Nieuws uit stad en omtrek Het Museumconcert met Ton Hartsuiker DE SPOORWEGWERKEN IN DELFT super Valspar Bioscopen MOUÏMAM FREDERIK VAN EEDEN en prof. Vincentius de Groot O.P Geheugen-hulp OVER DE DAM f f- f I moderne kleine piano's VREDEBREGT Politie-dagboek Een versaan deze grote Schiedammer gewijd Europoort-toerisme Damwachter hei nieuwe dagblad GARAGE WALDO V.J Programma Paas- toernooi Geslaagd voor judo St.-Martinusschool geeft operette Wit-Gele Kruis P. P. S. C. veertig jaar ONZE VOETBALGROTEN Passage Theater Monopole Theater Burgerlijke Stand kolen J Stadgenoot onder scheiden Uit het jaarverslag van de Schied'. Gemeenschap Nieuwe stap in restau ratievan Barbara- klooster Zaterdagelftal tegen F ortuna- Vlaardingen tegen brommer Agenda Rotterdam Broodbezorger gaf er de brui aan ZATERDAGr lb AFK1L, i.abu B5 Wat een perspectieven. Het was gisteren wel bijzonder druk vreerwdeiltingen in onze stad. De ver keersagenten op de rotonde van het Koe- harktplein hebben honderden buitenland. cïie S.V.V. naar Rigtersbleek ■■■Sll iiÉÉÉ J. Kop op, borst vooruit Tarzan en zijn vijanden Fietsen gestolen Brandje V JM 8®'' vril i seumconcert van de Vereniging (ja,.In?en van het stedelijk museum Schie. "rengt voor de pauze werken van na s ChoPin 'Ballade IV) en Debussy; rii„.?e Pauze meer hedendaagse toon- hters: Hindemith, Schönberg en Pijper. bpi0n ^Iartsuiker is één van onze veel- °vende jonge pianisten. len"6k°ren 'n begon hij na het beha. zii Van- eindexamen Gymnasium Jn muziekstudie bij zijn vader (theorie) 11 Piano bij Wolfgang Wij de veld. h 1954 behaalde hij het staatsexamen schatting zullen er in 1961 niet j, Pder dan drie miljoen Amerikanen j r°Pa bezoeken. Omstreeks 1970 zul- n het er tien miljoen zijn. Een deel hier- P zal ook ons land aandoen. at hangt van °ns land af en van de Propaganda, die er in de Verenigde Sta ten voor gemaakt wordt. ,™at ons land betreft, een der attracties zal worden, dat Amerikaanse toeristen '/er goedkoop een auto kunnen kopen, 016 ze dan mee naar hun land zullen kun- h, ï160 nemen, zonder invoerrechten te be- •oeven te betalen. Het is een merkwaar- lS aspect van het moderne toerisme. Natuurlijk, er zal het een en ander Sedaan moeten worden, om een gedeelte aJl. de stroom naar ons land af te leiden. nier en daar gebeurt dit reeds terwijl .^gelijkertijd ook geprobeerd wordt, het 'hnenlandse toerisme te bevorderen. °ok in onze omgeving vindt zulks P'aats. Te Rotterdam met de Floriade, .n Naaldwijk met de Westlandse Oogst feesten, die van 29 augusutus tot en met n september zullen worden gehouden in elft met Taptoe enz. Wanneer men dit overweegt, doemt Onwillekeurig de vraag op, of er wel op Pnger niveau voldoende aandacht besteed Y°rdt aan de mogelijkheden, welke Schie dam toeristisch biedt, temidden van al deZe initiatieven, waarbij we Deltagebied ,n Botlekgebied-Europoort niet mogen nrgeten hebben er al eens meer de aan dacht op gevestigd, dat onze stad in Rot- Adam en omstreken een achterland be- f'h een soort aftapkraan, om in distilleer- ei'rnen te spreken, voor vele andere ste- eh om van te watertanden. Maar we hebben soms de indruk, dat Vet verleden van Zwart Nazareth Schie dam nog steeds een beetje dwars zit en /®t de mogelijkheden niet doet zien, wel- hier als het ware voor het grijpen lig gen. Schiedam als toeristisch centrum Velen zullen er om glimlachen. En toch. We kunnen op het een en an- Cr bogen, toeristisch gezien. Onze oude havens met monumenten als het Kanton- ■Serecht, onze Ruïne van Mathenesse, het Eskkendragershuisje, het Stedelijk Mu seum en de Korenbeurs vormen een reeks bezienswaardigheden, die eerlang in een "°or de moderne bouw overwoekerd Be- heden Maasgebied als juweetjes van oude schoonheid zullen gelden. Voeg hierbij de magische kracht, die de wereld nog steeds van het woord het begrip „Schiedam'' uitgaat, dan hebben we hier een toeristisch potentieel hetwelk, mits goed georganiseerd, een Zeer belangrijke bron van inkomsten kan V/Orden niet alleen, doch tevens een trek- PMister op diverse gebieden voor onze ftad en haar bedrijfsleven in alle aspec ten. Public relations zijn helaas nog steeds °hze kracht niet. De waarde er van wordt hauwelijks begrepen en zo er begrip is, dan ontstaan er toch geen belangrijke hritiatieven uit. Wij voor ons zouden het l'eeds heef wat vinden, indien er ten de- een bepaalde visie odoemde en men Van daaruit alvast de nodige grondslagen gaan leggen. De huidige mogelijkheden bieden vol doende perspectief voor de toekomst. We {falen hier slechts even aan, wat in de banier van Koophandel en Fabrieken v°or het Beneden Maasgebied over onze stad gezegd is; Aan het nieuwe café- fcstaurant „Europoort" te Schiedam brachten in 1959 152.000 personen een Pezoek, waarvan 37.000 een maaltijd in bet restaurant gebruikten. In de voor naamste logiesverstrekkende bedrijven te Schiedam boekte men in total ca. 6000 Overnachtingen, waaronder minstens *500 door personen van buitenlandse na- honaliteit. De bezetting bedroeg gemid- Peld 60 pret van het aantal beschikbare bedden. De Yacht Holidays Ltd", gevestigd e Londen, welke maatschappij haar Vertrekpunt voor de Rijnreizen heeft Verplaatst naar Schiedam, boekte in 1959; 1854 passagiers, uitsluitend Engel en Deze toeristen logeren twee nachten °an boord van de schepen te Schiedam 6r' brengen allen gedurende minstens e®h halve dag bezoeken aan Schiedam en Zlin winkels. De Spido-havenrondvaarten vanuit v°hiedam trokken gedurende enkele we- *en in de maand augustus 498 he mbekers. Verder vonden velen te Schie dam de weg naar het Stedelijk Museum eh het Likeurmuseum, terwijl enkele ®rote ondernemingen hun bedrijven open- s'telden voor groepsbezoek van buitenlan ders auto's zien pass-eren op weg naar het westen. Miaairer is ook een aantal in d- -ad blijven hangen. - Hotel De Kroon o.a. zat vol. Men ziet, Schiedam deelt reeds in de grote stroom h-et vreemdelingenverkeer mee, dit jaar, zoals voorspeld, groter is b.an ooit te voren en, zoals men zegt, leeds groteer worden zal. 82ste Jaargang No. 24266 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 o ADVERTENTIES 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN bot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. O— Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig Regelen voor het Advertentie- ^ezen. .ABONNEMENTEN '-40 per kwartaal; f 2.54 per maand en I 0,59 per week. en was vanaf 1955 leerling van Leon Or- thel aan het Koninklijk Conservatorium, Den Haag. Hij deed in 1957 het examen C 1 en in 1959 het solistenexamen' C 2 en werd beide keren onderscheiden voor muzikale eigenschappen. Hij ontving daarbij bovendien twee maal de jaarlijk se Potgerprijs voor de beste pianistische prestaties. Momentcel studeert hij ver der voor de Prix d'Excellence. Een bijzonder element in het program zijn de 6 pianostukken van de Oostenrij ker Arnold Schönberg. Het zijn korte stukken met een zeer geconcentreerde vormgeving, die bestaan uit een klein aantal maten, om precies te zijn: 17.9.9, 13, 15, en 9! Schönberg heeft nog enige jaren in ons land gewoond en gaf een analyse-cursus in Amsterdam. Hij ves tigde zich na 1933 in Amerika. Van Willem Pijper, Nederlands meest talentvolle componist,, speelt Ton Hart suiker de sonate uit 1930 en van Paul Hindemith een echt „speelstuk, de sonate uit 1936. Dit programma biedt door zijn veel zijdigheid veel te genieten. De betere ac- akoestische ervaringen met de vleugel onder het ..baldakijn" en met de nieuwe vloerbedekking in de aula mogen voor veel vrienden van het stedelijk museum aanleiding zijn om dit piano-recital te komen beluisteren. benzineverbruik t-lS1 VRAAGT DEMONSTRATIE SINGEL 41-45 - SCHIEDAM Officieel agent voor Schiedam - Vlaardingen - Maassluis - Hoek van Holland TELEFOON 64.65.0 (3 lijnen) Het programma van het Paasvoetbal- toernooi in het sportpark Harga op woensdag 20 april a.s. luidt voor zover het. de katholieke scholen betreft: op veld A ontmoet St.-Bernardus 1 om 9 uur dr. de Visser B. 11 uur Pr.- Marijke, 12 uur prof. dr, Casimir 1 uur W. Brouwer 3.30 KI. de Vries B. Op veld B ontmoet St.-Thomas 1 om 9.30 Pr. Juliana. 10.30 St.-Thomas 1. 11.30 Theo Thijssen. 2.00 dr. de Visser A, 3.30 KI de Vries A, Op veld C ont moet St-Liduina Lyceum 2 om 9.30 WF 2. 11 uur Pr. Irene 2, 12.30 TSS 4. 1.30 TSS 3, 2.30 W. de Zwijger 2. Op veld D ontmoet St.-Aloysius om 9.30 Erasmus 11 uur TSS 20, 12.30 TSS 16, 1.30 TSS 12, 2.30 Chr. TS. Op veld E luócM heit programma: 8.30 St.-Jozef 2 TSS 5, 9.30 St.-Léd. Lyceum 2—St.-Lid. Lyceum 5. 10.00 St.-Jozef 2—TSS 7. 10.30 TSS 5St.-Lid. Lyceum 3. 11.00 TSS 9St.-Lid. Lyceum 5, 11.30 St.-Jozef 2 St.-Lid. Lyceum 3, 12.30 TSS 7—St.- Lid. Lyceum 5. 1.00 St.-Jozef 2—TSS 9. 1.30 TSS 5St.-Lid. Lyceum 5, 2.00 TSS 7—St.-Lid. Lyceum 3. 2.30 St.-Jo- zef 2—St.-Lid. Lyceum 5, 3.30 TSS 9— St.Lid. Lyceum 3. Op veld F: 9.30 St.-Lid. Lyceum 6St.-Lid. Lyceum 4. 10.30 TSS 6—St.-Lid. Lyceum 4, li.00 Rebcfooth 1St.-Lii,d. Lyceum 6, 11.30 TSS 4—St.-Lid Lyceum 4. 12.30 TSS 8— St.-Lid. Lyceum 6. 1.30 TSS 6—St.-Lid. Lyceum 6. 2.00 TSS 8St.-Lid. Lyceum 4. 2.30 TSS 4—St.-Lid. Lyceum 6, 3.30 Rehoboth 1St.-Lid. Lyceum 4, De volgende leerlingen van sport school Bishoff zijn voor een hogere graad geslaagd: Jeugd judomeisjes, gele slip: Cor Al- bers, Wil de Boer, El v, d Knaap, Ineke Schakelaar, Jenny Schakelaar, Nelleke Verhoeven. Jongens gele slip: Arnold Mulder, Tjerk Ruimschotel, Ton Vermeulen, Henk v. Wijngaarden. Gele band: Cor v, Ger- wen, Frédéric Kappelhof, Hans v. d. Lee, Dik Panman, Henk Veenhof. Oranje slip: Michel de Boer. Heren jiu jitsu le graad: J. v. d. Brand, J. Brökeling, A. Krugten, M. Verschuur. C. v. 't Zelfde. Judo, ge le band: J. Pols, W. Staal, H. Zonne veld, Oranje band: Slavenburg, J. Ver meulen, Groene band, J. Schouwenburg. Volgende week donderdag te 2.30 wordt door leerlingen van de Sint-Martinus- school een kinderoperette voor de kinde ren opgevoerd eh de maandag daarop voor de groteren. Kaarten zijn verkrijg baar bij Vlasveld, St. Liduinastraat. De algemene ledenvergadering van het Wit-Gele Kruis wordt gehouden op 28 april a.s. De agenda met, daarbij behorende stuk ken liggen ter inzage in het wijkgebouw Nieuwe Haven 121 vanaf 21 april a.s. 's morgens tussen 9 en 12 uur. De Schied. Voetbalver. Pro Patria Stormvogels Combinatie bestaat veertig jaar. Ter gelegenheid hiervan zal het be stuur vrijdag 29 dezer (recipiëren an Musis Sacrum, van 17 tot 18.30 uur. De rood-g'roenen moeten op tweede Paasdag op bezoek bij de rode lantaarn drager Rigtersbleek, 'zodat de S.V.V.-ers weer voor een bijzonder moeilijke op gave zullen komen te staan, aanbezien zij zelf minstens nog één punt nodig hebben om in veiligheid te komen. De S.V.V.-ers zullen maandag dan ook met inzet van alle krachten moeten proberen de Enschedeërs deze zo belangrijke pun ten te onthouden en met de volle winst naar Schiedam te komen. Hiermede zal men de rood-groene aanhang een pret tige paasverrassing bezorgen. Reserves: S.V.V, 2 speelt maandag aan de Bosrand tegen Rapid J.C. 2, waar bij het voor de rood-groene reserves even eens zeer belangrijk is de punten in Schiedam te houden U hebt er méér plezier van met lakverf m ZWARTE ZWANEN MET WITTE KUIKENS In het recreatieoord in Kethel hebben de zwarte zwanen jongen. De zwaantjes zijn nog wit, al is dat wit niet bepaald witter dan witjgj, moeder houdt de kleintjes zo dicht mogelijk bij zich. terwijl de rader heel waakzaam is. Het viertal zal mei de Paasdagen wel veel bekijks hebben. Het Passage Theater brengt deze week een komische firn, waarvan men het ver haal moet zien, aangezien het te kolde- rig is. om het in zijn geheel te ver tellen. Maar velen zijn in vakantieste- ming en dan doet zo'n film het wel. William Hartnell en Rob Monkhouse spe len de hoofdrollen, bijgestaan o.a. door Shirley Eaton en Kenneth Connor. Het is een film van het soldatenleven, die door personen van alle leeftijden ge noten kan worden. De naam Tarzan zegt h'er §enoeS omtrent hetgeen men in deze film te aanschouwen krijgt. De Engelse titel zegt eveneens genoeg te dien aanzien (Tarzan's Greatest Adventure). Ditmaal speelt Gorden Scott de rol van Tarzan, eens door een Jyramy Weismuller schier „onsterfelijk" gemaakt. Toegankelijk voor personen boven de 18 jaar. Deze film draait tot en met zondag. Dan komt er, op Tweede Paasdag een klucht „Je bent nooit te jong" een jeugdfilm in technicolor, geregisseerd door Norman Taurog, die toegankelijk is voor alle leeftijden. GEHUWD: H. de Bruijn, 26 jr. en J. van Schelven, 23 j.; C. van de Panne 27 j en J A. van Dijk, 20 j.; J. Mar kus/31 j. én M. E. J. Vogelezang, 27 j.; A. Nels, 30 j. en B. van Eijk, 22 j.; F. L. van der Hammen 26 j. en J. C. Bakkes, 25 j. en V. W. Jansen, 19 j. en G. M. Scholten 18 j.; M. Löke, 20 j. en .J A. M. van Krugten. 18 j.; S. Jongepier 23 j. en A. M. Versluijs 22 j. GEBOREN Robert z. v. L Meijer en M K. M Kamp; Frank z. v. W. P. Hariand en C. L. Schenkel. OVERLEDEN: J. Albrecht, 53 j. J. A. Snoeck, 37 j.; Ch. Jansen, 37 j. e. v. W C Bos. Hoewel de spoorwegwerken enigszins gestagneerd zijn door de staking van de bouwvakarbeiders, is de tijd niet ver meer, dat de tunnels aan de Engelsestraat en aan de Abtswoud sew eg te Delft worden geopend. Dan zullen de verdere werk zaamheden aan de spoorweg door Delft met kracht worden voortgezet. De foto laat de betonnen pijlers zien bij de Binnenwatersloot. waarover straks de nood- spoorbaan zal worden aangelegd. Vanaf de Buitenwatersloot wordt een verbin ding met de Houttuinen gemaakt, omdat, de overweg aan de Binnenwatersloot wordt gesloten. De brug moet worden afgebroken -alvorens de noodspoorbaan verder kan worden voltooid. Er komt dan een nood-spoorwegovergang tegenover de Hugo de Grootstraat voor in de plaats. Naast ruime keuze ln nieuwe hebben wij voorradig een mooie coll. be speelde instrumenten. Bill, prijzen. Garantie, SINGEL 114—116 SCHIEDAM Boterstraat 64 tel. 68481 Bij Koninklijk Besluit is aan onze stadgenoot H. Groeneweg de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas sau in zilver toegekend. De heer Groene weg was 13 april j.l. gedurende 45 jaren onafgebroken in dienst van de N.V. Me- taalbuizenfabriek Maatschappij „Excel sior", de laatste tijd in de functie van fabrieksbaas. De onderscheiding werd hedenmorgen door de burgemeester in de kantine van het bedrijf uitgereikt mittmfmfmimmtmimmfwfmminm De heer H-W.D. vermist zijn fiets, die stond dn de gemeenschappelijke kelder bij 2ij« woning aan de Slaohthuislaan. Van de heer J. M. de G. js de fiets ge stolen die op slot bij de Lange Haven stond. Diefstallen Mej. A.L.M. v. d.. R. deed aangifte van diefstal van een bankbiljet van 25 uit haar mantel die hing in een zaal van het clubhuis St. Joris Doel. Van de voetbal- en honkbalvereni ging „Schiedam" zijn in 'iet sportpark „Harga" een honkbalmasker, een paar beenbeschermers en een bodyprotector gestolen. Gistermorgen raakte de dakgoot van het pand Pendrechtsestraat 2, bewoond door de heer S.S. in brand, nadat een schilder de verf van de goot had afge brand. De brandweer o.I v. de heer De Jager bluste het vuur. Op de speelplaats aan de Marconi- weg ontstond gisteren brand. De brand weer bluste het vuur met de nevel- spuit. In tal van kranten en tijdschriften is de honderdste gedenkdag van de ge boorte van Frederik van Eeden herdacht. Daarbij werd volle aandacht geschon ken aan zijn vele werken, o.a. „De klei ne Johannes" een tweede en derde deel hiervan verscheen in 1905 en 1906 maar het voor ons belangrijkste mo ment van zijn leven, zijn erkenning van de katholieke kerk als Kerk van Chris tus werd daarbij over het hoofd gezien. Deze „Tachtiger" heeft daartoe een grote zielestrijd gestreden, hij „de eeu wige zoeker en eeuwige vinder zoals het Katholiek Schoolblad van 2 april 1960 hem noemt. En al moge tot deze stap van Frederik van Eeden als eerste vereiste gelden de genade, welke het verstand verlicht en de wil van de mens versterkt, zijn kennis making met de eminente denker prof. Vincentius de Groot O.P. heeft niet wei nig tot zijn bekering bijgedragen. In de Benedictijner Abdij van St.-Paul te Oos terhout ontving Frederik van Eeden op 18 februari 1922 het H. Doopsel. En acht dagen later op 26 februari stierf zijn „Geliefde Leraar, die nu de Enge len ziet" zoals Frederik van Eeden schreef prof, Vincentius de Groot O.P., Schiedams grootste priesterzoon, magis. ter in de Thomistische wijsbegeerte, in de stille pastorie van de kerk „Het Torentje" te Amsterdam, Aan de nage dachtenis van deze sympathieke zoon van St.-Dominicus wijdde Frederik van Eeden de volgende verzen: Ik zag een dreigend zware wolkendrift met blinkend-gouden, kartelende zoomen en 'k las, omstraald door helle vlammen- stroomen, Gods heilig schrift. Hij schreef voor mij, aan 't open fir mament, in licht-karakters, de verheven konde, dat Hij de doodelijke schicht der zonde had afgewend. De wereld zweeg, alleen de Hemel sprak- van donker leed en van een diep ver drieten, maar ook van peilloos zalige verschieten waar licht uit brak. Ik heb gegeten van der Englen Brood, ontzondigd ben ik en kan vrijuit juichen, ik mag van God en Zijn gena getuigen tot mijnen dood. De vriend, die mij geleidde in 't Vader huis, treedt mij nu voor, in blijde hemellanden terwijl zijn koude, witte, stille handen omsluiten 't Kruis. Geliefde Leraar, die nu de Engelen ziet, gij leerdet mij door leven en door sterven, wie kan onmetelijker schat beërven dan gij mij liet? Gij hebt uw laatste taak aan mij Uw laatste krachten hebt verricht ge willen geven om mij te redden voor het Eeuwig Leven en 't Eeuwig Licht. Ik zie den legen Hemel weer bevolkt en kniel met de gelovigen te samen, waar in het kleurig licht der hoge ramen de wierook wolkt. En statig dreunt de lofzang door 't gewelf: hier ligt een edel strijder uitgestreden, hem dragen onze dankbare gebeden tot Jezus zelf. Ik weet de kracht nu van het vroom gebed. Ik laat niet af, Heer! 't zij dan met Uw zegen Ik roep U, bij elk zeggen of bewegen, bij eiken tred. O, Heer der Waereld! hoor mijn smeken dan ik bid voor hem, die eens mij leerde bidden, neem in Uw arm, voer in der Zaligen midden dien dierbren man. Was niet zijn hart vol goedheid, als van 't kind eenvoudig en oprecht? maar onver- winlijk in liefdekracht Wie kende ik zóó be- minlijk en zóó bemind? Hoe vredig was het in zijn stil vertrek, daarbuiten straatrumoer en woelig leven, hier hoge wijsheid, aandachtsvol ver weven in zacht gesprek. Machtige Heil'ge, wiens diepzinnig woord hij ons verklaarde eerbiedig en beschei den. Wil hem verwellekomen «en geleiden in 't hemels oord. Maria, zuivre Moeder, reine Vrouw, Rein was ook deze in denken en in daden. Breng hem het heil, cn troostende ge nade in onze rouw. FREDERIK VAN EEDEN (ontleend aan De Amsterdammer) Bovenstaand gedicht bestaat uit drie gedeelten: in de eerste vier coupletten uit Frederik van Eed"n zijn blijdschap over zijn opneming als lid van de katholieke Kerk. Dan volgt een vijftal coupletten gewijd aan de nagedachtenis van zijn vriend cn leraar prof Vincen tius de Groot O.P. en hij stort in de laatste coupletten zijn dankbaar hart uit, welke klinken als een gebed voor de zielerust van zijn overleden dierbare vriend. L. A. ABMA Aan het zojuist verschenen jaarverslag van de Schied. Gemeenschap ontlenen wij Het is spijtig te moeten constateren dat steeds meer verenigingen verstek laten gaan bij de verhuur van het Passage Theater. Hier is echter geen sprake van gebrek aan belangstelling, hier geldt voor een belangrijk deel het onvermogen om de hoge huur van 450.- te betalen. Voor de eerste maal heeft het bestuur van de S.G. een 'avond voor zijn reke ning genomen om het aaneengesloten blok van avonden vol te maken. Het valt te vrezen, dat dit proces zich nog ver der zal doorzetten tot schade van het cul turele leven van onze tsad. Sporthal. Uit steeds meer plaatsen van ons land komen gunstige berichten onj- trent de bouw van sporthallen. Ook in de sportnota van de Schiedamse Sportraad wordt aandacht aan dit onderwerp be steed. Na overleg met het College van B en W. is contact opgenomen met de dienst van Gemeentew.. teneinde een gun stige plaats voor een hal te bepalen. De tijd lijkt rijp om in samenwerking met de S.B.L.O. een zo breed mogelijk opgezette studiecommissie voor dit on derwerp in te stellen. Als resultaat van de St. Nicolaasactie 1959 heeft ons bestuur een gift ontvan gen van 1220.70 met verzoek dit be drag voor een of ander nuttig doel te be stemmen. Met goedvinden van de orga nisatoren zou ons bestuur dit bedrag gaar ne willen toevoegen aan het fonds voor een sporthal. Een woord van hartelijke dank aan de organisatoren is hier zeker op zijn plaats. Direct na Pasen zal worden begonnen met een nieuwe bouwfase in de algemene restauratie van de Sociëteit Alcuin van „Sanctus Virgilius", de vereniging voor katholieke studenteYi in Delft. De socië teit is gevestigd in het oude St.-Barba- i-aklooster aan de Oude Delft. De gehele restauratie vraagt een bedrag van 1.700.000. De nu aan te vangen bouw fase zal een bedrag van 640.000 ver gen. De werkzaamheden zullen tot septem ber duren en omvatten de bouw en in stallatie van de keuken, de restauratie van de kelders onder de sociëteitszaal en de restauratie van de bovenzaal. Tijdens de paasvakantie zullen de noodzakelijke tijdelijke voorzieningen getroffen moeten worden. Men hoopt op een spoedige toekenning van een monumentensubsidie van het mi nisterie van Onderwijs ter grootte van 405,000,- 80.000,- zullen de Virgilianen zelf moeten opbrengen. Er worden daar voor verscheidene acties gevoerd. Per lid verwacht men een bijdrage van 100,-. Ook de oud-leden worden benaderd om een geldelijke bijdrage. Tot op 1 april werd door de leden 14.000,- en door de oud-leden eveneens 14.000,- opgebracht. DEN HAAG, 15 april - Ter voorberei ding op de ontmoeting tegen België voor het zgn. drielanden-toernooi, speelt het voorlopig Nederlands zaterdag elftal op 23 april in Vlaardingen een oefenwed strijd tegen de eerste divisieclub Fortu- na-Vlaardingen. De opstelling van het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal is: doel: Woudsma (DES); achter: Visser (Heerjansdam) en Viool (Quick Boys); midden: Scherpen- huizen (Zwart Wit), Aandewiel (Quick Boys) en Van Duyn (Quick Boys); voor: Van Duyvenbode (Quick Boys), Nieuw- straten (Zwart Wit). Fopma (CSCA), Vis ser (Huizen) en Van Hal (DOVO). Reserves: Den Hollander (Quick Boys), Nijland (Excelsior), Van der Kraats (DO VO) en Poelakker (DS). De wedstrijd BelgiëNederland, zater dagvoetbal, wordt op 7 mei in Antwerpen gespeeld. ROTTERDAM, 16 april Op de splitsing Ringdijk en Tjaskerlaan zijn gisteravond een motorrijder en een bromfietser met elkaar in botsing ge komen. De motorrijder de 48-jarige rij wielhandelaar J. A. Kuyper uit de Aronskelkstraat kreeg vermoedelijk 'n schedelbasisfractuur, zijn 13-jr. zoon Johannes die op de duo zat een hoofd wond en de bromfietser, de 45-jarige' VV. de Beek uit de Zwaardleliestraat liep een gebroken sleutelbeen, gebroken rib ben en hoofdwonden op. Allen werden naar het Bergwegziekenhuis vervoerd waarin beide besturders werden opge nomen. Passage-Theater: Kop op, borst vooruit (a.l.) dag. 2 en 8.15 uur. Zaterdag en beide Paasdagen: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole-Theater: Tarzan en zijn vijanden 18 jaar) vrijdag: 2, 7 en 9.15; zaterdag 2, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.15', 7 en 9.15 uur; tweede Paasdag t/m woens dag: „Je bent nooit te jong" (a.l.) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Donderdagavond „Tussen zeespiegel en zeebodem" (a.l.) 2 en 4.15 uur jeugd, 7 en 9.15 uur ouderen. Stedelijk Museum: Historische expositie en werken van H. M. v. d. Spoel; tot 16 mei, dag. 10-17 uur, zondag 12-17 uur; tot 10 april. TWEEDE PAASDAG R.-K. instuif Jong Schiedam. Paasbal, Wijkcentrum, Dr. Wibautplein, 8 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen dl, do, za. vaa 1012 uur, dl. t.m. za. van 25 uur. ma d.i. wo. vr. van 7—8.30 uur. Jeugdbibliotheek: wo. 24, do. 45 en 13 14 jaar en ouder ook woensd. van 67 30 uur. Jeugdleeszaal: dl. do. vr. van 45.30 u. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel, di 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw. di. 6.308 uur: vr. 7—8 uur, 1eugd: wo. 25 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- boutpiein (zijingang) jeugd wo. 1.30—3 u.; volw wo. en vr. 7—8 30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 78 uur en wo. en vr. 7—8 30 uur. R.-k. Plattelandsbibliotheek: Uttleenposl Kerkweg 46. zondag 11.30 tot 12.30. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: Di. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 68599; dr. Van der Veer, Ruys de Beerenbroucklaan 16, tel. 69873; dr Van Buren, Buys Ballotsingel 72-76, tel. 69661- dr. Beukers, Burg. Knappertlaan 76 tel'. 68004, Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29 (16-17- 18 april) vanaf 19 april en de rest van de week apotheek Backer, St.-Liduinastraat 58. De wijkverpleging door zuster de Bruin Burg. v. Haarenlaan 893, teL 65255; le en 2e Paasdag zuster Winkels, Burg v Haarenlaan 893, tel. 65255. Het kraamcentrum door zuster Van Kan, Swammerdamsingel 65, tel. 68286. Deze diensten duren vanaf zaterdag middag 1 uur tot en met 2e Paasdag. ZATERDAG. Rott. Schouwburg; 8 uur: De Meeuw (Rott. Toneel). ZONDAG Kott. Schouwburg; 8 uur: Toneel op het kasteel (Rott. Toneel). Groote Schouwburg-Zuid: Blonde Molly (ontr.). MAANDAG. Rott Schouwburg, 8 uur: Wie het eerst lacht (Rott. Toneel) Groote Schouwburg. Blonde Molly (ontr.). BIOSCOPEN IN ROTTERDAM ARENA: Up in arms, a.l. Capitol: Modern Times, a.l. Centraal: Meisje in duizend gevaren, 18 j. Cineac A.D.: En eeuwig zingen de bossen, 14 j. Colosseum: En dat we toffe jongens zijn, a.l. Don derdag: Doctor at sea, a.l. Harmonie: Stad op stelten, a.l. Dinsdag t.m. don derdag: Turf in je ransel, a.l. Lumière The big circus, a.l. Luxor: The slee ping beauty, a.l. Metro: Alias Jesse James, 14 j. Prinses: De zevende reis van Sinbad. 14 j. Donderdag: Picnic, 18 jaar. Zaterdag, zondag 2: Dik Trom. a.l. Zaterdag 24: Gervaise, volw. Rex: Slui ers van Bagdad, 14 j. Donderdag: De ban delozen, 18 j. Thalia: De kinderrechter, 14 j. 't Venster: Kapers op de kust, 14 j. Victoria: Aan de Rivièra, 18 j. Donder dag 2 en 8: Tramlijn begeerte. 18 j. Zaterdag, zondag, woensdag 2: Moeder wat een klap, a.l. ROTTERDAM, 16 april. Vannacht heeft men in zijn woning gearresteerd de 26-jarige broodbezorger E.F.J.L. we gens verduistering in dienstbetrekking. Vorige week zaterdag had hij na zijn klanten te hebben bediend z'n wagen op straat laten staan en is met de ont vangsten van die dag ong. f 400 naar Duitsland gegaan. Daar woont zijn ver loofde en omdat hij de laatste tijd niets, meer van haar had gehoord ging hij er heen- Hij huurde een auto, waarmee hij toen hij gisteren weer in R'dam kwam 2700 km had gereden. De auto had hij op de Weena neergezet. Zijn werkgeefster had aangifte bij de politie gedaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3