.V.S. bijzonder voldaan ver resultaten van 1960 4 morgen., dan mag je het aan Annie's nieuwe truitje, en hoe omo dat fris en mooi houdt en1 wit Belangrijke stijging cler kosten Key Kramer 12% plus 4% agiobonus Jeugdige inbrekers pleegden elf inbraken POLITIE WON VAN VOETBALVERKEER Wessanen geeft weer 10 pet dividend Negentien verdachten Duistere bromfietsen- affaire opgehelderd Martelgang van „Andros Fortune Gegevens vuurleiding zijn veilig gebleven Nieuwe riolering in de Vorstmanstraat Binnenlandse veiligheidsdienst Nieuw opleidingsschip voor Hollands Glorie Revaluatienadeel voor export wordt wel opgevangen INBREKER KRIJGT DRIE JAAR CEL ROTTERDAM. 23 maart De verkeerspolitie heeft gisteravond de slag gewonnen. Waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis van de interlands, die in de Maas stad gespeeld werden. Hoofdin specteur J. Bol, die de leiding had van de speciale centrale comman dopost bij het stadion, had zich al vóór de wedstrijd begon neergelegd bij een nederlaag tegen het file duiveltje. Maar het liep op ge smeerde wielen. MINISTER VISSER: Eervol ontslag van inr. L, Einlhoven Amerikaanse activiteit aan Zuidpool Ons land telt duizenden Annies en Marietjes en Greetjes. En duizenden lieve moeders, die het heerlijk vinden iets leuks vóórhaar kinderente breien. Maar dan komen die kleine probleem pjes: hoe houd ik het mooi, waarmee moet ik het wassen? Als U Omo uit ervaring kent, weet U onmiddellijk het antwoord: OMO (ideaal voor de witte was) is ook ideaal voor tere stoffen! 't Fijne van Omo is, dat je er alles in kunt wassen. Neem zo'n truitje: Omo wast voorzichtig en sekuur het vuil uit de wol. Meer niet. De wolvezel wordt niet aangetast, blijft veerkrachtig, zacht, warmte-gevend. Even zorgvuldig behandelt moderne Omo andere tere weefsels, ook de modernste als Orlon en Dacron. ...En wat betreft de witte was... U las al, dat Omo - wit met blauwe korreltjes! - daarvoor ideaal is. Zonder bleken, zonder blauwen wast het stralend wit, geurig fris. 't Komt door Omo's verhoogde zuurstofwerking - één van de nieuwe wasvoordelen! Miljoe nen zuurstofbelletjes werken in het goed tot het laatste smetje ver dwijnt. Ja, óók in de wasmachine bereikt U dit volmaakte resultaat! j-:1::!;:' ROTTERDAM, 31 maart. Dc Levens-6.187.870). Hiervan wordt voor belastin- erzekering-Maatschappij N.V. Rotter- amsche Verzekering-Sociëteiten (R.V.S.) deelt tn een beknopt jaarverslag over 1960 mede, dat de ontwikkeling en dc re sultaten van het bedrijf in het afgelopen jaar wederom tot bijzondere voldoening hebben gestemd. Hoewel het onkostencijr'er een belang rijke stjjging te zien gaf is 1960 in finan cieel opzicht een gunstig jaar geweest. Aan nieuwe verzekeringen werd voor een bedrag van 349.019.623 (299.517.787i gesloten. De vooruitgang in 1960 beliep 'f 189.087.467 (150.623.332) Per uit. 1960 bedroeg de stand van het verzekerd be drag (het gehele bedrijf omvattende! 2.519.905.619 (2.330.818.152), bestaande kapitaal- en renteverzekeringen ad 1.952.463.247 en volksverzekeringen ad 567.442.372. Het Belgisch bedrijf ging in 1960 met B. frs 154.440.000 vooruit, waardoor de stand van het verzekerd be drag per 31 dec. B. frs 5.452.924.000 be droeg. De premiereserve is in het afgelopen jaar gestegen van 502.594.000 in 1959 tot 547.087.000. Deze premiereserve wordt geheel berekend op een interest voet van 3 De iri 1960 gekweekte in terest. berekend over de gemiddelde waarde van de beleggingen, beliep 4,28 tegen 4,14 in 1959. Het totaal der be leggingen komt in de balans voor met een bedrag van ruim 576 (530) miljoen voor. Ten laste van de extra reserve uit hoofde van de vaste eigendommen werd een bedrag van 1.082.666 (1.294.065) ge boekt. waarvan een bedrag 1.030.204 (733.792). betaald voor de nieuwbouw van het hoofdkantoor. De extra reserve be droeg per uit. dec. ruim f 23 (22) miljoen. Behalve deze zichtbare reserve beschikt de maatschappij nog over een stille re serve, groot 17.461.000 (17.886.000) aan wezig in de balansposten Vaste eigendom men en effecten. Ten gevolge van de grote produktie in het afgelopen jaar zijn de eerste on kosten belangrijk gestegen, nl tot een bedrag van 9.991.531, welk bedrag ge heel ten laste wordt gebracht van het jaar. waarin de desbetreffende verze keringen tot stand zijn gekomen. Voorts hebben loonronden en looncompensaties (huurverhoging) een aanmerkelijke stij ging van de kosten tot gevolg gehad. De zg. doorlopende onkosten beliepen In het afgelopen jaar 11.011.992 v. j. 10.348,450); zij zijn door de beschikbare premie-opslag ruimschoots gedekt. De verlies- en winstrekening sluit met een voordelig saldo van 6.774 <<02 (v.j. gen 650.000 (550.00) gereserveerd. Aan de extra reserve wordt een bedrag van 4.402.112 (4.170.106) gedoteerd, terwijl voor de dividenduitkering aan aandeel houders een bedrag van 375.000 (787.500) vereist is. Voorts wordt nog een bedrag van 560.000 (450.000) afgezonderd voor winstgratificatie personeel, terwijl tan tièmes 287.791 (230.263) vergen Zoals reeds bekend, zal aan de algemene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld om over 1960 een dividend van 10 uit te keren, waafvan dit jaar 5 naar keuze kan worden gegeven in contanten of in de vorm van certificaten D. ten volle delende in de resultaten van liet boekjaar 1961 en volgende jaren. Tot slot zij nog vermeld, dat de maat schappij op 31 dec. 1960 een bedrag van 44.611.000 (24.416.500) had voorbelegd. hoofdzakelijk in de bouw van woningen en onderwijsinstellingen, alsmede indu strieel krediet, te verstrekken in de jaren 1961 t/m 1963. MAASSLUIS, 23 maart Directie en commissarissen van Key en Kramei Asphalt Ruberoid N. V. te Maassluis hebben besloten aan de a.s. jaarverga dering voor te stellen over 1960 een onveranderd dividend van 12 pet uit te keren. Daarnaast stellen zij voor uit de agioreserve 4 pet in aandelen uit te ke- ren. Houders van 4Vi pet converteerbare obligaties die vóór de dag waarop het dividend betaalbaar wordt gesteld hun obligaties converteren in aandelen, ko men dan als aandeelhouders eveneens in aanmerking voor deze uitkering uit de agio-reserve. Na de uitkering van de bonus in aandelen uit de agio-reserve zal de conversiekoers gewijzigd worden overeenkomstig de bepalingen van de trust-acte Van de obligatielening, oor spronkelijk groot f 600.000 staat thans nog f 127.000 uit. Een half uur voor de aftrap van de eerste helft waren de beide flessenhal zen Maastunnel en Maasbruggen ruim schoots gepasseerd door de voetballief hebbers, die per auto naar het stadion gingen. De speciale Stadion-post van de verkeerspolitie was door een extra ra dionet rechtstreeks verb"" len met elf radiowagens en politiekorpsen tot ver buiten de Maasstad, onder meer Wasse naar en Utrecht. Vierhonderd politie mannen leidden het verkeer in goede banen. In de Maastunnel waren drie rij banen voor het voetbalverkeer beschik baar Jeeps reden door de tunnelbuizen om pechvogels zo snel mogelijk op te ha len. De ..Groene Golf" in Zuid bewees gisteravond zeer overtuigend haar nut. Afgezien van wat lakschade hebben zich slechts twee botsingen voorgedaan. Bij een kettingbotsing bij Papendrecht waren veertien wagens betrokken. Na afloop van de wedstrijd botsten acht wagens op de Statenweg m Blijdorp op elkaar. Enkele personen werden niet ernstig gewond. Een takelwagen moest de uitvalsweg naar Den Haag vrij ma ken. Men had de indruk, dat deze keer min der mensen per auto naar het stadion gin gen. Op de tien parkeersplaatsen telde men achtduizend wagens. De R.E.T. leg de ongeveer 25 dubbele tramstellen in en tien extra bussen Ook werden extra diensten uitgevoerd tussen het terrein van Excelsior en het stadion. De spoor wegen hadden zeven extra treinen in- Sëzet. Tussen half zeven en half acht moest de grootste golf verwerkt worden Deze sloot keurig aan op het spitsuurver- keer Na de wedstrijd was het meeste verkeer in een uur verwerkt. WORMERVEER. 22 maart Commissa- rissen en directie van Wessanen's Konink lijke Fabrieken N.V. te Wormerveer heb ben in een vandaag gehouden vergadering besloten om aan ®nndeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1960 een slotdivl- dend te declareren van zes procent waar door het totale dividend over 1960* op de gewone aandelen, tien procent (onveran derd) zal bedragen. GOUDA, 23 maart De Goudse po litie heeft vier jeugdige Gouwenaars aangehouden die in de afgelopen maan den in totaal elf inbraken hebben ge pleegd. Deze reeks begon op 11 oktober 1960 met een inbraak bij de zakkenhan- del De Jong, waar de buit nihil was; 10 dagen later werd in het Veemarktres taurant een bedrag van f 10 en 20 pak jes sigaretten ontvreemd. Het duurde tot 26 februari alvorens de jongelui weer ongewenste bezoeken gingeri af steken. Dat gebeurde bij de Rederij De IJssel in het Buurtje, waar niets werd weggenomen, alleen papierresten wer- wen in brand gestoken. De volgende dag werden bij de suikerfabriek van Schut telaar sigaretten, snoepjes en een vul pen buit gemaakt. De Bar van de voet balvereniging Olympia werd op 5 maart met een bezoek vereerd. De jongelui gingen zich te buiten aan vernielingen en namen een bedrag van f 2.50 mee. Ongewenst bezoek aan de Industrieflat Flamco op het Industrieterrein leverde op 9 maart een bedrag op van f 19 en f 300 aan gereedschappen. Dit gereed schap werd inbeslag genomen en aan de eigenaar teruggegeven. Op 17 maart bezochten de inbrekers grossierderij Van Eijk op de Nieuwe Markt. Van de acht ontvreemde zakjes hazelnoten kon den er 7 worden terug bezorgd. De laat ste daden van de jongelui werden: de inbraak bij vishandel Scharleman en metaalwarenfabriek Gebr. Melkert, die in totaal f 96 opleverden. Het geld kon gedeeltelijk in beslag genomen worden. Ook in de clublokalen van Donk en Fi res et Celeritas trachtten de knapen nog iets van hun gading te vinden. De zaak kwam aan het rollen toen twee leden van dit inbrekerskwartet in Den Haag op heterdaad werden betrapt bij de diefstal van een bromfiets. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 maart In de win keldiefstallen-affaire, waarbij een aan tal leden van het Nederlands ballet zijn betrokken, heeft de politie in totaal negentien verdachten aangehouden. De meesten zijn na verhoor weer vrij gela ten. Drie leden van het Nederlands bal let. twee danseressen en een lerling- danser, en een mode-ontwerper worden op het ogenblik echter nog vastgehouden m het huis van Bewaring. De politie heeft nog niet alle gestolen voorwerpen, hoofdzakelijk kledingstuk kunnen achterhalen. Zo ontbreekt er nog een suède jasje, dat een der ver dachten in de nacht van 25 februari aan de gevel heeft gehangen van een huis aan de Pinsessegracht. De politie verzoekt de vinder van dit jasje zich te melden. Gok wil zij weten wie de eigenaar is van een paar handschoenen en een paar groe ne schoenen die od 11 februari werden gestolen uit een auto op het Lange Voor hout ROTTERDAM, 23 maart Morgen zul len de 33-jarige koopman A. N. en de 42- jarige opkoper A. v. E. voor de officier van justitie worden geleid. Zij worden verdacht van diefstal resp. heling. N. heeft de laatste twee maanden tien brom mers gestolen. Aan de opkoper v. E. had hij een goede heler, want deze nam de karretjes van hem over en verkocht ze na ze een nieuw uiterlijk te hebben ge geven weer door. De koopman N. be legde zijn zo verworven geld in drank en vrouwen. De gestolen bromfietsen konden worden achterhaald. De beide mannen zijn tegen de lamp gelopen, doordat oij een controle fouten werden gevonden in het register van de opkoper. ROTTERDAM, 22 maart De „mar telgang" met de gehavende Canadese tanker „Andros Fortune" is voor de sleepboten „Atlantic" en „Atlas" van de Duitse Rederij Bugsier, en de „Oostzee" van L. Smit en Co. nog niet ten einde. Tijdens het transport van de baai van Corcubion waar de noodreparaties wer den verricht, naar Hamburg zijn er na melijk opnieuw moeilijkheden gekomen. Het weer was bijzonder slecht en boven dien begon de provisorisch gedichte scheur aan bakboord opnieuw te lekken. Het transport is daarom vannacht voor anker gegaan in de monding van de Theems. Daar zullen eventueel bij be ter weer opnieuw reparaties worden ver richt. Voor alle zekerheid is nu ook de „Gele Zee" van L. Smit en Co ter assi stentie uitgevaren. DEN HAAG, 22 maart. Aan de minister van Defensie ir. Visser is van morgen door de betrokken instanties mondeling rapport uitgebracht over de spionageaffaire bij de N.V. Hollandse Signaal Apparaten te Hengelo. Hij is daarbij tot de conclusie gekomen, dat het volstrekt uitgesloten moet worden geacht, dat Walter Krenz kennis heeft kunnen nemen van de essentiële ge gevens van de nieuwe radar-vuurlei ding. Als onderdeel van de voorgenomen plannen tot verbetering van het riole ringsstelsel is het noodzakelijk gebleken, dat de gemeentelijke riolering Prins Hen drikstraat-Vorstmanstraat, welke sedert enige jaren in een slechte staat verkeert, wordt vervangen door een nieuw trans portriool. Dit nieuwe riool zal niet alleen de afvoer van de Prins Hendrikstraat- Vorstmanstraat en omgeving en van het afval- en bedrijfswater van de N.V- Ko ninklijke Stearine Kaarsenfabriek „Gou- da-Apollo" moeten verwerken maar t.z.t. ook het rioolwater afkomstig van het Raamcomplex (binnenstad) en van het rioolgemaal aan de F. W. Reitzstraat (afvoergebicden „Kort Haarlem", „Ouwe Gouwe" en „Park' -kwartier). De totale kosten worden geraamd op 157.500.—. B. en W. stellen de raad voor tot het uitvoeren van vorenbedoelde voorzienin gen te besluiten en liet daarvoor beno digde krediet beschikbaar te stellen. DEN HAAG, 22 maart - Bij K.B. is met ingang van 1 april a.s. aan mr. L. Einthoven, hoofd van de binnen landse veiligheidsdienst, op diens ver. zoek eervol ontslag verleend uit 's lan.is dienst, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten als zodanig aan den lande bewezen. Hedenochtend heeft de minister van Binnenlandse Zaken in de Rolzaal van het Binnenhof aan talrijke civiele en militaire autoriteiten, alsmede aan ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven gelegenheid geboden om van de heer Einthoven afscheid te nemen. Tot opvolger van de heei Einthoven is met ingang van genoemde datum be. noemd mr. J. S. Sinninghe Danste. DORDRECHT, 23 mcart. De direc teur-generaal voor de volksontwikkeling mr. H. J Schölvinck, heeft vanmorgei het nieuwe opleidingsschip van het schipperskamp „Hollands Glorie" in Dor drecht, officieel in gebruik gesteld. Het schip is het voormalige marmevaai tuig „De Leeuw". dat het oude lichtschip „Haaks" zal gaan vervangen. Mr. Schöl vinck stond stil bij het feit, dat bet schipperskamp, dat sinds december 1941 bestaat, al veel vakbekwame varensge zellen heeft afgeleverd De opleiding duurt zes maanden en is behalve op de praktijk van het varen in de meeste rui me zin van het woord ook gericht op de algemene vorming van de jongelui. De directeur-generaal memoreerde voorts, dat het opleidingsinstituut aanvankelijk dienst deed voor de omscholing van 1 werkloze jongemannen. De bezetting van het Amerikaanse sta tion Br/rcl aan de Zuidpool treft naarstig voorbereidingen voor dc naderende pool. vacht. Op dr bovenste foto ziet men hoe de manschappen bezig zijn met met ma ken van een dak boven een enorme sneeuwtunnel bij dc basis. Op dr foto hiernaast meet ren der leden van het parachutisten-reddingsteam de dilete van dc muur van een gletsjerspleet. Dergelijke gletsjerspleten, die op dc meest onverwachte ogenblikken kunnen ontstaanzijn een. altijd aanwezig gevaar op de basis. De mannen zijn gespeciali seerd in een bepaalde meettechniek om dc nadering van een ijsverschuiving ie. kunnen vaststellen. Ilct parachutisten- reddingsteam heeft bovendien een aparte opleiding gehad om in geval van nood snel hulp ie kunnen bieden. Verscheidene piloten, die in het ijzige poolgebied ren noodlanding moesten mak<~n hebben aan hoi hun leven te danken. Voorzitter M.E.C. UTRECHT, 22 maart Tijdens een vergadering van de Nederlandse Export Combinatie in Oosterbeek heeft de voor zitter van de NEC, ir. G. Boschloo, ver klaard, dat de revaluatie van de gulden weliswaar voor veel exporterende fabri kanten een nadeel is, maar dat dit na deel, naar zijn oordeel, zal worden opge vangen door het nogmaals verhogen van de activiteit van het bedrijfsleven. Het Nederlands bedrijfsleven is spring levend en uitermate actief en ook deze keer zullen zowel de industrie als de ex porteurs van agrarische produkten tonen, dat zij niet van plan zijn iets van de ver worven postie op de exportmarkt prijs te geven, aldus ir. Boschloc, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 maart Een inter nationaal beruchte inbreker, tegen wie de procureur-generaal van het Haagse Gerechtshof twee weken geleden een gevangenisstraf van vier jaar met af trek eiste, is veroordeeld tot drie jaar met aftrek. De man, een 33-jarige bediende, heeft vorig jaar in Den Haag, Rotterdam en Amersfoort verschillende keren ingebro ken en voor enige tientallen duizenden guldens bij elkaar gestolen. De inbre ker, die beweerde in Helsinki geboren j te zijn, maar volgens Interpol uit Italië afkomstig is. heeft zowel voor de recht- bank als voor het Hof hardnekkig ont- kend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4