MELKBOER RUST gelukkig dat je er bent! Een beroemde generaal en 286 kaassoorten NI-BRIGADIERS Op HET HOOFDKWAR TIER van de M-Bri- gade liggen de plannen voor dit jaar gereed. op de eerste plaats Onmisbare kalk |N FABRIEKEN en kantoren, werkplaatsen en ateliers-overal waar mensenwerken heeft een groep artsen de prestaties van de werkende mens onderzocht, van directeur tot portier. Ze hebben een verrassende ontdekking gedaan. Vóór het ontbijt levert men de geringste prestatie. Circa een uur daarna werkt men op top vermogen. Daarna daalt het prestatiepeil weer. Zo tegen twee uur 's middags wordt een tweede hoogtepunt bereikt, weliswaar lager dan het eerste, waarna de prestaties verder dalen. Het was een verbluffende ontdekking en onmiddellijk heeft men naar middelen gezocht om het prestatiepeil - vooral 's middags - te verhogen. Voor de hand liggend Een idee? Melk doet wonderen KAESVARIA (ADVÈlfTEtrPfE). (Advertentie) Artsen "hebben door onderzoek bij schoolkinderen vastge steld, dat wat extra melk in de pauze een goede invloed heeft op de ontwikkeling, de aan dacht en het prestatievermo gen van het kind. Maar ook toenemende groepen volwas senen blijken tijdens het werk te genieten van een flesje melk in de pauze. Zij voelen zich prettiger en werken gemak kelijker! Achteraf bezien, zo verklaarden de artsen, is het zo voor de hand liggend. Extra rust geeft gelegen heid om extra energie te ver zamelen. En door voldoende melk te drinken krijgt het lichaam een noodzakelijke dosis van de belangrijkste voedingsstoffen binnen. De organen en klieren worden hierdoor geactiveerd zonder dat de spijsvertering extra wordt belast. Daarnaast geeft melk de noodzakelijke calorieën, voor hand- èn hoofdarbeiders. Is het een idee voor directies om melk ter beschikking te stellen? Is het een idee voor u, mijnheer, om iedere dag een flesje melk te nemen? En voor u, moeder? Doen uw kinderen al mee aan de voordelige schoolmelk? 't Is maar een idee Let op de belangrijke berichten, binnenkort In deze krant! (Advertentie) In de ochtend en middag werden twee korte pauzes ingesteld en hrfewel er dus korter werd gewerkt, werd het prestatiepeil direct aan merkelijk hoger. Enquêtes, gehouden na deze experimenten, toonden aan: alle employe's voelen zich na deze pauzes aanmerke lijk frisser, ze zijn veel minder snel vermoeid en werken met veel meer ple zier. Ook bleek overduidelijk dat de verhoogde prestatie niet alleen te danken was aan rust. Voedsel speelt ook een be langrijke rol. „Uitgeslapen" onderzoekers heb ben een interessant nieuw aspect van melk ontdekt's Avonds, wanneer u aan-bed-toe bent, dan blijkt melk op z'n best. Want wat gebeurt er als u vlak voor het slapen gaan een glas melk drinkt? Allereerst natuurlijk (dat weet u al) verrichten de melk-eiwitten, kalk, vitaminen en mine- ralenhuntaakvan "allerbeste bodybuilders". Maar dezelfde melk schenkt bo vendien kracht en kalmte aan hart en zenuwen, waardoor u dieper en gezonder slaapt, fris en monter opstaat, beter werkt en meer presteert. Hier is een les voor ons allemaal: Melk voor't slapen gaan, om met PEP op te staan, met PEP aan't werk te gaan! (Advertentie) baar elke morgen de melk, de boter en desgewenst je jonge of oude kaas. Vriendelijke en ge zonde zaken, schoon, voedzaam en lekker. Het heeft iets gezelligs ouderwets in deze tijd van gejacht en zelf bediening de melkboer aan de deur. Zie, hoe de huisvrouw 's morgens onrustig rond kan lopen. De melkboer is nog niet geweest. Geen verjaardagskopje koffie kan gedronken worden. Het wachten is op-de Bel! „Melkboer, gelukkig, datje er bent!" Nee, de wereld slaat er niet van achterover, maar heel Nederland zal zich hierbij aansluiten. „Melkboer, gelukkig dat je er bent". Huisvrouw. T)E MELKBOER hoort in het- 17 zelfde vakje als de huis vrouw. Als ze haar werk doet is het gewoon, maar wanneer ze het af zou laten weten, ligt de hele maatschappij aan diggelen. Daarom ben ik de melkboer dankbaar, dat hij melkboer heeft willen worden. Het is een werk kring, waar de wereld niet van achterover slaat. Het heeft niet de romantiek van stratosfeer en beeldbuis, zoals de straaljager piloot en de televisieartiest. Ge woon melkboer, wat is daar nou aan! Realiseer dan dit maar eens eventjes! Voor dag en dauw, zomer en winter, trap op, trap af, deur in, deur uit. „Zet u daar maar neer, melk boer!" „Ja mevrouw „Kan ik zaterdag afrekenen „Goed mevrouw." De melkboer ziet ons, zoals ver der niemand van de buitenwe reld ons ziet. In duster en och tendhumeur, met slaapogen en krulspelden en in zorgen en af getrapte pantoffels. Hij is een groot mensenkenner. Hij weet of je man en kinderente benijden zijn of te beklagen. Maar deson danks brengt hij je onverstoor- GA EENS na bif uzelf: hoe veel soorten kaas kent u? Goudse, edammer, boeren kaas, meikaas, roomkaas, septemberkaas, leidsekaas, komijnekaas misschien kunt u er nog wel twintig bij verzinnen. Maar weet u dat niemand precies weet hoeveel soorten kaas er zijn? In ieder land, in iedere provin cie, is een aparte kaas te vin den. Ja zelfs zijn er kaassoor ten die alleen bij een bepaalde familie voorkomen. Generaal De Gaulle moet eens hebben verzucht: Dikwijls vrees ik dat het niet mogelijk is Frankrijk één te doen zijn. Stel je voor, een land dat er alleen al 286 soorten kaas op na houdt We zullen de général maar niet vertellen dat er nog wel wat meer dan 286 soorten kaas in la douce France zijn, om nog maar te zwijgen van de dui zenden kaassoorten elders op de wereld. Vertel het hem maar niet, als u hem in Parijs tegen het lijf loopt. ROOM' BOTER Heus, hij is met roomboter

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 16