Het bevolkingsverloop in onze stad geanalyseerd Interessante cijfers en een verheugende conclusie Geheugen-hulp Ook 's nachts radio Sergeant schiet korporaal van dichtbij in de rug I Ruimtevaart van een mens niet ver meer in liet verschiet S i kies óók een keur kapok matras I Veertien dagen hechtenis President krijgsraad: Realisme bi j oefening niet ten koste van veiligheid Kampioenen heeft ze liggen! NIEUWS TREKT ALTIJD-IEDERE DAG ERWIG HEEFT EEN GROTE SORTERING PHILIPS-RADIO'S Continu-contract in woningbouw Agenda Rotterdam Wat Schiedam verloor en vond Statutenwijziging Rommenh. Koolzuur Du Pont bouwt tweede fabriek in Dordrecht Britse nabestaanden arriveren in de Hoek door Catherine Gaskln STERWECH Jeugd oude Noorden o;aat Volksdansen Benoemingen door de gemeenteraad 50 NSC DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 PAG IN B Het vertreksaldö Beraad bij N.R.U. Intrekking, 365.000 aandelen vijflf u kijkt...... u vergelijkt u koopt bij: DE SCRIEDAMSE MEUBELBEUUS SCHILDERS eddie constantine De hele wereld leest ELECTROMONTEURS De prachtige roman van een ten onrechte gedeporteerde jonge vrouw in het Australië van het begin van de negentiende eeuw. Een boek, dat U zeker zult kopen I Een boek, dat U gaarne als geschenk geeft I in de boekhandel verkrijgbaar N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM Zeer luxe uitvoering, 368 pagina't Prtji gebonden tlecbts ƒ7.90 Verzoek aan onze abonnees TEL. 63144 DAM 12-32-14 TEL. 66231 deux-pièces Parijs zegt; MODE is wevenit deüx-pièces streepdessin -(- contrast kleuren Bervoets zegt; voila kies dit model in antraciet met lichtgrijs, bruin of geel, maten 38-44 52.50 A 4 Aan de nota over de ontwikkeling van de woningvoorraad in onzc stad, uitgebracht door het Economisch-Tech- nisch Instituut voor Zuid-Holland ontle nen WU nog het volgende omtrent de kwestie van bet bevoikingsverloop. Het inwonertal van een gemeente ver andert door geboorte, sterfte, vestiging en vertrek. Het geboorteoverschot per duizend inwoners, dat is dus geboorte minus sterfte, is in Schiedam ongeveer even groot als in Delft en Dordrecht, maar kleiner dan in Vlaardingen, waar tengevolge van het feit. dat zich daar nogal wat jonge gezinnen vestigden, het geboortecijfer hoger, het sterftecijfer lager en het geboorte-overschot dus gro ter is dan in de overige drie gemeenten. Toch had in de afgelopentien jaar Schiedam van de vier gemeenten de kleinste bevolkingsgroei. Deze relatief langzame toeneming van de Schiedamse bevolking wordt veroorzaakt door een bijna ieder jaar optredend vertreksaldö, dat het effect van het geboorte-over schot tegenwerkte, dit vertreksaldö in Schiedam wa3 een gevolg van het ge voerde toewijzingsbeleid. Dit beleid was namelijk gebaseerd op het standpunt, dat de nieuwbouw hoofdzakelijk moest worden toegewezen aan Schiedammers. Dit standpunt vond mede zijn rechtvaar- digng in de omstandigheid dat in Schie dam als oude stad na ongeveer 1950 veel aandacht aan de sanering is besteed. Aan diegenen, die hun huis vanwege de sa nering moesten verlaten, diende uiter aard vervangende woonruimte te wor den toegewezen Slechts aan een betrek kelijk klein aantal mensen van elders werd in Schiedam woonruimte ver schaft Het betreft hier voor de gemeen te min of meer „onmisbaren", zoals onderwijzers, gemeenteambtenaren, poli tiepersoneel e.d., benevens werknemers, van bedrijven, die zich ten noorden van de spoorbaan vestigden (Zij kwamen soms van elders en brachten personeel mee). Dit grotendeels aan Schiedammers toe wijzen van de nieuwbouw veroorzaakt, zoals wij reedg enkele malen opmerkten, een vertreksaldö In iedere gemeente vindt men een inkomende en een uit gaande stroom. Remt men nu de inko- mende stroom af door slechts in weinig gevallen aan mensen van elders woon ruimte te verschaffen, dan bestaat de kans dat de uitgaande stroom de over hand krijgt, zoals in Schiedam gebeur de. De uitgaande stroom, van Schiedam is in verhouding niet groter dan van de overige vier gemeenten, maar de inko- mende stroom is relatief klein. In Viaar- dingen wag de situatie juist tegenge steld Daar valt namelijk een relatief grote vestiging en een relatief klein ver trek te constateren. In de periode 1952 tot en met 19o» was er in Schiedam in totaal een ver treksaldö van 2.253 personen Gedurende deze peroode nam het jaarlijks vertrek saldö af; in 1959 was er zelfs een klein vestigingsoverschot, dat werd veroorzaakt HEDEN Passage-theater: vrijdag 23 t.m. donder dagmiddag 29 sept.: Als het bloed kookt <18 j.) Dagelijks 2 en 8.15 uur, zaterdag zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Donderdag avond geen voorstelling. Monopole-theater: De genadeloze wre ker (14 j.) ma. t.m. wó. dagelijks 2, 7 en 9-15. Heerser zonder kroon (volw.) donderdagcyclus 29 september 2, 7 en 9.13, DONDERDAG: Passage-theater: Laat je niets wijsma ken (met Wim Kan), Kath. Kring 7.45 u. R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De opemngstijden van de centrale en filialen van de r.-k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek „St.-Liduina" zijn: Openingsuren centrale: maandag 7 uur; dinsdag 1012, 25, 79; woensdag 25, 7—9 uur; donderdag 10—12 uur; vrij dag 2—5, 7—9 uur; zaterdag 10—12, 2—5 uur. Kinderuitlening; dinsdag 24 uur; woensdag 4—5, 6.30—8 uur; zaterdag 1— 3.30 uur. Kinderleeszaal; maandag 4—5 uur; dinsdag 4—5 uur; weerusdag 2—3 uur; vrij dag 45 uur. Openingsuren Nieuwland: woensdag 1.30—5.30 en 7—9 uur; vrijdag 7—9 uur Gorzen: dinsdag 0.30—9 uur; woensdag 2—5.30 uur; vrijdag 7—9 uur. Kethel: dinsdag 4—8 uur. R.-k. Plattelandsbibliotheek: uitleenpost Kerkweg 46. zondag 11.30 tot 12.30. STEDELIJK MUSEUM Tentoonstelling Groningse Grafiek en werken van Krsto Hegedusic, dag. van 10 tot 5 uur, zondag 12 tot 5 uur, tot 9 okto ber. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze weekApotheek Westendorp, Singel 83. Donderdag Rott. Schouwburg, 8 uur'. Heeft Con stance gelijk'' (Haagsche Comedie). Ri- vierabal, 8 uur: Rotterdams Opera Koor m.m.v. solisten. VRIJDAG Rott Schouwburg: 8 uur Huwelijksles sen (Rott. Toneel); Goede Herderkerk, Kastanjeplein, 8 uu: Henry Blackmon, bas-bariton en Jaap Stotijn, hobo; Ri- vièrahal, 8 uur: Rott. Operakoor, o.l.v. Piet Struyk, Filmagenda Rotterdam 23 tan. 29 sept. Arena: De zondebok, 14 j. Capitol: Aida. a.l. do. De glorie van het moeder schap, 18 j. Centraal: Voetstappen tn de nacht. 18 j. Cineac A.D.: Strafbataijon 999, 18 j. Cinerama: This ia Cinera ma a.l. Colosseum: Misdadige meisjes, volw. Üo: Morgen zal ik huilen 18 J. za. zo.2: Niets dan pech, a.l. Harmonie: Striptease en gangsters, str. volw dl. t.m do.: De ondergang van de Graf Spee, 14 j. Luimtere: Dat doen wij nog eens over 18 j. Metro: On the beach, 18 J. Prinses: De straat der verleiding, str, volw, do: The trouble with Harry, 14 j. za. zo 2: De wilde witte hengst, a.l. z 24: The mountain. 14 j. Rex: gun battle af Montery, 14 j do.: De levens roman van Joseph Schmidt, a.l. Thalia: Kolonel Hyde contra Scotland Yard, 14 3. 't Venster: Het koperen kandelaars mysterie, 14 j. Victoria: Rivalen zien niet °m 14 j. do 2 en 8: Aparte tafels, 18 j. za. wo 2. zo 2, 4,30: Rosty en de spion nen, a.L door een groot aantal vestigingen uit Rotterdam. Het aa 4 jaren bestaande vestigingssaldo uit Rotterdam en het ieder jaar weer optedendre vertreksaldö naar Vlaardingen zijr» d« twee groothe den. die in sterke mate de migratieba lans van Schiedam bepalen. Met uitzondering van 1959 is het provin. ciaal woningcontigent steeds over de ge meenten verdeeld naaar verhouding van de plaatselijke woningbehoeften, waar bij rekening wordt gehouden met het woningtekort, de natuurlijke aanwas van de bevolking, de migratie en de sa nering; Eén van de punten waarop ge let wordt, is dus de migratie. Uit een oogpunt van billijkheid is het begrijpe lijk, dat inwoners van de eigen gemeen te in het algemeen voorrang hebben bij de toewijzing van woonfuimte, maar toch moet niet vergeten worden, dat het denk. baar is, dat een ruimere toewijzing van woningen aan mensen van elders kan leiden tot een vestigingssaldo, dat op zijn beurt aanleiding kan zijn het contingent te verhogen. Zelfs is het denkbaar, dat het contigent daardoor met een groter aantal woningen verhoogd wordt dan er woningen aan mensen van elders worden toegewezen, zodat ook de eigen bevolking er goed mee is. Stellen wij nu tot slot van dit gedeelte nogmaals de groei van debevolking en van de woningvoorraad naast elkaar, dan blijkt het volgende: In de periode 1947 tot medio 1956 nam in Schiedam het totaal woningen toe mgt ongeveer 17 pet., de bevolking met 10 pet. Dit verschil in groeitempo kwam echter maar zeer ten deele aan leniging van de woningnood ten goede. Tengevolge van de gezinsverdunning, waaronder men verstaat het afnemen van de gemiddel de gezinsgrootte, zouden er namelijk in 1947, wanneer er toen geen woningnood geweest was gemiddeld 3,76 personen in één woning gewoond hebben. Deze zo genaamde ideale woningbezetting was in 1956 afgenomen tot 3,54 Een eenvoudi ge bereeeningg leert, dat alleen reeds om deze gezinsverdunning op te vangen, de Te bevragen bij de vinders: Zadel dek van rijwiel, v. Vendeloo, Boerhave- Jaan 12C: damesportemonnee met inhoud; Nettenbreier. Zwartewaalstraat 59b; herenportemonnee met inh. B. v. Ot- terloo, Jac. v. Lennepstraat 6b; tas met inh P. Offerman, Oosterstraat 39; plas tic portemonnee met inh, A, Hartog, geldbedrag, Vrijenhoek. v. Hoornbeek straat 5a, Vlaardingen; geldbedrag, Baatsen, Burg. v. Haarenlaan 548; da meshorloge, G. Plooy, Fabristraat 6b; zilveren armband. A. Aartsen, Bil- derdijkstraat 43a; broche, Frijdal. Buys Ballotsingel 80b; kettinkje met hanger, H. de Ron, Leibnitzstraat 6a; doublé kettinkje met hanger, v.d. Tuijn, P. Pet- terstraat 52a; kinderringetje, v, Royen, Warande 111: 12 m. touw, Vanderbos, Edisonstr 23: speelgoedbeertje, K. v.d. Maat, Schiedamseweg 19 Kethel; speel goedaapje, Wolf, Graaf Florisstraait 47; Lipssleutel. P. Visser, Iependaal 18c; kind-erbril, H. J. Koning, Hagastraat 65c; lipssleutels, N. Schoots, Lange Singel- straat 94b: sleutel, D. v. d. Berg, Em- mastraat 24: brilleglas Steenbergen, Ha dijk 166: zonnebril, P. Rijke, Polderweg 108; gevlekt keeshondje, C. v. Lier, a.b schip Jan Cornells, Buitenhaven; dou ker- en lichtbruine hond. met riem, F. Hoogdalem. Rhoonstraat 14a; Duitse her dershond, Venema, Goeman Borgesius- laan 23; grijs gestreepte poes, Varen kamp, Lorentzlaan 28c; rood-oranjé kindervest, S. v.d. Velden, Zwartewaal- sestraat 26b; 'paars damesvest, C. Koog- je, Gordonstraat 19a; rood kinderschoen tje, v. Maurik, Korte Dam 9; pak je met kakibroek, v. d. Laan, Haga straat 8pak. inh. broek en overhemd D. Bakker, Boerhavelaan 100a; jongens jasje, v Tessel Prof. Kamerlingh On neslaan 134. (Van onze' radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 29 sept. De N.R.U heeft de vraag in studie, of na twaalf uur 's nachts ook over beide zenders ra diouitzendingen kunnen worden ge bracht. Dit deelde de directeur van de N.C.R.V. mr H. v. d. Veen, mede op een perscon ferentie. De N.C.RV, aldus mr v d. Veen is sterk voor dit plan geporteerd. Maar men dient daarbij te beseffen, zo ver volgde hij, dat uitzendingen van twaalf uur 's nachts tot zeven uur 's morgens over beide zenders 25 pet meer vragen van de totale zendkosten. Verder zal no dig zijn de toestemming van de minister en de medewerking van de Nozema en de PTT. In een dergelijke uitzending zou niet alleen plaats zijn voor lichte mu ziek, zoals in Duitsland de gewoonte is, maar ook programma's met ernstige mu ziek en de rubrieken gesproken woord dienen te worden opgenomen, Een van de overwegingen is, aldus mr. v. d. Veen, dat er 's nachts tal van luiste raars zijn die de programma's kunnen volgen. Mr. v, d. Veen deelde nog mede dat deze kwestie nog slechts een onder werp is van onderling beraad, want het is te begrijpen dat niet één omroepver eniging een dergelijk project zou kun nen uitvoeren. Immers, anders zouden de onderlinge verhoudingen van zendtijd der omroeporganisaties scheef worden getrokken. woningvoorraad had moeten toenemen met bijna 7 pet. Daar de woningvoorraad met II Pet- steeg, bleef er 10 pet. over voor het opvangen van bevolkingsgroei en leniging van woningnood. Hoewel de bevolkingsgroei voor een deel betrek king heeft op kleine kinderen, die nog geen woning behoeven, volgt hier toch wel uit, dat slechts weinig woningen overgebleven zijn voor het inlopen van de woningnood. Men ziet hieruit dus. dat er een groter verschil "tussen het groei tempo van de woningvoorraad en dat van de bevolking moet zijn, wil men werkelijk snel op de woningnood gaan inlopen In het tijdvak medio 1956 tot en met 1959 nu was dit verschil inderdaad veel groter. Toen bedroeg de toeneming van de woningvoorraad namelijk rond 12 pet, die der bevolking ongeveer 4 pet. In dit tijdvak werd snel 0P het wo ningtekort ingelopen, al wil dit nog aller minst zeggen, dat de woningsituatie in Schiedam reeds goed te noemen is. Het is het continucontract geweest, dat deze gunstige ontwikkeling teweeg heeft ge bracht. Hieruit vloeit de conclusie voort dat voortzetting van een op deze of an dere wijze georganiseerde vorm van wo ningbouw op grote schaal noodzakelijk is om ook in de toekomst het woningte kort met succes te kunnen bevrijden. Zetten wij ons. aldus besluit het rap port. tenslotte tot een samenvattende be oordeling van de Schiedamse woning situatie, dan kunnen we het volgende 'vaste tellen: 1 In het tijdvak 19471956 werd in Schiedam de woningsltuatie slechter. Het statistisch woningtekort nam na melijk in deze periode toe, terwijl het in de gemeenten Delft. Dordrecht en Vlaardingen daarentegen terugliep. De gemiddelde woningbezetting (is aantal b woners Per woning) daalde in Schiedam niet sterker dan de ideale woningbezet ting (is gemiddeld aantal bewoners per woning, indien iedere wonngbehoevende eenheid in de zin van het statistisch woningtekort over een woning zou be schikken). terwijl dit in genoemde drie gemeenten wel het geval, was. 2 In de periode medio 1956 tot en met 1959 verbeterde in Schiedam de woning situatie. Dit volgt uit het feit, dat in dit tijd vak ;n Schiedam de egmiddelde woning bezetting gterker daalde dan de ideale. De ontwikkeling was toen gunstiger dan in Dordrecht en Vlaardingen, hetgeen utteraard nog niet impliceert, dat in de ze korte periode do achterstand ten op zichte van de andere gemeenten geheel werd ingehaald. Evenmin zal Delft erin geslaagd zijn, de achterstand van 1956 in te lopen, ook al was de ontwikkeling in de laatste jaren van de vier gemeen ten het gunstigst. Schiedam zal er thans wat het woningtekort betreft slechter aan toe zijn dan Vlaardingen en Dordrecht en beter dan Delft. 3. Hej continucontract. droeg ten zeer ste bij tot deze wending ten goede in de laatste jaren Voor de toekomst is een voortzetting van enigerlei vorm van woningbouw op grote schaal onmisbaar. Dit spreekt te meer. wanneer men bedenkt, dat in het Waterweggebied de werkgelegenheid ge stadig vergroot wordt, hetgeen tot een extra woondruk, ook op Schiedam, zal leiden (Van onze 'Haagse redactie) DEN HAAG. 2 sept. ,.B\i het stre ven om een oefening zo realistisch mo gelijk te maken wordt wel eens verge ten. dat de noodzakelijke veiligheid in acht genomen moet worden." Dit zei de president van de krijgsraad gisteren tegen een 20-jarige sergeant, leerling van de opleidingsschool voor reserve-officie ren te Ermelo (S.R.O.I.), die veroor deeld werd tot veertien dagen heertenis wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. De auditeurmilitair had een maand hechtenis gevorderd. De sergeant had op 4 augustus van dit jaa-r tijdens de oefening „kleine oor log", die in de omgeving van Weert gehouden werd. een losse patroon vlak bij een „krijgsgevangene", ook een leerling van de S.R.O.I., afgevuurd. Het slachtoffer, de 21-jarige leerling korporaal P werd zo ernstig in de rug getroffen, dat hij zijn hele leven ver lamd zal blijven. Het slachtoffer was tijdens de oefe ning krijgsgevangen gemaakt. Terwijl hij ondervraagd werd had hij kans ge zien een schot te lossen om zijn ka meraden te waarschuwen De korpo raal, die de krijgsgevangene voortdu rend onder schot hield, schrok hier zo van, dat hij zoals hij voor de krijgs raad verklaarde aan de trekker van dijn geweer trok. De raadsman van de beklaagde ROTTERDAM, 29 september. In een buitengewone vergadering van aandeel houders zal het bestuur van de N.V, Maatschappij tot Exploitatie der C. G. Rommenholler'sche Koolzuur- en Zuurstofwerken een voorstel tot wijzi ging der statuten aan de orde stellen. Tevens zal de vergadering gevraagd worden het bestuursbesluit tot intrek king van nominaal f 365.000 aandelen, welke vroeger door de vennootschap werden ingekocht, te bekrachtigen. I merkte in dijn pleidooi op, dat de leerling-sergeant nauwelijks verant woordelijk gesteld kan worden voor zijn daad De oefening „Kleine oor log", die voor ed eerste maal door de SROl gehouden werd. is bedoeld als een test van het uithoudingsvermogen en het moreel van de man, Vandaar. dat ontberingen ais geen of te laat krijgen van eten en afmatting een gro te rol spelen. De beklaagde had. op het moment, dat hij P. krijgsgevangen maakte, gedurende drie dagen in to taal vijf uren geslapen, honderd kilo meter te voet afgelegd en weinig ge geten. De leerling-sergeant had P. zo als hme was geleerd, onder schot ge- hocden. „De enige fout. die hij ge maakt heeft," aldus de raadsman, „is dat hij zijn vinger aan de trekker heeft gehouden." Vanmorgen is tijdens een persconferen tie bekend gemaakt, dat de directie van Du Pont de Nemours besloten heeft nog tijdens de bouw van de orlonfabriek in Dordrecht onmiddellijk te beginnen met de bouw van een fabriek voor de vervaar diging van delrin, een nieuw soort kunst hars, grondstof voor verschillende ver werkende industrieën. De nieuwe fabriek zal worden gebouwd te Dordrecht op het terrein naast de in aanbouw zijnde orlonfabriek, dat reeds eigendom van Du Pont is. Ze zal werk bieden aan plm. 60 arbeiders en verwacht kan worden, dat de produktie in 1962 zal aanlopen. ROTTERDAM, 29 sept. De^eigenaar van deze fiets ''staat nauwlettend toe te zien of de agent Bims een mankement zou ontdekken. Volgens de jongen kan dat niet, want dit js niet alleen een fiets, zijn fiets, nee, het is heel wat meer dan een verzameling buizen met een bel eraan. Het kan een racefiets zijn, of een sportwagen, mis schien wel een vliegtuig. En vliegtuigen zijn toch altijd „pico bello" in or de?! Nou dan. De agent geeft inderdaad zijn fiat en de eigenaar, die toch wel een vage vrees voel de. zo van „Je kan niet weten met die agenten" vindt nu ineens alle po-- litie-ambtenaren zulke kerels. Ongeveer 200 jon gens en meisjes hebben zich gistermiddag om en rond, het Rododen- dronplein in Schiebroek uitgeleefd op de moeilij ke materie „Veilig Ver keer" in het kader van de veilige week. Moei lijk is de materie, gezien het grote aantal volwas senen, dat dagelijks na righeid ondervindt ver oorzaakt door verkeerde toepassing van de regels. Des te meer valt het op hoeveel die jeugd van j,et tegenwoordig van j verkeer afweet, Jr meer dan rnen zou ken. En ze kunnen t>ei ook in praktijk breng®/ getuige de korte puzze rit met obstakels, wo®. bij acht Schiebroek' huismoeders hun ?L sehatbare medewerki1"' verleenden. Zaterdag zijn de vj slagen van de testen P?e bekend en dan gaan a, prijzen vallen. De 3®. aj heeft voor zichzelf A een prijs gewonnen; j ze op l'atèr leeftijd fj.„ verkeer even vei»'5 maakt als ze nu wc" te doen. MOSKOU, 29 sept. (Rtr) De vice- voorzitter van de raad van de Russische academie van medische wetenschappen. Timakof, heeft in .een gesprek met een verslaggever van de „Moskowskaja Prawda" gezegd, dat er in verband met de bemande ruimtevaart geen vraagstuk ken zijn, die door de huidige beoefenaren van de wetenschap niet kunnen worden opgelost. Een ruimtevaart van een mens ligt niet ver meer in het verschiet, meen de hij te mogen verklaren. Een dergelijke ruimtevaart zal van de aarde af worden geleid en van alle in- gebleken bij stoornissen van het zenuw stelsel. strumenten zullen, er twee exemplaren bij de proef zijn betrokken en van de be langrijkste drie of vier. De ruimtevaarder moet iets kleiner dan normaal en tenger zijn omdat in de ca bine maar weinig plaats is en elk ons telt. Hij moet studie hebben gemaakt van plantkundige, medische, elektronische, aardrijkskundige eri radio-onderwerpen. De beste kandidaten zijn vliegers van straalvliegtuigen. In het bijzonder wordt veel gevraagd van het zenuwgestel van de ruimtevaar der. Russische scheikundigen hebben pil len samengesteld die zeer doelmatig zijn nö' ROTTERDAM, 29 SEPT. Uoléefi' ..all avond om half 7 arriveert ëeh groep 59 Britse nabestaanden, om een dagen de gast te zijn van het ned«rlan f se volk. Zij komen op uitnodiging v (beket> kost®" alsmede die van logies, gidsen, eI^. bestrijdt uit de collecte, die omstre® 11 november gehouden pleegt te wor" eers,f g'9' het Ned, Oorlogsgraven-comité als „Klaproos-comité), dat de de De Engelse gasten zullen nacht in Nijmegen logeren en de ven, die zullen worden bezocht, bevf1 den zich voornamelijk in Gel der lal' LANGE HAVEN 95 Schiedam - Tel I Vakbekwame gevraagd prettig werk, goed loon en soc, voorzieningen. Schilders- en Decoratiebe- drijf, W. Westhot, Tel. 65076 Aanm.: Anth. Muysstraat 67, Schiedam. I Schoonmaaksters gevraagd voor ochtend, avond en-of overdag op I diverse kantoren te Rotterdam en Schiedam. Aanmelden N.V. Drop, Oude Binnenweg 132, tel. 110292. j Rotterdam. Glaskisten voorradig. Alle maten i voor tuin_ en zomerhuisjes. Van I Katwijk's Glashandel, L. Kerkstr. 38, tel. 68735. Let op het juist# adres. l Rolfilms ontwikkelen en afdruk ken, alsmede pasfoto's in 1 dag gereed. Foto K. v. Vuuren, Hoog straat 106. Melchers voor toerrijwielen v.a. 124.-. Desgewenst vanaf 2.50 j j per week. Reparaties, moffelen, i Singel 4, bij de Rotterdamsedijk,1 telefoon 67544. Bas v. d. Heijden Zelfbediening vraagt cassières en leerling-1 S cassières. Prettige werkkring. Goed loon. Aanmelden: kantoor Mathenesserlaan 476. Meubelen, geen beter adres voor J reparatie en nieuwstofferen dan j de speciale reparatie-inrichting, van Koster, Vlamingstraat ft2. j Ontbiedt ons vrijblijvend. MONOPOL HOOGSTR. 2» SCHIEDAM tel *aeo6 PASSAGE SCHIE0AM TEL 69569 met DIANE DORS ODtLE VERSOIS PASPOORT DER SCHANDE Feil Opwindendl Gedurfd 1(Passport io schame) RH in de middagvoorstellingen 2 uur CONNY FROBOESS en PETER KRAUS in TEENAGER MELODIE Dondgrd^cH^^COCKS^ SPREEKT MET UW MOORDENAAR El BERT HAANSTRA's nieuwe Nederlandse filmkomedie U.F.A.FH.MEX DE ZAAK M.P. met O.a. ALBERT MOL - ICO VAN DIJK - JULIA DE GRUYTER INGRID VALERIUS <m MANNEKE PIS- Gerard Brassers aan het orgel Dag. 2 en 8.15 zat. en zond. 2-4.15-7-9.15 uur Donderdagavond geen filmvoorstelling nu msE broersvest 64-66 Schiedam vraagt voor installatie werkzaamheden in de industrie van Delft en omstreken. Mondelinge sollicitaties op vrijdag 30 sep tember 1960 van 19.00—20.00 uur in: SCHIEDAM: Café-Rest. de Amstelbron, Broersvest 13 DELFT: Hotel Bellevue, Zuidwal 10 ROTTERDAM, 29 SEPT. Zaterdag begint de Contact-commissie wijk Noord een cursus volksdansen voor kinderen tussen de 6 en 14 jaar. De jeugd, die daarvoor voelt, kan zich melden aan het gymnastieklokaal aan de Bloklandstraat de kinderen van 6 tot 10 jaar 's mid dags van 5 tot 6 uur en die van 10 tot 14 jaar 's avonds van 6 tot 7 uur. ROTTERDAM. 29 sept. In zijn he den gehouden zitting benoemde de Rot terdamse raad tot leraar Nederlands aan het Erasmiaans Gymnasium de heer P. C. J. Reijne te Gouda. Aan de School voor de Detailhandel werden benoemd de heer A. Sieders te Gouda voor crea tief technische arbeid en voor tijdelijk de heren A. P. Vink voor Frans en D. de Koning voor muzikale vormgeving. DEN HAAG: Het Volksgebouw, Prinse gracht 69-73 of dagelijks schriftelijk en mondeling aan ons kantoor: Oude Delft 28 te Delft. Geeft ons blad aan uw vrienden of kennissen die nog niet op onze courant geabonneerd zijn, eens ter lezing Wijst hen eens op "n artikel dat speciaal uw aandacht heefl getrokken

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4