Toeristenstroom zwelt aan SNELFIX W Grand coup in viervoud EEN RUBENS OP DRIFT Van Dam en Dame OPSTOPPING BIJ GRENSPOST ELTEN Volmaakte veiligheid Veel meer kilometers Buitengewoon soepel LLï mmi Hotels nu al vol Voetballers van Suriname in de contramine en schijven PASEN met gestabiliseerd loopvlak PRETTIG EEN SCHOON' HUIS... ^espreksdag K.V.P. over de sport J^.Ouc^io/sGo. Amerikaanse eretitel voor Henk Visser Courses Duindigt SWANEVELD raakt tweede plaats kwijt Geslaagd dank zij RESA-HILVERSUM TOTTENHAM loopt twee punten uit WITTE KRUIS DE echte PIJNSTILLER WITTE KRUIS Nederlandse automobilisten leggen hun veiligheid in vertrouwde banden ZATERDAG 16 APRIL .1960 PAGINA 11 zaterdag 23 april Laat uw EFFECTENORDERS uitvoeren door Damrak 98 Amsterdam Tel.(020) 24 64 95-24 93 21 ^Beursbericht op aanvraag^ van Ceia-Bever Hockeysters succesvol in Edinburgh G.A.O. personeel over dekte zweminrichtingen Ronde van Tunesië 1 door W. H. VAN EEMLANDT Engelse League Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS. De Nederlandse Kwaliteitsband gefabriceerd te 's-Hertogenbosch fNADRUK VERBODEN) ?Öri| Haag, IS april Zaterdag 23 «H noudt de Katholieke Volkspartij AW*? en °al bij Nijmegen, een ge- ,vet aaK over de sport en met name f?hg 'j' reeks facetten, welke van be- 26®WiSln bij de beoordeling van de qaHrjhva en van de materie, welke n behandeld wordt. vNti ,yerëadering zal onder leiding rs"an de KVI3-voorzitter, mr. H. VV. Tdien ioril- In zeven discussiegroepen c6h. p9e Prae-adviezen besproken wor- >,!:treklA?e Pfae-adviezen hebben o.m. Doei. mg op de verhouding overheid- s® ^Ajje .bchamelüke vorming tijdens fin i n. de medische aspecten Qo keuring enz. DEN HAAG, 10 april Overal aan de grenzen zwelt de toeristenstroom voor een dagbczoek of een Paasweek end in ons land regelmatig aan. Aan de zuidgrens, vooral bij Wernhout, is het bijzonder druk met Belgen, Noord- Fransen en geallieerde militairen. Aan de oostgrens passeren voornamelijk Duitse vakantiegangers, doch in Nieu we Schans bestaat ongeveer een kwart van de passanten uit Scandinaviërs. De logies-informatiediensten, LID in de randstad Holland, werken op voile toeren. Te Amsterdam is op het ogen blik een bezetting van 32 man aan het werk. In Amsterdam, Haarlem, Utrecht en Rotterdam wordt op het ogenblik geput uit de reserve-adressen van par ticuliere gastgevers, omdat de hotels en pensions Vrijwel vol zijn. In alle toe ristencentra in het. westen des lands loopt de accommodatie vrijwel vol, als ook in andere toeristencentra van ons land. Alleen in Limburg was gister avond volgens gegevens van de LID nog een flinke accommodatie aanwezig. Het zijn vooral de bollenvelden, de tentoonstelling „Floriade" in Rotter dam, de Keukenhof" in Lisse en de ..Linnaeushof" In Bennebroek. waar voor de buitenlandse toeristen komen. Velen, vooral de Duitsers, gebruiken de komende Paasdagen echter ook orn logies voor hun zomervakantie te bespreken. Naar wij vernemen is dit jaar de belangstelling voor de bad plaatsen weer enorm. Nu al z\jn vele kamers en gehele huizen verhuurd. Advertentie LOS ANGELES, 16 april (UPI) De universiteit van Californië heeft tij dens atletiekwedstrijden te Santa Bar bara de 28-jarige Nederlandse atleet Henk Visser, die houder is van drie universitaire rekords, uitgeroepen tot sportman vannhet jaar. Henk Visser, die de bijnaam „The Sophomore Flash" heeft gekregen, is houder van univer sitaire rekords op de 100 yards, de 220 yards en het verspringen. Ook het Europees rekord verspringen staat op zijn naam. Donderdag zal hem zijn on derscheiding worden uitgereikt aan een diner in het Carillo hotel te Los Ange les. Advertentie ZiSjtd zonder klemmen met Ook de Waddeneilanden zijn bijzonder in trek. Moeilijkheden met de verkeersstroom zijn behalve in de grote steden in Amsterdam vielen gistermiddag al. op stoppingen van rijen buitenlandse wa gens te constateren vooral te ver wachten op de rijkswegen 4 en 16, waarvan, zoals bekend, in verband met herstel- of verniemvingswerken slechts één rijbaan beschikbaar is voor alle ge motoriseerd verkeer uit beide richtin gen. Verlof of vrije dagen is er in deze top dagen van verkeer niet bij voor de man nen van de verschillende verkeersgroe- pen der Rijkspolitie. Vorig jaar waren er nog wel enigen, die vrijaf hadden ge kregen, maar nu moet elke beschikba re man minstens acht uur per dag dienst doen om zijn aandeel te leveren om het toeristenverkeer in goede ba nen te leiden. Om redenen van verkeersveiligheid is het „bermtoerisme" langs de autosnel weg Arnhem-Utrecht, het zogenaamde Hazepad, verboden. Overtreders zullen met zachte drang naar elders worden verwezen. EDINBURGH, 15 aprii De dames- hockeyploegen Nederland B en Zwarte Tulpen hebben tijdens het toernooi van de Schotse dameshockeybond beide twee overwinningen behaald. Nederland B versloeg Hillhead met 2-0 (rust 1-0) en het elftal van St.-Andrews Universi ty met 7-0 (3-0). De Zwarte Tulpen wonnen met 2-1 (1-0) van Hutchesons en met 3-0 (1-0) van Ayr Ladies. DEN HAAG, 16 april Tussen de ver tegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties in de sector overdekte zweminrichtingen is over eenstemming bereikt over een wijzi ging van de cao. De functieionen voor de volwassen mannelijke werknemers worden voor de eerste gemeenteklasse verhoogd met ƒ3.10 per week, ter verwerking van de huurcompensatie 1957. De als dan verkregen bedragen worden ver hoogd met 5 procent met een minimum van ƒ4 per week. Voor de andere ge meentewassen liggen de lonen 1 resp. 2 gulden' lager. De lonen voor de volwas sen vrouwelijke werknemers worden gesteld op 85 procent van de overeen komstige mannenlonen. Deze wijzigin gen zijn ter goedkeuring voorgelegd aan het Collége van Rijksbemidde laars. (Van onze paard esportmede werker) DEN HAAG, 15 april Op tweede Paasdag worden op Duindigt courses gehouden. Hier volgen onze prognoses: Guy Hanoverprijs (1900 m): Bond, Ynno, Xonto van Oranje; Gratie Ha noverprijs (2040 m): Lady Hollandia, X (2500 m): Umberto, Waltertt Hollandia, Vrijdag; Greta Bascomprijs (amateurs) (2120 m): Théa Drabbe, Wybo K, Vio lina Norton; Gonny D prijs (2000 m): Jousko Williams. Seigneurs Bascom, Curlew; Gretia Trothanprijs (2100 m): Vanadis, Uranus, Victrix V.; Flying Childrenprijs, ren (2000 m): Stal de Bloemert. Swashbuckler, Pinguin: Trial Stakes, ren (1350 m); Fra Diavolo, Cru sader, Patachou; Blazeprijs, ren (1350 m): Golden Arrow, Arcklon Rock, Fram. Enorme drukte bij de grensovergang in Elten. SFAX, 15 april £>e Beig Constant Goossens heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Tunesië, die leidde van Sousse naar Sfax over een afstand van 176 km gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 1 min. 59 Sec. De Nederlan der Swaneveld raakte zijn tweede plaats kwijt aan Peterson (Zweden). Onder een „grand coup" verstaat men een speelwijze, waarbij de leider van het spel één omeer vrije kaarten uit de blinde introeft, teneinde te bereiken dal hij even lang in troef wordt als zijn réchter tegenstander - waarna deze te genstander in een eindspel gedwongen wordt tot introeven, leider kan overtroe ven en daardoor géén troefslag verliest. In eenvoudige vorm. n.l. volgens de z.g. gewone ,.coup", komt deze speelwijze nogal eens voor De grand coup is zeld zaam, en steeds zeldzamer worden de twee-, drie-, viervoudige grand coup, waarbij als bijzonderheid geldt, dat de leider zichzelf 2, 3 of 4 malen door het introeven van vrije kaarten tot de ge wenste troeflengte brengt. Een spectaculair voorbeeld van een viervoudige grand coup is de onder staande combinatie, die niet precies zo in de praktijk voorkwam, doch waarvan het principe in elk geval aan een prak tij kspel werd ontleend: A H 5 3 - O A H B 10 5 A V 7 2 V 9 A H V 10 8 7 5 3 O V 3 •f» H 9 Het zal u niet verwonderlijk voorko men, dat NZ die samen 37 punten aan hoge kaarten hebben, waarbij zuid een prachtige achtkaart in harten bezit, tot groot riem harten kwamen. West kwam uit met schoppen 10 - en oost die niet had gedoubleerd voelde zich kiplekker: hij verwachtte immers een troefslag te maken! Hoe moet zuid spelen? Als u begint met de eerste slag in de hand te nemen, heeft u het spel al ver knoeid. U moet een vèr vopruitziend bridger zijn en er rekening mee houden dat, wannéér oost eens troefboer vierde in handen zou hebben, u het spel mis schien toch nog kunt maken. Het spel- verloop moet dan het volgende zijn: schoppenaas nemen, in slag 2 een schop pen in zuid introeven, hartenaas en har tenheer spelen (om te zien dat west niet bekent), klaver naar de vrouw, schop pen introeven, klaverenheer overnemen met klaverenaas, schoppen introeven, ruiten naar de boer, klaveren introeven, ruitenvrouw overnemen met ruitenaas en nu ruiten (of klaveren) spelen: oost is gedwongen tot introeven en oost kan géén troefslag maken! Wat vindt u van dit spel? Zoudt u het gemaakt hebben als het in de f Advertentie) ilflllllllllllilillll'lllUllilllllllllllllMlllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIlllllllllllllllliT 46 Met de ogen gevestigd op de neus van de Ceres die achter de strak gespannen tros van de sleep boot langzaam van achter een ander schip te voor schijn kwam schuiven, fluisterde de Fransman on middellijk terug: „Neen! Aan de manier, waarop hij zijn sigaai rookt, zou je zeggen: een Amerikaan." „Dan is het een dwarskijker van Cardigan. Zul len wij hem aanspreken?" „Beter afwachten wat hjj gaat doen." Na enig gemanoeuvreer van de, hun woelig schui mend kielwater wegstotende sleepboten, werden de kabels van de Ceres aan wal gebracht. Staring ver baasde zich over het onnodig gejoel en geschreeuw, waarmede dit gepaard ging, tot hjj zich realiseerde, dat hij zich niet tussen zijn flegmatieke landgeno ten, maar tussen een in het warmbloedige Zuiden opgegroeid volk bevond. Het kleine schip werd tegen de wal gehieuwd Nog voor de loopplank behoorlijk was vastgesjord, beklom Fidéle deze met gedecideerde, snelle stap pen, onmiddellijk gevolgd door zijn Hollandse vrien den. Ergens ver weg galmde een torenklok: het was negen uur. Onbewust kauwde Markman het achtereind van zijn sigaar tot een pruim. Zij mochten hem een glazenwasser noemen, dacht hjj, zonder nochtans een smet te willen werpen op een eerbaar beroep, wanneer dat geen politie was, die daar aan boord ging. Die voorop was een Fransman, dat kon je zo zien. Maar die twee worstelaars kon de Ameri kaan moeilijk plaatsen. Géén Fransen! Misschien Engelsen... hoewel, die zaten als regel niet zo zwaar in hun vlees. Het konden Ieren zijn.. Ineens werd het hem duidelijk... Hollanders natuurlijk' Zijn ach ting voor de politie van een klein landje ergens aan de Noordzee ging met een sprong omhoo» Dat hadden ze hem geleverd om, zonder kennis van wat zich achter de schermen had afgespeeld de zaak binnen tien dagen rond te hebben gekregen' Moge lijk had Rossetti ook in Amsterdam zijn mond voor bijgepraat... Toch knap om precies op tijd hier bij de Ceres te zijn! Even afwachten wat er nu verder gebeurde, dat zou het beste zijn. Hij zat op rozen, want al zou de politie de Rubens ook van boord halen, de enige die daarbij garen spon was Mark man.Géén onderhandelingen met Alsettino géén noodzaak om een mogelijke handlanger aan té hou den... op een presenteerblaadje zou de Judith en Ho- lofernes hem worden aangeboden. Namens Cardigan zou hij immers, zodra ze straks met een pakket van meer dan een meter lang terugkwamen beslag leggen op de buit, want het stuk bevond zich bui ten de voor het publiek toegankelijke zalen van het Rijksmuseum in Amsterdam en dus was Cardigan enig eigenaar! Dat was niet te betwisten Trou wens, Markman had een gelegaliseerd afschrift van het koopcontract in zijn zak, plus een door een ex pert gewaarmerkte reproductie van de Rubens TT:' was meester van de situatie!. Op de kade had een beweging plaats als va. ;en cordon dat zich langzaam samentrok en rond om de ligplaats van de Ceres sloot. Markman zat er binnen voor hij het wist... maar goed ook want nu konden ze hem niet van die loopplank wegdrin gen. Een keurig geklede Italiaan, de vriend van Alsettino had tijdig het dichttrekken van het net gezien en had zich zonder moeite er buiten weten te houden. Met de vingers de ene helft van een Spaanse pas in zijn jaszak betastend, wandelde hij bedaard naar de uitgang van het haventerrein. Al? hij vijf minuten later was geweest, zouden ze hem gesnapt hebben! Zwijgend, zonder vragen te stellen, met de ver zekerdheid van lieden, die blindelings de weg weten op een schip, klom het drietal naar het bovendek en besteeg het trapje naar de brug. Met zijn volle breedte sloot Staring mogelijke nieuwsgierigen de toegang Hij van af. Even later voegde zich Rastignac bij hem, die de auto onder toezicht van een collega had geparkeerd en nu ook van de pret wilde meegenieten. Tegen de deurpost van de kaartenkamer geleund, dronk de loods zijn laatste kop koffie en nam af scheid van de kapitein en de tweede stuurman, die met een half oog over de reling de toebereidselen voor de lossing gadesloegen. Fidéle stapte op de gezagvoerder tóe, maakte zich bekend en vroeg hem mee te gaan, de kok Theodakis aan te wijzen en ver der getuige te zijn bij de onthulling van diens mis dragingen. „Komt u misschien om zo'n lange kartonnen doos te halen, die met koord was dichtgeknoopt? vroeg de kapitein in het mengelmoes van vele talen, dat in alle Middellandse Zee-havens wordt gesproken en verstaan „Waarom vraagt u dat zo?" Fidéle was te lang rechercheur om zich door anderen een verhoor te laten afnemen. „Omdat vanmorgen vroeg, terwijl wij op de ree op de loods lagen te wachten, twee man van de douane aan boord zijn geweest met een boot van de havenpolitie. Die hebben de doos meegenomen en ze hebben mij gezegd, dat ik om elf uur op het tolkantoor moest komen voor het tekenen van het procesverbaal. Ze wisten precies wat ze hebben moesten en er is dan ook geen sprake geweest van visitatie of iets dergelijks". Er vertrok zich geen spier op de stoicpn.se gezich ten der politiemannen. „Dan zult u mij verplichten met een nauwkeurige beschrijving van uw bezoekers en hun boot." Hoewel Van Houthem moeite had. het spel van vragen en antwoorden, dat nu in rad Frans, door spekt met Italiaanse, Griekse en Algerijnse woor den plaats vond, geheel te volgen, kon hij zich een algemene indruk vormen van het gebeurde. Fidéle boog zich over de stuurboordreiing van de Ceres en praaide de politieboot, die beneden hem in de haven dreef. Hij verzocht de commanderende officier bij hem op de brug te komen. Toen deze de door zee mansogen tot in détails opgenomen bijzonderheden van de motorkruiser hoorde beschrijven, merkte hij zonder weifeling op: (Wordt vervolgd) praktijk zou zijn voorgekomen?? Mis schien niet, zult u wel antwoorden, doch u kunt er gerust aan toevoegen, dat u wellicht niet zo onfortuinlijk bent dat troefboer viermaal tegen zit. Immers, valt troefboer tijdig, dan is de gehele spectaculaire speelwijze on nodig! MIMIR (Advertentie) (Nederlands Talencentrum) Vraagt ons prospectus Talen: Ned., Frans, Duits, Engels L.O. en M.O.A. - Onderwijzersakte - Wiskunde L.O, en M.O.A. - Mulo A-B. H.B.S. en Gymn. Praktijkexamens: Boekh., Ned., Frans, Duits, Engels en Hoofdcorrespondent. LONDEN, 15 april zich vandaag in de de Engelse League laten brengen. Het ding door een zege 31Wolverhampton dat het nu twee w staat op Tottenham minder. Tottenham heeft eerste divisie van niet van de wijs bleef aan de lei- op Chelsea met speelde niet, zo- edstrijden achter met twee punten ap: van de op Goede Vrijdag voor de Engel se League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Arsenal-Fulham 20, Blackburn-Luton 02, Burnley-Leices ter 10, Chelsea-Tottenham 13, Ever- ton-Blackpool 40, Manchester City- Bolton 1—-0, Newcastle United-Sheffield 33,i West Ham-Manchester United 2-1. Tweede divisie: Bristol Rovers-Hud- dersfield Town 2—0, Hull City-Derby County 11, Ipswich Town-Bristol City 13. Lincoln City-Brighton and Hove Albion 21, Scunthorpe United-Charlton Athletic 11, Sunderland-Portsmouth 2—0. Derde divisie: Brentford-Mansfield town 11, Bury-Port vale 31, Ches terfield-Bournemouth 40, Colchester United-Southend United 23, Grimsby Town-Coventry City 30. Queens Park Rangers-Bradford City 50, Reaxing- Southampton 20, Tranmere Rovers- Swindon Town 22, York City-Wrex- Wrexham 30. LIMA, 15 april In de Peruaanse hoofdstad Lima begint zaterdag het toernooi in de tweede voorronde van de Amerikaanse zone van het Olym pisch voetbaltoernooi. De vijf deelne mende landen, Peru, Mexico, Argen tinië, Suriname en Brazilië, zullen el kaar elk een maal ontmoeten. De drie hoogst geplaatste ploegen van deze halve competitie kwalificeren zich voor het eindtoemooi in Italië. De wedstril- denreeks duurt tot 30 april. Reeds enige tijd geleden was vastgesteld, dat Suri name op de eerste dag tegen Argenti nië zou uitkomen. Merkwaardig is het daarom, dat de organisatoren vrijdag, dus een dag voor het toernooi, een te legram van de Surinaamse voetbal bond ontvingen, waarin werd geprotes teerd tegen het feit, dat het elftal van Suriname, dat ook pas vrijdag in Lima arriveerde, al de volgende dag tegen de Argentijnen moest uitkomen. In Peru is men van mening, dat het pro test niet in overweging kan worden ge nomen. Het elftal van Suriname had eerder kunnen komen voegde men er aan toe. Tijdens het internationale paas- hockevtoernooi te Folkestone heeft een Batavieren-elftal met 5-3 verloren van de Ghosts Club (Engeland). Het voorlopig Nederlands hockeyelf- tal heeft vrijdagmiddag in Amstelveen een Batavierenploeg met 31 versla gen. De ontmoeting gold a)s laatste voorbereiding voor de interland tegen Wales. Advertentie Tabletten, poeders of cachets! Het variantenspel in no. 107 Is niet uitgebreid, maar de oplossing is verre van alledaags. Door interferenties komt het paard in actie en maakt deze twee- zet aantrekkelijk. No. 108 is weer eens 'n vierzetje. dat, naar onze mening, er niet zo verlok kend voor de oplosser uitziet als no. 100, echter valt het ook wel onder bereik van meerderen van onze lezers. Het variantenspel is beperkt, zwart heeft slechts één spelende pion, de actie van wit moet zich hierop concentreren. Het probleem werd door ons enkele jaren geleden naar Tidskrift för Schack ingezonden en zo ver wij we ten, niet geplaatst. Misschien heeft men het te eenvoudig gevonden. Wij ach ten ons dus gerechtigd het hier als eerste publicatie op te nemen. Probleemoplossingen No. 101. J. Sotransky. Opl. 1. Ld 5-sc4 enz. Met pion b5 op h4 is de oplossing 1. h4-g5 enz. No. 102. L. Loschinsky opl. 1 a2-a4 dreiging 2. Pf 6f enz. 1c3 2. Pa8:l enz. 1Da4: 2. e5-e6ü 1Ta 4: 2. Tf 8! enz. 1D d4: 2. ed4: Mededelingen betreffende deze ru briek te zenden aan P. A. Koetsheid. Huize St. Bernardus. Sassenheim. Correspondentie: A.H. te R. alles in orde. No. 107 J. Opdenoordt, Venlo Eerste plaatsing mat in 2 zetten No. 108 P. A. Koetsheid Eerste plaatsing mat in 4 zetten Probleem voor geoefende oplossen. No. 3373 van J. H. Scheyen te Kerkrade. Probleem voor beginnende oplossers. No. 613 van J. H. J. W. Vrinten te Tilburg. Wit speelt en wint; oplossingen kunnen .ngezonden worden tot 15 mei a.s. aan 8 H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heem stede. Oplossing van no. 3366 v. W. Lente te Koudekerke. Wit speelt naar: 21, 23, 1, 45, zw. 7, 1, zw. 18, 20 44 en wint. In een zeldzaam mooie stand heeft de auteur een korte maar zeer verrassende ontleding ver werkt. Prachtig! Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 613 en 614 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 1 mei a.s. Oplossing van No. 609 van A. v. Wingerden te Delft. 37—31, 26x37, 27—21. 16x27, 49—44. 40x38, 33x4, 34—39, 29x18, 3944 4843 4449 of 4450, 43—38 of 43—39 en wint Evenals de vorige stukjes van deze auteur is ook dit van zeer goed gehalte; een geestige ontleding met een gaaf slot. HET SPEL IN DE PRAKTIJK J. M. Bom eindigde in de strijd om de nationale titel als nummer twee en bleef lange tijd de kampioen bedreigen. Ook deze bekwame speler was een zeer lastige tegenstander voor de deelnemers door zijn vaak onberekenbaar spel. Zijn spel was meestal ondernemend en vaak origineel van opzet: maar al te dikwijls verdwalen dan de tegenstanders in de veie ongekende mogelijkheden en maken fouten die tot verlies leiden. In dé nu volgende partij uit de zeven de ronde speelde Bom met wit tegen F. Okrogelnik uit Heerlen. 1. 32—28 20—25; 2. 31—27 19—24; 3. 38—32 17—21; 4. 43—38 21—26: 5. 37—31 26x37 6. 42x31 14—19: 7. 41—37 10—14; 8. 3429 14—20 9 40—34 24—30; 10. 35x24 19x30: 11. 4440 30—35: 12 50—44 20—24; 13. 29x20 25x14; 14. 46—41 14—20. Zwart heeft voorlopig enig tempovoor- deel. doch daar staat een geweldig cen trum tegenover. 15. 4712 5—10; 16 49—43 10—14; 17. 31—26 11—17; 18. 27—21 16x27: 19 32x21 20—25 20. 21—16 14—20; 21. 37—32 9—14; 22. 42—37 14—19; 23. 48—42 19—24; 24. 34—29 24—30 25 40—34 4—9; 26. 45—40 7—11; 27. 16x7 2x11; 28. 36—31 11—16; 29 31—27 17—21; 30 26x17 12x21; 31. 37—31 21—26 32. 42—37 6—11; Door het overrompelende spel van wit wordt zwart geheel naar de rand van het bord gedreven. 33. 41—36 8—12: 34 27—22 18x27 35. 31x22 11—17: 36. 22x11 16x7; 37. 36—31 7—11: 38. 31—27 1—6; 39. 28—22 9—14; 40. 33—28 11—16 41. 29—23 14—19 42. 23x14 20x9 43. 38—33 9—14; 44 33—29 611 hier was 15—20 wel verleidelijk omdat 23 In het verschiet ligt en dan 14—19 enz, zwart goed spel zou geven. Die zet was echter verhinderd door 22—17, 37—31 er.z. 45. 29—23 12—17? 46. 43—38 3—8: 47. 38—33 13—19; 48. 22—18 14—20??? 49. 23x14 20x9; 50. 18—13 9x18: 51. 2822 17x28; 52. 33x2 en wit won.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 11