Grootadniiraal RAEDER, 84 jaar oud, overleden Tot levenslang veroordeeld bij proces in Neurenberg Mao Tse- toeng: EEN ZAK VOL APEN M Interkerkelijk pogen tot bemiddeling in Algerije President De Gaulle spreekt met kerkelijke leiders Drie Italiaanse kandidaten voor kardinalaat Sovjets bevreesd voor YS-basis bij Schotland Bom ontploft in New York Zelfbestuur voor Zanzibar EGKS-woninge# hebben gebrek#1 I Duitse marine heeft weer oorlogsschip Emery Kelen V Gevaar voor kolen' clampvergiftiging MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 Tintelend spel van rijke glanzen, GOUDA kaarsen! Stijl, sfeer, stemming GOUDA kaarsen 1 radio - televisie grammofoons - recorders Circusvriend weet, dat het circus za! blijven bestaan Grote collectie boeken: meer dan zestienhonderd tiféls - Echtpaar Hartmans kenners en bewonderaars van het romantische piste-leven. j Rusland weerzien Bergumse tweeling morgen zeven jaar Honderd jaar garen m'n verloofde zegt dat het de beste is! V Admiraal Raeder zoals hij er in zijn „glorietijd" uitzag. (Advertentie) ROME, 7 november (KNP) Naar in Rome verluidt is de paus voorne mens in december een consistorie te houden ter verdere aanvulling van de Curie. In verband hiermede worden de namen genoemd van drie prelaten, na melijk mgr. Giuseppe Ferretto, asses sor van de I-I. Congregatie van het Con sistorie, mgr. Enrico Dante, secreta ris van de H. Congregatie der Riten en prefect van de pauselijke cere monieën en mgr. Federico Callori di Vignale, majordomus van de paus. De paus zou deze drie prelaten reeds in het consistorie van 28 maart van dit jaar tot kardinaal hebben gecreëerd, maar hun namen in petto hebben ge houden. MOSKOU, 7 nov. (Rtr) Vice-pre mier Frol Kozlov van de Sovjet-Unie hoeft een heftige aanval gedaan op de overeenkomst tussen Engeland en de V.S. voor de vestiging van een basis voor polaris-duikboten in de Clyde, waar door deze tot gevaarlijk dicht bij de Sov jet-Unie kunnen naderen. Hij deed deze aanval in een rede in het Lenin-stadion te Moskou, waar circa 12.000 mensen aanwezig waren om de oktoberrevolu tie van 1917 te herdenken. De V.S. willen met deze duikboten, aldus Kozlov, de zeegrenzen van de Sovjet-Unie afstropen. De Russische vi ce-premier beschuldigde premier Mac- millan ervan, dat hij onderhandelingen met de Amerikanen over de duikboot basis had gevoerd toen hij in New York was om do Algemene Vergadering van de V.N. bij te wonen, tezelfdertijd dat hij met de Russische delegatie over de oplossing van internationale vraagstuk ken sprak en juist daar in New York vormde de ontwapening het voornaamse thema van het debat in de V.N., zo riep Kozlov uit. Advertentie NEW YORK, 7 nov. (U.P.I.) Voor de vijfde maal binnen één maand is gis teravond in New York een tamelijk pri mitief geconstrueerde, maar niettemin vrij krachtige bom ontploft. De ontplof fing had ditmaal plaats in een van de rij tuigen van een expresse-trein tussen Manhattan en New York. De bom ont plofte toen de trein tot stilstand was ge komen in een station van Harlem. Een vrouwelijke passagier kwam om het le ven, negen personen werden gewond. De politie neemt aan, dat de bomaan slag wederom het werk is geweest van de onbekende man of vrouw, die door de bevolking van New York „Sunday bomber" wordt genoemd. Vier van de vijf tot nu toe gepleegde bomaanslagen hadden namelijk plaats op zondagen. ZANZIBAR, 7 nov. (UPI) Giste ren is otfieieel meegedeeld dat het Brit- se Protectoraat Zanzibar per januari zelfbestuur zal worden verleend. Mo menteel regeert in Zanzibar een Brit se minister-resident met onder zich Sultan Seeyid Sir Abdoella Bin-Khalifa als premier. Jn januari zullen een groot aantal van cte bevoegdheden van de minister- l-ok-erl overSenomen worden door een Kamnet en een wetgevende vergade- vï®,aryan de meerderheid voor het fJiJrUna, b?staaa uit gekozen leden, waai onder de premier. en h,et kleinere eiland Pem- ba kwamen m 1890 onder Britse voog- Verenigde Staten - President Eisen- h<?wFr, wiHVOunemcns' na ziJn vertrek uit het Witte Huis m januari, te gaan wonen op zyn boerderij aan de rand van Gettysburg in Pennsylvanië Dit heeft de president verteld aan ds Ro bert MacAskill van de Verenigde Pres byteriaanse kerk in Gettysburg. Eisen hower brengt al vaak het weekend door op zijn boerderij. Het gezin van zijn zoon John heeft daar ook een huis (UPI). (van onze correspondent in Bonn) KIEU, 7 nov. - De vroegere opperbe velhebber van de Duitse „Kriegsma- nne", de grootadmiraal" Erich Rae der, is gistermiddag op vierentachtigja- rige leeftjjd in een kliniek in Kiel over leden. Raeder werd tijdens het proces in Neurenberg tegen de Nazi-oorlogsmis dadigers tot levenslang veroordeeld. Reeds in de eerste wereldoorlog was de te Wandsbek in Sleeswijk-Holstein geboren Ralder stafchef van de toen malige Duitse marinebevelhebber von Hipper. Hij had een_ belangrijk aandeel in de gevechten bij Doggersbank, bij de slag in het Skagerrak en de bombar dementen van de Britse kust. In 1935 werd Raeder opperbevelhebber van de door Hitier gereorganiseerde marine. In januari 1945 verliet hij de aktieve dienst, maar twee jaar later stond hij toch terecht in Neurenberg voor oorlogs misdaden van voor 1945. Van de levens lange gevangenisstraf heeft hij acht jaar uitgezeten in Spandau, samen met de andere top-nazi's. In 1957 werd hvi in verband met zjjn slechte gezondheid uit zijn gevangenschap ontslagen. Hji leefde sindsdien teruggetrokken in zijn geboortestreek. Daags voor Raeders dood kreeg de opvolgster van zijn Kriegsmarine, de Bundesmarine, haar eerste echte oor logsschip, het bijna 5.000 ton metende schoolschip „Deutschland", dat in Rendsburg. eveneens Sleeswijk-Holstein door de echtgenote van de Duitse pre sident, Frau Wilhelmine Lübke, te wa ter werd gelaten. Rond dit schip is enig politiek geharrewer ontstaan. Aanvanke lijk zou het „Berlin" genoemd worden, maar dan zou de echtgenote van de Westberlijnse burgemeester, Frau Ruth Brandt, het te water hebben moeten laten en haar echtgenoot is socialist. En omdat volgend jaar verkiezingen worden gehouden vond de regering blijk baar de tewaterlatingsceremonie door de spectaculair-charmante, tevens so cialistische burgemeestersvrouw te veel propaganda voor haar man, die volgend jaar dé tegenkandidaat zal zijn van Ade nauer in de strijd om liet kanse lierschap van de bondsrepubliek. SINGAPORE, 7 nov. (UPI) In een radiorede, heeft de premier van Singa pore, Lee Kuan-Yew verklaard dat de Engelsen opzettelijk Singapore van Ma- lakka hebben afgesneden, oni hun mi litaire basis op het eiland Singapore te kunnen behouden. Advertentie Uw verloofde heeft het bij 't rechte eind. In een nieuw-ingcricht flatje hoort een nieuwe ARISTONA. Perfect van beeld, geluid en vorm! En U kunt rekenen op een prima service. Iedereen ziet meer in 'n ARISTONA De ene Italiaan vroeg de andere: „Waarom noemen wij macaroni ei genlijk macaroni?" De ander antwoordde: „Macaroni ziet er uit als macaroni, zij smaakt als macaroni, zij voelt aan als maca roni, waarom zouden wij dus maca roni niet macaroni noemen?" Als bij een meelbal in alle aspecten er van, de bedoeling en het doel waarvoor hij gemaakt is liggen uitge drukt dan is er sprake van harmonie. Wat waar is voor meelballen is ook waar voor menselijke wezens. In de buitenissige geest van de ca ricaturist duidt harmonie niet noodza kelijk op schoonheid. In mijn interpre tatie zou harmonie kunnen betekenen dat een mens wat lichaam en geest aangaat al de karakteristieken van een menselijk prototype vertoont: hij is over de hele linie dik of slank of gespierd. Maar de meesten van ons zijn krui singen van verschillende prototypen. Daarom kan men bij de waardebepa ling van een persoonlijkheid meer op maken uit disharmonie dan uit har monie. Kijk eens naar Mao Tse-toeng. Op het eerste gezicht zou men hem een ronde, dikke man noemen. Maar de echte ronde man behoort korte benen te hebben zoals Khroesjtsjev of Chur chill of Paul Henri Spaak. Mao heeft lange benen. En wij kunnen dus met een een nieuw toegevoegd ingrediënt in de ideale ronde man onder ogen zien. Zekere disharmonieën treden vaker op dan andere. De dikkerd-op-stelten is een van de meest geliefde recep ten van moeder natuur. Charles Darwin, Thomas Wolfe, dr. Erhard, de Duitse vice-kanselier. de Afri kaanse vakbondsleider Tom Mboya zijn allen op deze manier samen gesteld. Bij zulke mannen kan men een combinatie van „dik" realisme en „slanke" wispelturigheid ver wachten. Sommige van Mao's gelaatstrek ken passen in hetzelfde stramien. Er is geen scherpe blik voor nodig om te kunnen constateren, dat het een typisch maan-gezicht heeft met vele van de daarbij passende com ponenten: opgeblazen wangen, volle lippen, een bolvormige neus en een ronde dubbele kin. Maar zijn voor hoofd is vrij smal en uitzonderlijk hoog en het achterhoofd puilt uit als de achtersteven van een schip. Alles bij elkaar lijkt het in genendele op het uitgewogen globe-hoofd van de bona fide-dikkerd. Op foto's genomen in de dertiger jaren, ziet men Mao met de zachte, smalle en samengedrongen schou ders, de vrouwelijke brede heupen en met het watermeioen-achtige buikje van de ronde man. Maar de krachtpatser blijkt uit de lange en vooruitstekende bovenlip, uit de ster ke lange tanden en uit de hoge uit stekende jukbeenderen, die bij alle Mongolen zeker voorbestemd zijn tot kracht betekenen. Ik verontschuldig mij er bij voor baat voor dat ik al te zeer aan simplificaties doe, maar ik zal toch proberen Mao's persoonlijkheid in drie „jakken" te verdelen, zoals ik dat met zijn physiek heb gedaan. Het eerste bevat het vette en zach te, de overheersende elementen. Het gaat dari om Mao de dikke, logge en slobberige man, die op zijn rug een flinke klomp vet torst. Hij heeft de slappe houding van een waszak. Hij kleedt zich slordig en hij gaat slordig met zijn tijd om, waarbij hij zich niet aan kantooruren houdt in een kantoor dat in tijdloos heid het laboratorium van Darwin en het studie-vertrek van Thomas Wolfe naar de kroon steekt. Hij kan vriendelijk en zelfs senti menteel zijn. In tegenstelling tot de schrale Stalin zal hij geen oude boe zemvrienden iaten executeren als hij er iets aan kan doen. Hij is uitgekookt. Hij maakt zich graag bemind en hij houdt er van zijn vrienden gesigneerde uitga ven van zijn eigen poëzie cadeau te doen. Maar voor alles is hij een man met een scherp oog voor het moge- lijke; hij reageert vlug op uitzon derlijke situaties, hij is soepel in de methode en hij gooit het gemakkelijk op een akkoordje met zijn geweten. Slordig plannenmaker en slecht bestuurder als hjj is, is hij helemaal afhankelijk van het feit, dat Tsjoe en Lai zijn betrouwbaar factotum is. Zoals andere dikke mannen Khroesjtsjev en Churchill bijvoor beeld spuit hij graag kernachtige, volkse uitdrukkingen, die hij in over vloed tot zijn beschikking heeft. Men zegt dat hij zijn vader haatte. Ronde mannen voelen zich in het algemeen meer tot hun moeder aan getrokken. Mao is tegen lichaamsoefeningen, voor zichzelf althans. De enige sport die hij beoefent is het zwemmen, de sport voor de dikke mensen. Zij zwemmen overigens niet direct, zij laten zich maar zo'n beetje aan de oppervlakte van het water drijven. Het tweede „pak" houdt een vleug je schraalheid in. Het houdt ver band met die tekenen van uitgerekt heid, die we aantreffen in het phy siek van Mao: zijn lange benen en het hoge, smalle voorhoofd. Hij slaapt slecht, denkt dus 's nachts het best, valt tegen de dageraad in slaap en staat in de loop van de morgen vermoeid op. Dat behoort tot de gewone kwellingen van de dunne man. Ondanks het realisme dat hem als ronde man eigen is, ont dekt men bij Mao een ze kere neiging tot mysticisme. Hij staat met één Van zijn lange benen in China's lieroische verleden, met liet, ander in zjjn even lieroische toekomst. Rap van geest en grillig als hij is, kan hij er wel uitzien als een waszak, maar in feite is hij meer een zak vol apen. Het derde „pak" moeten wij met zorg behandelen. Daarin is Mao, de agressieve leider vervat, de explo sieve, boze kerel, die niet af te druk ken woorden gebruikt als hij zich opwindt. Hij beschikt over persoon lijke moed en hij gelooft dus, dat strijdlustige, tyrannieke methoden voorwaarden zijn voor politiek suc ces, zoals El Kassim, of Nasser of welke krachtpatser dan ook dat doen. Hij vereert helden en hij is de eerzucht van de held zeer toege daan. Stoutmoedig, doelbewust en onverzoenlijk als hij is, kan hij een niet aflatende haat koesteren tegen alles wat hem in de weg staat. Soe pel is hij, ja, maar hjj vergeet en vergeeft nooit of te nimmer. Mao is een van die gevallen naar welke men twee keer moet kijken voordat men onder het vet de Go-, lem ontdekt. Wie is de beste Marxistische theo reticus, Stalin, Khroesjtsjev, of Mao? Die vraag duikt dikwijls op en de meningen zijn even duidelijk verdeeld als Duitsland het is. Naar mijn mening is Mao het niet. Een man die slecht in wiskunde is, is geen theoreticus. Mao is, zoals de meeste heren met een buikje, meer geïnteresseerd in de praktijk dan in de theorie. Deze dikkerds zjjn vóór alles af wachtende opportunisten en als zij toevallig nog enige ruggegraat heb ben ook, bekeren zij zich zonder meer tot het opportunisme en slaan alle theoriën in de wind. Vergeten wij niet, dat Mao drie keer uit het Centrale Comité van de Chinese communistische partij werd gestoten en dat hij acht waarschu wingen heeft gekregen vanwege zijn buiten de orde vallende opvattingen. Zoals ik er zeker van ben dat hij de grootheid van Lenin en Stalin als Marxistische theoretici onderkent, zo ben ik er alleen maar door naar hem te kijken even zeker van. dat hij er van overtuigd is dat hij het beste weet wat goed is voor Chi na. En hierin ligt de kiem verscholen voor ernstige meningsverschillen tussen Khroesjtsjev en Mao. Afgezien van ideologie en politiek bespeur ik in Khroesjtsjev en Mao een zekere onverenigbaarheid in temperament. Khroesjtsjev's voor keur gaat meer uit naar keiharde kerels als Mikojan of Kozlow en min der naar Malenkow, wiens persoon lijkheidsstructuur verwant :s aan die van Mao. en die, zoals men weet, naar een afgelegen streek is ge stuurd om daar,met een elektriscne krachtcentrale te spelen. Khroesj tsjev is uit harder vet ops-errokken dan Mao en zulke uitgesproken krachtpatsers verachten en vrezen mensen die beschaafder, gladder en minder grijpbaar zijn dan zij. Maar ondanks alle verschillen in temperament en politiek, zal toch niemand van ons er aan twijfelen dat Khroesjtsjev en Mao althans voorlopig een zekere hang naar el kander zullen blijven vertonen; al is het maar hierom dat zij om Ben Franklin te parafraseren niet „afzonderlijk gehangen zullen' worden." (Copyright ABC-press) De bonte wereld van het circus gaat een sombere toekomst te gemoet, bevindt zich op het hellende vlak en is als een verlorene. Niets dat haar nog redden kan. Deze mening wordt de laatste tijd nog al eens verkondigd, waarbij men dan gretig wijst op de tragische neergang van verschillende bekende onderne mingen, hun l'elle strijd om het be staan, die zij langzaam schijnen te verliezen, ele zorgen en ontberingen ten spijt. Wie zich wat meer in de geschieden' van het circus heeft ver diept, lach! om dergelijke beweringen, wéét dat er aan de grote reis van het betoverende schouwspel geen ein de komt. Er mag dan hier of daar een onderneming sterven, het circus als zodanig blijft leven, trouw en toe gewijd aan elk publiek. Een bewijs van deze stelling is de geweldige boekenkast in een flat aan de Amsterdamse Apollolaan. Meer dan zestienhonderd boeken staan er met brede en smalle, soms fel ge kleurde rug /in in imposante gelede ren. Zoveel banden bij elkaar hoeft beslist niet iets bijzonders te zijn, maar aangezien het hier uitsluitend literatuur over het circus betreft, mag men gerust spreken van een unieke verzameling. De trotse bezitter hier van is de bibliothecaris van liet hoofdstede (jke gemeente-archief, de de heer Kornelis Dirk Hartmans. -lie nog bijna wekelijks kans ziet nieuwe exemplaren aan zijn collectie toe te voegen. De heer Hartmans is natuur lijk oen Vcusvriend, een man die als zovele anderen begoocheld is door het grote avontuur in de piste, het felle geschetter van do muziek, het ge trappel van briesende paarden, de schorre schaterlach van een clown. De liefde voor het circus ls overi gens begonnen door het lezen over cir cussen. Reeds op jeugdige leeftijd verslond Je heer Hartmans het ene circusboek na het andere en dat heeft er toe geleid dat hij zich met. een verwoed enthousiasme stortte in de romantiek van het circus. Ieder cir cus dat in Nederland rondreist gaat hij zien. Als het hem bijzonder im poneert zelfs meer keren. Hij is daar bij altijd in het gezelschap van zijn charmante levensgezellin, mevrouw Hartmans-Cleveringa die aan deze hobby heerlijk meedoet. Beiden vor men een hecht bolwerk tegen de aane vallen op het hedendaagse circus en geloven onverminderd in het voortbe staan van de wonderlijke, vreemde we reldjes met hun eigen leven en wet ten. Zij zjjn bereid er uren lang over te praten in hun woning, waarin dui zend-en-een tekeningetjes, plaatjes, poppetjes, tijdschriften, programma's, glazen, doosjes en allerlei snuisterij en getuigen van Circusvreugde met als hoogtepunt het even verrassende als ondeugende grapje van het toilet vol geplakt met bonte affiches. Vanzelfssprekend zijn beiden, trouwe leden van de vaderlandse „Club voor circusvrienden", waarin de heer Hart mans als redactie-secretaris voor het clubblad „De Piste" bergen werk ver zet en zal blijven verzetten, omdat zijn circushobby drijft op een onrust, een geheimzinnig» drift, zoals de naza ten van de oude saltimbanques, de mensen van het bonte en betoverende schouwspel, die bezitten. 71// orgen vieren Tjitske en Folkje de Vries in Bergum, (Friesland) hun IfJ. zeven^c verjaardag. Zij werden in Oenkerk geboren als een zgn. Siamese tweeling en de operatieve scheiding die een aantal maanden later in Leeuwarden zo succesvol geschiedde, was een gebeurtenis die allerwegen aan dacht trok. Sindsdien komen Tjitske en Folkje jaarlijks nog een keer in het nieuws als ze jarig zijn. De kinderen zijn opgegroeid tot frisse gezonde meisjes, die nu de lagere school in Bergum bezoeken. Zij kunnen goed met de juf opschieten en deze weet nu ook al wie Folkje en wie Tjitske is, iets waar zij in de eerste weken echt wel eens moeite mee had. De tweeling voelt zich wat ongelukkig als zij niet eender gekleed is. De meisjes wilden beslist met hun fietsen op de foto. Twee mooie blauwe fietsen, met voorop een Fries vlaggetje. Deze rijwielen hebben zij vorig jaar ter gelegenheid vari hun zesde verjaardag gekregen van de opvarenden van het schip „Maasdam". Passagiers meest Amerikanen en bemanningsleden hebben aan dit geschenk bijgedragen. Er kwam toen ook heel wat post binnen op het adres van de familie S. de Vries, Lageweg te Bergum. Dit zal ongetwijfeld ook morgen wel weer het geval zijn. PAKIJS, 7 nov. (K.N.P.) De lei ders der grote kerkgemeenschappen in Frankrijk zjjn door president De Gaul le ontvangen om de mogelijkheid te be studeren van een bemiddeling in het Algerijnse conflict. Dit wordt onderno men door kardinaal Feltin, aartsbis schop van Parijs, dominee Mare Boeg- ner, voorzitter van de federatie van protestanten in Frankrijk, de opper rabbijn Kaplan en de directeur van het mohammedaans instituut en van de moskee in Parijs, Si Boubakeur. De kerkelijke leiders tonen zich bij zonder verontrust over de afstomping van de gewetens en over de bedreiging, welke ontstaan is door het voornemen der Algerijnse opstandelingenregering de hulp in te roepen der communistische landen. Aan deze ontmoeting met De Gai Je zijn verschillende besprekingen tussen de genoemde godsdienstige lei ders vooraf gegaan. In dit verband hecht men in katholie ke kringen doch ook daarbuiten bijzon dere betekenis aan de toespraak, die kardinaal Feltin 9 november zal hou den in de basiliek van St.-Clothilde ter gelegenheid van de opening van het nieuwe parlementaire jaar. Het is traditie in Frankrijk, dat kar dinaal Feltin bij deze gelegenheid elk jaar de H. Mis opdraagt voor de ka tholieke leden van de Assemblee, van de Senaat, van de Sociaal-Economische Raad, de Gemeenteraad van Parijs en de provinciale Rnad van het departe ment van de Seine. IIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllll»"1""1"" ninger J. Hake, die ook in tewerk was gesteld. Na de be^'v^jg kwam :.e mee naar Groningen- jaar geleden is mevrouw Hake je. cvrouw Wcra Hake-Jazenko is uit Groningen vertrokken voor een bezoek aan haar geboorte land Rusland. Tezamen met haar tienjarige dochter Betsy reist ze naar Konstantinowka waar haar ou ders en zuster nog wonen. Twee jaar geleden vroeg ze haar visum aan en nu is het zo ver. Ze heeft een ver blijfsvergunning voor een maand ge- kreegen. In 1942 werd Wera Jazenko door de Duitse bezetters als achttien jarig meisje uit haar woonplaats Kon stantinowka in de Oekraine verdre ven en gedwongen om in Duitsland te werken. Daar ontmoette zij de Gro- werken als buffetjuffrouw om tourtje Rusland te verdienen- n het met een voUe dag vc' ge weekeinde is het honderjarifi,i;pii staan van Carp's Garenfabr ,euj. te Helmond op Brabantse gemp' ger ke, maar toch ook stijlvolle w'b': ge vierd met uitwisseling van m°°ie ge schenken Het Nederlands-Brits pe stuur van het bedrijf zette de ^e' feestviering in met een „cultureel baar Breltner-schildery aan ter V1 ge- directeur mr. Henderson bood '"Nfit- meester dr. .1. C. Sweens een 8 „(- baar Breitner-schilderij aan ter P<J- sing in het historische Kasteel-r {<•!- huis. Voor het vierhonderd lend personeel (verkoopka-ntoor sterdam inbegrepen) begonnen ge- twee feestdvgen met een H. Mi*', volgd door een gezamenlijk ontbV m de uitreiking van een jubileums»1'.,!!)1 overeenstemming met het 9 dienstjaren. Het personeel yTf vd'' cheerde" zich met de aanbieding t een geschenk, waarvoor drie h"' van hoog tot laag was „uitgc'UUr Dit cadeau bestond uit een fraai "pf zen beeld, voorstellende een v *n>' met twee strengen garen, van ^n,U' sterdamse beeldhouwer Stautba' Het is geplaatst in de riante ta&ifïj- genover het ontspanningsgebou«'-_ fi> dens een door honderden binnen* buitenlandse relaties bezochte _r< j(t- tie bood Vlisco-directeur ir. Matthijsen namens „Industrieel „(1- tact Helmond" een oud Chinees 8 „je derwerk benevens een kostbare landkaart aan. De Kon. Stadshar nie onderstreepte met een ge- het medeleven der plaatselijke meenschap. LUXEMBURG, 6 nov. (D.P.A.) "Tl ln Nederland met financiële steun V- de E.G.K.S. gebouwde arbeiders^O'pj» gen vertonen ernstige gebreken, pi- heeft de voorzitter van de sociale missie van het Europese parlement heer G. Nederhorst, zaterdag in Lu* pj- burg verklaard. Hji heeft de hoge riteit voorgesteld strengere maats19 p[., aan te leggen voor de bouw van beiderswohingën met financiële s van de E.G.K.S. 0{- De heer Nederhorst noemde ais „el beeld van de gebrekkige woning"' het rookafvoersysteem bij 54 eern^e zinswoningen in Heerlen. Dit n,ieicii' systeem brengt het gevaar voor koll3 dampvergiftigmg me* zich mee, de heer Nederhorst. Sovjet-Unie Generaal Nicolai K lov, militaire commandant van Lri- grad, is benoemd tot militaire coin"1 ,j dant van Moskou, als opvolger 1 maarschalk Moskalenko, dié is benoe" tot opvolger van de op 26 oktober ,fI- het leven gekomen bevelhebber Russische rakpt.stri.jdkrachten, W9 schalk Nedelin, (Tass).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6