Overlegfase thans vrij wel voorbij Direct ingrijpen van de regering te verwachten Geen afstand van recht op doorberekening Vliegen wordt goedkoper Amerikaanse bisschop in China streng gevonnist Dagblad voor Schiedam en omstreken HET BOUWCONFLICT Huidige Tariefsverlagingen van zes tot bijna dertig procent Koopt op tijd uw zekerheid Nieuwe auto voor de Paus basis van het gesprek kan niet tot overeenstemming leiden Droom werkelijkheid geworden Ingrijpen over heid niet urgent Schilderspatroons willen ook doorberekenen Gevaarlijke grap van postbeambte Morgen zal hef lente zijn... Wegens spionage79 tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld Arrestanten walletjes van vrijheid gesteld Zonnige entree van de lente NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Saterdag 19 maart i960 snellik de risicoclausule, welke clau- in haar eigen feliik Neliroe brengt kort bezoek aan Parijs Communiqué Raad Bouwbedrijf STAKINGSLEIDING: Staking wordt eventueel versterkt voortgezet Pakje met bijna twee ton m collega la van gelegd 75 Jarig jubileum V.V.V. HET GEULDAL in Valkenburg Maxima van 10 graden Het weer in Europ a (Vap onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 maart De ontwikkel ingen in liet bouwconflict wij den nu duidelijk uit, dat de fase waarin regering en aannemers nog via "Verleg tot een oplossing zouden kunnen komen, vrijwel voorbij is. I ijdens de gisteren gehouden vergadering van de ministerraad beeft bet kabinet, "aar wij vernemen, besloten om directe prijs- en loonmaatregelen te treffen Vvanneer de aannemers weigeren de C.A.O. te tekenen onder de voor- ''aarden welke de regering beeft gesteld, hetgeen wil zeggen, dat van ben pen onvoorwaardelijk ,,ik zal niet doorberekenen wordt geëist. Weigeren de aannemers voor deze eis te buigen, dan kan van de regering met de grootst •"ogeJijke zekerheid worden verwacht, dat zij maandag een prijsvoorschrift, gebaseerd op de prijsopdrijvings- en hamsterwet, in de staatscourant zal doen verschijnen, terwijl bet College van Rijksbemiddelaars een bindende loonregeling zal opleggen. Dit komt neer op een verplicht stellen van de loonsverhoging van vijf procent, gepaard met een prijsstop, die het door berekenen onmogelijk maakt. De regering zou vandaag opening van zaken Keven aan de vier centrales van industriële werkgeversorganisaties en de drie centrale werknemersorganisaties, tijdens welk gesprek waarschijnlijk ook bet voornemen om tot het direct ingrijpen over te gaan, zou worden bekend gemaakt. Gisteren was er een laatste gesprek mssen de heer J. P. Nelissen. vice- ^oorzitter van de Raad van Bestuur bouwbedrijf en de ministers De Pous en Toxopeus (de laatste als minister van Justitie a.i.). Wij meldden in een deel van onze edities reeds, dat het gesprek "iet tot een oplossing had geleid. Het betrof hier de afsluiting van ?t gesprek, dat donderdag op hst mi nisterie was gevoerd. De bewindslieden bilden zich toen op de hoogte stellen van het standpunt en de plannen der a'4nnemers, nadat zjj kennis hadden ge- hpmen van de uitspraak van de pre sident van de Haagse rechtbank in "ét kort geding over het bouwconflict. He president had bij zijn uitspraak ge- Suggereerd, dat de C.A.O. met behoud }'an alle rechten op schadevergoeding ipn opzichte van de staat zou kunnen gorden getekend waardoor de staking *ou kunnen worden opgeheven en de Mjsstabilisatiepolitiek zou blijven ge handhaafd. De aannemers, zich over "eze suggestie buigend, kwamen tot de Conclusie, dat zij bij een dergelijke on voorwaardelijke ondertekening van een RA.O., welke de belofte van niet-door- .derekenen bevat, het recht zouden ver dazen te procederen. Men kan zich, "aar hun opvatting, niet bij de rechter "ver een onrechtmatige daad beklagen, ;vanneer men zich tevoren in een con tact bij de gevolgen van die onrecht matige daad heeft neergelegd. Behoud van rechten He aannemers zochten hun behoud 'an rechten dus in een andere richting. *f') willen de C.A.O. tekenen, maar zij Jansen hun voorbehoud neer te leg- pan in het aanvullende contractje, waar- wl de aannemer voor ieder lopend werk m°et verklaren, dat hij zijn opdracht kever niet aan de risicoclausule zal hou- ?eh. Het juridische verschil tussen de- y twee voorbehouden is zeer groot, rakenen de aannemers de C.A.O. met at voorbehoud om de staat aan te kla gen wegens onrechtmatige daad na- wegens het direct ingrijpen in de vorming via het College van Rjjks- Gftiiddelaars, dat alleen loonbevoegd- adon heeft dan is dat een eenmalig [r°ces, waarbij de staat, zo deze het f'rOces zou verliezen, voor de schade- a°rgoeding moet opkomen. Maken de ga"nemers echter een voorbehoud ten ®a"zien van de rechtmatigheid van de Pheffing van de ïpvsicoclausule, dan A' iedere individuele opdrachtgever, zo A' proces door een aannemer wordt A^onnen, alsnog met een doorbereke- "g akkoord moeten gaan. Prijsstabilisatiepolitiek Het is dui'delijk, dat in het laatste Seval de prijsstabilisatiepolitiek van ?e regering zou zijn doorbroken. Het 's tegen deze achtergrond, dat men pe strubbelingen over deze juridische "westies en de dreiging van de rege- Hng met een prijsstop moet bezien. 'up.0, s'erk a's ('e regering ervan over- 'gd ?üij is, dat de aannemers het pleit 'hi en verliezen als zij het laten aanko- hii Af1 op een uitspraak over het al of rechtmatig optreden van haar Col van Rljksbcmiddelaars bij de c.a.o. in he> algemeen, zo angstig <j''tint zij te ztjn voor de mogelijkheid, ;v|J' de aannemers gelijk zouden krij- Wanneer zij zich beroepen op de on- "tastbaarheid van een eenmaal ge- hul611 contract met de opdrachtgevers ook vandaag nog door de over- bouwcontracteii l> .e 0r<lt opgenomen. de andere kant is het ook wel 'hi lijk, da' de aannemers ervan over- h) ®d zijn by de rechter geen kans te brt .n wanneer zij de suggestie van de i'oi dent van de Haagse rechtbank op- H6'§en in de zin zoals die daaraan door "egering wordt gegeven. Intussen bestond er donderdag nog A" sprankje hoop op een betere op- "ssing dan die van een prijsstop jjcntueel een apart prijzenwetje j.' een bindende loonregeling, van wel- 6 laatste het zeker is dat deze re- g"ring haar schoorvoetend zal nemen. was er nog een gesprek tussen jfe heer van Thiel, voorzitter van de jA'h. Werkgeversorganisatie, de heer '"lissen en een katholieke topfiguur, -onder wiens instemming een una- kabinetsbesluit niet mogelijk ge- e®st zou zijn. Js duidelijk dat in de achterhoof- '®eft bis P°st gevat, dat de centrale orga- der bewindslieden de gedachte 'sati. Se es vandaag na het aanhoren van Plannen van het kabinet zul- Pogen de aannemers van het a- van de regering te overtuigen. e dit niet zo, en had de regering alle hoop daarop laten varen, dan had deze bijeenkomst ook weinig meer dan formele zin. Dura niet aanwezig Het heeft gisteren sterk de aandacht getrokken, dat de heer Dura niet bij de bespreking op Economische Zaken aan wezig was. Naar wij vernemen zag de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf geen heil meer in een gesprek met minister De Pous. Namens de Raad heeft toen de vice-voorzitter, de heer J. P. Nelissen, de deur naar een mogelijke oplossing nog op een kier gehouden door de bewindsman het antwoord van de aannemers te gaan overbrengen. Aanvankelijk wist men niet goed weg met de afwezigheid van de heer Dura en de bespiegelingen werden bepaald verward, nadat de heer Nelissen tegenover de pers had verklaard, dat de heer Dura ziek was, welke verklaring bij informatie onjuist bleek. Regering geërgerd Wq kunnen uit de schaarse commen taren van aannemerszijde niet opma ken, of het de spanning der uiteenlo pende meningen was, welke de heer Ne lissen gisteren in alle eenzaamheid tot halverwege Canossa dreef. In ieder ge val liet het communiqué, dat daarop de Raad van Bestuur Bouwbedrijf uit gaf, niet los, dat op uiteenlopende gra den van hardheid of zachtheid zou kun nen wijzen. In regeringskringen schijnt men zich over toon en inhoud van dit stuk verbaasd en geërgerd te hebben. NIEUW DELHI, 19 maart (A.F.P.) Premier Nehroe van Indië heeft een uit nodiging van president De Gaulle van Frankrijk aanvaard om een kort parti culier bezoek aan Parijs te brengen als hij ter gelegenheid van de Londense conferentie van premiers van het Brit se Gemenebest in Europa is. Deze con ferentie wordt begin mei gehouden. Voormalige studenten van de Notre Dame-universiteit in South Bend, Indiana, hebben de Paus een nieuwe auto geschonken. Voor da limousine in gebruik wordt genomen wordt zij door de H. Vader gezegend. DEN HAAG, 19 maart Naar het A.N.P. verneemt heeft de heer J. P. A. Nelissen, voorzitter van de Nederland se Katholieke Aannemers- en Patroons bond, die tevens vice-voorzitter is van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, gis termiddag tijdens zijn bespreking met de ministers De Pous en Toxopeus me dedeling ~edaan van het in een com muniqué weergegeven standpunt van de raad. Dit communiqué luidt als volgt: „Donderdag heeft, op uitnodiging van de minister van Economische Za ken, opnieuw een 'gesprek plaats gehad tussen hem en twee vertegenwoordi gers van de Raad van Bestuur Bouw bedrijf, teneinde, zoals de bewindsman het uitdrukte, op zeer korte termijn te komen tot een oplossing van het conflict in de bouwnijverheid. Tijdens dit gesprek zijn opnieuw de voor stellen ter tafel gebracht, welke door de Raad van Bestuur Bouwbedrijf zijn gedaan, met het oogmerk steun te verlenen aan de loon. en prijspoli tiek va.i de regering. De minister bleef echter, niettegenstaande de sug gestie van de president van de Haag se rechtbank in zijn uitspraak in het kort geding tegen de overheid, de eis stellen, dat de individuele aannemers voor hun onderhanden zijnde werken volledige afstand moeten doen van hun contractueel verkregen recht op verrekening. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf is echter niet bereid dit laatste zijn leden te adviseren. Mede hierdoor heeft de Raad van Bestuur Bouwbed-ijf moeten constateren, dat voortzetting van het gesprek op dé basis als door de minister van Econo mische Zaken gesteld, niet tot over eenstemming zal kunnen leiden. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf blijft overigens bereid, gezien de dringende De droom van de zusters in Gateshead (Engeland) is werkelijkheid geworden. Zij hadden het heel druk en beschikten over geen vervoermiddelen. Nu is hun, dank zij een inzameling onder de „modinettes" van een confectiefabriek, een scooter geschonken, die zuster Philomene al direct wil proberen. noodzaak op korte termijn een einde te mak <ïi aan het bestaande conflict in de bouwnijverheid, nieuwe voorstel len in overweging te nemen". Eensgezind standpunt Naar de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, <je heer Dura, het ANP desgevraagd meedeelde, zjjn de in de raad samenwerkende organisaties unaniem tot het in het communiqué weergegeven standpunt gekomen. De heer Dura deelde verder mee, dat een door hem meermalen gedaan voorstel, de kwestie van de doorberekening op lo pende werken objej vr.gr object te be kijken, door minisié, Dè Pous van de hand is gewezen. De aannemers blijven tot elk offer bereid, aldus de heer Dura. HILVERSUM, 19 maart De voor zitter van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, de heer C. Brands- ma, heeft gisteravond voor de radio gezegd, dat de werknemersorganisa ties de strijd volgende Week versterkt zullen voortzetten als de werkgevers blijven volharden in hun verzet. Naar de mening van de heer Brands- ma zijn er thans twee mogelijkheden om tot een einde aan het conflict te geraken. De ene is, dat de werkgevers toegeven en het advies van d.e presi dent van de Haagse rechtbank opvol gen, de andere mogelijkheid is, naar zijn mening, ingrijpen van de overheid. Dit laatste aeht hij op dit ogenblik echter nog niet urgent. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 18 maart De Prov. Zeeuwse Sehilderspatroonsvereniging, aangesloten bij de Bond van Ned. Schil- derspatroon^, heeft te Goes tijdens haar jaarvergadering de nieuwe CAO bespro ken. waarover thans druk onderhan deld wordt. De scliiiderspatroons stel den op deze vergadering duidelijk, dat de hogere kosten moeten worden door berekend, omdat hun bedrijven anders de klap niet zouden kunnen verwerken. „Wanneer wij niet mogen doorbereke nen, dan gaan wij plat", zeiden deze patroons. De secretaris en tevens hoofdbe stuurslid J. A. van Pagee uit Middel burg gaf een overzicht van de huidige stand van zaken, waarin duidelijk de zeer grote noodzaak van doorbereke ning van de loonsverhoging werd ge steld. De secretaris verwacht, dat "de volgende week de tekst van de defini tieve CAO die voor de duur van twee jaar wordt afgesloten bekend zal worden. Deze zal het college van rijksbemiddelaars ter goedkeuring wor den aangeboden, mits de minister van Economische Zaken doorberekening van de verhoogde kosten goedkeurt. In deze nieuwe CAO is o.a. een salaris verhoging van vijf procent verwerkt, alsmede een compensatie van de huur verhoging. Een verhoging van de pre mietoeslag, waarop de werknemersor ganisaties hebben aangedrongen, stuit echter op verzet van de werkgevers bonden. Met ingang van 1 juni 1961 zal gedurende de zomermaanden overge schakeld worden naar een 45-urige werkweek. Van 1 maart-1 november zullen de werknemers dan zaterdags vrij hebben. Hieraan hebben de werk geversorganisaties echter de voorwaar de verbonden, dat de werknemersorga nisaties zullen meewerken om te be werkstelligen dat voor deze zomermaan den een overwerkvergunning voor vijf tig uur wordt afgegeven. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 18 maart De pos tale recherche heeft in het postkantoor van de Friese hoofdstad een onderzoek ingesteld naar een uit een postzak ver mist pakje met een bedrag van 191.000,-. De postzak was bestemd voor de Nederlandsche Bank. Het pak je werd teruggevonden in de bureaula de van een der ambtet.arcn, die niet de aanwezigheid hiervan niet op de hoogte bleek te zijn. Door middel van bet ne men van vingerafdrukken kon men ver volgens vaststellen, dat een der andere personeelsleden, een 34-jarige man, het pakje met geld hier moest hebben neer gelegd. Hij verklaarde bij een verhoor, dat hij alleen maar een grap had willen uitha len en het geld daarom in de la van een collega op een andere afdeling had neergelegd. De officier van justitie, voor wie hq werd voorgeleid, heeft hem weer op vrqe voeten gesteld. Het is mogelijk dat S. nog disciplinair ge straft wordt voor zijn in verschillende opzichten zeer gevaarlijke grap. Morgen zal het weer lente zijn! Al is de winter dan zacht geweest, iedereen verlangt naar het voorjaar, de zomer en de zon. Op de min of meer be schutte Keukenhof is het eigenlijk al lente: de narcissen bloeien er al en bin nen niet al te lange tijd zullen ook de crocussen, de hya cinten en tulpen de fraai aangelegde lusthof verlevendi gen met hun vele kleuren. In Zand- voort zijn de strand- exploitanten druk bezig het voor de gasten zo aange naam mogelijk te maken. De eerste strandstoelen zijn al aangerukt. (Advertentie) 7 dagen volledig pension; bediéningsgeld; '3 auto tochten en bezienswaardig heden inbegrepen, vanaf f 79.- per persoon Vraagt arrangementenlgst met keuze uit 143 hotels/ pensions bij \TAT/ HET GEULDAL STATIONSSTRAAT 15*' TEL. 04406 7048 HONGKONG, 19 maart (Reuter) De Amerikaanse missie-bisschop mgr. James E. Walsh is gisteren door een rechtbank in Sjanghai op beschuldiging van spionage veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf, aldus het Chine se persagentschap „Nieuw China". „Nieuw China" berichtte dat bis schop Walsh, die in 1958 is gearres teerd, „lange tijd voor de Verenigde Staten heeft gespioneerd". Hij heeft „ernstige misdaden begaan door sa menzwering tot omverwerping van het communistisch bewind en door mede werking an een verraderlijke contra revolutionaire kliek die onder leiding stond van bisschop Kung King-Mei". Zoals gisteren werd gemeld is mgr. Kung tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Volgens „Nieuw China" zou mgr. Walsh, die berecht werd door een volksrechtbank in Sjanghai, „het zware overtuigende bewijs van zijn misdaden" hebben erkend. De 68-jarige bisschop zou door mid del van „andere spionnen en contra- revolutiqnairen" belangrijke gegevens over militaire vliegvelden en andere defensiemiddelen in China en over de Chinese vrijwilligers in Korea hebben verzameld. „Nieuw China" zegt dat de bisschop „het Maria-legioen de reactionaire or. ganisatie van de Kerk leidde en gro ter maakte met het doel het communis tische bew'nd omver te werpen". Bisschop Walsh „zweepte de geeste lijkheid en de leken fanatiek op tot verzet tegen de communistische partij en de Chinese persbureau. regering", aldus het De Amerikaanse regering is van plan, het geval van mgr. Walsh ter spra ke te brengen in de loop van het nieu we onderhoud dat communistisch Chi na en de Verenigde Staten op 22 maart in Warschau zullen hebben, aldus heeft een woordvoerder van het „State De partment" in Washington meegedeeld. Hij zei dat de V.S. al sinds oktober 1958, toen de bisschop werd gearres teerd, vruchteloos getracht hebben bq de Chinese autoriteiten inlichtingen te krijgen over het lot van mgr. Walsh. (Van onze luchtvaartredacteur) AMSTERDAM, 19 maart De inter nationale burgerluchtvaartorganisa- tie, de HATA. waarbij 74 luchtvaart maatschappijen uit de gehele wereld zijx: aangesloten, heeft deze week in Parijs overeenstemming bereikt over een kwestie waar reeds geruime tijd ernstig verschil van mening over be stond; de tarieven in de luchtvaart. Deze aangelegenheid houdt ten nauw ste verband met het groeiend aantal straalverkeersvliegtuigen, dat de ver schillende luchtvaartmaatschappijen in gebruik hebben genomen en de sterk gestegen vervoersmogelijkheid, die het gevolg daarvan is. In de komende jaren zullen de lucht vaartmaatschappijen mèèr passagiers moeten vinden om een redelijke bezet- tinsgraad in hun grote en snelle vlieg tuigen te verkrijgen. Nu vrijwel alle grote maatschappijen hun eerste straal- reuzen hebben ontvangen of binnenkort afgeleverd krijgen en daarmee een be langrijk concurrentie-element is wegge nomen, heeft men in grotere eensge zindheid de vraagstukken kunnen be spreken. Men heeft voor het aantrekken van meer passagiers een voor de hand liggend besluit genomen: het vliegen wordt goedkoper. Alleen de eerste klasse tarieven tussen Europa en het Verre Oosten en Australië zullen met een klein percentage worden ver hoogd. Op de andere grote routes gaan de prijzen omlaag of worden speciale voordelige tarieven ingevoerd. De ta rieven in Europa, die een jaar gele den bij een soortgelijke IATA-confe- rentie in Honoloeloe al zijn verlaagd, blijven ongewijzigd. In Parijs is voorts besloten in de toe komst slechts twee klassen te handha ven: de eerste klasse en een goedko pere klasse, die al naar gelang van het betrokken gebied „economy-kiasse" of „toeristenklasse" zal worden genoemd. De nieuwe, lagere tarieven zullen niet onmiddellijk en ook niet op alle routes tegelijk worden ingevoerd. Voor vluch ten in straalverkeersvliegtuigen blijft de passagier meer betalen dan voor vluchten in vliegtuigen met schroefaan- drijving. De KLM heeft verklaard bijzonder in genomen te zijn met een speciaal tarief voor retourvluchten op de belangrijke Noordatlantische route, die zeventien dagen geldig zijn. Een retourvlucht van Amsterdam naar New York in de „economy-kiasse" kost vol gens dit speciale tarief in een DC-8 straal verkeersvliegtuig 1493 gulden en in een vliegtuig met schroefaandrijving 1378 gulden. Dit laatste bedrag bete kent een prijsverlaging van 28,4 pro cent vergelijken met het bedrag, dat nu in dezelfde klasse en hetzelfde type vliegtuig betaald moet worden voor een retourtje, dat een jaar geldig is: 1925 gulden. Het nieuwe speciale retourta rief gaat op 1 oktober van dit jaar in. De KLM verwacht, dat het een belang rijke stimulans zal vormen voor reizen in de minder drukke winterperiode. Eveneens na 1 oktober worden op de Middenatlantische routes taricfsverla gingen tot maximaal 16 procent vand e huidige tarieveen ingevoerd. Voor het reizigersverkeer met de West is verder van belang, dat met ingang van 1 mei speciale studententarieven zullen wor den ingevoerd. Terwijl de eerste klasse tarieven tussen Europa en het Verre Oosten dus met een klein percentage worden verhoogd, zullen de prijzen in de toeristenklasse op die routes met zès tot tien procent worden verlaagd. Voor reizen van groepen van minstens zes personen tussen Europa, Indië, Pakis tan, Ceylon en Nepal worden met in gang van 1 mei excursietarieven inge voerd, die een verlaging van 22 procent betekenen. AMSTERDAM, 18 maart Drie van de zes personen, die in het begin van deze week door de zedenpolitie werden gearresteerd in verband met het verhu ren van kamers aan prostituees in twee huizen in de Spuistraat, zijn door de rechter-commissaris in vrijheid gesteld. De officier van justitie is van deze be slissing in appel gegaan bij de recht bank. Zelf had hij de drie anderen op vrije voeten gesteld. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT 19 maart. Morgen begint dit jaar de lente en volgens astronomi sche berekening is het tijdstip 's mid dags om twaalf minuten voor vier. Het belooft een zonnig entree van de lente te worden want het hogedrukgebied bo ven Zuid Noordwegen heeft zich in de afgelopen na> ht via Denemarken en de Noordzee in de richting van Neder land verplatst. Hierdoor ging er drogere lucht bin nenstromen waardoor vooral in het noor den van ons land vanmorgen de bewol king ai geheel verdween. Vanavond zal de bewolking in het grootste deel van Nederland zijn opgelost zodat wij mor gen een zonnige dag kunnen verwachten, al zal de temperatuur nog niet met gro te sprongen kunnen stijgen. Gisteren werd het in ons land niet warmer dan vier a vijf graden, maar morgenmiddag mogen wij maxima van tien graden of iets hoger verwachten. (Advertentie) 1 ia "y1 J\ v" Zon op Zon onder Station Weer max. min. neersJ. temp. temp. afgej. geh. bew. zw. bew. geh. bew. zw. b-3W. geh. bew. geh. bew. licht. bew. Den Heldei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg geh. bew." Helsinki onbew. Stockholm h. bew. Oslo onbew. Kopenhagen onbew. Londen geh.bew. Amsterdam geh. bew. Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Innsbrück Athene Rome Madrid geh. bew. h. bew. onbew. onbew. sneeuw geh. bew. sneeuw geh. bew. sneeuw sneeuw licht bew. onbew. onbew oisteren 24 uur 4 0 0 4 1 0 4 3 0 5 -2 0 3 0 0 4 0 0 4 0 0 3 0 -1 -8 0 9 -4 0 .9 -2 0 5 -0 0 7 3 0 4 1 0 4 2 0 4 -2 0 9 -1 0 15 8 0 1 -0 0.1 7 2 0 1 -3 8 7 2 0 4 0 0.1 1 -0 8 18 7 0 16 5 0.1 21 7 0 lieuwe schiedamsche courant

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1