De brievenbus als slagveld in Belgische verkiezingscampagne aan Volksunie gaat zich te buiten verdachtmaking van tegenstanders E' Imitatie-aanslagbiljet stunt van socialisten D Promotie voor GROMYKO l INTERNATIONALISATIE VAN DE SAHARA? M D D Cs 1 Laos, een test Mboya houdt het op Kenyatta Algerijnse rebellen reageren nog niet bijster enthousiast Lentezon scheen al op Keukenhof Confectie-mannen Ridders in fabriek Toerisme naar Marokkc Verkeersspe! Miss Rund 1961 Kreymborg nu reeds specialist in het ■HEI 4D maatsysteem! Koesnetsov zou zijn opvolger worden Gesprek in Kenia vervliet Economische basis voor Maghreb-federatie VRIJDAG 24 MAART 1961 PAGINA BUITENLANDSE kroniek het kleine wonder! 25 zaken in Nederland BRUSSEL, donderdag. (Van onze speciale verslaggever) De nog steeds kalm en ordelijk verlopende reclame-campagne met betrekking tot de ver vroegde verkiezingen in België, is dezer dagen een nieuwe fase inge gaan. Na de grootscheepse affiche-plakke- rijen van de afgelopen weken, woedt thans een, wat wij zouden willen noemen, bijzonder heftige brieven busslag. De militanten van de verschillen de politieke partijen hebben de kalk- borsttls en de lijmpotten even in de steek gelaten en concentreren thans hun volle aandacht op de versprei ding van huis-aan-huis-folders. De brievenbussen bij onze zuiderburen puilen momenteel uit van de verkie zingsmanifesten, propagandacou- rantjos en zgn.. persoonlijke brieven van kandidaat-volksvertegenwoordi gers, senatoren en leden van de pro vinciale raden, die met parlemen taire en minder-parlementaire leu zen dingen naar de gunst van het kiezersvolk. Het grote publiek, dat tot nu toe opvallend weinig interesse voor de aanstaande verkiezingen aan de dag heeft gelegd, wordt op die manier tegen wil en dank met de partijpolitiek geconfronteerd. ,,De Rode Vaan", het partij-orgaan van de Belgische communisten geeft de kiezers het vlammend rode advies: ■Veegt de weg vrij voor de antikapi talistische hei-vormingen, die België nodig heeft!" De liberale partij doet in blauwe let ters vage beloften als „godsdienstvrij heid en taalvrijheid", terwijl de chris telijke volkspartij (C.V.P.), in het ka der van haar voetbalmotief van dit jaar, de kiezers oproept om de gele voetbal bij de besiissingsmatch op zon dag 26 maart keihard in het groene C.V.P.-doel te trappen. Van oudsher is rood de „beschermde" kleur van de communisten en de socialisten, blauw van de liberalen en geel-groen van de christeiijken. De overige partijen, de splintergroeperingen, eerbiedigen dit kleureneigendom van hun grote broers en nemen hun toevlucht tot de meer neutrale zwarte drukletter. Zwart op wit zetten zij hun mening over de gro te pkrtijen op papier. De leiders van de „Volksunie", ook wel de Vlaamse Nationale Partij ge- belastingen ontdekten, gericht aan de heer Honoré „Gepluimd" (voor Vla mingen synoniem met ons woord, „ge plukt"), wonende Zwarte Sneeuwstraat (bittere armoede-wijk) alhier. Het bil jet, was een verkiezingsstunt van de Belgische Socialistische Partij (BSP), die elke extra-aanslag vau 4000 francs had laten voorzien van het rode op schrift: „Deze aanslag, krachtens de Eenheidswet, kunt u ontlopen, door op partij te stemmen. de socialistische In de ogen van vele kiezers een origineel verkiezingsdrukwerk, temid den van de grote voorraad vrij tra ditioneel gehouden folders, die de ge zamenlijke brievenbussen van België thans te verzwelgen krijgen. Buiten Na cle Amerikaanse presidentsver- bezingen van november vorig jaar beeft Kbroesjtsjev Kennedy herhaal delijk de verzekering gegeven, dat Kusland nu een radicale verbetering Wenste van de betrekkingen lussen de V.S. en de Sovjet-Unie. Maar in tussen hebben de Russen juist de biatste maanden in een van de hui dige gevarenzones van de wereld de spanning bewust opgedreven. Kenne dy heeft er in zijn persconferentie van gisteravond op gewezen, dat Rus sische vliegtuigen sinds half decem ber meer dan duizend vluchten naar 1-aos hebben gemaakt om de pro- communistische opstandelingen in het noorden van dit land aan wapens te belpen. Hoe moet men Khroesjtsjevs Vriendelijke woorden tot de Ameri kaanse president opvatten, gezien de uitdagende politiek van Moskou in de kwestie Laos? Amerika kan, als machtigste lid van de Zuid-Oost Aziatische Verdrags- organisatie, niet tolereren dat Laos, 'net steun van Rusland, langzaam «laar zeker een communistisch land Wordt. De V.S. zijn verplicht te voor- *°men, dat Laos voor de vrije wereld verloren gaat, ook al omdat vanuit ^en communistisch Laos andere de- jen van Indo-China alsmede Thailand bedreigd zouden kunnen worden. Voor Kennedy is Laos nu een lest. Als Khroesjtsjev op dit terrein Van de internationale politiek blijft Volharden in zijn provocerende hou- 'ng. zal de Amerikaanse president uaaruit de consequentie moeten trek- en, dat de Russen geen dooi willen in de koude oorlog. Kennedy heeft de Russen laten pol sen over hun be doelingen met Laos. De Amerikaanse ambassadeur in I bskou heeft met Khroesjtsjev over onderwerp gesproken en de Ame- y Oanse minister van Buitenlandse a cn heelt de zaak behandeld met j'ln Russische collega, op grond van 'opporten van deze beide gesprek- ei' beeft Kennedy nu zijn politiek fjbgesteld. Het geduld van de Ameri- '1,lnse president loopt ten einde. Hij ^lsb dat de Russen hun luchtbrug l/'j1 aos opheffen. Liet is niet de j oclipg van de Amerikanen van öos een jancJ maken, dat nauw het westen is verbonden, zoals bijvoorbeeld het geval is met ïai) i v't' dat Laos een Sovjet-satelliet h-° i Het land moet geheel onaf- naamd, nemen daai'bij geen blad voor de mond. Hun verkiezingscourant staat van voor tot achter vol scherpe verwij ten en grove verdachtmakingen. Volgens „de Volksunie" deugt geen enkele andere partij, getuige deze krasse bewering': „Alle C.V.P.-ers zijn auditeurs, alle liberalen profiteurs en alle socialisten dynamiteurs," en het al even krasse advies „de grote par tijen stalen uw duiten! Laat ze nu naar uw stemmen fluiten!" Een advies, dat volgens de ver wachtingen van de grote partijen, slechts door een gering percentage van het kiezersvolk zal worden opge volgd, aangezien „de Volksunie" in het verleden met soortgelijke leuzen al evenmin veel kiezers heeft „be keerd". Haar stemmenaantal in 1958 was immers maar net voldoende voor één kamerzetel. Een aanhang, waaruit „de Volks unie" thans kennelijk zo weinig mili tanten heeft kunnen recruteren, dat zij zich bij het verzendklaarmaken van haar schimpcourantjes heeft moeten verzekeren van buitenlandse hulp. De personeelsleden van een Ne derlandse werkplaats voor invalide arbeiders hebben immers een groot gedeelte van dit werk uiteraard tegen betaling voor „de Volks unie" uitgevoerd. De politieke tegenstanders van de Vlaamse nationale partij zijn hier van vast niet op de hoogte, anders zouden zij dit bij hun tegenreclame stellig in grote opmaak hebben ont huld, vooral het socialistische dag blad „Le Peuple" zou hiervan een dankbaar gebruik hebben gemaakt. Dit blad is bijzonder tuk op onthul lingen. De stakingsfoto, waarvan de li berale partij bij haar reclamecampag ne royaal gebruik maakt, onderwierp „le Peuple" aan een grondig onder zoek en kwam daarbij tot de verras sende ontdekking, dat de hoofdfiguur op deze foto (een man, die een grote spiegelruit aan diggelen gooit) geen socialistisch georganiseerd, maar een liberaal vakbondslid is. Een onthulling, die menig kiezer heeft doen glimla chen. bus uizenden Belgen verging het een dezer dagen evenzo, toen z\j des morgens in de met verkiezings materiaal volgepropte brieven- een imitatie-aanslagbiljet van de .''ailcuicl, dat lid is van de Z.O.A. De Amerikanen willen alleen gelijk en neutraal zijn. De wester- .mogendheden zijn bereid weer een tP crilal'°nale conferentie over Laos q °r8aniseren, zoals dat in 1934 in Lfn'1^Ve is gebeurd. De Russen lieb- °P een dergelijke conferentie aan- 'ongen. Maar dan moet Moskou meewerken aan een wapenstil- 56ind. Jz ennedy beeft nu te verstaan ge- tiy| Amerika zo nodig dras- hie 6 ni'Daire maatregelen zal ne- 11 nU de Russen de spanning k-öo T 06 Kussen de spanning in tin S Üven opdrijven. De vergade- *l<w -Van Z-O.A.V.O., die maan- Rangkok begint, en die onder 'loor Dean Rusk wordt bijge- \Vord k*® buitengewoon belangrijk MOSKOU, 24 maart (ÜPI) In di plomatieke kringen in Moskou wordt vernomen dat de Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gro- myko, voorgedragen is voor de funktic van direkteur voor buitenlandse zaken van het Centraal Comité van de com munistische partij. Gromyko zou, om deze promotie te kunnen aanvaarden, zijn funktie aan het Russische ministerie van buiten landse zaken moeten opgeven. Gromy ko is reeds lid van het Centraal Comi té van de communistische partij en lid van de Opperste Sovjet. Het Centraal Comité van de commu nistische partij van de Sovjet-Unie zo luidt de officiële benaming for muleert de grondslagen van de Rus sische binnen- en buitenlandse politiek. Als waarschijnlijke opvolger van Gro myko wordt Vasily Koeznetsov ge noemd, die thans eerste vice-minister van buitenlandse zaken is. NAIROBI, 34 maart (UPI) Gister avond zijn elf Afrikaanse leiders van de voornaamste politieke partijen van Kenia in Nairobi teruggekeerd van een ontmoeting met de in ballingschap le vende Jomo Kenyatta. Deze ex-leider van de Mau-Mau leeft in Lodwar in liet noordelijke woestijngebied van Kenia. „Wij zijn niet naar Lodwar geweest om de formatie van een regering te bespreken", zei Tom Mboya van" de Afrikaanse Nationale Unie van Kenia. „Ons standpunt blijft: Geen samenwer king met de regering voordat Kenyat ta wordt vrijgelaten." Mboya zei ook, dat hij diep onder de indruk is van Kenyatta's kennis en diens kijk op de huidige toestand. „Er is geen sprake van dat de voormalige Mau-Mau-leider te oud L of een slecn- te gezondheid heeft", aldus Mboya. „Ik stem volkomen met-hem in als leider van het land." de verkiezingscourantjes bestaan de ze drukwerken immers uit z.g. per soonlijke brieven van de kandida ten, uit fotokaarten van de lijsttrek kers en uit namaak-stembiljetten. Dit laatste drukwerk kan moeilijk anders dan streng traditioneel zijn, om dat het minder bedoeld is ais propa ganda, maar meer als voorlichting aan het grote publiek ten aanzien van de ingewikkelde stemtechniek. Op 26 maart ontvangen de Belgische kiezers namelijk niet één, maar drie stembil jetten. Een groen biljet met de kandi daten voor de provinciale raden; een wit exemplaar met de kandidaten voor de kamer van volksvertegenwoordigers en een rose biljet met de kandidaat senatoren. Op elk van deze biljetten mogen de kiezers drie „bolletjes" zwart makenéén bolletje voor de parten, één voor hun voorkeurkandidaat en één voor diens plaatsvervanger. Een systeem, waarbij vergissingen niet kunnen uitblijven. Het grote aantal on geldige stemmen (6 a 8 pet.) wijst hier op. Ter bestrijding van het euvel van de vele ongeldige stemmen raden de partijen de kiezers aan om slechts één „bolleke" zwart te maken: dat van de partij. ven beproefd als de brievenbus drukwerken, is het propaganda middel in de vorm van meetings. In elke plaats van enige beteke nis vinden thans avond-aan-avond par tijmeetings plaats, waarop de lijsttrek kers van de arrondissementen niet mo gen ontbreken. Vooraanstaande politi ci in het Brusselse arrondissement vooral, waar de eerste drie plaatsen op de C.V.P.-lijst door ministers van de huidige regering worden bezet, de liberale partij eveneens een minister als lijsttrekker heeft en de B.S.P. oud premier Spaak bovenaan op de lijst heeft geplaatst worden hierdoor ge dwongen om van de ene naar de an dere plaats te racen. Vijf spreekbeur ten op één avond zijn biiv. voor de Brusselse C.V.P.-minister Pot van den Boeynants dan ook geen zeldzaamheid. De bezoekers van deze meetings wor den royaal bedacht met presentjes voor hun kinderen: plastic voetballen; ballonnetjes, ballpennen en niet te ver geten plakzegels, „want kinderen plak ken zo graag, ook op plaatsen, waar dit strikt genomen niet mag!", aldus een C.V.P.-propagandist. Van alle propaganda-media, waartoe ook de meer Amerikaanse methode behoort om duizenden kiezers telefo nisch op te roepen om op een bepaal de kandidaat te stemmen, is volgens de mening van alle organisatoren van de verkiezingscampagne, de reclame via de televisie, veruit het beste re clame-middel. Lijsttrekkers laten voor één t.v.-uitzending graag enkele mee tings schieten. Opvallend is, dat geen van de par tijen aan dagbladreclame door mid del van advertenties doet. „Onno dig", zeggen de verschillende partij leiders, aangezien de. meeste partijen bij bepaalde bladen zoveel invloed hebben, dat deze genegen zijn om in de redactionele kolommen gratis re clame voor dé partij te maken." Van al deze propagandamiddelen wordt tot op de laatste dag voor de verkiezingen een druk gebruik ge maakt, van één zelfs tot vlak voor liet tijdstip, waarop de stembureaus zon dagmorgen hun deuren openen. Dit ene middel is: een grootscheepse plakac- tie, geconcentreerd rond elk stembu reau. Voor deze allerlaatste oproep tot de stemgerechtigde burgerij hebben duizenden partijmilitanten graag een slapeloze nacht over. Advertentie si ëSi horend Een volkomen nieuw boortoestel van ADITONE, dat geheel on zichtbaar achter het oor gedragen kan worden, is zojuist op de markt gekomen. Vraagt een brochure van deze nieuwe ADITONE type 615 Gratis twee weken op proefl Ook de oorhangers van Audium, Linke, Philips, Siemens, en Willco voorradig. De grootste keuze en de beste service vindt U bij KEIZERSGRACHT 411, TEL. 37723 JAW€VERTSENSTRAAT 38 TEL. 186587 AMSTERDAM WliUaf DÉN HAAG HAARLEM UTRECHT PARIJS, 24 maart (UPI) Frankrijk is bereid de Sahara te internationali seren, als er een „bevredigende" oplos sing kan worden gevonden voor de toe komst van Algerije, zo is gisteren in Parijs door goed ingelichte kringen ge zegd. De Fransen hebben aan de Al gerijnen laten weten, dat zij bereid zijn tegemoet te komen aan de Algerijnse eis inzake de souvereiniteit over de Sa hara, ais de Algerijnen ermee akkoord gaan, dat eerst kwesties worden be sproken en geregeld, die aan kant moe ten zijn voordat er nieuwe verkiezingen worden gehouden. Als deze kwesties geregeld zijn, wil Frankrijk over de Sahara praten en onderhandelen over de vorming van een internationale groep, die de exploi tatie van de olie- en aardgas-voorra den ter hand zal nemen ten bate van Algerije, Frankrijk en de omringende landen, Tunesië en Marokko. Op deze wijze zou er een economi sche basis gelegd zpn voor de vorming van een „oude droom", de Maghreb-fe- deratie (van de drie Noordafrikaanse sta ten). De Fransen zouden zelfs willen, dat i ook Spanje in de besprekingen betrok ken wordt, zodat er een mogelijkheid ontstaat een oplossing te vinden voor het geschil tussen Marokko en Spanje over de Spaanse Sahara. In Parijs is echter ook opgemerkt, dat de eerste uit latingen van de Algerijnse rebellen re gering „zeer negatief" waren. inister Klompé had de Lente zon meegebracht gistermid dag, toen zy in gezelschap van haar moeder naar Lis- se was gekomen om de nationale bloemententoonstelling ..Keuken hof" officieel te open.n. „Wie heeft er ooit bloemen aan Marga ge bracht?" zong Wim Kan in een van zpn beroemde oudejaarsconférences met gepaste vrömoedigheid. Het Keukenhofbestuur kan deze vraag nu met een volmondig „wij" beantwoor den. „Heel de Keukenhof leggen wij aan uw voeten", zei mr. Th. M. J. de Graaf, voorzitter van Keukenhof en burgemeester van Lisse in zyn welkomst-toespraak. En als symbool van dit geschenk overhandigde hy minister Klompé een prachtige boeket witte en gele narcissen. De openingsplechtigheid verrichtte de minister door een touwtje door te knippen als gevolg waarvan een decor-met-winterlandschap naar be neden viel en een schilderij vol kleurige, levende lentebloemen zicht baar werd. Dat gebeurde in het nieuwe theepaviljoen, dat tegeiyker- tijd in gebruik werd genomen. Mevrouw Klompé had een citatenrijk openingswoordje gesproken, waarin het meest een deel uit Gorters „Mei" opviel. Overigens had men in Keukenhof gistermiddag aan woorden nauweiyks behoefte. De zon noodde tot een wandeling door het nu al kleurige park. Gisteren al reden de eerste extra bussen van de NZH en ook hoorde men reeds aller heren talen spreken in het bloemenpark. De eerste dag is in zekere zin gereserveerd voor de publiciteitsmedia. Op verschillende plaatsen waren cameralieden van film- en televisiejournaal druk doen de opnamen te maken. En bepaald niet alleen Nederlanders. Achter een der Duitse beeldhouwwerken zat een radiojournalist uit Frankrijk opna men te maken van het gekwetter der vroege vogels. Zijn assistente rende bedryvig heen en weer om nieuws gierige bezoekers tot stilte te manen. En overal liepen al nijvere terrein knechts de paden te verzorgen, alsof de Keukenhof sinds verleden jaar nooit gesloten was geweest. Arm in arm met zijn echtgenote wandelde daar ook de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. J. Kor- tenhorst, die de openingsplechtigheid had bygewoond. Het was al druk, deze eerste dag. Honderden, die op een of andere manier aan Keukenhof gelieerd zijn, maakten van de ge legenheid gebruik om „hun" tuin eens te gaan bekijken. Nog een paar dagen, dan stromen de parkeerter reinen weer vol auto's en bussen uit binnen en buitenland. Het Keuken- hofpersoneel is gereed. Aan de poor ten staan weer de edelvrouwen van Jacoba van Beieren in hun felkleuri- ge kostuums om landgenoot en vreemdeling welkom te heten. e Nederlandse confectie-indus- trie heeft een systeem ontwik keld, waardoor het aantal mannen dat in geen enkel confectiepak past is teruggedrongen van vüfentwintig tot tien procent. Alleen de tonronde, broodmagere, piepkleine of boomlange Nederlander zal in zijn kledingbehoeften in de confectie geen soelaas kunnen vinden. Advertentie llinillllllllllHIHIIIMIllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Elk ander, ook de lange-magere, dikke-lange of kleine-dikke, zal zpn keus kunnen maken in de 34 uitvoe ringen van pasklare kostuums dank zij het 4D-maatsysteem, dat na acht jaar voorbereiding volgende week ge ïntroduceerd zal worden. De moei lijkheden waarvoor men te staan is gekomen voor het zover was, kunnen moeilijk overschat worden. Voor de onderzoekingen moesten worden in geschakeld: anthropologen, adviseurs voor toegepaste statistiek en beslis kunde, een commercieei-economisch adviesbureau, een adviesbureau voor public relations, vooraanstaande modelleurs vanzelfsprekend en vele anderen. Van 1953 tot 1957 werden in totaal 4000 mannen gemeten om te ontdekken welk verband er bestaat tussen twee of meer afmetingen. Tevens werd by het onderzoek be trokken de invloed van leeftijd, beroep en streek van herkomst op de lichaamsafmetingen. Ingewikkel de formules en grafieken waren nodig om de gegevens te verwerken. Na deze jarenlange studies werd een systeem opgesteld, volgens welke confectiekostuums werden gemaakt waardoor vrywel geheel Nederland pasklaar „gekostumeerd" kan wor den, waarbij er bovendien na het passen belangrijk minder door de coupeur gecorrigeerd, of, zoals hij het zelf noemt, „gepompt" behoeft te worden. Om te controleren of de pakken behalve passend ook nog ..mooi" zaten paradeerden 600 schijn- klanten langs jury's van vakmensen en huisvrouwen beurtelings in kos tuums gemaakt volgens hét oude en het nieuwe systeem. De kostuums ge maakt naar 4D bleken, aldus de stichting 4D voor de normalisatie van kledingmaten, zoals zij voluit heet, het best te voldoen. Nadat ook de gehouden verkoopproeven gunstig uitvielen, is nu besloten het systeem namens de Nederlandse confeetie- industrie officieel naar buiten te brengen. Nadat jarenlang grote ge heimzinnigheid werd betracht-, zal nu dan de aap uit de precies passende mouw komen. De fresco's met voorstellingen van ridders, die eind vorig jaar tijdens een verbouwing van een oud pand in de oude Gravenstad Zutfen werden ontdekt, blijken voor ons land uniek te zijn. Want wandschilderingen, die betrek king hebben op het ridderleven waren tot nu toe geheel onbekend in ons land. Het oude huis aan de Ooude Wand, waarin thans een banketfabriek is gevestigd, heeft in de loop der eeuwen reeds talrijke veranderingen onder gaan. Ook al uit dit oogpunt bezien mag het een wonder heten, dat van de oude schildering nog. zoveel be waard is gebleven. Er is van de oud ste indeling van het pand niet veel meer over dan de rest van een onge veer 45 cm dikke binnenmuur, welke liet huis in twee ongeveer gelijke helften verdeelde. De fresco's bevinden zich in het ach tergedeelte van het pand en wei bo ven in de linkerzijwand. Blijkens het nieuwsbulletin van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkun dige Bond valt uit de lengte van de wand, waarop de schildering is aan getroffen, op te maken dat de vijf levensgrote figuren (waarvan jan: mer genoeg het benedengedeelte veil dwenen is) oorspronkelijk behoorj kunnen hebben tot een reeks van ach Hun kleding en de stijl van schilderé- wijzen op een ontstaan rond het jaa 1300. Deze datering komt overeen m« de tijd, waarin het huis in zijn n nog slechts moeilijk te traceren oei vorm, gebouwd werd. Muurschilderingen, die betrekkin, hebben op het ridderleven, zijn te dusverre nog niet in ons land aange troffen. Wel, zij het op andere wijze' in Keulen, waar in het zogenaamd. Overstolzenhaus in de Rheingasse la dertiende eeuwse toernooiscènes gi vonden zijn. De rijksdienst voor Mei numentenzorg onderzoekt thans o; welke manier de schildering behouj den kan worden. Voor de allereerste maal wordt ei thans rechtstreeks in Nederland zeil propaganda gemaakt voor het toeriv me naarMarokko, waartoe in „Kras- napolsky" te Amsterdam een bijeen: komst was belegd, die echter danij- leed onder een andere international!. gebeurtenis: Holland-België op dt t.v., zodat een der sprekers gewaagdti van de kwaliteit der bezoekers, die dt kwantiteit overtrof. Daar Marok-j kaans voor Nederlandse oren onver-, staanbaar is, werd Marokko gepre-! senteerd in afwisselend drie talen;! Engels, Frans en Nederlands, dil laatste dan onder te verdelen ir „echt", dus Bovenmoerdijks Neder lands en Vlaams, want de propagan da in de Beneluxlanden wordt vanuil Brussel gevoerd. Films toonden de fantastische schoonheid van Marokko, maar tege lijk ook de soms nog veelvuldig voor komende haveloosheid der primitieve behuizingen. Het is daar ai net wat bij ons dikwijls als het meest „schilderachtige" deel van de stad wordt beschouwd: de krotten, hier samengeperst in een Kasbah. De vreemdeling wachten echter ook uit gestrekte stranden, weidse boule vards cn talrijke historische gebou wen, zodat men er niet gauw uit gekeken raakt. Dat te tonen was de bedoeling van films en sprekers, dip soms merkwaardige staaltjes van de onverdroten gastvrijheid der Marok kanen vertelden. e Missie Verkeersmidielenactie (M.I.V.A.) heeft spellievend Ne derland 'n verrassing bereid door een nieuw vermaak te lanceren, dat enigszins geiykt op het bekende mo nopolie. Het is een wereldverkeers- spel, dat na enige maanden experi menteren thans rijp Is om de gemoe deren aangenaam bezig te houden, speciaal die van de jeugd. Men kan dit spel bovendien gratis krijgen, dat wil zeggen, wanneer men zich bij de M.I. V.A.-ccntraTe, Herengracht 215 in Amsterdam, opgeeft als donateur tegen een bedrag van ten minste f 2.50 per jaar. En voor wie zou dat een bezwaar zijn? Zie dit prachtexemplaar aan en ge zult begrijpen, dat het met recht i de lauwerkrans is omgehangen, al schijnt het dier deze onderschei ding al evenzeer terecht, maar matig te appreciëren. Intussen bezit ons land in deze koe de nieuwe Miss Rund 1961, want zelfs dieren ontkomen niet aan de miss-mode van deze dagen. De uitver kiezing geschiedde gisteren op de jaar- iijkse naas veetentoonstelling in Amster dam. Het gelauwerde koebeest, dat het meest volkomen beantwoordt aan de eis: weinig vet en veel vlees, is eigendom van de gebroeders A. en M. Lint uit Zevenbergen. C.t". lastige maat" corpu'rent, extra Stelt uw pasvorm eigen eisen? Heeft u een lang? Kreymborg was een van de eerste, die de vele mogelijkheden van het 4D maatsysteem volledig hebben ingezien. In enkele filialen werd er reeds geruime tijd mee gewerkt. Kreymborg heeft niet alleen de grootste sortering maar tevens de meeste ervaring. In de nieuwe Waarborg-kollektie vindt u tal van kostuums, gemaakt volgens dit nieuwe systeem. Een openbaring! Het kostuum van uw maat precies naér uw maat. Veranderingen praktisch overbodig! Mm Nu slaagt u nog beter bij Kreymborg - uw Waarborg voor perfekte kleding.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 7