Navo moet zich voor lange periode voorbereiden Sport - shirts Rumoer om zomerhuisjes op kampeerterrein te Egmond 'n zeereis gaat altijd te vlug voorhij! Nieuwe c.a.o. voor het schildersbedrijf Ch- J. I- M. Weiter 80 jaar Vier maal minister geweest Dr. G. PATIJN OP ATLANTISCHE CONFERENTIE Beperking Van Verhaalsrecht Leden behoeven richtlijnen voor buitenlandse politiek Amsterdammers weigeren huurver hoging van 240% te betalen Strubbelingen om nieuwe c.a.o. elke woensdag jongensmarkt Zusters van J.M.J. naar Tanganyika Ziekenfondspersoneel Samenstelling S.E.R. gewijzigd MATEUS SOGRAPE U leidt aan boord van 'n Holland-Amerika Lijn zeekasteel zo'n vorste lijk, volkomen zorge loos leven, dat de tijd omvliegt en U bij aan komst zult zeggen: „Jammer, dat 't 'nu al voorbij is!" we! U vaart er Rangeerder omgekomen Ook secundaire arbeids voorwaarden Verbeterd Rijksbemiddelaars wensen geen twee overeenkomsten VIN ROSE DE PORTUGAL DINSDAG 5 APRIL 1960 jCATH (Advertentie) Het wetsontwerp tot beperking van het verhaalsrecht heeft toevallig het licht gezien kort voor de publikatie van een rapport over hetzelfde onderwerp, dat de so cialistische Wiardi Beekman Stich ting uitbracht. Zoals wel niet anders kon worden verwacht, gaat het rap port verder dan het wetsontwerp, jnaar toch niet zo aanmerkelijk, dat het moet worden geacht, een geheel tegengesteld standpunt te vertolken, veeleer kan worden opgemerkt, dat Wetsontwerp en rapport in eikaars verlengde liggen, zodat de Dr. Wiar di Beekman Stichting niet anders dan tevreden kan zijn over het door de minister van Maatschappelijk erk genomen initiatief. Dit initiatief geldt de beperking van het recht van instellingen, die zï. het verstrekken van onder steuning op grond van de Armenwet bezig houden, om de door hen ge haakte kosten op onderhoudsplichti ge verwanten van de ondersteunde te verhalen. De materie is tamelijk ingewikkeld. Bij oppervlakkige ken nisneming zou men de indruk kun nen krijgen, dat de voorgestelde re geling een soort premie is op de niet- nakoming van de zedelijke én rechts- Phcht, die bloed- en aanverwanten Jegens elkaar hebben tot het zo no dig wederkerig verschaffen van le vensonderhoud. Toch is niets minder het geval. In de eerste plaats raakt de voor gestelde wijziging van de Armenwet in het geheël niet aan de burgerlijke onderhoudsplicht als zodanig. Be doeld wordt slechts het aantal geval- ten te verminderen, waarin door overheidsinstellingen indirect een be roep op de onderhoudsplicht kan wor den gedaan. Alleen het door de "Verheid uitgeoefende verhaal ?al worden beperkt. Het aan de merkelijke en bijzondere instellin gen van weldadigheid toekomende verhaalsrecht wordt niet aangetast, vret één uitzondering evenwel, die oetrekking heeft op de verhouding grootouders-kleinkinderen en vice ersa. Voor het nieuwe Burgerlijk wetboek heeft de wetgever reeds be sloten tot afschaffing van de alimen tatieplicht tussen grootouders en kleinkinderen. Minister Klompé deed er dan ook g°ed aan vooruitlopend op de in hering Van dat wetboek het ver baal op grootouders, resp. kleinkin deren te doen vervallen. Het ver baal op ouders, schoonouders, kinde ken en behuwdkinderen wordt daaren- egen slechts uitgesloten in die geval- |en, waarin n de bijstand behoe- Gnde tot een groep behoort, waar- °or bijzondere omstandigheden gel ben, n de financiële positie van de bbmentatieplichtigen bijzondere grond voor tegemoetkoming ople- „bt. Voorts moet in het oog worden gehouden, dat het op de betrekking bssen echtgenoten berustende ver baal en normaliter ook dat tussen "bders en minderjarige kin- .'bccn gehandhaafd blijft. Vanzelf sprekend verandert er ook niets aan net verhaalsrecht op de persoon zélf, aan wie hijstfmd-is verleend, noch °°k op diens nalatenschap. Onder de gegeven beperkingen zul len bij aanvaarding van het wetsont Werp de kosten van verleende bij stand niet meer worden verhaald op onderhoudsplichtigen, wier draag kracht beneden een bepaalde grens ligt. Deze bepaling heeft echter ha ken en ogen. Voorgesteld wordt, de kosten niet te verhalen op een onder houdsplichtige, die aannemelijk blaakt, dat zijn draagkracht niet gro ter i5 dan die van een hier te lande wonende ongehuwde met een vermo gen van 22.500 gulden o f een in komen van twaalfduizend gulden per laar, waarbij zich geen bijzondere, draagkracht verminderende omstan digheden voordoen. Op deze bepaling zal door de mi nisters van Maatschappelijk Werk en Financiën wel danig zijn gestudeerd. Desondanks menen Wij, dat de formulering niet erg ge lukkig is uitgevallen. Want de draag kracht van een ongehuwde met een vermogen van 22.500 gulden is niet gelijk te stellen met de draagkracht van een ongehuwde met een inko ken van twaalfduizend gulden per •lba.r. Zeker niet, wanneer het inko ken van de eerste niet verder reikt ban een paar duizend gulden. Een bi°eilijkheid die overigens gemakke- hlk is op te lossen door alleen het bikomenscriterium te stellen. De Wiardi Beekman Stichting wil ïï.het geheel geen draagkrachtgrens. j wil ook nog in andere opzichten ^brder gaan dan ministei Klompé, dle de afschaffing van het verhaal yan steun aan bejaarden wil beper- Keb tot hen, die vóór 1901 zijn gebo- ]-eh en dus een aflopende categorie zouden vormen. Het wetsontwerp |aat ten aanzien van bejaarden, die lh een verzorgingsinrichting zijn "PPgenomen, het verhaal nog twee laar bestaan en rept ook niet van atschaffing van verhaal van steun aan alleenstaande weduwen. In al H?ze en andere opzichten wil de wiardi Beekman Stichting de teugels n°g meer vieren. Daarbij geeft zij evenwel onbewimpeld blijk van waar dering voor het wetsontwerp. Als belangrijkste wenk kan wel- ucht gelden het in het rapport opge nomen pleidooi om -.an de Kroon de bevoegdheid te geven, terzake van be uitoefening van het verhaalsrecht imperatieve richtlijnen vast te stel en. In het verleden heeft men deze bevoegdheid node gemist. De voorge- pelde nieuwe regeling zou daardoor ongetwijfeld aan souplesse winnen. Overigens is er een opvallend pa- raUellisme tussen de doelstellingen pm de minister en die van de Wiar- dl Beekman Stichting. Beide willen in be eerste plaats een eind maken aan Gen actuele noodtoestand. Het is im- ybms een bekend feit, dat o.a. vele behoeftige bejaarden stille armoede "Jden, omdat zij een beroep op de gemeentelijke instellingen voor bij stand achterwege laten, daar een zo danige stap er toe zou kunnen leiden, bat het bedrag van de hun toegeken de ondersteuning op hun kinderen Wordt verhaald. Wanneer het ont werp tot wet wordt verheven, zal "et aantal bijstandsverleningen onge- ywtjfeld stijgen. Alles bijeengenomen zal dit de gemeenten op rond twin- yg miljoen gulden per jaar komen e staan, waarvoor het Gemeente fonds compensatie zal ontvangen. Ge- et op de aard en de omvang van de boden, die daardoor worden bestre den, achten wij deze uitgave verant woord. Tijdens de Atlantische Conferentie in Den Haag. V.l.n.r. de Kamerleden mr. P. A. Blaisse, dr. C. L. Patijn, luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon (voorzitter) en het Kamerlid luitenant-generaal J. H. Couzy. DEN HAAG, S april „De Navo moet blijven bestaan zolang de com munisten nog uit zijn op de ondergang van de kapitalistische wereld en de Russen nog in midden-Europa staan. Voorbereiding voor een lange periode is geboden. De ontwapeningsbesprekin gen komen nu pas op gang en het kan nog lang duren voor ze vruchten gaan afwerpen. De veranderingen, die zich in de SovJet-Unie voltrekken, gaan wel iswaar in de goede richting maar dit proces voltrekt zich niet vlug". Aldus zei het Tweede-Kamerlid dr. C. E. Pa tijn (PvdA) op de gisteren gehouden conferentie van do Atlantische com missie ter gelegenheid van het -lf,farig bestaan van de Navo. De minister en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns en dr. H. R. van Houten, gaven van hun belangstelling blijk door een deel van de conferentie over „Een Atlantisch tien jarenplan" bij te wonen. De conferen tie kwam bijeen in het gebouw van de Tweede Kamer. Volgens dr. Patijn, die de politieke aspecten van het tien-jarênplan belicht te, moet niet worden overgegaan tot verandering van de institutionele struo tuur van het atlantisch bondgenoot schap. Hij bestreed de stelling, dat de Navo een akkoord met de Russen in de weg staat. Niet de Navo maar het slecht functioneren van deze organisa- tie is de hinderpaal jmdat de Russen er „een ziekte van het kapitalisme" in zien. Vólgens spreker moet de politieke samenwerking in Navo-verband die dient te worden versterkt worden gezocht in het uitwerken en aanvaar den van vaste richtlijnen voor de bui tenlandse politiek der lidstaten. Po litieke consultatie van groepen van Navo-leden, bijvoorbeeld de zes van de EEG, levert geen gevaar op voor spanningen binnen de Navo als de besluitvorming maar strikt binnen het Jcader van de richtlijnen voor de buitenlandse politiek blijft. Bij de behandeling van de militaire aspecten van een tien-jarenplan zei het Tweede-Kamerlid, luitenant-generaal J. H. Couzy (VVD), dat de Navo in het al gemeen gesproken aan de militaire ver wachtingen heeft beantwoord. Sedert de instelling van de Navo is geen gebied meer achter het „IJzeren gordijn" verdwenen. Er zijn echter nog zwakke plekken in de Navo, zoals interne wrij vingen, zwakke flanken de Middel landse Zee en de noordelijke sector een niet gecoördineerde luchtverdedi ging, achterstand van de atlantische verbindingen door de 400 tot 500 Rus sische duikboten. Door de onlangs aangekondigde in krimping van het aantal manschappen b(j de Russische strüdKrachten is, al dus generaal Couzy, de gevechtskracht zeker niet verminderd. De strategische conceptie is nog altijd die van het „schild" en het „zwaard". Nu echter Rusland zijn achterstand op nucleair gebied heeft ingehaald, zal men minder gauw overgaan tot ge bruik van deze wapens. Volgens generaal Couzy dient het be grip integratie te worden vervangen door het begrip samenwerking door standaardisatie. Deze standaardisatie moet krachtig worden nagestreefd en moet alle terreinen bestrijken, niet al leen dat van wapens en materiaal maar ook dat van de logistiek en de metho den. Zonder standaardisering zouden de defensielasten ook te hoog worden, al dus generaal Couzy. Het Tweede-Kamerlid mr. P. A. Blais se (KVP) die de economische aspecten besprak, heeft gezegd, dat versterking van de economische samenwerking in atlantisch verband gewenst en mogelijk is. De praktijk heeft echter geleerd, dat zulks niet gaat in het kader van de Navo zelf. Het verdrag verzet zich echter niet tegen een nieuwe institutionele op zet op het gebied van de economische samenwerking in atlantisch verband. Volgens d„ heer Blaisse wordt de at lantische samenwerking door een sa menwerking van Frankrijk, West-Duits- land, Italië en de Beneluxlanden, zoals in de EGKS, de EEG en Euratom, ge diend als maar geen politiek of econo misch protectionisme wordt voorge staan en de saamhorigheid en de ge meenschappelijke verantwoordelijkheid van alle Europese volkeren niet wordt miskend. De heer Blaisse wees in dit verband op de tegenstellingen tussen de EEG en de Europese vrijhandelsas sociatie. kampsterke ROBSON exclusieve ruitdessins. (kleine stijging per moot) Speciaal verlaagde J. M. prijs, 6 jaar ALKMAAR, 5 april Voor de presi dent van de rechtbank heeft gistermid dag een kort geding gediend, aanhangig gemaakt door de eigenaar van een kam peerterrein te Egmond Binnen tegen de secretaris van de Amsterdamse ioren- senkampeerdersvereniging ,,De Egmon- den". Eiser vroeg ontruiming binnen twee dagen van zijn terrein, waarop het zomerhuisje van de secretaris staat, alsmede de huisjes van de andere veer tig leden v. uiens vereniging. Op straf fe van een dwangsom van 200— moest, zo werd geëist, gedaagde zich onthou den van beïnvloeding van zijn leden, die hij geadviseerd had hun huisjes te la ten staan. Het kort geding had een lange voor geschiedenis. Voorheen verhuurde de eigenaar het kampeerterrein aan iemand, die het onderverhuurde aan de leden van de genoemde kampeerders- Advertentie vereniging. Zij betaalden 50.- per jaar, voor welk bedrag zij een zomerhuisje gedurende het ele seizoen, van april tot september, op het terrein mochten plaatsen. Thans heeft de eigenaar het terrein zelf in exploitatie genomen. Hij heeft het terrein vergroot en verbreed en vordert dientengevolge thans een huur van 187.50 per zomerhuisje per seizoen. Door B. en W. van Egmond-Binnen was reeds in 1957 medegedeeld, dat de huisjes verwijderd moesten worden en dat in 1960 geen vergunning voor het plaatsen van de huisjes gegeven zou worden. De huisjes waren vanaf de weg te veel zichtbaar. De nieuwe exploitant van het terrein heeft nu echter beplan ting aangebracht, zodat er weer huis jes geplaatst mogen worden. De Amster dammers weigeren evenwel de hope huur te betalen. Ook willen zij de huis jes niet verwijderen. De raadsman van de Amsterdam mers noemde de huur exorbitant en on redelijk. Deze verhoging met 240 pro cent behoeven zijn cliënten niet te nemen, zo zei hij. Hij beriep zich op de huurbe- schermingswet en concludeerde tot niet- ontvankelijkverklaring omdat de zaak van eiser niet spoedeisend was. Uitspraak 11 april. VENLO, 5 april Gistermorgen is de 32-jarige rangeerder J. Feijen op het station alhier tijdens het rangeren be kneld geraakt tussen een goederenwa gon en een vrachtauto. Hij stond op een treeplank van de wagon en moet de vrachtauto, die dicht bij de rails stond niet hebben opgemerkt. Hij liep dusda nige verwondingen op, dat hij ter plaat se overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. DEN BOSCH, 5 april Op 26 april vertrekken twee oversten van de Zus ters van J.M.J. in Den Bosch naar Tan ganyika om in Mwanza de mogelijkhe den te onderzoeken voor uitbreiding van haar werk op onderwijsgebied. Wanneer deze oriëntatiereis een gunstig resul taat heeft, zal dit. de eerste vestiging der Zusters van J.M.J in Afrika worden. De zusters nebben als-concreet plan de stichting van een interraciale school in Mwanza, welke open zal staan voor de inheemse kinderen, alswel voor In diërs die in Tanganyika talrijk zijn en voor blanken. Ook het onderwijzend personeel zal van verschillende kleur zijn. Indien de plannen doorgang vinden zullen Indiase religieuzen van J.M.J. naar Nederland overkomen om geza menlijk met enige Nederlandse zusters naar 'Tanganyika 'e vertrekken. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 1 april De gisteravond voortgezette besprekingen over de nieu we c.a.o. n het schildersbedrijf, die 1 april jl. moet ingaan, hebben tot «en volledige overeenstemming geleid. De werkgevers zijn bereid een loonsverho ging van vijf procent toe te kennen, aan gevuld met een verbetering van de se cundaire arbeidsvoorwaarden in die zin, dat de vakantie met één dag wordt ver lengd en de rijwielvergoeding met tien cent per dag verhoogd, waardoor deze vijftig cent in plaats var veertig -ut gaat bedragen, herder wordt de com pensatie voor de A.O.W. van 5.6 pro cent in de nieuwe lonen verwerkt. Bo vendien zal het verschil van drie cent ^"1- mui- dut in 1958 -»aR ontstaan tussen het loon van een hoogst gekwalificeerde bouwvakarbeider en een hoogst gekwa lificeerde schilder enigszins worden rechtgetrokken door alvast een cent per uur meer te geven. De vakantie zal voor jongeren nu achttien dagen duren en voor schilders boven de achttien jaar vijftien dagen. Op basis van een gentlemen's agreement is afgesproken, dat zodra het vraag stuk van de verkorte werktijd in de bouwvakke.i een rol gaat spelen, dit ook in het -childersbedrijf onder de ogen zal worden gezien. De heer J. Koster, voorzitter van het overkoepelen orgaan der werkgevers organisaties, die ons deze mededelin gen deed in tegenwoordigheid van de heer C. Brandsma, voorzitter van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond (NW) deel de mee, dat bij Je grote spanning ln de laatste c>geti de goede verhouding, die er altijd tussen werknemers en werk gevers in het schildersbedrijf heeft be staan, er belangrijk toe heeft bugedra- gen om deze loonsverhoging te reanse- ren. De zaak lag in het schildersbedrijf zeer moeilijk, omdat de regering ervan uitgaat dat de loonsverhoging uit ae produktivitqit moet komen. De werkge vers meenden echter, dat zij met het toekennen van een loonsverhoging du andere bedrijfstakken niet achter moch ten blijven. Zij staan op het standpunt, dat le ar'oeidsvrede in hun bedrijfstak gehandhaafd moet blijven en de werk nemers en werkgevers elkaar m net oe- drjjfschap in dezelfde prettige sfeer die nen te ontmoeten, wat ook voor de toe komst, waarin ongetwijfeld nog andere vraagstukken aan de orde zullen komen, nodig is. Hiervoor hebben zowel de pa troons als de werknemers offers willen brengen. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 5 april Hoewel het Col lege van Rijksbemiddelaars de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het personeel van de ziekenfond sen gisteren heeft goedgekeurd, zal de ze nog niet in werking kunnen treden. De bedoeling was haar met terugwer kende kracht vanaf 1 oktober 1959 van kracht *e doen zijn, van welke datum het personeel een loonsverhoging van 6,2 pet. zou moeten krijgen. De Bond van Katholieke Ziekenfond sen en de Stichting Autonome Zieken fondsen hebben namelijk een eigen CAO ontworpen, die door een bepaalde bere kening een betere uitkomst brengt voor het personeel van de buitendienst, met welke afwijking et college niet akkoord gaat. Gedurende een reeks van jaren in de periode van geleide loonpolitiek bestonden er reeds twee collectieve ar beidsovereenkomsten voor het perso neel van de ziekenfondsen, die voor wat de materiele inhoud betreft vrijwel ge lijk waren. Donderdag zullen de verte genwoordigers van de ziekenfondsen bij het College van Rijksbemiddelaars over een en r.nuer worden gehoord. DEN HAAG, 5 april In de samen stelling van de Sociaal-Economische Raad voor de zittingsperiode van 1 april 1960 tot 1 april 1962 zijn enige wij zigingen gekomen. In de vacature ont staan door het bedanken als lid hebben de organisaties van ondernemers be noemd in de vacature-mr. F. H. A. de Graaff ir. W. H. Kruyff te .s-Graveland en in de vacature-ir. J. W. Hudig de heer T. Spaan te Voorburg. In de vaca ture van plaatsvervangend lid, ontstaan door het bedanken van de heer H. Dentz, hebben de genoemde organisaties als plaatsvervangend lid aangewezen de heer Th. Boersma te Groningen. De middenstandsorganisaties hebben in de vacature-C. A. Kammeraad benoemd tot lid de heer P. G. van der Weele te Breda. Tot plaatsvervangende leden zijn benoemd de henen W. H. J. van Man- sum te Rotterdam en M. Rademakers te Arnhem. Dr. L. J. Pieters te Rot terdam, die tot dusverre plaatsvervan gend lid was zal in de nieuwe zittings periode optreden als lid en mr. D: van Setten te Breda als plaatsvervangend lid. (Advertentie) Per De fijnste en de beste VRAAGT UW LEVERANCIER! Voor de handel: ANDRé KERSTENS' N.V. - Tilburg (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. 5 april Charles J. I. M. Welter is na zijn hoogst merk waardige loopbaan een even merkwaar dige grijsaard. Hij denkt er niet aan het op te geven. Zijn gezondheid is nog goed. Morgen wordt hij tachtig jaar. Al zijn er onder die tachtig dertig „Indi sche jaren", plus viermaal het minis terschap (het eerste en het vierde ka- binet-Colijn, het tweede kabinet-De Geer en het kabinet-Gerbrandy)al is hij in 1948 nog eens Kamerlid gewor den op een leeftijd waarop een ander er uitstapt, een lidmaatschap dat nu al twaalf jaar duurt, Weiter staat nog altijd rechtop en wandelt, weer of geen weer, iedere dag langs de Schevening- se boulevard, „om zijn bekommernis sen te laten wegwaaien door de frisse Nederlandse zeewind Op hetzelfde plekje de vroegere „Dekkersduinen" waar hij als schooljongen speelde, tegenover het Ge meentemuseum, woont hij al dertig jaar in een huis met een ziel. Weiter heeft over de hele wereld gereisd. Hij pre senteert sigaretten uit de hele wereld: Gigane, Gauloise, of Praoe Lajar („zei lende prauw"en hij vertelt over de hele wereld, vooral over Italië dat hij van Sicilië tot de Dolomieten kent en waar hij nog ieder jaar heen vliegt om er jeugd en zon op te doen. Er is in dat huis een enorme bibliotheek opgesta peld, verdeeld over verschillende ka mers. Deze boeken, mèt de vier Neder landse en twee buitenlandse dagbladen en een stuk of wat weekbladen houden hem zo intens bezig, dat hij van een te levisietoestel niet wil weten, s Zomers zwemt hij, als het weer het even toelaat, dagelijks in zee. Een man die aan de hoogste top heeft gestaan van het amb telijk leven. Die als eenvoudig surnume rair in Indië begon tegen een salaris van 50,per maand en het op 41-jarige leeftijd bracht tot de top: algemeen se cretaris van het Indisch Gouvernement. Dat niet het ministerschap was de mooiste tijd van mijn leven. De enor me expansie van het oude Indie in de jaren, waarin mannen als Van Heutsz er als landvoogd de leiding hadden. Hun adviseur was deze laatste verwoe de vechtjas, die bij de uiteraard spaar- zame gelegenheden waarin h\j in de Ka- mer het woord voert, toont te behoren tot de beste oratorische talenten. Zijn fantasie en zijn humor, zijn brede visie en zijn politieke strijdluri zijn nog spring levend. Altijd is er spanning in de zaal als „Weiter gaat spreken' „In de tnd waarin Ik minister was, kneep ik hem voor de Kamer. Ik voelde mij al- ik voor mijn rechter stond", <egt hij in herinnering aan de jaren waarin hij de begroting van „koloniën" moest verdedigen. Er gin gen schriftelijke voorbereidingen aan vooraf, die getuigden van diepgaande studie van de 'eden. „Die verslagen prikkelden mijn ambtenaren om met felijkwaardige memories te antwoor- en. Niemand die de geschiedenis van ons land en Indië wil bestuderen, kan aan die stukken voorbijgaan." De problemen waarvoor het parle ment thans wordt gesteld zijn nauwe lijks meer te verwerken, meent hij. Het parlement is voor deze taak niet meer voldoende geëquipeerd, om tegen de re gering met haar machtige ambtelijke staven op te kunnen, zegt dezelfde man, die als minister met deze staven moest woekeren, om druk van het parle ment te kunner weerstaan. Hij is het met dr. Lucas eens: ei moet een eigen apparaat voor de Kamer komen, dat zo nodig zaken tot de bodem kan uitzoe ken. Een van de vaak onbegrepen dingen van Welter is het gemak, waarmee hg zich na de liquidatie van zijn eigen par tij, de KNP, waarvoor hij zeven jaar gevochten heeft, in de fractie van (le KVP voegde. De verklaring ligt noch tans voor de hand: als politicus was Weiter nuchter genoeg om in te zien da het gevecht voor het behoud van Indi na het verlies van de slag moest wor den opgegeven. Als grand seigneur hjj een man sans rancune. Bovendien heeft hij oprechte bewondering voor wat de fractie met grote toewijding en ene gie tot stand brengt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 9