Landelijke rust in paradijsje tussen Lek- en IJsselstroom C0URV01SIER 1 12 Is BLANKENHEYM BLANKENHEYM i MORGEN spaar envelopjes voor de KINDSHEID Geschreven Portretten aaiaMiiataga NIEUWENGELAND Hl Hoe kom je er? Angstwekkende cijfers over barre nood Nieuwe herinneringen van Annie Salomons Miefc' Krimpenerwaard ongerept Motie-Oud in de Y. S. in ernstige overweging Verkeer op Zestien hoven weer toegenomen Vliegtuigbotsing eiste twee doden Don Bosco-congres te München Ziekenfondsen tellen aclit miljoen aange slotenen ers. Internationale tarwe- overeenkomst aanvaard Hans Roest VRIJDAG 20 MEI 1960 fjgggjg *r Een bijzondere avond? als alleen het volmaakte goed genoeg is, schenk dan the brandy of Napoleon LANDINGSRECHTEN Ook Heliport Zilveren Schoonhoven Boerenkaas Let op, mevrouw I FELISOL ée'n DAG, ROTTERDAM: f Niet honoraria maar uitbreiding hulp oorzaak hogere premie die goeie ouwe 9.05 (met de baard) en die goeie joutre 7.60 (met 't baardje) hebben de sleutel van de gezelligheid Annie Salomons heeft drie jaar geleden aller harten gestolen met haaf „Herinneringen uit den ouden tijd", waarin zij geschreven portretten gaf van Ne derlandse en Vlaamse schrijvers die zij tijdens haar lange en rijke lite raire loopbaan per- -ooniijk heeft gekend. r begroe- Hoe dankbaa ten wij daarom het tweede deeltje, dat zo juist van de pers kwam. Ook hierin schildert Annie Salo mons op haar volstrekt eigen wijze een bewo gen beeld van het lite- ANNIL SALÜxMOiNS onbevangen .rairc leven uit het jongste verleden. Verschillende belangrijke figuren verschijnen voor ons zoals de schrijfster ze zelf heeft gezien en meegemaakt. Ik geloof dat de tijd, die lussen die eerste, verre kennismaking veertig, vijfhg jaar geleden zelfs! en deze nieuwe ontmoeting-in- de-gcest is verstreken, geen enkel wezenlijk verschil in de benadering heeft veroorzaakt. Annie Salomons treedt Geerten Gossaert, de Schartens, Mi jus sen en A. Roland Holst om slechts een paar namen te noemen tegemoet met een bewondering en warme, kritische zin en dankbaarheid, die pril en tegelijk rijp zijn en aller minst verblind. Volkomen and HéLèNE SWARTH Niet alleen weeshil'"e Tweede Kamer U nitas .e AMSTERDAM ROTTERDAM ..OOK HIER IS HET GROEN zei burgemeester A. Neet van Oudekerk a/d IJssel over zijn gemeente. Groen is de eerste indruk van de Krimpener- waard, waar Ouderkerk deel uitmaakt van een tableau van 12 gemceenten Stolwijk, Berkenwoude, Vlist, Ammerstol: zij liggen te dromen aan smalle, rechte wegen, te midden van vlakke weilanden, tussen lange en starre sloten. Hier en daar doorbreken groepjes bomen op onnavolgbare wjjze de eentonig heid. Stapelwolken boven de verre kim lijken op volgetuigde galjoenen op een kalme rede ten anker. Wuivend riet zingt zachtjes op de trage, brede flan ken van de Lekstroom. 'S. Lek Vlist en IJssel isoleren de Krimpenerwaard, maar op ver schillende punten is het mogelijk tot het paradijsje Onder de rook van Rotterdam door te dringen. Bij Krimpen aan de IJssel ligt de Al- gerabrug, bjj Gouda is een tweede brug en bjj Schoonhoven ligt over de Vlist een derde invalspoort. Voor voetgangers en fietsers zijn er veren bij Ouderkerk aan de IJssel en bij GouderakMoordrecht. Au to's kunnen ook over de ponten van Krimpen aan de Lek, Bcrgstoep (bij BergambachtAmmerstol) en bij Schoonhoven. Een trein komt er niet, behalve in Gouda, maar de Twee Provinciën verzorgt snelle busdiensten. Van Rotterdam kan men 8 maal per uur naar Krimpen aan de IJssel reizen per TP- en per P.ET-bus. Voor een auto zijn alle wegen te berijden, maar de Krim penerwaard is verreweg het meest ideaal voor fiets- en wandeltoch ten. „Hollands paradijs kan nu over de brug komen", schreven wij in oktober 1958. De Krimpenaren kwamen over de IJssel en de Lek, die het lage land sinds tijden in een isolerende tang klemden. Bij Capelle werd de Algerabrug over de Hollandsche IJssel geslagen naast de stormstuw, waarvan de heftorens wed ijveren met de rijzige kranen van de scheepswerven in de Stormpolder. De bewoner van de Randstad weet niet, dat hij op korte afstand zo een rustig en wel haast ongerept gebied heeft. Van Krim pen tot Schoonhoven en van Gouda via Bergambacht naar het zuiden vinden de nerveuze wielen van de auto, moderne provinciale wegen. De brede flanken zijn zelfs ingericht voor het zogenaamde berm-toerisme. Maar daar vindt men de rust en de kalmte niet Die moet men zoeken langs de bochtige rivierdijken, aan de idillische Vlist tussen Schoonhoven en Haastrecht, bij de stille polderwegge- ,tjes met hun brede tochten er naast, waar de punters van de boeren melk aanvoer den voor de eigen kaasmakerij. Kronkelend langs de dijk, die telkens weer verrasende uitzichten op de Lek biedt, ligt nog vóór de aftakking van de Noord een woest begroeid eilandje „de Zaag". Daar komen een camping, een De Veerpoort geeft van Schoonhoven uit toegang naar de Lek en de pont naar Gclkenes. Een steen geeft de hoogste wa terstand aan, die bvj de stormvloed van 1953 bereikt is. IMP. OUD - HAARLEM (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 19 mei Dr. Korten- horst heeft vanmiddag in de Tweede Kamer medegedteld, dat de destijds met algemene stemmen in de Kamer aangenomen motie-Oud als protest tegen het weigeren van landingsrech ten aan de K.L.M. in het westen der v.s., door de voorzitter van het Ameri kaanse huis van afgevaardigden aan de fractieleiders in het parlement is overhandigd. De Amerikaanse voorzit ter heeft z(jn Nederlandse collega mede gedeeld, dat men de motie en de brief van het Haagse parlement in ernstige overweging zal nemen- ROTTERDAM, 20 mei. Het aantal passagiers dat in april de controle op Zestienhoven passeerde bedroeg 22.058, tegenover 5.644 in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. Daarbij komen nog 146 transitopassagiers voor de maand april I960. Ook het aantal in deze maand op Heli port aangekomen passagiers nam belang- Sj.k. toe- hl- van 308 in 1959 tot 672 in jachthaven en een zwembad, maar nu is het er nog rustig en stil. Volgels broeden er en accentueren de rust met hun ijle kreten. Verder langs de dijk, even voor Lekkerkerk, maakt een abrupte kronkel in de smalle dijk de toerist attent op een groep hoge bomen, die een meertje om zomen. Sinds de Elizabethsvloed van 1421 hier de dijk een „wiel" in de boezem wierp, lokken tamme eenden hun wilde broeders schaamteloos in de „pijp", waar de kooiker van Bakkerswaal klaar staat om ze te ontvangen. De weg van Krimpen a/d IJssel langs de Lekdijk naar Schoonhoven is alles zins de moeite waard. Te voet of per fiets is ze zelfs des te meer te genieten. Links de polders, rechts de rivieren met de wiekende molens van Kinderdijk, toeris tische attractie voor Nederlander en vreemdeling. Schoonhoven zelf, de stad in de Waard, waar straks 15.000 mensen zullen wonen en werken, is een genoeg lijk middeleeuws stadje, met hier en daar nog stadswallen, waar de Veerpoort toegang geeft tot de pont naar Gelkens. Goud- en zilversmeden oefenen er sinds eeuwen hun ambacht uit: fraaie voor beelden van hun werk zijn te vinden in het Edelambachtshuis. Van Rotterdam en Utrecht is het garnizoenstadje in 25 mi nuten te bereiken, de reis van Amster dam en Den Haag duurt 40 minuten en Gouda en Gorinchem liggen op een kwar tier rijden afstand. Van Schoonhoven naar het noorden, naar Haastrecht, het voorname en deftige plaatsje aan de Hollandsche IJssel vindt men de mooiste route van dit gebied. De Vlist met het gelijknamige dorpje is een door bomen omzoomd riviertje, meer een beek, dat vooral in de zomer onvergelij kelijk mooi is. Haastrecht zelf heeft voor liefhebbers van historische romans een attractie in het museum Bisdom de Vliet. In 1923 overleed mevrouw de Douarière Levèfre de Montigny-Bisdom van Vliet, laatste telg uit een voornaam geslacht,' dat een schout bij nacht en burgemees- ters telde. In haar testament bepaalde zij, dat haar huis in dezelfde straat moest blijven. Een tweede testament mag pas in 2023. honderd jaar na haar dood, worden geopend. Rijk en vorstelijk tegelijk is het museum. Vlak voor Gouda brengt de provinciale weg u snel naar Stolwijk en als u dan rechts afslaat berijdt u een lange land weg, die rechtstreeks naar Berkenwoude voert. Daar maken de boerengezinnen nog zelf de kaas, volvet van 55 Iedere tien liter melk betekent 1 kilo kaas, die voor een belangrijk deel naar het buiten land wordt geëxporteerd. U kunt daar zelf een kijkje gaan nemen in de mo derne bedrijven en bovendien een kaasje kopen. Berkenwoude is ook leverancier van zwanen. Een paar uit de Krimpe nerwaard huist in het park van het pa leis Soestdijk. Van hier naar Gouderak loop een ty pische polderweg, met vreemde haakse bochten. Weer een rivierdijk treft men aan van Gouderak naar Ouderkerk en verder door naar de Algerabrug. Toch is de dijk van de Hollandsche IJssel an ders, evenals de rivier, die het karakter ervan bepaalt. De IJssel mist de hoofse allure van een internationale rivier. Zij kan zich niet voordoen als de vermoeide en bedaarde majesteit, die reeds een lange toch achter de rug heeft. Ouderkerk maakt de IJssel trouwens zeer bedrijvig, want daar is een der bases van de Ne derlandse binnenvaart. Het geslacht Nas- sau-OuY/erkerk en Willem Maurits, graaf van Nassau la Lecq, hebben hier hun graftombe. De Krimpenerwaard is nog agra risch, nog landelijk en rustig. Maar de stilte dreigt al voor een deel verstoord te worden, voqral in het oosten, waar Rotterdam Alexanderstad met zijn 15.000 mensen uit de grond gaat stam pen, waar Krimpen gaat uitbreiden en waar Moordrecht, juist tegenover Ou derkerk wijk na wijk voor zijn groter wordende bevolking neerplant. Voor een dagje uit hoeft men niet naar Zandvoort, Scheveningen, het Gooi of Oostvoorne. De Krimpenerwaard is voorlopig nog ongerept genoeg om er datgene te vmden, waar de moderne, opgejaagde mens zo broodnodig be hoefte aan heeft. PARIJS, 19 mei (UPI) Over de vliegtuigbotsing, bij het vliegveld Orly tussen een Caravell en een sportvlieg- tuig, watrover wij gisteren berichtten, heeft de betrokken luchtvaartmaatschap pij nader meegedeeld, dat achttien men sen gewond zijn, en dat een van hen, de Parijzenaar Francois Quermont, kort na aankomst in het ziekenhuis is over leden. De botsing heeft dus aan twee mensen het leven gekost: de passagier van de Caravelle en de piloot van het sportvliegtuig. Aan boord van de Cara velle bevonden zich 37 mensen 31 pas sagiers, onder wie negen kinderen en een bemanning va zes koppe. De drie stewardessen bleven op en neer lopen tussen de passagiers om hen tot kalmte te manen, toen het dak van het toestel was opengescheurd. Een ge wonde vrouwelijke passagier raakte zo opgewonden, dat zij in het toilet moest worden opgesloten. De tweede bestuurder van de Cara velle, Gilbert Lafarge, heeft verklaard dat beide motoren van het straalver- keersvliegtuig op het ogenblik van de botsing stopten. De bemanning slaagde er echter in er een weer op gang te krij gen Indien het ongeluk op drieduizend meter hoogte was gebeurd, zou een ramp onvermijdelijk zijn geweest, zeide hij. De passagiers zouden dan hun veilig heidsgordels niet hebben omgehad. Een der stewardessen verklaarde, dat de ernstigste verwondingen zijn veroor zaakt door de motor van het sportvlieg tuig, die als een bom in het toestel sloeg. Textiel stoffen met het FELISOL-etlket zijn kleurecht! Let U dus voortaan op FELISOL. 'n Fantastische sportcombinatie, dit verrassend mooie lightweight sportcolbert en de bijpassende Super Kinglon Railcord pantalon. Nd, één dag, als echte Coste r- aanbieding, voor weer galoos lage rijzen KAMGAREN SPORTCOLBERTS, geheel gevoerd, moderne streep- en ruitdessins. Normaal 47,50. Eén dag, tot 16 jaar, ALLE MATEN y SUPER KINGLON RAILCORD PANTALONS met broekceintuur van dezelfde stof. 5-10 jaar, ALLE MATEN 11 -16 jaar, alle maten 14.75 Zolang de voorraad strekt.' ne sror. Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 I LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 Bij gelegenheid van het 37e Internatio nale Eucharistisch Congres houdt de inter nationale beweging van Salesiaanse me dewerkers van Don Bosco een wereldsa menkomst onder voorzitterschap van Z. Em. Aloysius Kardinaal Masella in het „Salesianum" te München van 46 augus tus. De Nederlandse delegatie vertrekt 2 augustus van Rotterdam en Utrecht via Venlo. Voor deelneming kan men zich wenden tot pater Dirksmeier, Salesianum te Twello, Rijksstraatweg 150. HAARLEM, 18 mei Eind 1958 vie len niet minder dan 8.047.000 Neder landers dat Is 71.4 op honderd Inwo ners onder de ziekenfondsverzekering. Hiervan zjjn 5.563.000 onder de verplich te verzekering te rangschikken, 660.000 onder de bcjaardenverzekering, 1.824.000 onder de vrijwillige verzekering. Deze cijfers illustreren het belang van betrouwbare informatie over de ziekenfondsverzekering als zodanig en haar wijze van functioneren. De Zie kenfondsraad heeft er daarom goed aan gedaan, een publikatie het licht, te doen zien, waarin op overzichtelijke wijze dit Nederlandse stelsel van socia le gezondheidszorg wordt geschetst in het licht van zijn historische ontwikke ling. Ten aanzien van diverse strijd vragen, die nog op een oplossing wachten, wordt uiteraard een gereser veerd standpunt ingenomen. Met deze objectiviteit is overigens niet in strijd de opmerking aan het slot, dat de stij ging van het premiepercentage der ziekteverzekering niet het gevolg is van de verhoging van honoraria, tarieven enzoveoorts, zoals vaak wordt gedacht Deze oorzaak moet blijkbaar worden ge zocht in de toeneming van de verstrekte hulp. De statistieken spreken in dit op zicht een duidelijke taal. Velen zullen met vrucht en zonder ver veling kennis kunnen nemen van dit „Kort overzicht van de ontwikkeling van de Nederlandse ziekenfondsverzekering". Uise 1 Zaterdag, 21 mei is het de negende keer dat de Werelddag van de H. Kindsheid gevierd wordt. Alle kinderen van de lagere scho len hadden in de afgelopen weken, net als andere jaren het bekende spaarenvelopje voor de Missie mee naar huis gekregen, waarop ook staat het motto van dit jaar, t.w. MIJN AANDEEL (in de leniging van de nood van kinderen). Op vrijwel alle plaatsen in ons land zullen tijdens een speciale H. Mis deze envelopjes worden geofferd, aldus hun aandeel bijdragend in de nood van zoveel andere kinderen.... Het Genootschap van de H. Kinds heid werd ruim honderd jaar gele den opgericht. Bij het eeuwfeest in 1943 schatte men het aantal „gevon den" kinderen gedurende die honderd jaar op 33 miljoen. Ruim 15 miljoen hiervan werden in zo'n verwaarloos de toestand binnengebracht, dat zij spoedig stierven. Met de oprichting van het Genoot schap toen beoogde men speciale hulp aan de kinderen in China. Nog kort kinderen er zijn onder de tientallen miljoenen vluchtelingen, die in Azië in de periode van 19451957 alles moesten verlaten 15.5 miljoen vluchtelingen in India en Pakistan; 9 miljoen vluchtelingen in Korea; 800 duizend in Z. Vietnam; 900 duizend Arabische vluchtelingen van Palestina; 400 duizend Joden, die vluchtten uit de Arabische landen. Van de miljoenen weeskinderen in het Azië van vandaag konden er slechts 63000 in de 760 weeshuizen van de missie worden opgenomen Wat zo'n weeshuis kan betekenen, wordt op menselijke wijze beschreven door pater Leppich in zijn laatste boek: „God tussen oude en nieuwe Goden". (Lannoo Tielt/Den Haag 1959). Van pagina 6166 lezen wij een schets onder de titel „Nehroe's zuster was geestdriftig". „Men heeft me ge zegd", aldus pater Leppich, „dat In dische kinderen niet lachen. En dat is waar. Want lachen kost kracht. En zij hebben geen kracht. Waar zouden zij die vandaan moeten halen?" Met deze woorden leidt pater Lep- geleden heeft u op de t.v. de noodpich zijn bezoek aan het „weesdorp" daar kunnen zien. De gegevens over de toestand in de Aziatische miljoe nensteden van vandaag kunnen ons enigermate iets doen vermoeden over de situatie in deze mensenopeenho pingen, al is nooit berekend, hoeveel Zij ziet zó scherp terug en noteert, zo raak, dat menig portret onvergete lijk is. Ik denk dan in de eerste plaats aan dat van Boutens (I) en dat van Gossaert (II). Beiden waren ongewoon sterke persoonlijkheden, scherp op het wondende af en met opvallende eigenaardigheden; beiden waren ook grote dichters en geleerden. Toch waren zij volkomen, maar dan ook volkomen anders en dat heeft de schrijfster in haar kenschets prach tig en markant aangeduid en te ver staan gegeven. Het is ronduit knap om schijnbaar onopzettelijk zulke gecom pliceerde mannen te tekenen in al hun grootheid en kleinheid. Bepaalde for muleringen zijn bijna helderziende. Misschien heefl de tijd wel iets ver- mooid, maar het heeft niets vervlakt of weggestreken uit de herinnering van deze geboren memoires-schrijfster. Annie Salomons is trouwens met de grootste oprechtheid (de schone op rechtheid der onbevangenen!tewerk gegaan; hoogstens heeft ze een enkele maal barmhartig een rimpel wegge streken of een gebeurtenis alieen maar aangeduid. Ik heb in mijn bespreking van het eerste deel al gezegd, dat deze portret ten evenveel over de schrijfster zelf zeiden als over de betrokkenen; dat geldt onverminderd voor het tweede boekje. Naast prachtige, afgeronde herinneringen vindt men kortere ka rakteristieken, zoals van Kloos, Van Deyssel, Van Eeden, Emants, Coster; en in haar rake observaties en notities openbaart de schrijfster telkens weer iets van zichzelf en het maakt mij deze herinneringen nog veel dierbaar der! Men zal het mij vergeven, dat ik vooral getroffen was door wat Annie Salomons schreef over de dich teres Hélène Swarth, door Kloos eens „het zingende hart onzer letterkunde" genoemd en nu totaal vergeten. Met hoeveel dankbaarheid herdenkt de schrijfster haar: „Mijn eerste lite raire liefde was Hélène Swarth. Ik liep met haar dikke, donkerblauwe bundel „Poëzie" de laan voor ons huis in, op een stille zomerse avond, en ik kwam als een ander mens terug. Haar stem had iets in me aangeraakt, dat tot nu toe onberoerd was gebleven. En nóg als ik in die oude bundel blader, gaat er een betoverde wereld voor me open". En verder: „Ik zou de hele dikke bundel van 282 bladzijden wel kunnen citeren, en de vele andere bundels die ze schreef; maar waarschijnlijk zou ik geen weerklank vinden; ze zal een paar eeuwen moeten wachten totdat ze weer opnieuw ontdekt wordt. Maar ik blijf haar dankbaar, dat ze mij in de poëzie heeft ingeleid, sentimenteel, romantisch, eentonig, als u wilt, maar regelrecht uit haar hart, met een gro te beheersing van de taal". Hoe kenmerkend voor beiden is da ietwat pijnlijke herinnering, die Annie Salomons ophaalt: toen zij de grijze dichteres ter gelegenheid van haar zestigste verjaardag kwam feliciteren deed deze erg stug tegen haar. Het bleek, dat de aanhef van mevrouw Salomons' enthousiaste huldigingsar tikel haar ontstemming had opgewekt. Het begon met de woorden: „Er be hoort tegenwoordig moed toe, over Hélène Swarth te schrijven".... Het oude, gepijnigde, overgevoelige hart veelde zich gekwetst; de dichteres had het artikel niet verder willen le zen. Om deze herinneringen aan de vrouw, die ik zo goed heb gekend, en die aan vele anderen ben ik Annie Salomons dankbaar voor het nieuwe boekje. Andhiri in de buurt van Bombay in, gebouwd door zusters. Hier ontmoet te hij kinderen, die wel lachten, sim pelweg, omdat zij de lichamelijke energie ertoe kregen, dank zij vol doende voedsel. Nehroe's zuster be zocht dit „weesdorp" en werd geest driftig over dit werk, waar enige zus ters woekerden met de karige mid delen. waarover zij beschikten. Niet alleen Azië kent de weeshui zen van de missie, ook Afrika. Enige jaren geleden schreef mgr. Bigirum- wani een brief, waarin hij aantoonde, dat in zijn gebied vrijwel elk kind, dat zijn moeder verloor, voordat het drie jaar oud was. ten dode vras doemd. Hij ontwikkelde een p'ar! deze honderden en duizenden ren door de missie te laten verz° om ze na voldoende zorg en vel ^ji ging gezond en wel weer aab vader en familie te kunnen 'el brengen. De Kindsheid subsidieert üe g0ï, scala van leniging van kinder1^,, instituten voor blinde en doof tI) me kinderen vinden wij eveng0® je- haar subsidie-overzichten als 'v ken voor melaatse en spastische f, deren, eenvoudige kinderbed plaatsen, evenals moderne scholen en opleidingen voor kin j- verzorgsters en vroedvrouwen, „i trekkende armenapotheken eV z;e- als kinderpaviljoens van grote kenhuizen. .^Y Het laatst gepubliceerde overzicht dateert uit het jaar ui- Zij susidieerde over heel het we (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 18 mei De Tweede Kamer heeft z.h.s. de Internationale Tarwe-overeenkomst 1959 aanvaard. „Niemand is gebaat met een ineenstor ting van de internationale tarwemarkt", zei de heer Biesheuvel (AR). De heer Van Meel (KVP) zei het een hoopge vend fenomeen van internationale agra rische samenwerking te achten, dat de nieuwe overeenkomst door alle par tijen wordt gesteund. Het opnieuw toe treden van het Verenigd Koninkrijk tot de overeenkomst betekent een aan zienlijke verbreding en vesteviging van de basis, zo zei hij. Een verbete ring, vergeleken met de oude Tarwe Overeenkomst, was volgens alle spre kers en ook volgens minister Marijnen, dat de deelnemende importlanden niet meer een vast quantum, maar een vast percentage van hun invoer uit de ex portlanden moeten betrekken. Minister Marijnen constateerde ook een hoop volle groei in het gezamenlijk optreden van de Europese Gemeenschap. wijde missieveld: 448 kinderbewaarplaatsen, waar 1° kinderen verzorging vinden; rf>ji weeshuizen, waar 103.879 kin0 verzorging vinden; „je poliklinieken en rondtrek apotheken, die samen 18.617.539 deren behandelden; ^tiP' opvoedings- en onderwijsinN® gen, die samen 13.941.963 kin" telden. ,-^S Vooral deze twee laatste C1J je kunnen iets doen vermoeden vaI1 jjt daadwerkelijke betekenis van Pauselijk Missiewerk van onze 1 deren. Er is echter nog zo ontste veel nood, de wereld van I960 '5 wereld boordevol kinderleed: g{l- 600 miljoen kinderen zijn arm»j dervoed, hongerig, slecht Ljtff ziek of een gemakkelijke prooi alle mogelijke ziekteverwerkers, e, van elke vijf kinderen op deze reld is er slechts één een blij en zond kind; cj>' van elke vijf moeders in verW ting kan er maar één in „blijde jjj wachting zijn, de andere vier z^ angstige of zorgvolle verwachting^ van elke 3 kinderen, die van geboren worden, hebben er twee levensverwachting van hoguit jaar Daarom moeders van NedeJ^o die al die angst en die ellende uw kinderen niet kent, schenkt dacht aan die bekende missie-®^! lopjes. Laten zij niet gevuld zÜNrtjï' een paar koperen centen. Laat AANDEEL, het aandeel van eef„gdi zonde en levensblije, gelukkige i® et> die van andere jaren overtreffeGje gaat met hen mee naar hun spe® p H. Mis op Wereld-Kindsheiddag- gjs natuurlijk bent u ook in de kerk^j, die kinderen als pater, zustertje» p nees of wat ook, zingend door kerk trekken ROTTERDAM, 19 mei De 0ireLs van de beleggingsmaatschappij no te Rotterdam deelt mede, dat de n 0p intrinsieke waarde van de aandele"r 16 mei jl. f 470 bedroeg. Dit komt een met een pro forma afgifte van f 490. Een even modieuze als vederlichte aan vulling van Uw zomergarderobe! Italiaanse 6hirtjackets in uni en ruitjes. Vervaardigd van een uiterst „koel" weefsel v.a. 36.50 CHOKEUS ALS DAS (kleine shawls). In onze collectie brengen wij een nieuw model, dat als shawL maar ook als das in de boord gedragen kan worden 15.75 KONINGSPLEIN KORTE HOOGSTRAAT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4