CONTACT DE SCHAT VAN SCHARLAKEN Elektroïon ica primeur voor Nederland en DE VLAMMENDE GESEI Radio Orkest van uitsluitend elektronische instrumenten f ik meer in 'h aristona Alfredo 7fle t77li£éan I IN DE I I GREEP VAN I DE ANGST I DAG PUZZLE VS ontevreden over hulp die BONN wil bieden I w „Entführung aus dem Serail" 5 Opera op de t, v. luisteren naar. Radio-V aticana V B Grote interesse in omroepkringen Vanavond Rem-Saus Amerikaanse betalingsbalans in nood Wij kijken naar DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 PAGINA Hé, wat hebben z^ daar Herenziedaar alles wat overbleef- van desloep, waarmede Ridder Nadoque Dit is 'tbeste bewijs,aat we niet ver van ons doel zijn en dat de. schat van óch a r- laken Rack ham hierop de zeebodem rast!...Nu trek ken we onze schoenen aan, en voorwaarts ERIC DE NOORMAN door KARL UNSELT T art onze radio on t.v. redactie) HHA Ü.RSI M, 3 febr. De hekendc leider van diverse radio-orkesten en van de vocal groop „The Hi Five!', heeft enige tijd geleden een nieuw or kest aan de radioluisteraars voorge steld, nl..,Electrofonica". dat bestaat uit uitsluitend elektronische muziekin strumenten. Sommige van deze instru menten werden reeds in normale or kesten gebruikt. Harry de Groot intro duceerde als eerste in Nederland (en waarschijnlijk in Europa) het elektro nische orkest. Eens per maand treedt „Electrofoniea" op voor de V.A.K..V- microfoon. Aan het eind van deze maand, of in het begin van de vol gende maand zal de K.R.O. in een te levisieuitzending een programma wijden aan deze klavicrinstrumenten, die tien tallen verschillende mogelijkheden heb ben. Het ensemble bestaat uit zeven mu sici. Een zeer interessant instrument is het elektronium, waarvan er drie deel uitmaken van het orkest. Wat de uiter lijke bouw betreft vertonen zij grote gelijkenis met een normaal accordeon. Innerlijk echter zijn zij totaal verschil lend. De werking berust enigszins op hetzelfde principe als van een ham mondorgel. De mogelijkheden echter zijn veel groter. De blaasbalg produ ceert geen lucht, doch doet dienst als volumeregelaar. Men kan met het elek tronium o.a. de volgende instrumenten zeer natuurgetrouw imiteren: de viool, alt-viool, cello, bas (zowel gestreken als „geplukt"), hoorn, klarinet, trom pet, trombone, tuba, hobo, fagot enz. Ook een complete sax-groep kan dooi de drie elektroniums worden verkregen. Het tweede nieuwste snufje op elektro nisch muziekgebied is de bassoon waarmee men de zwaardere instrumen ten kan imiteren zo als de contrafagot en de tuba. Ook de cembaletheeft evenals het elektronium en de bas soon een pianoklavier en brengt de zui vere tonen van een harp voort, of des- De vier „koffers" op de foto, de op accordeons gelijkende instrumenten daarachter en de wirwar van dra den vormen het overgrote deel van het instrumentarium van het elek tronische orkest Electrofonieavan Harry de Groot. Men kan met deze accordeons, elektroniums genaamd, vrijwel alle muziekinstrumenten imiteren; van viool tot bas of van trompet tot tuba enz. gewenst het geluid van een spinet of van een clavecimbel. De vleugel en de celesta hebben in het orkest ook een grote verandering ondergaan. De natuurlijke vibratie van de snaren, waarboven elementen zijn aangebracht, wordt via een versterker afgevlakt, doch door een andere ver sterker worden de tonen weer elektro- Advertentie) voor hetzelfde geld haal ik er méér uit! Aleer diepte in beeld en geluid Meer gemak door auto matische afstemming Meer zekerheid door perfecte service JJaarom ziet iedereen meer in een ARISTONA! 2 2 O O mtoua IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH! radio - televisie - grammofoons ra msch gevibreerd, hetgeen een totaal ander effect geeft. Het ensemble wordt verder gecompleteerd door een elektro nische bas, een elektrische guitaar, een elektronisch accordeon en „gewoon" slagwerk. Technisch vernuft Voordat een bepaald liedje de luis teraar bereikt is aan de presentatie er van reeds enige tijd technisch „gedok terd". Elk nummer wordt soms wel vier keer op de geluidsband opgenomen. De eerste keer spelen de ritmegroep en de melodie-voerende instrumenten. De twee op deze manier verkregen op namen worden tegelijkertijd nogmaals opgenomen, enzovoort. Op deze wijze kan men de indruk van een groot or kest wekken, met een kleine bezetting. De vaste technicus bij het ensemble is Ed Bosch van de N.R.U. De klank controleur André de Raaff heeft even als alle medewerkers veel plezier in het orkest, dat bestaat uit Harry de Groot, Pierre Biersma, Rinus van Ga len, Koen van Orsouw, Nico Prins, Jan Keulemans en Ger Daalhuyzen. Harry de Groot, die als eerste in Europa een orkest formeerde van uitsluitend elektronische instrumen ten, heeft geen spijt van zijn probeer sel, want er bestaat thans grote be langstelling in omroepkringen voor „Electrofoniea". 8. „Kalm aan, mannen," roept Eric, terwijl hij de hand opheft. »We dachten, dat jullie nomaden waren; daarom verborgen wij ons. „O, is dat zo?" gromt een der ruiters, na een korte aarzeling naderbij komend. „Wat voeren jullie uit zo dicht bij het nomaden kamp?" „Ze houden onze mannen daar gevangen en die willen we helpen." „Met zijn tweeën?" zegt de ruiter verbaasd. Hij schudt het hoofd en vervolgt: „Dan staan jullie er in ieder geval net zo voor als wij. Mijn meester en nog een paar hoofdmannen zijn in hun handen gevallen. Drie hofsteden hebben die duivels verwoest. We zijn de bossen in gevlucht om hulp te halen bij Heer Boron, die vele krijgers heeft, maar„Maar Heer Boron blijft liever thuis," vult Eric aan tot verbazing van de krijgers. „We weten het, want we waren enige tijd geleden bij hem." „Maar dan," stoot de ruit61" uit, terwijl hij bedachtzaam van Eric naar Svein kijkt, „maar dan moet ge de Koning der Noren zijn, want het is bekend, dat die Heer Boron bezocht heeft. En dan is die lange kerel Svein Langtand, die hem overal vergezelt." De lange Sakser kijkt zeer ingenomen en Eric knikt glimlachend. „Goed geraden," zegt hij. „Als wij nu de koppen bij elkaar steken, zullen we die nomaden er eens van lang3 geven." 11 a 11 fc W 24?5 iCjPIB COMNHA6' MOCO In een ietwat overdadig en dus ietwat verwarrend décor speelde zich gisterenavond op het beeldscherm een aardige opvoering af van Mozarts „Die Entführung aus dem Serail". Zoals U elders kunt lezen, had men het naar analogie van voorbeelden in het buitenland zó beschikt, dat orkest en „Bühne" van elkander ge scheiden waren en dat dirigent Paui Pella de zaak via een monitor leidde. Dat systeem voldoet wel, dunkt ons; in ieder geval geven wij er de voor- keur aan boven het zg. „playback"- systeem, dat monden open doet gaan zonder dat er geluid uit komt. Wat de opvoering zelf betreft, zij voldeed over het algemeen aan aan vaardbare eisen. De regie trachtte niet zonder succes vaart in het geheel te brengen, maar struikelde nogal eens zoals reeds aangeduid over de ge compliceerdheid van het décor. Be paald verwarmd hebben wij ons aan de Osmin van Jan Duiveman, die vocaal en toneelkunstig gezien overal meekan. Harry France zong een wat geforceerde Belmonte en slechts in geval van samenzang met anderen kwam hij enigszins los. Dini Tadema f.9. Joke Knaap brachten respectieve lijk Konstanze en Blondchen naar be horen, maar vooral tijdens de parlan- do's bleek, dat zij nogal moeite hebben met de uitspraak van de Duitse taal. Echter: Als men dit soort opera- opvoeringen nog wat kan perfectio neren ziet men met belangstelling naar een herhaling van experiment uit. H. Hn. Turnhout De Belgische douane heeft in Weelde-statie een auto met zeshon derd kg smokkelboter in beslag geno men. Enige uren later achterhaalde de douane 960 kg smokkelboter na een achtervolging. In beide gevallen wisten de smokkelaars te ontsnappen. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 3 febr. De uitvoering van Wolfgang Amadeus Mozart's opera „Die Entführung aus dem Serail" voor de NCRV-televisie betekende gister avond technisch gezien een primeur voor de Nederlandse kijkers. Het ging er vreemd toe, zowel in Bussum als in Hilversum. In de t.v.-studio Vitus di rigeerde Antoine Prevost solisten en ko risten, daarbij goed lettend op de be wegingen van dirigent Paul Pella, die in de Hilversumse Expohal de Neder landse Orkestvereniging leidde. Dit was mogelijk door een enorme appa ratuur, die in de Expohal stond opge steld. Paul Pella zag in Hilversum de solisten in Bussum op de monitor en Antoine Prevost kon Paul Pella weer op een zelfde toestel gadeslaan, daar bij diens aanwijzingen aan de solisten doorgevend. De zang in Bussum hoor de Paul Pella door de koptelefoon. De uitvoering van de opera door het ope ragezelschap „Forum" uit Enschede, was een dermate omvangrijke zaak, dat in de Expohal de pianist Isja Rossi- can als muziekregisseur de handen vol had. Voor de leek was het een warboel van camera's, monitors, microfoons, draden en koptelefoons. Voor de tech nici en de artistieke leider Pella bleek het kennelijk de gewoonste zaak van de wereld te zijn. Paul Pella had zich te voren dan ook terdege door de Engelse televisie laten inlichten. Het systeem werd namelijk reeds enige tijd in Enge land met succes toegepast. Bij de te rugkomst van zijn Britse reis bleek hij zeer enthousiast te zijn. Men prefereert dit systeem boven de play back opera's van de Duitse te levisie, omdat de opvoering ervan „eer lijker" is. Ongetwijfeld rijst de vraag, waarom de opera niet in zijn geheel met solisten, koristen en orkest vanuit de Expohal werd uitgezonden. Dit bleek technisch te grote bezwaren op te le veren. Men had dan namelijk de volle dige t.v.-apparatuur, die in Bussum ge bruiksklaar stond, naar Hilversum over moeten brengen. Daarbij komt nog, dat de Expohal voor de zang niet zo'n bij ster goede akoestiek schijnt te hebben. Het geheel in Bussum onder te bren gen was eveneens niet mogelijk door het ruimte gebrek in de studio's. Al met al is het voor d NCRV een kost bare geschiedenis geweest. Alleen de ar tistieke kosten (dus de technische kos ten niet meegerekend) bedroegen reeds meer dan 15000 gulden. Het ligt in de bedoeling dit systeem van opvoering in de toekomst" vaker toe te passen. (Advertentie) is lichter en in vele gevallen nóg fijner dan mayonaise. Slechts f 1.20 per grote pot. Verse, fijne Remouladesaus? illIrllllllllllllllllllllllllllllllllJllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUL (Vertaling van Jean H. P. Jacobs) 1 68 Zijn hand verdween in zyn jaszak en schoof daarna iets in zijn mond, dat 'hij vlug inslikte. Misschien was het een pil of een tabletje, want men zei, dat hij erg ziek was, alhoewel het gevaarlijk was daar over te spreken. Ik zal mij alleen bereid kunnen verklaren tot dingen, die de vooruitgang van onze vrije demo cratische republiekdeinen. Dat' is voortreffelijk, antwoordde Hager met een superieur glimlachje. Maar vergeet daarbij niet, dat de mensheid tot haar vooruiggang gedwongen moet worden. Vrijwillig doet zij daarvoor niets, om dat de mensen te traag en te dom zijn. Het streven is er altijd enkel en alleen maar op gericht beter te leven en minder te werken en nog minder plich ten op zicli te nemen. Dat noemen zij dan vrijheid en democratie. Dat is volkomen begrijpelijk, zei Lüdecke mat. Tenslotte heeft men de mensen immers vaak genoeg vrijheid en een rechtvaardige vrede beloofd, doctor Hager. Onder vrpheid versta ik Hager maakte een afwerend handgebaar. Wat u daaronder verstaat, laat mij tamelijk onverschillig. Bovendien behoorde u als minister te weten, dat wfj het woord vrijheid door eenheid ver vangen hebben. Dat is minder gevaarlijk. Kijkt u toch eens naar de verwarring, die er aan de an dere kant heerst over de vrijheid van de staats burger m de democratie. Ga er maar eens naar toe en zoekt u maar eens naar die zo geprezen vrijheid. Wij zijn zeer goed op de hoogte van het doen en laten van uw burgerlijke vrienden in het westen en ook van de ergernis van de kleine man die zich niets kan permitteren! Daar bekommer ik me niet om, zei Lüdecke scherp. Ik ben hier en niet aan de overkant en ik blijf ook hier. Dat is aardig van u, antwoordde Hager en glimlachte ironisch. Hopenlijk verwacht u niet te veel van wat u onder vrijheid verstaat. Zijn spotten de uitdrukking veranderde ineens en maakte plaats voor een dreigende blik. Als u hier blijft, weet u, wat uw plicht is. Ik verwacht van u voorstellen in de aangelegenheid van doctor Ramdohr. Het pro ces tegen zijn broer zal ik verdagen. Ik geloof, dat wij elkaar begrijpen, excellentie. Volkomen, doctor Hager, zei Lüdecke en stond op. Zij stonden tegenover elkaar het bureau tus sen hen in en namen elkander met vijandige blik ken op. Lüdecke had het gevoel, in de lopen van twee pistolen te kijken, maar hij sloeg zijn ogen niet neer. Ik waarschuw u, siste Hager tussen zijn lippen door, die zich ontevreden over de moed van zijn tegenstander dreigend krulden. Toen keerde hij zich om en verliet zonder een groet het vertrek. Een poosje bleef Lüdecke naar de deur staan sta ren en luisterde naar de stappen, die zich lang zaam verwijderden. Een rilling ging door hem heen en uitgeput liet hij zich in zijn stoel vallen. Zwakte en angst deden het zweet op zijn voorhoofd uitbre ken. Hu dacht aan zijn referendaris en aan diens vrouw, aan Ramdohr en zijn broer, aan zijn neef aan de overkant en aan Eva. Hun aller lot hing nu van hem af, van de gemeenheid van een ver raad, waartoe een afperser met een geweldige brute macht achter zich, hem kon dwingen. Dwingen? Waardoor eigenlijk, vroeg hij zich plot seling af, maar schrok terstond van die vraag. Duistere vrees daalde als een zwarte wolk over' hem neer. Zij sneed hem de adem af, vertroebelde zijn ogen en lokte hem tot een slaafse, gemakkelijke overgave aan het noodlot, waaraan miljoenen men sen zich iedere dag opnieuw onderwierpen, al hoewel zij er inwendig tegen in opstand kwamen. Een drukkende pjjn in de leverstreek deed hem zich uitrekken. Het was de gewoontebeweging van iemand die aan een chronische kwaal lijdt. Zij ver schafte hem tijdelijk verlichting. Hoe langer hij in die stijve houding bleef, des te meer deelde zij zich ook aan zijn innerlijke toestand mee. Het was, alsof deze beweging de dunne korst van de vrees doorbroken had, die nu stukje voor stukje afbrokkel de. Scnaamte deed zich gelden, en het plichtsgevoel van de oude ambtenaar kwam boven. Nog altijd ben ik minister, zei hij hardop voor zicli heen, en het klonk als een trotse krijgskreet. Daar hij door zijn rechte houding ook een ruimere blik op alles kreeg, kwam hij zich zelve groter voor en van af dat hogere standpunt keek hij neer op de dingen van zijn omgeving. Het bureau van de chirurg en de zetel van de landeigenaar her innerden hem zwijgend aan de betrekkelijkheid van ieder menselijk bestaan dat onder het bereik viel der demonische macht, waar deze doctor Hager zich met huid en haar aan had toegewijd. Het was de moeite niet meer waard, voor een dergelijke betrekkelijkheid verraad te plegen. Het onbereken bare van de macht gaf nu eenmaal geen enkele zekerheid meer, des te minder, naarmate een mens ai door haar tot aan de uiterste rand van zijn be staan was gedrongen. Het enige wat overbleef was, er voor te vluchten of ten onder te gaan. Een andere keus was er niet. Het verraad was geen uitweg, doch alleen maar een omweg. Misschien stelde het 't einde een beetje uit. (Wordt vervolgd) HILVERSUM, 3 febr. Onder het motto „Nou spreek ik van '27" zendt de N.C.R.V.-televisie vanavond een programma uit, waarin „The OK. Wobblers", een opnieuw in het leven geroepen orkest uit de jaren twintig, de voornaamste schlagers uit 1927 spe len. Aan dit programma onder regie van Dick van Bommel werken verder mee Henk Elsink en „The charming mesdemoiselles" onder leiding van Lex Karsemeyer. Aan Café Chantant „De Bonte Zebra" in het radioprogramma van de K.R.O werken vanavond mee Maya Bouma Alice Kellenbach, Steye van Brandem berg, Rijk de Gooyer en Leo Nelissen. Later op de avond zingt Erna Spooren- berg, aan de vleugel begeleid door Ge- za Frid, liederen van Schubert en Ri chard Strauss. In de grammofoonplatenrubriek „De gouden stemmen van deze eeuw" van de V.A.R.A. hoort men vanavond de sopranen Margherita Perras, Adèle Kern, Miliza Korjus, Tiana Lemnitz en Luise Szabo, de tenoren Helge Ros- waenge, Peter Anders en Julius Pat- zak. de bariton Gerhard Hüsch en de bassen Emmanuel List en Alexander Kipnis. MAGISCHE VIERKANTEN. 6 10 10 17 12 13 U 15 16 15 12 16 Horizontaal en verticaal dezelfde woor den invullen. 1. drank; 2. eskimohut; 3- rivier in Duitsland; 4. walm; 5. veer; 6. vette vloeistof; 7. inwendig orgaan; 8. uitdruk king; 9. borg; 10. god van de liefde; 11. rekening; 12. moerassig; 13. lekkernij; 14. meisjesnaam; 15. zoogdier; 16. rustig. Oplossing van 2 februari Horizontaal: 1. vlot; akte; 2. verwar rend; 3. veger, orde; 4. fantoom; 5. sta tion, ze; 6. tonelisten; 7. r c.» verlet, test; 8. aha, eden; 9- tt, broeder; 10. grienen; 11. Strijen, ren. Verticaal' 1. V.V.V., stratus; 2. leef tocht; 3. orgaan, gr.; 4. twenter, brij; 5. artillerie; 6- ar, ooi, doen; 7. kroonsteen; 8 term, tender; 9. end, zes, ene; 10. Deventer. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 3 febr. Hoewel Dowling, de Amerikaanse ambassadeur in de Westduitse hoofdstad, gistermorgen eerst het definitieve aanbod ter schra ging van de Amerikaanse betalingsba lans van de regering van de Bondsre publiek ontvangen heelt, is het wel dui delijk, dat de Verenigde Staten niet te vreden zullen zijn met het aanbod van Bonn van in totaal 3,6 miljard mark. Dit hulpaanbod werd Dowling overhan digd door de Westduitse vice-kanselier en minister van economische zaken, prof. Erhard. Het bedrag van 3,6 miljard mark is ook aanmerkelijk lager dan hetgeen de laatste dagen in gewoonlijk goedinge- 'ichte politieke kringen genoemd werd. Weggevallen uit het aanbod is onder meer de overname door West-Duitsland van de Amerikaanse hulp-prograrnn1?/ voor Turkije, Griekenland en Jordan}6; Van de 3,6 miljard mark komen miljard voor rekening van de vervroeg, de aflossing van de Westduitse naoori0® se schulden aan de Verenigde State' Hia fhonc in tntnnl mam, rrorrl flO' die thans in totaal nog 787 miljoen lar bedragen. Bonn knoopt aan dit aftU bod echter een restitutie-regeling voor tijdens de laatste oorlog in rika in beslag genomen Duitse verm 0 gens, die een waarde hebben van 1Dn miljoen dollar. Al met al heeft Bon voorgesteld eerst eens „met geslow beurzen" te betalen. De resterende 1 miljard mark uit hef Westduitse hulpaanbod betreffen v'°"n. uitbetaling van Westduitse wapenaa kopen in Amerika (gepaard met J? toezegging in de toekomst nog meer n litaire aanschaffingen in Amerika verrichten) en een verhoging van Westduitse aandeel in de ..infrastr" tuur" der N.A.V.O. van 13 tot 20 P cent. (De Amerikanen hadden 24 P cent gevraagd). ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.35-940 'wa- terst.) VPRO: 10.00 lezing. 10.05 Mor genwijding, VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Orgei en zang. 12.30 Land; en tuinb. meded. 12.33 Nwe gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Sportuitz. 13.34 Lich te muz. 14.05 V.d. jeugd. 14.40 Promena de ork., omr. koor en sol. 15.30 Boekbe spreking. 15.50 Omr. ork. en soliste. 16.40 lezing. 16.55 Jazzmuz. 17.25 Eur. kam pioenschap. schaatsen Helsinki. 17.35 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm 18.20 Jazzmuz. .18.35 Zigeunerork. 19.00 Kunst- act. VPRO; 19.30 lezing. 19.40 lezing. 19.55 lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge varieerd progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 hoorsp. 22.20 Eur. kampioensch. schaatsen Helsinki 22 30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.05 Oude gram. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7 15 Gewijde muz. 7.30 V. d jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed eii over weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 10.15 Gram. 11.00 V.d.zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Amateursprogr. 14.20 Lichte muz. 14.50 Orgelspel. 15.10 Franse les. 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaansezang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportcomm. 18.00 Kunst- kron. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 lezing. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Europ. Kampioen schap. hardrijden op de schaats in Hel sinki 2C.00 Omr. ork. en solist. 21.00 le zing. 2r.l0 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. NTS: 13.55-15.00 Eurovisie Bad-Gastein: Intern. Hahnenkamrennen voor dames VARA: 17.00-17.30 V.d. kind NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA- 20 20 Act 20.50 TV-Tolo. ENGELAND, BBC Home Service 330 m.: 12.00 Gram. 13.30 Lichte mux. 14.40 Gram. 19.45 Pari. overz. 20.00 Gevar muz. 20.30 Gevar. progr. 23.45 Gezongen Litanie. 0.06-0.36 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m.11.00 Gevar progr. 14.00 ï.luzlk kaleidoscoop. 15.30 Lattin-Amerikaanse muz 16.15 Lichte muz. 17.45 Pianoreci tal. 19.0!) Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 21.00 Gram. 22.00 Ork. conc. 23.00 Jazz muziek. 23.40 Popul. muz. NDR-WDR 309 m.12.00 Lichte muz. 13.15 Arnus. muz, 15.30 Volksliederen. 16.30 Carnavalsmuz. 19.30 Koorzang 20 00 uitwisselingsconc.Hamburg-Hilversum. 22.10 Ork conc. 22.35 Dansmuz 0.U5 Dansmuz. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber en gevar. muz. Golflengten: 31.10 m; 41,38 m; 48,47 in; 196 m. Uitzending; 22.15 uur. VRIJDAG 3 FEBRUARI Leeronderricht van Pius XII over echtscheiding. DAGELIJKS 21.00 uur Gezinsrozenkrans in het Latijn o.a. op '96 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten) FRANKRIJK, progr. III, 280 en 233 m.: 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. U' Kamermuz. 23.05 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.03 Omr. ork. Gram. 13.15 Muzik. kaleidoskoop. Gevar. progr. 16.00 Zang en piano. 1®;'' Gram. 16.20 Zang en piano. 16.30 Omj, ork. 17.20 Gram. 18.00 Orgelrecital. 4S'it V.d. sold. 19.40 Lichte muz. 20.00 CabaRs 21.00 Vlaamse trekkersliederen. - Amus. ork. 22.15 Verz. progr. 23.05 pulaire muz. 484 m.: 12.52 Gram. 13.15 Bel Canto- 18.02 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.10 1&1' 23.00 Gevar. muz. DUITSE TELEVISIEPROGR. 14.00-15.00 Eurovisie: Int. skiwedstr. Bad Gastein. 15.20 Voetbalrep. 17.55 Amateursprogr. 18.00-18.30 testantse vesperdienst. (Regionaal P1'"®?! 13.00 WDR: Weekjourn. 18.35 NDR: gramma-overz. 18.45 NDR: Die Nor", sohau. WDRHier und Heute. 19.25 ND«r Modesalon Musiea. WDR: Film).,2"", Journ. 20.20 Gevar. progr. 20.50 TV-sPVj 21.45 Het woord voor de zondag. 2 Rep. en laatste nws. VLAAMS-BELG, TELEVISIEPROGR- 14.00-15.00 Skiwedstr te Bad Gaste"} (Eurovisie). 17.00-18.30 V. d. jeugd. 19-"" Documentaire film. 19.30 De week beeld. 20.00 Nws. 20.30 Toneelstuk. I-"- pauze. (21.50)Quizprogr. Na a*10 v (plm. 22.40)Feuill. plm. 23.05 Nws. fFRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 15.00 Amateursprogr. 16.00 Avonturen film 17.00 V.d jeugd. .8.00-18.20 Engels6 les. 19.30 Feuill. 20.00 Nws. 20.30 Film- 20.45 Wedstr. 23.00 Nws. te II. ZU.UU NWS. UU.dU progr. 21.45 TV-portrei-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2