DRAADLOOS CONTACT VERSCHENEN: DE SCHAT VAN SCHARLAKEN ft Bobbie DE SCHADUW DER Alfredo IN DE 1 1 GREEP VAN I I DE ANGST 1 #5 «f Bijna twintig Uit de pers Arbeidstijd voor jeugdigen LJ 1st eren naar. V B Vanavond Zondagavond Waterdorpen Over ijssel uit isolement Advies van commissie van de S.E.R. Wij kijken naar Wij kijken naar ZATERDAG 14 JANUARI 1961 PAGINA mg,.** RATH DOQDEHEEFVER Enige conclusie Kinderbijslag Hemel £°tch 33 TEKST EN TEKENINGEN VAN HERCÉ bij Uitg. Casterman Vlug,Kuifje..Kom vlug Er is geen seconde te ver - liezen! N Het schip stddt op springenEr een he/se machine in het ruimu ERIC DE NOORMAN gerust, wij zien elkaar weer. Met hém wijzende op de roer gestalte van Khuldar Khan als gijzelaar, kan ik de krijgers bele' u te volgen. 2org dat ge een flinke voorsprong krijgt." TriS jé aarzelt even, dan klemt hij de tanden opeen, neemt het meisje bi) hand en verlaat na een voorzichtige blik in het rond de te" Yegusai staart hen na. Dan vestigt zijn blik zich op het gelaat v de nog steeds bewegingloze Khuldar Khan. Tristans slag moet b» aangekomen zijn, dat de bewusteloosheid zo lang duurt. FroB8®1^ buigt Yegusai zich wat voorover en deinst dan doodsbleek terug- trillende hand legt hij het dolkmes naast zich neer en belast Khuld3^ Khan voorzichtig. Hrj vergist zich niet. Tristans slag is te aangekomen. Khuldar Khan is dood. Op hetzelfde moment Kli buiten de tent zachte voetstappen. Lr^uifU door KARL UNSELT j opr Drie nationaliteiten bijeen voor het K.R.O.-tv.'programma Zaterdagavond. akkoorden". Van links naar rechts de Duitse Ga by King, de Engelsman Frankie Vaughan en Teddy Scholten. De VARA-televisie startte gisteren avond met de eerste van een in op dracht geschreven série éénakters on der de samenvattende titel van „Bij na twintig". De eerste was van Ed. Hoornik. En hij behandelde het the ma van de oudere man, die verliefd wordt op het prille meisje van bijna twintig; als het stuk begint scheelt dat overigens nog maar één dag. Er ble ken trouwens ook nog enkele neven thema's. al was het maar dat van de zoon, die ook min of meer verliefd is op het meisje-in-het-hotel. Ed. Hoornik is een poëtisch man En dat bleek dan ook in dit t.v.-speJ overtuigend. Hij weet van sfeer en hij schrijft natuurlijk een goede dialoog. Maar hij had met dit alles toch niet kunnen verhinderen dat het accent in het stuk toch iets méér viel op de fi guur van de vader-op-leeftijd dan op die van het meisje. Wat weer niet weg neemt dat hij in de vader-figuur een tragiek suggereerde die hij aan het slot al te vlot „ontmantelde" tot een min of meer ironisch inzicht in de situatie. Dat slot-op-zich met het wijnglas was overigens een mooie vondst. Men heeft alles bij elkaar in ieder geval geamu seerd toegezien hoe Joan Remmelts, Rie Gilhuijs, Simone Kooke en Man fred de Graaf onder leiding van Willy van Hemert het gevalletje vlot voor de vuist weg brachten. Op een slechte telerecording overigens. H. Hn. HILVERSUM, 14 jan. De Britse zanger Frankie Vaughan demonstreert vanavond in het amusementsprogram ma „Zaterdagavondakkoorden" van de KRO-televisie iets van het typische Engelse „entertainment", waarmee hij bekend is geworden. Velen zullen hem kennen uit de film „Let's make love'', waarin hij met Yves Montand en Ma rilyn Monroe de hoofdrollen speelde. Tevoren kan men kijken naar de ac tualiteitenrubriek „Brandpunt", terwijl de avond wordt besloten met de nieu we aflevering „Acteur gezocht" in de serie „Alfred Hitchcock presenteert". Voor de KRO-microfoon speelt van avond in de rubriek „Populaire klas sieken" het Radio Filharmonisch Or kest onder leiding van Hugo Rignold met medewerking van pianist Jean Antonietti de Ouverture „Benvenuto Cellini" van Hector Berlioz, het Con cert no. 1 in Es gr. t. voor piano en orkest van Franz Liszt en de Symfo nie no 4 in d. kl. t. opus 120 van Robert Schumann. In het amusements- (Advertentie) de stalenboeken van de unieke nieuwe R D-collectie behang jaargang 1961. Onbegrensde mogelijk heden voor een prach tige begrenzing van „Uw kamer van Ik". Vraag de boeken (ge heel vrijblijvend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. 'programma „Tierelantijnen" treden o.a. op The Valentina's, John de Mol, Jaap Molenaar, Jacques van Kollen burg en de zanggroep „De KRO-lets". Aan het radioprogramma „Week uit week in" van de VARA werken mee Christel Adelaar en Tonny Huurdeman, ■de gebroeders Luc en Pieter Lutz, André Carrell, Sonja Oosterman, Wil ly Alberti en het Metropols Orkest on der leiding van Dolf van der Linden. In een reeks aan het gezin gewijde tv-programma's van de AVRO verzorgt de Amsterdamse arts dr. J. Kater zon dagavond de tweede uitzending. In dit vooral voor ouders en aanstaande ouders belangwekkende programma zal de Amerikaanse film „Preface to a life" worden vertoond, waarin de pro blemen van opvoeding van de wieg tot de volwassenheid worden behan deld. De avond opent met „Wie wat be waart", de eerste van vijf films over openbare en particuliere verzamelin gen kunst, historie en curiosa, samen gesteld door Pierre Janssen en Leen Timp. Tot slot komt Lou van Burg op het scherm met ziin spel-show „Een kwartje per seconde". Des middags (12.00 uur) zendt de NTS een Eurovisiereportage uit van de Internationale Lauberhorn-skiwed- strijden in Wengen, terwijl later (16.09 uur) een rechtstreekse reportage volgt van de slotpartijen om het Nederlands kampioenschap ereklasse bandstoten in Rotterdam. Commentator is Ben de Graaf, sportredacteur van ons blad. AVRO en KRO verzorgen zondag middag (14.15 uur) gezamenlijk een ste- reofonische uitzending van het concert, dat het Concertgebouworkest onder lei ding van Jean Fournet met medewer king van de violiste Elise Cserfalvi geeft in het Amsterdamse Concertge bouw. Uitgevoerd worden het Concert no. 3 in G gr. t. KV 216 voor viool en orkest van Mozart, „Caleidoscopio", symfonische variaties voor orkest van G. Landré en de Rhapsodie no. 1 voor viool en orkest van B. Bartok. In het radioprogramma van de KRO kan men zondagavond luisteren naar het tweede deel van het hoorspel „Het glazen dorp". Tot slot van het program ma speelt het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans de Metamor- phosen van Richard Strauss en Fête galante van Willem Pijper. De AVRO zendt vanavond het eerste deel uit van ,,'n Odyssee met z'n twee", een hoorspel in 5 delen van 'Wolfgang Altendorf. In de grammofoonplatenru- briek „Rijkdom der welluidendheid" worden later op de avond werken van Scarlatti, Cassado, Mozart, Smetana. Salzedo, Rimsky-Korsakoff en Fauré uitgevoerd. GIETHOORN, 14 jan. Het isole ment van de waterdorpen in noord west-Overijssel, die tot voor enkele jaren niet per auto konden worden bereikt, is nu vrijwel opgeheven. Al leen de dorpen Belt-Schutsloot en Kalenberg zijn nog niet in het door gaande verkeer opgenomen, hoewel ook naar deze plaatsen ontsluitings wegen zijn aangelegd, zodat men er al per auto kan komen. Thans zijn plannen ontworpen om met overheidssubsidie ook deze dorpen in het doorgaande verkeer op te nemen. Belt-Schutsloot zal dan door een rijweg met Zwartsluis worden verbon den en Kalenberg met Ossenziji aan de Friese grens. Over de aanleg van deze wegen is een geregeld contact tussen de diverse gemeentebesturen. Ook de cultuurtechnische dienst voor Overijssel is bij het overleg betrokken. In diverse gemeenteraden moet nog over deze plannen beschikt worden. Opneming n» deze rubriek sstei noodzakelijk een bewijs van stemming. LONDEN, 13 jan. (DPI) De in Londen verschijnende „Economist' heeft vandaag geschreven dat „de nieu we Russisch-Indonesische wapenover eenkomst verontrustend nieuws vormt" Het weekblad trekt in twijfel of het wel van wijsheid getuigt op zo grote schaal wapens aan te kopen, „door een land met chronische economische moeilijkheden", en ook of het van „po litieke wijsheid" getuigt om deze orders te paatsen in een communis tisch land. „Nog veel zorgwekkender dan de financiële en huishoudelijke as pecten van de overeenkomst evenwel, zijn de internationale gevolgen die er aan vastzitten", aldus de Economist „Het lijkt duidelijk uit officiële ver klaringen van Indonesische zijde, dat Soekarno's regering de wapens wil om kracht bü te zetten aan haar eisen op souvereiniteit over Nederlands Nieuw-Guinea (West-Irian)... „De enige conclusie die men uit de nieuwe wapenovereenkomst met Rus land kan trekken, is dat in Djakarta een militaire aanval wordt voorbereid" aldus de „Economist". Wij lezen in De Gelderlander: Het is nuttig op een aspect te wijzen, dat t-lkens weer tegen de kinderbijslag wordt aangevoerd, laatstelijk in het Handelsblad, waarin de medische me dewerker van dit liberaal georiënteerd dagblad, schrijvend over de moderne opvattingen inzake reanimatie, enige opmerkingen maakte in verband met de miljoenen gevallen van abortus in Japan. In landen als Japan waar men zoals de schrijver in het Handelsblad, een ander citerend, opmerkt het gevoel heeft voortdurend door een gevoel heeft voortdurend door een mensenzee te waden, bevordert de ge meenschap het opwekken van abortus om de bevolkingsaanwas in te tomen. En laten we niet te snel zijn zo schrijft hij voorts met al te mee warig en al te afkeurend het hoofd te schudden, want nog vijftig jaren progressieve kinderbijslagregelingen en obstinaat negeren van het probleem der bevolkingsaanwas door wereldlijke en kerkelijke overheden in ons land, en wij zullen wel gedwongen zijn tot soortgelijke maatregelen, met of zon der medewerking van de nazaten van de heren Romme en Bruins Slot. Dergelijke opmerkingen doen het wel in bepaalde kringen. Nochtans zijn ze zeer goedkoop en bewijzen niets. Het is een feit, dat beduidend meer dan de helft van de uitgekeerde kin derbijslag terecht komt bij de gezin nen met een of twee kinderen, hoewel aangenomen wordt dat het loon net vol doende moet zijn voor het standaard gezin van man, vrouw en twee kin deren. Vervolgens, dat men voor het beschikbaar gestelde bedrag per kind niet in staat geacht kan worden een kind volledig te onderhouden. Het is trouwens een volslagen mis vatting, dat de kinderbijslag de huwe lijksvruchtbaarheid zou bevorderen. In Frankrijk, waar men inderdaad met dit oogmerk enorme kinderbijsla gen invoerde, omdat dit land meer doodkisten dan wiegen kende, heeft de kinderbijslag in wezen gefaald om de bevolkingstoename veel te bevorderen. Het zou overigens aanbevelenswaar dig zijn, wanneer de exacte gegevens, welke de slogans, gelijk die laatste lijk door de medische medewerker van net Handelsblad werden gehanteerd, ontzenuwd, wat meer bekendheid kre gen. Met name if) die kringen. DEN HAAG, 13 jan. De commis sie arbeidwetgeving van de Sociaal- Economische Raad 'heeft, met het oog op de vijfdaagse werkweek, in haar ad vies aan de staatssecretaris van Socia le Zaken en Volksgezondheid over de dagelijkse arbeidstijd van jeugdigen een aantal maatregelen aanbevolen voor een overgangstermijn van de ko mende twee a drie jaar. B'' een vijfdaagse werkweek zal de dagelijkse werktijd tot maximaal negen uur kunnen worden verlengd. Hoewel uit medisch oogpunt niet do zekerheid bestaat, dat een werkdag van negen uur voor jeugdigen bezwaarlijk is, acht de commissie het voor jeugdigen in het algemeen toch bezwaarlijk dat een zo lange arbeidstijd zou gelden, vooral om dat zeer velen onder de jeugdigen nog één of meer avonden per week onder wijs volgen. De vrije zaterdag is dan, naar het oordeel der commissie, onvol doende compensatie. De commissie merkt op, dat er een streven merkbaar is het avondonder wijs, bestaande uit algemeen vormend en-of vakonderwijs, te vervangen door dagonderwijs, dat geheel of voor een deel tijdens de normale werktijd kan worden gevolgd. De commissie meent, dat dit soort opleidingen zoveel moge lijk moet worden gestimuleerd, waar- WftBOOE m 46. Een ogenblik staren de mannen elkaar in geladen stilte aan; Khuldar Khan met een triomfantelijke grijns op het gele gezicht, Yegusai als versteend van ontzetting. Maar bijna gelijktijdig,, dat Khuldars hand naar het mes in zijn gordel vliegt, valt de verstarring van Yegusai af en met een nijdige grauw springt hij naar voren. Sneller dan zij beiden echter, is Tristan. Met een bliksemsnelle beweging flitst zijn vuist naar voren en treft de oude nomadenhoofdman mokerhard tegen de slaap. Als een blok slaat Khuldar voorover en het volgend ogenblik hurkt Yegusai naast hem, het mes gereed. „Snel nu sist hij Tristan en het meisje toe. „Als het buiten veilig is, verdwijn dan." „Gaat ge dan niet mee?" stoot Tristan verbijsterd uit, „Kpin, ge kunt hier niet blijven." Yegusai schudt het hoofd. „Yegusai gaat niet zonder zijn broeders", fluistert hij. „Wees maar C PI B line: xh uur. bij zij het wel geboden acht, dat het avondonderwijs zo spoedig mogelijk naar de dag wordt verschoven. De commissie meent, dat wanneer één dag onderwijs wordt genoten bij een arbeidstijdverkorting (met een vrije zaterdag) voor veertien- en vijftienjari gen een werkweek van vier maal negen uur aanvaardbaar is. Indien nog geen dagonderwijs kan worden gevolgd en avondonderwijs de enige mogelijkheid is, moet, zolang de arbeidswet niet is gewijzigd, de wekelijkse werktijd van veertienjarige jongens en in het alge meen van vijftienjarige jongens en meisjes bestaan uit vijf werkdagen van ten hoogste achteneenhalf uur. De com missie acht voor de zestien- en zeventien jarigen, die geen op hun beroep ge richt of algemeen vormend onderwijs volgen een werkweek van vijf keer negen uur in het algemeen aanvaardbaar. HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiMiiiiiHtuiiH^ (Vertaling van Jean H. P. Jacobs) s 51 Nou, het interesseert mij, dat zo'n actie voor een uitwerking heeft. Buschmann liep van de deurpost waar hij tegen geleund had naar de tafel toe en drukte zijn sigaret uit. Als dat u gerust kan stellen, zei hij en keek glimlachend op Ramdohr neer, ik ben overal op tamelijk duidelijke afwijzing gestuit. Vindt u dat erg, vroeg Ilse haastig. Dat, juffrouw, is een gewetensvraag, antwoord de hij zich tot haar richtend, waar ik u helaaas geen antwoord op kan geven, zonder mijzelf in gevaar te brengen, want ik mag immers wel aannemen, dat de beide heren hier mijn vijanden zijn. Ongetwijfeld, zei Ramdohr. Maar van de be antwoording van die vraag zou het kunnen afhan gen, of wij ons standpunt zouden moeten wijzigen. Waarom, doctor? Wat kan het mij schelen, of u en meneer Barenbrook mijn tegenstanders zijn of niet? Voor mij maakt dat geen verschil uit. Ramdohr stond langzaam op. Misschien toch wel, meneer Buschmann. Zo eenvoudig, als u ons de dingen geschetst hebt, zijn zij, vrees ik, toch niet. U weet meer dan u hier hebt uiteengezet, dat bewijst mij uw ontwijken van be paalde vragen, die wij u gesteld hebben. U geeft er de voorkeur aan in de schaduw te blijven en vindt het wel aardig dé rol van de ondoorgrondelijke te speien. Aardig, is misschien overdreven, wees Busch mann hem terecht en krabde aan een van de schrammen op zijn gezicht. Ik heb geenszins de indruk, hier op een argeloos amateurtoneel te staan. Die indruk is volkomen gerechtvaardigd, zei Ramdohr en sloeg plotseling een scherpe toon aan. Er speelt zich hier in Berlijn rond een persoon die mij zeer nastaat een en ander af, dat mij aanleiding geeft, uiterst, waakzaam en wantrouwig te zijn ook tegenover u, meneer Buschmann. Dat is uw goed recht, doctor, antwoordde deze onbevreesd. U schrok even, toen u de naam Ramdohr hoor de, vervolgde de advocaat. In een gesprek met me neer Barenbrook of met zijn zuster, noemde u de naam Ruth Bittrich, die u beweert te kennen, even als haar ouders. Sta me toe, onderbrak Buschmann hem een beetje opgewonden. Wat heeft dat te maken met miji zogenaamde ondoorgrondelijkheid of mijn voor liefde voor de schaduw? Ik zou toch wel gek zijn als ik mij door zo iets zou verraden. Het is gewoon weg beledigend mij van een dergelijke stommiteit te verdenken, doctor, werkelijk. Hij was inderdaad beledigd en Ilse glimlachte hem aanmoedigend toe. Zij scheen aan zijn kant te staan. Ramdohr zag in, dat hij op die manier niet verder kwam. Maar zijn instinct en zijn ervaring deden hem een samenhang tussen de openlijke activiteit van deze man en de gebeurtenissen rond Georg Lüdecke vermoeden. Hij#. wenste niet te geloven aan het toeval, dat hier een willekeurige agent, die tot opdracht had, voormalige officieren naar de overkant te lokken, de namen van zijn assistente en blijkbaar die van zijn gearresteerde broer kende. Er was ongetwijfeld een zeker verband aanwezig, en hij was niet van plan, deze unieke gelegenheid, om dat verband bloot te leggen, zonder meer op te ge- veh. Zouden we niet gaan zitten, meneer Busch mann? nodigde hij hem met een handbeweging uit. Dat kunnen we doen. De fronten zijn nu im mers duidelijk afgetekend. U wilt nu proberen, mij op een gemoedelijke manier in te palmen, omdat het anders niet gaat. Ilse lachte, trok een vergenoegd gezicht en ging zo gemakkelijk mogelijk zitten, wat er op wees, dat zij zich van het kat- en muisspel heel wat voor- s Luide. Bruno geeuwde, stond op en zei, dat hij direct terugkwam; hij moest zijn vader iets zeggen van een patiënt; dat had hij vergeten. Toen hij was weggegaan, merkte Buschmann op nadat hij op zijn horloge had gekeken: Veel tijd heb ik ook niet meer. Ik weet immers niet, wat u met mij van plan bent, Misschien wilt u mij wel laten arresteren. Daar komt niets van in, zei Ilse zeer beslist. Tenminste hier niet. Als mijn gast staat u onder mijn bescherming. Dank u, juffrouw. Dat is ongetwijfeld een be scherming die de moeite waard is. Dat schijnt iets te worden tussen die twee, dacht Ramdohr bezorgd. Ongelooflijk, die jonge meisjes van tegenwoordig. Zouden we niet eens verstandig met elkaar praten? begon hij toen welwillend. U bent immers een bijzonder intelligent mens, meneer Buschmann. Dat heb ik wel gemerkt. Captatio benevoientiae, onderbrak Buschmann hem met lichte spot. Bravo! riep Ilse uit en nam een sigaret. Busch mann gaf haar vuur waarbij hun vingers elkaar aanraakten. Zjj keken elkaar vluchtig even aan en Buschmann glimlachte fijntjes. Cicero hebt u dus ook gelézen, zei Ramdohr zuurzoet. Maar op die twee woorden na alles ook weer vergeten. U ziet, doctor, dat de juiste toepassing van 'en enkel citaat volkomen voldoende is om voor een belezen en intelligent mens te kunnen doorgaan. Ramdohr lachte en zijn lach was oprecht. U bevalt mij hoe langer hoe meer. Het spijt mij eerlijk, dat wij elkaar onder zulke verdachte omstandigheden hebben moeten leren kennen. Toe, draagt u toch ook iets bti om de lucht te klaren. Daarmee zoudt u ongetwijfeld ook uw gastvrouw een groot plezier doen. Een gevaarlijke verleider, vindt u niet? zei Buschmann tegen Ilse. Nu zeg het alstublieft niet, dat hi) geltj heeft. Inderdaad zou het m(j erg veel plezier doen, zei Ilse met nadrukkelijke ernst, als er tussen u en ons geen geheimen meer bestonden, waardoor een weerzien onmogelijk zou worden. (Wordt vervolgd) ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Toespraak. VPRO: 10.00 V. cl. Jeugd. IKOR: 10.80 Kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Lezing. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Lichte muziek. 13.00 Nws. 13.07 Lezing. 13.17 Meded. oi gram. 12.20 V. d. milit. 14.00 Boekbespr 14.15 Stereofoniseh cone. (I. d. pauze: 15.15-15.40 Toneelbeschouwing). 16.3C Sportrevue. VPRO: 17.00 Lezing. 17.15 Gesprek. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Lich te muz. 18.55 JournaUstenforum. 19.30 Ca- baretprogr. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lich te muz 20.35 Hoorspel. 21.15 Promenade- ork. en soliste. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en meued. 22.45 Journ. 23.00 Volksliede ren. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York cal ling. 23.25 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 V. d. jeugd. 9.00 Vroegdienst. KRO: 9.30 Nws. 9.48 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.50 Blokfluit en piano. 12.15 Bui tenlands comm. 12.25 Kamermuz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Lezing. 13.10 Hoor spel. 13.30 Gitaarspel. 13.45 V. d. jeugd. 14.15 Stereofoniseh conc. (I. d. pauze: Lezing en gram.) 16.25 Sport. 16.30 Ves pers. 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Vocaal ens. en orgel. 19.00 Nws. u. d. kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Cabaretprogr. 20.30 Act. 20.35 Lichte muz. 21.1 Gram. 21.35 Hoorspel. 22.25 Boekbespr. 22.3C Nws. 22.40 Avondcollege. 23.00 Avondge bed. 23.15 Brabants-ork. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m.12.20 Verz. progr. 15.00 Ork. conc. 19.45 Lichte muz. 20.45 Godsd. progr. 23.10 Viool en plano. 0.06-0.36 Kamer muziek. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m.12,55 Progr. overz. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar, progr. 15.15 Gevar. progr. 16.15 Filmprogr. 17.00 Lichte muz. 18 00 Gevar. progr. 19.00 Lichte muziek. 19.30 Gevar, progr. 20,35 Popul. muziek, 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Zangrecital 23.40 Gram. 0.50 Meditatie. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Gevar. muz 13.10 Gevai. muz. 14.30 Barokmuz. 15.00 Verz. progr. 16.45 Lichte muz. 18.15 Ork. conc. 22.55 Dansmuz. 0.05 Jazzmuziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 17.45 Ork. conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici. 22.45 Grammofoonplaten. BRUSSEL, 324 m.12.03 Gram. 12.1E Amus. muz. 12.35 Amus. muz. (verv.) 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 17.10 Gram 17.60 Gram. 18.00 Vioolrecital. 19.30 Gram. 21.15 Ork. conc. 22.15 Gram. 23.05 Gram. NTS: 12.00-13.30 Eurovisie Wengen: In ternationale Lauberhorn Skiwedstr. 16.00- 17.30 Rep. Rotterdam Nederl, kampioen schap ereklasse bandstoten. AVRO: 20.00 Kunstprogr. 20.15 Het gezin, pedagogi sche lozing. 20.45 Amusementsprogr. NTS: 22.00-22.30 Sport. DUITSE TELEVISIEPROGR. 12.Uü Intern, borreluurtje. 13.00 Reg. weekjourn. 14.30 V. d. kind. 15.00 Euro visie: skiwedstr. 16.50 Gevar. progr. 18.00 •18.55 De jaren v. Eisenhower. (Reg. progr.: NDR: 19.00-19.25 Die Nordschau. WDR: 19.00-19.25 Hier und Heute). 19.30 Weekjourn, 20.00 Nws. 20.05 Gianni Sclüc- chi (komische opera). 21.05 Souvenirs - souvenirs. 21,10 Russisch ballet. VLAAMS BELG, TELEVISIEPROGR. 11.00 H. Mis, 11.40-13.30 Eurovisie: ski wedstr. 14 30 Filmrep. 15.00 Weekoverz. 15.30 Folkloristisch progr. 16.00 Nederl. biljartkamp. 17.30-17.55 V. d. kleuters. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Filmreportages. 19.30 Nws. 20.00 Gianni Schicchi, komi- sche opera, (overn. v. Duitsl.) 21.05 Blij spel. 22.25 Sportact. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 10.45-13.30 Eurovisieskiwedstr 15 00 V. d. jeugd. 15.30 Sportuitz. 16.10 Holly wood digest. 17.15 Sportuitsl. 17.30-18 00 Natuurwetenschappen 19.30 Film. 20 00 Journ. 20.30 Koorzang. 20.45 Film 21 15 Reizen door de wereld. 22.00 Jazzmuz 22.45 Journaal. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram, 9.00 Gym voor oudere iuisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.4 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Kamerork. en solist. 11.45 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor ons platteland, praatje. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nws, 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte mu ziek. 14.00 Klavecimbel-recital. 14.30 Gram 14.50 Lezing. 15.15 Gram. 16.30 Gram. 16.40 Lichte muz. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil it. comm. 18.00 Nws. 18.15 Pollt. lezing. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gitaarmuz. 19.03 Muzik. lezing. 20.00 Nws. 2.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11, 209 m. NCRV: 7.00 Nws, en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Rartiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Fluit en piano. 11.30 Quizprogr. 12.10 Gram 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en t.ulnb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram en act. 13.00 Nws, 13.15 Lichte mu ziek. 13.45 Gram. 14.35 Gevar. progr. 15.35 Gram. 16.30 Zangrecital. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Hei °°e\ Nederlands Nw.-Guinea. 18.00 Orgeat. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstb" 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Praatje- '3 Gram. 19.10 Radiokranl. 19.50 Lichte 20.20 Hoorsp. 21.05 Zangrecital. 21-36 „j5 dio-filharm. ork. 22.00 Pari. comm- Gram. 22.30 Nws. 22.40 AvondoverdemVj 35 22.5o Boekbespr. 23.05 Jazzmuz. Gram. 23.55-24.00 Nieuws. 33° ENGELAND, BBC Home Service. „oO m.13.00 Ork. conc. 14.10 Gram- Gram. 20.30 Gevar. progr. 23.30 SoPr' piano. 0.06-0.36 Pianorecital. lS<J ENGELAND. BBC Light Progr„ en 247 m.12.31 Lichte muz 13.00 13.31 Gevar. muz. 14.00 Gevar. P,B w 14.45 V. d. kind. 15.00 V d vrouw. ioiS Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. a- Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 20.31 ,ar. genbeantw. v. teenagers 21.00 „ff Progr 21.31 Lichte muz. 22.00 Gevar^Rjs gramma. 22.31 Gevar. muz. 23.40 L"" muziek. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Gevar. $46 13.15 Gevar. muz, 16.00 MiddagconC- 7jr Lichte muz. 19.30 S.vmf. conc. 22.1" qP muz. 23 00 Gram. 23.30 Lichte muZ' Operette- en conc. muziek. i2 FRANKRIJK 3, 280 en 235 m. Ork. conc. 13.30, 13.50, 14.25, 16.00 e"r0flC' Gram. 18.05 Kamermuz. 20.00 Ork- 23.10 Sol. conc. 23.35 Gram. BRUSSEL 324 m.12.02 Gram. 12-35,0 d. landb. 12.42 Gram. 13.15 Grarn- d- Noorse liederen. 17.15 Gram. 18.20 „g0s sold. 19.40 Gram. 20.00 Kamermuz. „-U' Kunstkaleidoskoop. ).50 Kamermuz- 5tei" volg). 21.30 Amus. muz. 22.15 Me,f0t>,e' werken v. d. Italiaanse vokale P°" 23.U0 V. d. zeelieden. 484 m.Geen opgave ontvangen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. -tiT' 20.20 Actueel progr. 20.30 Fiimv'e'ijitP' 21.00 On the Bowery, documentaire DUITSE TELEVISIEPROGR- K- 17.00 Tien minuten met Adalbert „„al hut. 17.10-18.00 V. d. kind. (Re®óoP'e progr. NDR: 18.25 Progr. overz. RUvpR; Nordschau. 19,25 Vader is de beste. v;keP« 18.45 Hier und Heute. 19.25 Onb%,}0 Europa). 20.00 Journ. en weeroverz-„jjni- Documentaire. 21.05 Speelfilm. 23-0" rep. Daarna: Journaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPK0^'tti- 19.00 Automobilistenkron. 19-45-, „erP- reel progr. 20.00 Nws. 20.25 T.V.-Wf5^ 21.10 Stralend Mol! 21.55 Toneelkro»- Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPR^^C 19 30 Sport. 20.00 Journ. 20.30 \Lpfe' des vedettes. 21.30 Cult, of wetensc' tljke uitz. 22.30 Journaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2