„HET GEVAAR" door Jos Vandeloo ïüfft FOKKELMAN Benzine tegen een „zacht" 59ï "iAter Geschenken voor Uw hobby A* mr westen JONGSTE BEDIENDE (vr.) ZEEMAN's ijzerhandel bij Fokkelman Gang van zaken in lopende jaar gunstig bij Wyers Volledige loonvrijheid voor onderneming en bedrijfstak STAGNATIES BOTLEKBRUG Helpt U voordelig St. Nicolaas vieren Waar U ,HEM' een plezier mee doe' Sterk geconcentreerde kleine roman BRUNOTT Boven dividend agio-uitkeringen in aandelendit jaar 3^3 pet. Vlaggeschip is vlaggeschip Groothandel zocht vei naar Produktiviteitsnorm beste kriterium 'N EIGEN FOTOTOESTEL Tel. 67464 Kampioenen De gewone dingen.,.. Krullebol dacht: Sint kwam mee met de Ryndam Olieen vetmarkt Inschrijving op emissie 13 december „Wat Friese Gleiers" hakten" Voortzetting econo mische expansie in Europa verwacht DRS. J. H. DERKSEN BEPLEIT DE KRANT de spiegel von het land Vereniging voor de Staathuishoudkunde Zonder voer worden varkens niet vet Schapendoders gedood Zilveren O. Nassau voor H. J. M. Burcksen Vismarkt DE KRANT KUNT SM NIET MISSEN, GEEN DAG TIENERS, DOE MEE MET TUINLAAN 98 DE KRANT de spie9É® van het land NSC VRIJDAG 2 DECEMBER 1960 pa; De roman „Het gevaar" van Jos Vandeloo beantwoordt geheel aan de hoge verwachtingen, die ik een paar weken geleden in een samen vattend artikel over deze jonge Vlaamse schrijver uitsprak. Het is een zeer geconcentreerde kleine roman, waarin een der verschrikkelijkste gevaren van deze tijd is verbeeld zo angstaanjagend en beklemmend gesuggereerd, dat men het onwillekeurig geheel vereenzelvigt met de titel; hèt gevaar. Het gehele leven en alle menselijke verhoudingen, verleden en toekomst, liefde en geluk alles ondergaat een totale en absolute verandering in de doem van het gevaar waarover het verhaal handelt. Het gewone wordt onbereikbaar en daardoor des te heerlijker, het alledaagse verboden en daardoor onbeschrijfelijk be geerlijk. De gehele wereld verandert van aanzien voor de drie mannen die zijn aangetast door hèt gevaar: de radioactieve besmetting. Intensiteit JOS VA.\DLLOO doordacht „maatkleding" voor uw woning woninginrichting Doel: financiering omzetten 4 pet gesmokkeld Bestuursmutaties bij Gemeenschappelijk Eiiendom 4it Dia» dus geen taak weggelegd. Als-i welgerichte schoten gedood. Kleine mannetjes VISSERIJ ROTTERDAM- De eerste GULDEN krijg je cadeau van Speculaaspoppen met en zonder amandelen vanaf 14 en 22 ets Een prima boterletter, zuiver roomboter en amandelen 4.35 250 gram speculaas 58 ets 250 gram carré's 65 ets 250 gram bitterkoekjes 75 ets 250 gram roombotersprits 89 ets 150 gram menagerie 83 ets 200 gram St. NieoJaasfondant49 eb Als extra voordeeltje alléén zaterdag en maandag 1 boterstaaf voor slecljts j.35 2 boterhammen met marsepain worst 25 ets Op een fabriekskantoor te Schiedam word1 gevraagd een voor het verrichten van lichte kantooi" werkzaamheden. Brieven met opgave van leeftijd en ver langd salaris te richten onder no. S I3l7 Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 1®' Wijnen - Gedisti"e^„ HOOGSTRAAT y Een van de mannen - die zijn geïso leerd, omdat zijn tegelijkertijd een le vend en lopend besmettingsgevaar en zeer belangrijk studiemateriaal vormen staart uit het raam van zijn onvrijwil'-< lig gevangenis en zijn overpeinzingen zijn betekenisvol voor de gehele sfeer van het boek, „Hij staart naar buiten, waar een gewone wereld ligt. Verbazend onwaarschijnlijk door zijn normaal uit zicht. Onthutsend door zijn alledaagsheid. Hij ziet in de verte auto's als torren, over een weg kruipen. Hij hoort in de tuin een man fluiten. Er ïs een blauwer lucht, geladen met 'pakken witte wol ken. Een vliegtuig trekt een wtit setr van oost naar west. I& de weiden stana onverschillige koeien eeuwig te grazen. Populieren staan als stille monniken gehoorzaam op een rij. Het is verschrik kelijk rustig en alledaags. Men kan geen ogenblik geloven, dat er nog zoveel rust is in de wereld.. Dat zoiets eenvoudig nog bestaat, dat er nog zoveel gewone din gen zijn." Dit is bet verschrikkelijke en onthut sende van dit bock: dat de gewone din gen er zo'n grote rol ln spelen, omdat ze niet slechts onbereikbaar -zijn gewor den voor de drie mannen, maar vooraf ook omdat de drie heet .goed wetea dat zij zelf een dodelijke dreiging zijn gewor den voor dez„ „gewone jUftgen* Ztfj Zijn- niet slechte aangetast door het gevaar, zij zijn er de getuigen van geworden. Zij dragen immers niet slechts de ei gen dood met zich' om, maar mogelijk ook die van anderen - even onschuldig als zij. Zodra een der drie sterft, worden de beide anderen bevangen door een hun kering naar de vrijheid: „Vrijheid, dat is: door de straten Van een stad wande len. Gewoon op een bank gaan zitten. In een café of aan de haven praten met een wildvreemde man. Vrijheid is heel eenvoudig is onopvallen. Bestaat uit een resem kleinigheden, onbeduidend en on misbaar." Zij hebben het gevoel, dat zij alleen ln vrijheid kans hebben op herstel. Het gevaar voor hun medemensen proberen ze krampachtig te bagatelliseren - in ie der geval leggen ze uhn geweten het zwij gen op. Ze vluchten in een ziekenwagen naar een kortstondige vrijheid. Dit is de feitelijke inhoud van „Het gevaar" door Jos Vandeloo. Maar de kracht van deze roman ligt vooral in de dwingende intensiteit, waarmede deze jonge schrijver vertelt. De compositie van hef boek is opmer kelijk. De roman begint met een pro loog: een griezelig, absurd gebeuren, verteld in klaar, levendig proza. Dit surrealistische beeld van een treinreizi ger (een van de twee ontvluchte man nen) voor wie het aanzien der wereld en het wezen der mensen totaal U ver, anderd, i, hallucinerend. Deze inleiding tot de feitelijke geschie denis heeft een tweeledige werking: in I d<> eerste Plaat« suggereert zij het grie-lp?' zelige, intens afschuwelijke van de on zichtbare dreiging - en in de tweede plaats maakt zij de nuchterheid van het volgende relaas van de feitelijke geheur- tenissen des te reahstische.r Het geheel js van een doordachtheid, die zich geen ogenblik al« zodanig verraadt, want zowel de bouw als de uit werking van „Het gevaar" zijn van een zeer beheerste doch onmiskenbare spon taniteit. De werelddreiging is in dit boekje behan deld als een persoonlijk gevaar, doch is daaruit - en dat pleit voor de visie van de auteut - wederom als een des te tastbaarder en klemmender wereldge vaar te voorschijn gekomen. Deze kleine roman, door A. Manteau te Brussel in passend omslag uitgegeven, moet worden gelezen - vooral ook benoor den de Moerdijk! HANS ROEST. WIJ ONTVINGEN eer. geheel nieuwe collectie in -zeerVexclusieye modellen Gaarne zenden wij U onzej rijk-geïllustreerde catalogus (ranco per post! WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON. 116615 - ROTTERDAM Vraag bij ons naar de speciale Poly-Z catalogus NIEUWE BINNENWEG 288-294 - TEL. 50046-52989 - ROTTERDAM ROTTERDAM, X dec. De „Ryndam" van de Holland-Amerika Lijn js vanmid dag in Rotterdam aangekomen met 500 „Nederlandse" Canadezen of „Canadese" Nederlanders, emigranten, die de komen de feestdagen bij hun familieleden zullen doorbrengen. Het schip vertrok op 22 no vember jl, uit Montreal. Het is een feestelijke reis geweest, voor al voor de kinderen. Want Sint-Nicolaas maakte een gedeelte van de reis mee en dus mochten de kleintjes 's avonds naar goede Nederlandse traditie de schoenen buiten de hut zetten. Iedere ochtend von den zij er wel een lekkernij in. Op de Wilhelminakade werd de bis schop opgewacht door 80 geestdriftige kinderen van repatrianten uit Indonesië. Hij had voor allen een klein presentje bij zich, zelfs voor het knaapje dat on bewust voor een dissonant zorgde, toen hij de Sint een tekening aanbood: een getrouwe kopie van de „Rotterdam", het vlaggeschip en de trots van de Hol land-Amerika jjjn, knap en zorgvuldig uitgewerkt. Maar het trieste was dat hij een klein „schoonheidsfoutje" had gemaakt. Het schip droeg namelijk de naam „Willem Ruys", het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd.... Sint-Nieolaas had gelukkig begrip voor deze vergissing, streek de knaap eens vriendelijk over de zwarte krullebol en liet hem beloven volgend jaar het leven te beteren. ROTTERDAM1 dec. In bet begin van de berichterïperiode Liepen de prij zen voor /de betere soorten NoordSmeri- kaanse talken nog iets verder naar bo-ven, waarna ze op dat niveau bleven hgngen. In de noteringen voor de mindere soor ten kwam geen wijziging. De vraag hier j ^?T1l.ae was niet groot, echter schijnt in de USA zelf wel veel ont te gaan. Voor de inlandse technische dierlijke vetten bestaat op de huidige vraagprijzen geen sommige soorten plantaar dige oliën ging een en ander om, vooral IViOy** „en zonnebloemolie. opende, vast maar flauwde 5 SSS?: At- Palmolie was eerder iets gemakKelbker, de liquide oliën daarep- tegen trokken weer wat aan. Tenslotte "rïffL enkele zaken in bepaalde soortfn veomran te worden vermeld, tot onv"enderde prijeen. Al met al bleef het marirfbeeia van de afgelopen 14 dagen aan de stille kant. (Medegedeeld door Bea&am De Schepper). AMSTERDAM, 1 dec. Op 13 de cember a.g. stellen de Twentsche Bank, Banque de Paris en Theodoor Gilissen de reeds aangekondigde in schrijving open op 'f 3.700.000 434 procent 20-jarige in gewone aandelen converteerbare obligaties J. P. Wy ers' Industrie- en Handelsonderne ming in Amsterdam, tegen 100 pro eent. De inschrijving is uitsluitend voor aandeelhouders in de verhouding van twee obligaties op elke vijf aan delen. De claimhandel vangt aan maandag 5 december a.s. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De storting dient te geschieden op 2 januari. De conversie is 400 pet., in levering van drie obligaties van 1.000 in contanten zal recht geven op het verkrijgen van één gewoon aandeel. De lening heeft een looptijd van ten hoogste 20 jaar. Behoudens vervroeg de aflossing en/of conversie zullen op 1 januari 1967 tot en met 1976 tel kens 250 en op 1 januari 1977 tot en met 1981 telkens 240 onligaties a pari worden afgelost. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing van af 1 februari 1962 en 1963 a 102 pro cent, 1964/i966 a 101 procent, daarna a 100 procent. De obligaties zijn van 1 januari 1962 tot en met 31 de cember 1966 verwisselbaar in gewone aandelen. de omzet ook in de komende maan den zal worden voortgezet. Besloten is aan de a.s. jaarvergadering voor te stellen, boven het uit de winst over 1959/1960 uit te keren dividend in contanten, uit de agioreserve een uit kering te doen van 31/3 procent in aandelen. (Over 1958-69 werd 17 pet. dividend in contanten uitgekeerd)Het ligt in het voornemen bij een verdere gunstige ontwikkeling in de komende jaren een overeenkomstige uitkering uit de agioreserve voor te stellen. ROTTERDAM. 30 nov. De tentoon stelling van Oud Fries aardewerk, die van 1 juni tot 18 september te Makkum en daarna in het Fries Museum te Leeuwarden werd gehouden, zal van 3 december tot 22 januari 1961 in het Mu seum Boymans-Van Beuningen te zien zijn. Deze tentoonstelling, samengesteld naar aanleiding van het 300-jarig be staan van de Gleibakkerij der familie Tichelaar te Makkum, bevat ca. 250 voorwerpen van zeer verschillende aard zoals schotels, komforen, kannen enz. Bovendien toopt een groot tegeltableau hoe er irj een Friese 18e eeuwse plateel bakkerij gewerkt werd. Ook worden ge ëxposeerd enkele interessante voorbeel denboeken en ponsen met de ernaar ver vaardigde tegels. Zo geeft deze tentoonstelling een over zicht van wat er, te beginnen met de 17e tot en met de 19e eeuw in Fries land hoofdzakelijk te Makkum en Harlingen aan tmgiazuur-aardewerk werd vervaardigd. De tentoonstelling is te zien in de ruimten, die aansluiten op de zalen met het vroeg-Nederlandse aardewerk, in het bezit van het mu seum. Hierdoor is het mogelijk de ont wikkeling te volgen van de vroeg-Neder- landse maiolica tot het hiervan afgelei de Friese aardewerk. KIEL, 1 dec. Het instituut voor Wereldeconomie te Kiel verwacht het komende jaar een voortzetting van do economische expansie in Europa by verder afnemende groeipercentages. In een vandaag gepubliceerd bericht voor spelt het instituut bovendien, dat de recessie in de Verenigde Staten over wonnen zal worden. De huidige bezet tingsgraad en de aanwezige capaciteits reserves van het bedrijfsleven dagen de Verenigde Staten uit tot een expansie ve economische politiek zonder dat daardoor inflatiegevaren ontstaan, zo wordt in het bericht gezegd. Het instituut constateert, dat dit jaai de particuliere investeringen de belang rijkste conjunctuurfactor in de wereld economie zijn geweest. In Europa en Japan is de sterke toeneming der kapi taalgoederen-investeringen der indus trie de voornaamste stuwkracht van de expansie geweest en in de Verenigde Staten heeft de lichte vermindering van de particuliere investeringen mede bij gedragen tot de economische verzwak king aldaar. De in veie Europese landen bestaande volledige.bezetting heeft geleid tot een daling van de groeipercentages, maar tegelijkertijd bleven door de grotere ar- beidsproduktiviteit in de meeste landen de prijzen stabiel. heeft een reeks verdachten voor de recht- ROTTERDAM, 1 dec. Vanmorgen bank te Rotterdam terecht gestaan die betrokken zijn geweest bij malversaties met benzine ten nadele van de groothan del Van E. in deze stad. Drie chauffeurs van de firma hebben jaren lang een zelfs vijf jaar grote hoeveelheden ben zine voor een kwartje per liter ten eigen bate verkocht. In totaal zou het ongeveer 50.000 liter zijn geweest. Lange tijd heeft de firma zich de oor zaak van de tekorten afgevraagd. Men dacht aan lekkende tanks of zo, maar na herhaalde onderzoeken bleven er tekor ten bestaan. De zaak is uitgekomen, door dat een zoon van de werkgever een van de chauffeurs ergens zag staan waar hij niets te maken had. Toen de president, mr. P. J. C. Schip per, de 40-jarige chauffeur M. vroeg noe hij er toe gekomen was, zei deze dat mensen hem vaak vroegen of hij niet te gen een zacht prijsje aan benzine kon ko men. Hij had van 1955 tot 1960 ca. 20.000 liter klandestien verkocht. „Zijn manipulaties met de stelschroef om de meterstand anders te krijgen, zijn ernstige ingrepen op het mechanisme van de tankauto's", zei de officier van justitie, mr. H. van Buuren. Hij eiste een jaar en drie maanden gevangenisstraf met af trek. M. had al het geld in zijn huishouden gestoken, waaraan zijn vrouw steeds ho gere eisen ging stellen. Hij kon er met zijn gewone salaris niet tegen op. Men had zich helemaal ingesteld op dit extra inkomen. Zijn verdediger, mr. A. F. Verbist, vond het onbegrijpelijk dat men in de administratie van de firma het „lek" niet eerder heeft gevonden. Hij vroeg een lichtere straf, omdat het de eerste keer is dat M. met de justitie in aanraking komt. De 50-jarige chauffeur Z. was later bij Van E in dienst gekomen, evenals de 48-jarige Van de S. Zij hadden het voor beeld van M. gevolgd, met uitzondering van het knoeien aan de meters. Zij ver- en bouwplannen CK'er het doej van de lening zegt het prospectus, dat de opbrengst zal dienen tot financiering van de nog steeds toenemende omzetten, en ver der ter gedeeltelijke financiering van enige bouwplannen, die in nauw ver band staan met de groei van het be drijf. Per 30 september 1960 waren in het groothandelsbedrijf van de vennootschap in Nederland 1550 personen werkzaam en in België- Luxemburg 255. Over de gang van zaken wordt ge zegd, dat de resultaten over het boek jaar 1959/1960 gunstig waren. De di rectie verwacht, dat de styging van DEN HAAG, 30 pov. In een buiten gewone vergadering van aandeelhouders van Gemeenschappelijk Eigendom zal worden voorgesteld aan de heer Th.M.F. Vos op zijn verzoek eervel ontslag te verlenen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tevens zal worden voorgesteld de heer Vos tot commissaris te benoemen. Indien de vergadering haar goedkeuring hieraan hecht, zal de directie met drie leden worden uitgebreid en wel met de heren Ir. F.J.M. Berntsen, P.Q.H. Kouwenho- ver. en mr. Th. P.L, Kouwenhoven. Drs. J. H. Derksen komt in zijn pre advies voor de Vereniging voor de Staathuishoudkunde over de loonvor ming en de loonpolitiek tot de conclusie, dat de pro luktiviteitsontwikkeling het globale richtsnoer voor de loonpolitiek moet blijven. De twijfel die momenteel bestaat over de juistheid en de hanteer baarheid van deze norm is, naar zijn mening, te verklaren uit het feit, dat de verwachtingen over deze norm te hoog gespannen waren. De pre-adviseur meent, dat de be- drijfsgenoten de verantwoordelijkheid IIIIHIHIIIIHtlHIHIIIHIHIIIIIHIilltHIHIIIItllfHtttlUllllllllllilll IIIHIIIHUIMIIIIIIIIIinil|llllll|llliUIIIIIII!ll|llllll|IIMIIIIIIIIIIIi voor de vaststelling van de eigen ar beidsvoorwaarden moeten aanvaarden. Zij moeten in deze zaak in beginsel vrij zijn. De differentiatie die hieruit voor de joonvorming voortvloeit moet wor den geaccepteerd. Wie zieh eenmaal heeft uitgesproken voor de mogelijkheid van differentiatie heeft de veilige oever van „gelijkheid-voor-allep" achter zich gelsten. Men moet in zijn ethische waardering voor deze zaken kiezen of delen. De heer Derksen uit kritiek op de lichtelijk hypokritische nationale tra ditie welke steeds zoekt naar een ethi sche motivering voor het verbeteren van arbeidsvoorwaarden. Deze motive ringen grijpen dan meestal aan op de achterstandsgedachte. Hij is van mening dat de „loonomgangsvormen" in dit op zicht een verfrissing moeten ondergaan. De verantwoordelijkheid voor de loon vorming moet in hoofdzaak in bedrijfs- taksverband gedragen worden, waarbij preventief toezicht kan worden uitge oefend door een orgaan, toegerust met publiekrechtelijk gezag, dat echter zo dicht mogelijk bij het bedrijfsleven staat. Dit orgaan zal de goedkeuring aan loon- voorstëllen waarover de bedrijfsgeno- ten het eens zijn slechts onthouden wan neer erkende, algemene economische en/of sociale doelstellingen daartoe nopen. Het toetsend orgaan zou ook de arbeidsvoorwaarden kunnen vaststel len wanneer de partijen bij een geschil daarom verzoeken. Op eigen initiatief kan het een bindende beslissing in een geschil nemen wanneer de erkende al gemene doelstellingn dit onvermijdelijk maken. Voor de centrale overheid is in orde-element van voorbijgaande aard kan echter een globale overheidsinvloed wel aanvaardbaar worden geacht. De heer Derksen meent, dat een loon. politiek zoals door hem wordt voorge staan slechts kan slagen in een maat schappelijk systeem waarin, ook langs monetaire weg, de geldontwaarding consequent wordt bestreden en waarin de gezonde mededinging wordt bevor derd. DEN HAAG, 1 dec. In samenwerking met de veeartsenijkundige dienst heeft de Haagse politie proces verbaal opgemaakt tegen een 51-jarige los werkman wegens mishandeling van hem toebehorende var kens. Ontdekt werd dat hij 33 varkens hield, die in verregaande staat van on dervoeding verkeerden. Vier dieren ble ken reeds te zijn overleden. De man ver klaarde, dat hij geen geld had om de die ren eten te geven. Al een maand lang voerde hij ze uit sluitend met schillen. JuiSt vandaag ech ter zou hij geld krijgen en goed voer gaan kopen. In ieder geval houdt de politie voorlopig toezicht op de dieren en als er geen voldoende voer komt zal de dieren bescherming zich verder over de beesten ontfermen. De in arrest gestelde hond, welke ge vangen was genomen nadat deze op schapen nabij Abtswoude had gejaagd, werd doodgeschoten, omdat in de uit werpselen van het dier wol was aan getroffen. De eigenaar, de heer J. C. v. W. van de Schieweg ging met deze maatregel akkoord- Gistermiddag werd de tweede hond, waarvan aanvankelijk reeds sprake was, weer m een der wei landen bjj Abtswoude aangetroffen. Het dier zat opnieuw achter de schapen aan. Daar het niet mogelijk bleek deze zwerf hond te pakken is het dier met enkel» kochten alleen' wait hun „in de schoot ge worpen werd". Van de S. bijvoorbeeld wist op dujzend, liter benzine veertig liter over te houden, die verkocht hij dan. Hun aandeel zou respectievelijk 3.000 'iter en 1600 liter geweest zijn. Van de S had bovendien 120 liter smeerolie gesto len. Tegen hem werd negen maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd geëist. Tegen Z. een jaar gevangenis straf, 'waarvan drie maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. Vervolgens stonden zes helers terecht, die allen benzine voor een kwartje per liter gekocht hadden. De officier van justitie zei: „Ze nemen hier nu wel een houding aan of het niet zo erg is ge weest, dat komt omdat ze niet gedeti neerd zijn. Toen ze enkele dagen vast gezeten hadden op het politiebureau, wa ren het kleine schuldbewuste mannetjes" Hij eiste tegen hen geldboetes. ROTTERDAM, 2 dec. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat de heer H. J. M. Burcksen in dienst trad bij de wijnhandel Otto Jansen, waar hij filiaalhouder is van een der tien vestigingen te Rotterdam. De directie bood ter zijner ere een feest avond aan, die door het gehele personeel werd bezocht. Vóór de aanvang der voorstelling werd hem door de heer J. P. Coebergh als vice- voorzitter van het Produktschap voor ge distilleerde dranken de ere-medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver overhandigd, die hem door de Koningin was toegekend. De jubilaris werd gehuldigd door di rectie en personeelsleden. Er werden hem waarderende en hartelijke woorden toe gesproken en fraaie cadeaus ter hand ge steld. ROTTERDAM, 2 dcc. Morgenochtend onj 8 uur zal een begin gemaakt worden met reparatiewerkzaamheden aan de elek trische installatie van de Botlekbrug. De brug zal voorzover nodig geopend worden met behulp van dieselmotoren. Automo bilisten dienen er rekening mee te hou den, dat de brugopeningen nu minstens een kwartier langer per keer zullen du ren, daar de dieselmotoren niet zoveel kracht ontwikkeien als de elektromotoren. Men kan bü stagnaties gebruik maken van de brug bij Spijkenisse. ROTTEJFIDAM, 2 deoember Heden werden aan de visafslag alhier ven IJmutden en elders 200 kisten zeevis en 120 kg. spiering aange voerd. Prijzen: tong middel 3.60—3,70. kieim 2.20'2.40, slips 1.701.80, tarbot middel 2.20-^2.40, klein 1.20—1.40, griet 1.1G—-1;25, spiering 1.201.30, alles per kg.; schol mid del 7682, kJeln 5053, schelvis groot f 68 70. middel 63—6>5, klein 33—37, kabe-ij.airw groot 54-57, middel 49—52, klein Z'34—42, zeehanen klein ƒ35-r-37, wijting 21—21, hairing verse 3335. alles per kist. SCIïEVENINGEN, 2 december. Besomming vleetlogger verse haring: SCH 314 met 11.880. Voorts waren aan de markt twee kustvissers met tezamen 3805 aan verse vs Besommingen span vissers: SCH 12 en SCH 68 met 1450, SL 16 en SL 31 met 800, UK 184 en UK 194 met 1 975, UK 141 en UK 142 met 1610, TX 48 en TX 49 met 1840, HD 25 en HD 37 met 2900, SL en SL IS met 975, KW 125 en KW 142 met 200: drie Goereese spannen met tezamen 2860. Notering per kg grete tong 1 5.59— 6 sroot middeltong 4.454.60, klein middelton® 1 3.043,58, tong I 2.40—2.47, II 1 1.641.87' tarbot IV 2.29—2.3C; notering per 40 kig.: wij ting ƒ8.2021, schar ƒ4041, sprot 17—21.40; notering per 50 kg.: verse haring 17—23.50. Aangevoerd 260 kantjes gezouten flaring. Notering steurtoa-rmg 34.59—47 per kantje. Verwachte aanvoer voor zaterdagmorgen cir ca vijf kust- en sipanvissers. Morgen loopt U als een vorst in sportieve, hypermoderne, geklede winterjas. De prachtige stof met mohair effect, de onberispelijke coupe en afwerking maken deze jas verrassend mooi Alléén morgen maakt Cost®r j deze jas tot een herfstsensabe' want één dag en geen dag langer betaalt U voor dez® schitterende winterjas, in ra°' deme ruitdessins of in het gedistingeerde antracietariip- de sensationele E -(#175 r>nis van Zolang de voorraad strek'' Telefonische of schriftelijke orderS kunnen niet worden uitgevoerd Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goü&P singel Katendr. Lagedijk hk. Dorps^e® e West-Kruiskade 35 Gj LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 CAMERA'S vanaf 19.50 BELICHTINGSMETERS 35.— PROJECTIE-APPARATEN125.— FLITSERS 12.— Speciale aanbieding METALEN DIA-DOZEN 150 stuks 11— COMBI-TASSEN18 Het moderne spaarsysteem voor jongens en meisjes voor Prachtige gereedschapskisten: ,„5 mefc prima gereedschap vanaf f 23-jJj op bordvanaf f B'j Ledige kisten 5-delig metaal f 'b'* Hobbysets, de droom van iedere „zelfdoener": Black en Decker, Bridges, Selectra, Faljs, Heem-master, Tormo Unimat Voor de brommer; Gereedschap in tas, Bah co schroefsleUte' tangen en sleutels, eleotr. soldeerbouten Staal waren: Zakmessen, werkmessen, kampmessen. na's' scharen, lirnnenscharen Schaatsen: Rolschaatsen Hudora, Ijsschaatsen ..Gloria' Constructor bouwdozen ■ei- De Hollandse Meccano. Méér dan speel .goed Figuurzaaggereedschap - Geldkisten - Spaarde*' ;e0 BROERSVEST 52 TEL. 67594 SCHIEP Wij geven K.E.S.-zegels Kanjer met pension gezocht, door heer. ^iefst in R.K. geyin. Brie ven onder No. 778 aan Reel en j Adviesbureau Wyt, P. de Uoóch- I weg 14), JRetiierdaim. Qlasfcisten voorradig. Alle maten voor tyin* en zomerhuisjes Van Katvtdjk's Glashandel L. Kerkstr^ 38. tel. 68785 Let op het juiste adres. Piatem-ekjea voor 3040 f50,-; platen vanaf f 3,4'5. Grra.nmo- foon. en ftadiohandel G P, van Daalen en Zn Rotterdam se dijk 252, Schiedam, telefoon 68807. St. Nicolaasgeschenken Herenves- ten, -ruien, -pullovers, -hand schoenen, -sjaals, -zelfbimiers, -o-v er hem den enz Kiedingm vga- zijn Alja, Broersvest 1.11, teïef. 67416. St. Nicolaas geschenken Dames jumpers, vesten- truien- rokken- handschoenen. sjaals, enz. peig noirs. Kledingmagazijn Al ja, Br<>ersv.est 13,1, telefoon 674il6. j Schoonmaaksters gevraagd voor ochtend, avond en-of overdag op! ejiverpa kantoren te Rotterdam I en Schiedam. Aanmelden N. V. i Prop, Qyde Binnenweg 132. tel. 11030? Rotterdam Gevraagd aankomende en leer- ling-naajsterp. Aanmelden: Wor- telboer's Confectiebedrijf. Njeuwe Binnenweg 310, telefoon 34080 Gevraagd bankwerkers, revolver- drg^iers, ook agn komend en huiparbciders. Constructs, ^.es- inanstrsat 58—61. Sohiedam, tei. Göfóe, Huis van vertrou^?e,,^4j TELEFOON 6682» at.-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6