Nieuws uit stad en omtrek® Viering eerste lustrum r.-k. instuif „Jong Schiedam Christen-Democraten vóór versnelling van de Euromarkt Reclame OVER DE DAM In meerdere landen bestaat argwaan tegen EEG-plannen Geheugen-hulp msm Duitse professor Furler voorzitter Politie-dagboek Na lion aa l Museum DE LICHTSTOET I960 op 5 St.-H ubertusgroep studeert Passiespel in Modeshow in etalage Het A. B. C. wil weer beginnen DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! Tafeltennis EUROPEES PARLEMENT BIJEEN Kerk O. L. Vrouw Visitatie aanbesteed LAMPION-OPTOCEIT op 29 april WALDO-RIJSCHGOL BLOEDPLASMA- ACTIE 1960 Burgerlijke stand tfsÉltl' iliill I Maakt Agenda Rotterdam NSC WOENSDAG 30 MAART 1960 PAGINA 3 NASSATA BOER's V) T)atnwar.h te nieuwe sefiiedamsctie eourani mHimiiiiiiHiiiiiiiimiiiimimmiiiiiiiitmimimiMiiiiiiitiii 65637 Gerold? Autoband verdwenen W eer een Advertentie EEN NIEUWE LENTE met een nieuw gerecht Een overheerlijk gerecht van Nassi-Goreng en Ananas in een omhulsel van croquant bladerdeeg, 40 cent per stuk. Delicatessen en Vïsbedrijf MGR. NOLENSLAAN 850 0 (naast keurslager Poot) Repetitie bij de St.-Hubertusgro'ep voor het op te voeren Passiespel. De heer Gudde, regisseur, geeft zijn aanwijzingen. De in katholiek Schiedam alom be kende R.-K. Instuif „Jong Schiedam" heeft haar eerste lustrum gevierd en zij heeft dit gedaan op een wijze, waarover de leden nog lang na zullen praten. In de vijf jaar van haar bestaan is de In stuif erin geslaagd zich een aparte plaats te veroveren in de harten van vele Schiedamse jongeren. Dit kwam tijdens deze jubileum-viering op velerlei wij ze tot uiting. Zondagmorgen trok men in groten ge tale naar de Bijkerk in Nieuwland, waar een plchtige hoogmis ter ere van de Instuif gecelebreerd werd. Daarna gin- IN VLAARDINGEN WIL men'?n Natio naal Visserij Museum stichten. De stad is vele jaren achtereen als hetware de hoofdstad van de Nederlandse visserij geweest. Pas toen Scheveningen en IJmui- den havens kregen, boette de visserij er aan belangrijkheid in. Maar het verle den spreekt. Er is reeds een stichting in het leven geroepen, die o.a. ten doei heeft, de stichting van een Nationaal Vis serij Museum te bevorderen en de be staande collecties uit te breiden. Ja, Vlaardingen heeft zo het een en ander. De grote visserij-tentoonstelling op Ter schelling, die het vorige jaar begonnen, en 2 jaar zal duren, is grotendeels met uit Vlaardingen afkomstig materiaal sa mengesteld. In het rijtuigenmuseum te De Leek bevindt zich de sjees, waar mede vroeger de koningsharing naar het koninklijk paleis werd gebracht Momenteel worden in Tilburg complete klederdrachten uit Vlaardingen geëxpo- seerd. Wel. wij hier in Schiedam hebben óók wat. Notabene twee collecties relieken van onze gedistilleerdindustrie. De ene in het Stedelijk Museum, de andere er gens veilig opgeborgen. Dan is er nog een Likeurmuseum, We hebben tevens een stichting, die tot dol heeft, een Na tionaal Gedistilleerd Museum op te rich ten. Hierop heeft Schiedam het volste recht, zowel wat het verleden als het he den betreft. In Vlaardingen heeft men al het oog op ten achttiende-eeuwse huis, dat verbouwd en gerestaureerd kan wor den. Wij hier hebben zo iets prachtigs als het Zakkendragershuisje, dat onge bruikt staat. Van de plannen omtrent het Nationaal Gedistilleerd Museum ho ren we niets. Het lijkt op zoiets als een doofpot. Het Stedelijk Museum heeft zijn collectie, maar deze staat nog steeds niet vermeld op het bord, dat op de straatmuur mededeelt, wat men er kan bewonderen. Men acht het naar het schijnt niet de moeite waard, om er be zoekers voor te trekken. Enkele maanden geleden prijkte er te gen de facade van het museum een groot boord met „Wij zijn zestig, komt u ook eens kijken"? Het is nu verdwenen. Wij zullen allerminst voorstellen iets derge lijks te doen ten aanzien van de gedis tilleerd-apparaten-collectie. Metbijv. wij zijn zestig, komt u eens kijken, hoe vroe ger uw borreltje gemaakt werd? Allicht, we horen het u al zeggen: ben je nou helemaal zestig? Maar in alle ernst. Hoe zit het toch met al die plannen? We weten het, het gemeentebestuur zit met een instructie uit de raad. door een geheelonthouder gegeven, dat een eventueel gedistilleerd- museum in geen geval reclame voor het gebruik van sterke drank mag maken. Maar het staat toch wel sympathiek te genover de voorgenomen oprichting van een museum. Schiedam als jeneverstad waardig. Enfin, misschien horen we nog weieens Wat. Wellichtgaatt Vlaardingen prikke lend werken. No. 24251 OnoWn* -vv hi-*.— 82ste Jaargang DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 661S2 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f ojo per mm-hoogte. Bij contract tarieven. KAMPIOENEN tot M woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 et. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor hert Advertentie wezen. ABONNEMENTEN t 7.40 per kwartaal, 1 2.54 pear maand en 1 0.59 per week. gen de Instuivers gezamenlijk naar het Wijkgebouw aan het Dr. Wibautplein, waar zorgzame handen een uitstekend verzorgd ontbijt bereid hadden. Aan de ontbijttafel troffen we vele oude beken den uit de Instuif-familie aan. De oud aalmoezenier. pater Van Aubel en vele oud-bestuursïeden en oprichters zagen elkaar weer terug en het is onnodig te vermelden, dat vele oude herinne ringen weer opgehaald werden. De jeugd- sociëteit „Scopulus" was vertegenwoor digd met een bestuursafvaardiging, ter wijl later op de dag ook een deputatie van ..Solustra" haar gelukwensen met dit jubileum kwam aanbieden. De aalmoezenier, pater Marcelis O.P. verwelkomde in zijn tafelrede alle aan wezigen en gewaagde van zijn oprechte dankbaarheid nu hij zovelen rond de In- stuif-dis verenigd zag. Voortgaande be zon de aalmoezenier zich allereerst op het wezen van de Instuif, die in tegen stelling tot de vele stands-organisaties, de jeugd uit alle geledingen van de kat- tholieke bevolking bereikt. Dit is dan ook de grote taak van de Instuif: daar te zijn, waar de jeugd is. Geruime tijd stond daarna spr. stil bij de verdiensten die de oprichters zich voor dc Instuif verworvn ehbben. Het is moeilijk ons nu te realiseren, met welke problemen men in die beginperiode te kampen had. De aalmoezenier-oprichter en het eerste bestuur verdienen dan ook grote erken telijkheid voor hun initiatief en werk kracht. Voor de toekomst hoopte pater Marcelis op meer medewerking en zelfwerkzaam heid van de leden te kunnen rekenen. In dit verband is de geslaagde„doe—het- zelf-avond" van vorige zondag zeer hoop gevend te noemen. De aalmoezenier be sloot met de hoop uit te spreken, dat meer en meer het besef mocht groeien, dat her ieders taak is, om door zichzelf weg te cijferen anderen gelukkig te ma ken. Later werd het woord gevoerd door pa ter Aubel. oud-aalmoezenier en oprichter van de Instuif, die graag voldeed aan bet hem gedane verzoek om „de ar chiefkast eens open te trekken" en wat herinneringen op te halen. Zowel zij die pas sinds kort lid zijn als de oudere instuivers luisterden geboeid toen alles weer eens de revue passeerde: de op richters-perikelen, de retauratie van het oude parochiezaaltje aan de Lange Ha ven, de officiële opening door deken en burgemeester enz. enz. Menige anekdote werd onder algemene hilariteit verteld. Pater Van Aubel besloot met zijn oprech te dank uit te spreken aan de huidige aalmoezenier en het bestuur, hopend dat de Instuivers van nu, zich spiege- lenp aan de oprichters, een grote bloei van hun sociëteit zullen kunnen bewerk stelligen, 's Avonds trof men elkaar weer in het Zalencentrum op het Dr. Wibautplein, nu ter viering van een grandioze feest- avond. Voor dit festijn bestond een wer kelijk overweldigende belangstelling, zo zeer zelfs dat reeds om halfnegen het bordje „uitverkocht" aan de deur gehan gen moest worden. De voorzitter. Frita Renirie, beloofde zijn mensen in zijn welkomstwoord een „knalavond" en alle aanwezigen waren het er later over eens, dat hij daarmee niets teveel gezegd heeft. De „Lazy River Jazz Band" o.l.v. Theo Potjes wist er op kundige wijze een uit gelaten stemming in te brengen, die door oud-voorzitter Leo de Leede met een sti mulerende toespraak nog eens extra aan gewakkerd werd. De Instuif heeft haar eerste lustrum op grandioze wijze ge vierd. Voor de op de Bevrijdingsdag te houden lichtstoet blijkt behoorlijke belangstelling te bestaan. Om de organisatie op de juis te wijze te kunnen doen geschieden, die nen zij, die willen deelnemen, doch daar van nog geen bericht hebben gezonden, dit zo spoedig mogelijk te doen. Vele cir culaires werden verzonden. Va-nzelfssp-ra- kend kon dus niet alle verenigingen, be drijven, middenstanders enz. worden be reikt. Dit behoeft echter geen beletsel te zijn om toch mede te doen, opdat de licht, stoet, dit jaar. nu het 3e lustrum van da bevrijdiing wordt gevierd, groter en mooier wordt dan vorige jaren. Onder de in schrijvers is ditmaal ook „Wilton-Fijen- oord". Kleinere kinderen kunnen ditmaal niet in de stoet meelopen. Daarvoor is. toals elders in dit blad is vermeld, op vrijdagavond, 30 april, een lampionop- tocht. De kinderen, die aan de lampionoptocht meedoen, worden wel verzocht zich op 5 mei met hun brandende lampions langs de route van de lichtstoet op te stellen wat het. feestelijk effect zeker ten goede zal komen. De opstelplaats wordt wederom de Boe-r- hav-elaan. Nadere gegevens omtrent route e.d. wor den t.z.t bekend gemaakt. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heren P J. Drenth, Burg. van Haarenlaan 946. tel. 63838; G. Rosm-am, La>ng,e Haven 132. tel. 63784 of 67529 en A. M. Schoof, „Metrcuriufi", Lange Haven 77, tel. 688125-1 „Dus Maria Magdalena, Petrus en Johannes gaan daar rechts klaarstaan en dan zitten de soldaten hier voor de tafel". Dit hoorden we gisteren in het Parochiehuis aan de Lange Haven, waar de St.-Hubertusgroep repeteerde voor de opvoering van het passiespel „Het is volbracht!" Dit spel, enige tijd geleden gepubli ceerd door het weekblad „De Bazuin", heeft reeds verscheidene plaatsen in ons land veel succes geoogst. Daarom heeft pater De Boer van de Havenparochie het plan uitgewerkt om op 11, 12 en 13 april a.s. een reeks uitvoeringen van „Het is volbracht!" te geven. De orga nisatie van deze opvoeringen is geheel in handen van eigen, Schiedamse krach ten. De regievoering berust bij de heer J. Gudde, de decors worden verzorgd door Hans Verwayen en muzikale me dewerking wordt verleend door het ka tholiek gemengd koor o.l.v. de heer J. Remmerswaal. Het toezicht bij de interne gang van zaken wordt uitgeoefend door de heer P. M. F. van Beurden, afdelingsleider van het jeugdwerk van de St.-Johannes de Doper-parochie. Naarmate de repetitie vorderde, kre gen we steeds meer bewondering voor re gisseur en jeugdleider, die met een der tigtal speelse en bewegelijke jongens en meisjes een dergelijk zwaar stuk aan durven. Af en toe konden we onszelf niet verstaan in het lawaai, dat door de jeugdige acteurs en actrices gemaakt werd. Maar de heer Gudde ging onver stoorbaar zijn gang. „Dus dat met die dienstmaagden is nu in orde?" vroeg hij, „verder dan maar, scène 11". We namen ons voor, zeker een der opvoe ringen in Arcade bij te wonen, een plan waarvan we u kunnen aanraden het over te nemen. Toen we het repetitie-lokaal verlieten, zagen we nog hoe Judas en Johannes in de hoek een vriendschappelijk partijtje aan het worstelen waren. Ongetwijfeld zullen ze bij de uitvoering beter in hun rol blijven. O Er zit beweging, niet alleen in het Ho recabedrijf hier ter stede, maar ook in de winkelstand. Dezer dagen zal men een nieuwigheid kunnen aanschouwen, welke tot dusver nog slechts in het buitenland vertoond werd, nl. een modeshow in de etalage, die dus gratis toegankelijk is voor iedereen. Het zal zaterdagmiddag om half drie gebeuren op de Broersvest, waar het kledingmagazijn „Alja" dan deze merkwaardige modeshow organi seert, die ongetwijfeld wel veel bekijks zal trekken. Er komen zes mannequins, waaronder een zesjarig meisje, die reeds in het grote magazijn van L'Innovation te Brus sel zijn opgetreden, eveneens in de eta lages. Er zal met loudspeakers de no dige verklaring gegeven worden. Dat het Algemeen Bedrijfs Voetbal nog in de kinderschoenen staat, is gisteren wel gebleken o-p de jaarvergadering, dó" gisteravond gehouden werd in het Wijk centrum. Men kan niet in alle omstandig heden rekenen op de volledige medewer king van de Schiedamse voetbalverenigin gen en ook is het moeilijk om aan een voldoend aantal terreinen te komen. Men had het allemaal wel mooi ge-zien, maar een en ander schijnt in het verleden nog al eens te wensen overgelaten te hebben. Een van de aanwezigen drukte zic-h als volgt uiitwe hebben de zon zien schij nen. en er kwam een mist-bank voo-r. De tweede voorzi-tte-r, de heer A. Ver- linde zei, dat het A.B.C. een zeer zwaar jaar aoh-te-r de rug -heeft; d-e aangesloten verenigingen bes-effen ni-et goed, da-t men zich aan bepaalde spelregels te houden heeft. Er is ook gesproken over heit inleg, geld van 100. Men wilde liever ge-en feestavonden -mee-r om zodoende het in schrijfgeld te v-erlagen. Ook -h-et bedrag dat besteed was bij jubilea, wilde men reduceren. De heer Ch-r. va-n Dijk heelt de vergadering een kle-i-ne opheldering ku-nnen geven. Hij z-ai, d-a-t het bes-tuur van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B van mening was. d-a-t h-et bedrijfsvoetbal in Schiedam -d-e weg m-oet blijven volgen, het vorig jaar ingeslagen. Men moet het allemaal n-iet te zwaar zien, aldus de-ze spreker, maar -het ook niet te gemakke lijk opvatten. Overigens werd het jammer gevonden d-at <Je S.B.L.O. sectie voet-bal pas vol gende week veTg-a-de-rt. Zodoende ko-n men op deze vergadering niet vee-1 concrete din-ge-n n-aa-r v-o-ren brengen. Na de verga dering van de S.B.L.O. zal m-e-n de 35 aangesloten verenigingen wederom bijeen roepen. Wel staat v-as-l. d-at de competitie van -het bedrijfsvoetbal 9 mei a.s. begim-t te draai®n. Er wordt An vijf afdelingen, waar in ze-ven verenigingen uitkomen, een dubbele competitie afge-werkt Onder het zelfde bestuur als -het verleden jaar gaat -het A.B.C. tiha-ns aan zijn tweede seizoen beginnen. STRAATSBURG, 28 maart Mr. P. A. Blaisse heeft zieh vandaag in het Europees parlement namens de chris ten-democratische fractie duidelijk uit gesproken voor het plan van de Euro pese commissie om de E.E.G. in ver sneld tempo door te voeren. De plannen van de Europese commissie, welke gis teren door de heer Hallstein werden toe gelicht, komen op het volgende neer. Binnen de Gemeenschap zullen de dou anetarieven voor het eind van 1961 met 50 in plaats van 30 pet verlaagd worden. Het gemeenschappelijk buitentarief van de zes partnerlanden zal verder 20 pet lager zijn dan aanvankelijk in de be doeling lag, terwijl deze afspraak boven dien reeds op 1 juli van dit jaar in plaats van op 31 december 1961 zal plaats heb ben. Deze concessie zou slechts gege ven worden aan de landen, die hun eigen tarieven eveneens gelijktijdig zui len verlagen, met uitzondering echter van de V.S. van Amerika op wier te genprestatie men wil wachten tot zij deze tijdens de komende G.A.T.T.-onderhan- delingen tot stand hebben gebracht. De heer Blaisse, die zich namens zijn gehele fractie als voorstander van de versnellingsplannen liet kennen, gaf op voorzichtige wijze de reserves weer welke in brede kring leven ten aanzien van een al te grote voortvarendheid van de Europese commissie. Zo stelde hij dat bjj de versnellingsplannen voor al moet worden bedacht dat ook de landbouwpolitiek der gemeenschap in evenredige mate mee moet gaan. Ver der zei hij, dat gepoogd moet worden om de verlaging van het toekomstige bui tentarief welke verlaging nu nog slechts een voorlopige is. een zo definitief mo gelijk karakter te geven. Het is, zo zei hij, goed om rekening te houden met de speciale positie waarin Amerika ver keert als het gaat. om het leveren van tegenprestaties. Anderzijds moet men de zaken echter niet overdrijven door zich te zeer afhankelijk te tonen var. dit land, dat al te veel blijk geeft van een protectionistische gezindheid, ge tuige bijvoorbeeld haar houding op het gebied van het vrije verkeer in de lucht. de aandacht op de waarde welke de versnelling van de handelsverruiming van de E.E.G. kan hebben op de onder handelingspositie welke de zes partners innemen ten opzichte van de zeven lan den van de Europese vrijhandelszone van Stockholm. De Europese commissie baseert zich bij haar voorstel tot versnelling van de uitvoering van het E.E.G.-verdrag op de gunstige conjuncturele situatie in de zes lidstaten en op politieke wenselijk heid van deze versnelling. De gunstige conjunctuur zal volgens de Europese commissie een versnelde afbraak van de handelsbelemmeringen onderling en ten opzichte van derde landen gemakke lijker doen aanvaarden. Verder zou een versnelde en meer liberale verlaging van het buitentarief tegenover derde lapden een bewijs zijn van de goede wil. maar bovenal van de politieke een heid der zes Europartners. Op dit laat ste punt vestigde de heer Hallstein, voorzitter van de Europese commissie, vooral de aandacht. De landen, die geen lid zijn van de gemeenschap, verklaren, zo zei hij, bij herhaling dat zij de zes als een eenheid erkennen, maar men moet eraan twijfelen of zij de conse quenties van die principiële erkenning wel in volle omvang willen aanvaarden. Naar de male waarin de zes landen voortvarendheid betonen bij het libera liseren van hun handel, zuilen de buiten staanders met de politieke realiteit van de E.E.G. geconfronteerd worden. Een duidelijk liberalistisch optreden zal de genieenschap naar buiten versterken. Hij wees verder vooral op de tegen kracht welke Europa moet bieden aan de opdringende kracht van communis tische economie. De rede van de heer Blaisse weer spiegelde uiteraard sleehts in zwakke mate de reserves welke in de kringen van de Nederlandse industrie ten op zichte van de versnellingsplannen wor den ingenomen. In deze kringen leeft met name de vrees, dat voorgenomen verlaging van het gemeenschappelijk buitentarief, welke ons als importeur iuc,lu van grondstoffen uit landen buiten de s otte vestigde de heer Blaisse nog I gemeenschap zeer welkom is, slechts I nomen versnelling plukken. STRAATSBURG. 28 maart He: Europese parlement begon liet nieuws zittingsjaar met de verkiezing van eer nieuwe voorzitter. Het werd de 55-jarigs Duitse christen-democraat prof. dr Hans Furler. die met 68 stemmen d« overwinning behaalde op de liberale kandidaat Gaetano Martino. De voor zittersverkiezing vindt reglementair orr de twee jaar door middel van geheime stemming plaats. Robert Schuman, die gedurende de eerste twee jaar van hd bestaan van het parlement, aan het ont staan waarvan hij zulk een grote bijdra ge leverde, als voorzitter fungeerde, heeft afgelopen zaterdag besloten om zich niet herkiesbaar te stellen. Het is bekend, dat dit besluit voor de nog steeds strijdbare, doch snel oud gewor den 73-jarige Europeaan, bijzonder moeilijk geweest is. De christen-de mocratische fractie werd het zodoende echter bespaard om bij het stellen van een nieuwe kandidaat overwegingen van symboliek en sentiment te moeten be trekken. Men heeft ijverig gezocht naar een modus waarbij de faam en de ver dienste van Schuman erkend zouden blij ven. doch waarbij t?vens voorkomen zou worden, dat het parlement onder een leiding zou blijven die sinds lang niet meer als adequaat kon worden be schouwd. Tegen de achtergrond van dit streven moet het voorstel worden bezien waarbij voor Robert Schuman een ere voorzitterschap zou moeten worden ge creëerd. Schuman heeft deze goedbedoelde ges te echter van de hand gewezen en de consequenties daarvan' aanvaard door a£ te zien van zijn plan om zich herkies baar te stellen. Hierin schuilt een stuk je tragedie, dat duidelijk voelbaar was tijdens de verkiezingen en dat eigenlijk nog verscherpt werd door de veelvul dige woorden van lof en het langdurig applaus aan het adres van de oud-voor zitter, die zich op de banken der afge vaardigden zeer duidelijk niet op zijn gemak voelde. iiimiiiiiiiiiiiimiiiiimmiiiiniiimitiimmmiiiiHHiiiitiiiiiiii een tijdelijk karakter zal hebben. Verder is men met name in landbouwkringen bang dat versnelling voor de industrië le sector vooruit zal lopen op de ont wikkeling op agrarisch terrein. In dat geval zal Nederland wel de nadelen, maar niet de voordelen van de voorge- i Om de kleinere kind-eren, voor wie de Hedenmorgen heeft te Schiedam de aanbesteding plaatsgevonden van de bouw van de kerk van O.L. Vrouw van ^oute va-n de ^lichtstee-1 op °_mei a.s. te Visitatie aan de Dr. Schaepmansingel Advertentie De laatste loodjes van de tafeltennis- compelitic wogen voor de Schiedamse verenigingen niet bijzonder zwaar want wat deze competitie bijna geen enkele keer gebeurde, nl. winst voor alle clubs was deze keer het geval. No-ad ontving het reeds gedegradeerde USV en. hoewel me-t invallers uitkomend bleef men toch vrij gemakkelijk de baas ove-r de he-kkes-lui-ters. Henk Aben was driemaal partij-wi-n-naar en daar hij ruim voldoende steun ontving van Han Wig- ma-ns en Th. Pieterae die ieder twee par tijen o-p hun -naam brachten, werd het te-Rs-lO'tte een -ruime 1—3 Noad-zege waar bij 'het dubbel door de gaste-n gewo-nnen werd. Service bracht een bezoek bij -nummer laatst en toonde ook in deze. wedstrijd dat het inderdaad, sterker was dan PTT. Het werd een kleine, m-aa.r nuttige overwin ning. Het ee-rste-klassers-eha-p is dus ge handhaafd en naar we hope-n zal Service het kome-nde seizoen de gevaarlijke plaat, een ver onder zich laten. TSF won met 64 van Everest en deze zege -heeft weinig invloed mee-r op d« stand daar d-e tweede plaats vrij zeker door TSF ingenomen gaat worden. RAP zal in de. 4e klasse ook wel tweede blij ven want ook in de ontmoeting m-et Cin cinnati maakten de mensen uit Kethel geen fout en wo-nne-n met 82. De junioren van Service speelden een belangrijke ontmoeting tegen SCS en ver loren met 6—4. Deze nederlaag was mis schien niie-t nodig geweest als de zaken wS-t beter aange-pakt wa-re-n. Nu werd gauw tegen een 5-0 achterstand opgezien Er werd opgehaald t.ot 54 en ook het dubbelspel waarvan de eerste ga-me met 0 ruim verschil gewonnen werd. leverde geheel tevreden. In een stad met 80.000 onnodig verl-ies voor Service o-p, zodat de eindstand 64 werd. Een wat meer se rieuze opvatting van een competitiewed aldaar. Er waren 24 inschrijvingen met als laagste de firma Gebrs. Toremans, Tilburg, voor f 594.800,--. Op een na de laagste was de firma J. A. Dessing te Rotterdam voor f 597.400,—. Gisteravond vond in het Rode Kruisge- bouw de eerste etappe van de jaarlijkse bloedplasma-actie van het Nederl. Roode Kruis plaats. Voor deze avond had men tweehonderd donors aangeschreven. Zo als dit ieder jaar gebeurt, kwam ook dit jaar ongeveer de helft opdagen. Zo heb- - g.-,n va-n de opste-lplaats van de V.N.F.G ben gisteren 104 personen een halve liter 1 bloed afgestaan voor hun medemensen. Vanuit Amsteram was een speciaal prikteam", bestaande uit vijf laboran ten van de Centrale Bloedtransfusiedienst overgekomen om de Schiedamse artsen bij te staan. De algehele leiding was in handen van dokter J. A. H. v. d. Berg, voorzitter van het Rode Kruis, afdeling ven in een o-ptocht mee te lopen, is door de V.N.F.G. (v.m. O-ranjever.) besloten om op de vooravond van Koninginnedag, waarop vroege-r de taptoe was, een lam- pion-opt-ocht te organiseren. De deelneming Is vrij en ka-n zowel in groepsverband als individueel zijn. De ops-telplaats wordt de Marconistraat. Om de kosten zo gering mogelijk te doen zijn, heeft de V.N.F.G. met „Het Mas ker" ui-t het Broe-rsveld, een rege-ling ge troffen, zodat lampions tegen gereduceer de prijs verkregen kunnen wo-rden. Bij aankoo-p daarvan, uitsluitend voor deelne ming aan de optocht, wordt een genum merd bonnetje verstrekt. Op vertoon daar van krijgt elke öeelnemer(ster) bij -het be- gratis een Oranje-muls-je -of petje, terwijl bepaalde nummers recht geven o-p een prijs. De verkoop bij „Het Masker" hier voor zal uitsluitend plaats vinde-n vóór 28 april. Vanzelfsprekend is ieder vrij een zelfgemaakte of elders gekochte la-mpion mee te dragen. Individuele deelnemers behoeven zich niet te voren o-p te geven, doch wanneer Schiedam Behalve de vijf Amsterdamse j in groepsverband wordt deelgenomen, ge. assistenten hebben ook zestien leden van j Leve men hi-ervan bericht te zenden aan de kolonne Schiedam meegeholpen. Ook T het Jeugd-Rode Kruis heeft goed werk ge leverd bi.i het transport en het schudden van de flessen tijdens de behandeling, enige helpsters voorzagen alle aanwe zigen van koffie. Onder de donors waren er, die reeds 2o maal bloed hadden afgestaan, anderen kwamen voor de eerste keer; ook het aan tal jongeren, dat bloed gaf, was verheu gend. In vergelijking met het vorig jaar zijn er op deze eerste avond twee donors meer geweest; toch is men over het aantal niet strijd 'kan het eindresultaat -in belangrijke mate 'begunstigen. De RAP-jongens d-ede-n het beter. Het eerste jeugdteam wo-n met 64 va-n HTTC en het 2e team klopte in een uitwedstrijd SCS 2 met, 37. Lagere teams: Hier toch gelukkig twee Sch-i-ed-ams-e kampioe-nen nl. Noad 4 dat kam-pi'oen Werd in de 3e klas en nu via promotiewedstrijden de tweede klas kan bereiken e-n verder RAP 2 dat, doo-r het behalen va-n de titel in de 5e klas direct zeker is van pr-omotie naar de 4e klas. Verdere uitslagen: Service 3Pion 73. Na-goService 2 37, Noad 3BTTC 28, Noad 4—NKF 10—0. De behandeling der donors bij de Plasma-dienst is uitstekend. Het gaat in alle „rust" de heer P. J. Dreo-th, Burg. van Haaren- taan 946, tel. 63838, onder opgave van het aantal kinderen en of een eigen „band" of der-gelijke muziek zal maken. De route, welke beperkt zal worden ge houden, wordt nader bekend gem-aakt. evenals- het tijdstip van opstellen en ver trek. Nederland is overigens niet het enige land dat ten aanzien van de versnel lingsplannen enige argwaan koestert. De Duitse liberaal Storker toonde zich bijzonder sceptisch over de t gevolgen welke een versnelde verlaging van het buitentarief voor de Duitse industrie zou hebben. Deze versnelling komt voor Duitsland, zo goed als voor de Benelux- landen, neer óp een aanvankelijk snel lere optrekking van het bestaande ta rief, hetgeen kostenverhoging betekent, iets wat de Duitse industrie bij de heer sende oververhitting van de conjunc tuur niet goed te pas komt. Zoals be kend is de Duitse minister van econo mische zaken, de heer Erhard, dan ook een tegenstander van de versnellings plannen van de Europese commissie, in tegenstelling tot Adenauer. Het is deze politieke tegenstelling welke ook de Duitse socialisten en het parlement in een moeilijke positie brengt, waar zji als oppositie graag met Adenauer van mening verschillen. Voor de Fransen hebben de versnel lingsplannen evenmin veel aanlokke lijks. Hun buitentarief is het hoogst van alle Europartners en hun protectionis tische bedoelingen zijn rechtstreeks met iedere verlaging van de gezamenlijke tolmuren in strijd. De heer De la Ma- léne (UNR) verzette zich dan ook in felle bewoordingen tegen het plan-Hall- stein. Of het parlement in meerderheid steun zal geven aan de versnellings plannen is op dit moment nog onzeker. Morgen zullen nog een groot aantal sprekers over deze kwestie het woord voeren. GEBOREN. Hendrik S.. zoon van D. Verlinde en E. M. Zonneveld; Christine A.. dochter van M. L. den Boer en W. Verslu-is; Alida P., dochter van W. Lee-u- inwoners moet het aantal donors veel en westeln en >1. L. de Groot; Marions, zoon veel hoger ziin. Nu is het wel zo. dat er in Van P. va-n der Kuil en A. de Jager; Aart Schiedam vele donors zijn. die te allen tij- j ,T, Ch„ zoon van J. M. de Groot en E. C de opgeroepen kunnen worden. Over het j Sn-eepels; Jola-nda A., dochter van A. J algemeen echter weet men niet, van hoe Schmitt en A. va-n Gijzen; Hendrikus, z een groot belang het kan zijn om bloed af te staan. Bloedplasma kan soms het le ven van een mens redden. Men hoeft ook niet bang te zijn. dat men pijn gevoelt of dat men na de behandeling slap is. Men voelt slechts even een prikje en het. is ook zo, dat de mens een halve liter bloed in reserve heeft. Ook hedenavond is er nog gelegenheid om mede te werken aan deze plasma-ac tie, men kan daarvoor terecht in het Bu reau van het Nederlandsche Rode Kruis, afdeling Schiedam. Lange Nieuw- straat 197 vanaf 7 uur tot half tien. Van af 18 jaar tot 65 jaar is ieder welkom tot het 21ste jaar met toestemming van de ouders de gehele behandeling duurt nog geen half uur. van H. Sal-ari en M. Barvoet-s. OVERLED-EN: E. A. M. va-n Wijk 13 j.; W. J. Th. Witberg 82 j.; A. G. A. Wam- ste-eker 79 j. .v v,v.\ 5. Passage Theater: De held van Pork Chop Hill (18 j.), dagelijks 2 en 8.15, zater dag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Don derdagavond geen voorstelling. Monopolc Theater: 2.30, 7 en 9.15 uur. zonda-g 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; van maan dag t.m. woensdag To Hell and back (14 j.), dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur; donder dagavond: Be-nny Goodman's Story (a. 1.) Stedelijk Museum: Start-tentoonstellinf werken Anton Lutgerink dag 10—17 uur, zondag 1217 uur; tot 10 april. DONDERDAG Passage Theater: Schiedamse Kunst kring: De zomer van de zeventiende pop, 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: a-potheek Evers. Lange Ha ven 81. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen di, do. za. van 1012 uur, di. t.m. za. van 25 uur ma di, wo. vr. van 78.30 uur. Jeugdbibliotheek: wc. 24. do. 45 er, 13 14 jaar en ouder ook woensd. van 67.30 uur. Jeugdleeszaal: di. do. vr. van 45 30 u Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel. di, 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw. dl. 6 308 uur; vr. 7—8 uur< jeugd: wo. 25 uur Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- boutplein (zijingang) jeugd wo. 1303 u.: volw wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 78 uur en wo. en vr. 7—8 30 uur. R.-k. Plattelandsbibliotheek: Uitleenpost Kerkweg 46, zondag 11.30 tot 12.30 Mevrouw J. S.-v.d. L. vermist zes bil jetten van f 10,--. Deze waren in een en velop in haar tas opgeborgen, toen zij in het postkantoor dit geld had geïnd. Kort daarop vermiste zij het geld. De heer F. A. J. S. deed aangifte van diefstal van een autowiel met band. Dit wiel lag op zijs auto, die aan de Rotter- damsedijk stond. De heer P. D, vermist zijn fiets, die hij niet op slot had neergezet in de Huys- manstraat. WOENSDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Wie het eerst lacht (Rott. Toneel) Groote Schouwburg-Zuid. Hallo, ici Pa ris (ontr.) Rivièrahal, 7 uur: Feest met het boek. DONDERDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Het Amster dams Ballet. Emporium, 8 uur; Literaire hersen gymnastiek. De Lantaren, 8.15 uur: Aleksander Pavlovic, viool en Elisabeth Honsbeek, piano. Zaal Rijnhotel, 8 uur Leerlingenuit voering Toonkunst. FILMS IN ROTTERDAM ARENA: Brandend verlangen, ontoe laatbaar; dag.: 2. 7, 9.30, za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30. CAPITÓL: Martin en Jerry als parachutisten, a.l.; dag.: 2, 7, 9.15, za: en zo: 2, 4.30, 7, 9.15; do: De terugkeer van Don Camillo, a.l. CENTRAAL: Hoe vertel ik het mijn dochter,, ontoelaatbaar; dag.: 2, 7. 9.15, za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30. CINEAC- AD: En eeuwig zingen de bossen, 14 jr; dag.: 9 30, 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 COLOSSEUM: De F.B.I.-story 14 jr; dag: 2. 6.45, 9.30, zo: 1.30, 4.15, 6.45, 9]30; do: The high and the mighty, 14 jr. HAR- MONIE: De hel van Noord-Afrika, 14 jr, 2 7. 9.15, za: 3.30, 9.15, zo: 2, 4.30, 7, 9.15; di t.m. do.: Tiger Bay, 14 jr. LUMIèRE: Sfaapkamergeheimpjes, 18 jr; dag.: 2.15, 7, 9.30, za: en zo; 2, 4.30. 7. 9.30. LUXOR: Zij waren nog geen 30, ctr. volw.; dag.: 2, 7, 9.30, za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30. METRO: Operatie Petticoat, 14 jr; dag.: 2, 7, 9.15, za; 3.30, 7, 9.15, zo: 2, 4.30, 7, 9.15. PRINSES: Blond wrakhout, 18 jr: dag.: 2.15, 7. 9.30, za en zo: 4.30, 7, 9.30, do.: Carmen Jones, volw.; za, zo.: 2: Vlaskop Smiley, a.l.; za.: 24: De lange, hete zomer, 18 jr. REX: Bereden bandieten, 14 jr; dag.: 2, 7. 9.15, za en zo: 2, 4.30, 7, 9 30. THALIA: Salomo en de koningin van Sheba, 18 jr; dag.: 2.15. 7, 9.30, zo: 2 4 30 7, 9.30. 't VENSTER: Afspraak met Maria Octobre. 18 jr; dag.: 2, 7, 9.15, zo: 1.30, 4.15, 7, 9.15. VICTORIA: Pikant verlof in Parijs, volw.: dag.: 2 en 8, za en zo: 7, 9.30, do: 2 en 8: De wanhoop van insp. Gideon 14 jr; za, wo, 2, zo 2, 4.30: Geef 'm de sporen, a.l.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3