Koningin woont uitreiking van Gouden Katoenbol bij Venkoie KOEK M Minister de Pous: weinig kans op Europese associatie PeekaCloppenburg Textieldetaillisten' strijden tegen cadeaustelsel Magistraat V en manager PULLOVERS ORIGINEEL HULDEBLIJK AAN PRIJSWINNAARS 20-tal modellen getoond bij show Twee doden in het verkeer Tegenstanders hebben steun van V.S. Verkoop waspoeder enz. tegen lage prijs als tegen-actie Bejaarde man verbrand Molotov ageert in nieuwe functie 1 elke woensdag jongensmarkt Maurice ereburger 4 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 PAGINA 5 Kind valt onder wagen Lid Raad van State MR. DR. A. VAN RHIJN BENOEMD SANDWICH Op de boterham... heerlijk en voordelig Dr. Veldkamp: Economische samen werking tussen schoenherstellers Vrees leidde tot boycot" Campagne tegen honger NOVIB BELAST MET ALGEMENE ACTIE e£egcwi£>-' Hervormde kerkbouw- actie afgesloten Voor 1,5 min. voor A.N.V.V. St.-Willibrorduscongres in Maastricht mmm Kernenergie Nog geen opvolger voor Toon Rammelt Mr. H. J. M. Loeff (Van een verslaggee;ter) AMSTERDAM, 27 sept. Koningin "Uliana heeft gistermiddag in het Ko ninklijk Instituut voor de tropen de uit reiking van de Gouden Katoenbol bijge woond. De Gouden Katoenbol is de hoofdprijs in een wedstrijd voor het ont werpen van vrijetijds-kleding, die enige Jijd geleden door het Nederlands ka toen instituut werd uitgeschreven en tvaaraan een zestigtal meestal Jonge Nederlandse mode-ontwerpers hebben deelgenomen. De uitslag van deze wedstrijd was ver leden week reeds b end gemaakt tij dens een modeshow van de ingezonden rnodellen in het Carlton hotel. De uitrei king van de prijzen geschiedde gister middag ter gelegenheid van het jaar congres "an de International Federation of Cotton and Allied Textile Industries, dat vandaag in Amsterdam is begon- hen. f Tegen vier uur arriveerde Koningin Juliana in het gebouw aan de Maurits- kade. Zij was zeer eenvoudig doch smaakvol gekleed in een licht beige mantelpakje met pumps en hoed van dezelfde kleur. In de hall van het ge bouw werd de vorstin ontvangen door burgemeester mr. G. van Hall, en de commissaris van de koningin in de pro- virïcie Noord-Holland, dr. M. J. Prin sen. Een wel ietwat zenuwachtige maar parmantige Miele Kroese, de der tienjarige dochter van de voorzitter van de International Federation of Cotton a;">d Allied industries, dr. W. T. Kroe se, bood de hoge gaste een prachtig boe ket orchideeën aan, waarna de koningin met een spontaan applaus in de eivolle zaal werd begroet. Vriendelijk lachend en nijgend onderging zij deze enthou siaste huldiging. Het personeel van het mstituut, dat zich achter de glazen deu ren van de - hal verdrong om ook nog een glimp op te kunnen vangen van de boge bezoekster kreeg een knikje. Na een welkomstwoord van de voor zitter van het Nederlandse katoen in stituut, de heer A. J. Blijdenstein, werd een korte show gehouden van een twintigtal modellen, die bij de strijd om de Gouden Katoenbol de fi nale hadden bereikt. De koningin volgde de show met zichtbare interes- (Advertentie) De koningin complimenteert Helen Ju bels en haar mannequin Rik Weyburg in streepdessin met hun zege in de ontwerpwedstrijd om de Gouden Katoenbol 1960. NIJMEGEN, 26 sept. De 32-jarige PTT-ambterfaar W. M. Janssen is gister middag op de kruising van de Hasen- kampseweg - Steniyweglaan en Wezen laan verongelukt toen hij met zijn mo tor tegen een personenauto reed. Hij werd met een schedelbasisfractuur naar het St. Canisius-ziekenhuis vervoerd waar hp vandaag is overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. KOLHAM (Gr.) 26 sept. Bij de Krijsbrug is vandaag de 76-jarige heer Sj. Seip uit Sappemeer bij een ongeval om het leven gekomen. Bij het per fiets oversteken van de rijksweg werd hij, vermoedelijk doordat hij niet oplette, ge grepen door een uit de richting Win schoten komende personenauto. HENGELO. 27 sept. Op de Achter Esweg is de 5-judge Erick Becker gister middag met zijn hoofd onder de wielen van een met gras beladen wagen ge raakt. Het kind was onmiddellijk dood. Erick had met een vriendje plaats ge nomen op de disselboom van de wagen, die voortgetrokken werd door" een trac tor. Het kind is tijdens het rijden van de disselboom gesprongen en toen onder de wielen geraakt. DEN HAAG, 26 sept. Bij K.B. is met ingang van 1 oktober benoemd tot lid van de Raad van State mr. dr. A. A. van Rhijn. Advertentie DEN HAAG, 26 sept. De heer W. D. J. Gestel, kapitein ter zee van de tech nische dienst der marine, is met ingang van 1 sept. benoemd tot adjunct-direc teur van de n.v. Neratoom te Den Haag. Hij zal ir. H. W. van Tyen als directeur van Neratoom opvolgen. Grote pot 1,45 Middelpot 0,98 met handige schroefsluiting (Van onze Haagse redactie) DEN*HAAG, 26 sept. De Econo mische controle dienst heeft een m- berzoek in gesteld naar de mogelijk heid van economische samenwerking m het schoenherstellersbedrijf. Staats secretaris Veldkamp heeft mede °P aandrang vanuit de tweede Ka- bier voor dit onderzoek opdracht gegeven naar aanleiding van berich ten dat een poging tot samenwerking (de voormalige S.A.V.O.) onmoge- h.ik was gemaakt door de houding van grossiers en fabrikanten. »Jn zijn verslag van het onderzoek T;gt de staatssecretaris dat de econo mische positie van schoenherstellers en 2j°ssiers niet sterk is. Het komt hem 2let onaannemelijk voor dat de boycot de S.A.V.O. van de zijde der le- sp£labrikanten voornamelijk is ge- ömmed op aandringen van de groothan- die haar positie zag bedreigd. Dat a® fabrikanten zich daaraan hebben JSPgepast is gezien hun eigen po- 16 begrijpelijk. Niettemin is de staatssecretaris tot de v'helusie gekomen dat mogelijkheden s °r economische samenwerking tus- schoenherstellers aanwezig zijn, en lek hieruit voor hen financiële voorde- dgj bunnen voortvloeien. Gebleken is w. do pet. van de schoenherstellers f.,'Ir samenwerking is, maar dat slechts óp*! deel van hen aan de S.A.V.O. heeft ee'geno~ien. jvAe'e anderen vreesden een te grote (jAchtspositie van de enkele grossiers, aan de samenwerking in de S.A.V.O. d- den deelnemen terwijl weer anderen r- groothandel a's tussenschakel Prffe" bei i en met het °°g °P de deskundig- djij de sortering en de betalingscon- l9r ®s- De ervaring in de schoenherstel- diio branche heeft echter bewezen, al ge? ^r" Veldkamp dat het resultaat van is 'arnenlijke inkoop zeer bevredigend «evfn dat de deskundigheid niets te wen- overlaat. se, liet zich alles uitleggen en stak haar vrolijkheid om een paar excen trieke modellen niet onder stoelen of banken. De prijswinnaars Na afloop van de show werden de prijzen, twee gouden, drie zilveren en drie bronzen katoenbollen uitgereikt aan de winnaars en winnaressen; een Gou den Katoenbol voor mej. Helen Jubels (25 jaar, geboren in Indonesië, oplei ding o.a. "Rundschau München, thans werkzaam bij een modefirma te Am sterdam) en voor de heer Alwin Eber- lé (42 jaar, praktijkervaring in Amster dam, Lonilen, Kaapstad en Johannes burg en eveneens werkzaam te Am sterdam) Zilveren katoenbollen voor de Jonge Frans Molenaar uit Zandvoort, die er zelfs twee wist te veroveren en voor mei. Tilly Das uit Amsterdam; Bronzen Katoenbollen voor mevrouw Ti ne Eylders-Deken uit Ouderkerk, mej. Son ja Kentie uit Den Haag en de heer Willem Strijker uit Geleen. Toen alle prijswinnaars met de mannequins die hun bekroonde modellen droegen, als een soort „tableau vivant" op het po dium stonden opgesteld, daalde vanaf de balustrades als een origineel hulde blijk een fijne regen neer van geurige gele rozenblaadjes, zodat het leek alsof het op deze heerlijke na-zomerdag in de hall van het Tropeninstituut op onver klaarbare wijze was gaan sneeuwen.... Na de prijsuitreiking volgde een show van de nationale costuums van de aan het congres deelnemende landen, te we ten Oostenrijk. Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Italië, Japan, Noor wegen, Spanje, Zweden, Zwitserland, Groot-Brittarnië, "crenigde Staten van Amerika en de Verenigde Arabische Republiek. De costuums werden aller, geloond door dames uit de betrokken landen. Hierbij liet ook Nederland zich niet onbetuigd; uit elk der elf provin cies werd een al of niet nog gedragen costuum getoond, waarbij wij het ons weer eens bewust werden, wat wij aan klederdrachtrijkdom hebben verloren en misschien nog gaan verliezen. Omstreeks een uur of vijf begaf de koningin zich naar een der kamers op de benedenverdieping van het instituut waar aan haar werden voorgesteld het dagelijks bestuur van het Nederlands ka toen instituut, de dames in hun natio nale costuums en hun begeleiders en de twee gelukkige prijswinnaars van de Gouden Katoenbol. Vervolgens onder hield zij zich enige tijd op ongedwongen wijze met het bestuur van de Internatio nale Federatie. Om kwart voor zes ver trok koningin Juliana, nagewuifd door enkele honderden Amsterdammers, die bij de trappen van 't Tropeninstituut ed koninklijke hof-auto hadden opgemerkt en geruime tijd gewacht hadden om de koningin van dichtbij te kunnen zien. De deelnemers aan het congres van de In ternationale Federatie zijn gisteravond in het Rijksmuseum door het gemeente bestuur van Amsterdam ontvangen. DEN HAAG, 26 sept. De minister van Landbouw en Visserij heeft het Nederlands nationaal F.A.O.-comité op gedragen de activiteiten te coördineren, die verschillende groeperingen van de Nederlandse bevolking in het kader van de wereldcampagne tegen de honger gaan ondernemen. De Nederlandse or ganisatie voor internationale bijstand, NOVIB, heeft zich als landelijke parti culiere organisatie op uitnodiging van het comité, belast met het voeren van een algemene actie. Zoals bekend, heeft de directeur-ge neraal van de voedsel- en landbouw organisatie (F.A.O.) van de Verenigde Naties 1 juli, met een beroep op de menselijke solidariteit, de wereldcam pagne tegen de honger gelanceerd. De Nederlandse regering steunt de cam pagne, zoals reeds uit haar financiële bijdrage, als eerste land, is gebleken. Advertentie (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG september Het staat thans wel vast, dat een verwezenlijking op korte termijn van een grote Euro pese vrijhandelszone of van een Euro pese, associatie niet mogelijk is, ten zij het politieke klimaat in West-Euro pa verandert, aldus een beschouwing van minister De Pous n.a.v. zijn be groting. De meningen van voor- en te genstanders lopen nog te ver uiteen. Daarbij komt, dat de tegenstanders een niet te onderschatten steun hebben gekregen van de zijde van de V.S., die er de laatste maanden weinig twij fel over hebben laten bestaan dat de vorming van een Europese vrijhandels zone aan de andere zijde van de At lantische Oceaan weinig of geen sympa thie zou ontmoeten. Het behoeft geen betoog, aldus de minister, dat de re gering de huidige ontwikkeling betreurt. De Atlantische economische conferen tie, die in januari werd gehouden, acht de minister echter vhn grote betekenis. Hier is gebleken, dat in brede kring het inzicht is gegroeid, dat in ieder ge val een concreet handelspolitiek ge sprek moet. worden geëntameerd over de knelpunten in de economische be trekkingen tussen de EEG en de an dere landen van de OEES, in het bij zonder tot de landen van de „zeven". Een belangrijk winstpunt in de inter nationale economische betrekkingen is volgens de minister ook, dat de bin ding van de EEG-landen bij voortdu ring sterker wordt. De uitvoering van het verdrag voltrekt zich in het alge meen bevredigend. De samenwerking in de Benelux komt op 1 nov. a.s. in een nieuw stadium. Op het terrein van de handelspolitieke samenwerking en de onderlinge handel in industrieproduk- ten zijn de gestelde doeleinden reeds grotendeels verwezenlijkt Het land bouwvraagstuk blijft echter een moei lijk probleem. Binnen de EGKS is de positie van de Nederlandse kolenmijnen zeker niet ongunstig. Dat wil echter HEN HAAG, 25 september De her vormde kerkbouwactie, die op 26 sep tember 1959 begon, is zondag afgeslo ten met een kanselboodschap van het moderamen van de generale synode. De actie heeft geresulteerd in een bedrag van 10.181.497. Sedert de actie begon kwamen vijftien kerken gereed en werd met de bouw van achttien kerken begonnen. Wanneer voldoende bouwvolume verkregen wordt zullen in 1961 in totaal 54 van de 160 kerken in aanbouw zijn. In de kanselboodschap die in de her vormde kerken werd voorgelezen, dankt het moderamen niet alleen voor' de financiële bijdragen, maar vöoral voor de eensgezinde inspanning die betoond werd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, sept. De subsidie aan de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer zal in 1961 worden verhoogd met 80.000. De sub sidie komt hiermee op 1,5 miljoen gul den. Bij de tweede Kamer zal een Nota over het toerisme worden inge diend. niet zeggen dat de moeilijkheden ons voorbijgaan, aldus de minister. Met na me wordt gedacht aan de verminderde koleninvoer via de Nederlandse havens. Overleg met de Duitse regering heeft ertoe geleid, dat deze bij de Duitse kolenproducenten erop heelt aangedron gen de uitvoer van kolen via Neder landse havens te verhogen. De-gezondmaking in de Europese ko len- en staalindustrie zal naar het oor deel van Drs. de Pous kunnen worden bevorderd, indien meer klaarheid wordt gebracht in de kartelvraagstukken, waarbij met name aan de Roer-organi satie wordt gedacht. Het ligt in het voornemen binnenkort in gemeenschappelijk Benelux-verband officiële handelsbesprekingen met Rus land te openen. In de loop van dit jaar, zo deelt de minister tenslotte mee, zal de indiening van een ontwerp voor een in- en uitvoerwet kunnen worden ver wacht. zuiver wol, zware kwaliteit, dubbele boorden, sportieve kleuren. speciale J.M. prijs 7 jaar (kleine stijging pei maat) MAASTRICHT, 27 sept. Tijdens de gisteren in het Staargebouw alhier gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Katholieke Vakbond voor de textieldetailhandei „St. Wil- librordus" is uitvoerig gesproken over een van de voornaamste pro blemen voor de textieldetailhandei: het geven van cadeaus (textielgoede- ren) door de zeepmiddelenindustrie en door de detaillisten in zeepartike- len. Daar oplossing van het cadeaupro bleem, langs de weg van samenwer king eu overleg, niet mogelijk is geble ken, spoorden, zowel de voorzitter van „St- Willibrordus" de heer W. H. J. van Mansum, als de directeur drs. H. H. M. Grootjans, de textieldetaillis ten aan om een eensgezinde strijd aan te binden tegen het .geven van cadeaux. Als antwoord op de textielactie van de zeepmiddeienhandel zullen de tex tielhandelaren waspoeder en huishoud zeep tegen zeer lage prijzen gaan ver kopen. Met deze tegenactie hopen zij te bereiken, dat de wet tot beteugeling van het cadeaustelsel sluitend wordt gemaakt, of dat bepaalde publiek rechtelijke maatregelen op dit punt zullen worden getroffen door het hoofd bedrijfschap Detailhandel. Andere problemen rond de textielde tailhandei en dc organisatie van deze handelaars sneed prof. dr. J. H. Hac- cou aan. PATERSWOLDE, 26 sept. Bij een zomerhuisje aan het Paterswoldse meer is vanmorgen de 79-jarige W. F. Rein- ders uit Groningen door verbranding om het leven gekomen. De bejaarde man was bezig afval te verbranden, waarbij hij petroleum heeft gebruikt, die waarschijnlijk op zijn kleding te recht is gekomen. Hij heeft nog tracht zijn brandende kleren te dovM in het meer, maar vóór hij de water kant bereikte is hij ineengezakt. De leden van „St. Willibrordus", die voor het eerst een algemene vergade ring in Maastricht houden, werden des middags door burgemeester nr. VI. Baron Michiels Van Kessenich ten stadhuize ontvangen en beleefden des avonds een Limburgse avond in carna valeske st'il. Vandaag wordt de verga dering voortgezet en behandelt de gees telijk adviseur aalmoezenier B.P.M. Schoonebeek o.a. de vraag „Waarom een r.-k. Vakorganisatie?" Marnes-la-Coquette, een dorpje in de nabijheid van Parijs, heeft de thans 72 jaar oude Maurice Chevalier tot ereburger benoemd. Vóór hem werden reeds als ereburger benoemd president Eisenhower en generaal Alfred Gruenther, die beiden in hun functie van geallieerd opperbevelhebber tijdens de oorlog in Marnes-la Coquette gewoond hebben. Op het plein te Marnès-la-Coquette neemt een gelukkige Maurice Chevalier de gelukwensen in ontvangst van een meisje, nadat de burgemeestej- hem het diploma van citoyen d'honneur" had uitgereikt. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit Advertenti. TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL T O G A L TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT WENEN, 27 sept. (Keuter, A.F.P.) De Russische oud-minister van buiten landse zaken Molotov, die ihans optre- rit als afgevaardigde van de Sovjet-Luie bij het internationale Bureau voor kern energie in de Oostenrijkse hoofdstad, heeft gisteren een aanval gedaan op de voorgeste.d» beveiliging tegen het ge bruik voor militaire doeleinden van d »r het bureau verstrekte hulp op het go- bied van kernenergie. Molotov, die ruim drie kwartier sprak, beschuldigde de Verenigde Staten en hun bondgenoten ervan een situatie te scheppen, waarin zij de controle zouden kunnen krijgen over de gehele kern activiteit der landen, die hulp va» het Internationale Bureau 'voor Kernener gie ontvangen, waardoor zij de soeve reiniteit van deze landen schenden. Hij betoogde, dat de voorgestelde maatrege len alleen zin zouden hebben, als de kernwapens volledig worden afge schaft, de produktie wordt gestaakt en de voorraden worden vernietigd. Zo niet dan zullen de enige landen onder con trole de onderontwikkelde landen zijn. die in geen geval over de financiële en technische middelen beschikken om de verkregen hulp voor militaire doeleinden aan te wenden, zelfs als zij dit zouden wensen. Molotov zei, dat de voorgestel de rechten tot inspectie zo ver gingen, dat daardoor allé mogelijke inlichtingen over de kernenergie in de gecontroleer de landen worden verkregen, terwijl, in strijd met de statuten van het Interna tionale Bureau, de voorgestelde waar borgen de gehele kernenergie-industrie der ontvangende landen als in een spin- neweb gevangen houden. De Amerikaanse gedelegeerde Foster merkte op, dat de voorgestelde controle maatregelen de voorlopige instemming hadden gekregen van de Raad van Gou verneurs van het Internationale Bureau, zonder ook maar één enkele tegenstem. Ook de Finse, Braziliaanse, Argen tijnse en Zwitserse gedelegeerden spra ken zich voor de voorgestelde controle uit. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 27 sept. De voor zitter van de KRO, pater drs. E. H. J. van Waesberge o.p., heeft op de maan dag gehouden persconferentie van de KRO meegedeeld, dat nog niet is voor zien in de vacature van programmalei der, ontstaan in verband met het ver trek van de heer Toon Rammelt. De. voorzitter kon geen mededelingen verschaffen over, wat hij noemde, de kwestie rond de structuurproblematiek van de KRO. Het een en ander is nog in beraad. Daarbij vragen de volgende zaken de aandacht, aldus pater Van Waesberge: het lidmaatschap van de KRO, de vraag of de KRO een stichting of vereniging moet zijn, de samenstel ling en bevoegdheid van het bestuur, de positie en de taak van de voorzit ter en de verhouding programmaleiding en bedrijfsvoering van de KRO. andaag viert burgemeester mr. H. J. M. Loeff van 's-Hertogenbosch zijn 65ste verjaardag. Alle reden tot vreugde en dankbaarheid, te meer als men nog zo sterk van lichaam en vitaal van geest is. Hij zal dit zelf op de eerste plaats getuigen, maar een scherp observeerder ontdekt in deze da. gen achter de immer twinke lende ogen een floers van een zekere weemoedigheid. Slechts even, want hij is er de man niet naar om met zijn gevoelens te koop te lopen en spoedig straalt er het licht van optimisme en blijmoedigheid door heen, die het deze eminente burgemeester mo gelijk maakten een mooie oude stad uit de puinhopen van de oorlog verjongd te voorschijn te halen. Hij deed meer. Met het behoud van de eigen charme der hertogenstad, waaraan hij de luister door passend herstel en zo mogelijk nieuw ornament meer reliëf gaf, zorgde hij tevens voor een structuur, die haar ook in de moderne tijd een belang rijke functie doet vervullen. Geen kleinigheid, dit alles in 15 jaar tot stand te brengen. Is het dan niet begrijpelijk, dat bij het f eestgeruis op zo'n dag al is het ver op de achtergrond ook wat donkere tonen klinken, omdat snel de dag nadert, dat dierbaar werk moet neergelegd worden. Over een paar dagen begint het afscheid 'nemen al, te beginnen met het gemeentepersoneel en eindigend zaterdag morgen met een openbare raadsvergadering, wat zal uitmonden des middags in een grootse hulde van de burgerij. Toen de heer Loeff na eerst achtereenvolgens burgemeester te zijn ge weest in zijn geboorteplaats Drunen en Vught, in november 1944 waarnemend burgemeester van 's-Hertogenbosch werd zijn definitieve benoeming volgde een jaar later trof hij een zwaar gehavende stad aan. Niet minder dan 6000 woningen waren ernstig beschadigd en ruim 800 huizen verwoest, om van het lamgelegde zakenleven maar niet te spreken. Hij zag al spoedig in, dat er meer gebeuren moest dan het helen van wonden en een belangrijke uitbreiding van de stad noodzakelijk was, waar voor zij echter uit haar keurslijf van de oude wallen bevrijd moest worden. Het E TI te Tilburg werd ingeschakeld voor een onderzoek naar de toekomst mogelijkheden, waarbij dit instituut tot een prognose kwam, welke nu al is overschreden, zodat er binnenkort een tweede rapport komt. De stad werd uitgelegd tol over de wallen, waarvoor moerassige gron den door het opspuiten van zand omhoog werden gebracht. Er ontstonden prachtige woonwijken in west, zuid en oost en door dit al is de stad in de 15 jaren, dat de heer Loeff het bewind heeft gevoerd, in oppervlakte drie maal zo groot geworden. De bevolking nam toe met 20.000 personen, zodat 's-Hertogenbosch thans tegen de 73.000 inwoners telt. Het is altijd de ge dachte geweest van burgemeester Loeff, dat zijk stad zoals trouwens voor heel Brabant geldt zelf zijn groei door voldoende werkgelegenheid moet kunnen opvangen. Vroeger heeft hij zich toel eens tegenover ons beklaagd, dat er in een deel van de Bosschenaren door een eertijds te zwel aanleunen tegen de Godshuizen in tijden van grote werkloosheid, weinig werkdrift aanwezig was. Eenmaal belangrijke industrieën vaar zijn stad gehaald, waaronder drie Amerikaanse bedrijven, wist hij lust tot meer geregelde arbeid bij de mensen aan te kweken. Zij zijn hem nu dankbaar voor de welvaart, die mede door zijn krachtig beleid verkregen werd. Was 's-Hertogenbosch vroeger een stad. van deftige ambtenaren en verpauperden, nu is zij een moderne industrie-gemeente, die overigens van haar Bourgondische geest niets heeft prijsgegeven. Zelf geen Bosschenaar was de heer Loeff en is hij gebleven een fijnproever van de verrukkelijke sfeer dezer goede oude stad, in welks geestelijk klimaat naast de Ommegang van de Zoete Lieve Vrouw het Carnaval van nature thuis hoort. Hij heeft tot de veredeling van deze echte volksuiting niet weinig bijgedragen en was de eerste burgemeester, die Prins Carnaval weer officieel op het stad huis ontving. Hij gaf nieuwe impulsen aan het hier immer bloeiende culturele leven waarbij we slechts denken aan het Brabants Orkest en het jaarlijkse Inter nationaal Vocalisten Concours. Nieuwe stadswijken werden met beeldhouw- werken verfraaid en onder zijn bestuur iverden de mogelijkheden voor gezonde recreatie verruimd door de aanleg van het stadion ..De Vliert", het sportpark De Wolfsdonken", het wandelpark „Het Zuiderpark" en het strandbad aan de Pettelaarse Plas. Zijn droom van een Cutureel Centrum met een Stadsgehoorzaal en con gresruimte voor 1500 man is nog niet verwezenlijkt, maar heeft tenminste gestalte, nu de gemeenteraad een maand of drie geleden het schetsplan van Kleyne en Bijvoet werd aangeboden. Aan een opsomming van de vele tot stand gekomen openbare werken zullen we maar niet beginnen, maar het moet voor de scheidende burge meester een voldoening zijn geweest, dat hij vorige week nog aan die reeks een prachtig politiebureau heeft mogen toevoegen. Zoals hij ook nog heeft kunnen doorzetten, dat een h-alf jaar geleden met een traverse-tunnel voox het station aan een langdurige ongewenste Vèrkeerstoestand een eind werd gemaakt. Moge liet de heer Loef) gegund zijn als hij straks opnieuw Vught to< woonplaats kiest, van nabij nog lang de bloei van de stad, die hem 'zo lief is geworden, te ervaren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 5