-37, 32x41, 34-30, 24x35, 15x22. 14-19, 22-18, 19-24 18-13, 24-29, 13-9, 29-33, 9-4. 33-38 A. 47-42, 38x47, 4-15 wint. A. 33-39, 4-27, 39-34, 27-22 en wint. Een opsluiting en dubbel motief! Volgende week de rest van de oplos singen. AMSTERDAM, 12 maart De sei zoensshow van Max Heymans is al tijd een mondain evenement in de hoofd stad geweest. Dat is het gebleven nu deze eerste ontwerper van Nederland zich gelieerd heeft met de firma Hirsch op het Leglseplein en het was er gis terochtend dan ook een geparfumeerd gedrang van opvallend goed geklede vrouwen, al of niet met een hondje in de armen, voordat iedereen op de gouden stoeltjes een plaats had ver overd. Als symbolisch gebaar van het sa mengaan Hirsch-Heymans knoopte mevr. Charlotte Kohier voor de aan vang der show twee linten aan elkaar vast, en daarna verscheen de eerste mannequin in het koraalrood in de sluike lijn, die de vrouw boezem noch heup gunt, omdat de a-vrouwelijkheid nu eenmaal mode is geworden. De zeer progressieve modellen van de ontwer per Heymans werden afgewisseld met boutique-modellen van verschillende Parijse huizen, o.a. Laroche, Lanvin en De Rauch, die meer in de gematig de stjil waren gekozen met geceintu- reerde taille. Die volgehouden negatie van het na tuurlijke figuur zal wel mede schuld zijn aan de bol opgeblazen, het hoofd omsluitende hoeden, soms met. kant randje vlak boven de ogen of met spik keltjes-voile helemaal voor het gezicht. Met zo'n diepe bolle mand zakkend tot op de wenkbrauwen en een donkere Breitschwanzmantel met korte mouw tjes, ziet de vrouw er meer „verkleed" dan gekleed uit. Wij zijn van mening, dat kleren nog ergens functioneel moe ten zijn, ook al dienen ze uitsluitend het snobisme. Wat niet wegneemt, dat er uiterst knappe geconstrueerde mo dellen bij zijn, eigentijdse meesterstuk jes. Maar de mode is nu eenmaal een beetje mal en haar doel voorbijgescho ten. „Cyclamen" was het Leitmotiv van deze show, de kleur was er als bloem- bladhced, als kraagloze lage-heup man tel, ais gebloemd mouwbolero'tje voor de avond op een nauwe gespleten sleep- jesrok, en als ceintuur (al ging dat meer naar koraal) op de rok van het mooiste pakje, zwart, uit de collectie in Cardin-inspiratie. Het jasje, met korte mouw en kraagloos, met ver laagd even gewelfd schootje, op heup hoogte aan de rok boven de smalle ro de band het aangezette blousestuk van doorzichtig wit, geborduurd met parels door mevr. Cécile Dreesmann. Er is in de collectie nogal wat zwart, onont beerlijk in de garderobe van de mon daine vrouw. A. Bgl. lit de voorjaarscollectie Max Heymans, met ajour borduurwerk van Cécile Dreesmann. Probleem voor geoefende oplossers. No. 3368 van A. A. Polman te Bussum.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4