Scheveningse Kniertje 2aat de wereld rond WASSEN MET GRUYTER Nederlandse uitvoer van land hou w- produkten in 1959 op recordhoogte Geruchtmakend proces in V.S. vastgelopen Willem Ruys groter dan logger Beddekruikje voor oudste reiziger in het Zoeklicht U sop, schuim en 10% korting Exportwaarde 4.525 (3.959) min. o VOOR ZIEKEN EN BEHOEFTIGEN Onderscheidingen voor Jos Cleber en K.L.M.- steward Merkwaardige wereld U kunt kinnen het jaar f 100.— verdienen Kapitein-vlieger van diefstal vrijgesproken vloeibare was kippe bouillonsoep WOENSDAG 16 MAART I960 Paus doet beroep op katholieken in V.S. Plaquette niet sleutel van ge meentebestuur van Anchorage (Alaska) Voor eerste maal in juli Vamor-rijexainens ROËNEN EN FOëTSEN MET 10% KORTING Een blik wrijfwas van 115 voor 9 of van 58 voor A 3 el Een ftacon zelfglanswas van 115 voor i Een flacon van 95 voor T Prachtig siertrommeltje thee van 3.35 voor 2 pakken van 110 voor ct ROTTERDAM, 15 maart Met twee grote gouden spelden in het wat vergrijs de haar en zeven gesteven Scheveningse mutsen in haar bagage, stapte vanmor gen de 76-jarige weduwe Kniertje van der Zwan aan boord van de Willem Ruys. De twee stoere zoons, die haar begeleid den hoefden haar niet te ondersteunen, want Kniertje van der Zwan in haar zware baaien rokken, stapte over de loop plank, alsof het voor haar dagelijks werk was. De Willem Ruys brengt haar naar haar zoon en zeven kleinkinderen in Aus tralië en als zij een maand of tien in dat verre land met haar Scheveningse dracht te pronk gelopen heeft, komt zij met de Willem Ruys terug naar ons land, zodat zij op haar oude dag nog een hele reis rond de wereld maakt ook. Kniertje van der Zwan vertoonde geen spoor van zenuwen. Zij heeft haar leven lang geleefd nabij de zee, zij weet wat golven zijn en weet ook hoe hard het kan waaien. Haar echtgenoot was een vissers man en haar zoons heeft zij meer .dan eens nagewuifd, wanneer op vlaggetjes dag de vloot loggers uitvoer. Haar leven lang heeft zij bovendien tijdens het net tenboeten de liederen van de zee gezon gen. Tot het vorig jaar, want toen heeft zij dit ambacht, dat zij van haar twaalfde jaar af beoefende, vaarwel gezegd. Het geld voor deze grote reis heeft zij er nog mee verdiend. Het was puur overbodig, maar haar zoons hebben haar nog enkele geruststel lende mededelingen ten afscheid meege geven. Zij vertelden haar, dat de Willem Ruys wel tien keer groter was dan een logger en dat volgens de weerberichten het Kanaal en de Golf van Biscaye er spiegelglad bij lagen. Kniertje, klein maar kras, knikte haar jongens geruststellend toe. Zi1 hoefden zich over haar geen zor gen te maken. Zij had eigenlijk maar één angst: Hoe moet ik op dat grote schip mijn hut nog terugvinden? De Willem Ruys vertrok vanmorgen dus voor haar zesde rond-de-wereld-reis. Hoewel het eigenlijk geen seizoen is. is het schip toch bijna volgeboekt. In Rot terdam en Southampton embarkeren al leen al 903 passagiers. Behalve Kniertje waren er nog enkele merkwaardige figuren aan boord. De Haagse kolonel (b.d.) A. A. F. Maurenbre- cher bijvoorbeeld, gaat met zijn echtgeno te en vier kinderen nog even emigreren naar Nieuw-Zeeland. In *ijn bagage be vindt zich een jachtgeweer en een kist munitie Ook de heer J. A. van Orsouw rekenen wij onder de merkwaardige figuren. Hij is enkele jaren geleden reeds geëmi greerd, is nu een half jaar in ons land op vakantie geweest en ging vanmorgen weer opgeruimd terug. Zijn beroep is schaapherder. Tenslotte de oudste passagier. Een 85- jarige heer uit Bloemendaal, die zijn kin deren op gaat zoeken. Hij wordt tijdens de reis 85 en de kok van de „Willem" heeft voor deze gelegenheid een paar pak ken kaarsen extra ingeslagen, want .op de verjaardag van die oudste reiziger komt er een taart op tafel met 85 kaarsen. Deze oudste passagier zal toch al met bij zonder veel onderscheiding worden be handeld, dank zij een brief van een van zijn kinderen aan de directie van de Lloyd. Die brief bevatte het ontroerende verzoek om „elke avond een kruikje in pa zijn bed te stoppen". Bij de civiele dienst van de Willem Ruys neemt noen aan dat het een kruikje met warm water moet zijn. Dat kruikje komt er elke avond en als de oude Bloemendaalse baas verjaart zal de hutbediende er een mooie strik om doen „Waar zullen wij het geld vandaan halen om allen te eten te geven, die een beroep op ons doen!" Met deze woorden hefet de Paus zich tot de Amerikaanse katholieken gericht, omh en aan te sporen gehoor te geven aan hun bisschoppen, die jaarlijks op zondag „Laetare" een geldinzameling houden. De pauselijke oproep is voorgelezen tegelijk met de vastenbrief van de bis schoppen in alle 16.100 parochies van-de Ver. Staten. De Paus belooft, dat het geld zal worden gestort in een Hulp fonds en zal worden verdeeld over al:ie hulporganisaties, die door de H. atoei worden gesteund of die de Paus zalef in het leven geroepen heeft. „Overal ter wereld moeten de zieken worden gehol pen de armen en behoeftigen wordn gesteund en de doodsangst van de vluch- telingdn worden weggenomen", zo zegt het schrijven. Met een breoep op de armoede in de wereld, die als nooit te voren om zich heen grijpt door natuurrampen en door vervolgingen, vraagt de Paus de..Ai»?: rikaanse katholieken hun edelmoedigheid te tonen. HILVERSUM, 15 maart De heer Merill Meal, programmaleider van het radiostation van Anchorage in Alaska, heeft hedenmiddag om twaalf uur in de burgerzaal van het Hilversumse raadhuis een plaquette met sleutel, namens het gemeentebestuur van An chorage, uitgereikt aan de orkestleider Jos Cleber uit Hilversum en aan de steward van de KLM, de heer J. Wege- rif uit Nieuwer-Amstel omdat beiden hebben bijgedragen tot een inniger con tact tussen Alaska en Nederland Jos Cleber componeerde destijds de beken- de song „Sleetocht in Alaska Burgemeester J. J. G. Boot sprak zijn erkentelijkheid uit voor de onderschei ding, die aan een burger van Hilversum was verleend en hetzelfde deed de loco burgemeester van Nieuwer-Amstel. Burgemeester Boot overhandigde aan de heer Merill een boekwerk over de architect W. Dudok. DEN HAAG, 15 maart Het Vamor- examen, waarover de laatste maanden zoveel te doen is geweest, in kringen van autorijschoolhouders, lijkt nu wel definifief geregeld te zijn. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft nu of ficieel mededeling gedaan van de be noeming van een rijksgedelegeerde in de Raad van Toezicht. De eerste exa mens zijn door de Vamor vastgesteld op 1 juli. Dit is vier maanden later dan aanvankelijk de bedoeling was. Deze vertraging is onder meer veroorzaakt door het felle verzet tegen de nieuwe regeling die een grotere openbaarheid bij de rij-examens beoogt bij een groot deel van de autorijschoolhouders zelf. ZO NU EN DAN DOET een mens een vondst in bet zoeklicht, waarmede hij via de buitenlandse pers de wereld af speurt, die hem meer dan gewoonlijk het hoofd doet schudden. Daar is b.v. de komkommertijd In Sovjet Rusland. De kranten hebben er zowat niets te melden. Ze mogen niet schrijven over de reis van kameraad K naar Frankrijk. Alleen het bericht stond in de kranten van Moskou. Commentaar er op was al bij voorbaat niet tóegela ten De buitenlandse correspondenten bij het Kremlin, verstoken van politiek nieuws/hadden nu de tijd, om de rubriek Gemengd Nieuws in de grote sovjet-bla den te lezen. Hierdoor is de wereld op de hoogte gebracht van het opium-smok- kelschandaal. waaruit bleek, dat bepaal de mensen in het arbeidersparadijs zo maar zonder meer in vliegmachines kun. nen reizen, zich er niet bezighouden met hun aandeel bij te dragen in het totstand komen -van het een of ander Vijfjaren plan. maar niets anders doen dan han delen in verdovende middelen. De papa- vervelden van Khirgistan waren hun ope ratieterrein en de opium was kennelijk bestemd voor het Nabije Oosten want het verdovingsmiddel ging, handig verpakt in broodjes, sardineblikjes 'in de magen der sardientjes) en jampotten naar de hoofdstad van Turkmenistan, dat niet zo heel ver van de grens van Perzië afligt De produktie van die papavervelden is eigenlijk bestemd voor de Sovjet-Russi sche farmaceutische industrie, maar er blijkt kennelijk het een en ander aan de strijkstok te blijven hangen. EEN ANDERE VORM van volgens de Sovjet-autoriteiten ten zeerste te ver oordelen handel is die in buitenlandse artikelen Er bestond naar de „Iszwes- tia" meldde in de havenstad Archangel een hele bende, die zich hierin speciali seerde en van buitenlandse zeelieden, wier schepen Archangel aandeden, gere geld allerlei mooie dingen kocht die in Sovjet Rusland als overdreven luxe wor den beschouwd en als wanprodukten van het verfoeide kapitalisme, zoals modieuze hoedjes, zijden schoentjes, dure ziide etc De bende zit nu achter slot en grendel en haar klanten zitten zonder Tegenover deze handel in luxe artikelen staat een andere „handel", die wel heel merkwaardig aandoet. In Moskou is een geval van corruptie ontdekt op een mid delbare school. Enkele leraren hadden een jongeman die het niet verdiende, naar eer, hogere klas bevorderd. Ze waren door zijn vader omgekocht met lijnolie TOT ZOVER SOVJET-RUSLAND, wat de merkwaardigheden betreft. In Nieuw Zuid Wales 'Australië) stond een man terecht, die acht en twintig varkens had gestolen. Niet allemaal tegelijk Deson danks was de rechter heel nieuwsgierig „Hoe is het je gelukt, die varkens te ste len zonder dat ze als varkens te keer gingen", informeerde hij. De vagebond, die wegens het genoemde vergrijp te recht stond, was van zijn kant in een goede bui en lichtte de rechter nader in „Je bindt", zei hij. „zijn achterpoten var' tilt hem daaraan op en laat hem zo lopen. Het is net alsof .ie een krui wagen voortduwt. Helemaal niet moei lijk. Het varken is zo verbaasd, dat't geen bek opendoet. De rechter veroordeel de de dief tot een boete van 35 pond Volgens de pers van Nieuw Zuid Wales is dat 'gezien de prijs van varkensvlees en varkensvet, een peuleschilletje Met een ander varken had een boer in Italië te doen. Het anders heel rustige beest kreeg het opeens in zijn kop. zat op de deel van de boerderij de kippen achterna speelde krijgertje met de hond en vrat de bloemen in het tuintje op Het kon slc-hta met de grootste moeite naa> het hok gesleept worden Kort daar op kwam de hoer er achter, dat het var ken een mandfles met tien liter zware wijn omgegooid en de inhoud opgelikt had. waardoor het zo dronken als neen niet als een varken maar als een mens geworden was Alla Massewitsj Sovjet-Russische we- reldruimte-experte en docente aan de universiteit van Moskou, heeft te Londen verklaard, dat ze naar alle waarschijn lijkheid de eerste vrouw zal zijn. die een wereldripmtevlucht maakt Ze hoopt haar thans 11-iarige dochter mee te kunnen r.emen Volgens haar beschikt de Soviet Unit over 15 000 aanbiedingen van vrij willigers uit hee] de wereld, die zich voor het bemannen van raketten hebben aan geboden. Verrukkelijk wassen met De Gruyter's Zelfwerken Wasmiddel en Trexop! Dat zijn De Gruyter's eigen wasmiddelen, naar eigen recept, alléén bij De Gruyter. Speciaal voor de wasmachine Een vol vet sop, een heerlijke schuim en vooral 10% korting. Ga eens na wat U dat scheelt. Deze week extra schoonmaakvoordelen Een busje metaalpoets van 54 voor ct voor alle metalen !v!v! De kinderen laten alles indesteek voor De Gruyter's SNOEPJE VAN DE WEEK Altijd, bij elke aankoop van f4.- De Gruyter's artikelen, hebt U recht op het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent. Iedere week met een nieuwe kinderverrassing Als U iedere week twintig gulden aan De Gruyter's artikelen besteedt, dan betaalt De Gruyter U na een jaai al méér dan 100 gulden contant uit- Honderd gulden, waar U mee doen kunt wat U wilt! Alle reden om óók klant van De Gruyter te worden. En betere waar En 10°/o korting Alleen De Gruyter DE GRUYTER 'S LANDS GROOTSTE LEVENSMIDDELENBEDRIJF DE WEEKAANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN 16 T/M 22 MAART 1960 (Van een medewerker) DE LANDBOUW verzorgt steeds een niet te verwaarlozen aandeel in de ujtvoer van ons land. Geen wonder dan ook dal men zich ieder jaar graas afvraagt hoe groot dit aandeel het voorbije jaar is geweest. Hoeveel te meer moet dit nu niet gelden, want het jaar dat wij aehter ons hebben gelaten kenmerkt zich door een extreem lange, droge en warme zo mer (waarvan verschillende delen van de Nederlandse landbouw vrij ernstige schade hebben ondervonden) Gelukkig heeft de zomer van 1959 geen ongunstige weerslag gehad op de resultaten van Ne derlands uitvoer van agrarische produk- ten Deze was nl. groter dan ooit Het belangrijkste deel van Nederlands agararische uitvoer bestaat ongetwijfeld uit produkten van de zuivelindustrie: boter, kaas, gecondenseerde melk en melkpoeder. Beginnen we dus met de zuivel Van boter werd in 1959 39.924 ton uit gevoerd hetgeen minder was dan' het jaar tevoren (1958 44 362 ton) Van de totale boteruitvoer ging 13 899 ton naar Groot-Brittannië, 10356 ton naar Frank rijk 10.065 ton naar West-Duitsland en 2 592 ton naar België en Luxemburg Groot-Brittannië was in 1959 voor boter dus onze grootste markt Dit is een mooi resultaat, te meer daar onze uit voer van boter naar Engeland gezien de gunstige marktsituatie in dit land in 1959 in het geheel geen toeslag uit het Zirvelfonds heeft ontvangen De in het vorenstaande vermelde ex portcijfers verraden niet. dat de prijzen waartegen de boter is uitgevoerd nogal hebben gefluctueerd Voora] in de nazo mer en herfst, toen Frankrijk België en West-Duitsland ertop overgingen de mo gelijkheid voor de invoer van boter te openen, liep het prijspeil sterk op. zeer tot ongerief van de consumenten in ons eigen land Het is te honen, dat de bo- terhandel binnen de E E.G zo snel mo gelijk van beperkingen wordt bevrijd Het oplopen van de prijzen van f 3 03 per kg. tot f 5 63 per kg zoals de groothan delsmarkt voor boter dit in 1959 heeft te zien gegeven, zal dan tot het verle den behoren. De kaasexpor' beeft in 1959 105 560 ton bedragen tegen 97.556 ton in 1958 (sta ging van niet minder dan 8 pet!). Hier mee heeft de Nederlandse kaasuitvoer voor het eerst de 100.000 ton overschre den en Nederland kan thans met ere het grootste kaas uitvoerende land ter we reld worden genoemd. Er werd in 1959 44.578 ton kaas naar West-Duitsland uitgevoerd. 22 763 ton naar België en Luxemburg 15.027 ton naar Groot-Brittannië en 4 644 ton naar Frankrijk. West-Duitsland is voor kaas dus onze grootste afzetmarkt, meer dan 42 pet van de grote Nederlandse kaas- u tvoer ging in het afgelopen jaar naar dit land Maar de uitvoer van kaas naar Gront-Brittannië viel in zekere zin nog meer op Deze export steeg nl in I jaar tijds van 8 871 ton 'uitvoer in 1958) tot 15 027 top (uitvoer van 1959) Deze op merkelijke stijging mnet in hoofdzaak worden toegeschreven aan de oroduktie van Chpshire kaas door Nederland: ons land legt ,zich sinds 1958 op deze pro duktie toe. zij geschiedt u'tsluitend ten behoeve van de afzet naar Engeland Resteert van de zuivelsector nog de U'tvoer van gecondenseerde melk en melkpoeder De totale uitvoer van ge- ponappspprde melk heeft in 1959 262 787 ton bedragen Dit was nogal wat meer dan >n 1958 'de uitvoer van condens te- reikte in dat iaar de om<">ng van 228 6''6 )nnt Sp sG.ptmnce'ukhpden voor dit orodukt on de bu'tenlandse markten -rin in 1n-9 dus zeer goed geweest. De totale U'tvoer van mclknopder hepft t-, 1050 48 550 t.nn hc-tragen he'Ceen PV1- ppns aanz'pnlijk meer was dan in 1958 '33 581 ton) Kwantitatief ts dP uitvoer van inpik Pti rnivplnrodnktpn in 1959 rins vppl ho. ger geweest dan in 1958 Gpl tkkig geld' rtn «nk Indien wil do totale waarde van de uitvoer van melk. en ruivelnrodtik ten in 1959 met die van 1958 vergelijken Voor 1050 wordt deze nl. on of 860 m't- ioen heeöford vergeleken bij f 674 mil- I jnen in 1958. Gok voor de vee- en vleessector is 1959 een bevredigend jaar geweest De voornaamste uitvoerprodukten van deze sector zijn de ham, worst en andere vlppsmnsprven 'deze gaan voornamelijk "l igeland en d" Verenigde Staten) de bacon (welke uitsluitend naar Enge land gaat) en het varkensvlees en spek (hetgeen in hoofdzaak voor West-Duits land is bestemd. De uitvoer van ham, worst en andere vleesconserven bedroeg in 1959 59 802 ton (tegen 57.574 ton in 1958): hiervan werd 30.694 ton naar En geland geëxporteerd en 21.369 ton naar de Verenigde Staten. De uitvoer van ba con ging gevoelig achteruit: hij bedroeg 16 429 ton in 1959 (in 1958 25 666 ton). De varkensprijzen waren nl het hele jaar zeer gunstig, m de zomer was er zelfs sprake van een beperkt aanbod; het ge volg hiervan was. .dat het prijsverschil tussen de baconvarkens eD vleeswaren- varkens zeer gering was, hetgeen het aanhouden op een zwaarder gewicht be vorderde. Geheel hiermee in overenstem- ming was dat de uitvoer van varkens vlees en spek in 1959 42 396 ton heeft be dragen (in 1958 27 838 ton). De totale waarde van de vee- en vlees export bereikte in 1959 het bedrag van f 452 miljoen (1958 t 392 miljoen) Er zal dit jaar heel wat stuurmanskunst van de regering en produktschap nodig zijn om dit bedrag wederom te bereiken Voor de eierexport die jarenlang (gro te) records vertoonde, was 1959 het zo veelste recordjaar: in totaal werden er zegge en schrijve meer dan 3 miljard eie ren uitgevoerd om nrecies te zijn 3 149.018 001 stuks 'in 1958 2 730 695.000) Verreweg het voornaamste importland was als steeds West-Duitsland (dit land nam 84,3 pet van onze eierexport af), gevolgd door Italië (7,1 pet) en Frank rijk (5.7 pet.). De exportwaarde van de hele pluimvee- en eieresector (eieren, slaohtnluimveé enz bedrneg in 1959 f 547 miljoen '1958 f 509 miljoen). Was 1959 voor de export van onze vee houderij dus een zeer gunstig jaar, de tuinbouw had evenmin te klagen. Behalve de zachtfruitsector hebben alle andere sectoren van de groenten- en fruitteelt goede resultaten opgeleverd en dit komt zelden voor In totaal werd 558 000 ton verse groenten geëxporteerd ter warde van f 342 miljoen, hetgeen nog aanzienlijk meer was, dan de recordhoeveelheid van 1958 (deze bedroeg 488 000 ton met en waarde van f 281 miljoen) De export van vers fruit was ook buitengewoon goed Deze bedroeg 190 000 ton ter waarde van 107 miljoen '1958 hoeveelheid 89.000 ton. waarde f 5,4 miljoen) West-Duitsland was zoals gewoonlijk zowel van de groenten als van het fruit veruit onze grootste af nemer Afgezien van zuivel, vlees eiejen, groenten en fruit zijn pootaardappelen en bloembollen ook belangrijke uitvoerpro dukten van de Nederlandse landbouw. De uitvoer van pootaardappelen bedroeg in 1959 227.000 ton (1958 234.000 ton) en had een waarde van 73 miljoen) 1958 70 miljoen. De bloembollenexport be droeg in 1959 70.000 ton (1958 67.000 ton) met een waarde van 222 miljoen (1958 f 202 miljoen. In totaal had de uitvoer van alle land en tuinbouwprodukten in 1959 een waar de van 4-525 miljoen (tegen 3.959 miljoen in 1958). Hiervan werd aan ak- kerbouwprodukten voor f 1.437 miljoen uitgevoerd (1958 f 1.306 miljoen) aan veehouderijprodukten voor f 2.217 mil joen (1958 f 1.911 miljoen) en aan tuin bouwprodukten voor f 871 miljoen (1958 f 742 miljoen). De Nederlandse landbouw met inbegrip van de tuinbouw kan terecht trots op deze cijfers zijn Moge de ontwikkeling in de toekomst steeds zo zijn, opdat de agra rische bedrijfstak met ere een belang rijke deviezenaanbrengende bron van ons land kan worden genoemd. DEN HAAG 15 maart Het hoog mi litair gerechtshof heeft vanmorgen de 38- jarige reserve kapitein-vlieger C. A. van R. vrijgesproken van een hem ten laste gelegde diefstal van geld uit de kas va® de officiersmess op de vliegbasis Eind hoven. De advocaat-fiscaal had bevesti ging van het vonnis van de krijgsraad twee maanden gevangenisstraf en ontsla» uit de militaire dienst gevorderd. De kapitein, die in januari van het vo rig jaar was gekozen tot barofficier va" de mess, had, als het druk was, wel een» de messbedienden achter de bar gehol pen met de bediening en het geld-wisse" len. Dat mocht hij niet, want hij had me het geld niets te maken. De bediende waren daarvoor verantwoordelijk. D kapitein zou als hij hielp, geld uit de k® hebben genomen. Hij heeft altijd vei klaard onschuldig te zijn. LOS ANGELES, 14 maart (Reuter UPI) In Los Angeles is een opzienba rend proces tegen een 42-jarige chirurg, dr Bernard Finch en zijn 23 jarige vrien din Carole Tregoff, beschuldigd van sa menzwering om de echtgenote van dr. Finch, te vermoorden, vastgelopen. De jury die uit zeven mannen en vijf vrou wen bestond, is er na acht dagen be raadslagen niet in geslaagd tot een uit spraak te komen. Het hoge gerechtshof van Californië zal nu de datum voor een nieuw proces moeten vaststellen. Dr. Finch heeft verklaard, dat zijn vrouw om het leven is gekomen bij een worsteling in hun woning in Los Angeles. Zijn vrouw met wie hij „een bestand" had gesloten voor hij een verhouding aanknoopte met mej. Tregoff, had hem tijdens een ruzie met een revolver ge dreigd. Tijdens een worsteling, die ont stond toen hij haar het vuurwapen wilde afnemen zou het dodelijke schot zijn af gegaan. De openbare aanklager uitte de beschuidiging dat dr. Finch zijn vrouw in de rug had doodgeschoten toen zij pro beerde te vluchten. Mej. Tregoff heeft getuigd dat zij van de worsteling om de revolver getuige is geweest, doch dat zij verschrikt was weggerend voor het schot werd gelost. Volgens de openbare aanklager hadden de dokter en zijn vriendin mevr. Ft® willen vermoorden, teneinde te kunn trouwen zonder dat aan mevr. Finch ®.£j, mentatie zou moeten worden betaa Als getuige charge is een zekere J® Cody, een figuur uit de onderwereld »e„ hoord, die verklaarde dat de dokter I juffrouw Tregoff hem hadden gevra»»j, mevr. Finch dood te schieten. Dr. Ft» voerde echter aan dat hij Cody had huurd omdat hij hoopte zijn echtgen„g op indiscreties te kunnen betrappen bij een echtscheidingsprocedure bruikt zouden kunnen worden. De jury heeft geen beslissing kunh^ nemen over de vraag of dr. Finch vrouw heeft vermoord en of zijn vrieAsj6 medeplichtige was, dan wel of het me - de moord heeft gepleegd en de arts o medeplichtige was. bij tientallen mingen heeft de jury geen beslissing B nen nemen: de stemmen staakten. ie De eerste taak van de justitie eI,.aty verdedigers is thans een nieuwe samen te stellen. Aangezien van Jv tg leden wordt geëist dat zij vrijwel g(l over de zaak in behandeling wften' f()t zekei geen mening erover hebben, dit bijzonder moeilijk: sinds het Pj op 8 december vorig jaar begon Is er gebreide ruchtbaarheid aan ge*®»*^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 8