■JIMPJJJJ.1Ü. HfflW „Tenzij Eisenhower openlijk schuld bekent" KHROESJTSJEV dreigt Parijs Morgen ai te zullen verlaten Russische premier herhaalt voor V.S. onaanvaardbare eis erikaans minister beveelt vanuit Parijs proefalarm Nederlands elftal vertrokken ^°ger Wereldpers reageert fel op Russische houding S.E.R. adviseert verhoging AOW- en AWW-uitkeringen Hoofdpijn VRIJSPRAAK Zekerheid een Nationale traditie dinsdag 17 mei i960 Weinig kans voor Brits-Franse bemiddeling bijzonderheden van een geheime oefening in T.S. lekken uit Verduistering van PTT-gelden 0LIEST00K (rfmohMdieS1 en kolenhaardenshow Daily Mirror: „Mijnheer K, wees niet zo verdlomp" TER COMPENSATIE HUURVERHOGING Ook: compensatie hoge melkprijs voor man van „Magere Josje" Eis tegen Gouds waard: doodstraf Vrachtvaarder en treïler Het weer. NATIONALE Zo"ond" LEVENSVERZEKERING-BANK PARIJS, 17 mei (Rtr., UPI) De Sovjet-premier, Khroesjtsjev, heeft vanmorgen op straat voor de deur van de Russische ambas sade te Parijs tegenover journa listen en omstanders een verkla ring afgelegd, die alle hoop, dat de topconferentie ondanks de gis teren gerezen ernstige moeilijk heden toch nog doorgang zal vin den, de bodem heeft ingeslagen. „Indien president Eisenhower niet erkent dat Amerika een ern stige fout heeft begaan door een spionage-vliegtuig een vlucht bo ven Rusland te laten maken, keert de Russische delegatie mor gen uit Parijs terug naar Mos kou", aldus Khroesjtsjev. Een zelfde ultimatum heeft de Rus sische premier gisteren ook aan Eisenhower gesteld bij de eerste bijeenkomst van de „Grote Vier" in het Parijse Elysée. Hij verbond er voorts de eis aan, dat de Ver enigde Staten de verzekering zou den geven, dat de spionage-vluch- ten zouden worden stopgezet. Eisenhower is Khroesjtsjev gis teren in zoverre tegemoet geko men, dat hij verklaarde dat de vluchten van de U-2 reeds stop gezet zijn en gedurende zijn ambts termijn niet meer hervat zullen worden. Het ultimatum, dat Khroesjtsjev vanmorgen herhaald heeft, wordt in Amerikaanse krin gen echter onaanvaardbaar ge noemd. De Russische premier voegde vanmorgen aan zijn ver klaring toe, niet van plan te zijn naar het Elysée te gaan „onder andere voorwaarden dan die, wel ke wij reeds kenbaar hebben ge maakt." Frans-Britse bemidde lingspogingen lijken onder deze omstandigheden geen kans meer te zullen maken. Arrestatie in Enschede Agentschaphouder ook van brandstichting verdacht 15.000 OP 1019 t/m zaterdag gOUDSHOORN Sovjet-minister van financiën treedt af Proces in Cairo Amsterdammer bekent voor Israël te hebben gewerkt Aanvaring op Noordzee Weinig wind Zon op HET NIEEWE DAGBLAD '""«""•inHIIIIIIIMIMIIIIIMIMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIimi Ike. f Macmillan 1(| De heer K ""'"Miiiiiiijiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiijiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 111 e' (Rtr.) De Rode- siaent nasennc '»is j voor 116 journalisten in het zei Khroesjtsj '"tl, °e Chaillot te Parijs heeft giste- noegen zijn w °P de eerste dag van t~>« vu Een functionaris van de Russische ambassade in Parijs heeft verklaard, dat Khroesjtsjev, indien hij morgen de Franse hoofdstad verlaat, rechtstreeks per vliegtuig van Parijs naar Oost-Ber- lijn zal vertrekken, om aldaar besprekin gen te voeren met de Oostduitse com munistische leiders. De Rus wilde niets zeggen over het onderwerp der beraad slagingen of de duur van Khroesjtsjevs verblijf in Oost-Berlijn. Khroesjtsjev, die rond een uur of ne gen vanochtend uit de Russische am bassade te Parijs naar buiten kwam, maakte op straat voor de vuist weg een praatje met voorbijgangers en journa listen. Maarschalk Rodion Malinovsky, zijn minister van defensie, en Andrei Gromyko, zijn minister van buitenland se zaken, waren bij hem, met twee tol ken. Khroesjtsjev deed heel gemoedelijk, maar herhaalde zijn voor de V-S. on aanvaardbare eisen en kondigde zijn vertrek aan als zijn ultimatum niet zou worden ingewilligd. Op de vraag of h(j het plan had pre sident Eisenhower vandaag te spreken >jev: „Het zal mij een ge- wanneer de president dat het top- wil". De V.S. moeten echter, zo her- *1© o v-.. ilShihV '.'""derden doosjes met hoofd- haalde hjj, hun excuses aanbieden voor ahd Jes uitgedeeld, aldus heeft ie- hun „bandietenstreek" van het Rode Kruis meegedeeld. tegen de Sovjet- Unie en degenen die daarvoor verant- rt* Het \VGT°N, 17 mei (Reuter, UPI) ^merikaanse departement van ,e heeft meegedeeld, dat de mi- ""t m Va» defensie, Thomas Gates, die ."ot ,Se»hower in Parijs is, enkele uren htl begin van de topconferentie voor alle Ame- strijdkrachten, waar ook ter tp heeft gelast „om de verbindin- L^ht w.®0ntroleren'"Op liet departe- „"'"de men niet zeggen, waarom v 'Aj °®falarm juist op dat moment en even- De alarmtoestand is na "Ur weer opgeheven. -Ob®1 «wei van r k.h dntermen vervat en het werd ^0bevei van minister Gates was in lat1 4e i Lerlni t eh a "a'chefs in Washington overge- vValpA luiste vorm van de oefening te h kud oeïening geheim !?rclat uden, maar zij werd bekend Sd<5 <-?nhele bevelhebbers in de Ver baten televisie, radio en politie inschakelden om militairen van verlof terug te roepen. Zelfs de voorlichtings dienst van het departement werd aan vankelijk niet van het proefalarm op de hoogte gesteld. Een woordvoerder van het leger te Washington heeft gezegd, dat er geen personeel voor sleutelposities op zijn post is geroepen. Het is telefonisch ge last zich ter beschikking te houden. De strategische luchtmacht heeft, naar ge meld wordt, op enkele bases extra be manningen voor bommenwerpers laten aanrukken. Kennelijk had dit alarm ten doel te onderzoeken hoe snel Eisenho wer, wanneer hij in het buitenland is, contact kan opnemen met de strategi sche luchtmacht en andere onderdelen van de strijdkrachten die over atoom wapens beschikken. Uitsluitend de pre sident kan deze strijdkrachten opdracht geven in actie te komen. woordelijk zijn moeten gestraft worden, zo betoogde hij. Khroesjtsjev stond er op dat de tol ken, die eerst tegelijkertijd zijn woor den in het Frans en het Engels weer- gavei\ ieder op hun beurt en afzon derlijk het gesprokene zouden verta len om verwarring te vermijden. Hij zei o.m. de topconferentie nog als niet geopend te beschouwen. Hij en Mali- novsky zouden vandaag waarschijnlijk een tochtje door Frankrijk maken. Toen men hem vroeg naar het reis doel antwoordde hij lache'nd: „dat is een van onze militaire geheimen". Petsconferentie: 3.000 man Morgen zal Khroesjtsjev een pers conferentie houden, waarschijnlijk in het Palais de Chaillot, „waar ik het grootst mogelijke gehoor kan krijgen", zoals hijzelf verklaarde. Functionarissen van de Russische ambassade in Parijs verwachten drieduizend verslaggevers van pers, radio en televisie. Het juiste tijdstip van de persconferentie is nog niet bekend. Een Russische woord voerder verklaarde: „U kunt verwach ten dat de heer Khroesjtsjev de pers morgen zal ontvangen. Hij zal niet vertrekken alvorens de pers te woord te hebben gestaan". De Franse en Russische veiligheids agenten hadden grote moeite om Khroesjtsjev wat ruimte te geven in de nauwgesloten kring van journalisten. De Russische premier poseerde echter eigener beweging voor „een goed plaat je" zoals hij het noemde. Na een mi nuut of tien ging Khroesjtsjev terug naar de hekken van de ambassade, wuifde naar de menigte en zei in het Russisch „goedendag". Terwijl Khroesjtsjev tegen half elf naar het ongeveer 100 kilometer van Parijs gelegen Sezanne is vertrokken, zijn de presidenten Eisenhower en De Gaulle en pnemier Macmillan vanoch tend in het Elysée hun beraadslagingen begonnen. Nadat aanvankelijk alleen tolken bij het overleg aanwezig waren, zijn later ook de drie ministers van bui tenlandse zaken hierbij betrokken. Op dat moment verklaarde een lid van do Amerikaanse delegatie: „Er is geen enkele kans, dat Eisenhower zo'n verontschuldiging aanbiedt". Het over leg van Eisenhower, DE Gaulle en Mac millan duurde nog geen uur. (Van onze Parijse correspondent) Voor de journalistieke buitenwacht heeft het dramatisch gebeuren van gis teren zich als volgt afgespeeld. Het be gon ermee, dat men vernam dat de ope ningszitting der conferentie, die was voorzien voor tien uur in de ochtend op het Elysée, op wens van de heer Khroesjtsjev was uitgesteld tot elf uur. Weer was duidelijk dat Khroesjtsjev geen intieme topcontacten wilde en te vermoeden viel, dat hij iets spectacu lairs in het schild voerde. Hierbij zij opgemerkt, dat terwijl dit alles vernomen werd en tot de voor de hand liggende speculaties aan leiding gaf, over de besprekingen die Khroesjtsjev, vergezeld van zijn naas te staf, zondag met de Gaulle en Mac millan had gehad, inmiddels zoveel was uitgelekt, dat het klimaat als ui terst onvriendelijk moest gelden. Maar dat dit eerste treffen tussen de Vier zou verlopen zoals het verliep, heeft ook de meest pessimistische ver wachting verre overtroffen. De onthulling ervan kreeg men overi gens eerst in de namiddag, toen na af loop van de bijeenkomst de Russische perschef Eharlamo als eerste voor de in het pershuis verzamelde journalisten verslag kwam uitbrengen, een verslag dat zich beperkte tot het voorlezen van de door de heer Khroesjtsjev afgelegde verklaring. En toen de vertaling, eerst in het Frans en vervolgens in het Engels, van de Russische tekst aan de beurt was, maakte toenemende consternatie zich van de honderden toehoorders meester. Khroesjtsjev'» verklaring, die een on gewoon heftige, aanval op de Verenig de Staten inhield vanwege het 1 mei incident met het „spionagevliegtuig", kwam hierop neer, dat Khroesjtsjev niet van zins was aan de topconferentie deel te nemen, tenzij de Verenigde Sta ten eerst verzekerden van alle verdere schending van de Russische grenzen af te zien, verklaarden dat zij de gepleeg de provocaties veroordeelden en de schuldigen onmiddellijk zouden straf fen. Indien de huidige regering der Ver enigde Staten weigerde deze politiek van provocatie te veroordelen: de vol gende of een der volgende Amerikaan se regeringen zou tenslotte begrijpen dat geen andere oplossing denkbaar was dan het vreedzaam naast elkaar be staan van het kapitalistische en het so cialistische stelsel. „Laten wij afstand nemen", aldus Khroesjtsjev. „De bes te oplossing is, geloven wij, de confe rentie der regeringsleiders zes a acht maanden uit te stellen". De verklaring bevatte nog „dank aan generaal De Gaulle voor de verleende gastvrijheid en spijt dat deze ontmoe ting was getorpedeerd door de reactio naire kringen der Verenigde Staten". En tot besluit kwam Khroesjtsjev met de conclusie „dat president Eisenhower momenteel in de Sovjet-Unie niet zou kunnen worden ontvangen met alle har telijkheid, die de Sovjet-Unie voor haar gasten pleegt te reserveren. Weshalve wij van mening zijn dat het bezoek van de president der Verenigde Staten aan de Sovjet Unie uitgesteld behoort te worden". Nadat men dit alles had gehoord, leek evident geen andere gevolgtrek king mogelijk dan dat Khroesjtsjev vol komen „gekapt" had voor wat deze Grote Vier-bijeenkomst betrof. Hij brak met de regering-Eisenhower, die im mers over acht maanden in ieder ge val door een andere zal zijn vervan gen. Hetgeen men een uur daarna ver nam op de Amerikaanse persconferen tie, gegeven door de heren Hagerty en Bohlen, leek al evenmin de hoop te wettigen, dat pogingen tot „lijmen" nog enige zin zouden 'hebben. Wij kregen daar voorlezing van de door president Eisenhower afgelegde verklaring, waarin deze Khroesj tsjevs „ultimatum" te enenmale on aanvaardbaar noemde, met zoveel als bijkomende verzwarende om standigheid dat Khroesjtsjev erop ge staan had de volledige tekst van zijn verklaring openbaar te maken. Hier uit bleek dat Khroesjtsjev vastbeslo ten was de conferentie schipbreuk te doen lijden, aldus Eisenhower. Klaarblijkelijk was de heer Khroesj tsjev helemaal van Moskou naar Parijs gekomen met de enige opzet om deze bijeenkomst, Waarop zoveel van de door de wereld gekoesterde hoop was geves tigd, te saboteren. Maar, aldus had Eisenhower zijn verklaring beëindigd: deze ernstige en ongunstige ont wikkeling was hij geenszins van plan zijn voortdurende inspanningen tot be vordering van een vrede in rechtvaar digheid te verminderen. „Dit slaat op de rest van mijn verblijf te Parijs zowel als op daarna". (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 17 mei In opdracht van de officier van justitie te Almelo is een 46-jarige Enschedeër, plaatsver vanger en broer van een postagent schaphouder gearresteerd. De man wordt verdacht van verduistering van PTT-gelden. 25 april jl. brak in de win kel aan de Oostveenweg, waarin het agentschap is gevestigd, brand uit. De brand werd binnen zes minuten ontdekt, maar het vuur woedde toen al zo fel, dat voor ruim 20.000 gulden verloren ging, waarvan voor een bedrag van 17.000 gulden aan bankbiljetten. Waar de opgegeven vermoedelijke oorzaak van de brand een peukje sigaret in een papierbak onmogelijk in zo kor te tijd een dergelijke felle brand kon nebben veroorzaakt, werd de man lang durig verhoord, maar niet aangehouden. Dat gebeurde eerst thans, nadat door middel van een onderzoek van het ge rechtelijk laboratorium was komen vast te staan, dat uitsluitend biljetten van tien gulden waren verbrand, terwijl uit de geredde betalings- en incassobewij- zen bleek, dat dezelfde morgen wèl bil jetten van meer dan tien gulden werden ontvangen. De beheerder heeft bekend manipulaties met PTT-gelden te heb ben uitgevoerd, maar ontkent de brand te hebben gesticht. In de 547ste staatsloterij, 4e klasse is een prijs van 15.000 gulden gevallen op lot nummer 1019. (Advertentie) GEBOUW SPES Dordtsestraatweg, 25-27 (bij de Pleinweg) Dagelijks van 10-10 uur. Weent 22-34, Tel. 116440, DverschDorpsstrl2, Tel. 41228 Het Nederlands elftal is vanmorgen vertrokken naar Zurich, waar het morgen tegen Zwitserland speelt. Op de voorste rij v.l.n.r. bondscoach Schwartz, Moulijn, Kerkum, RijversVan der Gijp (res.) Van der Kuil (gedeeltelijk zichtbaar), De Koning (res.) en Klaassens. Op de trap Muller en Kuis, Van Drecht (res.), Pieters Graafland, Van der Linden, Henk Groot, Van der Hart en Kraay, (res.). (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 17 mei De gehele Brit se nationale jiers veroordeelde heden ochtend in felle woorden het optreden van Khroesjtsjev te Parijs. De felste en meest opvallende reactie was die van de socialistische Daily Mirror, welke haar hele voorpagina wijdde aan een schrobbering, bestaande uit enkele vet- geletterde woorden: „Mijnheer K, wees niet zo verd lomp". In een hoofd artikel op de derde pagina zei het blad, onder de kop „Een klap in het gezicht", dat Khroesjtsjevs aanval op Eisenho wer afschuwelijk was. „Hoe kon", al dus het blad, „de baas van 's werelds grootste spionagestelsel voorwenden dat het Amerikaanse spionagevliegtuig een toereikende reden was om een con ferentie te torpederen waarnaar de ge beden van het hele mensdom uitgaan?" Onder het opschrift „De saboteur" beschuldigde de Guardian hedenochtend Khroesjtsjev ervan dat hij de verant woording draagt voor het te gronde richten van de conferentie en dat slechts het terugkrabbelen door hem zelf deze conferentie alsnog zou kunnen redden. „Indien de wereld terugkeert tot de toe stand van de koude oorlog," aldus het blad, „dan ligt de schuld bij de Sovjet- Unie. Want het ultimatum ^van Khroesj tsjev aan de Verenigde Staten is er een van het soort dat geen souvereine staat zou kunnen aanvaarden." Het blad is zo diep geschokt dat het een tweede hoofdartikel wijdde aan Rus- lands eigen prestaties op het gebied van internationale spionage. The Times, die eveneens de schuld voor de catastrofe van gisteren toe schrijft aan Khroesjtsjev, vroeg zich he denochtend verbijsterd af: „Waarom heeft hij het gedaan?" Er is een opval lende eenstemmigheid in de Britse pers over de vermoedelijke oorzaken van Khroesjtsjevs lomp en onvergeeflijk op treden. Men schrijft het toe aan inwen dige pressie in Rusland van de neo-stali- nisten onder de leiders, aan de druk van China en aan de mogelijkheid dat Khroesjtsjev meent dat Eisenhower's positie te zeer verzwakt is aan het eind van zijn tweede presidentsperiode om ■beslissingen te kunnen nemen welke bin- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 17 mei De Sociaal Economische Raad heeft de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksge- zondneid eenstemmig geadviseend ter compensatie van de huurverhoging van I april de A.O.W.-uitkering voor ge huwden en de A.W.W.-uiikering voor weduwen met kinderen te verhogen met 120,- per jaar. Voor de ongehuwde be jaarden en voor de weduwen zonder kinderen zou de verhoging 108,- per jaan moeten bedragen. Verder gaat de raad akkoord met de door de staatsse cretaris voorgestelde compensatie voor de verhoging van de melkprijs van acht gulden per jaar voor een bejaard echt paar en drie. gulden per jaar voor on gehuwde bejaanden en weduwen met of zonder kinderen. Wordt het advies van de S.E.R, opge volgd dan kunnen de nieuwe pensioen bedragen voor de A.O.W. worden bere kend op 1122,- per jaar voor ongehuw de bejaarden en 1764,- per jaar voor gehuwden. De voorlopige bedragen van de pensioenen voor de weduwen kunnen bij aanvaarding van het advies van de naad worden gesteld op 2172,- per jaar voor een weduwe met kinderen en op 1494,- per jaar voor een wedu we zonder kinderen. De raad meent dat een aanvaardbare gemiddelde compen satie voor de gestegen huurlasten wordt verkregen bij een verhoging van de pen sioenbedragen, waanbij 13 a 14 deel van de bejaarden, die in nuurwoningen wonen, niet volledig wordt gecompen seerd. De raad heeft daarbij overwo gen dat dit grosso modo degenen zullen zijn met de hoogste inkomens, voor wie de niet volledige compensatie het minst bezwaarlijk is. De raad heeft zich bjj de compensatie dus niet willen baseren op degenen die alleen van het bodem pensioen moeten leven. dend zouden zijn voor zijn opvolger. In dit verband wijzen de commentaren op het feit dat Khroesjtsjev gisteren voor stelde om over zes tot acht maanden wederom bjjeen te komen, d.w.z. na de presidentsverkiezingen in Amerika. WASHINGTON—PARIJS, (Reuter, AFP) De Washington Post schrijft dat Khroesjtsjevs gedrag op de topcon ferentie even provocerend is als het ge val met het spionagevliegtuig. Het blad meent dat er veel reden tot teleurstel ling is, maar geer reden tot wanhoop. De New York Times meent, dat Khroesj tsjev tot elke prijs de conferentie vil torpederen. Volgens James Reston, de diplo matieke correspondent van de New York Times, hebben de Russen het vliegtuigincident aangegrepen om tot een straffere oolitiek, gericht op de verovering van Berlijn, over te gaan, nu zij blijkbaar tot het inzicht zijn ge komen, dat Eisenhower naar Parijs is gegaan zonder concessies in de Ber- ljjnse kwestie. De New York Herald Tribune vindt Eisenhowers mededeling over de schor sing van de spionagevluchten een grote diplomatieke overwinning voor Khroesjt sjev. De New York Daily News is van mening dat het Westen de eerste ronde heeft gewonnen, nu Khroesjtsjev er ken nelijk niet in is geslaagd verdeeldheid onder de westelijke partners te bren gen. Het Franse blad Le Figaro schrijft dat de zaak een goede kant kan heb ben doordat de westelijke solidariteit verstevigd wo öt. De gehele niet-com- munistische pers in Frankrijk vindt de Russische premier te ver gaan. Het communistische blad l'Humanité schrijft dat E lenhower nog maar enke le maanden president is. „Als de Ame rikaanse regering haar fouten toegeeft, kan de topconferentie deze week wor den gehouden, anders zal zij enige tijd moeten worden uitgesteld. Het wordt tijd dat de Amerikanen inzien", aldus dit blad, „dat vreedzame coëxistentie moet worden aanvaard als een historische noodzakelijkheid". MOSKOU, 17 mei (Reuter) De Rus sische minister van financiën, Zwerev, heeft ontslag gevraagd wegens zijn slechte gezondheidstoestand, aldus heeft het Russische persbureau Tass gister avond meegedeeld. Zwerev zal worden opgevolgd door zijn huidige plaatsvervanger, Garbozov. De 60-jarige Zwerev is sedert 1946 mi nister van financiën. AMSTERDAM, 17 mei Het gerechts hof te Amsterdam heeft v: noch tend vervroegd uitspraak doend?, de echtge noot van „magere Josje". de 42-jarige fabrieksarbeider, G. A. S. vrijgespro ken. Deze S. was op 8 december 1959 na een eis van twaalf jaar met aftrek we gens doodslag, door de rechtbank terza ke van zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende van zijn 34-jarige echt genote, begaan on zondagmorgen 11 augusuts 1957 in het suosterrain van een perceel aan de Oude Zijds Voorburgwal, tot tien jaar met aftrek veroordeeld. In hoger beroep had de procureur-ge neraal daarvoor acht jaar gevangenis straf met aftrek geëist. Het Hof achtte het S. ten laste ge legde niet bewezen en sprak hem des wege vrij. De voorlopige hechtenis (se dert medio april 1959) werd opgeheven; het Hof gaf bevel tot onmiddellijke in vrijheidstelling. De raadsman, mr. H. G. Th. Keune, had zowel voor de rechtbank als voor het hof vrijspraak ge pleit. CAIRO, 17 mei (UPI) Gisteren is hier het proces begonnen tegen de Ne derlander Meeuwis Goudswaard en twee Italianen, verdacht van spionage ten behoeve van Israël. De heer Gouds waard, een J7-jarige Amsterdammer, gaf toe in dienst te hebben gestaan van de Israëlische inlichtingendienst, maar ontkende gegevens te hebben doorgege ven. Hij vertelde in 1957 te zijn aange worven door David King, toendertijd Is raëlisch vice-consul in Amsterdam. „Was u zich bewust naar Egypte te worden gezonden om voor Israël "te wer ken", zo vroeg de preident van het hoog gerechtshof, Mohammed Kamel el Bah- nassawi hem. „Jawel" antwoorde Gouds waard. Hij voegde hier echter onmiddel lijk aan toe: Ik heb niet een rapport gezonden omdat ik instructies had te wachten tot de noodtoestand". Desge vraagd verklaarde hij het begrip „nood toestand" uit te leggen als oorlog tussen Israël en de V.A.R. De openbare aanklager eiste de dood straf plus een boete van duizend pond. IJMUIDEN, 17 mei Op de Noord zee zijn vannacht twee schepen in een dichte mist, op ongeveer 35 mijl ten noordwesten van IJmuiden met elkaar in aanvaring gekomen. Het waren de Franse treiler „Maria Helena" en het Liberiaanse vrachtschip „Michael A" (2666 ton). De Liberiaan meldde geen schade en vervolgde de reis. De schip per van de treiler liet aan Scheveningen Radio weten dat men niet in onmiddel lijk gevaar verkeerde. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking en op de meeste plaatsen droog. In de nacht plaatse lijk mist. Weinig wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hoger. Zon: 4.42-20.31. Maan: 1.54-12.42. DE BILT, 17 mei In heel West- Europa zijn de luchtdrukverschillen bijzonder klein. Daarom is het overal rustig weer en aangezien de vochtig heidsgraad van de lucht groot is, ont staat in de nacht op tal van plaatsen mist. Morgen zijn in onze omgeving nog geen belangrijke veranderingen te ver wachten. Het blijft overwegend droog met in de nacht plaatselijk vorming van mist en overdag mogelijk enkele opkla ringen. Station Weer max. min. neersl. temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder mist 15 9 0.1 Ypenburg mist 17 10 0 Vlissingen mist 15 10 0.3 Eelde motregen 23 10 0.1 De Bilt mist 18 9 2 Twente mist 22 11 0.1 Eindhoven mist 20 8 0.1 Zd.-Limburg regen 21 13 0.1 Stockholm onbew. 23 6 0 Oslo half bew. 24 12 0 Kopenhagen zw. bew. 18 10 0 Londen geh. bew. 21 11 0 Amsterdam mist 18 9 1 Brussel mist 17 10 0.1 Luxemburg zw. bew. 22 14 1 Parijs mist 20 11 0 Nice licht bew. 24 14 0 Berlijn zw. bew. 23 13 0.3 Zürich licht bew. 25 11 0 Genève licht bew. 23 9 2 Wenen half bew. 22 13 0 Belgrado zw. bew. 24 16 0 Rome licht bew. 31 18 0 Madrid mist 22 9 0 Lissabon reg-en 20 1 3 2 Advertentie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1