Automobielen WALDO-GARAGE ti Wandelleger in triomf door Schiedam H. Hartfeest van Kethels jeugd De gemeenteraad kwam bijeen BIOSCOOP-PROGRAMMA'S SABA OVER DE DAM HOUTMAN VREDEBREGT Citroen Veel animo en belangstelling Een sympathiek initiatief kolen Het café Gemeentelijke bekend making Garantie aan St.-Liduina Stichting O.L.Vrouw v. Kevelaer K.A.V. (Zuid Honkbal Koninklijke onder scheidingen Liefdadigheids-feest avond in „Irene" Monopole Theater Burgerlijke stand Passage Theater Eerste steen nieuw Con sultatiebureau t.b.c-- bestrijding Agenda Rotterdam Datnwachter official AGENT voor SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS HOEK VAN HOLLAND SINGEL 41-45 Telefoon 64.65.0 - Schiedam HET NIETJWE DAGBIAD ZATERDAG 25 JUNI 1960 PAGINA 3 Afsluiting Oranjebrug Lof voor dit particuliere initiatief En sprak zijn instemming uit met de uitbreiding van „De Nieuwe Waterweg" Schiedaml voor een zware opgave legen WVDHVDW Valstrik 714 antwoordt niet „De reis om de wereld in 80 dagen" Zr. Wagener ontving onder scheiding Schwarzwalder .Apparate-Bau-Anstalt J-3*:i voor Botèrstraat 64 tel. 68481 g WAS EEN TIJD, dat Beyersber- 6n 1 Eggend aan de rand van Nieuwiand it van sia(l' het enige café in de om- jj,®*1 Was en vanwege het uitzicht ver- «ard, zodat bekende schilders in het aan verbonden hotelletjekwamen lo- fy,ten. om vergezichten in de polder 'euwland te schilderen en daardoor te 3eeuwigen. Er wordt verteld dat zich naer jjen ^én^jer beroemde Marissen be- jjhd, een kopstuk van de vermaarde aao°- school Deze tijd is lang voorbij. Er zijn nu „ngs de polder verschillende cafés, met ha,he op de Vlaardingerdijk. En Beyers- Crgen wordt straks in de Nieuwe Dam- i an een modern café-restaurant annex Maar ergens aan de rand van is itwland staat nóg een café, dat wel- y^^ar niet door kunstenaars bezocht maar toch voor vele Schiedammers ij,0" pleisterplaats was, als ze de natuur gingen, naar vis wilden hengelen of j,f.van terugkwamen en tevens van tal- lJke spbrtmensen. Het is 't café De Sport ^eze week is het tijdelijk gesloten, overi- £ahs met de bedoeling het te herope- j h, wanneer er een geschikte bedrijfs- ®iding gevonden is. De zoons van de j erleden caféhouder hebben elders een overgenomen, de bejaarde vrouw a haar dochter kunnen het niet meer aan, is de loop er momenteel enigszins uit, ^'hds de afsluiting van de Schiedamse- ,7.eg ter plaatse Het ziet er alleszins naar 1lt- dat het enige café in het droge Nieuw- ahd het ligt eveneens op de rand er- Jan straks weer voldoende bezoekers r'i trekken. Zijn voortbestaan is dus wel gezekerd. Het zou ook .jammer zijn, Ts het verdween, niet omdat het vrijwel e6 enige pleisterplaats is in deze contrei- maar omdat zovelen er herinneringen catl hebben. Het heet naar een flink per- mtage van zijn bezoekers De Sport en ,ahgezien Nieuwiand talrijke sportvelden l IHCUWiailUl tdli ij XXojjui - v t en de vijvers in het Prinses Bea- Vl V°°r°de vele'wandelaars, die Nieuwiand CIl UC VIJVC1Ö ill IlCl x r iimvu x-xw. Park. zal het in zijn functie evenals vtr - - --- -_i- toeger kunnen blijven vervullen, ook o°°r de vele wandelaars, die Nieuwiand 5aan bekijken en vooral in deze warme baanden 'n gelegenheid tot het consume- eh var^ 'n verfrissing zullen waarderen. Nieuwe Schiedqmsche Courant 82ste Jaargang No. 24322 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES t 0.15 per mm-hoogte. Bü contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 1 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorde* f 0.50 hij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woprden. o Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- Wezen. ABONNEMENTEN 7.40 per kwartaal; f 2.54 per maand en f 0.59 per week. Gisteravond werd de nde NWB-Avondvierdaagse besloten met een feestelijke intocht. De wandelaars van de w.s.v. Liberty stonden in de Piersonstraat opge- steld, ieder mot een kleurenlint in de hand. Hoe feestelijk het er aan toe ging en hoe druk het ivas, laat de foto duidelijk zien. De ruim 500 deelnemers aan de NWB- Avondvierdaagse In Schiedam heb ben gisteravond hun laatste kilonieters naar de finish afgelegd in een ware triomftocht. In de. Warande aangekomen wachtten hen daar de kruisen en ere tekens als een bewijs van de sportieve prestaties, die de tippelaars op vier ach tereenvolgende dagen hebben verricht. Om precies zeven uur waren de ju nioren en senioren gestart voor hup laat ste tocht door Schiedam» omstreken. De 27 groepen hebben de gehele tocht bijna geheel zingend afgelegd, de vele vidindileuenq individuelen deden het meestal gezel lig pratend. Een van de mooiste-groepen werd gevormd door de meisjes van de St-Catharinaschool. Onder leiding van hun onderwijzeres mej. H. Veringmeier, schalden gisteren weer hun liedjes door de straten van Nieuwiand. Wie ooit ge dacht zou hebben, dat een wandelaar niet. graag een vlag mee torst kwam bedrogen uit. De leider van de St-Tho- masschool de heer M. Elsendoorn heeft voor de vier avonden een schema moeten opstellen, opdat alle jongens een keer vlaggendrager konden zijn In de Piersonstraat hebben tientallen mensen de wandelaars een hartelijke ontvangst bereid. Vele kijkluatigen, waaronder begrijpelijk de vaders en moe ders van de kinderen, stonden de avond- vierdaagse-lopers op te wachten om hun bloemen aan te biedén. Weg was de vermoeidheid, weg ook de pijn die som migen aan hun voeten voelden. In vlot tempo werden de verschillende groepen achter de muziekvereniging Gusto op- gesteld. De wandelaars achterin de stoet diepen op de muziek van de drumband Excelsior. Door Nieuwiand en door het westen liep het wandelende bloemenlint van 500 meter langs de vele toeschouwers. De leden van de wandevereniging Liberty hadden allen een lint in de kleuren van hun club in de hand. De jongens en meisjes van het internaat De Linden- hof waren omhangen met bloemenkran sen, die door de thuisblijvers waren ge maakt. De laatste meters in de Warande wer den afgelegd onder het enthousiaste ap plaus van de wachtende mensen. In vlot tempo werden de groepen keurig in carré opgesteld. Toen brachten de wandelaars hun dank aan de organisatoren, alle bloemen gingen de hoogte in, niet één kear. maar wel tien maal. Het hele plein van de St.-Thomasschool was één bloemenzee, totdat de algehele leider de heer J. F. Bakkeren de wandelaars toesprak. Achter elkaar bedankte hij de broeders voor het afstaan van de school, de EHBO. de politie en de wandelaars. De heer H. van Mierlo en mevr. O. Huisman-De Bondt speldde hij persoon lijk de medaille op. Zij liepen voor de löe ï-esp. voor de 15e maal. Met een tot ziens op de 18e NWB-avondvierdaag- se werd dit wandelfestijn besloten. De volgende medailles werden uitge reikt: bij de junioren: le maal 261, 2e maal 78, 3e maal 38. 4e maal 15, 5e maal 5 (totaal 397). Bij de senioren le maal 65, 2e maal 18, 3e maal 20, 4e maal 9. 5e maal 9, 6e maal 3, 7e maal 9, 10e maal I, 13e maal 1, 15e maal 1 (totaal 136). In verband met de uitvoering van her stelwerkzaamheden zal de Oramjetoruig dn de machten van 28 op 29 en 29 op 30 juni, van 36 jumd.op 1 j'Uili en 1 oip 2 jolt a.s. voor eiïle verkeer zijn afgesloten, telkens van 0.30 tof 5 ouir. Bjj de behandeling van liet voorstel tot het verlenen van een garantie voor een geldlening van zes miljoen gulden, aan te gaan door de St.-Liduina Stichting voor de bouw van een nieuw complex, maakte de heer Kok (CH) er bezwaar tegen dat hü de betreffende stukken te laat heeft gekregen, zodat hij niet in de gelegenheid was, ze naar behoren te bestuderen. Hij had intussen grote lof voor deze prestatie van het particuliere initiatief op het ge bied van de bejaardenzorg. Bij de beantwoording van zijn bezwaar door de wethouders Sabel en mr. Van Bochove, sprak de eerste eveneens zijn grote waardering uit voor de voortvarend heid van het St.-Liduinabestuur, waarbij hij mededeelde, dat het hier om een mo derne huisvesting voor ongeveer 300 per sonen en de bouw van een dertigtal wo ninkjes voor bejaarden gaat. De pension- prijs zal ongeveer 10 p.p. en per dag be dragen en het is wel zeker, dat het com plex geheel bezet zal worden, zodat een goede exploitatie vaststaat. Dank zij de garantie van de gemeente zal de stichting nu snel kunnen gaan be ginnen. Mr. Van Bochove maakte bezwaar tegen het verzoek van de heer Kok om het voorstel ter nadere bestudering aan te houden, aangezien dit stagnatie zou ver oorzaken. hetgeen voor de heer Kok aan leiding was, op zijn verzoek terug te ko men, waarna het voorstel met algemene stemmen werd aangenomen. En dit wordt een Praatje bü een plaatje. Op het Plaatje zien we Josje Kamps leerling in de 1ste klas van de Jacomusschool uit Kethel met een flinke mand fruit en snoep voor de ingang van de Noletstichting staan. Als afgevaar digde van de school brengt hij deze heerlijkheden voor de kleine patiëntjes van het Noletziekenhuis. Dit jaar is er iets nieuws geprobeerd bij de traditionele processie van de schooljeugd naar het H.Hartbeeld in de pastorietuin. Je laat de tegenwoordige jeugd, voor al die uit de hoogste klassen niet zo ge makkelijk meer met een boeketje lopen. Of het gebeurt nogal schutterig.Voor- ai de grotere jongens lopen er mee als of ze d'r eerste aanzoek gaan doen. Toen kwam ergens vandaan het idee: Laten we het eens proberen met een eigen offertje, van eigen geld gekocht, in de vorm van fruit of snoep. Het be hoef; ni§t duur te zijn. In het kort: dit voorstel is gepropa geerd en goed geslaagd. De offertjes zijn gebracht en eenvoudig bestemd voor een goed werk De zieke medescholieren hebben er van geprofiteerd en met wat er over is staat Josje nu voor de deur van het ziekenhuis. Het is anders het weekje wel voor de school van Kethel, Dat de Rotlerdamsche Droogdok Maat- sthappü met de werf „De Nieuwe Water weg" aan de Wilhelminahaven grootse plannen heeft, wekte gisteravond in de gemeenteraad veel voldoening. Maar er werden toch wel enige bezwaren naar voren gebracht. Zo uitte mr. Engelsman (PvdA) bange vermoedens omtrent de situatie in de scheepsbouwindustrie. In verband hiermede wees hij op de moge- lükheid, dat hierdoor de R.D.M. in haar plannen gedwarsboomd zou kunnen wor den. alhoewel hü er aan toevoegde het nodige vertrouwen in het beleid van de directie te hebben, terwül de gemeente Schiedam een stok achter de deur heeft in artikel 15 van de voorwaarden der overeenkomst, Waarin bepaald wondt, dat bij in gebreke blijven van de R.D.M. de grond voor dezelfde prijs kan worden teruggekocht. De wethouder voor gemeentewerken, de hear Th. J. L. v. d. Beng, sprak in zijn beantwoording der verschiililendle door de raadslieden gesteddle vragen eveneens zijn vertrouwen uiit iin d'e directie van de R.D.M. De ond'erlhiandelinigen 'hebben twee Jaar geduurd en zijn begonnen, toen B en W. de directie gewezen hadden op het rounder wenselijke feilt, dat een zo groot terrein als dat van De Nieuwe Waterweg niet intensief werdgebruikt. Hierop rea geerde de directie met een groots plan, hiefweflk het college er van overtuigde, dat hiermede een Schiediams en tevens een nationaal belang gemoeid was. Ten aanzien van de vraag, of men niet viat meer voor de grand 'had! kunnen krij ger., wiees de wethouder er op, dat toen Schiedam voor de eerste maal grond aan Wilten/Fijenoord i.n deze contreien ver kocht, er 15 voor betaald werd. Bij een laters transactie was de prijs 21 en thans betaalt de R.D.M. 27 per vierkante meier. Men zou natuurlijk hebben kunnen wachten, in die hoop op een prijs, maar men ddene er rekening mede te houden, dat het Botlekgebied en Euro poort een grote aantrekkingskracht zullen gaan uitoefenen. De industrie verplaatst zich stee'd6 meer naar het westen. Wat oostelijker ligt, daalt gestadig in belang rijkheid. Men moet de ontwikkeling hier zien over een lange periode, waarin de conjunctuur aan wisselingen onderhevig zal zijn, maar waarin een goed gelelde maatschappij 'als de R.D.M. alleszins in staat zall blijken, aan eventueel voorko mende moeilijkheden het h'oofd te bieden. Wat de 'industriële structuur van Schie dam betreft, de uitbreiding van De Nieu we Waterweg zal geen eenzijdigheid: ver oorzaken, zoals deze vroeger heeft be staan. De gemeenteraad informeerde niet, wat er allemaal precies zal gaan gebeuren, blijkbaar vertrouwend op de stellige ver zekering van B. %n W., dat het om een werkelijk groots en alleszins verantwoord project gaat. Er mag hierbij nog wol aan getekend worden, dat het behalve meer werkgelegenheid ook meer mogelijkheden voor ten behoeve van de scheepsbouw, wenkende, plaatselijke industrieën zal scheppen. Nadat men het over de verkoop van 174.000 vierkante meter eens was gewor den, maakte de heer Van Woerkoim (VVD) bezwaar tegen de verikoop van 'anderhalve m2 aan de firma Bervoe'tS. Hierdoor zou volgens hem 'het verkeer bij het Heren pad bemoeilijkt worden. Wethouder v. d. Berg bestreed dit ten stelligste, waarna het desbetreffende voor. stel aangenomen werd. met de heer Van Weerkom tegen. De gemeenteraad besprak verder de oMroesitiing der waterleidingbuizen dit Is in Kethel reeds met succes gebeurd en de aanleg van verschillende speelplaat sen in Nieuwtl'anid, waarbij men te horen kreeg, dat er o.a. een komt tussen de Nieuwe D'amlaan en de bejaardenflat. Om overlast voor de bewoners daarvan te voorkomen, zal deze speelplaats terdege afgesloten wordien, waar dit nodig ds. Ook alle andere voorstellen, waarvan het merendeel door ons reeds gepubli ceerd werd, zijn door de gemeenteraad aangenomen, A; n belanghebbenden wordt 'in herin nering gebracht, dat morgen, zondag 26 juni, uit dankbaarheid voor de alleszins betere geslaagde bedevaart, om half tien dn de Havenkerk de hoogmis zal worden opge dragen tot intentie van alle pelgrims en hunne gezinnen. Wij maken de leden erop attent, dat maandag a.s. om 9 uur een mis in de parochiekerk wondt opgedragen, tot in' tentje van de leden. Dit ter gelegenheid van het feest van Mania van Ail'tijdktoren- de Bijstand, patrones van ooze afdeling. en waarschijnlijk ook voor meer scho len van Schiedam. Dezer dagen is mgr. M. A. Jansen de jeugd in Kethel komen vormen.. We hoorden, dat er in de Martinuskerk 138 en in de Jacobuskerk 132 vormelingen waren. In beide kerken is deze manifesta tie prachtig geslaagd. Wat er voor het onderwijzend personeel aan vastzit is meestal niet bekend. Wekenlang wordt er in alle klassen gestudeerd, zogezegd: In de klassieke talen. Het „Veni Crea tor'alle zeven coupletten! Het wel komstlied: „Sacerdos", dan nog het ,.Con firma hoe„Laudate Dominum" en dan nog enige latijnse gezangen voor het korte lof. Pal daarop bovenstaand H. Hartfeest en tot sluitstuk zondag a.s. de plechtige vernieuwing van de Doopbe lofte. Dit is natuurlijk alleen voor de hoogste klas. Nü nog een paar weken hard werken in de klas en dan is het zomervakantie. Wat dacht u van het vol gende. Er moet nog iets gebeuren bij het afscheidsfeest van de hoogste klas. De jon. gens moeten nog een week naar het Schoolbuitenhuis in Oosterhout. Er loopt een boekhouding voor de Schiedamse va kantieweek en weer een andere voor de ontspanning van de jeugd in het recreatie oord Gaat er nog een schoolreisje komen of nietenz enz.Daar tussendoor is het belangsrijkste gebeurd van wat er van de school verwacht wordt: de toela tingsexamens voor de diverse soorten vervolgonderwijs. Enfin, het feest van de ze morgen is sfeer- en zinvol geslaagd en de nog volgende acties zullen ook wel sla gen. Nog vier weken, dan kunnen de kna pen die nu hunkerend door de klasgor dijntjes gluren naar de hooiende boeren, vrij uitzwermen over de weilanden. Jam mer, het hooi zal dan al wel binnen zijn. In de tweede klass^ hebben zich na het vorige weekend geen grote verschui vingen voorgedaan. De verrassende o- verwinning van Schiedam op H.H.C.2 heeft ook geen verandering in de situa tie gebracht. Storks staat nog steeds onigesiaigen bovenaan, direct gevolgd door WVDHVDW. Sparta 3 staat een zaam in de middenmoot. De overigen nl. H.H.C, 2, T.I.W.. Schiedam en Rood wit vormen het laatste peloton. Het ligt dus in de lijn der verwachting dat er zondags een strijd zal ont branden om uit de gevaarlijke zone weg te komen. Bij Schiedam heeft coach Dick Molenaar zijn ploeg deze week in tensief laten trainen. Vooral het twee tal, Eddy Young de nieuwe werper en Wout van der Have de achtervanger, moesten nog even aan de nieuwe situa tie wennen. Zij zijn nu echter flink op elkaar ingespeeld. Joop Lupker die de vorige week de schrik van de HHC ver dediging was, zal zondag a.s. niet mee spelen wegens militaire dienst. Piet Tet- telaar zal nu kunnen bewijzen dat hij nog steeds de betrouwbare en actieve twee de- honkman van vroeger is. De hele Schiedamse honkbewaking is trouwens aan een Piet toevertrouwd. Piet van Ruiven le honk Piet Tettelaar 2e honk en Piet Cambeen 3e honk een gerouti neerd en sterk binnenveld dus. Met de wil om te winnen kan Schiedam voor een verrassing zorgen, maar het zal een zwa re opgave zijn tegen het sterke W.V.D. H.V.D.W. De wedstrijd zal_ om 2 uur op Harga worden gespeeld. Voor de honkbal liefhebbers in Vlaar- dingen een gunstige gelegenheid een pit tige wedstrijd te zien. Het honkbalveld van Schiedam ligt naast het Park Nieuw iand. Wegenis 1'amigid'uriige en trouwe dienst wenden de heren R. C. Steens en H. J. T.tdo, beiden werikzaam bij de Nederland- sche K'liiinknaigelifiabriek alhier begiftigd met de ene-medialilMc, verbonden aan de Orde van Oranje-N'aBSaiu, dn brons. De biurgemieesiter reikte deze onderscheidin gen 'hedenmorgen ten etadhuiize aan be trokkenen uit. De leidster van de Schiedamse Ballet school. Peggy van Ham, organiseert a.s. 'maaindiag in gebouw „Irenle" 'n feestavond ten bate van het Prinses Beatrixfonds. Bij het samenstellen van het programma ls niets achterwege gelaten om tot een voor ieder zo aantrekkelijk mogelijk ge heel te 'komen. Het eerste gedeelte van de avond wordt besteed aan een openbare balletles, die, juist omdat deze kunst vorm i,n Schiedam nogal tot de stiefkin deren behoort, voor velen zeer interessant kan zijn. Na de pauze brengt men een ge varieerd programma, waaraan vele be kende artiesten en ensembles van „d'Op- ze fiïm*""in h*e*t Monopote^ThettTr. Ze fecbte Amateur" hun medewerking ver- h ft d voiepnrip inhnuri- lenen. De avond wordt besloten met een neelt ae V0Igencie mnoud. Aan boord van het Canadese vliegtuig dat van Winnipeg naar Vancouver vliegt, bevinden zich Ellen Stryker, haar acht jarig zoontje Joey en haar man Ted. El len, die tot. de conclusie is gekomen, dat haar huwelijk een mislukking is gewor den, heelt de knoop doorgehakt en is met Joey naar het vliegveld gegaan om naar Vancouver te reizen. Ted is er diep van onder de indruk dat zijn vrouw van heni wil scheiden en gaat haar achterna. Hij komt nog juist op tijd bij het vliegveld aan om met hetzelfde toestel, waarin zijn vrouw en zoontje reeds gezeten 'zijn. mee te reizen. In de laatste wereldoorlog was Ted gevechtsvlieger en tijdens een bombardement heeft hij door een foutie ve beslissing zijn eskader de dood inge jaagd, terwijl hij zelf, hoewel zwaarge wond, aan de dood wist te ontsnappen. Deze kwellende herinnering kan hij sinds het gebeurde niet meer van zich afzet ten. Dit is ook de oorzaak geweest, dat hij na zijn herstel maatschappelijk niet meer behoorlijk aan bod wist te komen, waardoor hij van zijn vrouw en zoontje vervreemdde. Tijdens de vlucht wordt door de stewar dess een maaltijd geserveerd. Kort hier na wordt Joey niet prettig en ook de ge zagvoerder en de tweede vlieger wor den ziek, evenals ongeveer de helft van Ralph Anderson is een advocaat, die op een zekere dag door een bende misda digers wordt gebruikt. Hij is afkomstig uit het kleine stadje Tula, dat aan de rand van de Zuidelijke Calif ornische woestijn ligt. In deze plaats is zijn vader sheriff en zijn broer Tippy is diens plaatsvervanger. Tippy is getrouwd met Linda, de vroegere geliefde van Ralph, aan ,wie zij eigenlijk nog altijd haar hart verpand heeft, vooral ook omdat haar leven met Tippy niet gelukkig is. Ralph is, voornamelijk door zijn lang durige afwezigheid, zowel van zijn stren ge vader als van zijn opstandige broer vervreemd. Victor Massonetti, de leider van een bende misdadigers, wordt door de politie gezocht en op zijn hoofd is een zeer hoge beloning gesteld. Hij wil proberen naar Mexico te ontsnappen en voor dit doel heeft de bende Ralph Anderson in de arm genomen omdat Tula een klein, veraf gelegen dorp is met een vliegveld, van waar Massonetti zal kunnen ontsnappen. Ralph wordt gedwongen zijn vader, de sheriff, te vragen zijn mannen van het vliegveld weg te halen, zodat de vlucht ongestoord zal kunnen plaatsvinden. Daar hij inziet dat het leven van zijn zoon Ralph in gevaar is, geeft de sheriff toe en beveelt zijn mannen terug te keren naar zijn kantoor in het centrum van de plaats. Dit is het begin van een spannend gebeuren. Toegankelijk voor personen vanaf de 18 jaar*. Van maandag t.m. woensdag gaat de- echte Amateur" hun medewerking ver enen. De avond wordt besloten met een bal, verzorgd door het Tony Dennis Quar tette. Kaarten voor deze feestavond zijn verkrijgbaar bij het V^V.V.-kantoor en aan de zaal. Aanvang 8 uur. GEBOREN: Robert, z. v. A. Manders en C- Meeder; Johanna A., d. v. J. P. C. Se- brechts en H. C. de Raaij; Albertus, z. v. J. Klaasse en E E. van Santen; Gertine J., d. v. P. Vonk en H. Lucas; Beatrix, d. v. A. L. van Tol en Th. C. Stevens; Hans R. z. v. J. Korevaar en E. M. Baggen; Menno, z. v. M. Kamp en J. van Noortwijk; Ma rian, d. v. W: Scheenloop en M. S. Gödde; Jan, z. v. J. van Zelm en P. van IJperen; Bcrnardus z. v. H. J. Schaap en G. Th G. Ronteltap. OVERLEDEN: L. van Eijk, 71 jr, echtg. van F. Kooij; J. Bezemer, 67 jr. echtg. van J. Dijkhuizen; J. S. Ooms, 84 jr; Th. J. H. Collignon, 80 jr. Op de hoek van de Overschiesestraat en de Singel is gistermiddag de 14-jarige Tonnie Palm uit Rotterdam met zijn fiets geslipt en gevallen. De jongen liep een lichte hersenschudding op, waarvoor hij in de Dr- Noletstichting is behandeld. de passagiers, tengevolge van voedsel vergiftiging. Een van de passagiers, Dr. Baird, richt zich tot zijn medereizigers en vraagt of er misschien iemand aan wezig js, die een vliegtuig kan besturen. Ofschoon hij vroeger uitsluitend met klei ne gevechtstoestellen heeft gevlogen en dus volkomen onbekend is met de grote viermotorige verkeersvliegtuigen van tegenwoordig, neemt Ted het toch op zich de taak van de vliegers over te nemen en te trachten het toestel veilig naar Van couver te vliegen. Het lukt hem en hij wint vrouw en kind terug. K.F.C.; 14j. Mike Todds bemoeienis met Jules Ver ne's REIS OM DE WERELD IN 80 DAGEN nam meer dan tien jaar ge leden een aanvang, in 1946. Als be faamd producer van Broadway-shows bereidde hij een musical voor op dit thema Cole Porter schreef de muziek en Or son Welles was gecontracteerd voor de hoofdrol Het kostte Mike 40.000 dollar, vóórdat hij het Scanario las en ging vre zen, dat de affaire een „flop" zou wor den. Hij wierp zich op andere Broadway projecten, had een eerste hand bij de opnamen van de inderdaad gigantische „This is cinerama-gebeurtenis hij filmde met zijn zoon samen elf van de dertien acten en verklaarde toen: We kunnen niet eeuwig een rutschbaan ver filmen en in de kanalen van Venetië blij ven rondhangen Er moet een situatie geschapen worden, waarin iemand zegt: „Ik hou van je". Mike wilde een speel film maken. En de onderneming kon uitstekend opgehangen worden aan dat avontuur van tien jaar geleden, waar bij het mogelijk wa« die 40.000 dollar terug te verdienen, met inzet dan van X miljoen. De zesendertigjarige Engelse regis seur Michael Anderson (van „Th dam- busters" en „Yangtse incident") was oorspronkelijk door Todd aangezocht om het deel van het verhaal dat zich in Engeland afspeelt te verfilmen. Zijn werk maakte zo'n indruk op Todd, dat deze hem voor de hele film engageerde. Voor de muziek werd Victor Young uitgenodigd. Ysung, die de muziek voor niet minder dan driehonderd films schreef was tevens de componist van o.a. „Sweet Sue" „My foolish heart" en „The old man of the mountain". Voor „80 da gen'', waarin de muziek een hijzonder be langrijke en opvallende rol speelt, arran geerde hij o.a. „Brittania rules the wa ves" en componeerde hij „In 80 days around the world". Men kan er in het Passage Theater veel genoegen van be leven KFC 14 jaar. Josje Kamps kreeg een hartelijk bedankje van de zuster van de kinderafdeling der Dr. Noletstichting. Gistermiddag verzamelde zich een tal rijk gezelschap in het consulatiebureau voor de T.B.C.-bestrijding aan de Stad houderslaan. Hier werd tijdens een korte, sobere plechtigheid dé eerste steen ge legd voor het te bouwen nieuwe consul tatiebureau. De voorzitter der Zuidhol landse vereniging tot bestrijding der tu berculose, dr. C. de Langen, sprak in zijn inleiding zün voldoening uit over het gro te aantal aanwezigen, hetgeen hij des te venhlij'dender achtte, daar het district Schiedam, door snelle bevolkingsaanwas en wisselende structuur, een bijzondere plaats in de TBC-bestrijding in-neemt. Me de daarom, aldus spr„ is het verheugend, dat het consultatiebureau binnenkort iri een passend, permanent gebouw gehuis vest zal kunnen worden. Lange tijd heeft men zich moeten behelpen met de (overi gens eeer gewaardeerde) gastvrijheid van de Dr. Noletstichting, doch nu -is het tijd stip bereikt, dat men binnenkort geheel zelfstandig en geoutilleerd gehuisvest zal zijn. Dit is voor een niet onbelangrijk ge deelte te danken aan de medewerking van gemeentewege, waarvoor spr. wethouder Sabel, die de plechtigheid bijwoonde, har telijk dank zegde. Een ander woord van dank richtte dr. De Langen tot de ver tegenwoordigers der verschillende over heidsinstanties, voor de prettige samen werking, die men steeds had mogen onder vinden. Een apart woord van waardering wijdde spr. aan dr. In 't Veld, inspecteur van de Volksgezondheid, die uitgenodigd was de steenlegging te verrichten. Spr. zag in dit feit de mogelijkheid om publiek van deze verdiensten een bewijs te geven. Voorts memoreerde dr. De Langen de na gedachtenis van de in 1947 gestorven pio nier van de TBC-bestrijding, dr. J. H, Wagener. Reeds lang koesterde men de wens, deze nagedachtenis op verantwoor de wijese te eren. Diiit kunnen wij, al dus spr., nu doen door zijn naam te ver binden aan het thans te stichten gebouw. _Na deze inleiding begaf het gezelschap zich naar het bouwterrein, waar dr. In 't Veld de steenlegging verrichtte. Terug in het consultatiebureau, richtte dr. In 't Veld enkele woorden tot de aanwezigen. Hij wenste het verenigingsbestuur geluk met deze bereikte mijlpaal in de geschie denis der Schiedamse TBC-bestrijding. Hoewel TBC als volksziekte in vele op zichten is teruggedrongen, blijft grote waakzaamheid toch geboden. Aan de hand van enige cijfers toonde spr. aan. dat van een bedwongen-zijn van deze ziekte nog geen sprake kan zijn. Grote bewondering koesterde spr.. voor het werk en de toe wijding van zr'. Wagener, dlie dezer dagen afscheid neemt van haar werk bij de TBC-bestrijding. Het was hem een groot genoegen, dat haar grote verdiensten, waarmede zij de voetsporen van haar va der volgde, nu beloond konden worden. Namens de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, kan dr. In 't Veld namelijk .mededelen, dat zr. Wagener de ere-medaille in goud,' verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend was. Een hartelijk applaus onderstreepte deze mededeling. Als laatste spreker voerde wethouder Sabel het woord, zijn dank uitsprekende voor de woorden van erkentelijkheid, die men tot hem gericht had. Al waren de door de gemeente verleende faciliteiten verre van eenvoudig, aldus spr., toch waren de gebrachte offers zeker gerechtvaardigd t» noemen, gezien het grote belang, dat er mee gediend wordt. Passage-theateri De reis om de wereld in tachtig dagen (14 jr) t/m donderdag avond.. In verband met de lengte van de film, dagelijks, ook zondag, 2 en 8 uur. Monopole-theater: vrijdag t/m zondag: Valstrik (18 jr); dag. 2, 7 en 9.15, zond. 2 4.15, 7 en 9.15 uur; van maandag t'm woensdag: 714 antwoordt niet (14 jr); don derdag: De beste jaren van ons leven (volw.) 2, 7 en 9.15 uur. R-K LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK ST-LIDÜINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassen tot 10 juli ge sloten. Jeugdbibliotheek: wo. 2—4, do. 45 eü 1 3, 14 jaar en ouder ook woened. van 87.30 uur. Jeugdleeszaal: dl. do. vr. van 4—5.30 u. Uitleenpos; Molensingel Noodkerk Ke thel. di. 48 uur. Filiaal Nieuwiand Wijkgebouw Dr. Wi- boutplein (zijlngang) jeugd wo. 130—3 u volw. wo. en vr. 7—8.30 uur. Uitleenpo6t Emmaetraat 3: ma. 7—8 uur Kerk weg 46. zondag 11.30 tot 12.30. R--k. Plattelandsbibliotbeek uitleenpost Kerkweg 46. zondag 11.30—12.30. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr. Meijer, Swam- merdamsingel 43; tel. 69696: dr. Junge- rius, Jacob Catslaan 8. tel. 67355: dr. Klomp, Juliana van Stolbergstraat 5, tel. 69952. De medische zondagsdienst duurt vanaf zaterdagmiddag 1 uur t/m zondagavond 12 uur. Apotheek Westendorp, Singel 83. De wij kverplegingdienst Yan het wit_ Gele Kruis: zr. De Bruin, Burg. v. Haar- renlaan 893, tel. 65255. Het Kraamcentrum door zr. De Koning Ph. v. Bourgondiëstraat 21, tel. 63334 b.g.g. 69411. ZATERDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Estrada (Sowjet-Russisch Variété). ZONDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Mama San (Toneelgroep Theater). MAANDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Nederlands Ballet. BIOSCOPEN ROTTERDAM Van 24 tot en met 30 juni. Arena: Wapens voor Mexico (18 j.); Ca pitol: 08/15 Deel II De Oorlog (volw.), do. Johnny Guitar: (volw.); Centraal: De mummie (14 j.): Cinema-AD: Me:sjes van de Mambo-bar (ontoelaatbaar); Colosseum: Schwarze Nylons, heisze Nachte (volw.); do.: Moutairde van Sonansee (a. 1.), za. zo. 2: Pijn en gijn in de kazerne (a. 1.); Har- mede: Spionagecomplot in Hongkong (14 3-). di. en do.: The dambusters (14 j.); Lumière: La dolce vita (str. volw.); Luxor: Zij sloegen en zü kusten hem (18 j.); Me tro: Salomo en de koningin van Scheba (18 J.); Prinses: De man met de regenjas (14 j.), do.: Als ouders slapen (18 j.), za. zo. 2: Vier rakkers in een oude jeep (a. 1.); za 24: Jacht zonder genade (18 j.); Rex: Revolverduell'isten (14 j.), do.: Het uur der schande (volw); Thalia: Faja Lobbi (a. 1't Venster: De muis die brulde (a. 1.); Victoria: Porto Fino, paradijs der lief de (str volw.), do. 2 en 8: On the water front (18 j.), zo. wo. 2: Een slippertje naar de maan (a. 1.) en Te*pv*sie- Een wereldmerk. ^,25 jaar ervaring in precisiewerk. klasse apart, waarmee wij reeds jaar de beste ervaring hebben. Piano- en Orgelhandel ^SINGEL 114-116 - SCHIEDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3