Alleen Cees Koch komt tot indrukwekkende GEURTS EN WEYZEN OP VOLLE KRACHT Jeugdig gelegenheidsdubbel zorgt voor sensationeel slot Tweede gouden schaal voor Maria Bueno ..Tarzau springt wereld record met polsstok Fraser na Wfyjibledonbal volkomen de kluts kwijt II H OLYMPISCHE ATLETIEKTEST IN ENSCHEDE Nationale kanokampioenschappen OP HET COURT VAN WIMBLEDON BRABHAM slaat alle aanvallen af Er e-r oudje met verloofde juichend op de schouders Bonkige Mackay nu de ster op Scheveningse Metsbanen f'm Real Madrid0-0 in Zuid-Amerika Zeiler Schooneveldt vijfde bij Stockholm Kampioen met schaamrood op de kaken !«'S ;S4; ÜSK, ft." XERXES UIT HET BETAALDE VOETBAL MAANDAG 4 JULI 1960 Compromis tussen Duitse atletiekbonden WIMBLEDON, 2 juli De tenniskampioenschappen van Wim bledon zijn met een sensatie geëindigd. De Britten, toch al niet gezegend met finalisten, zagen tot hun teleurstelling in de finale van het herendubbelspel hun landgenoten Davies en Wilson ten onder gaan tegen de 22-jarige Mexicaan Rafael Osuna en de 17-jarige Amerikaan Dennis Ralston. Davies en Wilson verloren met 75, 63, 108 van dit gelegenheidskoppel, dat tennis van bijzonder gehalte liet zien. De meest gevierde tennisster op het court van Wimbledon was ongetwijfeld de 20-jarige Braziliaanse Maria Esther Bueno. Niet alleen zegevierde het donkere meisje uit Sao Paulo in het dames enkelspel voor de tweede achtereenvolgende maal, door de eerste Zuidafrikaanse speelster die tot de eindstrijd doordrong, Sandra Reynolds, met 86, 6—0 te verslaan, maar tevens behaalde zij teza men met de Amerikaanse Darlene Hard de eerste plaats in het damesdubbelspel op het koppel Reynolds en Schuurman (6—4, 6—0). Grote Prijs van Frankrijk Snelste ronde: ruim 217 km ami Kdse faat v Na zege van Baronie De 80 meter horden tijdens de internationale atletiekwedstr ijden te Enschede leverde een zege op voor Toos Mutter (rechts) voor Loes Hinten (links). In het midden de Duitse mej. Schlundt. ENSCHEDE, 3 juli. - Wanneer men de Terrichtingen van de Nederlandse top atleten, die zondag voor de tweede maal aan de zg. „Olympische testwedstrijden" in het Diekmanstadion te Enschede deel namen, kritisch onder de loupe neemt, dan kom men ongetwijfeld tot de con clusie dat de ploeg die naar Rome wordt uitgezonden slechts heel klein zal zijn. Want maar een enkeling slaagde er in tot zijn of haar beste prestatie te komen. Dit gold o.a. voor de Rotterdamse discus reus Kees Koch. De 23-jarige koopman slingerde het projectiel met zulk een ge weld van zich af, dat hij slechts 14 centi meter van zijn op 1 mei 1960 te Rotter dam daterende record van 56.32 meter verwijderd bleef. Toen de Rotterdammer uit de ring stapte was het eerste wat hij zei: „Nou kunnen ze tenminste niet zeggen dat die 56.32 meter van Rotterdam een uitschie ter is geweest. Het ging zo gemakkelijk dat ik dacht dat het niet ver zou zijn. Jammer dat er zo weinig deelnemers waren. Nu moesten wè te vlug achter elkaar werpen. Dat is nu eenmaal niet bevorderlijk voor de concentratie." Nog geen half uur later was het weer een breedlachende Koch, die vele feliciteren de handen moest schudden, want bij zijn tweede worp bij het kogelstoten was er een nieuw Nederlands record geboren. Dertien centimeter stootte hij verder en zijn 16.55 meter was een teken van zijn toegenomen kracht. Gerda Kraan, in een fel rood pakje gestoken, liep een bijzonder goede wedstrijd op de 800 meter. De Haagse agente van politie, die reeds na 200 meter de leiding nam en na een 400 meter in 63.6 sec. 0.2 voorsprong had op de voor het eerst op dit nummer uitkomende Ine ter Laak-Spijk, finish te in 2 min. 08.8 sec. ondanks de ste vige wind en het koude weer. Voor Ine ter Laak was deze race een beetje teleurstellend. Zij had dit nummer wil len aangrijpen om alsnog naar de Spe len te kunnen worden afgevaardigd, nu het bijna zeker is dat er geen da- mesestafetteploeg zal deelnemen, aan gezien reeds gemompeld is over een tijd van 46.- sec. en dat behoort, gezien de 47.5 sec. van drie dagen geleden op de Nenytosintelbaan en de kracht van onze sprintsters, bijna tot het onmoge lijke. Ine ter Laak, die een zeer goede 400 meter-loopster is, een nummer dat niet op de Spelen zal worden ver werkt, liep toch in haar eerste race een goede tijd, namelijk 2 min. 13.9 sec., waarmee zij op de Nederlandse rang lijst achter Gerda Kraan naar de twee de plaats steeg. Zij liet tevens de reeds voor hun limiet geslaagde Duitse meis jes Edith Schiller en Diana Goldhausen ver achter zich. Wemmy Spierenburg kwam voor de tweede maal bij het verspringen ondanks een dikke zwach tel om het springbeen over de 5.90 me ter en haar 5.94 was tevens voldoende voor de zege, aangezien Joke Bijleveld een rustpauze heeft ingelegd en niet aan deze wedstrijden deelnam. De Nederlandse hoogspringsters Nel Zwier en Dini Hobers kwamen beiden tot 1.65 meter, maar beiden faalden zij bij het nemen van de barrière: 1.68 meter. De Duitse atlete Mariene Schmitz-Portz moest met een sprong van 1.62 meter met een derde plaats genoegen nemen. Minder goed verging het de Nederlandse discuswerpsters. De Duitse Krienhild Hausmann, even eens niet in haar beste vorm, bereikte met haar laatste worp een afstand van 51.67 meter en dat was voor de Am sterdamse Loes Boling te veel. De leer linge aan de academie van lichame lijke opvoeding werd tweede met 45.35 meter, terwijl Corrie Huygen, die de laatste weken naar haar vorm loopt te zoeken, ook nog Corrie van den Bosch moest voor laten gaan. Van minder gehalte waren ook de sprinttijden op de 100 en 200 meter da mes. Ellen Ort won de kortste afstind in 12.- sec. voor Nannie Haase in 12.1 sec., terwijl de 200 meter in een zege voor Nannie eindigde: tijden 22.4 en 22.6 sec. Bij de heren sprinters eindigde Hans Smit op de 100 meter in een matige 10.9 sec. achter de Duitser Jurgen Oswald en nadien liet hjj op de 200 meter verstek gaan, wegens een onwillige spier. Marius Bos van V, en L. uit Den Haag zege vierde in 21.9 sec. en dat is gezien zijn eerder op de middag behaalde Neder landse kampioenschap 200 meter horden in 24.3 - slechts eentiende onder het re cord van Eef Kamerbeek - zeker geen slechte prestatie. Marius Bos, die zich dus de eerste Ne derlandse baankampioen 1960 mag noe men, heeft echter meer kans op de 400 meter horden. Deze jonge atleet, die snel is en een vooortreffelijke hordentechniek heeft, zou wanneer hij op de langere hordenafstand zou overschakelen wel eens tot bijzonder goede verrichtingen in staat zijn. Zeer slecht was de 800 meter heren. Ofschoon een volkomen gelijk waardig veld aan de start kwam met lo pers als Ad Steylen, Jan van Uden, Wim Esajas en de Duitsers Busscher en Thoe- nissen, is het een volkomen ontactische race geworden. Geheel in tegenstelling tot de dames, die er van het begin af aan hard aan trokken, zag men hier wel (Van onze sportcorrespondent) ZUTPHEN, 3 juli Een felle strijd hebben zondag de nationale kanokam pioenschappen op de 500 m. en lkm., in de klassen KI en Cl, op het Twente kanaal bij Eefde opgeleverd. C. Wey- zen (NKB) behaalde deze keer de titel op eerstgenoemde afstand en A. Geurts (Beatrix) mocht zich kampioen noemen op de 1000 m. Bij de „Cana dezen" verblufte C. de Jong van Trek vogels de vele toeschouwers door op beide afstanden te zegevieren. Een prestatie, waarvoor hij een warm ap plaus in ontvangst mocht nemen. Irene Kozema (ZWPL) was deze keer, bij de dames KI 500 m., de gelukkige voor haar rivale A. Alkema van De Geuzen. Uiteraard had men heel veel belang stelling voor de selectieploeg van de Ne derlandse KanoBond. Zoals gezegd ston den Geurts en Weyzen hun mannetje en bovendien wonnen de witgepette cracks Knuppe en Geurts zowel de 500 als de 1000 m. bij de K2'ers, verheu gend nu bekend is geworden, dat het NOC de Nederlandse Kanoploeg voor Rome heeft ingeschreven op de num mers KI en K2 1000 m. en KI 4x500 m. estafette. Het zestal Geurts, Knup pe, Weyzen, Lagrand, Beunder en Huis man gaat naar de Olympische Spelen, doch de deelnemers op de verschillende afstanden zijn nog niet aangewezen. In totaal moesten niet minder dan 43 wedstrijden verwerkt worden; 119 deelnemers hadden 187 inschrijvingen veroorzaakt. Op dezelfde baan, waarop reeds viermaal de nationale kampioen schappen en de interland tegen West- Duitsland waren gehouden en die men niet voor niets de meest beschut liggen de van ons land noemt, kampten be halve de cracks ook tientallen jeugdige kanoërs. De voornaamste uitslagen van dit wa ter-sportfestijn waren: KI, nieuwel. 10 km: 1. T. Leeuwerik Zwpl. 48.42,4; Adsp. A 3 km.: 1. H. Heuer Hanm 14.57,4 Rl S. adsp. 3 km.: 1. A. Wit tenberg IJssel 16.49,2; Kl, adsp. B 300 m.: 1. E. Nieuwenhoven HKV 1.27,3; K2, adsp. A 500 m.: 1. Prinsen-Terwei IJ 2.12,9; Rl S, dames adsp. A 300 m: 1 Tea Duif Geuzen 1.39,4.; Kl, heren nieuwel. 500 m.: 1. J. Markhorst Beatr. 2.14.7; Kl, dames jun. 500 m.: 1. E. Mul ler HKV 2.38,3; Kl, Sen. heren, 1000 m. 1. A. Geurts Beatr. 4.22,3; K2, Heren nieuwel. 1000 m.: 1. Weyzen-Baan NKB, 4.22.6. Kl, dames adsp. 300 m.; 1. Duif Geu zen 1.33,5; Kl, dames sen. 500 m.:l I. Rozema Zwpl. 2.28,2; K2 dames jun. 500 m.: 1. E. Müller-Kerkhof K.V. 2.28.7 RIS, adsp. A 500 m: 1. J. van Eijck IJ 2.36,8; Kl, heren jun. 500 m.1. H. Haan Viking 2.12.-; Kl sen. 500 m.: 1. C. Weyzen NKB 2.6.8; RIS nieuwel. 500 m.: 1. J. Muusse K.V. 2.34.-; Kl, jun 1000 m.1. H. Haan Viking 4.48,4; RIS, nieuwel. 1000 m.: J. Muusse K.V. 5.29,6; Cl, heren sen. 500 m.: 1. C. de Jong. Trekv. 2.51,2; K2, heren sen. 500 m.: 1. R. Knuppe-T. Geurts NKB 1.51.3. Kl, dames nieuwel. 500 m.: 1. G. Vet Geuzen 2.46,5; K2, dames sen. 500 m.: 1. E. Stadt-A. Alkema Geuzen 2.13.5; K2, heren nieuwel. 500 m.: 1. C. Baa- vens-C. Visser Geuzen 2.10,5; Kl, adsp. A 500 m.: 1. Baan NKB 2.16,9; Kl, nieuwel. 1000 m.: 1. H. Tuinman 4.45.9; Cl, sen. 1000 m.: C. de Jong Trekv. 5.57,7; RIS, adsp. B 300 m.: 1. M. Wildschut HKV; K2, heren sen. 1000 m.: 1. R. Knuppe-P. Geurts NKB 4.1,9: Kl, heren nieuwel. jun. 4x500 m.: 1. Markhorst, Van Eyck, Renders en Boom Beatrix 9 min. 0,7 sec. ERFURT, 3 juli Na besprekingen tussen vertegenwoordigers van de Oost en Westduitse atletiekbonden is men overeengekomen dat de gemeenschap pelijke Duitse atletiekploeg voor Rome samengesteld zal worden naar aanlei ding van de resultaten op selectiewed strijden, die gehouden worden op 16 juli in Dresden, 16-17 juli in Schweinfurt, 6 augustus in Hannover en 7 augustus in Erfurt. Beide bonden mogen voor ieder nummer een gelijk aantal atleten aan wijzen. een hard weggaan in banen over hon derd meter met een tussentijd van 13 sec. maar daarna wilde niemand de kop ne men en de 61.- seconden na 400 meter deed al een catastrofe vermoeden. Het werd een wandeling tot 200 meter voor de finish en toen kreeg men een sprint duel tussen alle lopers. Wim Esajas had de leiding in de binnenbaan, Jan van Uden en Aad Steylen probeerden bui tenom langs te komen, hetgeen niet ge lukte omdat Esajas iets van zijn baan afweek. De in vierde positie liggende Duitser Hans Busscher profiteerde hier van dankbaar en schoot vijf meter voor de eindstreep binnendoor. Aad Steylen was hem op baan vier lopend net voor, anders had Busscher de Nederlanders de das omgedaan. MONTEVIDEO, 3 juli Het eerste grote duel tussen de winnaars .van de Zuidamerikaanse en Europese beker competities. Penarol-Montevideo en Real Madrid, om de wereld-beker is on beslist geëindigd 00. De return-match wordt begin september in Madrid ge houden en de winnaar daarvan wordt dus de officieuze wereldkampioen der clubs. De uiteindelijke beslissing in het da mesenkelspel. welke van minder hoog niveau was dan de halve finale tussen Maria Bueno en de Engelse Truman, viel in de tweede set. Ondanks goed op stellen en snelle reacties van Rey nolds wist Maria Bueno keer op keer met lange forehand drives haar tegen standster te passeren en zij was in het minst niet geïmponeerd door de vier nederlagen die zij in het afgelopen jaar tegen Sandra Reynolds had gele den. Voor de laatste game had Bueno dan ook weinige minuten nodig en een lange passeerbal op de baseline, die door Reynolds wel werd geretourneerd maar in het net belandde bracht de beslissing. En eindelijk brak op het anders zo strakke gelaat van Maria Bueno een lach door! Voor de tweede maal in succes sie heeft Maria Esther Bueno, doch ter van een veearts, de titel behaald en voor de tweede maal ontving zij uit handen van de Hertogin van Kent de gouden schaal, 's Avonds op het Wimbledonbal waarbij 1000 gasten aanwezig waren danste zij met Neale Fraser de dans der kam pioenen. In het dubbelspel met de Ameri kaanse Darlene Hard won Maria Cees Koch. de Rotterdamse krachtpatser, die in Enschede de discus 1 veer bijzonder ver van zich afstootte en met de kogel zelfs het nationale record verbeterde. Bueno in 35 minuten haar tweede ti tel met 6-4, 6-0. Over alle linies wa ren de Braziliaanse en de Ameri kaanse beter dan het koppel Rey- nolds-Schuurman. Darlene Hard en de Australiër Rod Laver versloegen het gemengd dubbel Maria Bueno en Bob Howe (Australië). Het spelpeil stond in deze eindstrijd niet erg hoog want uitgezonderd Bob Howe, hadden alle speelsters en spe lers reeds in een finale gestaan -eteh Iers reeds in een finale gestaan het geen zich in het spel uitte. Anders was het met de strijd om de titel in het heren dubbel-spel. In de eerste set kwamen alle vier spelers tot een prima prestatie en zag men tennis in al zijn facetten: lange ral lies, snel oplopen naar het net, harde smashes, prachtige returns en geraffi neerd plaatsen. Ieder van de spelers won zijn service, totdat Mike Davies' service werd doorbroken, en de eerste set met 7-5 naar Osuna-Ralston ging. Ta melijk snel schreven deze twee ook de tweeede set op hun naam, maar in de derde set kwam het goede spel weer terug. De Engelsen herstelden zich en stonden gedurende de gehele set voor met de cijfers 5-4, 6-5, 7-6 en 8-7. Maar Osuna en Ralston wonnen hun services en kwamen voor te staan. Het was vooral aan het harde serve ren van Ralston te danken dat Osuna- Ralston het duel in hun voordeel be slisten. De kampioenen van 1960 zijn: Herenenkelspel: Neale Fraser (Au stralië. Damesenkelspel: Maria Esther Bueno (Brazilië). Herendubbelspel: Jtafael Osuna- Dennis Ralston (Mexico-VS). Damesdubbelspel: Maria Esther Bueno-Darlene Hard (Brazilië-V.S.) Gemengd dubbelspel: Darlene Hard- Rod Laver (VS.-Australië). REIMS, 4 juli De Australiër Jack Brabham heeft zondag de 46e grote prijs van Frankrijk gewonnen, nadat hij vooral tijdens de eerste ronden felle strijd heeft moeten leveren met de Brit Phil Hill en Von Trips. Brabham ver beterde het ronde-record, dat op naam stond van Stirling Moss en bracht het op ruim 217 kilometer per uur. Eerder hadden Von Trips en Phil Hill het al verbeterd. In de vijfde ronde was de strijd tus sen Brabham en Phil Hill buitengewoon fel. Telkens verdrongen ze elkaar van de kop. Naarmate de strijd vorderde kwam ook Von Trips zich bij het twee- al voegen en halverwege de strijd lag hij met Phil Hill ruim een seconde ach ter op Brabham. B-abham voerde zijn snelheid nog steeds op en na de 27 ronden moesten zijn rivalen het opgeven wegens defec te motoren. Brabham snelde nu onbe dreigd naar de finish. De Belg Gende- bien veroverde de tweede plaats voor Ireland en Maclaren. In het klassement voor het wereldkampioenschap der cou reurs hebben Brabham en Maclaren nu ieder 24 punten veroverd. Moss staat derde met 11 punten. Het eindklassement luidt: 1. Brab ham, (Australië), 415 km. in 1.57.24.0 gem. snelheid 212.113 km-u. 2. Gende- bien, (België) 1.58.13.0-210.668 km.-u. 3. Maclaren, (N. Zeeland), 1.58.16.0- 210.561 km-u. 4. Taylor Gr. Brittannië, op 1 ronde. STANFORD, Californië, 3 juli Ook op de tweede dag van de Amerikaanse Olympische selectiewedstrijden in het stadion van de universiteit van Stan ford zijn prestaties van wereldformaat geleverd. Don Bragg haalde bij het pols stok'.oogspringen 4.80.7 m met zijn eerste sprong, en dat betekende een verbetering van het officiële wereldrecord dat op naam van zijn vriend Bob Gutowski stond met 4.78 m. Don Bragg, een reus die ruim 1.90 m meet op zijn kousen, was zo verheugd over zijn succes, dat hij een hele serie salto's demonstreerde en daarna, tot grote vreugde van de 65.000 toeschou wers, met zijn verloofde Terry Fiore op zijn schouders een ererondje liep, van tijd tot tijd de befaamde Tarzan-kreet aanheffend. Braggy, die kortgeleden in de Afrikaanse jungle een speciale trai ning heeft ondergaan om zijn uithou dingsvermogen te vergroten, hoopt te spelen in de eerstvolgende Tarzan-film. De toeschouwers kregen ook bij de andere nummers waar voor hun geld. Zo evenaarden twee atleten Peter Radford's wereldrecord van 20.5 sec. voor de 200 meter met bocht. Stone Johnson haalde die tijd in de series waarin hij Ray Norton klopte. Norton klopte daarna Johnson in 20.5 sec. in de finale. Ray Norton heeft dus een „doublé" verricht, want op de eerste dag had hij de 100 meter gewonnen. Bobby Marrow, win naar van de 100 en de 200 meter bij de spelen te Melbourn, werd in de finale vierde achter Norton, Johnson en Car ney. Hi.i werd dus uitgeschakeld. De finale van de 400 meter stelde enigszins teleur. Men had een sensatio nele tijd verwacht, gezien de prestaties in de series. Davis had de ee-ste serie gewonnen in 46 sec. en Yerman de twee de in dezelfde tijd, maar deze series hadden veel van de krachten van de concurrenten gevergd. De winnaar van de finale. Jack Yerman noteerde 46 3. Voor de beide dagen samen telde men meer dan 100.000 toeschouwers die voor een bedrag van ruim 200.000 dollar aan entreegelden zorgden. Deze som zal ten goede komen aan de uitzending van het Amerikaanse team naar Rome. Wereldrecord van Russin MOSKOU, 3 juli De Russische Lud- milla Shevtsova bracht tijdens atletiek wedstrijden in Moskou het wereldrecord 800 meter dames op 2 min. 4.3 sec. Het oude record stonds sinds 1955 met een tijd van 2 min. 5 sec. op naam van haar landgenote Nina Otkalenko. Berruti (Italië) won de 100 meter in 10.4 sec. Gratchev (Rusland) won de 400 meter in 46.9 sec., Igor Ter-Ovanesim (Rusland) het verspringen met 7.58 n Chavlekadze (Rusland) het hoogsprin gen met 2.11 m. en Mikhailov (Rusland) de 110 meter horden in 13.7 sec. Op de 5000 meter werden Dessiatchikov (Rus land) eerste in 14.05.4 voor de Fransman Bernard. 14.08.4. SANDHAMN, 2 juli Onze landge noot Dirk Schooneveldt eindigde in de eerste race voor het Europees kampi oenschap in de Flying Dutehmanklnsse, met zijn boot Duysz ter Ghast op de vijfde plaats in 2 uur 8 min 19 sec. De race werd gewonnen door de Zwitser Siegenthaler in 1 uur 59 min 27 sec. De wereldkampioen en titelhouder Rolf Mulka (West Did) nam niet deel aan deze wedstrijden. De 91ste Duitse derby der volbloeds is zondag in Hamburg gewi/nnen door Alarich (P Fuchs) vóór Kaiseradler en Wiener Walzer. MARIA BUENO grote winnares op Wimbledon. iiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiilituiiiiiiHiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiuimiiiiiiiiiiiLiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Va w1 ,l6n d er in :?terd; Jemai in he I 'gen (Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN, 3 juli Niet naar de Wimbledonkampioen 1960 Neale Fraser, maar naar de bonkige Amerikaan Mackay hebben in Scheve- ningen 3500 tennis-enthousiasten met bewondering gekeken. - - i ben geh«fw. Want van de Metsbanen jfnaldu hij volkomen en slechts een enkele knappe uitschie ter moest duidelijk maken, dat een Fraser in conditie heel wat mans is. Maar tegenover deza enorme teleurstel ling stond dan Barry Mackay, een log ge, omvangrijke jongeman die zich in liet spel ontpopte als een stijlvolle at leet met een verrukkelijk slagenreper toire. Hij was zonder twijfel de ster van deze „exhibitie", waaraan ook de Chileen Ayala en het jeugdige Spaanse tennistalent Gimeno deelnamen. Fraser is zijn triomftocht langs de tennisbanen van de wereld dus bijzon der pover begonnen. De blonde advoca- tenzoon uit Melbourne miste iedere con trole op zijn slagen en schoot herhaal delijk ook in snelheid en reactievermo gen te kort. Nu is dat zo kort na de drukke week in Londen niet zo slim en de goede Neale zal gerust wel aan „kalm aan doen" hebben gedacht, maar voor het publiek bleek dit klungelige gedoe echt een beetje triest. Temeer daar zjjn tegenstander Mackay hem blozend van weelde de ene pracht slag na de andere presenteerde en dus wat je noemt was ingesteld op een partijtje van formaat. Nu had de Amerikaan de twee sets met zijn snijdende vlakke backhand en zijn striemende forehand- smashes snel op zijn naam (6 3, 64) waarbij hij meer dan eens door de ser vice van Fraser heen brak. Het duel tussen Gimeno en de klei ne slimme Ayala zat vol ondeugende grapjes en handigheidjes. De lange Spanjaard begon met zijn keiharde service en zijn spectaculair oplopen veelbelovend en overrompelde de Chi leen volkomen (63). De jonge Span jaard, gerijpt iu de exclusieve ten- nisschool van de Australiër Hopman, werd toen iets te overmoedig. Hij liet zich verleiden tot sluw peuterwerk aan het net, compleet met „wipper tjes" en drophots, maar dat was nu net een kolfje naar de hand van Aya la, die daarin zeer bedreven is. De kleine man werkte zijn achterstand weg door de tweede set met 63 te winnen en in de derde beslissende set gaven zijn grotere routine en soms meesterlijk volleren de doorslag. Hij won de set met 86 en daarmee de partij. Door enorm hard te draven, te sprin gen en te dansen heeft Ayala in het dubbelspel tegen de „reuzen" Gimeno en Mackay het falen van Fraser enigs zins gecompenseerd. De Chileen stortte zich keer op keer moedig in dreunende smashes, waarmee Mackay zijn liefde voor het „powertennis'1 demonstreerde en slaagde er vaak genoeg in de meest onmogelijke ballen te retourneren. Hij schitterde m dit genoeglijke dubbelspel waarin Mackay en Gimeno met 64 en 6—4-duidelijk de toon aangaven en Fra se" zich beperkte tot een paar mooie aces en somber schudden m.et zijn hoofd. ASUNCION, 4 juli Wereldkampioen Brazilië behaalde zondag in Asuncion een zege van 2-1 op de ploeg van Para guay en werd daardoor winnaar van het toernooi voor landenteams om de Atlantische voetbalbeker Bii de rust ha Paraguay nog een voorsprong van 1-0. Het Deense nationale voetbalelftal heeft zondag te Kopenhagen een verras send grote zege behaald op Griekenland. De Denen wonnen met 72. 'Jation doom b'orde yoorg, bat Jabdei I* is a>ters *et e, beeft ®tige 'bet VaM Neale Fraser toonde zich zondag in Scheveningen een vermoeide kampioen, die er van de Amerikaan Mackay ge ducht van langs kreeg. (Van onze sportcorrespondent) DORDRECHT, 3 juli Baronie bluft !n het betaalde voetbal, Xerxes komt in het nieuwe seizoen uit in de eerste klas van het amateurisme. Dat IS S tijdens een duel op het veld van DFC in Dordrecht ten aanschouw© van ruim vijfduizend toeschouwers. Hei enige doelpunt werd gescoord door de Brabander Aad van Iersel kort voor rU 1 ~,eze beslissingswedstrijd liet qua jjPSJf tloor&ettingsvermogen of „eest- uritt geenszins zien hoeveel er voor beide ploegen wel op het spel stond. Dp een klein incidentje na was het een zpor sportieve wedstrijd, die scheids rechter Van Leeuwen geen moeilijkhe den opleverde. In de eerste helft lieten de „zebra's" technisch iets beter spel zien dan de Bredanaren. De defensie van Baronie was er goed in en daar de Rotterdam mers veel te lang werk hadden om tot een schot te komen kwam het zuide lijke doel slechts sporadisch ir gevaar. Juist voor het half-time signaal, na dat het spel even was onderbroken, slaagde Aad van Iersel erin de beslis sende treffer langs doelman Vermeer te jagen. In de tweede helft speelde Baronie rustiger en beter. Toch kreeg Hendriks van Xerxes de beste schietkansen Zijn eerste schot werd gevangen, het 'twee* de kanjerde hy tegen de paal. Het was spil Schoenmakers van Baronie die bii een inzet van Wolffers redding tw»0ageï!' ,£e,ed? na ee" kwartie? f e? helft Jeek de strijd beslist. Het spel der gestreepten verflauwde waardoor de Bredanaren rusüger en beter konden gaan spelen. Hans Ri's- houwer en Middelburg probeerden het met verre schoten tevergeefs Het bleel 1-0 voor Baronie en dat was zelfs meer dan nodig, want aan een gelijk spel zouden de gelukkige Bredanaars al genoeg hebben gehad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 8