MIYA-QUIZ f Ir r F a éUk: Natuurlijk, ook kommuniekleding koopt U bij C&A! Voorwaarden tot deelneming Fabrieksnummer 50157 Miva-1. v. progra mma 1750 Ik ben een kind 1 2 3 A B C D E F G H I J K L Moeders, Uw dochtertje of zoontje doet binnenkort zijn Eerste heilige kommunie. U wenst dat ze op de mooiste dag van hun leven heel bijzonder voor de dag komen. Mogen wij U daarbij helpen? U vindt op onze kinderafdeling een keurkollektie kommuniekleding voor jongens en meisjes. U hebt er keuze te over in de nieuwste modellen van pracht- kwaliteit voor de spreekwoordelijk voordelige C A-prijzen ?e^e m MIVA JUBILEUMLOTERIJ Witte Gentle-boy overhemdjes van poplin no-iron: effen,fijne ruitjes of ton sur ton! 6-8 jaar 4^ 690 Q&fi 'n Lief kommuniekantje in haar nylon jurkje met kanten strookjes, grote, moderne kraag en een petticoat! Voor de grote dag zó'n prachtige blazer met fantasie-embleem. Prima kwaliteit en s-yr I ste klas afwerking. 6-8 jaar 1 J Bijpass, imteiilui multicolor \A1K ribs cotelé pantalon.6-8 j.lHr' Een vlinderachtig bruidje in haar jurkje van nylon kant. Het lijfje is met nylon gevoerd. Wijd rokje yr mèt petticoat ZO'3 Een van de vele kommunie- pakjes uit onze rijk gevarieerde kollektie. Prima pasvorm, 1ste klas afwerking. Dit model: wollen multicolor ^yiyr wevenit. 6-8 jaar MIVAKRANT (Advertentie) A. Jan Cottaar 1. sportjournalist 2. radioreporter 3. Tour de France specialist B. J. W. Hofstra C. Hanny Lips 1. televisiespreker 2. journalist 3. romanschrijver 1. t.v.-omroepster 2. spreekster voor kinderuurtjes 3. zwemster D. Gerrit Schulte E. Dick Tol 1. wielrenner 1. voetballer 2. sportman 2. kandidaat Ned. 3. café-houder Elftal 3. midvoor F. Pater S. Jelsma 1. priester 2. predikant 3. radiospreker G. IVXarga Klompé H. Toon Hermans 1. Minister v. Maat- 1. cineast schappelijk Werk 2. toneelspeler 2. Min. v. Soc. Zaken 3. cabaretier 3. lid Tweede Kamer I. Hub v. Doorne J. Anton 1. Eindhovenaar van Duinkerken 2. autobouwer 3. fabrikant 1. dichter 2. schrijver 3. professor K. Alb. v. Dalsum 1. toneelspeler 2. toneelkunstenaar 3. hoorspelacteur mr. L. G. Kortenhorst 1. advocaat 2. lid Tweede Kamer 3. voorzitter Eerste Kamer 1. Begin foto A te bekijken. Er staan drie woorden onder. Kies het woord, dat het beste van toe passing is op de afgebeelde per soon. Vindt u het eerste woord het beste, vul dan achter de A in ko lom I het cijfer ,,1" in. Vindt u het tweede woord het beste schrijf dan een „2" in de plaats van de „1". Wanneer u het derde woord het beste van toepassing vindt, zet dan in het' eerste vakje het cijfer „3". Doe hetzelfde met de tekeningen B, C, enz. Is kolom 1 geheel ingevuld, dan is één oplos sing gereed. Daarna kunt u de tweede, derde en vierde kolom invullen. 2. U mag zoveel formulieren invul len als u wilt (overtekenen van de tabel is toegestaan), doch er mogen in uw oplossingen geen veranderingen of onduidelijkheden voorkomen. 3. Oplossingen uitsluitend inzenden op een briefkaart, beplakt met niet meer dan één oplossings- strook (4 kolommen) uit de krant geknipt of nagetekend op de brief kaart. Iedere deelnemer kan zo veel briefkaarten inzenden als hij wil. 4. Behalve de normale frankering voor elke ingevulde kolom 0,25 aan geldige postzegels plakken. Maximaal 1,- per briefkaart ex tra plakken. De postzegels moeten geplakt worden naast de postze gel voor frankering (8 cent). 5. Medewerkers van ons Reclame bureau, van het MiyA-bureau, alsmede hun gezinsleden, zijn van deelneming uitgesloten. 6. De pot bestaat uit de tegenwaar de van de door de P.T.T. ontvan gen postzegels, verminderd met 20 pet. in verband met admini stratie, controle, notaris, verzeke ring, enz. 75 pet. van de pot wordt uitgekeerd aan de deelnemer, wiens oplossing overeenstemt met de van te voren bij de notaris ge deponeerde oplossing. 25 pet. van de pot komt ten goede aan de MIVA. Zijn er meer juiste inge vulde kolommen, dan wordt de prijzenpot gelijkelijk verdeeld. Is er geen enkele goede oplossing, dan wordt de pot uitgekeerd aan de deelnemer(s) .met de beste prestaties. 7.'Een commissie benoemd door het MIVA-bestuur, bepaalt in hoever re de ingezonden oplossingen juist zijn én aan de gestelde eisen vol doen. Zij kent op grond daarvan definitief en bindend de prijzen toe. Hierop kan onder geen enke le omstandigheid worden terugge komen. Over deze wedstrijd kan geen correspondentie worden ge voerd. 8. Er wordt geen verantwoording genomen voor geheel of gedeelte lijk zoekgeraakte poststukken, noch voor poststukken, die, door welke oorzaak dan ook, na slui tingstijd binnenkomen. Aangete kende inzendingen worden niet ge accepteerd. Alleen door de P.T.T. gestempelde briefkaarten zijn gel dig. 9. Inzendingen, die niet aan de voor waarden voldoen, zijn ongeldig. De ingezonden postzegels komen ten goede aan de pot. 10. De inzendingen moeten uiterlijk 20 april I960 ln het bezit zijn van uit een land waar altijd de zon schijnt. U vindt dat mooi zo heerlijk warm, zegt u en de tropische sterren stralen zo prachtig, zegt u. In de nacht lig ik alleen bevend en koud van angst. In mijn oerwoud sluipen !s nachts boze geesten. Huilend, gillend, moet ik rondspringen om zwarte duivels te verjagen. Maar zij komen terug elke nacht. 's morgens kan ik weer denken: er zijn mannen onderweg gestuurd door de God die de mensen bemint mannen met een blijde boodschap die mij willen bevrijden van mijn vrees, van mijn wrede goden. Hun God is liefdé Laten zij toch gauw hier zijn gauw WAAROM MOET IK ZO LANG WACHTEN? De drie hoofdprijzen DAF-de-luxc met radio vielen op de nummers serie A 45805 sertc B 130414 serie C 250691 Totaal 3000 prijzen. TrckkingsUjst a 25 ct. bij Miva-Centrale, Heren gracht 215, Amsterdam. Giro: 272249 MIVA-QUIZ, Postbus" 1515, Am sterdam. 11. Deelneming aan deze quiz houdt aanvaarding van de voorwaar den in. De prijswinnaars ontvangen persoon lijk bericht van de MIVA. Ik weet niet, wat missionarissen op hun afgelegen posten diep in de ontoe gankelijkheid van Nieuw-Guinea gedacht hebben, wanneer ze via maanden- oude berichten van heel ver de opkomst van het vliegtuig meemaakten. Alleen de stoutmoedige zal zich hebben afgevraagd, waarom God niet zijn eigen pilo ten koos. Vijftien jaar geleden heb ik eens een Niefrw-Guinea-missionaris horen pleiten voor een missievliegtuig en hij schetste de voordelen van dit vliegen voor God, zoals enkel een mens in nood de enige uitkomst bepleiten kan. Op jongens zoals ik maakte dit betoog een diepe indruk. Anderen von den het een droomkasteel. Diezelfde missionaris was 10 jaar later aan een nieuwe verlofperiode toe, toen hij verrast bemerkte, dat het gesprek over een vliegtuig voor de missie serieus op gang was gekomen. Er waren in het vicariaat van Hollandia situaties ge rezen, die het uitstel van een besluit niet langer verantwoord maakten. De MIVA nam op zich allerlei kleinere vliegtuigacties in het wakker geschudde Nederland te coördineren. En zo kwam er de Miva Cessna 180, die onder de registratieletters JZ-PTG in het luchtvaartregister van Nederlands Nieuw- Guinea werd ingeschreven. Het was er een uit een onafzienbare reeks, die de Cessnafabrieken in Kansas verlaten had. „Fabrieksnummer 50157" vermeldt een klein plaatje in de cabine. Nu, na bijna 600 vlieguren in het vochtighete klimaat van de kust en in de koele lucht van de valleien en bergpassen in het hoogland, draagt de Miva Cessna van de missie alle sporen van een intens gebruik. Het interieur is strak zakelijk gemaakt om ruimte te winnen voor de meest vreemdsoortige ladingen. Stierkalveren en drums met petroleum, vis en rijst in onafzienbare hoeveel heden, maar ook blikken met schelpen als betaalmiddel en potten met haarvet wat dikwijls het eerste is, dat de Papoea van de Westerse beschaving ontdekt heeft. Golfplaten worden vervoerd en cement, terwijl de open plaatsen opge vuld worden met tandpasta en zeep, miswijn en pakjes soep. En dan de passa giers. Moegelopen missionarissen, die aan het eind van een wekenlange tournee van onmogelijke veldjes moesten worden opgehaald. Papoea-onderwijzers op weg naar een nieuwe standplaats, verplegend personeel voor kampongs, waar hulp gevraagd was. Kinderen, schokkend van koorts, met huidziekten of zware tro- penzweren; Papoeavrouwtjes, bij wie de baby zijn komst aankondigde. Sommi ge van die taferelen zul je je altijd herinneren. Zoals die pasgeboren tweeling uit Yangoru, die in een ongeschaafd melkkistje hun eerste vliegtocht maakten. Deze primitieve couveuse en de snelle Miva Cessna waren niet voldoende. Een. van hen stierf kort na de landing. Of die volkomen afgeleefde en doorzieke man, die door zijn stamgenoten teruggehaald werd uit het ziekenhuis om te sterven in zijn kampong. Het verzonken gezicht verraadde niets van enige reactie op deze vlucht naar zijn laatste bestemming. Van veel leed en vreugde is de Miva Cessna JZ-PTG de stille getuige geweest. Want in dit onmetelijke land, waar mensen wonen, die tenslotte op het leven reageren zoals wij, is dit vliegtuig soms de enige brug naar een betere wereld. Christus maakte zich afhankelijk van'mensen en menselijk kunnen. Het kleine vliegtuig boven de ruigheid en ongetemdheid yan dit gebied getuigt van Zijn aanwezigheid. En. wij zijn er van overtuigd, dat het vliegen voor God zijn uitwerking niet missen zal. Ómdat het leven op de missiestaties er door verwijd wordt, omdat in dit stadium het vliegtuig een hele missie redden kan van de dreiging overvleugeld te worden, maar vooral omdat deze vogel uit de lucht de Papoea vertelt van het goede, waar tot nu toe het luchtruim alleen sprak van vijandige elementen, van regen en wind, onweer en bliksem, die als vertoornde goden hun aanvallen richtten op een weerloze mens op aarde. Het kan wellicht jaren duren voordat dit besef helder zal doorbreken, maar eens zal de Papoea weten, dat zijn angst voor de kwade goden uit het lucht ruim heeft plaats gemaakt voor een blijde verwachting, een uitzicht op de Vader van alle' goed. En de Miva Cessna, die nu de strips van het binnenland opereert, was een eerste manifestatie van die toekomst. Uiteindelijk zal blij ken geloof ik dat dit het voornaamste is, wat de Miva Cessna brengen kon. Allen, die aan de wieg stonden van het „Vliegtuigproject Nieuw-Guinea" mogen daarin voldoening vinden HOLLANDIA EDMAR H. VERGOUWEN, OFM Zaterdagavond 9 april zal van 20.20 uur tot 21 uur door de K.R.O. een televisie programma worden uitgezonden, dat geheel gewijd is aan het werk van dc MIVA. Medewerking wordt verleend door: MGR. LEO ARKFELD, dc enige bisschop-piloot ter wereld; DR. A. MELCHIOR, dc bekende arts-schrijver, die o.a. met de Willem Barends: een tocht heeft gemaakt en die als niet-katholiek Nederlandse missio narissen vergezelde tijdens een tocht door de „Groene Hel" het gevaar lijke Amazone-gebied in Brazilië; PATER ROB VAN MEEGEREN C.S.Sp., die een van de „gastheren" van dr. Melchior was en die zo juist met verlof in Nederland is teruggekeerd. Hij bezocht half-wildc en wilde Indianenstammen, die nog nooit een blanke hadden gezien. Toen hij voor dc eerste maal in Brazilië voor dc televisie optrad, werden de toegezegde tien minuten tijdens de uitzending spon taan uitgebreid tot VA uur. TOON HERMANS, die ongeveer 10 minuten in het MIVA-T.V.-programma zal optreden; Ga zaterdagavond voor uw televisiefoestel zitten. Vraag bekenden, die niet over t.v. beschikken om bij u thuis te komen kijken, omdat het werk van de MIVA zo boeiend en voor iedere katholiek noodzakelijk is om er kennis van te nemen. eestelijfe kkbm% voor l lr«*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6