Nieuws uit stad en omtrek VLJ A'S ETALAGESHOW EEN GROOT SUCCES N.V.v/h.Fa.KUYPERS Chr. v. d. HOEVEN m v m m i Geheugen-hulp Reclame K.N.V.B. AFD: ROTTERDAM Café PAVILJOEN Café PAVILJOEN I Tien mannequins achter de ruiten Inbraak GEMEENTELIJKE BEKENDMAKING J Schiedamse school tuinen geopend PPSC-DVO 2-1 Koemarktbrug weigerde O ver de kop BURGERLIJKE STAND ïoer „PHILIPS"' televisie en radio Met gestolen auto aan de SFC vierde 40-jarig bestaansfeest Ernstige aanrijding Weer een Honden- mep Nog een Gevallen KETHEL Agenda Rotterdam Lonen kostwinnaars verhoogd Maakt NSC MAANDAG 4 APRIL 1960 RENAULT- agent 11 rij stelling van dienst voor een zoon van een gesneuvelde militair HET NIÉUWE DAGBIAD natuurlijk naar PIEKFIJNE SERVICE zwier Inenting tegen kinderverlamming Lya Hol, het 7-jarig dochtertje van de directeur van het instituut „Elegan- ce" (opleidingsschool voor mannequins die Schiedam sinds 8 maanden rijk is), neeg met een hoofse groet als dank voor aile belangstelling wanneer zij licht als een speelse vlinder door de etalage hup pelde. voor deze gelegenheid heel deco ratief verzorgd met een schat van voor jaarsbloemen door de etaleur-decora- teur Wim Reedijk, eveneens een Schie dammer... 10 mannequins namen aan dit etalage-modefestijn deel, maar nie mand van de groep belangstellenden bui ten (en die was er voortdurend) hebben de harten van Helen Westdijk en Nel v. d. Weyden horen kloppen! Uw verslaggeef sters wel, want deze meisjes ook al stadgenoten) liepen voor hun examen en slaagden hiervoor met ruim 7 14 voor show make-up en algemene indruk. Waarin de stemmen van het echtpaar Bree van het kledinghuis „Alja" ooft e n woordje meespraken Ladyspeaker Hans Qualm, mannewuin en ook fotomodel, begroette namens de firma Alja de belangstellenden buiten voor deze eerste modeshow in een etala- 8e in Schiedam, waarbij wij echter aan stippen, dat enkele jaren geleden de fir ma Bertels op de Dam toen een speciale schortenshow in haar etalage op de Dam organiseerde Deze show was echter uitgebreider en Uiterst verzorgd met modellen van Fran se. Italiaanse, Spaanse en Zwitserse im port. De initiatiefnemer van het instituut „Elegance", de heer L. Hol, kunnen wij Wervoor slechts een compliment maken, "et grappige van deze show was wel, dat er twee heren in meeliepen, Henri en Araris, die correct Henny, Paola, Katin- Lenneke, Helen, Tini, Nel en kleine Lya behulpzaam waren bij het uitdoen der jasjes. Och, zo zijn heren! Er werd veel getoond en wat wel het allerbelangrijkste is van de 120 model- leh, alles was even draagbaar en bereik baar voor ieders portemonnee. Petti- c°ats zullen van de zomer in aantal bij °hze teenagers verminderen, nu vele hokken geheel gevoerd zijn met vliseline en daardoor dus al wijd uitstaan. Naast strakke japonnen, die feilloos het figuur weergaven, waren er ook veel wijde rok ken, kleine of grote plooien of aangerim- peld. Ideaal dus op brommer of scooter, over fietsen praten we ntaar niet meer! Prachtig stak de gebloemde, lange bloesson af op de witte plissé-rok, waarop een hel groen jasje werd gedra gen. Veel dralonjumpertjes in tere kleu ren en zo gemakkelijk in de vakantie- tijd! Variaties in regenmantels, ge kleed, sportief en voor de jongeren de ge zellige zevenachtste met losse ceintuur. Mantels te kust en te keur, ook geklede modellen, waarbij we graag een uitzon dering maken voor die van jacquardstof, bijzondere afwerking der manchetten en sjaalkraag. Heel apart de nachtblauwe zevenachtste mohair mantel, losse cein tuur om het middel geknoopt, waaronder een witte mohair rok. Heel gedistingeerd de eenvoudige zomermantel met franje garnering aan kraan en zakken. Sportief de doorgevlochten ceintuurs. Doorknoopmodellen en paarlemoeren knopen Mochten de heren hun creaties met veel zwier tonen, waarbij natuurlijk ook pan talons van Terlenka, de 8 meisjes droe gen dit ook een warm hart toe. Vooral de heel kleine plissés en de schaduwrui- ten deden het bijzonder goed. Kleine mouwtjes favoriet, zo ook de jeugdige doorknoopjurken met paarlemoeren kno pen, die ook vaak als garnering op man tels dienden. Heel slank maken het lange lijfje, perfecte coupenaden, gezellige ge plooide ronde kraag of de jurk in de zo gliefde en zeer jeugdige princesselijn. De japon-tailleur, waarbij de vrouw voor alle gelegenheden gekleed is met of zonder bijpassend jasje in alle varia ties. Een japon van klasse, slank aanslui tend, een chique geheel door de schuine piooiverwerking in rok. Japonnen met tu- nieks of losse overrokken. des avonds uienst doende als cape. Suède jasjes, de grote mode, wij zagen ze in de ar me havanna kleur, de manchetten be schermd met mica-omslagen, een snoe zige vilten blazer van een prachtige kleur blauw, heel aardige witte leren garnering op zakken en modieus klein- rugceintuurtje. Een sportief geheel met de witte plissé-rok. In vele sportieve re- gencoats de ceintuurs doorgevlochten, zoek raken nu taboe! Strandensembles, getoond ook door de allerjongste, Lya, cue kennelijk veel plezier in haar „vak" had en nooit vergat te danken, waarbij de grote, witte strik, hoog opgebonden in haar blonde paardestaart, vrolijk mee danste. Voor de teenagers de hart ver warmende rode cirkelrok, versierd met kleine koordgarneringen, een frisse ge streepte doorknoopjurk en dan de terug keer van de overgooier met voorstukje en gespgarnering op schouders. Een ide ale en sportieve dracht. Japonnen en rokken in warme bloemendessins. keus xe over. Een show, die met enthousiasme ontvangen is en waarbij men het 2 uur staan zelfs geheel vergat MIEKE. Zaterdagmiddag was de belangstelling voor de firma Aljaaan de Broersvest Hl- wel groot. In de met bloemen versierde etalage roerden dames-, heren- en zelfs kinderkleding door 10 mannequins getoond Aannemers van bouw- en beton werken. PROF. K. ONNESLAAN 193 TEL. 69780 BOUWDE het nieuwe ADMIRAAL DE RUYTERSTRAAT Landelijk erkend installateur le TUINSINGEL 10 - TELEF. 67574 Verzorgde de SANITAIRE INSTALLATIE en het LOODGIETERSWERK van het In de kantine bij het Ursus-sportterrein in sportpark „Harga" is in het weekend ingebroken. Er werd een ruit ingeslagen. De kantine werd grondig overhoop ge haald, maar er wordt niets vermist. Aan één zoon van hem, die als mili tair in Nederlansekrijgsdienst sneuvelt of is gesneuveld, kan op een daartoe ge dane aanvraag vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige worden verleend. Met als gesneuvelde wordt gelijkge steld hij, die hetzij als militair: a is overleden of wordt vermist ten gevolge van oorlogshandelingen; b is overleden ten gevolge van ver konding of ziekte, opgedaan bij of door oorlogshandelingen; c. is overleden of wordt vermist in en boor militaire dienst; d is overleden ten gevolge van ver konding of ziekte, opgedaan in en door be militaire dienst; betzij als lid van een verzetsorganisa tie, als bedoeld in het Koninklijk Be- sluit van 5 september 1944 (Stb E 62). e is overleden of wordt vermist ten gevolge van het plegen van actief en verzet; I is overleden ten gevolge van ver konding en ziekte, opgedaan bij het ple- gen van actief verzet; S ten gevolge van het plegen van ac- "ef verzet in een gevangenis of een con- eentratiekamp is opgesloten geweest en bldaar is overleden; b een opsluiting, als onder g bedoeld, beeft ondergaan en als gevolg van de baarbij doorstane ontberingen na terug keer uit een der bedoelde inrichtingen is overleden; betzij als zeeman in de zin van art. I Onder c van het Vaarplichtbesluit 1942: i is overleden of wordt vermist ten gevolge van oorlogshandelingen; 1 is overleden ten gevolge van ver konding of ziekte, opgedaan hij of door Oorlogshandelingen. D'e vrijstelling zal worden verleend: aan de enige of aan de oudste in leven 2?-inde zoon, mits hij behoort tot bet ge- jhn van de niet-hertrouwde weduwe van ?e gesneuvelde, ongacht of de^ belang hebbende ingeschrevene ten tijde van bet sneuvelen van zijn vader de eerste °elening nog moet aanvangen of tot het ^ervullen van die oefening reeds in wer kelijke dienst is. Ie d vrBs^ wordt voor goed ver- De aanvraag om bovenbedoelde vrjj- ^'eliing moet worden gedaan bij de bur gemeester, zo spoedig mogelijk na ont- "angst van de oproeping ter inlijving c.q. l?t opkomst in werkelijke dienst voor eer ste oefening of, in voorkomend geval, spoedig mogelijk na het sneuvelen ab de vader. formulieren voor de aanvraag zijn ver- Dlgbaar ter gemeentesecretarie. .De thans voor eerste oefening in werke- iJke dienst zijnde dienstplichtigen, op l:le deze regeling van toepassing is, fb°eten de aanvraag indienen binnen eertien dagen na de bekendmaking van aeze regelig. 82ste Jaargang No. 24255 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 O advertenties 0,15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe- taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig °e Regelen voor het Advertentie- ^ezen. ABONNEMENTEN <-40 per kwartaal; f 2.54 per maand eri f 0.59 per week. Zo is het. Na elke winter volgt een lente, en iedere lente gaat de schooltuin weer open, nu reeds voor de twee en dertigste keer. Opnieuw zullen 'n zes- a zevenhonderd kinderen van alle Schie damse scholen en van alle gezindten er hun hobby vinden, die in hun latere leven misschien zeer waardevol zal blijken. Dit is nog niet alles; De kinderen zullen er ook vinden een portie gezondheid in Gods vrije natuur, in zon en buitenlucht. Het minimale lesgeld 4.50 voor het ge hele seizoen, (en dan nog in 5 termijnen te betalen) kan voor geen enkele leer ling een bezwaar zijn, vooral als men be denkt dat mén later een veelvoud van dit bedrag aan bloemen en groenten te rugkrijgt Alle hoofden van alle lagere scholen 'hebben een aanschrijving ge had en kregen gelegenheid leerlingen op te geven. De eerste groepen beginnen maandag 4 april om halfvijf. Dinsdag 5 april de tweede groepen, eveneens om half 5 en woensdag 6 april de derde groepen om 2 uur. Door de goede zorgen van het gemeen tebestuur is de tuin reeds in orde ge bracht; er is geploegd, geëgd, gefreesd, en kunstmest gestrooid. De grond is ver kaveld in kleine percelen van ca. 20 m2, elk verdeeld in vier bedden. Het teelt plan omvat o. a.: sla. prinsessenboontjes, spinazie, sterrekers, peentjes, kroten, radijs, uien, aardappelen, rode kool, sa vooiekool en boerekool, terwijl zes soor ten snijbloemen: strobloemen, leeuwe- bek. aster, clarkia. goudsbloem en chry sant a.s. zomer en najaar de tuin, en ook diverse huiskamers zullen sieren. Zoals reeds zovele jaren zal de school tuin ongetwijfeld ook dit jaar weer een succes zijn. Tenslotte: ouders en andere volwas senen zijn op de lesuren steeds welkom. Laten zij echter de eerste paar weken nog wachten. Men begrijpt, dan hebben leiders en leerlingen hun handen te vol! Een zwaar bevochten zege In de afdeling zaterdagmiddag blijft de spanning nog steeds voortduren. Door op eigen veld met 2—1 van het Vlaar- dingse DVO te winnen, behoudt PPSC een zeer goede titelkans. Het is een bik kelharde strijd geworden die de naam „voetbal" vooral in de eerste helft niet waardig was te dragen. In de 25e mi nuut ontstond het eerste Schiedamse doelpunt, toen midvoor van Liebeek in het strafschopgebied tegen de grond werd gewerkt. Linksbinnen van Veen benut te op beheerste wijze de toegekende strafschop. Enkele minuten later scoor- d eLie'oeek zelf 't tweede doelpunt na een goede combinatie met Boertje, 20. In de tweede helft werd er nu wer kelijk gevoetbald waarbij PPSC de voor sprong met succes wist te verdedigen. Wel bracht DVO kort voor tijd de stand nog op 21, maar verder liet de thuis club het niet komen. Kampioen GSS ver- loor de laatste competitiewedstrijd bij N.B.S.V.V. met 4-1. Verkeer omgelegd Hedenmorgen is het verkeer geruime tijd omgelegd moeten worden, o.a. over Hoogstraat en Appelmarktbrug, doordat er iets mankeerde aan de installatie der afsluitbomen van.de Koemarktbrug. Het brugdek was reeds neer, nadat de brug open was geweest, toen de afsluitbomen niet goed werkten. Dit gebeurde om streeks half acht. Het duurde tot onge veer kwart voor negen, tot de storing kon worden opgeheven. In die periode ondervond het drukke verkeer uiteraard veel nadeel van deze onvrijwillige slui ting van de brug. Bij de Appelmarkt was de opstopping soms zo groot, dat burgers als verkeersagenten optraden. De 57-jarige bromfietser G. W. W. W. is zaterdagmiddag in de Van 's-Grave- sandestraat over de kop geslagen toen hij over een verzakking in het wegdek reed. Hij liep een diepe wond boven zijn rechteroog op. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht, waar hij is opgenomen. GEBOREN: René G. J. d. v. J. Plooij en N. van der Ent; Jenneke W. d. v. A. P. Vergouwe en J. Cohen; Paul z. v. C. van Eek en E. van der Wilt. Advertentie mum Rembrandtlaan hoek Mesdaglaan Schiedam Tel. 65734 Zaterdagmiddag is in Hotel De Kroon een receptie gehouden van de voetbalver. S.F.C., die haar JfO-jarig bestaan vierde. Op deze receptie werd. door de heer D. de Nijs namens de KNVB de bondsvlag aangeboden. *ss Voor het derde jaar kwam deze duif op het plat van de heer Schuaf aan de Lange Haven terug, om te broeden. De jongen zijn er reeds. Na een dronkemansrdt door Schiedam, waarbij wonder boven wonder geen ern stige ongelukken gebeurden, zijn zater dagmiddag de 19-jarige scheepskok B. M uit Den Helder en de vijftienjarige raa- tioos H. M. G. door de Schiedamse politie aangehouden. In Rotterdam 'hadden zij een vrachtauto gestolen. Zij waren onder dc invloed van sterke drank en dit bleef wiet zonder ge volgen. In de Van De venters tra at reden zij een verkeerspaal omver, de bovenop een geparkeerde personenauto terecht kwam. De auto werd' beschadigd. Op da Rotterdamse dijk reden zij met grote snel heid in. de richting van de Koemarkt Onder grote belangstelling vierde de plaatselijke voetbalvereniging S.F.C .za terdag hét veertigjarig bestaansfeest. In de middaguren werd in Hotel „De Kroon" een drukbezochte receptie gehou den, waar zoals gewoonlijk tal van voet balprominenten aanwezig waren om de voeitbalpioniers uit vroegere dagen de eer en lof toe te zwaaien welke hun toe komen. Als eerste spreker releveerde afdelings voorzitter J. Bijloo de jaren toen het bedrijven van voetbalsport nog iets was waarmee een fatsoenlijk mens zich feite lijk niet behoorde bezig te houden. Er is veel veranderd, aldus de heer Bijloo, tegenwoordig erkennen regering en gemeentebestuur dat de voetbalsport niet meer uit onze maatschappij valt weg te cijferen door het verlenen van alle mogelijke steun. De heer Bijloo bracht het jubilerende SFC hulde en dank voor alles wat er gedurende de afgelopen veertig jaren voor de jeugd werd ge daan. S.F.C. kan terugzien op een goede tijd. Bekend staande als een spor tieve club kan dit SFC de toekomst met vertrouwen tegemoet gaan. Hierna bood de afdelingsvoorzitter het bestuur de bondsvlag aan. Namens de KNVB voerde de heer D. de Nijs het woord. Zijn lof zang op de voetbalsport in het grote Rotterdam bewijst dat de heer de Nijs toch nog eens een kijkje moet gaan nemen op de Schiedamse sportvelden;- er valt zelfs voor hem hier nog wel het nodige op te steken wat betreft ligging en intimiteit van terreinen, waar de bondsvlag, zoals hij er SFC nu een aanbood, even trots en fier kan wapperen als elders in de om geving van de Maasstad. De nieuwe SBLO voorzitter A. de Jong verrichtte op deze receptie zijn eerste officiële daad. Namens een aantal hij de SBLO aange sloten voetbalverenigingen bood hij het bestuur een geschenk onder couvert aan als een bijdrage voor de inrichting van een nieuw clublokaal, als eenmaal de tijd is aangebroken, dat ook SFC zich een nieuw tehuis kan gaan bouwen. Nog een groot aantal verenigingsbestuurders voerden hierna het woord en velen onder hen deden hun waarderende woorden 'vergezeld gaan van een bloemenhulde of geschenken. In de grote zaal van „Ar cade" was zaterdagavond geen plaatsje onbezet. Hier bood de jeugd het bestuur geschenken aan, bestaande uit nieuwe grensrechtervlaggen en een fraaie klok. De aanvoerder van het eerste elftal schonk een magnetisch spelregelbord, alsmede een stel reserveshirts, zeer prak tische cadeaus. Het hoofdprogramma bestond uit het optreden van het Ka'cuo Revue Ensemble „Rens van Dorth m de grote show „Cocktail Confetti Plotseling schoot de bestuurder, B. M over de tramrails naar de linker rijbaan. D-e bestuurder van een juist passeren-de tram loon alleen door zeer 'krachtig rem men een botsing voorkomen. De passa giers in 'de 'traim schudden door elkaar, maar niemand werd gewond. Een tege- moetrijdende bestelauto moest plotseling scherp naar links uitwijken voor de na derende vrachtauto. Wonderlijk genoeg stopte de dronken chauffeur nog voor de stoplichten 'bij de Hema. De bijrijder maakte zich toen uit de voeten, maar de chauffeur werd aangehouden door de in middels gealarmeerde politie. De bijrijder werd later aangehouden. Beiden zijn aan de Rotterdamse politie overgegeven. De auto is in beslag genomen. De 57-jarige heer A. H. J. Niebe-rg is zaterdagmorgen omstreeks half één aan- sitig gewond geraakt ibij -een aanrijding op de hoek van de Nieuwe Haven en de Go-r- d-onstraat. Hij zat achterop de bromfiets bij -de 18-jarige J. P. Een personenauto, bestuurd door de heer Th. J. J. L. uit Rotterdam, kwam uit de Gordonstraat en gaf de bromfietser geen voorrang. Bij de aanrijding bra-k de heer Nieberg zijn rechter onderbeen en kneusde zijn linker heupbeen en linker schouder. De G.G. en G.D. heeft hem naar de Dr. Noletstichting gebracht. De bromfiets werd zwaar be schadigd. De heer G. Z. was zijn kinderen aan het gisteravond met spelen aan de Maasboulevard. Een hond pakte een bal van de kinderen af. De heer Z. ging ach ter de hond aan en pakte de bal terug. De eigenaar van de hond stapt; toen uit zijn auto en gaf de heer Z. eer m. Deze deed hiervan aangifte bij de ponde. Van de heer P. M. J. de Z. is op de Lange Haven de bromfiets gestolen. Van de 14-jarige H. A. S. is zaterdag de fiets gestolen, die niet op slot voor zijn woning in de Vlaardingerstraat stond. In de Hagastraat is zondag de fiets ge stolen van de 17-jarige G. J. F. Van de heer J. J. H. verdween de fiets die niet op slot in de Tuinlaan stond. De 88-jarige heer J. H. K. is zaterdag middag op de Broersvest voor pand nr. 8 van een stenen trap gevallen. Hij liep een bloeduitstorting boven het rechteroog op, en schaafwonden aan zijn handen. De G.G. en G.D. heeft hem naar zijn woning gebracht. De oude man zei vaker last te hebben van duizelingen. Op de Rotterdamsedijk is zaterdagmid dag de 29-jarige bromfietser A. v. d. V. gevallen. Door een voorbijganger werd hij naar de politiepost op de Buitenha venweg gebracht. Hij had verwondingen aan zijn hoofd opgelopen. De G.G.D. heeft hem later naar het Gemeentezieken huis gebracht. De 11-jarige Hester E. W. is zatev/lag- middag bij het rolschaatsen gevallen op de Schiedamseweg in Kethel. Zij brak daarbij haar rechteronderbeen. De G.G. en G.D. heeft haar naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. De directeur van de Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst deelt mede, dat op woensdag 6 en donderdag 7 april in het gebouw van de G..G en G. D Tuinlaan 80 en op vrijdag 8 april in het v.m. Gemeentehuis te Kethel, ge legenheid zal bestaan tot inenting tegen kinderverlamming, uitsluitend voor de kinderen geboren in 1959. Deze kinderen zullen drie injecties ontvangen in plaats van de tot dusverre gebruikelijke twee injecties met een maand tussenruimte. De vierde injectie zal plm. een jaar later worden gegeven. De inenting tegen pokken voor de kinderen van deze jaar klasse wordt tijdelijk stopgezet. De op roepkaarten voor genoemde kinderen zijn reeds verzonden. U gelieve zich stipt aan de op de oproepkaart ver melde datum en tijd te houden. Speciaal wordt er de aandacht op gevestigd dat de oranje inentingsboekjes van de kin deren moeten worden meegebracht, daar anders geen inenting zal plaats vinden. Er zal op geen andere dagen dan hier boven aangegeven worden ingeënt. Passage Theater: Analyse van 'n moord (strikt volw), dag. ook zat. 2 en 8 uur, zondags 1.15, 4.30 en 8 uur. Donderdag avond geen voorstelling. Monopole Theater: Man of the West (strikt volw.), 2.30, 7 en 9.15 uo-, zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.15, 7 en 9-15 uur; van maandag t.m. woensdag Opstand der Seksen (18 j.). Stedelijk Museum: Start-tentoonetelllng werken Anton Lutger'nk. dag 1017 uur, zondag 1217 uur; tot 10 april. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: apotheek Gouker en Co. Groenelaan 127. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-L1DUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen di, do, za. van 1012 uur, di. t.m. za. van 25 uur. ma. di. wo. vr. van 78.30 uur. Jeugdbibliotheek: wo. 24, do. 45 en 1—3, 14 jaar en ouder ook woensd. van 6—7.30 uur. Jeugdleeszaal: dl. do. vr. van 45.30 u. Uitleenpo&t Molensingel Noodkerk Ke thel, di. 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw. dl. 6.308 uur; vr. 7—8 uur, jeugd: wo. 2—5 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi- bcutplein (zijingang) jeugd wo. 1.30—3 u.j volw. wo. en vr. 7—8.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 7—8 uur en wo. en vr. 7—8.30 uur. R.-k. Plattelandsbibliotheek: UUleenpoet Kerjfweg 46, zondag 11.30 tot 12.30. MAANDAG. Rott. Schouwburg, 8 uur Principes (Haagsche Comedie), Groote Schouw burg 8 uur: Hallo, ici Paris (ontr.) De Lantaren 8.15 Jubileumconcert Ons thuis. DINSDAG. Rott. Schouwburg 12.45 Lunchconcert Bram Boelee, piano, Groote Schouwburg Zuid, Principes (Haagsche Comedie) Ou. de Kerk, Delfshaven 7 uur Matthaeus Pas sion (Volksuniversiteit o.l.v. Bertus van Lier) Aula Boymans-van Beuningen, 8 uur: Truus van As, viool en Jan Wijn, piano. BIOSCOPEN IN ROTTERDAM Arena Shalom a.L Capitol: De grote ontsnapping, 14 jr; do.: De vrouw in het venster, volw. Centraal: Zonder jou kan ik niet le ven 18 j. Cineac-A.D.: En eeuwig zingen de bos sen, 14 jaar. Soloseum: Lemmy Cau tion, 18 jaar; do.: Slachtoffers Van het trottoir, ontraden; za.. zo., 2: Staatsvijand no. 1, 18 jaar. Harmonie: Kasim, de bandiet van Zho- be, 14 jaar; di. t/m do.: Stella's Sleutel, 18 jr. Lumière: Slaapkamergeheimpjes, 18 jr. Luxor: Rosen für den Staatsanwalt, 18 j. Metro: Bittere rijst, str. volw. Prinses: Een kogel gemerkt X, 14 jr. do.: De man met de wassen beelden, 18 jr; za., zo., 2: Trouwe kameraden, a.l.; za. 24: Place Pigalle, plein der zonde, volw. Rex: Met de bajonet in de rug, 14 jr; do.: Handelaren in meisjes, 18 jr. Thalia: Salomo, de Koningin van Sheba, 18 jaar. 't Venster: Hartstocht en historie, a.l. Victoria: Het meisje met de katte-ogen volw.; do. 2 en 8 uur: Allen zijn wij moor denaars, volw.; za, zo 2 uur: Drie jongens en een hond, a.l. De Westlandse afdelingen van de L.T.B., de H. M. v. L. en de C. B. T. B. maakten in februari bekend, dat voor de loonuitbetalingen na 1 april de C.A.O.-lonen van 23 jaar en ouder ver hoogd zouden worden met 3,75 per week, ter compensatie van de huurver hoging. Zij berichten nu, dat ook de lonen van kostwinners beneden 23 jaar worden verhoogd met hetzelfde bedrag. 3e klasse B: OMLSingelkwartier 32. Res. le klasse A: DCL 3—SVV 5 1—0,^Ex celsior '20/4Feijenoord 5 13, VFC 3HDVS i 5 1—3. Sparta 5—Excelsior 5 3—2, Xerxes 4— Musschen 3 3—1; B: Excelsior 6-ODI 2 2—0, SVV 6CVV 5 1—1; D: EDS 2—Rockamje 2 61, EDS kamp Neptunus 6FSV/Pretoria 2 3—1, Sparta 8DRL 2 2—0, DZB 2—Feijenoord 8 0—5. St. Volharden 2—Rising Hope 2 3—2; E: DRZ 2—Ursus 2 2—0; F: Hillesluis 3—DHZ 4 2—9. Tediro 3—Het Noorden 3 9—0; G: Het Noorden 4—WF 2, WF n. o., St. Volharden 3— MWD 2 2—3, Zuiderster 2—TOGB 2 2 2H Hurricanes 2—DOK 2 1—1, VND 2—Steeds IJoo- >er 2 3—0, Zuid er ster 3—Flonssant/OBR 2 30; I: Groen Witten 2RET 2 21, SVDP 2— Wico 2 41 Noorderkwartier zSC Maas 2 j0, USC 2—DESV 2 5—0. Res. 2e klasse A: VDL 2SVV 7 2 3, Mus- :chen 4Feijenoord 9 21, HDVS 6Spartaan 20/4 10, Sparta 10OVV 2 32; B: Slikker der 3—Excelsior 9 4—2, Feijenoord 19—Trans- al ia 3 3—0, For tuna 5—Sparta 11 0—1; C: erin an dad 2—Feijenoord 11 4—2 Musschen 5 -Progress 2 3—0, Spartaan '20/5—HOV 4 1—2; D: Feijenoord 12CVV 6 31, Leonidas 4 VOC 4 3—2, Transvalia 4RFC 6 1—4 RFC kamp., Musschen 6DHS 4 31; E: Feijenoord 13—HOV 5 2—1, DHZ 5—Schiedam 3 5—0; F: DZB 3—Progress 3 3—2, LMO 3—SVDPW 3 1—1; G: FSV/Pretoria 4—Aeolus 2 14, Bel védère 2Schiedam 4 100, Belv. kamp., Het Noorden 5Germinal 2 04; H: Bloemhof 2 DJS 3 3—1 Demos 2—Radio 2 5—1, Dilettant 2 WRW 3 3—1; I: NRC 3—VND 3 3—3; J: Pantserboys 2-DJS 4 13; N: HBB 2SCR 2 9—3. i Res. 4e klasse A: CW 3—Xerxes 8 43, CW 8 kamp., Feijenoord 15VFC 6 51: B: Spartaan '20/11—HDVS 9 3—0; C: DCL 6— RKWIK 4 2—5, Musschen 11—Spartaan '20/12 3—6; D: Hollandiaan 6Transvalia 6 42; E: Transvalia 7—DHZ 7 5—0, ODI 7—Hekelingen 3 0—1F: Coal 8—Leonidas 8 5—1, Transvalia 8—Poortugaal 3 4—0; G: Xerxes 10—Progress 4 2—1 Nado/V 4—LMO 4 4—3, Tediro 5— Saturnus 4 Sat. n. o.: H: CVV 13—DDC 5 1—3 Hille sluis 6—SVDPW 5 2—4; I: Het Noorden 7— Roga 3 1—4; J; WF 4—DRZ 5 2—1; K: EDS 8—Schiebroek 6 2—1, Bloemhof 4Aeolus 5 41; In Belvédère 6—Aeolus 6 11—0; O: SC Maas 4Siod 4 9—3; R: FSV/Pretoria 6—DHZ 8 23, Het Nooren 8HDVS 10 00; S; Roga 4—DJS 8 6—1. Zwart Wit 4—Noorderkwartier 6 4_0, Hillegersberg 6SCR 5 80.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3