Achttienhonderd jongens en meisjes zijn onderweg Trainingsmars voor de geest vanuit Brabantse dorpjes OPSTAND IN VENEZUELA VINDT SMADELIJK EINDE Revolutionairen kregen het aan de stok met de jeugd Schip lag twaalf maal stil vóór explosie hij Gibraltar' Flitsbeugel" als geschenk in Week van de Fotografie De katoen-showboat is haar vaart begonnen Waardig zoon van zijn vader alabastine by de hand? PAX CHRISTI-VOETTOCHT NAAR DEN BOSCH Doodstraf voor Castro Leon geëist Grootste deel van bemanning in ons land teruggekeerd herenmode-tip Matador Sportshirts 11. Weer aantrekkelijke landelijke fotowedstrijd Koninklijke familie op vakantie 6V2 kg Mexicaanse kunstgeschiedenis Geen scheuren en gaten in plafond en wand deze zaterdag Weekend shawls VRIJDAG 22 APRIL 1960 PAGINA 5 MADURODAM h Caracas, 22 aprii <afp upd Wetsontwerp inzake stemrecht Amerikaanse negers aanvaard Zeepost Stoker van de „Pendrecht": Stoffelijke resten van vijf doden ook op Schiphol aangekomen DE KLEINHANDEL IN VERFWAREN Afwijzend advies over vestigingsbesluit prachtige dessins in zonnige Spaanse kleuren I.®5 Naar 14 plaafsen Lonen in de Benelux Verschillen in grote mate geëlimineerd Levensstandaard in stijgende lijn gegaan „Willem Barendsz" op terugreis in Kaapstad Meer dan duizend walvissen gevangen K.L.M .-landingsrechten Weigering opnieuw in Washington besproken Boek wordt gedrukt bij Enschedé (Van onze verslaggever) ÖEN BOSCH, 22 april Uit acht ei»e Brabantse dorpjes startten van- n°rfi:en nnhttienhnnrierH ioneens en !n0Igen achttienhonderd jongens en j?e,sjes voor de derde voettocht naar 1 eO Bosch: de door de afdeling Neder- and van de Pax Christi beweging ge- Saniseerde praat- en tippelexpeditie 'Jdens welke, zo is in het verleden p' gebleken, vooral wat het eerste doel ptreft geheel nieuwe gebieden wor- deï ontdekt. Met honderd gesprekslei- nét s en ll0nderd aalmoezeniers, allen, als de jongelui, voorzien van een "gzak, vertrok men voor de eerste ,J«PPe van achttien kilometer, een peu- J" hil voor de voeten weliswaar, maar is dan ook op de eerste plaats een a,ningsmars voor de geest. het grote plein voor de kathedraal 5® Den Bosch kwamen ze gistermiddag Ipo.r het eerst bij elkaar, jongens en .rijsjes uit Amsterdam en Groningen, i't Middelburg en Maastricht. Ze hebben 'lch allemaal vrijwillig voor de tocht -Pgegeven. Waarom? ,.Ik geloof niet at er meer dan vijftig zijn, die zijn ge- °rnen louter en alléén om over het 5,?spreksthema ,,Wat denk je over I-hristus?" te kunnen bomen", zegt Pater P. Verkoelen o.m.i. ,,Er schuilt \eel aantrekkelijks in, met zo'n stel drie ?agen te gaan trekken. Vergeet niet, dit ïs de derde tocht. Over de voorgaande I? op de scholen uitvoerig gesproken. Ir.e spectaculaire dingen worden dan ?let vergeten, zoals verbroederingsfees- Jeh met de bevolking en zo. Vandaar, ?at we dit jaar zullen trachten, het ge- te®l een iets minder uitbundig karakter te geven". Pater Verkoelen heeft te ma: eh met een levenslustig legioen en hij (Advertentie) I Kom uaar het onvergetelijke miniatuurstadje! Den Haag - Scheveningen weet dat. Maar ook weet hij, dat hij op het stel kan rekenen. Morele uitvallers zijn er tot dusverre tijdens de voettoch ten niet geboekt. En van de positieve resultaten van gesprekken gedurende de tochten, daarvan getuigen de vele en thousiaste brieven die hij in het verle den van deelnemers en ouders heeft mo gen ontvangen. De jongens en de meisjes allen eindexamencandidaten zijn met voor bedachten rade bij bepaalde kapittels in gedeeld: zij zullen in het gespreksgroep- je geen bekenden van de eigen school ontmoeten. Twintig jongelui wandelen met de gespreksleider en een aalmoe zenier de route af. Van de gespreks leider wordt verwacht, dat hij de kunst van het luisteren zal verstaan. Op de acht verschillende routes patrouilleren de route-ouders: een vader en een moe der in een auto, met aan boord alle za ken, die scholieren kunnen vergeten. Zij zijn verantwoordelijk voor de intendan ce, en zij dragen deze verantwoordelijk heid met liefde. Bovendien betalen zij het volle inschrijfgeld, twintig gulden. Het gesprekstema „Wat denk je van Christus?" Is met zorg gekozen en op enkele scholen getest. Hoe men er aan komt? Tij dens de eerste voettocht luidde het on derwerp „De christelijke solidari teit" en toen tijdens de daaruit voortvloeiende gesprekken bleek, dat een ander gegeven, geformuleerd als „Wat doe ik in de kerk?" zich in een warme belangstelling mocht ver heugen, werd dit het thema voor de tweede tocht En aan die tweede tocht dankt men het nieuwe onderwerp. Opvallend is de grote belangstelling uit het noorden en midden van ons land en de middelmatige belangstelling uit het zuiden. Uit Amsterdam en Rotter dam schreven circa honderd scholieren in, uit Maastricht tien. Uitnodigingen werden alleen gestuurd aan katholieke scholen: toch telt men onder de deel- *6 opstand van ex-generaal Jesus Ma- £a Castro Leon tegen president Ro- IfMo Bétancourt van Venezuela heeft weinig meer dan 24 uur geduurd. De -Pstandige strijdkrachten van Castro {je°n te San Cristobal in het uiterste fusten, aan de Colombiaanse grens, ®bben zich gistermiddag aan de rege- 'bgstroepen overgegeven. De ex-gene- rtaai zelf en vier van zijn officieren zou- naar Colombia zijn uitgeweken, paar dit laatste is gisteravond door "lotnbiaanse autoriteiten tegengespro- Niettemin heeft de Venezolaanse tle.kering Colombia verweten, dathet .Jdens de opstand een al te passieve °uding heeft aangenomen. de gevechten tussen de regerings- Uoepen en de opstandelingen zijn vol- p 5S officieuze gegevens drie mensen sedood en twee gewond. Dadelijk nadat Castro Leon woens- j 8 de opstand had ontketend, schaar- de politieke partijen, de vakbonden, studenten en de boeren zich achter n?* regime van Bétancourt. Ook de mi- J'Mre leiders en de troepen steunden et gezag van het begin af. De regeringsstrijdkrachten hebben woensdag dadelijk een paar grensste en bezet en regeringsvliegtuigen heb- steunpunten van de opstandelingen machinegeweren beschoten. t De opstandelingenleiders hebben gis- Dnorgen nog getracht het initiatief m fden te krijgen door een aanval op o Plaatsje Rubio, dertig kilometer van r,ari Cristobal, en het dorp San Antonio. ,1 Ze aanvallen liepen op niets uit en Ka °Pslandelingen trokken zich terug op kt-a Cristobal waar ze het aan de stok riaii?en met scholieren van een nnd- peibare school. Toen de regeringsstnjd- bn j n later aan de rand van de stad nden, was de opstand afgelopen. -.Dbgeveer 50.000 personen demon- eerden gisteravond op het El Silen- cio-plein in Caracas voor president Bé tancourt. De leider van het Venezolaan se vakverbond, José Gonzales Navar ro, eiste de doodstraf voor Castro Leon, de leider van de opstand. WASHINGTON, 22 april (Ktr, AFP) Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteren met 288 tegen 95 stemmen het wetsontwerp aanvaard tot bescherming van het stemrecht van de negers. Het ontwerp is ter goedkeuring door Eisenhower naar het Witte Huis gezonden. De kern van het wetsontwerp wordt gevormd door een maatregel, die fede rale rechters de bevoegdheid geeft „scheidsrechters" te benoemen, die de negers moeten helpen bij de uitoefening van hun stemrecht. DEN HAAG, 21 april Met de vol gende schepen kan zeepost worden ver zonden De data, waarop de correspon dentie 'uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Alhena (24/4); Australië: Amerskerk (26/4); Pinjara (27/4); Bra zilië: Alhena (24/4); Gaasterland (27/4); Canada: American Gunner (24/4); Rijn dam (27/4); Ned. Antillen: Bcnnekom (26/4); Ned. Nw. Guinea: Schelde Lloyd (27/4); Nieuw Zeeland: Rangitoto (27/4); Suriname: Agamemnon (27/4); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: Jagersfontein (26/4); Brits Oost Afrika: Ferdinand de Lesseps (27/4. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De deelnemers aan de Pax Christi- voettocht wachten op de Parade in Den Bosch op vervoer naar plaat sen in de omtrek, vanwaar de tocht naar Brabants hoofdstad zal be ginnen. nemers nu tenminste twintig jongens en meisjes, die niet katholiek zijn. Gisteravond werd in de acht start plaatsen een openingsplechtigheid ge houden in de parochiekerken. Daarna maakten de deelnemers kennis met de bevolking, de gastvrije lieden, die gra tis slaapplaatsen hebben aangeboden. In Oisterwijk kreeg men zelfs de beschik king over kamers in beroepspensions en hotels, een hartelijke medewerking, waar de organisatie erg gelukkig mee Voor de laatste nacht van zaterdag op zondag die allen in Den Bosch zullen doorbrengen, heeft men de be schikking gekregen over 1600 particu liere adressen. De rest van het gezel schap kan worden ondergebracht in drie grote boerderijen. Voor het eerst nemen ook vijftig jonge Belgen aan de tocht deel. SCHIPHOL 22 april Vannacht om vier uur zijn op de Amsterdamse lucht haven 25 bemanningsleden aangeko men van het tankschip „Pendrecht", aan boord waarvan zich in de nacht van zondag op maandag bij Gibraltar een ontploffing heeft voorgedaan. In hetzelf de toestel bevonden zich de stoffelijke resten van de vijf bij de explosie om gekomen leden van het machinekamer- personeel. Vele familieleden en kenniss en wa ren op de luchthaven aanwezig, toen het van de KLM gecharterde vliegtuig arriveerde. De vreugde over het weer zien werd echter geheel overschaduwd door de zware tol° die het ongeluk op het schip heeft geëist. De meeste zee lieden waren niet van plan veel over het gebeurde te vertellen. „De enige, die weet wat er aan de hand is geweest," zo luidde hun relaas, „is de stoker, Ab de Wolf, die bjj het ongeluk gewond is geraakt en nu nog in Gibraltar wordt verpleegd." Deze stoker maakt het goed en men verwacht, Jat ook hjj spoedig naar ons land zal 'kunnen terugkeren. De stuurman van de „Pendrecht", de heer Montfils, verklaarde, dat het niet mogelijk was een oorzaak voor de ex plosie aan te wjjzen. „Gedurende de reis hebben we niets abnormaals aan het schip kunnen bemerken. Het aan tal malen, dat de tanker onderweg stil- ag,\vas zeker -niet groter dan gewoon lijk". Enkele andere bemanningsleden waren het hierin echter niet met hem eens. Volgens de bij het ongeluk licht gewonde stoker J. vait'Hcusden uit Rot terdam had de „Pendrecht" voor de ex plosie reeds twaalf maal in volle zee stilgelegen. De ramp gebeurde toen het schip weer verder wilde gaan. Van Heusaen was net van wacht gekomen en was op dat moment nog niet in slaap noïf/°ndanks zijn verwondingen heeft hij nog getracht de assistent-werk- tuigkundige G Bolkema te helpen, maar het mocht niet meer baten. X'eJI Y'an Je bemanning, onder wie de kapitein van de „Pendrecht", nr Sl Verbiest, zijn in Gibraltar achtergebleven. Het schip zal nnaar Rotterdam worden gesleept, waar ÏJeL volgens de zeelieden minstens een half jaar het dok in zal gaan. Om half zes werden de vijf lijkkisten uit het toestel gedragen. De slachtof- fers zullen in hun res^. ectieve woon plaatsen ter aarde worden besteld. Het onderzoek naar de oorzaak van de explosie, waarvoor twee inspecteurs van de rederij Van Ommeren naar Gi braltar zijn vertrokken, duurt nog voort. DEN HAAG, 22 april De commis sie adviezen vestigingsregelingen van de Sociaal-Economische Raad heeft in afwijzende zin aan de staatssecretaris van Economische Zaken advies uitge bracht over de vraag of er behoefte be staat aan een vestigingsbesluit voor de kleinhandel in verfwaren. De grootst mogelijk minderheid van de commissie van de SER acht een vestigingsbesluit gewenst. (Advertentie) Speciaal verlaagde prijs (Van een verslaggever) SCHEVENINGEN, 21 april Een van de attracties van de komende vijf de Week van de Fotografie (7 tot 14 mei) is weer de nationale fotowedstrijd, nu onder het motto ,,De plaats waarin wij wonen". (De fotografeer-enthousias- ten onder onze lezers verwijzen wij speciaal nog naar ons blad van mor gen waarin over deze aantrekkelijke wedstrijd meer zal worden onthuld. Na dat 6 mei 's avonds in het Concertge bouw te Amsterdam de staatssecreta ris dr. Veldkamp de Week voor de Fo tografie heeft geopend en burgemees ter Van Hall het Startsein heeft ge geven voor de wedstrijd, zullen zich in tal van plaatsen bijzondere gebeurtenis sen afspelen, die alle het bevorderen van de amateurfotografie to'. doei heb- Advertentie) ALABASTINE HOLLAND N.V. LEIDSEGRACHT 6 - AMSTERDAM (Van een verslaggeefster) AMSTERDAM, 21 april Vandaag is de Katoen- showboat haar rondtocht door Nederland begonnen met een vaart voor de pers, via het Noordzee kanaal van Amsterdam naar Haarlem. Het doel van deze tocht die drie weken duurt is een zo groot mogelijk publiek te laten kennis maken mei de modieuze toepassings mogelijkheden van katoen. De showboat blijft één dag in Haarlem en vaart daarna naar Zaandam, Leeuwarden, Sneek, Kam- Harderwijk, Groningen, pen, Deventer, Arnhem. Nijmegen, Tiel, Gorin- chem, Dordrecht om in Utrecht haar tocht te be sluiten. In al deze plaat sen wordt 's middags 'n show gegeven van katoe nen confectiekleding, sa mengesteld uit materiaal van de plaatselijke detail listen, waar tussendoor enige hautc-couture mo dellen van Dick Holthaus worden gepresenteerd. Dit gebeurt door mannequins, die niet zoals was voorop gezet in het „ruim" onder dak kunnen vinden omdat de jeugd 's avonds na de sportkledingshcw gelegen heid krijgt 'n dansje te maken. Naast deze attracties kan het publiek nog 'n tentoonstelling bezoeken die boven in het schip is ingericht: „5000 jaar ka toen". Beginnende bij de op een wit kuiken lijken de katoenvezel wandelt men met katoen door de eeuwen. Het zijn welis waar copiën van kos- tuums, maar aangezien ze volgens de gegevens his torisch verantword zijn geven ze toch een goede indruk van de belang rijke rol die katoen al tijd gespeeld 'heeft en nog steeds speelt. Een Perzisch zang- en dansmeisje uit de 15de eeuw met 'n soort bon netje en sluier op het hoofd en een rokje met gekleurde belletjes eraan staat naast een Egyptische koningin met veel goud draad. En een „Lustige Witwe" uit de 19de eeuw leeft haar verdriet vro lijk in katoen uit naast een Japans dametje en een Brigitte Bardot baby doll. Het meest trots gaat men op een reconstructie van een kostuum zoals wen droegen van de ne- 5000 jaar geleden vrou- derzetting Mohenjo-daro in de Indusvallei. Een room-wit kleed met een bordeaux-rode bewerkte shawl, die hoofd, hals en rug helemaal bedekte. Hoewel de Haarlemse confectie zich hier en daar goed deed gelden viel het verschil tussen couture en confectie toch wel erg op. De Haarlemse jeugd vond dat blijkbaar ook, hoewel onze mening wel wat ver schilde. Er ging namelijk een hoongelach op van de Spaarndamseweg. waar de boot was gemeerd, toen de niet hun neus tegen de ruit gedrukte straatjeugd drie couture- mantels met japonnen zag passeren en dat gelach gold waarschijnlijk de midden 0p het hoofd staande „pilledoosjes" Daar kwam nog bij dat de lange mannequin Geor gette met de nodige han digheid moest manoeuvre ren wilde ze niet dat ze met puledoos en al tegen de lamp liep. Enfin, met het doel de jeugd voor katoen op te voeden is hier al een begin gemaakt. De Nederlandse koninklijke familie is op skivakantie in Zermatt. De prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet maken zich met een neef van prins Bernhard klaar voor de af daling van de 3118 meter hoge Gornergrat. DEN HAAG. 22 april De speciale Benelux-commissie, samengesteld uit leden van de Sociaal-Economische Raad de „Conseil de l'économie nationale du Luxembourg" en de Nationale arbeids raad en de Centrale raad voor het be drijfsleven in België, is in een interim- rapport over de loonontwikkeling in dc Benelux in de jaren 1953 tot 1958 tot de conclusie gekomen „dat de levensstand- daard van de werknemers in de douane- unie een voortdurend stijgende lijn heeft gevolgd en dat de tussen de loon niveaus van de unielanden bestaande verschillen in belangrijke mate zijn ge ëlimineerd". Dit resultaat is, naar de commissie mededeelt., tot stand geko men zonder dat er enige formele maat regelen tot harmonisatie van het loon- beleid en van de stelsels van loonvor ming werd getroffen. De concrete mo gelijkheden om in de toekomst het loon- beleid in de drie landen nog meer op elkaar af te stemmen zullen nader wor den bestudeerd. ben. Aan de kopers wordt in die week als geschenk een speciaal ontworpen beugeltje uitgereikt, waarmee het doel matig flitsen kan worden vergemakke lijkt. Nog steeds stijgt de belangstelling voor de amateurfotografie. Vorig jaar hebben de beoefenaars van deze edele liefhebberij 5,50 per hoofd, in totaal zestig miljoen gulden aan fotomate riaal besteed. Op iedere 500 inkomen geeft men 1 aan fotoartikelen uit. Liefst 160.000 nieuwe fototoestellen werden vorig jaar aangeschaft en thans geven de statistieken aan dat er op de 1,8 gezinnen een camera in huis is. Aan zwart-wit rolfilms is er vorig jaar ruim 5,7 miljoen stuks ingevoerd. De import van kleurenfilms is in één jaar met 110 pet. toegenomen en stond eind 1959 op 277.200 stuks. Even indrukwek kende cijfers noteren de toenemende be langstelling voor het flitsen en het smalfilmen. De heer G. D. Bovendorp, de voorzit ter van de commissie der bevordering van de amateurfotografie, die ons dez? mededelingen verstrekte, hoopt dat gaandeweg de weeldebelasting op foto grafische artikelen e.d. zal verdwijnen, daar de liefhebberij voor het fotogra feren voor de goede vrije tijds besteding dusdanig van gewicht is dat hierin wel enige tegemoetkoming mag worden ge geven. KAAPSTAD, 22 april De „Willem Barendsz" is donderdag hier aangeko men, op weg naar Nederland na een reis van zeven maanden. Ongeveer dui zend mensen stonden op de kade om de 330 Zuidafrikanen onder de bemanning van 780 koppen te begroeten. Eerste stuurman H. Jansma zei dat het een goed seizoen was geweest. Ondanks slechte weersomstandigheden had men meer dan duizend walvissen gevangen. De „Willem Barendsz" wordt 11 mei in Nederland verwacht. WASHINGTON, 21 april (UPI) De Nederlandse ambassadeur in Washing ton, dr. J. H. van Rojjen, heeft van daag met de Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken C. Dou glas Dillon opnieuw de landingsrech ten van de KLM aan de westkust be sproken. Na afloop zei hjj tegen ver slaggevers uitdrukking te hebben ge geven aan, de diepe teleurstelling van de Nederlandse regering" over de Ame rikaanse weigering de KLM de ge vraagde landingsrechten toe te staan. Een woordvoerder van het ministerie yan Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft desgevraagd meegedeeld dat de Nederlandse regering er behoefte aan gevoelde de Amerikaanse regering an dermaal een samenvatting te geven van het Nederlandse standpunt in deze kwes tie en de argumenten van Amerikaanse zijde te weerleggen. De woordvoerder wees er met nadruk op dat de lucht vaartonderhandelingen met de Verenig de Staten niet zijn afgebroken maar zijn opgeschort. HAARLEM, 22 april Joh. Enschedé en Zonen vervaardigt een gedenkboek, dat ongeveer 6.5 kilo zal wegen. In dit boek zal een overzicht worden gegeven van de Mexicaanse cultuur, in het bij zonder van de talloze Mexicaanse wand schilderingen die werden vervaardigd tussen 1920 en heden. Aanleiding tot de samenstelling van dit boek is het feit, dat in september van dit jaar twee belangrijke herden kingen worden gehouden. 15 september is liet 150 jaar geleden dat de Spaanse kolonie Mexico een onafhankelijke staat werd en 20 september is het 50 jaar ge leden dat de September-revolutie uit brak (1910) waardoor een eind gemaakt werd aan het dictatoriale stelsel. Tijdens de onderhandelingen die heb ben geleid tot plaatsing van de order, bleek dat ons land in Mexico grote be kendheid geniet door de goodwillreizen van prins Bernhard. Indië Premier Nehroe heeft in het parlement te Nieuw Delhi verklaard dat de regering van Indië van plan is kleine kernenergiecentrales te bouwen met steun van andere landen, o.a. de Sovjet-Unie. (A.F.P.) Adelbert, waarvan hij een van T -,-j T -««- 11 de stuwende krachten is? Of het j\If. A. J. 1YL AUlDCFSC secretariaat van de Raad van Overleg voor sociaal-economische aangelegenheden, waarin de katholieke vakcentrales eikaar vinden en steeds beter leren begrijpen? De voorge schiedenis tot dit samenbindend werk is geweest het adviseren en rappor teren voor tal van organisaties en bonden die de hulp van de jonge advocaat inriepen in een tijd, waarin vele arbeiders nog om hun rechten moesten vechten. Mr. Aalberse is eens brutaalweg een proefproces begonnen om een werk gever op de knieën te krijgen, die niet kon begrijpen, dat hij een arbeider niet zonder meer op straat kon zetten omdat er een paar dagen niet vol doende werk meer was. Hij won het geding en bereikte, dat er al weer iets meer begrip ontstond voor dat wat wij tegenwoordig normaal werkgevers risico noemen. Een van de meest rechtelozen van alle groepen waren in die tijd de kelners, die hem wel eens voor een spoedvergaderingetje opriepen 's nachts na het sluitingsuur. De leden kwamen dan in smoking bij elkaar om met hun adviseur te zien hoe men een iets minder harde wet dan die ''an vraag en aanbod ten aanzien van hun status kon doen gelden. Ook daarin is na vaak moeizame strijd een aanzienlijke verbetering bereikt. Sinds enige jaren heeft de Haagse KVP in mr. Aalberse een uitstekend voorzitter van de katholieke raadsfractie ontdekt. Zijn aanloop tot die func- 'ie was het lidmaatschap van de raad van Wassenaar, waar hij in 1954 bij zijn vertrek naar Den Haag een gebrandschilderd glas kreeg aangeboden van een socialistisch raadslid „voor het vele dat u voor onze gemeente heeft gedaan." Een verrassing die voor zichzelf sprak. Dit souvenir heeft een ereplaats gekregen in het woonhuis van de familie Aalberse aan de Dedel- itraat, waar drie jongens en drie meisjes meegenieten van die andere gave, die mr. Aalberse kenmerkt als een waardig zoon van zijn vader: zijn zin voor humor en levensvreugde. Een aanstekelijke eigenschap in een gezin, dat ongetwijfeld de vijftigste verjaardag van vader morgen zal vieren met een toespeling op hei verschijnen aan de horizon van een alom bekend aartsvader, die overigens maar matig past bij het jeugdig uiterlijk van vader en moeder Aalberse. Beiden zijn sportieve figuren, die in de drukte van hun gezin altijd nog wel een paar uur per week weten te vinden voor ontspanning op het golfterrein. Een sport, waarvan zij de regenererende kracht hebben leren ontdekken na vele jaren getennist te hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 5