Schiedammers in Stille Een alleszins geslaagde tocht Omgang Geheugen-hulp Hermes Dvs verloor met 1-0 van Scheveningen Onderlinge wedstrijden RKGV Excelsior 1 Schiedams LAGER VOETBAL Excelsior 20 deelde met Blauw Zwart de punten K.N.V.B. AFD: ROTTERDAM Reclame „Onvergetelijke films" K Gasten verdienden de zege Mej. M. Mineur clubkampioene Voor „PHILIPS"' televisie en radio Concert in Stedelijk Museum Slotavond actie Doe Open Bezoekt KAMPEER CENTRA SPORTHUIS TER BRAAK Gevecht in een „grot" Passie-film „The Robe" Agenda Rotterdam monopole theater CYCLUS THE ROBE (de mantel) Men denke er aan: Monopole Theater Jubileumviering Ursus RADIO Papendrecht in laatste minuten naast R.F.C. BURGERLIJKE STAND Drie inbraken Winkeldievegge Maakt voor Uw zaak NSC MAANDAG 14 MAART liJüü Rotterdamse bioscopen. ENAULT Tleuwe schlech ra schledamscne courant „Duel op de Atlantic I °f rif ■Üf natuurlijk naar PIEKFIJNE SERVICE Rembrandtlaan hoek Mesdaglaan Schiedam Tel. 65734 Tienduizenden Nederlanders trekken ieder jaar in drie nachten naar Amster dam om deel te nemen aan de bidtocht ter ere van het H. Sacrament van Mi rakel. Zo gingen in de nacht van zater dag op zondag onder ideale weersom standigheden 170 Schiedamse mannen en jongemannen in de leeftijd variërend van 11 jaar tot ver in de 60 per trein naar Amsterdam. De drie geestelijken, die de tocht meegemaakt hebben, waren pas toor J. Oudshoorn van O. L. Vrouw Visi tatie, pater N. Out O.P., kapelaan van de Singeiparochie en pater J. Stalen hoef S.J. van het Bedrijf sa postulaat. Na een kort lof in de parochiekerk van O-L.Vrouw van de H. Rozenkrans, dat gecelebreerd werd door pastoor Ouds hoorn en waarin gepreekt is door pater Out, werd dan de tocht per extra-trein ondernomen, in elke afd. van de trein had een der geestelijke leiders zich blast met het voorbidden van de rozenkrans. Na het vertrek uit Schiedam bad men Voor de bekering van Nederland, nabij 1 'eiden voor de bloei van het katholiek geloof in Schiedam en nabij Haarlem voor ieders persoonlijke belangen. Aangekomen in Amsterdam werd on middellijk en stoet gevormd van rijen van vier personen en opgetrokken naar het St.-Dominicuskerk aan de Spuistraat. Hier droeg pater Out om kwart voor één de Hoogmis op en hield tevens de prè- dikatie. Het koor was samengesteld uit zangers van de Schiedamse parochieker- len. In zijn preek schetste pater Out de geschiedenis van het Mirakel. Het won der in Amsterdam is gebeurd om ons ge loof te versterken. In gebed zullenwij verenigd zijn, als we straks door Amster dam trekken, aldus dq predikant. Na de H. Mis werd onmiddellijk begon- zou men een grote campagne beginnen. Pastoor Oudshoorn raadde aan de jeugd dan in te schakelen, zoals hij ook had gedaan bij de tocht naar Den Briel. Om halfzeven was men weer in Schie dam teruggekeerd. Voor een klein maar aandachtig gehoot gaf zaterdagavond in dc aula het kamer- muziekgezelschap „Interlexta" een zeer geslaagde uitvoering. Het bracht een pro gramma van oude muziek vanaf Adam' do Allee woc Hidonp La Ha,e pl-m. 1280 tot 1800. Waar men bij vppr 40 min.ito a, omSan2.' dle on°®" uitvoerir.gen van onze grote orkesten go- S mc vom nnrn" £UUrd?' keUrlg geregeld woonlijk ingesteld is op de massale im soms verstoorde banaal gezang van jon 1 nen met de voettocht rond de H. Stede. Op de Dam werd gebeden voor koningin en vaderland, op de Nieuwe Brug tegen over het Centraal Station voor de zee varenden en voor hen, die op zee zijn omgekomen en op de voormalige Lange Brug bij het oversteken van het, Rokin voor Paus Kerk en eenheid der christe nen. De plaats waar het wonder gebeurd was bij de oude Heilige Stede was aan gegeven door een speciale lantaarn. Hier bad men voor de algemene intentie: dat de leiders der volkeren zich laten leiden door de H. Geest. gelui de bedetocht, maar als er geen reactie kwam uit de devote menigte, verstomde,dit geluid ook weer gauw. Ai met al was het een overtuigde en over tuigende gelooofsmanifestatie, die op ie der een diepe indruk heeft gemaakt. Op de terugreis naar Schiedam heb ben we nog even zitten praten met het bestuur van de „Vriendenkring ter ere van het Allerheiligst Sacrament des Al taars" te Schiedam. Men was wel te vreden over het verloop van deze stille Omgang, maar niet over de deelname. Het vorig jaar had men 40 deelne mers meer gehad. Voor het volgend jaar Advertentie o.a. tenten, luchtbedden, kampeer- artikelen enz., enz. grote MARKT 3 en 8 - TEL. 68770 Passage Theater: Bonjour Tristesse (volw.) dagelijks 2 en 8.15, zat. en zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; donderdagavond geen voorstelling. Monopole Theater: Van maandag t/m. Woensdag Duel op de Atlantic (14 jaar) 2-15. 7 en 9.15 uur, zat. 2.30. 7 en 9.15, don derdagavond „The Robe", passiefilm 8 Uur, speciale voorstelling. Stedelflk Museum: Start-tentoonstelling Werken Anton Lutgerlnk, dag. 1017 uur, zond. 12—17 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen di, do, za. van 10—12 uur, di. t.m. za. van 25 uur. ma dl wo. vr. van 78.30 uur. Jeugdbibliotheek: wo. 24, do. 45 en 1—3, 14 jaar en ouder ook woensd. van 7.30 uur. Was er vorige week op de openings avond van de actie ,,Doe Open" een kleine honderdtal aanwezigen, zaterdagavond waren er op de slotavond ruim honderd, die een toegangsbewijs kochten. Weer eens is er bewezen dat vooral dansen de jeugd trekt, want veilen kwamen pas later op de avond, toen het cabaretprogramma reedg afgelopen was. Het geanimeerd bal werd muzikaal verzorgd door „De Me tro's" o. 1. v. Jacques Hölzker. Eerder op de avond hadden leerlingen van de Wil lem de Zwijger-Ulo eniige liedjes ten ge hore gebracht en het Jeugd- en Jongeren centrum „Ruimte" had de aanwezigen bezig gehouden met volksdansen. Van de 25.000 sleuteltjes, die het actie comité „Doe Open" voor Schiedam besteld had, zijn er 18.000 verkocht. Hiervan ver kocht het r.-k. lyceum „St.-Liduina" er 2000, terwijl de leerlingen van deze sohool met een avond voor de ouders ook reeds 150 opgehaald hebben. pressie, kon men hier meer genieten van de individuele prestaties, die niet gering waren. Uitgevoerd werd een drietal liederen van Adam de la Kale (La Bossu), de Atrechtse liefdeszamger. vervolgens een aantal nummers ui:t middeleeuwse carmi- nia, Engelse fantasieën uit pl.m. 1000, waarna de alt Hilde Miedema een drietal Engelse liederen uit deze zelfde tijd op zeer fraaie wijze vertolkte. Het gedeelte voor de pauze werd beslo ten met een concert voor piano en strij kers van Joh. Chr. Bach, waarbij de p-iano. eollst D.ick Stemvers een welverdiend ap plaus oogstte. Na de pauze- zong Hilde Miedema nog met veel succes een drietal aria's voor alt van Jchan Sebastiaan Bach. Het con cert werd besloten met een zestal Joego slavische dansen. Dit concert was ook interessant, omdat het 'gedegenheid gaf, kennis te maken met oude muziekinstrumenten zoals de vedei, de .quiinto-n en 'het virginaal, die in de nieuwe orchestratie verdwenen zijn. Het virginaal, een spinet, waarbij de snaren loodrecht -op de lijn van de toeteen staan en welks instrument kan worden be schouwd als een voorloper- van -de piano, werd gebouwd door P. van Mazijk t-e Rot terdam. Alles 'bijeen was dez,e -muziek van een exquiaiet gehalte, een genot voor de liefhebbers. De aanwezigen toonden zich dankbaar door een hartelijk applaus. Zondagavond ontstond er een vecht partij in café. De Grot in het Broers- veld, waarbij drie Noorse zeelui waren betrokken. De eigenaar waarschuwde de politie, die een van de Noren mee nam naar het hoofdbureau om af te koelen. In een cyclus „Onvergetelijke films- wordt a.s. donderdagavond in het Mono pole Theater de Twentieth Century Fox film „The Robe" (De Mantel) vertoond, vervaardigd naar het. gelijknamige bock van Lloyd C. Douglas, en geregisseerd door Henry Koster. Producer van deze eerste cinemascope- film was Frank Ross en Alfred Newman schreef de muziek. „The Robe" ;B het ver haal van de Romeinse tribuun Marcel-Ie» GaJüo. die door -Pontius Pila-tus met de cxe'-ut e van Jezus va-n Nazareth belast werd. Marcellus voert de opdracht -uit en na de kruisiging dobbelt 'hij met zün ka- 1 meraden o.a. om de mantel van de ge kruisigde Jes-us. Wanneer zijn slaaf De metrius hem d-e mantel om de schouders werpt, komt hij o-nde-r de ban van de ge kruisigde en wroeging drijft hem tot waanzin. Bij het uitkomen van deze passiefilm kwamen duizenden die hem zagen diep onder de indruk en nu nog trekt deze fascinerende 'kleurenfilm tijdens de vas tentijd in het katholieke zuiden volle za ten. De hoofdrollen worden vervuld door Richard Burton. Jean Simmons en Victor Mature. Een bijzondere creatie levert Jav Robinson als de debiele Caligula, d-e neef van keizer Tiberius. Gezien de 'lengte van de film, kan er donderdag maar één voor stelling gegeven worden; deze -vangt aan om acht uur. Advertentie Jeugdleeszaal: di. do. vr. van 45.30 u. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke- thel, di. 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw. di. 6.30—8 hur; vr. 78 uur; jeugd: wo. 25 uur. Filiaa] Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi- houtplein (zijlngang) jeugd wo. 1.303 u.; Volw wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 78 uur wo. en vr. 7—8.30 uur. R.-k. Plattelandsbibliotbeek: Uitleenposl Kerkweg 46. zondag 11.30 tot 12.30. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: apotheek Gouka, Hoog straat 29. MAANDAG v Rott. Schouwburg 8 uur Rotterdams Kamerorkest m.m.v. Colette Brugerolle Jean Ullern, piano Groote Schouwburg ^Uid 8 uur; Revue Eurovisite. DINSDAG: Rott Schouwburg 8.15 uur Susana y José. Arena: La Paloma, a.l. Capitol: The beat generation, volw.; Donderdag: Zij die van de zonde leven, volw. Centraal: Johnny Guitar, volw. Cineac A.D.: En eeuwig zingen de bos- Sen, 14 jaar. Colosseum: Avontuur in Hong Kong, jaar, donderdag: Dr. Vlimmen, (strikt v°lw.) Harmonie: De pelsjager van de Slangen- Dvier, 14 jaar, dinsdag tot en met don derdag: Serenade, 14 jaar. Lumière: Operatie Petticoat, 14 jaar. Luxor: Breng de Bismarck tot zinken, jaar. Metro: De reis om de wereld in 80 da- gen, 14 jaar. ■-Prinses: Het beest in de nacht, 14 jaar. ijbnderdag: Mon oncle, a.l.; za. 24 uur: e bruid is niet bleu, volw. Rex: Revolverhelden, a.l. donderdag: A1Je Louis Armstong Story, a.l.; Thalia: On the beach, volw. t Venster, Les Cousins, str. volw. Victoria; De zwarte orchidee, 14 jaar; °hderdag: Voor wie de klok luidt, volw. -«terdag, woensdag 2 en zondag 2, 4.30: vew York op stelten, a.l. pgent Ooablod voor Schiedam en omstrekes 82ste Jaargang No. 24237 DAM Ft SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES tjis per mm-hoogte. BIJ contract Speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN ».3o per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0JW bij vooruitbe- toiiag. Elk woord meer 3 ct. Maxi- bium 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge stoten en uitgevoerd overeenkomstig *to Regelen voor het Advertentie- *»ezen. ABONNEMENTEN 7.40 per -kwartaal, f 2-54 per V^toaiand en #.59 per week. SCHIEDAM, 13 maart. Toen alles er op wees, dat het machteloze getob van beide ploegen niet tot doelpunten zou leiden, gelukte het de oud-SVV-er Huntink in de 35e minuut na de rust, goed, zij het wat fortuinlijk, te scoren. De Hagenaars kregen daarmee wat hun toekwam, want de combinatie vormde toch wel een beter geheel dan het Schiedamse team dat vooral in de aanval volkomen futloos was. S.H.S. speelde enthousiaster, waardoor hun spel ook meer overtuigend aandeed. Het begin was levendig en de rumoe rige Haagse aanhang zorgde voor een sfeer, die op rivaliteit wees. Dit werkte stimulerend op de executanten, zodat men eens ging zitten voor een spannende partij. Die aardigheid was cr spoedig af. Het betere aanvalsspel van SHS vond een krachtig onthaal in Hermes' goede defensie (ondanks afwezigheid van De Groot wegens militaire verplichtin gen) met spil Rijke aan het hoofd, die het vaak moeilijk had tegen de stevige Haagse midvoor Dahrs (ex Blauw Wit). Het Schiedamse aanvalsvuur werd dra gedoofd door gebrek aan eigen doortas tende afwerking. Van Zuylckom, ditmaal midvoor, was vol goede wil maar tobde met een gebrek aan balcontrole, waar door hij tweemaal een goede kans miste, eenmaal na goed werk van de ijverige Ten Braak, die ook in de defensie ette lijke malen een reddende rol speelde. De beste kans was echter voor S.H.S. In de 12e minuut had de fraaie kopbal van de Dahrs uit een voorzet van de felle Dekkers beter lot verdiend, dan tegen de staander af te stuiten. Ten Braak kon toen snel wegwerken. Goed werk van Dahrs beloonde Eversdijk slecht door hoog over te knallen. Een ragfijne pass van Ten Braak bereikte Van Zuylekom in vrije positie, maar weer was zijn getreuzel oorzaak, dat spil Van der Meent en doelman Kok nog konden in grijpen. Zo'n vrije kans kreeg Huntink eveneens, maar diens schot was te slap waardoor Van der Tuyn kon stoppen. De S.H.S.-aanvallen, vaak onderbroken door offside overtredingen van Dahrs, lever den Huntink kort voor rust een Tloelrijpe kans, maar nu blies Groenewoud op sig naal van de grensrechter ten onrechte voor buitenspel. De tweede helft begon, na een door braak van Henke, die Kok goed afstop te, met een overwicht van S.H.S. Keurig redde Ten Braak enige malen in het be dreigde Schiedamse gebied. Een prachtige omhaal van Darhs vloog net naast. Doelman Van der Tuyn weerde zich goed evenals rijke, maar het duurde wel tot: de 20e minuut eer de thuisclub zich enigs zins uit de Haagse omarming wist los te maken. Fraai wist kok een voorzet van Henke te onderscheppen. Een scherp schot van Van Zuylekom vloog in het zijnet. Nadat Valkenhoff een voorzet van Huntink hoog in de wolken had doen uit monden deed de gevaarlijkste man in de Haagse aanval het dan maar zelf. In de 35e minuut joeg hij het leer uit een voorzet van Eversdijk hard in de hoek (01). Verkrampt vocht Hermes toen nog voor de gelijkmaker. Daar kwamen de gastheren dichtbij toen Van Zuylekom, ditmaal uitstekend, een pass van Kiela benutte, maar met een magis trale safe stelde kok de Haagse zege veilig. Donderdag 17 maart - 8 uur, de CINEMASCOPE FILM Plaatsbespr. dinsdag en woensdag vanaf 10 uur, ook telef. 68808. Donderdagavond vanaf 7.00 uur Sinds enige tijd is bij algemene politie verordening verboden: Het langer dan 2 dagen doen of laten staan van nliet rij klare motorrijtuigen ,0,p de weg. Het doen of laten staan van motorrijtui gen op de weg. terwijl daaraan andere dan geringe herstel- of onderhoudswerk zaamheden worden verricht door of van wege iemand, die -er zijn 'bedrijf van maakt rij- of voertuigen te herstellen -of te stallen. Het doen of laten staan op de weg van een of meer motorrijtuigen, met het ken nelijk -doel deze t>e verhandelen, of te huur aan te bieden', voor zover deize deel uit maken v-an de -handelsvoorraad1 van iemand die een beroep of gewoonte maakt van 'het verhandelen of verhuren van mo torrijtuigen. Het op de weg doen of laten staan van een motorrijtuig ,0.f een bakfiets met het kennelijk doel door middel daarvan re clame te ma-ken. Nogal vreemde situaties deden zich voor in de wedstrijd HermesScheveningen H.S. Eén der spelers van Hermes neemt een „hindernis''. .'•■Aw-: Van heden tot woensdagavond gaat in 'het. Monopoile-theater de cSnemascopefilm „Duel op de Atlantic", welke eigenlijk „Duel 'in de Atlantic" zo-u moeten heten, want het verhaal draait om een Duitse duikboot, die doo-r een Amerikaanse tor pedojager -achtervolgd wordt, in een mee dogenloze strijd. De hoofdrollen worden vervuld door Robert Mitchum en Cu-rt Jurgens. Deze laatste speler geeft een wel heen bijzondere vertolking van de Duitse duikbootk-apiteiin. Hij wint het met zijn creatie verre van Robert Mitchum, die te. veel een Holilywood-cllché blijft. Alleen al vanwege het sterk persoonlijke spel van de Duitse filmacteur is de-ze film een be zoek -aan het Monopole Theater alleszins waard. KFC-ikeuring 14 jaar. <1 Zoals vanzelfsprekend 'is ligt het in de bedoeling van het bestuur van de voet balvereniging „Ursus", het 40-jarig be- staa-nsjutoileum -op een luisterrijke wijze te vieren. De eigenlijke datum iB 29 met, doch 'het hoogtepunt van de herdenking valt op de daaraan voorafgaande zaterdag. In „Musis Sacrum" wórdt dan de grote ju bileumreceptie gehouden, gevolgd door een feestavond voor leden, donateurs e® verdere genodigden. Het cabaretgezelschap van Jan Blaaser verzorgt het programma 'terwijl een groot bal het sluitstuk gaat vormen. Het sportieve deel v-an h-e-t feestpro gramma zal 'best-aan o.a. uit een vetera- -nentoernooi waarbij alle Schiedamse ver enigingen tot deelneming worden uitgeno- Dat het zaterdag en zondag wel heel mooi voorjaarsiveer was toont deze foto die zaterdagmiddag is gemaakt op het terras van restaurant Europoort. Altecn zaterdag waren er al een dikke duizend bezoekers. Een kijkje van het terras. Het laatste gedeelte van de onderlinge wedstrijden werd dezer dagen afge werkt. Het kenmerkende van deze wed strijden was, dat de animo bij de oudste damesleden veel groter was dan bij de jongeren. De avond, waarop de dames senioren elkaar bekampten is buitenge woon geslaagd, er hing een prettige ge zellige sfeer in de zaal. Voor de leiders van deze damesgroepen, de heren Gunnewegh en v. Rutten gaf dit een grote voldoening, ook voor de organi. satoren, die voor enige traktaties zorg den. Bij de dames, die elkaar het club kampioenschap betwistten ging de strijd hoofdzakelijk tussen mej. L. Bosch (kam- poene 1959) en mej. Mineur. Deze laatste wist met een minimaal verschil mej. Bosch te onttronen. De aspirant meisjes A onder leiding van de heer Tuitel, lieten keurig werk zien. Indien zij enthousiast blijven oefenen kunnen zij zorgen, dat Excelsior over eni ge tijd een goede dames-keurgroep op de been kan brengen. De adspirant meisjes B. met hun leider de heer v. Rutten zijn de laatste maanden beslist vooruit ge gaan Ineke Walbeek, die hier als no. 1 eindigde, mocht na afloop van alle wed strijden de Kap. De Wit wisselbeker, (zij dig-d. Öok de junioren krijgen een derge-.had van alle groepen de meeste punten lijke. dag maar hiervoor zijn d-e plannen I behaald) in ontvangst nemen. nog n-iet ron-d. I De jongens- en herengroepen hielden i Advertentie u ïm hun wedstrijden in het lokaal Dr. de Kuy. perlaan. Dank zij de gymn. ver. Julia na mocht Excelsior over dit lokaal die avond beschikken. Tussen de verschillen de jongensgroepen B. ontwikkelde zich, 'n spannende strijd, waarbij de jongens van de lokalen Nw. Haven en Kuyperlaan ie der 2 prijzen wonnen. Het is een verheu gend teken, dat deze groepen o.l.v. mej. Mineur en de heer C. de Gooyer aardig vooruitgaan. Jongens A. en de heren, resp. o.l.v. de heren v. Rutten en Zijdevelt slo ten de serie-wedstrijden, waarbij zij opge merkt, dat zij kwalitatief niet zo dende rend, kwantitatief 'n vergelijking met an dere verenigingen konden doorstaan. We gens ziekte van een de heren A. besloten de overige heren van deze groep de strijd om het clubkampioenschap uit te stel len. Asp. meisjes B. 1. Ineke Walbeek, 2. Lu dy Swartjes, 3 Herma Zoetmulder. Asp. meisjes A. 1. Anneke Kortland, 2. Marij ke Huihoven, 3. Maria Batenburg, Jon gen B. 1 Jan Eikenbroek, 2 Nico Huiho ven, 3. Johan Berbée. Jongens A. 1. Cees Inpijn, 2. Nico v. Til, 3. Hans Goosens. Heren B 1. S. Veliscek, 2 K. Parrin, 3. A. Ozephius. Dames senioren C. 1. Mw. Acda, 2. Mw v. d. Boogert, 3. Mw. Verwaayen. Dames se nioren B. 1 Mw. Stöver, 2. Mw. de Kaper, 3 Mej. Vermünicht. Dames sen. A. 1 Mw. Nicolaas. Dames C. 1. Mej. Pörtzgen, 2. mej. v. Geene, 3. Mej. Beekman. Dames B. 1. Mej. v. Til, 2. mej. Stoffels. 3. mej. Lansbergen. Dames sen. A. 1, Mej. Mi neur (clubkampioene) 2. Mej. Bosch, 3. mej. Kerklaan, Het was volkomen een verrassing, dat R.R.C. nog kon scoren. Dit deed full back Sanfoort, na een lange rush. Jam mer was, dat hij deze try niet kon con verteren. Verder kwamen de Rotterdam mers niet, maar tegen deze ploeg, vol trucjes en technisch overwicht was dat geen schande. GEBOREN: Hui'bert B., zoon van K. M-ostert en K. v-an Hees; Ronald A., zoon van J. J. C. Eleveild en J. J. Hoenderkamp; Helena dochter van J. v-an der Lee en M E. Bakker. OVERLEDEN: T. van de Grijp 56 j., ec-h-tg. van B. M. van Gerven. In het afgelopen weekeinde is er een drietal inbraken gepleegd. In één geval werden dé daders op heterdaad betrapt door de politie. Het waren een 19-jarige kelner uit Rotterdam en een 31-jarige schilder uit Schiedam, die een deur ruitje hadden ingeslagen om binnen te dringen in het kantoor van het werk tuigkundig bureau „Warmtekracht". In de Oversehiesestraat 20. Ook is inge broken bij de Schiedamse Steenkolen handel N.V. aan de Noordvest .13. De inbrekers kwamen binnen door een luchtkoker op 't dak. Er is wat geld ge stolen. De derde inbraak was in de chr. technische school. De ongenode gasten kwamen binnen via de binnen plaats. Zij vernielden een ruit en bra ken in in de portiersloge. Uit een lade is geld gestolen. Mej. M. de B. deed aangifte van diefstal van haar bruinieren boodschap pentas in een warenhuis hier ter stede. Er zat voor ongeveer 7,50 aan etens waar in. Toen zij de tas naast zich had neergezet, is deze bij het afrekenen ge stolen. De in Wassenaar gespeelde return wedstrijd tussen Blauw-Zwart en Ex celsior '20 is opnieuw in een 1-1- draw geëindigd, zodat de beslissing in de twee de klasse A nog niet is gevallen. Rode lantaarndrager V.C.S. geeft het ook nog lang niet op; dit ondervond „De Mus- schen" aan de lijve dat een 5-3 neder laag kreeg te incasseren. Minder goed verging het R'.K.A.V.V. in het treffen tegen Roodenburg, waarvan met 3-0 werd verloren. Excelsior steeg hierdoor één plaatsje op de ranglijst en heeft nu één punt voorsprong zowel op dit RKAVV als op VCS. Volgende week komen deze twee ploegen tegenover elkaar te staan en krijgen de zwartwitten bezoek van H.V.V. Blauw Zwart dankt deze puntenver deling voor een groot deel aan zijn uit stekende doelman die dan ook bergen werk kreeg te verzetten. Met uitzondering van de beide vleugelspelers ging er van d Schiedamse aanval niet voldoende stoot kracht uit om hem tot een veelvuldig capituleren te brengen. Hier komt bij dat vrouwe Fortuna blijkbaar de Schiedamse bus heeft gemist; dit Ondervonden v.d. Lucht en zijn medevoorwaartsen enkele malen op duidelijke wijze. Excelsior startte hoopcol, want in de allereerste minuten was v. Buytenen ver doorgedrongen in het Wassenaarse doel gebiedwaar hij echter ten val werd ge bracht. Th. Bierhuizen kogelde uit de vrije trap het leder rakelings over de deklat ver buiten het bereik van de doel man. Hierna namen de gastheren het initia tief en dit leidde in de vijfentwintigste minüut tot een doelpunt. Met een scherp schot werd de wanhopig uitvallende van Veen gepasseerd.1-0, Excelsior trachtte de bakens te verzettén en v. d. Lucht had eenmaal zwaar pech toen zijn ingescho ten bal door de latkruising werd ge keerd. In andere gevalen weerde zich de Blauw Zwart-doelman met succes. Aan de overzijde kreeg de zwarwitte ver dediging de nodige problemen op te los sen welke echter, al was het dan op het allerlaatste moment, keurig werden op- gelbst. Na de thee verscheen een iets feller excelsior op de grasmat en keer op keer moest de Wassenaarse doelman de han den uit de mouwen steken. Eerst in de twintigste minuut moest hij capituleren voor een hard schot van v. Oers, gelost van grote afstand en dat hij mocht los sen wegens een gemaakte overtrding Onze stadgenoten stelden nu alles in het werk om alsnog een overwinning te for ceren, hetgeen hun echter niet werd toe gestaan. Door bij Velo met 1-3 te verliezen is de positie van SVDPW in de afd. 4C verre van benijdenswaardig geworden en het zal van Delfia afhangen of de roodwitten voor degradatiewedstrijden in aanmerking komen of niet. Ook Martinit heeft het er bij 'sGravenzande slecht afgebracht en met 1-4 de vlag moeten strijken In de eerste helft wogen beide parten aardig tegen elkaar op waarbij onze stadgeno ten toch de beste kansen kregen In de twintigste minuut opende de midvoor van de thuisclub met een strak schbt de score. Na de rust gaf de thuisclub volledig de toon aan zodat binnen twintig minuten de stand tot 4-0 kon worden opgevoerd. Een kwartier voor tijd slaagde H. Post erin de Schiedamse eer te redden. Ondanks de kleine overwinning op Din. dua is S.F.C. thans voor de titel uitge schakeld en wordt het kampioenschap een zaak tussen „Naaldwijk" en Tediro. Van Meet af aan veroverde S.F.C. het mid denveld op een wel wat teleurstellend Dindua. Het was Schell die in de twintig ste minuut er tussen uittrok en het enige doelpunt van deze wedstrijd scoorde. 0-1. In de tweede hlft kreeg doelman Jung nog heel wat werk te verzetten maar bleek onpasseerbaar te zijn. Minder goed deed „Schiedam" het thuis tegen Nieuwerkerk door met 1-3 de eer aan de gasten te laten. Een door doelman Reep veroorzaakte vrije trap werd aanleiding tot het eerste doelpunt 0-1. Nog voor rust bracht linksbinnen Oost hoek de partijen weer op gelijke voet; Een door v. d. Lubbe ingeschoten bal stuitte van de lat net voor ziin voeten en het was 1—L.Ti-en minuten in de tweede helft veroorzaakte spil Reynierse een strafschop en dit leidde tot 1-2 en toen de gasten er nog een derde treffer aan toe voegden ging deze wedstrijd als de beken de nachtkaars uit. Door met 5-2 over Saturnus te zegevie. ren heeft DRZ de knoop goed doorgehakt al moet hierdoor dit Saturnus degradatie wedstrijden spelen. Een fel beginoffen- sief leverde binnen tien minuten al een 2-0 voorsprong op met doelpunten door midvoor Wigman gescoord. Uit een soïo- rush maakte Molendijk er 3-0 van en kort voor rust zorgde Colla zelfs voor 4-0. De thuisclub deed het na de thee wat kalmer aan waardoor het zich dapper werende Saturnus tot 4-2 wist in te lopen Twee minuten voor tijd bracht Callè dé ■eindstand op 5-2. In de afdeling Rotterdam, zaterdag middag. zijn de kansen voor PPSC in de wedstrijd tegen Insulinde zo goed als verloren gegaan. Als oorzaak van dit matige 1-1 resultaat moet worden aan gemerkt de afwezigheid van Donker sloot en Groeneweg en het gedeeltelijk fa. len van aanvalsleider Lubeek. Na een half uur sDelen namen de blauwzwarten door v. d. Ende een 1-0 voorsprong. In de twee. de helft klopte het heel wat beter in de Schiedamse aanval. Een fel schot van Van der Ende trof de paal en Lubeek faalde voor open doel. Enkele minuten voor het einde bleef de PPSC-verdediging voor buitenspel staan en profiteerde de Insulinde linksbinnen hiervan dankbaar door met een fraaie omhaal de stand ge lijk te maken. Ook G.T.B. heeft geen kans gezien als overwinnaar uit de strijd tegen oude ri vaal Heinenoord tevoorschijn te komen. Nadat de gasten de leiding genomen had den zorgde de linkbinnen er voor dat met gelijke stand gedraaid kon worden. 1-1. In de tweede helft wisten de geel zwarten opnieuw een verkregen achter stand weg te werken maar. toen sloe gen de bezoekrs tot tweemaal toe en opnieuw was G.T.B. een geslagen ploeg. In de strijd om de leiding toont Schie damse Boys een lofwaardig uithoudings vermogen en ook nu werd od SVO een 3-1 overwinning behaald. Vijf minuten in de eerste helft zorgde midvoor Jonge- neel voor 1-0, met welke stand de rust inging. De Jong vergrootte de voorsprong waarna de gasten tegenscoorden. Vijf minuten voor het eind maakte rechts buiten Merks na een felle rush aan alle onzekerheid een einde door de stand op 3-1 in het voordeel van de boys te bren gen. le kl A: BloemhofDOK 0—4: B: Belvede reFlorissarit/OBR 01, BolnesAeolus 1—2: C: TOGB-WRW 5—1. 2e kl A: DESV—Wico 3—2. GVMD—Var- kermord 1—0, SSAVR—Sportiefia 4—2 Sp degr.. B: DOZ—Pantserboys 1—1, SoagFios 26, PechvogelsDPB 3—1, VOBActivitas 1—1: C: NestoroASB 1—2, Abbenbroek degr.. SC Maas—SVDP 2—0, 3e kl A: SC Delta—RVVB 3—1, Schiedamse Boys—SVO 41, VierpoldersBoezemkwar tier 2—3 Boezemkw. kamp.. Zwart Wit— Smeetsland 2—0: B: Afrikaander Boys— VVOH 4—2, HBBSingelkwartier 0—0, OML SCR 5—5, OHVV—TOGZ 3—0, OHW kamp. Res le kl A: DCL 3Excelsior 5 04. Feijenoord 5Sparta 5 1—3, VFC 3SVV 5 1—1: B: CVV 5—ODI 2 3—3. Sparta 6— Feijenoord G 2—2: C: DHZ 3—VOC 3 1—1, Leonidas 3Flakkee 3 12, Sparta 7CKC 3 7—1; D: EDS 2—Feijenoord 8 4—0. FSV/ Pretoria 2Rising Hope 2 03, DRL 2 DZB 2 1—3, Rockanje 2—St. Volharden 2 0—0, Sparta 8LMO 2 4—1: E: DEH 2— SVDPW 2 3—5: F: Coal 4—Dindua 3 7—1. DDC 3—Het Noorden 3 5—2. DHZ 4—Tediro 3 20, Hillesluis 3Rising Hope 3 22. Hol- landiaan 4Dirksland 2 15: G: HWD 2 DJS 2 0—7. Oud-Beijerland 2—Zuiderster 2 14. Overmaas 5WF 2 7—1, St. Volharden 3TOGB 2 2—1. H: DOK 2—VND 2 4—1. Florissant/OBR 2Steeds Hooger i 12. NRC 2—Hurricanes 2 7—1. WRW 2—Putters- hoek 2 03. I: Noorderkwartier 2SVDP 2 I3. Wico 2Hellevoetsluis 2 01. Nestoro 2 —TOGB 3 1—5. SC Maas 2—DESV 2 12—1. USC 2—Groen Witten 2 4—3. Res 2e kl A: Musschen 4Sparta 10 0—4, Spartaan'20/4Excelsior 8 3—4. SVV 7— Feijenoord 9 5-4. VDL 2OW 2 41: B: Fortuna 5Transvalia 3 41. RKWIK 3— Feijenoord 10 01: C: Musschen 5Herman dad 2 2—1, Spartaan'20/5Poortugaal 2 3—1; D: CVV 6—Leonidas 4 0—1 DHS 4—Trans valia 4 2—1, VOC 4—Musschen 6 2—0, E: DHZ 5—FSV/Pretoria 3 4—3; F: EDS 3— Martinit 3 01: G: Belvedere 2SFC 4 3—1, Germinal 2—Dindua 5 7—1. Het Noorden 5— FSV/Pretoria 4 3—3: I: Hilleeersberg 3—DOK 3 9—0. NRC 3—Florissant/OBR 3 3—2, Put- tershoek 3Belvedere 3 02, SMV 3—Aeo lus 3 3—2: .T: AVS 3—Fios 2 2—5 DOZ 2— DJS 4 4—3. Pechvogels 2—Zwart Wit 2 1-5: K: Sportiefia 2—DESV 3 0—3. SVO 2—Zwart Wit 3 2—0. Res 3e kl A: Fortuna 6SW 9 1 2, RFC 7 HDVS 7 1—1 Snartaan'20 6—Feijenoord 14 4—3. Sparta 13—Xerxes 5 4-0. B: Excelsior II—Spartaan'20 7 2—0. Excelsior 20 6—Sparta 14 26, Musschen 7Hion 3 J-"2; rxes 6— DCL 4 2-0: C: Hion 4-DCV 5 4—7, Neptu- nus 8VFC 5 42. RFC 3—-CVV 2 2 F) CKC 4VDL 3 12, Excelsior 20 7Neptu- nus 9 52. Schiebroek 3OVV 3 2—0. Slik kerveer 4VOC 5 23: E: ODI 4—VOC 6 66. Overmaas 7Leonidas 5 7—0. RFC 9 HOV 6 1—7: F: CKC 5VOC 7 5—1, Coal 6— DHZ 6 2—2. DHS 5—RFC 10 1—1. Neptunus 10—Musschen 9 5—2, G: EDS 4—Saturnus 3 21 Soartaan'20 10DEH 3 21, VOC 8 Nado/V. 3 0—6: H: DZB 4—Overmaas 9 0—3, Martinit 4DRL 4 44. Rising Hope 4— Tediro 4 4—5. SVDPW 4—EDS 5 0—3: I: Het boorden 6—EDS 6 140: J: Germinal 3— Fureka 3 1—1, Oud-Beiierland 3Steeds Hooger 3 2—1. ASB 2—SMV 4 7—2. Voor waarts 3—St. Lodewiik 3 2—2, K: DBGC 2— Groen Witten 3 3—1: L: Aeolus 4AVS 4 51. Belvedere 4—Germinal 4 01. Hille- gersberg 4Zuiderster 4 24: M: Noorder kwartier 3Wico 3 25. NRC 5Hellevoet- sluis 3 4—2. SMV 5—D.TS 5 2—6, Siod 3— RF-T 3 40: N: OML 2—ASB 3 9—0. RWB 2 HBB 2 21. Smeetsland 2Schiedamse Bovs 2 10: O: Activitas 4SCR. 3 02 Res 4e kl A: CW 8—DCL 5 5—0. Feiien- oord 15Fortuna 7 12—0. VFC 6—SW 11 110. Xerxes 8Evrelsior 12 40: B: ^enen- nnrd 16—Excelsior'20 8 1—3 Soartaan'20 11— Musschen 10 13. VDL 4Xerxes 9 5—3: C: DCL 6Musschen 11 11. Excelsior'20 9 Schiebroek 4 06. Spartaan'20 12—Transvalia 5 2A D: Transvalia 6DHS 6 01. Leonidas 6ODT 6 1—3. Spartaan'20 13—CW 11 2—7: F: Sohiehroek 5—Transvalia 7 1—3. RKWTV 5DHZ 7 32: F: Leonidas 8Hermandad 3 2_6. Sn^rtaan'20 14—CW 12 1—0. Ursus 3— Transvalia 8 04: O: DRL 5Progress 4 1—1, LMO 4—Rising Hope 5 14—0, Nado/V. 4 —DRZ 4 3—0. Tediro 5—Xerxes 10 6—2; H: Dindua 6—CW 13 10—1, LMO 5—Hillesluis 6 50, Martinit 5DDC 5 12. St. Volharden 5—Schiedam 6 0—2. SVDPW 5—Nado/V. 5 I6: J: HWD 4DRZ 5 62, St. Lodewiik —Voorwaarts 4 71, SVDPW 6Demos 4 5—1; K: Aeolus 5—EDS 8 1—6. Bloemhof 4— Belvedere 5 22. Voorwaarts 5St. Lodewiik 5 3—2, Zuiderster 5—Schiebroek 6 1—7; L: Bloemhof 5Spartaan'20 15 43. Demos 5— AVO/ZVC 2 1—7 AVO kamp., GEM 2—Bel vedere 6 53, Zuiderster 6Aeolus 6 03; M: Aeolus 7—Pechvogels 3 1—7, GLZ 3— DJS 7 42, Zuiderster 7—DOZ 3 4—2: N: Noorderkwartier 4—SC Delta 2 164, Var kenoord 3—WCR 3 2—8; O: Hellevoetsluis 4— SVDP 4 4—1, Wico 4—SC Maas 4 0—8, DOZ 4—Nestoro 4 7—1; P: SC Delta 3—DESV 5 1—3, OML 3—OHW 2 1—6. RET 4—Activitas 5 2—1. Smeetsland 3—VVOH 2 0—0; Q: Afri kaander Boys 2—Bolnes 3 16 SVDP 5— TSV 2 1—6. SVO 3—SCR 4 0—6, USC 5— Crooswiik 2 2—5; R: Overmaas 10—Het Noorden 8 2—9( PFC 4—St. Volharden 6 4—2. FSV/Pretoria 6—HDVS 10 9—1; S: Groen Witten 6—Zwart Wit 4 4—2. Radio 3—Hille- gersberg 6 4—0, Roga 4—RKWIK 6 2—7. De standen luiden nu: Zuiderster DOK Puttershoek Radio Dilettant St.-Lodewijk NRC Aeolus Belvédère AVS Oud-Beijerland 16 DJS Voorwaarts Swift Boys Hillegersberg TOGB GEM Wico DBGC Siod DESV Activitas VOB Fios USC DPB Soag Groen Witten Hellevoetsluis WCR Spel. Maas Noorderkwart. SVDP Boezemkwart. Smeetsland Zwart Wit Schied. Boys RVVB OHVV SCR HBB TSB TOGZ 1ste KLASSE A 16 27 Bloemhof 16 13 16 •22 Eureka 17 12 16 19 Steeds Hooger 17 11 17 17 WF 17 9 17 17 2 pnt in mindering 17 17 1ste KLASSE B 17 27 Bolnes 17 15 16 20 Roga 16 15 17 20 HWD 17 12 17 20 Florissant/OBR 17 31 16 16 Hurricanes 16 30 1ste KLASSE C 16 21 WRW 17 18 17 21 Demos 16 15 17 20 Germinal 17 15 15 20 SMV 17 15 17 19 VND 17 2 2de KLASSE A 17 24 V arkenoord 17 15 16 22 RET 17 13 15 22 GVMD 17 13 16 22 SSAVR 16 8 16 22 Sportiefia 17 3 2de KLASSE B 17 26 DOZ 16 14 16 23 GLZ 17 11 15 21 Pechvogels 17 *9 16 19 Pantserboys 16 5 17 18 2 pnt in mindering 17 16 2de KLASSE C 16 25 ASB 16 12 17 25 AVO/ZVC 16 •10 17 23 Nestoro 17 9 16 22 Abbenbroek 17 G 15 15 2 pnt in mindering 17 15 3de KLASSE A 15 23 Blij dorp 15 13 14 17 Vierpolders 15 12 14 17 S.C. Delta 14 11 14 16 SVo 15 6 14 *13 2 pnt in mindering 3de KLASSE B 15 26 WOH 15 12 15 23 OML 14 11 15 16 Afrik. Boys 15 10 14 15 Singelkwartier 13 •4 16 13 2 pnt in m-indering i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3