iVijftig jaar motorzees geleden: eerste ter wereld Amsterdamse werf volbracht pionierswerk Zoetermeer wil uitbreiding van Haagse agglomeratie in twee fasen MILITAIREN HELPEN BIJ AARDAPPELENROOIEN 12jarige jongen achter liet stuur: dodelijk ongeluk m SHELL PK Sdirijver'j Sprekende voorbeelden e Kroon assistent-accountant Adres gericht aan Tweede Kamer Hondenexpositie in Ahoy-hal Tegen chauffeur een maand met twee jaar ontzegging geëist haardolie Uw tapijt gratis gelegd. Woninginrichting Thans bijna 20:000 motorschepen Seven Seas" neemt 153 emigranten mee KnmDioetien INTERNATIONAL •ii Algemeen Dagblad contra Het Vrije Volk 75 missionarissen naar Haagsche Comedie Oost-Afrika speelde BECKET OF DE EEK VAN GOD Lectuur voor de jeugd DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG N R C WOENSDAG 26 OKTOBER 1960 PAvENA 6 Cruises naar Australië Op Goerec-Overflakkee zitten nog een paar honderd hectaren aard appelen in de grond. Door de aanhoudende en zeer zware regens van de laatste weken was het de landbouwers onmogelijk ze te rooien. Nu de grootste wateroverlast voorbij is moet men zien de aardappelen zo snel mogelijk van het land te krijgen, want een nieuwe regenperio de of invallen van vorst zou de grote voorraad geheel verloren doen gaan. Alle beschikbare handen moeten dus in het geweer komen en daaraan heeft men zelfs niet genoeg, zodat de landbouworganisaties van het eiland de hulp van militairen hebben ingeroepen. De regionale com missie van het Landbouwschap heeft zich daarvoor gespannen en haar beroep op de ministeries van Defensie en Economische Zaken is niet onverhoord gebleven. OOK UW OLIEHAARD spint DE KEUS VAN MENSEN DIE PURE KWALITEIT WENSEN! SHELL PK Dr. A. MELCHIOR uit de Triumph-collectie «Be wij U als speciaalzaak op dit gebied gaarne willen tonen. Laat ons U adviseren.in een onzer filialen over het juist voor U zo geschikte model aangepast aan Uw spe ciale eisen. ARMONIA P ELASTISTEP 330 T 12.90 nu ook Peppelweg 71 - Schfebroek Met Raptim-vliegtuig (MtiSiliP 2000 JAAR WONEN Nieuws trekt altijd, iedere dag ,1 INDUSTRIEEL BEDRIJF Uitstekend iverk van Idil 95 Het is op 29 oktober a.s. 50 jaar ge leden, dat op een Nederlandse werf het eerste zeegaande motorschip ter wereld aan zijn element werd toevertrouwd. Dit was de motortanker „Vulcanus" voor de Nederlandsch Indische Tank- stoombootmaatschappij (nu de Konink- HJke/SheU-groep)die op 29 oktober 1910 te water werd gelaten bij de Scheepsbouw-Maatschappij te Amster dam (thans, na de fusie met de Dok Maatschappij: de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij). Als men dit motorschip van 1179 br.t. in 1910/1911 als enige vertegenwoor diger van zijn soort op de wereldzeeën, stelt naast de ongeveer 19830 motor schepen met een totale tonnage van ruim 51 miljoen ton (waarvan 2645 tan kers van 16.328.000 ton), welke nu die zelfde wereldzeeën bevaren, dan reali seert men zich de enorme verandering op dit gebied in slechts 50 jaar. Deze verandering spreekt ook duidelijk wanneer men de „Vulcanus" vergelijkt met het grootste type motortankër ge bouwd bij de Ned. Dok en Scheeps bouw Maatschappij. Wjj nemen als voorbeeld de Nederlandse tanker „Naess Lion" in 1958 door de N.D.S.M. afge leverd aan de Nederlandse Nomess Scheepvaart Maatschappij N.V. te Am- Sterdam. Vergeleken bfl de „Vulcanus" is de „Naess Lion" een schip met een ca 17 maal sterkere motor, welke in staat Is om een ca 16 maal grotere waterver plaatsing, bijna de dubbele snelheid te geven. De „Vulcanus" was nog wel voorzien van zeiler, maar toch niet meer als es sentieel deel van het schip. Zij maakten meer de indruk van een laatste red middel te zijn bij tegenslag met de ma chine, zoals men bij droog weer voor alle zekerheid een paraplu of regenjas meeneemt, omdat men nooit kan weten. Het ultgeweefde want van de zeilsche pen is reeds niet meer aanwezig. Ook de schoorsteen geeft al direct een geheel ander beeld. De lange dunne schoorsteen die karateristiek was voor het kolen- schip, is op de „Vulcanus" korter en minder „mager", het begin van de typische schoorsteen van het motor schip. Ook is deze schoorsteen, die op een stoomschip zonder meer eindigde, nu afgekant door een „hoedje", dat in later jaren zo kenmerkend werd voor vele motorschepen. Op dek zijn reeds tankdeksel aange bracht, hoewel deze nog belangrijk gro ter zijn dan die, welke momenteel ge bruikt worden. Opmerkelijk is de aan wezigheid van laadbomen, die nog niet die weinig opvallende positie innemen als nu op tankschepen het geval is. Deze laadbomen waren nodig om de tankdeksels te openen. Over het lading- tankgedeelte werd van voor tot achter een constructie toegepast met een langs- schot op hart schip, een verhoogd dek in het midden en terweerszijde daar van een laag dekgedeelte. Op deze wijze werd een zgn. „trunk" gevormd, waar aan dit type schip haar naam „trunk- dekschip" ontleende. Men bereikte hier mede, dat bij hellend schip en volge laden tanks, slechts een kleine hoeveel heid oliè naar de lage zijde liep, dat aan de stabiliteit ten goede kwam. ee dieselmotor welke het schip voort dreef, was de eerste direct omkeerbare scheepsdiesel motor door Werkspoor geconstrueerd. Het was een 6 cylinder 4 takt enkelwerkende dieselmotor van 500 epl bij 165 omw/min., welke het geladen schip een snelheid van 8 mijl gaf. De voortgezette ontwikkeling blijkt wel uit het feit, dat gedurende de 50 jaar welke verlopen zijn na de afle vering van dit gedenkwaardige schip, totaal 108 door een motor gedreven „Vulcanus", het eerste schip ter wereld. motorzee- zeeschepen (waaronder 46 tankers) door de N.S.M./N.D.S.M. zijn afgele verd. Een van deze 108 motorschepen is het m.s. „Oranje", wat na zijn bouw het snelste motorschip ter wereld was. De ontwikkeling gaat intussen steeds voort. De vermogens van dieselmotoren worden verder opgevoerd en daarmede dringt de dieselmotor door op een ter rein, waar tot nu toe de stoomturbine als voortstuwingsapparaat voor sche pen van grote tonnage en snelheid^ vrijwel de alleenheerschappij had. ROTTERDAM, 26 oktober Met m.s. „Seven Seas", van de Europa-Canada Lijn, die gemeenschappelijk eigendom is van de HollandAmerika Lijn en de Kon. Rotterdamsche Lloyd, zal aan het einde van deze maand onder auspiciën van de Lloyd een speciale reis van Europa naar Australië en Nieuw-Zeeland maken, via het Suezkanaal en Ceylon. Daarna zal het schip, dat onder commando staat van kapt. H. Oltmann, een tweetal cruises maken in de Australische en Nieuw-Zee- landse wateren en in de Stille Zuidzee. In begin februari 1961 vertrekt de „Seven Seas" weer uit Australië, via Tahiti, Pa namakanaal, Curagao en New York naar Europa. Op de uitreis zal het schop in Bre merhaven. Rotterdam en Southampton on- geveer 900 passagiers aan boord nemen. De „Seven Seas" wordt zaterdag a.s., 29 i oktober, tegen het middaguur aan de Lloydkade in Rotterdam verwacht, waar ruim 350 passagiers, onder wie 153 emi granten. aan boord komen, die zich zullen inschepen tussen 1 en 4 uur 's middags. Het schip zal daarna naar Southampton varen. Onder de passagiers bevindt zich een aantal bezoekers, dat tijdens de bijna 2 maanden durende cruises hun verwanten in Australië of Nieuw-Zeeland gaat bezoe ken en daarna met hetzelfde schip terug keert. Voor deze speciale reis is de bemanning van de „Seven Seas" uit gebreid met een aantal Nederlandse staflden, onder wie een arts, een verpleegster, enkele hof meesteressen en een kinderverzorgster Bovendien zal de heer W. E. Penning, ad ministrateur bij de Lloyd, die als zodanig reeds vele reizen op de „Sibajak", de „Waterman" en de „Willem Ruys" heeft gemaakt, als verbindingsofficier de reis meemaken. In een buitengewone vergadering heeft de raad van Zoetermeer dinsdagavond een bespreking gewijd aan het adres van de Tweede Kamer van de Staten Gene raal inzake de uitbreiding van de Haagse agglomeratie in twee fasen. In verband met de ziekte van de burgemeester, mr. ROTTERDAM, 26 oktober Van de Mexicaanse Chihuahua, het kleinste hon denras ter wereld, tot de geweldige Duitse doggen en bloedhonden zullen zondag a.s. ruim 108 rassen te zien zijn op de honden- tentoonstelling die door de Kynologenclub Rotterdam in de Ahoy'-hal wordt gehou den. Ruim 1000 exemplaren zullen dingen naar de zilveren plaquette van de stad Rotterdam voor de beste hond van de ten toonstelling. De inzendingen komen uit Denemarken, Zwitserland, Duitsland, Frankrijk, België, Nederland en Curagao. Twee Duitse, zes Engelse en achtentwin tig Nederlandse keurmeesters zullen van 10 uur af in de weer zijn om de honden te keuren. Door de grote verscheidenheid van rassen mag deze tentoonstelling zeer representatief worden genoemd, temeer daar vele zeldzame rassen vertegenwoor digd zijn. Van deze rassen noemen wij de Affenpinscher, de Basenji, de Bologneser, de elandhond, de Hovawarts en de Pull. De erekeuring wordt rond twee uur ver richt door de Engelsman James Braddon. Gistermorgen arriveerde een groep van 160 militairen via het veer Hellevoet- sluisMiddelharnis op Goeree-Overflak- kee; de militairen behoren tot de parate troepen van de genie, tot de luchtdoel artillerie en de veldartillerie van de le divisie. Ze vertrokken 's morgens al vroeg uit Nijmegen. Tegen twaalf uur was men op het eiiand. Autobussen ver voerden de groep naar Oude Tonge, waar een honderdtal van hen voor de duur van deze hulpactie gelegerd wordt in de barakken van het voormalige werkkamp uit de tijd van de ramp van 1953. Meer kan men er daar niet onderbrengen en de overigen zo lag althans in het voornemen zullen op de andere Zuid- Hollandse eilanden hulp gaan bieden bij de aardappeloogst. Direct nadat de jongens in het kamp wat op hun verhaal waren gekomen van de reis en na het middageten werd naar de diverse landakkers vertrokken. Een grote groep bleef in de omgeving van Oude en Nieuwe Tonge, anderen werden op akkers onder Herkingen, Melissant en Dirksland geplaatst. De landbouwers hadden zoveel moge lijk de aardappelen met machines los ge woeld, waarna aan de militairen de taak was om ze te rapen en in zakken te doen. De jongelui hebben zich met groot enthousiasme aan dit werk gegeven, ook al waren er velen bij, die nog nimmei landarbeid hadden verricht. Begonnen is op uitgestrekte percelen, waarna in de komende dagen de mili tairen in kleinere groepjes uiteen zullen gaan om ook op de niet zo omvangrijke aardappelpercelen oogsthulp te verrich ten. Inmiddels vertrokken gistermorgen ook andere groepen van militairen naar de eilanden van Zuid-Holland en Zeeland en in totaal gaat het om een hulpkolonne van ongeveer 500 man. De boeren zijn hiermede natuurlijk zeer ingenomen. Met animo gingen de luchtdoel- en veld artilleristen aan de slag bij het aard- appelrooien. N. Vernede werd de vergadering geleid door wethouder J. van 't Hoff. In deze nota wordt eraan herinnerd, dat de regering in de Memorie van Ant woord verzekerd heeft dat de plaats van de oostelijke uitbreiding zal worden over gelaten aan een in te stellen openbaar lichaam. Het grote nadeel hiervan is ech ter dat de personen uit Den Haag en omliggende gemeenten die vóór het plan Wils veen zijn een overweldigende meerderheid zuilen hebben. Indien de Kamer het plan WHsveen j accepteert, betekent dit het verwerpen j van het plan Reyens en het afbreken van een aan de gang zijnde ontwikkeling van Zoetermeer. Vorig jaar werd het plan tot uitbrei ding van de gemeente tot 40.000 inwoners door de regering toegejuicht. Nu...., nu blijkt plotseling dat er een uitbreiding noodzakelijk zou zijn van 100.000 mensen. Toch heeft het plan van Zoetermeer aanmerkelijke voordelen: ongeveer 30.000 op de agglomeratie van Den Haag aan gewezen personen kunnen zich in Zoe termeer vestigen. Het plan Wilsveen heeft zeer hoge aanloopkosten en behoeft dus niet zo snel in uitvoering worden ge bracht. Het verwezenlijken van het plan Haagse agglomeratie betekent een niet meer te beteugelen agglomererende wer- I king ten koste van de nieuwe stad. Alle raadsleden stemden in met het te verzenden adres aan de Tweede Kamer. Besloten werd deze nota eveneens te doen toekomen aan de ministers, de Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland en aan de gemeentebesturen en alle raadsleden van de tot het Haagse Agglo- j meraat behorende gemeenten ('s-Graven- hage, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar. Leidschendam en Nootdorp). In de Zoetermeerse nota komt duidelijk naar voren dat samenwerking met 's-Gra venhage binnen het Haagse agglomeraat naar de zienswijze van het gemeentebe stuur zeer gewenst is en uitbreiding van Zoetermeer tot 40.000 inwoners voor 's Gravenhage een voorlopige oplossing kan brengen voor het ruimtelijke pro bleem. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 26 okt. „Het Is ln hoge inate misdadig, dat u, terwijl er in het hele land onrust heerst over het grote lantal verkeersongevallen, een twaalf jarige jongen achter het stuur Iaat zit ten. Het is toch om te huiveren als je jo iets hoort". Dit zei de president van ie Haagse rechtbank gisteren tegen een !4-jarige besteller-chauffeur, die 19 apri iet zoontje van een collega op het Blok- andplein in Marlot had laten rijden. De vagen was met een sprong vooruit gc- jchoten en had daarbij de 6-jarige Mexander Truffino, die op zijn Vliegen- ïe Hollander reed, dodelijk geraakt. Na het ongeval had de verdachte te genover de politie verklaard, dat hij ge- •eden had. De 12-jarige jongen vertelde ichter de waarheid aan zijn zusje en zo yas het uitgekomen. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van een maand met twee aar ontzegging van de rijbevoegdheid. „Dit ongeluk is deerniswekkend en >r"crlijk Deerniswekkend niet /oor het slachtoffertje maar ook alleen voor de jongen, die nu zijn hele leven belast is met de dood van een ander". Zo merk te de officier op tegen de verdachte. Uw grote lichtvaardigheid, benadert de op zet en ik reken u dit bijzonder erg toe. Uw v/ijze van rijden h5d al lang erger nis verwekt in de buurt. De raadsvrouwe haalde het re- classeringsrapport aan dit rapport had de rechtbank nog niet gezien waarin haar cliënt een grote jongen genoemd wordt, die graag met kinderen optrekt. Hij vond het leuk om kinderen in zijn wagen te hebben. Het zoontje van zijn collega had die ochtend al op een stil stuk gereden en dit aardig gedaan, aldus de raadsvrouwe. Toen de verdachte 's middags op het Bloklandplein een be stelling had afgegeven en naar zijn wa gen terugiep zat de jongen weer achter het stuur. De chauffeur heeft hem toen laten rijden met het bekende gevolg. De raadsvrouwe vroeg een gecombineerde straf, omdat zij onder toezicht stelling van deze kinderlijke figuur wel wense lijk achtte. Hij heeft besloten nooit meer te rijden, dus dat hoeft niet gecontroleerd te worden, aldus de raadsvrouwe. Uitspraak november. van tevredenheid en laat u delen in zijn weldadige warmte als u hem verwent met „SHELL" haardolie PK de beste en zuiverste brandstof, die u kunt laten thuisbezorgen Onderstaande leverancier van garandeert u prima service en stipte aflevering: SCHIEDAMGebr. A. C. P. de Rooij, Rembrandtlaan 95a, tel. 64393 Vlaardingerdijk 285 A, tel. 62763 Mocht hierboven geen „SHELL" PK-detaillist in uw omgeving zijn genoemd, belt of schrijft u dan even Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V., 's-Gravenhage. Telefoon 18.34.00, toestel 367. Bent U aan nieuw tapijt toe? Dan is het nü de tijd om eens naar onze prachtige collectie te komen kijken! Wij hebben zeker wat U zoekt en.... wat U nü besteld wordt gratis ge legd. Zo bespaart U zich tien tallen guldens! BROERSVEST 68 Bruidskleding te huur voor da mes en lieren Fa. Kloeg, Jacob Gerritstraat 14, (centrum) Delft Telefoon 26096. Schoonmaak! SchoomnaakT"Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen. Geen roet of stof. Elektr Schoorsteenveegbedrijf „Rolista", Woordvestsingei 80, tel. 68788. Schoonmaak! Sdhoonnraak!~Laat nu uw oliehaarri of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespecia- hsten N V. Rola, afd. Rolista, Noordvestsingei 89, tel. 68783. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw haard vakkundig schoon maken! Prijzen vanaf 6,50 Spe cialisten op dit gebied N V' Ro la" Haardenfabriek, afd.' Rolista. Noordvestsingei 89, tel. 68788. Kolfilms ontwikkelen en afdruk ken, alsmede pasfoto's in 1 dag gereed. Foto K. v, Vuuren, Hoog straat 106. Locostar rijwielen van Locomo tief rijwielfabriek t 135.-. Ook ge makkelijke betaling. Motor- en rijwielhandel Engelen, Oelakis- straat 42 hoek Prof. Kam. Onnes- laan, Schiedam. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstocle,, en tafels. Glas werk. kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz bij de le Schie- damse Verhuurinrichting Simon Rosman. Frans Halspicin 43-45,1 tel 65800 Elegante beha in de modieuze princewe-ïijn, uitgevoerd in nylon-satijn met beeldig geborduurde cups. Het elastische middenpand en de verstelbare elastieken ach ter sluiting •verzekeren een uitstekende pasvorm. In wit en geel Moderne soepele stcpin van elas tische tulette met dubbel nylonLaft voorpand. De brede elastieken taille-band voorkomt omkrullen. Charmant model. In wit, zwart en geel 16.5 0 uitsluitend in de filialen: Rotterdam: Meent 67, Noordsingel 39, Groene Hilledijk 267, Dordtselaan 112, Kleiweg 100, Nieuwe Binnenweg 2J4, Stadhoudersweg 133, Burg. Baumannlaan 124. Schiedam: Oranjejtraat 17. Vlaardingen: Ged. Biersloot hoek Korte Hoogstraat. ROTTERDAM. 25 okt. De directie van het Algemeen Dagblad heeft bij de president van de rechtbank in Amsterdam een kort geding aanhangig gemaakt tegen de N.V. Arbeiderspers in Amsterdam, zulks naar aanleiding van de uitgave van een „Algemeen Ochtendblad" van dit be drijf. Het Algemeen Dagblad meent, dat de Arbeiderspers zich aan een unrcchmatige daad heeft schuldig gemaakt door aan de uitgave een naam te geven, die ver warrend kan zijn voor het publiek. Zij verzoekt de president de N.V. Arbeiders pers te verplichten deze naam te wijzigen. Het Rotterdamse blad had zich enkele dagen geleden reeds rechtstreeks tot Het Vrije Volk gewend met de eis de naams wijziging vóór maandag aan te brengen. Het stelde daarbij de N.V. Arbeiderspers aansprakelijk voor alle door het Alge- -mcen Dagblad geleden en te lijden schade. Het kort geding zal dienen op 3 no vember a.s. voor de president van de rechtbank in Amsterdam. dorde druk Tljdtnt iwft Imrxeme m ptezhrfgo ver kenningstocht laat dr. Metchlor de ver. Khllltr.de waningen van onze vooroudere dor laatste twlnua «ouwen nan one oog foorbijtrekken Mot ttlo proenvgo tekeningen. f6.25 Vkroerlgo prospectus v»n <So werk** nn dr. Melehlor op unvraaf. h do boekhui del vtrfcrljgbur. .W.V> DRUKKER» DE SPAARNESTADHAARLEM Advertenties im het kader van het dagelijks nieuws geven bijzondere dagbladreclame een „aan trekkingskrach t' in de omgeving van Rotterdam zoekt voor de controle-afdeling een die mede tot taak zal krijgen controles uit te voeren bij verschillende vestigingen elders in hét land. MULO of gelijkwaardige vooropleiding en kennis van boekhouden op M.B.A.-niveau worden vereist. Ervaring op accountantskantoor strekt tot aanbeveling. Maximum leeftijd 30 Jaar. Sollicitaties in te zenden onder letters WWM aan Nijgh Van Ditmar, Advert.-bur., postbus 830 te Rotterdam. SCHIPHOL, 26 okt. Tegen het mid daguur zijn gisteren met een charter vliegtuig van de KLM 75 missionarissen uit clg landen naar Oost-Afrika ver trokken. Daarmee is de o2ste missie- vlucht van de Raptim Nederland be gonnen. Onder de missionarissen bevinden zich 31 Nederlanders. De overigen komen uit andere West-Europese landen. Canada, de Verenigde Staten en Afrika. Er zijn twaalf leken-missionarissen, die twee jaar in Afrika blijven. De anderen zul len pas over gemiddeld zeven jaar naar hun vaderland terugkeren. De groep vliegt met een KLM Super Constellation via Rome naar Entebbe in de staat Ugan via Rome naar Entebbe in de staat Ugan da. Simmigen krijgen daar hun stand plaats, anderen zullen doorreizen naar Tanganyika, Kenia, Noord-Rhodesia. Nyasaland en het oostelijk deel van Congo. In Entebbe zal een andere groep van 45 missionarissen aan boord van het toestel gaan om met verlof of voor stu dieredenen naar huis terug te keren. ROTTERDAM. 26 okt. Met een ge. spannen aandacht die zich ontlaadde in een ovationeel applaus heeft het Rotter damse publiek gisteravond in de Rotter damse Schouwburg Anouilh's Becket of de eer van God. gespeeld door de Haag- [sche Comedie, ontvangen. Deze meester lijke opvoering van een briljant stuk waarover men maandag reeds een uit voerige beschouwd/» heeft kunnen lezen 'ontlokte herhaaldelijk open boekjes aan het opgetogen publiek. Behalve Frans van der Lingen als Becket. Bob de Lan ge als Hendrik II Leo de Hartogh als een kostelijke Franse koning, werd hier nadrukkelijk de decorontwerper Wim Vesseur bij betrokken die met zijn inge nieuze vondsten het dramatische gebeu ren en de dynamiek steunde en stuwde, i Joris Diels had zijn regie tot in details laten voeren zodat zowel het magistrale spel van de hoofdfiguren als de mise en scène deze opvoering tot een toneelge beurtenis van de eerste rang maakte waarin intelligentie, humor, wrange ge estigheid, grolligheid en navrant cy nisme rond het historisch gebeuren van de dood van de aartsbisschop van Can terbury, Thomas Becket, een getuigenis bleken van Abouilh's levensvisie en te gelijk van zijn inzicht in de dramaturgie. Met het oog op de a.s. Kinderboeken week en St.-Nicolaastijd verscheen in een oplage van 37.000 exemplaren voor de 9e maal de Rafael-catalogus „Boeken veroveren de jeugd". In deze catalogus, waarvan er serdert 1954 al 260.000 exem plaren in omloop zijn. treft men de ti tels aan van ruim 400 boeken, geschre ven door 300 auteurs. Deze kwaliteits boeken zijn op zodanige wwze gerang schikt, dat de jeugd en de ouders zelf een keuze kunnen maken naar eigen smaak en geaardheid. Alle benodigde gegevens zijn in deze gids duidelijk aangegeven. Deze katholieke wegwij zer is gratis bij de boekhandel verkrijg baar. De prijsvraag in de catalogus is dit jaar getiteld Boeken jagen, dieren vra gen! In verband met de grote leesacti® voor de jeugd (met de Radio-boeken' jachten!) die dit najaar wordt gehoude." en waarop deze prijsvraag inhaakt, lS ze dubbel aantrekkelijk. Ook de Jeugdlcctuurlijst 1960-1961, die in een oplage van 525.000 exemplaren op de school wordt verspreid, bevat e®n ruime keuze van goede lectuur voor de katholieke jeugd. Voorts zijn geheel nieuwe reizend® ten toon steillingscollecties samengesteld' welke door scholen en instanties grat11 ter exposering kunnen worden aang®1 vraagd bij de Stichtign Idil te Tilburt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6