Loemoemba's kabinet krijgt Vertrouwen van de Kamer Vit vrees voor burgeroorlog geeft Kasavoeboe toe Zeer bewogen da Congo Nieuwe verlichte wegwijzers Oproep tot gesprek over Nw.-Guinea Groots „parklandsciiap^ tussen A'dam en R'dam GROENE ZONE voor massale recreatie in hart van Holland BETOGINGEN IN TOKIO I vRijdag 24 juni i960 MET 117 TEGEN 20 STEMMEN Loemoemba, Indonesische kath. partij spreekt handhaving koloniaal bewind V ader tvondt zoon met mes Plan voor raket naar de maan van Gouvernante door bliksem gedood Scooter botst tegen tram Hl gematigd Congolees PARTAI KATOLIK TOT K.V.P. MOOI PLAN VAN ANWB In Verenigde Staten Vader en zoon onder vallende tractor Diefstal van kerkzilver in Den Haag Hot weer Overwegend warm Aan zee (Van onze Brusselse correspondent) Brussel, 24 juni „Loe moemba vormt een linkse rege- 1%1ng zonder de Abako Kasa voeboe roept de staking der open de diensten uit Pre-revolu- "onairetoestand te Leopoldstad Loemoemba neemt de Abako zijn regering op Met 117 ^gen twintig stemmen heeft de gainer van Volksvertegenwoor- fgers gisternacht zijn vertrouwen in (je regerjng uitgesproken". Dat Vvaren de voornaamste fasen van ®eh bewogen donderdag in de i'°ngolese hoofdstad. Gisteren, ^0rt na het middaguur, scheen (ve breuk tussen Kasavoeboe's f^bako en de regeringsformateur loemoemba, leider van de Con golese Nationale Beweging, com- Bleet te zijn. Voor zijn steun en ?eolname aan de regering had kasavoeboe twee voorwaarden §.esteld: de schriftelijke verzeke- püg dat hij door het parlement l,°t staatshoofd zou gekozen wor- en de erkenning van de Uheden-Congo als een autonome j^enstaat. Loemoemba wees f e*e voorwaarde van de hand: eh eerste omdat Kasavoeboe's Pvattingen over het president schap hem onaanvaardbaar leken; *eU tweede omdat de kwestie van Mukongo-autonomie krach- ehs de voorlopige grondwet ?Grst na 3Q juni een oplossing Rijgen kan. Diomi, de eerste- ^inister van de door Kasavoeboe ^Proclameerde Mukongo-staat de Beneden-Congo, begaf lch hierop bij de gouverneur Van de Leopoldstad, uc -provincie Mcnmans, en eiste dat een deel ah het regeringspaleis onverwijld °U worden ontruimd voor de Jjstallatie van de Mukongorege- Gouverneur Stenmans wei dde, waarop Kasavoeboe de ^gemene staking der Abako- JPbtenaren in rijksdienst ujt- leP. Negentig procent der Con golese ambtenaren van het gou- ernement-generaal, van de PTT 111 de internationale telexdiensten eSden ogenblikkelijk het werk Engels disconto van 5 op 6% DEN HAAG, 23 juni De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft vandaag op een persconfe rentie een veelomvattend basis plan voor het scheppen van Park landschap tussen Amsterdam en Rotterdam in een gebogen strook via Alphen aan de Rijn onthuld. iC?elf - Het weer in Europa Overwegend zonnig HET NIEUWE DAGBLAD Ui AC5CiUJö een onderhoud met de Belgische '"'ster-resident Ganshof kondigde "trice Loemoemba intussen de sa menstelling van een regering aan, ^"arvan alleen de groepering van de (l "tionale Beweging die Kalonji als lei- q'r heeft gekozen en de Abako geen e<>' uitmaakten. Deze regering was m'er\vegend links. In de Congolese ^'Aen van Leopoldstad steeg de koorts tecn merkbaar. De Abako-aanhan- (|"rs. die nagenoeg zestig procent van B 'nheemse bevolking van de hoofd- "4 vertegenwoordigen, stroomden de Stï; "ten op en belegden openbare ver- "«Is eringen. De redacteur van het Brus- dagblad „De Standaard" sein- B gisteravond aan zijn krant dat zijn "gen door opgewonden Congolezen stenen werd bekogeld. Het leger ,1niet op maar een helikopter van Congolese weermacht cirkelde on- "ndeiyk boven de stad. Ji^oemoemba, die behalve het voor- Cterschap van de regering ook de por- landsverdcdigin- teit, was de eerste Kongolees die een universitaire graad behaalde (1956). Hij is het enige lid van de regering mét een academische vorming. Zoals reeds aangestipt, is de algemene strek king van de regering-Loemoemba vrij links. De socialiserende Nationale Be weging bezet niet minder dan negen portefeuilles, waaronder het eerste mi nisterschap en binnenlandse zaken en economische plannen. Een links socia list is plaatsvervangend premier en een ander, marxist, heeft zich het de partement van voorlichting toegeëigend. Een communist zal het staatssecreta riaat van 's lands economie beheren. De onrust in kerkelijke kringen is der halve begrijpelijk. Vóór de Congo op eigen benen kan marcheren moet nu nog één belang rijk punt worden geregeld: vandaag moeten de verenigde kamers het staats hoofd kiezen, een gebeurtenis die in ruime mate de politieke vrede in Con go kan helpen bevorderen. In een klaar blijkelijke poging om in het blok van Kasavoeboe een wig te drijven, had Loemoemba gistermiddag 'aangekon digd dat hjj de kandidatuur zou steu nen van Bolikango, de leider van de Puna-partij. Bolikango, een onderwij zer, die verleden jaar als directeur van de informatiediensten te Leopold stad is aangesteld, is een van de eer lijkste, meest gematigde en onderlegde Congolese politici. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt een over tuigd Belgicist te zijn. Zijn kandida tuur zal derhalve ongetwijfeld op kri tiek stuiten. Of Loemoemba, na de ver zoening met de Abako, aan Bolikango de voorkeur zal blijven geven boven Kasavoeboe is voorlopig nog duister. lllllllllllimilllllHIftlillllllllllllllllUIIIIIIMIIIIIIIHIMIIIIIIIIIII! Patrice Loemoemba, de premier van de eerste Congolese regering, werd in 1954 klerk bij de P.T.T. in Stanleystad. In 1957 trad hij als kantoorbediende in dienst van een Belgisch-Congolese on derneming in Leopoldstad, waar hij een jaar later werd benoemd tot direc teur. Het vorige jaar is hij zich geheel aan de politiek gaan wijden. De Congo lese regeringsleider is 35 jaar oud. Loemoemba bevond zich in de ge vangenis in Stanleystad, toen in janua ri van dit jaar de Ronde Tafel-Confe rentie in Brussel tussen België en Con- geiose afgevaardigden begon, die leidy de tot het besluit dat Congo op 30 juni onafhankelijk zal worden. Onder druk van Congolese zijde werd hij vrijgelaten en uitgenodigd aan de besprekingen deel te nemen. Opvallend waren de ge matigde verklaringen, die hij in janua ri bij zijn aankomst in Brussel aflegde, hoewel hij in een gesprek met journa listen de wonden aan zijn polsen toon de, die naar hij zei waren veroorzaakt door de boeien, die men hem in de Congo had aangedaan toen hij tegen zijn wens naar een andere gevangenis werd overgebracht. lllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllltlllHlllil LONDEN, 23 juni De Bank of Eng land heeft vandaag haar discontotarief verhoogd van 5 tot 6 percent. Tegelij kertijd is het percentage van de „spe ciale deposito's" van één op twee per cent gebracht. Deze „speciale deposi to's" bestaan uit het deel van de voor schotten, dat de grote Engelse banken in de vorm van deposito's bij de Bank of England moeten storten. De recreatiemogelijkheden in de randstad Holland beperken zich op het ogenblik voornamelijk tot de kust strook, het Sticht, het Gooi en de Briel- se Maas. Weliswaar voorzien de rijks dienst voor het nationale plan en de provinciale planologische dienst van Zuid-Holland groenstroken tussen de steeds groeiende steden van de Rand stad Holland, doch deze stroken zullen nog niet in de behoefte aan openlucht rqcreatie, die nog zal toenemen door een vijfdaagse werkweek, kunnen vol doen, zo meent men. Een gemakkelijk te bereiken gebied voor massale recreatie in het hart van de randstad, reikende van de Kralinger- hout tot het Amsterdamse Bos lijkt de oplossing voor dit vraagstuk. Wel is in het hart van Holland de recreatie te water tot ontwikkeling gekomen en ook zoekt het provinciale bestuur de recrea tie in het polderlandschap te ontwikke len door het aanleggen van fietspaden en het scheppen van recreatieplaatsen langs deze paden en wegen op bermen en in beplantingsstroken, doch 'hiermee wordt nog slechts aan beperkte toeris tische eisen voldaan, zo meent de A.N.W.B. Het centrale Hollandse polderland kan naar mening van deze organisatie pas "Mi In hel Jasper Nationaal Park in Canada beschikken de kelners over fietsen om hun klanten zo vlug mogelijk te bedienen. goed voor de massarecreatie dienstbaar gemaakt worden indien weilanden en landbouwgronden op vele plaatsen af gewisseld worden met speelweiden tus sen stroken beplantingen en wanneer op ruime schaal boscomplexen worden aangelegd. Kampeerterreinen, bunga- lowbedrijven, speelweiden met zwem vijvers en natuurbaden zullen er in rui me mate een plaats moeten vinden. De groene zone tussen Rotterdam en Amsterdam is een voorlopig denkbeeld, zo werd gezegd. Men neemt aan. dat hierdoor mede uitwijkmogelijkheid zal worden geschapen voor de nu reeds vaak overvolle kust terwijl op het dichtgroeien van de randstad tot een grote metropool tevens een rem wordt gezet. Overigens, zo wordt gesteld, kan men in dit gebied reeds op vele plaat sen de bouw van zomerhuisjes consta teren. Deze ontwikkeling kan, mits in goede banen geleid, een logische zijn en een bewijs temeer voor de drang tot ontspanning dicht bij huis in het raam der week-end mogelijkheden. AMSTERDAM HAARLEM Amsterdamsche SCHIPHOL^ AALSMEER/ Wastemder plas UITHOORN BREU KELEN f nieuwveen LEIDEN ^Sraassemer meer J 9alphena.d.rijn KOl/DEKERfl WOERDEN JBOSKOOP I WA OOINX VEEN capelle ICralinger Hout VOORLOPIG DENK BEELD YAN DE ANWB: Parklandschap Alblasser 4 waard 6QM ^PeUI Op het A.N.W.B. gegevens ogenblik verzamelt de die ten behoeve van de overheid een uitgangspunt zou den vormen voor een beleid, dat tot stichting van het parkplan zou kunnen leiden. De afweging van belangen tus sen recreatie, landbouw en tuinbouw zal in een zo vroeg mogelijk stadium die nen te geschieden. Nadere uitwerking van het plan zal naar mening van de toeristenbond in de eerste plaats op het terrein van de rijksdienst voor het na tionale plan liggen. Noorwegen In Oslo is gisteren het proces begonnen tegen de»39-jarige Sta- nislaw Jan Boczweski. een uit Polen afkomstige Noor die-drie jaar geleden met de Poolse geheime dienst een af spraak zou hebben gemaakt voor spio nage in Noorwegen. Hij werd in janua ri gearresteerd. (Reuter). iic'hzelf had gereserveerd, verklaarde ^UÜle kjb'ddels op een persconferentie dat #1 "°g diezelfde nacht op een vertrou- s.a "^stemming in het parlement zou (Ja"dringen. Elkeen begreep daaruit (J6C de premier zo snel mogelijk over w .^ettelijke middelen wenste te be tjakken om eventueel met het leger liji Abako te onderdrukken. Vermoede- §<5. heeft bet perspectief van een bur- w"orl°g de Abako-leiders tot een in- ÏA'kkelijker houding geleid. Ook op tlgjjhoemba schijnt van Belgische zij- "ruk te zijn uitgeoefend. In de voor- ij6 "d deelde Loemoemba dan mee dat Abako erin had toegestemd in de itU®ring te treden. Omstreeks tien uur V0 "e avond verscheen de formateur het parlement met zijn regerings- Y0]"laring. Do vertrouwensstemming i Sde na middernacht. Jk.. Ln?-1 dc formatie zijner regering heeft g,,'.'"oemba de zaken blijkbaar groot 'en. Zijn ploeg telt niet minder dan W 'hinisters, zeven staatssecretaria- en drie ministers van staat. Tus- tii" de ministers bevinden zich een mi- et-resident voor België, Delvaux, een gevolmachtigd minister bij de enigde Naties, Thomas Kanza. Kan- I licentiaat in paedagogisclie weten- "Ppe« vaoi de Leuvense universi- s X .v.vfc .vix- CASTRICUM, 24 juni In een wo ning aan de Ruiterweg heeft vannacht tijdens een hooglopende ruzie een 57- jarige bouwvakarbeider zjjn 23-jarige zoon met een mes neergestoken. De twist ontstond door wat werk, dat de zoon wilde afmaken voor hij naar bed ging. De vader wilde dit echter niet toestaan. De woordenwisseling liep zo hoog, dat de man op een gegeven moment een mes greep en daarmee zijn zoon te lijf ging. Hij bracht hem verscheidene steekwonden toe. Buren, die op het tumult waren toegesneld, waarschuwden de politie, die de man. die rusiig thuis was blijven zitten, ar resteerde. De toestand van de zoon, die >nmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaar was vervoerd, en daar van de aatste H.H. Sacramenten werd voor zien, was hedenmorgen redelijk. LALAMAZOO, MICHIGAN, 24 juni, YFP) De directeur van de NASA, t Amerikaanse bureau voor lucht- ruimtevaart, heeft in een voor- racht voor de universiteit van West- lichigan meegedeeld, dat de Verenig- e Staten zullen trachten eind 1961 of egin 1962 een onbemande raket naar ie maan te zenden. In 1970 hopen de herenigde Staten een mens op de maan te doen landen. Voorts verklaar de hij, dat de NASA en de commissie voor atoom-energie verwachten in 1965 in staat te zijn de eerste door kern energie aangedreven raket in een baan .....410m de aarde te zenden. DEN HAAG, 23 juni Grote blauwe, van witte letters voorziene lichtbakken zullen in de komende jaren in tal van bebouwde kommen a]s ANWB-wegwij- zers dienst gaan doen. Deze transparan te lichtbakken, die ook overdag goed leesbaar zullen zijn, vormen het resul taat van een reeks proefnemingen om tot een nieuw, uniform type wegwijzer te komen, dat qua plaatsbaarheid, vormgeving en grootte, dag en. nacht zal voldoen aan alle ziclitbaarheidsei- sen. Iedere transparante lichtbak zal drie maal groter zijn dan de bestaande plaatijzeren wegwijzer armen. Niet meer dan twee plaatsnamen zullen per arm vermeld worden, zodat de letters met een hoogte van 25 centimeter op 100 me ter afstand duidelijk leesbaar zullen zijn. Met het vervangen van alle plaatijzeren armen door met buislampen verlichte hard-plastic wijzerarmen zal een reeks van jaren gemoeid zijn. De A.N.W.B. zal voorts het systeem van richting en voorrichtingborden op de autosnelwegen verder perfectioneren. Bij elke afrit zullen in de toekomst tenminste vier en ten hoogste zeven gro te borden worden geplaatst. Bij zeer be langrijke afritten zal het aantal (voor)- richtingsborden tot zeven kunnen wor den uitgebreid. Alle verkeerspleinen met toeleidende wegen krijgen volgens dit nieuwe systeem samen minstens 24 richtingsborden. Door dit systeem kan het aantal wij zigingen per bord verminderd worden. Ais proefneming zijn enige nieuwe bor den al geplaatst op de wegen Den Haag -Utrecht en Amsterdam-Utrecht. Dit jaar nog zullen driehonderd van deze bor den worden geplaatst. AMSTERDAM, 24 juni In een open brief, gedateerd Djakarta, 8 juni, beeft de Indonesische katholieke par tij, de Partai Katolik, zich gewend tot de Katholieke Volkspartij. Aan de ons door het K.N.P. ver strekte tekst van deze open brief, die begint met een beroep op de geloofs genoten tot luisteren, ontlenen wij de navolgende passages. „Met groeiende ongerustheid consta teren wij het steeds slechter worden van de betrekkingen tussen onze beide landen. In de laatste weken heeft deze verhouding een nieuw dieptepunt be reikt. De plannen van de Nederlandse regering om oorlogsschepen en troepen- versterkingen te zenden naar Westelijk Irian hebben, hevige ongerustheid ge wekt bij ons volk, dat, zoals u bekend is, het betrokken gebied beschouwt als een deel van ons land. Wjj vragen ons met verbazing af welk nut de Nederlandse regering toch ge zien kan hebben in deze voor ons zo irriterende maatregel. Wat voor goed kan er komen van dit machtsvertoon? Wij menen dat wü in heel de wereld de naam hebben een vreedzaam volk te zijn. Onze regering heeft herhaaldelijk verzekerd, dat Indonesië zijn rechten op westelijk Irian slechts met vreedza me middelen zal trachten te realiseren. Waarom dan nu de spanning nodeloos opgevoerd, op gevaar af, dat een of an der incident onze volken in een oorlog zou brengen? Is het niet al te dwaas als in deze tijd nog Nederlandse jongemannen zou den moeten sneuvelen voor de handha ving van een koloniaal bewind? De gebeurtenissen van de laatste weken vormen het culminatiepunt van een jarenlang gevoerde politiek van Nederlandse zijde, die over de kwestie van Westelijk Irian van geen praten wil weten. Deze politiek heeft de nationale gevoelens van ons volk diep gewond en heeft in het leven van onze natie veel betreurenswaardige ge volgen gehad. De Partai Katolik geeft uitdrukking aan haar verbazing en gaat voort: Wat ons in deze jaren speciaal heeft ge griefd is de houding van uw partij. U heeft in Nederland een grote politieke macht. Wij vertegenwoordigen in Indo nesië slechts een zeer kleine minder heid en vervullen onze taak in het staatsbestel reeds goed, als wij de stem van deze minderheid duidelijk laten ho ren. Wij hebben geen reële politieke macht. U heeft die wel en daarom lijkt ons uw verantwoordelijkheid ook zoveel groter. U vertegenwoordigt in politicis de stem van ruim een derde van de Nederlandse bevolking. Praktisch is het in uw land onmogelijk een belangrijke politieke lijn uit te stippelen zonder uw medewerking. Wij menen dus niet on billijk te zijn als wij u ook verantwoor delijk achten voor het door Nederland t.o.v. Indonesië gevoerde politiek beleid. Daarbij was het, afgezien van het voor recht, ook uw plicht het Nederlandse katholieke volksdeel te vertegenwoordi gen. Welnu, de Nederlandse katholieken waren in het algemeen niet de mensen, die grote economische belangen hadden bij het koloniale regiem, zoals wijlen de grote pater Van Lith in de twintiger ja- ln de Japanse hoofdstad hebben gisteren studenten en vakbondsle den opnieuw gedemonstreerd tegen het Amerikaans-Japanse veilig heidsverdrag. De opkomst was ech ter niet meer zo indrukwekkend als tijdens de woelige dagen voor dat president Eisenhower zijn be zoek aan Tokio afzegde. Station Weer DOORNSPIJK, 23 juni Vanmiddag is de 24-jarige dochter Nettie van dok ter J. D. Bruins, die voor studiedoelein den als gouvernante in Frankrijk werk zaam was, tijdens een zwaar onweer op he* strand nabij Cannes aan de Rivièra door de bliksem gedood. De familie is per KLM-toestel naar 'Frankryk ver trokken. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Home zw. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. mist licht bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. half bew. onbew. geh. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. licht bew. onbew. licht bew. zw. bew. onweer geh. bew. onbew. zw. bew. onbew. max. min. temp. temp. gisteren 20 17 26 26 25 27 28 29 30 25 25 24 19 26 30 29 21 26 26 30 25 28 28 25 25 31 29 16 16 15 14 18 15 17 11 14 14 15 14 15 15 15 18 15 15 11 17 17 19 12 13 16 neersi afgel 24 uur 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 16 0 2 31 1 0 0 0 0 4 0.5 0.1 0 0.2 O ren reeds vaststelde. De Nederlandse katholieke gemeenschap had en heeft in Indonesië maar één belang: de mis sie. De Nederlandse katholieken gaven ons hun beste zonen en dochters en wij zijn er trots op dat zij, de priesters, broe ders en zusters, ondanks alles, nog steeds hier zijn.. (Zie vervolg elders in dit blad) AMSTERDAM, 24 juni Gisteren om half zes is op de kruising Kinker- straat-Nicolaas Beetsstraat een scoo ter, waarop twee leerling-verpleeg sters waren gezeten, door een tram van Ijjn 7 aangereden. De meisjes werden enige nieters door de tram mee gesleurd. De 21-jarige duo-passa-giere mej. A. E. Schoonlingen uit Amster dam werd zo ernstig gewond dat zij bij aankomst in het Wilhelminagast- huis reeds was overleden. De bestuur ster van de scooter, de 22-jarige Hon gaarse K. M. Szentgallay, eveneens woonachtig in Amsterdam, werd met zeer ernstige verwondingen in het zeil de ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie is het ongeluk aan het onoor deelkundig rijden van de Hongaarse, die niet in het bezit van een rijbewijs was, te wijten. NIJMEGEN, 24 juni Dichtbij Nij megen is gisteren de vijftienjarige Wy- chenaar Willem Derks doodgedrukt on der een zware landbouwtractor waar mee hij van de Ooyse Kadijk in een greppel is gestort. Politie en brandweer, die getracht hebben het voertuig snel genoeg op de dijk te krijgen, konden niet verhoeden dat de vader van de jongen, de 36- jarige P. Derks ernstige verwondingen opliep onder de machine. De tractor raakte van de dijk af bij een mislukte passeermanoeuvre. Bij het passeren van een platte vrachtwa gen, stiet het met de wielen in de berm en stortte enkele meters naar omlaag in de greppel. Vader en zoon kwamen onder het gevaarte terecht. Twee kinderen gedood LEEUWARDEN, 24 juni Op de Noorderweg in Leeuwarden is gister middag het twaalfjarige meisje Klaas- ke Overzet door een vrachtauto aange reden en aan de bekomen verwondin gen overleden. Het kind fietste naast een ander meisje toen een vrachtauto met aanhangwagen hen inhaalde en voorbij reed. Vermoedelijk heeft het meisje met haar fiets een zwenking naar links gemaakt waarbij zij door de aanhangwagen is geraakt en het rech ter achterwiel over zich heen kreeg. In Beetgumermolen is de vijfjarige J. Wijma gistermiddag toen hij met zijn autoped plotseling de weg overstak ge grepen door een auto. Het jongetje werd ongeveer 13 m. meegesleurd en bleef zwaar gewond liggen. Enkele uiten na zijn overbrenging naar het zieken hui# te Leeuwarden is hij overleden. DEIL, 23 juni De 23-jarige motor rijder C. D. uit Zaandam is vanmid dag op rijksweg 26 (Den Bosch- Utrecht) bij het inhalen tegen een te genligger gebotst, waarbij hij op slag werd gedood. De motor werd totaal vernield. DEN HAAG, 23 juni Talrijke com munie-attributen zijn maandag uit de Anglicaanse kerk alhier gestolen, ver moedelijk door een man, die zich na de kerkdienst van zondagavond heeft laten insluiten. Een vergulde en twee zilveren miskelken, een pateen, een zil veren lepeldoos met inscriptie en een lavabobeker, alles handwerk, zijn ver dwenen. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Warm en overwegend zonnig weer, maar ook enkele verspreid voor komende onweersbuien, voorname lijk in het midden en zuiden van het land. Zwakke tot matige, langs de Wadden af en toe vrij krachtige wind in hoofdzaak tussen oost en noordoost. Zon: 4.21-21.04. Maan: 5.53-21.35. DE BILT, 24 juni De ontwikkeling van de algemene luchtdrukverdeling duidt erop, dat de invloed van een Scan dinavische hogedrukgebied zich lang zaam in zuidelijke richting gaat uitbrei den zodat het morgen ook in het zuiden vin het land weer overwegend zonnig en warm zal zijn. Ir is daarbij wel kans op vorming van lokale onw "ersbuien in de namiddag. Langs de kust zullen de winden in hoofdzaak van zee waaien, waardoor het daar minder warm wordt. Ook morgen mooi en zonnig strand weer met een zwakke tot matige zee wind. Later meer oostelijke wind. Tem peratuur in de middag 20 - 23 gr., zeewa ter 16 gr. Vooruitzichten: ook tijdens het weekeinde zomers, iets warmer strand weer verwacht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1