Land vol scherpe tegenstellingen •ga®verHijf-g^zafeel+iooo extra juffen! Regiment Yan Heutsz viert tienjarig bestaan Kolonel A. C. v. d. Meij de nam het commando over Europees Lekenapostolaat 11 VEERTIEN DAGEN VORSTELIJKE VACANTIE R12 PAREN TIJDENS DE SPELEN IN ROME haast U... nog gelagen... Groots militair feest in Schoonhoven Pogingen tot nadere samenwerking V; «s Melk wordt zondag een cent duurder BIJ ZILVERRIVIER WAS GEEN ZILVER TE VINDEN.... De man Frondizi m In ivest-Nederland Consumptie in april gestegen ZATERDAG 2 JULI 1960 Argentinië, het land der Gaucho's, is ook het land van de ivereldstad Buenos Aires (Goede Luchten). Deze twee uitersten verklaren in be langrijke mate de merkwaardige tegenstellingen, die het op schier elk gebied oplevert: zowel in het culturele, sociale als politieke leven en in zijn industriële ontwikkeling. Het land, aan welks hoofd thans de professorale Frondizi staat en dat zich momenteel zozeer in het brandpunt der belangstelling bevindt, vanwege de affaire- Eichmann beschouwt zich als politiek een der vooruitstrevendste staten van de beide Amerika s, terwijl het zich tegelijkertijd pas kort geleden slechts met moeite aan een harde dictatuur ont. worstelen kon, waarvan de dreiging nog steeds over de Pampa's hangt. Het Peronisme is er nog lang niet uit de weg geruimd en ook de om standigheden, waardoor het Peron mogelijk was, over de schouders der „decamiciados"de hemd- lozen ofwel proletariërs, naar de hoogste top te klimmen en zijn vrouw Evita als een soort keizerin te doen leven, zijn nog vrijwel dezelfde. Er is een snelle industriële ontwikkeling aan de gang, ook in het binnenland en de Gaucho's zijn tot verdwijnen gedoemd,de eindeloze Pampa's worden over belangrijke uitgestrektheden in cul tuur gebracht, maar de arbeidstoestanden zijn er volgens Wcst-Europese. begrippen nog treurig en er bestaai een schrille tegenstelling tussen rijk dom en armoede. Desondanks was Argentinië de eerste republiek in Zuid-Amerika, de eerste S]>aanse kolonie, die zich van het moederland af scheidde, toen dit niet in staat-bleek, het tegen de Engelsen te beschermen. Van Argentinië uit werd in belangrijke mate de grote vrijheidsstrijd der Zuid-Amerikaanse gewesten geleid. Het was in het begin van de vorige eeuw een broeinest van revolutionairen, voor wie de gebeurtenissen in het einde van de achttiende eeuw, toen de Engel, se koloniën in 2Voord-Amerika zich van hun moederland vrijvochten en de Franse revolutie impuls was geiveest, om te trachten, een eigen, nationale staat te grondvesten, waarover toen maals in de andere delen van Zuid-Amerika nau welijks gedacht werd. In dit Argentinië wonen in enkele uithoeken de Querandiès Indianen* een dier oorspronkelijke Zuidafrikaanse volken, waarvan men de oor sprong nog steeds niet heeft weten te achterhalen. Maar tevens heeft er zich vooral in deze eeuw een bevolking ontwikkeld, goed deels van Europese afkomst, Latijns van ras en taal, met een grote kern van er sinds lang wonende Spanjaarden en in onze dagen ge- immigreerde Italianen, welke laatsten heden ten dage ongeveer 60°!o der totale bevolking uitmaken, die nog wordt aangevuld met ele menten uit tal van landen. De naam Frondizi is zuiver Italiaans en president Frondizi maakt er ook allerminst een geheim van, dat hij van Italiaansen bloede is, ofschoon in het land geboren. Het is geen wonder, dat mén er anders denkt dan in de Verenigde Staten of in West-Europa en veel vrijer tegenover de rest van de wereld staat, zonder knellende banden. Er valt geen te grote invloed van het ene of het andere moederland te constateren, hoogstens een vriendschappelijke voorkeur. Maar het is althans van Argentijns standpunt gezien helemaal niet vreemd, dat men in Buenos Aires zeer ontvankelijk is voor de recente toenade ringspogingen van Sovjet-Rusland. Men acht er zich noch aan Ame rika, noch aan Europa gebonden en ziet in het Kremlin nauwelijks een territoriale bedreiging. ln een der armenwijken van Buenos Aires 1 Een ivolkenkrabher in Buenos Aires Observator 0 R A N i E B 0 0 M's 0 LYM PIADE-PRfJSVRAAG fH Haast U! 12 juli Is beslist de sluitingsdatum van de grote ORANJEBOOM OLYMPIADE PRIJSVRAAG. DIT BEHOEFT U SLECHTS TE DOEN! Van 28 aug. t/m 11 sept. 14 dagen gratis vacantia in Rome! Doe mee... en win 20'n reis! opnieuw met goud bekroond! ÉÉÉ^pt^^ 3 Muziek maakt Uw leven rijker Argentinië als Nieuw-Engeland Men zou Argentinië het Nieuw Enge land van Zuid Amerika kunnen noe men al heeft het tot voor kort het lot gedeeld van het grootste gedeelte van de westelijke kust van Zuid Amerika, die eeuwen lang verwaarloosd werd. Toen er langs de Rio de La Plata, zo gedoopt, omdat de Indianen er zilveren sieraden droegen, geen zilver uit de grond te ha len viel het was gebleken, dat de sie raden door handel uit het verre Peru ver kregen waren concentreerden de Span jaarden zich op de westkust, waar de goudschatten der Inca's hen lokten. Doch ook voor de komst der Europea nen was dit gedeelte een uithoek. De gro te beschavingcentra ontstonden aan de westkust en strekten hun invloed niet naar het gebied langs de Atlantische Oceaan uit. Overblijfselen van grote be schavingscentra zoals Midden Amerika en de westkust bezitten, biedt Argentinië dar. ook niet. Het was in de vorige eeuw even dun bevolkt als het Noord Ameri kaanse Westen, maar. om ons bij de ver gelijking met Nieuw Engeland te houden, het ziet er naar uit, dat van Argentinië uit het binnenland van Zuid Amerika, al of niet in samenwerking met Brazilië, ten siotte ontsloten zal worden. Dit binnen land is zo groot als een werelddeel De naam Argentinië is afkomstig van Argenteus Fluvius ofwel Zilveren Stroom Zo werd de door de Spanjaarden ontdek te rivier herdoopt, door de zeevaarder Cabot, die haar in het Spaans Rio de la Plata noemde, welke naam later op de antieke kaarten als Argenteus Fluvius werd aangegeven. Maar zoals we ge- zier. hebben, ten onrechte, want er zat in deze contreien geen zilver, laat staan goud in de bodem. Het gebied, thans Ar gentinië geheten, werd later door de Spanjaarden nog al eens bestuurlijk door elkaar gegooid. Het noordelijke gedeelte heeft een tijdlang deel uitgemaakt van het onderkoningschap van Peru. Argentinië's onafhankelijkheid was de eerste poging der onder Spaans gezag levende Amerikaanse kolonies, op eigen benen te staan. Een Engels eskader maakte zich in 1806 van Buenos Aires meester. De Spaanse gouverneur deed niets, om het te verdrijven, hetgeen een sterke verzetsbeweging tengevolge had, Onder aanvoering van Santiago de Li- niers, thans een nationale held. slaagden de Argentijnen er door eigen kracht in, de Engelsen te verdrijven. Toch spraken ze van een Reconquista, een herovering, Echter niet lang. Hun succes had hun ge- voei van eigenwaarde niet weinig ver hoogd. Ze voelden zich voorts door het moederland Spanje in de steek gelaten. waarbij inmiddels nog kwam, dat dit door Napoleon onderworpen werd, die zijn broer Joseph Bonaparte op de Spaan se troon zette Joseph eiste van Buenos Aires erkenning van zijn gezag. Men moest in Argentinië derhalve kiezen tus sen trouw aan de koning van Spanje of, onderwerping aan de nieuwe heerser. Na enige aarzeling werd besloten, het gezag zelf in handen te nemen en op 25 mei 1810 werd Argentinië's onafhanke lijkheid uitgeroepen, ofschoon men de souvereiniteit van de Spaanse koning nog wel bleef erkennen. In die tijd be hoorden Uruguay en Paraguay nog tot de kolonie Argentinië. Maar de bewoners gingen niet met het optreden van de nieuwe regering in Buenos-Aires akkoord en gaven zelfs doortocht aan de troepen van de onderkoning van Peru. De „op standelingen" wisten zich echter te hand haven. Ze hadden uitstekende aanvoer ders en onder hen bevond zich de later in de bevrijdingsgeschiedenis van Zuid Amerika beroemd geworden generaal José de San Martin. Het was deze ener gieke soldaat, die besloot de onafhanke lijkheid van- zijn land voorgoed te waar borgen, door de onderkoning in zijn hol aan te tasten en buiten spel te zetten. José. de San Martin hield sinds gerui me-tijd voeling met andere Zuid-Ameri- kaanse revolutionairen, o.a. met de la ter nog beroemder geworden Venezue lan Simon Bolivar, een even goed krijgs man als staatsman, voor wie het vast stond, dat slechts een algemeen en goed geordend optreden tegen Spanje tot goede resultaten kon leiden. Men hoopte aan vankelijk op steun uit de Verenigde Sta ten. Maar die lieten verstek' gaan. Het zag er lelijk uit, toen Spanje na de val van Napoleon zich opmaakte, om zijn ge zag in Zuid Amerika te herstellen. José de San Martin liet zich echter niet ont moedigen Hij trok de Andes over naar Chili en bijgestaan door Chileense op standelingen, wist hij de troepen van de onderkoning en de trouw gebléven bewo ners te verslaan. Hierna rustte de San Martin in Chili een kleine vloot uit. Ze kreeg tot taak, de naar Peru onder weg zijnde Spaanse Vloot tegen te hou den Dit lukte. Dg Spanjaarden werden tot de terugtocht gedwongen en nu was over zee de weg naar Peru, het bolwerk van het Spaanse gezag open De Argen tijn zuiverde de kust van de Stille Oceaan van de laatste resten dcr Spaanse kolo niale troepen. In 1822 vond er in Venezue. la dat inmiddels eveneens bevrijd was, een ontmoeting plaats tussen de San Mar. tin cn Simon Bolivar, waarna het werk der consolidatie een aanvang nam José de-San Martin, meer soldaat dan politi- cus en staatsman, trok zich daarna te rug en ging in Europa rustig leven, het grote werk aan Simon Bolivar overla tend Deze moest nog enkele malen tegen dc Spanjaarden optreden Het zou hem wellicht toch niet gemakkelijk gevallen zyn de macht van Spanje te weerstaan, indien president Monroe van de Verenig» de Staten jn 1823 niet zijn vermaarde -Vlonroeleer had afgekondigd, waarin verklaard werd, dat elke poging van een Europese mogendheid, om daar, waar de volken van de beide Amerika's hun onafhankelijkheid bevochten hadden, het verloren gegane te heroveren, op de te genstand der Verenigde Staten zou stui ten. Dit was nu in elk geval een uiterst waardevolle bijdrage van Uncle Sam in de onafhankelijkheidsstrijd der Zuid Amerikaanse landen. De jonge republiek Argentinië moest al dadelijk moeilijke tijden doorstaan. Het viel niet mee, op eigen benen te staan. Al voelde men dan tamelijk natio naal, een werkelijk nationale gezindheid en een bereidheid om offers voor het welzijn van de nieuwe, eigen staat te brengen, moesten zich nog baanbreken. Op het platteland ontstond wrevel tegen over de, de lakens uitdelende, steden en in Buenos Aires laaide steeds heviger de strijd tussen de verschillende groepsbe langen op. De eerste president. Rivada- via, slaagde er niet in, de nodige orde te scheppen. Uit de chaos, die aldus ont stond, steeg een dictator omhoog, de ten onzent door Albert Helman in een roman beschreven Manuel Rosas. Alc gevolg van diens vaak meedogen loos optreden bleef inmiddels de eenheid bewaard. Pogingen tot afscheiding hier en daar werd de kop ingedrukt en in 1853 kreeg Argentinië zijn grondwet, die pas in 1949 door een nieuwe vervangen werd. We behoeven hier niet de bewogen geschiedenis voor, tijdens en na de dic tatuur van Peron weer te geven. Ze is van te recente datum. Donderdag kon men lezen hoe dr. Arturo Frondizi, een politicus met professorale gaven en niet alleen een theoreticus, doch ook een praktisch aangelegd man, de taak op zich nam, de door de verdreven dictator achtergelaten chaos te redderen en het land financieel en economisch weer op de been te helpen. Als president valt het Frondizi gemak kelijker een eigen koers te varen en het programma van zijn partij vrijwel te la ten voor wat het is. Men verwijt hem nu alweer dictatoriale neigingen en het ge heime voornemen Peron weer op het kussen te willen brengen, doch als zeker kan worden aangenomen, dat dit emi nente Zuidamerikaans staatshoofd, een man van bijzondere allure, die thans ons land komt bezoeken, in de eerste plaats het welzijn van zijn vaderland nastreeft en met open oog, niet verblind door par tijpolitieke. overwegingen, de mogelijk heden onderzoekt, welke aanwezig zijn om de belangrijke positie welke zijn land in '1 Zuidamerikaanse bestel inneemt, te verstevigen en tot de grondslag voor 'n nieuwe toekomst en 'n toekomstige al gemeen welvaart te maken. Tekenen we ten slotte aan.>. dat de metropool Buenos Aires. waar hij de politiek van zijn land leidt, volgens de volkstelling van 1957 vijf miljoen inwoners telt. Argentinië, dat wat het klimaat betreft, de subtro- pen in het noorden en in 't zuiden de bar re kou van 't Zuidpoolgebied kent (Vuur land) en in Patagonië een reserve bezit, welke nu reeds de zozeer begeerde olie oplevert. En in de Andes heeft het een der indrukwekkendste bergketenen ter wereld. Aan de voet er van liggen rijke lagen delfstoffen en wordt de wijnbouw en de fruitteelt op grote schaal beoefend. Op de Pampa's graast 34 miljoen stuks vee. Dit zijn slechts enkele facetten van een nationale rijkdom, waarvan de ex ploitatie nog aan het begin staat. i i 4 Vermeld op een briefkaart van 8 ct. welke sporten zijn afgebeeld. Maak met hoogstens 25 woorden deze zin af en schrijf die op Uw briefkaart. NA SPORT DRINKT IEDEREEN MET VEEL PLEZIER... Plak naast de adreszijde 3 Oranje boompjes uit het etiket of 3 bon netjes die U in Uw café bij Uw glas bier krijgt. Vermeld Uw naam en adres en zend vóór 12 juli Uw kaart naar het Prijs vraag Bureau Laurens A. Daane - Postbus 1450 Amsterdam. U kunt net zoveel inzenden als U wilt! Aangezien deze-reizen reeds verleden jaar werden gereserveerd kunnen de hoofdprijzen niet in een andere vorm worden toegewezen. ieboom Het tienjarig bestaan van i*gt regiment Van Heutsz, de traditicdragen van het Voormalig Koninklijk Nederlands Indisch Leger, is vrijdag op luisterrijke wijze in Schoonhoven gevierd. Samenvallend met deze herdenking, werd ook plechtig af scheid genomen van kolonel Chattelin, de regimentscommandant van „Van Heutz", die nu is ingedeeld bij de inspectie infan terie en die wordt opgevolgd door een vroegere garnizoenscommandant van Schoonhoven, kolonel a. C. v. d. Mejjde, voorheen commandant van de 33e ge vechtsgroep te Vught. de muziekkapel van de Limburgse Jagers, die in Schoonhoven ook geen onbekende is.- Daarna was er in de A-barakken een receptie, die werd bijgewoond door on geveer 350 personen. Onder hen waren ook afgevaardigden van Bronbeek1 ge kleed in het oude kolonialen kostuum. Deze deputatie stond onder leiding van generaal Van Zanten, de bevelhebber van Bron beek. Door deze deputatie werd aan het Van 16 ttot 20 september zal in Ko penhagen een aantal katholieke figuren uit Europa bijeen komen, om te spreken over de kansen ift hoever op Europees plan nadere samenwerking op het ge bied van lekenapostolaat te verwezenlij ken 's. D; eerste twee dagen zijn gewijd aan de s.i ai en werking van het lekenaposto laat tussen de landen onderling, waar toe de nodige vergelijkingen zullen wor den gemaakt. De derde dag komen de typisch Eu ropese problemen aan de orde, vooral die welke door de nieuwe Europese structuren en gemeenschappen ontstaan zijn. Daartoe behoort ook de zielzorg in Europees verband, waarover het Cen traal Comité der Duitse katholiekenda gen zijn bevindingen tijdens het Eucha ristisch Congres in M nchen opgedaan zal rapporteren. Het gaat daarbij voor namelijk om resultaten van het voor bereidend wetenschappelijk onderzoek naar de taken der Kerk in het nieuwe Europa voor zover zij de zielzorg. de maatschappelijke verhoudingen en de cultuur betreffen. Gesproken wordt dan ook over de ont vangst van studenten uit niet-Europese landen en over de hulpverlening aan die landen, die als ontwikkelingsgebie den bekend staan. Tenslotte zal op de vierde dag onder ogen worden gezien. hoe het Europese lekenapostolaat in Europa kan samen werken met de internationale katholieke organisaties en met het Internationaal Congres voor Lekenaposolaat. Er js slechts een beperkt aantal perso nen uitgenodigd tot dit Congres., dat uitgaat van het Permanent Comité voor Congressen van Lekenapostolaat, dat te Rome gevestigd is en onlangs interna tionaal samengesteld is. regiment een fraai portret van „Kareltje Eenoog" aangeboden. De naam kareltje Het feest begon eigenlijk donderdag- Eenoog moge wat vreemd in de oren klin- i i i i - - I iron ir, wi 11 j L.'r li avond al een beetje, toen op het Schoon, hovense stadhuis een deputatie van de militairen werd ontvangen. Hierbij was ook tegenwoordig de gemeentesecretaris van Amsterdam, de heer v. d. Berg, die optrad als afgezant van de garnizoenen waar onderdelen van het regiment Van Heutsz zijn gevestigd. In Schoonhoven be vindt zich de instructiecompagnie, die iedere twee maanden nieuwe lichtingen militairen opleidt, om deze door te zen' den naar de andere Van Heutszgarnizoenen de zogenaamde parate onderdelen. Pantervel, Burgemeester Aten sprak een begroe, tinswoord en memoreerde daarbij de goe de betrekkingen tussen burgerlijk en mi litair Schoonhoven. Hierna schonk een deputatie uit de burgerij aan de regiments commandant, kolonel Chattelin, een mooi pantervel en een niet minder fraaie tam- bourmaitre-staf. Dit geschenk van de bur gerij. waarin door de gemeente Schoon, hoven een bedrag van vierhonderd gulden was bijgedragen, vormt een onderdeel van de actie, die gaande is om de tamboers van het regiment in een ceremonieel tenue te steken, Hierna bood de gemeente-secretaris van Amsterdam, de heer v. d. Berg, het regi ment een bedrag van 1400,aan voor hetzelfde doel, welke gift was' bijeenge bracht door de burgerij van de verschil lende garnizoensplaatsen in Nederland, waar onderdelen van het regiment Van Heutsz zijn gevestigd. Commando-overdracht Vanmorgen om tien uur vond de over dracht van het regimentscommando plaats, die voor kolonel Chattelin het afscheid van, maar voor kolonel v. d. Meijde een terugkeer in Schoonhoven betekent. Na de commando-overdracht defileerden de troepen in de Schreuderstraat, welke pa rade werd gevolgd door een mars door Schoonhoven, waaraan ook werd deelge nomen door het eigen tamboerskorps sn Ongekende mogelijkheden met het electronlsche «me- rikaanse Baldwin orgel. Door productie van 27* stuks per dag duizenden guldens goedkoper Baldwin 2 klavieren met pedaal vanaf f 4895.- Emlnent. electr.. I klavier, f 495.-. f 795,-. f 1295.- Credlet-service 49 maandelijkse termijnen VRAAGT BROCHURE VAN NEOERLANDS GROOTSTE ORGELCOLLECTIE Bodegraven, Tel. 01726-2188 ken, in militaire kringen is hij 'welbe kend, want Kareltje Eenoog was de be roemde generaal K. v. d. Meijden, de strij der van Atjeh, die later werd opgevolgd door generaal Van Heutsz. Kolonel Chatte lin nam dit fraaie geschenk in ontvangst uit handen van generaal Van Zanten. Als persoolijk geschenk kreeg de scheidende regimentscommandant van de nieuwe com mandant v. d. Meyden een vaan, waarin het wapen en de periode van kolonel Chattelins bevelhebberschap. Geschenken Hierna bood de oudste officier van het regiment Van Heutsz, garnizoenscomman dant van Schoonhoven, overste Vennik, namens het regiment, alsmede namens het burger- en keukenpersoneel, de schelden de commandant een filmtoestel aan. Me vrouw Chattelin en mevrouw v. d. Meijde werden verrast met mooie ruikertjes bloe men. Een leuk ogenblik was het ook, toen de sergeant Van Rooyen de commandant een mooi, zelf geschilderd wandbord aanbood met het wapen van „Van Heutsz". Een en ander gevat in een buitengewoon mooie cassette. Dit geschenk was bedoeld voor het gehele regiment. Een ander prachtig geschenk was een door de soldaat Huizer vervaardigd wa pen van Van Heutsz. Na deze gulle gebaren kwam de presi dent van de Vereniging van Onderofficie reni van het voormalige K.N.I.L., sergeant Witkamp, aan het woord. Deze deelde me de, dat genoemde vereniging een fonds heeft gesticht waarvan de opbrengst zal worden aangewend ten bate van het ce remonieel tenue van het Tamboerskorps. Dit tenue zal vijftig gulden per man kos- ten, zodat in totaal een bedrag van vijf- tienduizend gulden nodig zal zijn. Op het ogenblik staan de papieren zo, dat men verwacht het korps in 1961 in het ceremo nieel tenue te steken, waarna het ook kan deelnemen aan de grote taptoe te Delft, daarna wordt een actie op touw gezet om de vaandelwacht, alsmede hen, die de vlag met versierselen dragen, van een ceremo nieel tenue te voorzien. Sport De middag werd voortgezet met een voetbalwedstrijd lussen selectieploegen van garnizoen Schoonhoven en garnizoen Eindhoven. Dit als halve finale van een competitie, waarvan de slotwedstrijd zal plaatsvinden op 6 juli te Utrecht. Schoon hoven had een goede dag en slaagde erin, deze wedstrijd te winnen met 31. Na de nasi-goreng, werd de soldaten DEN HAAG: 1 juli Per 3 juli zal leen in West-Nederland de literprjjs vo«' losse melk in niet-gesaneerde gebied6' met één cent worden verlaagd en vO' flessemelk in gesaneerde gebieden tOl' één cent worden verhoogd. De prjjs vo losse melk in de gesaneerde gebieden 6' die voor flessemelk in de niet-gesaneerd' gebieden ondergaan geen verandering. Een en ander betekent, dat voor d' drumband van het regiment Van Heutsz en J^derLncFde^'pri^tan*01', geheel het muziekkorps van de Limburgse Jagers, cem en die ^°°r f,oc Daarna werd de gasten muzikaal 'uit- Zl zal b dJl°n een aardig amusementsprogramma aange boden in het Bastion, dat zeer in de smaakviel. 's Avonds om half negen volgde een taptoe op de Stenen Brug. waarbij niet alleen veel militairen, maar ook een tal rijk Schoonhovens burgerpubliek aanwezig was. De taptoe werd verzorgd door de geleide gedaan. Aan de parade werd ook deelgenomen door afgevaardigden vat) andere Van Heutsz onderdelen, alsmede door een pelo ton van de zogenaamde Surlname-com- pagnie. Het regiment aVn Heutsz is name lijk belast met het uitzenden van militai ren voor de bewakingsdienst op Suriname. Alles bij elkaar waren er zo'n 300 militai ren op deze grootse feestdag in Schoonho ven bijeen. Geschiedenis Tijdens de plechtigheden, die onder meer ook werden bijgewoond door vertegen woordigers uit burgerlijk Schoonhoven en de Ned. territoriaal bevelhebber lf. gene raal C. J. Valk, kwam verscheidene malen de geschiedenis van het regiment Van Heutz ter sprake. Deze reikte veel verder terug dan tien jaar. Want het regiment bewaart de tradities van het voormalige K.N.I.L., hetgeen niet alleen blijkt uit de naam van Heutsz, maar ook uit de korps onderscheidingstekens, zoals de zon, even eens een kenmerk van het bekende KNTL- korps, dat in.Atjeh was gestationeerd De leden van het regiment onderscheiden zich voorts door het dragen van een zwarte in plaats van een groene das, terwijl de sergeants van de week een klewang ple gen te dragen, een wapen uit de Atjeh- tijd, Ook de vaandelwacht is anders be wapend dan gebruikelijk. H.M. Koningin Juliana reikte in 1955 aan het regiment een nieuw vaandel uit, waarin de krijgs verrichtingen van het K.N.I.L. van 1861 tot 1950 zijn opgenomen, dus ook een vier tal onderscheidingen (de militaire Wil lemsorde) die aan enkele K.N.I.L.-korpsen werden uitgereikt. liter zal bedlagen. Deze prijzen zijn opée', jn8jn vandaag in de Staatscouraf a„mnHomSu,e -prijzenbeschikking c"! oürst w BÜ deze beschikki^ ~,m„«ieVeïis de beschikking prijsstop cof sumptiemelk 1958/2 ingetrokken. e Prijswijziging vloeit eensdeels voOf uit het prijsverschil van cent tuss6' gesaneerd en niet-gesaneerd gebied, h6'' geen een halfjaarlijkse wisseling In de Pnjs noodzakelijk maakt. Zij is andet' oeels noodzakelijk om te komen tot df nans geldende gemiddelde jaarprijz®?' e zodanig zijn, dat periodiek een 3 ronding op hele centen naar boven resP' Mar beneden dient plaats te hebben. 's-GRAVENHAGE, 29 juni Blijkef' de indexcijfers voor consumptieve b6' stedingen van de Nederlandse bevolkidf basis 1953 is 100), verstrekt door be' C.B.S., is de consumptie in april na9! waarde en hoeveelheid gestegen indexcijfers van de waarde der tota') consumptie steeg van 149 in maart 166 en van de hoeveelheid van 127 t«' 142. Het indexcijfer van de prijs de totale consumptie is onveranderd W gebleven, terwijl de hoeveelheid pe' hoofd toegenomen is van 116 tot 130. In april 1959 bleef de hoeveelheid Ve< hoofd ongewijzigd op 118 De waard' der totale consumptie daalde toen va9 146 in maart tot 144, de hoeveelheid stond onveranderd op 127, terwijl d' prijs terugliep van 115 tot 114 Ook de oud-gedienden uit Bronbeek namen de parade af:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4