In Z U ID-AFRIK A is het nu drie minuten voor twaalf Schietpartij Sharpeville is een groot raadsel niet toe LONDENSE BRIEF W' chocolademelk Greniet van Uw pijp met DOUWÈ EGBERTS H Geheim verdrag in België van B.S.P. en C.V.P.? Dr. Ambrose Reeves in Amsterdam Spaanse ballingen legen amnestie Labour-bestuur schorst lid Kernstop gesprek RUSSEN GEVEN: Xlile „THOMAS WAS EEN HEILIG MAN" Vee naar VigSa Koideriiedjes De ^Osservatore" over De Italiaanse film Morele decadentie Surinaamse koffie onverkoopbaar De bloemenverrukking Van ^et klokhuis Onmeetbare uitstraling Een Arabisch gerecht jjj Verlaging van Franse invoerrechten Vergadering van V.N. duurt tot 21 april INTERTEST GUARANTEE In handige plastic tabakszak DONDERDAG 23 MAART 1961 GENèVE, 23 maart (Reuter) De vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie! en Groot-Brittannië hebben giste- ren de conferentie over het sta- ken van kernproeven voortgezet.1 De onderhandelaars kwamen j slechts 25 minuten bijeen. Heden- middag om drie uur zijn de be sprekingen hervat. 6-14 mei 1961 amsterdam dorstlessende melkchocoïa Het internationale goedkeuringstnerk op karpetten en tapijten.- Geeft u zekerheid hij 't kiezen van een goéde vloerbedekking. ;<v (Advertentie) (Advertentie) (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 23 maart Dinsdag was het een jaar geleden dat by de beruchte schietpartij in Sharpeville 68 zwarte inwoners van de Unie van Zuid- Afrika door schoten van blanke poli tiemannen werden gedood. De man die toen nog de Anglikaanse bisschop van Johannesburg was, dr. Ambrose Reeves, een van de felste tegenstan ders van de apartheidspolitiek van dr. Hendrik Verwoerd en de zijnen, heeft over de gebeurtenissen op 21 maart 1960 in Sharpeville een boek NEW YORK, 23 maart (UPI) Een groep Spanjaarden „in ballingschap" heeft vandaag in New York haar stem verheven tegen een vergadering in Parijs op 25 en 26 maart, waarop ral worden gepleit voor amnestie voor Spaanse gevangenen en politieke bal lingen. „Wij verwerpen het denkbeeld van een generaal pardon, aangezien de politieke gevangenen noch de bal lingen een misdaad hebben begaan waarvoor zij moeten worden gepar donneerd", aldus de groep in een brief aan de Times in Londen. „Wij protesteren voorts", vervolgt de brief, „tegen deze poging om vrij heid te bepleiten van Spaanse gevan genen en ballingen in tegenwoordigheid van prominente communisten als Mau rice Thorez, Luigi Longo, Louis Aragon en verscheidene anderen, wier namen verbonden zijn aan de massamoorden in Boedapest, de detentie van duizenden en de ballingschap van honderdduizen den Europeanen". De brief aan de Times was onderte kend door Salvador de Madaraiga, Francisco Garcia-Lorca, Federico de Onis, Angel del Rio, José Ferrater- Mora, Francisco de Ayala, Vicente Llorens, Joaquin Mauria en Eugenia Granell. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 23 rhaart Gisteren vond een vergadering plaats van het natio nale hoofdbestuur van de Labourparty. Zoals was verwacht nam het officieel nota van het feit dat de parlementaire fractie van de party vjjf leden uit de fractie had gestoten. Maar het bestuur besloot niet tot verdere maatregelen tegen de schuldigen, die het officieel ook uit de party zelf had kunnen roy eren. Het bestuur besloot gisteren op zijn beurt ook een lid van de fractie op zijn nummer te zetten. Het Lagerhuislid K. Zilliacus werd geschorst als lid van de Labourpartij, omdat hij geen toereiken de verklaring had kunnen geven voor het feit dat hij een geheel onaanvaard baar artikel had bijgedragen voor een communistische publikatie in Oost- Duitsland. En hiermee was gisteren het bord van Labour nog niet vol. Het Lagerhuislid A. Brown deelde gisteren hiede dat hij uit de Labourpary trad, aangezien Gaitskell teveel toegegeven zou hebben aan de linkervleugel van de partij. Brown zei gisteren dat zijn besluit onherroepelijk was en dat hp gedurende de rest van het huidige par lement op zal treden als onafhankelijk socialist. VATIKAANSTAD, 22 maart (UPI) V De „Osservatore Romano" heeft z'ch in een door hoofdredacteur Rai- hiondo Manzini ondertekend hoofdarti kel tegen de huidige tendenzen in de Italiaanse filmindustrie gekeerd en ijerklaard dat de veroordeling, welke de •katholieke Kerk heeft uitgesproken over ongeveer de helft van de in Ita lic gemaakte films, niet is geïnspi reerd door „onkunde of kwaadaardig heid", en evenmin door een „vlucht hit de hedendaagse problemen", zoals ae Kerk verweten is. Do Italiaanse bisschoppen hebben bondag in een herderlijke brief opge roepen tot actie tegen de afkeurens waardige films en gevraagd om scher- regeringstoezicht op de produktie. De „Osservatore" herinnerde eraan ?at in 1955 5 procent van de uitge brachte films door het katholiek film centrum voor katholieken verboden was, terwijl dit percentage in 1958 op stond, in 1959 35 bedroeg en vorig Jaar op 45 percent van het totaal was aahgeland. >De morele decadentie van een te groot deel van de filmproduktie is on weerlegbaar en zoveel ernstiger door geschreven, dat onlangs onder de Ne derlandse titel „Bloedbad in Sharpe ville" is verschenen bij de NV Arbei derspers. Gisteren was dr. Reeves, een kleine, tengere man met grijzend haar, in Amsterdam, waar hij op uitnodiging van het Nederlandse „Comité Zuid- Afrika" 's middags een persconferen tie hield en in de avonduren een ver gadering toesprak in een van de zalen van Krasnapolsky. Ik ben van mening, zo zei dr. Reeves, dat in Zuid-Afrika het „point of no return" is bereikt. Het einde van de weg is in zicht, velen van mijn blanke vrienden in het land hebben mjj ge zegd dat het zelfs al te laat is. Letter lijk zei de bisschop: „Het is nu drie minuten voor twaalf en ik kan God alleen maar bidden dat die drie mi nuten zeer langzaam voorbij zullen gaan. Diezelfde vrienden hebben my ook gezegd, dat wjj ons moeten voor bereiden op gebeurtenissen die erger en groter zijn dan het gebeurde in Sharpeville". Tevoren had dr. Reeves reeds be toogd, dat er slechts één manier is om de explosieve situatie in de Unie van 2uid-Afrika tot een oplossing te brengen. Alle bevolkingsgroepen van van het land (de Engels-sprekende en Afrikaans sprekende blanken, de In diërs en de naturellen) moeten aan één tafel gaan ziften om het gezamen lijk eens te worden over het bestuur van het land. De verschillende bevol kingsgroepen van het land moeten le ren met elkaar samen te leven, er is geen alternatief of het is het alterna tief van rampzalige gebeurtenissen. Zolang één bevolkingsgroep in de Unie de politieke dienst uitmaakt, hetgeen leidt tot onderdrukking van de andere groepen, mag men niet verwachten dat er geen moeilijkheden zullen ont staan. Moeilijkheden waarbij vergele ken de problemen in de Congo kinder spel zijn. De belangrykste conclusie, die men Uit dr. Reeves' boek kan trekken, is dat de schletparty in Sharpeville één groot raadsel is. Duidelyk is bewezen, dat de politie geen enkele reden had te schieten. Zy werd niet bedreigd, de menigte voor het politiebureau was rustig en vreedzaam en had ook geen wapens by zich. Dr. Reeves insinueerde in z;jn boek zeer duidelijk, dat de blanke agenten waren geïrriteerd door het feit op zich zelf dat de naturellen het recht meen den te hebben bpeen te komen en daar een soort demonstratie van te maken. Hij verwijt de politie „een opmerkelij ke combinatie van onwetendheid en rassenvooroordeel". Niettemin is niet de politie in eerste instantie verant woordelijk voor het bloedbad in Shar peville. De schuld moet allereerst wor- dèn gezocht bij de regering, die „de bijna ondraaglijke last van het uitvoe ren van een onderdrukkende wetge ving op de schouders van de politie heeft gelegd". Maar, zo schrijft dr. Reeves, „menselijke wezens kunnen geen onrechtvaardige wetten uitvoe ren zonder dat dit ernstige consequen ties heeft voor hen zelf". De Russische afgevaardigde, Tsa- rapkm, zei na afloop vm de bijeen komst tegen verslaggevers, dat het nieuwe westerse voorstel om de controle-commissie, die na het sluiten van een overeenkomst in het leven zou moeten worden geroepen, te doen bestaan uit vier vertegenwoordigers van het Westen, vier van communis tische staten en drie van neutrale I staten, geen wijziging brengt in de Russische eis tot instelling van een drie man sterke bestuursraad, samen gesteld uit een afgevaardigde van één westers, één communistisch en eén neutraal land, die de leiding zou moeten voeren pver de controle-or ganisatie. Tsarapkin meende ook, dat Engeland ;n de V.S. „iets moeten doen" om frankrijk ertoe te brengen geen proe ven met kernwapens meer te nemen. Ir. antwoord op de vraag, hoe Engeland en Amerika **"t moeten doen, ant woordde de Rus: „Dat is hun zaak." De Amerikaanse afgevaardigde Dean verklaarde tijdens een gedetailleerde uiteenzetting over de nieuwe westerse voorstellen, dat Amerika bereid is tot ontploffing te brengen kernapparaten tevoren door Russische geleerden te laten onderzoeken. De ontploffing zelf mag door Russische deskundigen wor den bijgewoond, „De Sovjet-Unie heeft deze eisen in juni 1960 gesteld Zij worden nu ten volle door het westen ingewilligd," aldus Dean. Thomas op het bekende fresco F ra Angelico. SANCTUS THOMAS AQUINAS De Lustrum-affiche van huidige Thomas. de «Un; groei van de cinematografische st", aldus Manzini. PARAMARIBO, 23 maart Naar het ri ï,inaamse blad "De Ware Tijd" be- „pht, is (je nieuwe oogst van de Suri- paarnse koffie zo goed als onverkoop- dn r' v°lgens planterskringen moeten "6ze moeilijkheden worden toegeschre- fj|n aan^aanbiedingen van goedkope^kof- pit Brazilië. In hoofdzaak werd de 1® uit Suriname geëxporteerd naar oorwegen, doch door verschillende ^Palingen van de Noorse overheid en t or leveringen van goedkope, illegale, (jifSiliaanse koffie op deze markt, is t-gi afzetgebied voor Suriname verlo- p a gegaan. Doordat zelfs ongeveer 10 pau5er?f van de vorige oogst nog in de ziin 11 'n Suriname ligt opgeslagen cii] de koffie-ondernemingen in finan- moeilijkheden geraakt. F, rankrijk. De voorzitter van de Leln-36 Nationale Vergadering, Chaban- °hti~"as'. heeft laten uitkomen dat een n^oeting tussen de presidenten Ken- Gaulle te verwachten is. datum. (AFP) Chal en De an-Delmas noemde geen cyp rus Sétni De president van Cyprus, bekend Hóv-sbl,sschop Makarios, heeft to^aakt dat hij een tweede ambtster- niet begeert. (Reuter) imtiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiifitiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiittiiiiiiiijiiiiiiiii et Britse publiek houdt van sensationele ge rechtszaken, vooral moorden en geslachte lijke misdrijven. De vorige week kwamen de kranten ruimte te kort om dagelijkse verslagen te brengen, versla gen ter lengte van hele pa gina's per rechtszaak. Er was een zedenschandaal waarin twee geestelijken van de staatskerk de hoofdrol speel den, een combinatie welke zoor du rioolpers onweer staanbaar is. Er was ook een afschuwelijk zedenschandaal in behandeling in Durham waarin een arts was betrok ken. En er was een verschrik kelijk geval van verkrach ting waarvoor de dader werd bestraft met veertien jaren gevangenisstraf. Er was bo vendien de geruchtmakende rechtszaak betreffende vier Britten en een vijfde schul dige, die zich uitgeef voor een Canadees, maar die vol gens de ambtenaar van het O.M. een Rus is. Sedert de oorlog hebben de lezers van i iii!iiiiiiiiiiii!ii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiifiiiiiwiiiiiiiiiiii"i"i*iiMiiii!ii:iiiiiiiii|iiiiimiii<^ de populaire pers in Groot- Brittannië niet in zo om vangrijke mate kunnen ge nieten van hun lievelings- kost. Dank zij de sensatie ver- aonden aan genoemde rechts zaken, hielden de bladen geen ruimte over voor een zaak welke ons persoonlijk veel meer belang inboezemt. Er verscheen een dame voor de magistraat in Nairn, in Schotland. Deze dame heette Elizabeth Bellhouse. hetgeen men ongetwijfeld mag verta len als Klokhuis. Deze dame werd ervan beschuldigd dat zij een kleurloze medicinale drank verkocht welke vele kwalen heette te genezen, doch welke volgens de poli tie rechtstreeks afkomstig was uit de kraan. Dit medi cijn droeg de mooie naam van „Exultation of flowers", d.w.z. „bloemenverrukking". In haar verweer zei het klokhuis dat zij haar medi cijn aan de man bracht, om dat zij aldus een volmaakte vrede op aarde wenste te scheppen. Als iedereen zich :e buiten ging aan bloemen verrukking. zei het klokhuis, .zou er geen ziekte zijn, geen haat. geen gemeenheid geen egoïsme, geen pijn. geen oor log. geen twi-ten, geen ge kibbel." En het klokhuis zei tot de magistraat dat hij zich mpest proberen voor te stel len wat zii zelf zou hebben gedaan indien zij de magis traat op de weg had gevon den terwij] hij dood lag te bloeden tengevolge van een verkeersongeva- „Ik zou bloemenverrukking hebben aangebracht op de wonden." aldus het klokhuis, „en het bloeden zou onmiddellijk hebben opgehouden." Zij verklaarde dat zij het in dé praktijk geprobeerd had. en de bloemenverrukking had onmiddel1'"'; gewerkt. Hier op antwoordde de magis traat, dat hij niet bereid was zich aan hét experiment te onderwerpen. Volgens de verklaring var Elizabeth Bellhouse was er een myste rieuze geneeskracht welke uitging van bloemen e. plan ten. Het was deze op elektri citeit lijkende uitst.aling waarvan zich het klokhuis in het bezit stelde door de bloemen te drenken in koude bronwater of door hen te koken. De uitstraling kon zelfs niet door de meest mo derne wetenschappelijke in strumenten ontdekt worden, maar zü kon zelf deze uit straling voelen met haar handen. Zij kon aar zelfs horen. Het aftreksel van de door haar bewerkte bloemen veranderde haat in liefde, en lafheid in leeuwenmoed. De behandeling is voorlopig uit gesteld en wij zullen moeten afwachten wat de rechter be slissen zal over de bloemen verrukking. Jhat bloeden zou onmiddellijk ophouden. at de wortel betekent voor de huic van een paard, dat betekent de rat voor mense lijk hoofdhaar. Iedere paar denman weet dat een diëet van wortelen zyn paarden een glanzende zachte huid geeft. En de Chinezen, voor al Chinese vrouwen, weten dat het eten van ratten een eind maakt „an haaruitval en de haarlokken zacht, glan zend en mooi maakt" Een lezer van een Engels dagblad citeerde de voorafgaande passage welke hij had gevon- Jen in een zeventiende-eeuws boekwerk. Vervolgens citeer de goede man het volgende uit een boekje gepubliceerd tijdens de eerste wereldoorlog in Groot-Brittannië. Het werk heette „Wild voei.s in Groot-Brilannië". Hierin ver haalde de schrijver ever een ratte-geecht dat hij hr gege ten: ..Gevuld met een meng sel van broodkruimels, krui den, een weinig peper en zout, vermeng' me* de gemalen lever en het hart van de rat, en enige minuten lang gebraden in een hete oven. bleek deze rat een heerlijk gerecht te zijn wel ke enige gelijkenis vertoon de met de smaak van een snip- Jonge ratten kunnen ook gebruikt worden voor liet maken van pasteien met toevoeging van een weinig bouillon." Onmiddellijk na het lezen van dit ingezonden stuk slo ten wij een weddingschap met onszelf: dat ..et hier niet bij zou blijven, en dat andere lezers zouden verhalen van hun culinaire ervaringen met ratten. Wij wonp n de wed dingschap, maar de oogst was teleurstellend klein. Het volgende ingezonden stukje verscheen enige da gen later in hetzelfde blad: „Tijdens de tweede wereld oorlog demonstreerde een Arabier in de Westerse Woestijn voor mij de enige methode welke hij geschikt achtte voor het toebereiden van ratten. Hij vulde ze met dadels en kookte ze aan het spit boven een vuur van ge droogde kameelmest. On danks zijn verzekering dat dat een heerlijk recht was, slaagde hij er niet in mij over te halen deze gastrono mische delicatesse te proe ven." DAAN VAN DER VAT. et leven van een heilige wordt er met het wentelen der jaren niet eenvoudiger op. Vertoonde de heilige Thomas bij leven al duidelijke kenmerken van een gevuld bestaan, zijn aureool had daar ten minste niet onder te lijden. De katholieke studentenvereniging Sanc- tus Thomas Aquinas bereidt zich ijverig voor op haar dertiende lustrum en de heilige thilosoof moet met een moderne opvatting van zyn uiterlijk de vreugde over dit lustrum svboliseren. De kritiek, die men met alle eerbied op de middeleeuwse dominicaan heeft, ziet men kort en krachtig aangeduid in de aanhef van het sociëteitslied van de vereniging: ..Thomas was een heilig man". De tweede regel geeft dan aan waarom dit zo'n wonderlijke en tegenstrqdige zaak is: „maar hij dronk geen druppel". Op de affiche (foto 3) die Hans Defoer heeft gemaakt om de buitenwereld op het feest te atten deren en de studentenkamers te ver luchten, ziet men de heilige dan ook een leeg glas hanteren. Tegeiykertqd plet hij zelfs het niet alcoholische sap uit de rijpe (Thomas gaat met haar 13 x 5 trekken van Drees) Tomaten. Dat dit toch weer een te eenzijdige benadering is, verdedigt Karei Slootman in het Lustrumlied, waarvan tekst en muziek op zqn naam staan, met de woorden: „Weest niet te bedeesd aan 't begin van dit feest, Sint Thomas is het ook niet geweest". Dit lied zal bekendheid gaan kragen door het gramofoon- plaatje waarop het is vastgelegd. Het Thomaskoor heeft op dit plaatje (de hoesomslag hiervan ziet men op foto 2) nog een aantal andere studentenliederen vereeuwigd, waar o.a. een Schaepmanniaans Vaandel lied uit 1907 van Kamervoorzitter dr. Kortenhorst bij is. Boze stemmen beweren, dat als de liederen in het Latijn vertaald zouden worden, ze ook in de Kerk gezongen zouden kunnen worden vanwege het gestyleerde Solesmiaanse accent waarmee ze worden uitgevoerd, maar de direc teur van het koor verzekerde ons, dat deze stemmen de humor en de dramatische symboliek van deze opvatting niet begrijpen. Bovendien moest een „vrome" sfeer gewekt worden, om de toehoorders, de oud- leden, in een collecte-stemming te brengen. Op de hoesomslag van het plaatje koestert Thomas in een wereld omvattend gebaar een van zijn liefste Tomaten (insiders herkennen hem aan de blonde kuif en tot uitspraken gereed staande kin), de schrijver van een nieuwe Summa, Michel van Hui ten, die in een lijvig boekdeel de 65-jarige geschiedenis van hét nog levende Thomas ontrolt, dat op een groots boekenbal aan belangstellen den zal worden „aangeboden". Con clusie: ntneem Sint Thomas zijn aureool en Thomas zal werken om het terug te krijgen. Het hier ver melde is slechts een aanduiding van alles wat er gebeuren gaat in de komende weken. Het dorp Vigia in Griekenland herbergt vele vluchtelingen uit Roemenië en Rusland, die er geen of een onvoldoende bestaan kunnen vinden. Ze zyn niet gewend aan moderne landbouwmethoden en aan het bebouwen van laagliggend land, dat dikwijls onder water staat. Ze konden geen hulp krijgen tot ze in aanraking kwamen met de Wereldraad van Kerken en de Stichting Oecume nische Hulp aan Kerken en Vluchtelin gen. Deze stuurde er eerst de Neder lander Jan Akkerman naar toe, die veel ervaring had opgedaan met het BRUSSEL, 23 maart (UPI) In de Belgische hoofdstad doen geruchten de ronde over een geheim verdrag tussen de Christelijke Volkspartij en de socia listen. Beide partyen zouden hebben af gesproken na de verkiezingen van aan staande zondag samen een nieuwe re gering te vormen. De geruchten werder. onmiddellijk be- PARIJS, 23 maart De Franse re gering heeft aangekondigd, dat zij met ingang van 1 april a.s. alle invoerrech ten met vijf procent zou verlagen. In een officieel communiqué, uitgegeven na afloop van een bijeenkomst van het kabinet, wordt gezegd, dat dit geschiedt vooruitlopende op de tariefverlaging van tien procent, aan het einde van het jaar, van de E.E.G. De verlaging zou echter voor alle landen gelden, mits de nieuwe rechten niet lager zijn dan het gemeen schappelijke buitentarief van de E.E.G. Voor textiel wordt de verlaging van tien pet. op 1 april van kracht. Een zelfde verlaging zal geiden voor auto mobielen, die uit andere EEG-ianden worden ingevoerd, eveneens met ingang van 1 april. De regering deelde mede, dat de ta riefverlagingen ten doel hadden de op waartse prijsontwikkeling in Frankrijk tot staan te brengen. sproker. door Roger Motz, de voorzitter van de kleine, maar invloedrijke libera le party. Hy noemde in een artikel in „Le Soir" zulk een verdrag een schen ding van de ongeschreven wetten, dat geen overeenkomsten tot het vormen van een coalitie mogen worden geslo ten, voordat de verkiezingen achter de rug züp. In zijn artikel schree' Motz, dat een katholiek-socialistische regering over heerst zou worden door de machtige vakbonden van beide groeperingen. Motz beweerde, dat de functies in het nieuwe kabinet reeds in het geheim zijn verdeeld. Hjj noemde echter geen namen. Het is algemeen bekend, dat zowel de leider van de socialisten, Paul-Henri Spaak, als de voorzitter van de Christelyke Volks partij Theo Lefèvre. voorstanders zijn van de samenwerking van hun partyen in de nieuwe regering. NEW YORK, 23 maart (UPI) De agendacommissie van de Algemene Vergadering van de V.N. heeft beslo ten dé vijftiende zitting van de Alge mene Vergadering te beëindigen op 21 april. Dit betekent, dat een groot deel van de op de agenda geplaatste kwes ties wordt overgeheveld naar de zes tiende zitting, die tegen de herfst bij eenkomt. De hoesomslag van het Lustrum- plantje. llllllllllllllMllllllllllllllllllltllllllllllHUIMIillllllllllllllll1"! in cultuur brengen van pas droogge vallen land in de Noord Oost Polder e de Braakman. Hy kreeg het zo vei dat een hoge waterstand er nu in viei entwintig uren kan worden wegge werkt. Het biykt nu wel, dat de gron bij het dorp Vigla ongeschikt is voo landbouw, voedergewassen misschie uitgezonderd. Veeteelt heeft er echte zeker wel toekomst. De Stichting Oecu menische Hulp heeft nu de Christelyk Boeren- en Tuinflersbond geanimeeri een actie te houden voor het zendei van Nederlands vee naar het Grieks' dorp. De actie begon in december vai het afgelopen jaar en heeft nu behal ve giften in natura een halve ton bij een. De eerste dieren, tien drachtig* vaarzen en twee stieren, zjjn dezei dagen in Leeuwarden alvast naar d( trein gebracht. Zeg er nu nog niet te veel over smeekt Toon Hermans ons „Straks, vermoedelijk 12 april, maken wjj er in Nijmegen een hele gebeurtenis van en dan hoop ik de volgende dag een kwartiertje van de televisie te krijgen. Dan vragen wy jongens uit het buitenland die liedjes te zingen." Toon Hermans doelt op zyn kolderliedjes in hei Deens, Russisch, Italiaans, enz. De heer Nico Grijpink, uit Nijmegen, heeft toestemming gekregen er twaali van in een boekje af te drukken en het boekje te verkopen ten bate van de poliopatiëntjes in de Nijmeegse St. 5Iaartenskliniek. „Ik wist niet dat hel zo erg was," bekende de cabaret-ar tiest. „daar moeten wij echt wat voor gaan doen." En afgelopen zaterdag, toen hij in De Vereniging in Nijmegen optrad, heeft hij er al een paar woord jes over losgelaten, toen de heer Gry- pink hem het eerste exemplaar van het boekje aanbood. Het moet nog in de handel komen. Waarschijnlijk be gint de verkoop tegelyk met de bij eenkomst die men in april wil beleg gen op de markt in Nijmegen. Advertent

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 11