Op bezoek bij emigranten Ondanks de „gaarkeukens" blijft CANADA een land met toekomst -Bodem bevat nog ongekende rijkdommen mi Goede leerschool voor Nederlanders die te veel in de watten zijn gelegd De krant kunt U niet missen. Geen dag! r vrouwelijke kantoorbedienden BOERENLEENBANK VERTEL DE WAARHEID ANAGRAM-PUZZEL TWEE VROUWEN in het NIEUWS Geen cocktail; in de vasten Voor 't zelfde geld MERCEDES-TAXI's Garage ..WALDO Spaarbank voor iedereen in Uw reclame MAAR DOE HET GOED! Prijspuzzel Is Farah Diba's geluk vervlogen? Lichte daling van geboortecijfer Samenwerking op kunstmestgebied Kon. ShellKon. Zout en Hoogovens Achtjarige jonge® nog spoorloos - 4 TROUWEN J z 9 Bevolking overschreed elf en een half miljoen Brigitte Bardot neemt inwoning Televisie geeft signalement Duitse bloemkweker* willen Nederlandse concurrentie weren Auto door trein in sl^ geslingerd NSC ZATERDAG 11 FEBRUARI 1961 PAGINA 6 In Vancouver, het westelijk eind station van de spoorlijn, die dwars door Canada heen de Atlan tische met de Stille Oceaan ver bindt, zijn de laatste tijd weer „bread lines" te zien. Zij zijn het schrikbeeld uit het verleden, toen niet alleen in Canada, maar ook in Europa een felle economische cri sis heerste. In Nederland zou men van gaarkeukens spreken, zo ver telde ons broeder Laurens, die in de Canadese West woont en onlangs de Canadese nationaliteit heeft aan genomen. Broeder Laurens is ge diplomeerd maatschappelijk werker. Hij heeft in Amsterdam aan de Leer gangen gestudeerd en later aan de universiteit van Calgary, een bis schopsstad, een dag reizen van Van couver gelegen. De bisschop van Calgary heeft hem aangesteld als verzorger van de emigranten, niet alleen uit Nederland, maar uit alle landen. Broeder Laurens kent Ca nada. Hij is de eerste Canadees ge worden Nederlander, die de congre gatie van de broeders van O.L. Vrouw van Dongen heeft ..voortge-, bracht. wTi u N.V. WERF GUSTO v.h. Fa. A. F. Smulders KETHEL Uw gehele spaartegoed rente- gevend en direct opvraagbaar EEN LOPENDE REKENING BIJ DE BOERENLEENBANK ZAL EEN GEMAK VOOR U BLIJKEN 3 V 5 6 #®-®~*®® mt utrecht, 10 febr. op <*njr Ondanks die „bread lines" blijft broeder Laurens optimistisch over zijn tweede vaderland. Men moet Canada niet op korte termijn beoordelen, zegt nij. En men moet niet te snel conclu sies trekken uit statistische gegevens. Het is bekend dat onder meer het be grip „werkloosheid" in Canada veel ruimer is dan bij ons. Gehuwde vrou wen en zelfs degenen, die nog werken, maar van baan willen veranderen, kun nen zich bjjj de Canadese bureaus la ten inschrijven en worden dan als „werk loos" geregistreerd. Er is in Canada ook veel positiefs, dat onder geen cij fers te vangen is. Niemand kan pre cies aangeven welke rijkdommen (en dus welke werkgelegenheid) er in de Canadese bodem zitten. Maar iedereen weet, dat zij er zijn. Dat laatste geldt in hoge mate voor de provincie Alberta, waarin de bis schopsstad Calgary is gelegen. Ruim een halve eeuw geleden was deze stad SB»,*»- Vader en moeder Braat uit Schijf (Noord-Brabant) met hun kinderen op de nieuw veroverde boerderij in Lethbridge (Zuid-Alberta, Canadia): klassiek voor beeld van een geslaagd, emigrantengezin. tnijlen ver in de omtrek verspreid la gen, stoven nog Indianen op paarden rond, op jacht naar buffels. Niemand had er toen enig vermoeden van, dat zij aan de oppervlakte joegen van een van de rijkste schatkamers van Canada. De laatste tientallen jaren is Calga ry echter omhoog geschoten met een vaart, die kenmerkend is voor vele prairiesteden. En het gaat maar steeds sneller. Tien jaar geleden woonden er nog geen honderduizend mensen; nu al nog geen honderdduizend mensen: nu al niet alleen de boeren gezorgd, die van alle kanten ter wereld hierheen z}jn ge-, emigreerd en van Calgary een markt hebben gemaakt voor hun granen, sui kerbieten, vee en zuivelprodukten. Ook hout-, steenkool-, olie-, en aardgaspro ducenten, om alleen de belangrijkste te noemen, vinden hier een werkterrein. De Canadian Pacific, die het westen met enorme kosten en moeite heeft opengelegd, was de eerste, die eind vo rige eeuw begreep wat dat eenvoudige stationnetje midden in de eindeloze prairie betekende. De spoorwegmaat schappijen, die de landbouw altijd wel bewust gestimuleerd heeft, omdat dit ve rvoersmogelijkheden schept, bracht er experts heen, die de mogelijkheden van irrigatie gingen bestuderen om de boe ren te helpen, die in droge zomers grote verliezen leden. Sindsdien zfln duizen den acres grond door een vernuftig stel sel van kleine kanalen en sloten ge- irrigeerd. De bodem blijkt tot de beste rer wereld te behoren. Hij bestaat uit klei, die precies dezelfde kwaliteiten heeft als net vetste kleigebied van de Betuwe en West-Brabant, zoals de heer Braat in het zuiden van deze prairie- próvlncie ons verzekerde. Hij is zes jaar geleden met zijn ge zin van tien zoons en één dochter naar Zuid-Alberta getrokken en heeft er precies hetzelfde gewas in de grond gezet als hij in het Brabantse Schijf gewoon was te doen. Als de jongens in de herfst de suikerbieten naar de fabriek rijden, Is het alsof zij nog in Brabant leven. Met dit verschil, dat zij daar van vader steeds te horen kregen: het gaat zo niet langer. Wij kunnen met onze onnozele tien ha. voor ons allen geen onderhoud meer verdienen, om over jullie toekomst maar helemaal niet te praten. „Naar Canada, of naar de fabriek", was het wachtwoord dat de boer destijds in Brabant liet horen. De keuze werd Canada en de boerderij, die men daar in zes jaar ttfds heeft opgebouwd, is nu al 24 maal zo groot als het be drijfje van 10 ha. in Schijf. „Ik ga er voor de jongens, waarvan er onlangs een met een Brabants meisje ge trouwd is, nog een stukske bijkopen"', zei de heer Braat, toen hij ons zijn enorme akkers liet zien. Vader Braat Is het klassieke voor beeld van een goed geslaagd emigrant. „Ge moet liier goed veur ogen houwen, da Canada 'n best land is voor ieder een, maar da nie iedereen best is veur Canada", zo merkt hij in zijn boe renwijsheid op. We zouden die wijsheid boven ieder emigratiebureau willen plakken en op ieder boekje, dat emi granten ter hand wordt gesteld, want het grote gevaar van degenen, die in onze tijd naar Canada emigreren, is nog altijd, dat zij te veel op een paradijs rekenen, waar alles wel vanzelf gaat. Keihard werken, sparen en met een grote boog om alle verlokkingeu van het Canadese leven heenlopen, dat is de opgave waarvoor een emigrant hier komt te staan. Het afbetalingssysteem is zo diep geworteld in Canada, dat het als de meest vanzelfsprekende zaak wordt beschouwd om maar allerlei luxe in huis te halen, die later wel eens betaald zal worden. „Ik heb ze eraan kapot zien gaan", aldus de heer Braat, die wel eens voor wat tè conservatief wordt versieten, omdat hü zelden of nooit in de stad komt om de bloeme tjes buiten te zetten. Maar zijn raadgevingen kloppen pre cies met die van de maatschappelijke werker, broeder Laurens. „Er is voor iemand die een vak verstaat, bijna al tijd nog wel werk te vinden, zelfs in een crisistijd, zoals we nu meemaken", zo vertelt hij ons. „Voor Canada hoef je nooit bang te zijn, want het is een land, zo onmetelijk rijk, dat de Cana dezen zelf niet weten, hoe rijk zij eigen lijk zijn. Maar je moet er niet licht vaardig heentrekken. Emigreren heeft nog een andere dan alleen een mate riële kant. Het eist een degelijke voor bereiding. Nog maar al te vaak blijkt, dat de emigrant, die hier aankomt, zelfs de meest elementaire kennis omtrent zijn nieuw gekozen vaderland mist. Dat betekent voor hem rondes achterstand. Ik verbaas mij steeds weer over die luchthartigheid. Nog altijd en hoe hebben wij tot vervelens toe er niet op gehamerd komen hier mensen aan, die geen woord Engels verstaan of spreken. En dan praten wij nog niet eens over de verantwoordelijkheid, die ouders op zich nemen als zij onder zul ke omstandigheden met een gezin emi greren," aldus broeder Laurens. Over dit facet van de emigratie heeft father Van Acht een Bra bants kapelaan, die door mgr. Bek kers in de hoofdstad van Alberta als aalmoezenier is geplaatst ons het een en ander verteld. Emigranten, die zich niet goed voorbereiden, be seffen niet hoe zwak zij met hun ge zin komen te staan, zo legde hij ons uit. Kinderen van zeventien jaar, die zelf in hun onderhoud kunnen voor zien, staan volgens de Canadese wet ten niet meer onder het ouderlijk ge zag en kunnen dus zonder dat iemand daar iets tegen kan onder nemen, het ouderlijk, huis verlaten. Het komt voor, dat ouders, die voor al in het begin met grote moeilijkhe den te kampen hebben, dan nog bo vendien de onverwachte klap te in casseren krijgen, dat de grotere kin deren hen in de steek laten. Kinde ren zoeken vaak veel gemakkelijker contact met hun Canadese leeftijd genoten dan ouderen. En onder de invloed van de in volle vrijheid le vende Canadese teenagers, maken deze Nederlandse kinderen dan vaak gebruik van de rechten, die Canada hun toekent en waarop de ouders he lemaal niet, gerekend hebben. En dan komt vaak alles bij elkaar wat een gezin onder zulke omstandigheden kan treffen. Vooral de moeder gaat gebukt onder heimwee en het con tact met de Canadese samenleving wordt steeds moeilijker. Niettemin hebben de aalmoezeniers en zielzorgers in Canada volledig oog voor de grote mogelijkheden in dit land, ook voor degenen, die er in de aanvang slechts met de allergrootste moeite in slagen hun plaats te vinden, Komen zij erdoor, dan leven zij gemak kelijker dan in Nederland, want Cana da is een land zonder conventies. Wie zich eenmaal aan weet te passen, vindt er een groot levensgeluk en een zuiver begrip van vrijheid. De eenvoudigste f# rijdt U met onze luxe Telefoon 64.65.0 (3 lijnen) SINGEL 41—45 TE SCHIEDAM vraagt voor haar Mechanische Boekhouding Des zaterdags wordt er niet gewerkt. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk worden ingewacht bij de afdeling Personeelszaken van de Werf Gusto, Maasdijk 5 te Schiedam. Desgewenst kan ook des avonds, na telefonische af spraak (tel. 69030, toestel 37), mondelinge sollicitatie plaats vinden. ZYVALUWLAAN 101 - KETHEL (gem. Schiedam) TEL. K 1800—65325 Geopend: maandag t.m. donderdag van 9-12 en 1-4 u. Vrijdags van 9-12 en 1-7 u. Zaterdags van 9-11 u. VOOR AL UW BANKZAKEN mens wordt er even gemakkelijk aan vaard als degene die tot boven aan de top is gestegen van de maatschap pelijke ladder. Wie in Canada aanpakt en plezierig met zijn medemensen om gaat, krijgt alle mogelijke kansen, waai'van hij in een dicht bevolkt land als het onze niet zou hebben kunnen dromen. Het is nog altijd een land, dat pas begint zich te ontplooien. Driehon derd maal zo groot als Nederland en met een bevolking van slechts ander half maal de onze. Meer dan de helft van de Canadese bodem is nog niet ge ëxploreerd, laat staan tot exploitatie gebracht, al dringen de pioniers in mijn- en bosbouw ook steeds verder door naar het hoge en koude Noorden. Steeds meer zal, naar gelang het land tot ontwikkeling wordt gebracht, de be hoefte aan mensen die het komen be volken, stijgen. Vooral aan vakbekwa me arbeiders is er in Canada altijd be hoefte. Dit laatste geldt zelfs voor een crisistijd, als die waarin de Canadese economie thans terecht is. gekomen. De werkloosheid treft vooral de ongeschool den, Het. moet erbjj gezegd worden, dat emigranten de eerste maanden van hun verblijf ih Canada sociaal gelijk staan met ongeschoolden. Ook voor hen gel den de wachttijden alvorens men van de sociale verzekeringen, zoals uitkerin gen bij werkloosheid, kan profiteren. Maar zelfs in die moeilijke beginperio de zijn er ook in Canada volop moge lijkheden om moeilijke situaties op te vangen. Canada is wel een hard land, maar het is een land waar ook op so ciaal en charitatief terrein zeef veel wordt gedaan. Broeder Laurens, die in Calgary de leiding heeft gehad over een katholiek huwelijksbureau, een tehuis voor zwervers en een instelling tot verbe tering van alcoholisten, kan daarvan meepraten. Hij heeft ook in Alberta de zorg voor psychisch gestoorden, waarvoor dë- broeders van Dongen al tijd op de bres hebben gestaan, van de grond gebracht. Zijn oordeel is, dat de katholieke charitas in Canada juist heel sterk leeft. Daarom hoeft er eigenlijk niemand in ellende te ver- keren. Sommige emigranten echter raken in een vicieuze cirkel. Zij krijgen heim wee, worden wanhopig, vinden de weg niet meer en raken zo hoe langer hoe meer achterop. Voor zulke mensen wekt Canada de indruk onbarmhartig te zijn. Dat is echter volgens broeder Laurens en anderen die wij daarover gesproken hebben, een heel verkeerde indruk. Het is een niet onbegrijpelijk ver schijnsel, dat de Nederlanders als emi granten de laatste jaren veel meer moeilijkheden opleveren dan kort n$i de oorlog, toen het voornamelijk boeren waren die uit ons land naar Canada trokken. Die waren blijkbaar door hun zelfstandig bestaan al bij voorbaat be ter opgewassen tegen een land, waar het „help yourself and God will help you" nog altijd een soort maatschappe lijke gi'ondwet is. „Wanneer ik de Ne derlanders van de laatste tijd vergelijk met Italianen, Portugezen, puitsers en vooral met vluchtelingen uirde Europe se kampen, dan blijkt hoe zij verwend zijn," aldus broeder Laurens. Een symptoom daarvan is o.a., dat Neder landers het geheel vanzelfsprekend vin den, wanneer zij door sociale werkers, die dat soms vrijwillig in hun vrije tijd doen, worden opgevangen. De vraag, die emigranten van andere nationalitei ten vaak stellen: „Wat ben ik u schul dig of wat kan ik voor u doen?" komt bij hen niet meer op. Zij vinden het de gewoonste zaak van de wereld, dat er mensen klaar staan om hen op te van gen en laten zich dat zonder enig ge voel van wederzijdse verplichting wel gevallen. De verklaring zal wel zijn, dat Nederland een land is, waar de so ciale en maatschappelijke toestanden beter zijn dan waar ook ter wereld, zo dat ons volk ongemerkt a.h.w. in de watten wordt gelegd. Misschien zijn dan toch onze emigran ten, die mèt de grotere mogelijkheden elders, ook het hardere leven daar aan durven, juist degenen die het evenwicht weer wat weten te herstellen. Degenen die uit Nederland naar Canada emigre ren en het er volhouden, vallen er nog altijd zeer ln de smaak en behoren vol gens de Canadezen tot de ijverigsten en besten in het land. J. W. <9 Op elke horizontale rij moeten twee woorden ingevuld worden, die uit pre cies dezelfde letters bestaan. Bij goede invulling ontstaan op de beide verticale rijen van dubbele cirkeltjes woorden van de volgende betekenis: Eerste rij: beschikking. Tweede rij: laten regelen. Aanwijzing voor het vinden van de gevraagde woorden: 1. omhulsel-reinigingsmiddel. 2. huidbedekkimg rust. 3. kerkdienaar ensemble. 4. samenspreken roofdier. 5. hoop kleurkrijt. 6. stad in Italië begroten 7. oudste dragen. 8. licht geven paardenverzameling. 9. trachten uitzicht. Oplossingen moeten ingezonden zijn op donderdagmiddag. Over de puzzel- rubriek kan niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van de Kruiswoord puzzel van de vorige week is aldus: Horizontaal: 1 mare, 4 stola, 7 leuk, 10 ar, 11 bot, 13 kit, 15 ia, 16 net, 18 fel, 20 hen, 21 wed, 22 Isar, 24 laken, 26 Nora, 27 lot, 29 mak, 30 kil, 31 la, 33 sok, 35 bos, 36 te, 37 arm, 39 rap, 41 vet, 42 bar, 43 eed, 44 raket, 45 leb, 46 ons, 47 aak, 48 non, 50 sap, 52 pa, 53 elf, 55 nar, 57 ka, 58 gek, 59 set, 61 pet, 63 Noor, 65 sloof, 67 Lena, 69 Ida, 70 opa, 71 Lee, 73 los, 74 no, 75 oma, 77 Ier, 79 no, 80 glas, 81 regel, 82 edel. Verticaal: 1 Manilla, 2 Ares, 3 eb, 4 stel, 5 on, 6 Aken, 7 lt, 8 uier, 9 kadaver, 12 of, 14 in, 17 tal, 19 lam, 20 hek, 21 wol, 23 ros, 25 kat, 26 nis, 28 tor, 30 kot, 32 arena, 34 karaf, 35 beton, 36 tabak, 38 mes, 40 pak, 41 ven, 42 bes, 46 opening, 47 alk, 40 nap, 51 parasol, 53 eer, 54 Leo, 56 rel, 58 Goa, 59 sla, 60 tol, 62 tel, 64 Odol. 65 spar, 66 feil, 68 none, 70 om, 71 Ee, 75 os, 76 eg, 78 re. Prijswinnaar is deze week: C. L. van Troost, Oude Maasstraat 23, Schiedam. Een postwissel volgt. DEN HAAG. 10 febr. Het Centraa Bureau voor de Statistiek heeft het aan tal inwoners van Nederland op 1 januar 1961 voorlopig geraamd op 11.554.794. Da betekent, dat de bevolking in 1960 me rond 133.000 personen is toegenomen. He aantal levendgeborenen over het afgelo pen jaar was bijna 239.000. Het aanta overleden personen 'ruim 87.000. Vergele ken met 1959 is het geboortecijfer wat ge daald (van 21.3 per 1.000 inwoners to 20.8);' het sterftecijfer Is'stationair geble ven op 7,6 per LOOO inwoners. Dit laatst' geldt ook- voor' het 'huwelijkscijfer. He aantal huwelijken dat werd gesloten be droeg in 1960 ruim 89.000. De migratie le verde een vertrek-overschot op van bijna 13.000 De zuigelingensterfte (sterfte beneden een jaar) is in 1960 opnieuw gedaald (16,5 per 1.000 levendgeboren tegen 16.9 in 1959). I- MÜNCHEN, 10 febr. (KNP) De Beierse regering, hoge ambtenaren en parlementsleden hebben de laatste ja ren in de vastentijd afgezien van de lawaaierige cocktailparties en drinkfes- tynen en zich in hun representatieve functies beperkingen opgelegd. Dit con stateert de „Miinchener Katholische Kirchenzeitung". Het blad spreekt er zijn vreugde over uit, dat van officiële zijde op deze wijze gehoor wordt gege ven aan de oproep tot boete, die zo wel van protestantse als katholieke zij de ln de vasten werd gedaan. Het blad verbindt aan deze constate ring het verzoek aan alle christenen om aan de vastenoproep van de Kerk niet voorbij te gaan. Het is allesbehalve christelijk, zo meent het blad, om na de uitbundige carnaval ook in de vas ten te blijven demonstreren hoe goed het ons gaat, terwijl zulk een grote nood in de wereld heerst. Trouwens, zo voegt het blad eraan toe, stille weken zullen voor individu en samenleving een weldaad blijken te zijn. V ROTTERDAM, 10 febr. De Ba taafse Petroleum Maatschappij nv. (Koninklijke Shell Groep), de Hoog ovens en de Koninklijke Nederlandse Zoutindustrie in Hengelo voeren op het ogenblik besprekingen om te komen tot een nauwe samenwerking in de kunstmeststoffenindustrle, waarin zij elk belang hebben. De opzet is dat bij de bouw van de nieuwe mengmesfstoffenfabriek van de Mekog in Pernis,' waarvoor de plannen reeds eerder bekend werden gemaakt, een integratie zal plaats hebben met tie reeds in Pernis aanwezige instal laties van de Albatros superfosfaatfa- brieken. De Mekog (Maatschappij tot Ex ploitatie van Kooksovengassen) is voor tweederde eigendom van de Bataafse en voor een-derde van de Koninklijke Hoogovens. De Koninklijke Nederland se Zoutindustrie ia rigwiaresM van Al batros, WE DURVEN het bijna niet te vertellen Het zijn eigenlijk zaken, die ons en u niet aangaan. Maar iedereen interesseert zich voor Farah Diba, het meisje, dat keizerin van Perzle werd en de sjah de lang verwachte zoon en opvolger schonk, de dynastie een stevige grondslag gaf in een land, waar dynastieën weieens wankelen. En daarom halen we hier heel ingetogen en beseheiden, in simpele be woordingen aan, wat de Parijsc boule vardbladen als het ware uitschreeuwen. Farah Dibah had roodomrande ogen Farah Diba's droom is vervlogen.. Brigiite Bardot, zuinig van aa.d De sjah zou haar wel niet verstoten hebben, maar hij behandelt haar tegen woordig als een quantité négligeable. We durven het bijna niet te zeggen. De sensatiepers constateert het echter open lijk, zonder enige égards. Vroeger zou den dergelijke mededelingen diploma tieke verwikkelingen tot gevolg hebben gehad en nog heel vroeger had er een oorlog door kunnen ontstaan. Nu worden de bladen, die zich met de privéaangele- genheden van de heerser van een bevriend land inlaten, niet eens in beslag geno men. En 6e hele wereld kijkt op van hetgeen ze met grote koppen aankondi gen en breeduit nader verklaren. Farah Diba, de eens zo gelukkige jon ge vrouw, is triest en gedesillusioneerd. De sjah verwaarloost haar, doet bijna alsof ze niet bestaat. Alleen bij officië le gelegenheden houdt hij de schijn op. Kort geleden verscheen Farah Diba veel i te laat bij een officiële receptie met ogen, rood van het huilen. Tijdens de hele bij eenkomst wisselde de sjah slechts enkele woorden met haar. Naar het schijnt, had ze tevoren zelfs geweigerd, zich te vertonen, na een scène, waarin ze hem zijn zo totaal veranderde houding ver weten had. Ze is tot de slotsom gekomen, dat zo zij de i sjah uit liefde huwde, hij haar niet om dezelfd- reden naast zich op de pauwentroon plaatste. Sinds ze hem een troonopvolger schonk, laat hij duide lijk merken, dat ze voor hem heeft afge- I daan. Ze vervulde haar plicht Farah Diba's moeder moet in Teheran openlijk verklaard hebben de berich ten in de Parijse pers zijn regelrecht uit de Perzische hoofdstad afkomstig en worden als volkomen betrouwbaar ge kwalificeerd dat op de avond van die receptie zij haar dochter er toe ge bracht heeft, toch te verschijnen, ten einde eeri schandaal te vermijden. Farah Diba beklaagt er zich over, dat ze niet alleen voor de sjah heeft afge daan, nu ze hem een zoon geschonken heeft, doch tevens niet eens moeder mag zijn over haar kind. Dit wordt door ande ren verzorgd en ze wordt er slechts af en toe bij toegelaten. Een grote teleurstelling is tevens voor haar en ook een bewijs, dat de sjah de officiële kroning heeft afgelast. Ze had zich daarvan veel voorgesteld. HU zegt thans, dat nu hij meer dan twintig jaren op de troon zetelt, het belachelijk is, om zich nog officieel te laten kronen- De grootse feestelijkheden, welke ter gelegenheid van de kroning werden voor bereid en waarvan Farah Diba zich veel had voorgesteld, zijn voor goed afgelast. Volgens de sjah is dit gebeurd met het oog op de moeilijke politieke en econo mische situatie in het land. Vooral d« laatste zou het uitgeven van grote som men voor pompeuze feesten, zoals het volk die verlangt, minder raadzaam ma ken. Farah Diba weent in stilte, om een ver loren geluk, zo zegt men in Parijs, waar ze gelukkig is geweest als eenvoudig studente aan de Sorbonne en van het geluk droomde In Parijs houdt men zich momenteel ook weer bezig met Brigitte Bardot. DIE ZOEKT n.l. een inwoner voor haar appartement van twee verdiepingen aan 'de elegante Avenue Paul Doumer. vraagt er een heel hoge prijs voor, maar i vertrouwt er op, dat velen het een ee zullen vinden, bij haar in te wonen- Sinds Jacques Charrier vertrokken is woont ze er alleen met haar zoontl® en dat vindt ze wel een beetje te vee' luxe. Brigitte Bardot moet n.l. erg zui nig aangelegd zijn, op het gierige af. N® .als Maurice Chevalier, die indertijd Hollywood een beetje met de nek wero aangekeken, omdat hij het geld niet ove de balk smeet, doet Brigitte Bardot 1 haar best, een kapitaal te verzamel®"' waarvan ze later onbezorgd kan leven- Haar zuinigheid zal spoedig openlijk g® laakt worden door haar voormalige P®f ticuliere secretaris Alain Carré, die 1 een boek gaat vertellen hoe weinig Jz hem uitbetaalde en hoeveel ze van n®' eiste. Hij zal er misschien meer aaV verdienen dan aan zijn secretarisschap aldus de Parijse pers. Maar waar bemoeien die kranten z'c toch mee, zal men zeggen. Tereeht---' Wij zwijgen «r verder over. feitelijk niets om haar geeft, dat hij geen een half' uur vertraging opl«v' ROTTERDAM 11 febr. De •P*art??5» naar de 8-jarige Marcel Nivard, die !L,( dinsdag spoorloos is verdwenen, heeft v geen resultaat opgeleverd. Vanavond - acht uur zal de televisie door middel L een foto het signalement van de J°n' verspreiden. DETMOLD, 10 febr. DRA een vergadering van de vereniging A de tuinbouw in Westfalen-Lippe, tpf de voorzitter bij de Westdultse refer aangedrongen op het nemen van regelen tegen de „goedkope Jac®" sen uit Nederland". De voorzitter, Friedrich Sf" ,3* noemde de Nederlandse „vUe6®^p bloemenhandelaren", die nu hier ^o' dan weer daar hun produkten vw^p pen, de „grote zorgenkinderen" ,ap- de Westduitse tuinbouw. De Neder ders proberen op alle Westduitse tn ten de prijzen van de binnenl®" produkten te drukken, aldus Struev plaatse bediende overweg tussen D'®j,alf ter en Zutphen is gister middag or» drie een trein op een personenau'0 reden. „e- De chauffeur van de auto. de a*"Lef mer G. J. A. W. uit Almen, reed -Lpf- de reeds dalende overwegbomen Midden op de spoorbaan sloeg zijn p tor af. Een botsing me-t de trein was onvermijdelijk. De auto werd in ®®nJi et geslingerd, maar de heer W. k wonder boven wonder zond-er i®*j„ b®' Het voorste treinstel werd zodanig schadigd, dat de trein door een treinstelsel opgehaald moest worden. o„„ V,„if - „nleVe1"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6