VERF GEEFT FLEUR VERF GEEFT FLEUR SNELLE nederlaag van TAL Krachtsexplosie van uitdager Botwinnik c J Hielp Romeins geestelijke E1CHMANN vluchten? Rector Duits priestercollege kende Jodenvervolger niet ROEIPLOEGEN OXFORD-CAMBRIDGE Soevanna Phoema voldaan over ZOAVO-akkoord Onenigheid hij de Zuid-Oost Aziatische verdragspartners epeda slapen Filmscène werd echte bankroof PRINSES ALEXANDRA Acht van Nereus in grote vorm Toto-zwendelaar moet boeten Hockeyploeg met Fiolet in aanval Pleidooi voor vermindering van de landbouwsubsidies in West-Europa Zweedse leiding bij Nederland-Mexico Drie landen moeten verstek laten gaan in jeugdtoernooi Dieperink (16e) de beste Nederlander Nederlandse zege op Duitsland Nencini's toestand vrij ernstig KWART EEUW TERUG IN CHICAGO IJDELE DIRECTEUR IN DE KLUIZEN GELOKT 90 jonge boeren en tuinders naar Canada Anderhalve ton voor slagersvakonderwijs Economische commissie van de V.N. DONDERDAG 30 MAART 1961 Duitse rechtbank legt fikse straf op Cfoor J. H. DONNER De Lanoy Meyer maakt debuut tegen Belgen Ronde van Tunesië Eur. basketball dames CRICKET COMPETITIE LAAT OP GANG Ben Verhagen vijfde bij F.D.'s in San Remo ROME, 30 maart (K.N.P.) In een onderhoud met het te Rome verschijnende tijdschrift „Vita" heeft de oud-rector van de Anima, het Duitse priester college in Rome, Mgr. Hudal, ge antwoord op de beschuldigingen, dat hij Eichmann zou hebben ge holpen, om naar Argentinië te ontsnappen. Mgr. Hudal heeft daarbij vooropgesteld, dat hij geen politieman of gendarme is, maar priester. En in die kwali- Jan Jansen maakt furore in Belgische ronde COURSES HILVERSUM Eervolle nederlaag voor MarisVan Eysden teit was het zijn plicht mense in nood te helpen. Dat heeft h dan ook gedaan. Hij heeft vel vluchtelingen, die oorlogsslachl offers waren, bijstand verleent FINEST SCOTCH Advertentie) De indruk die men uit de eerste zes partijen van de tweekamp TalBotwin nik kreeg. n.I. dat Tal voorlopig duide lijk in de minderheid is, werd in de 7e partij volkomen bevestigd. Een magis traal spelende Botwinnik veegde de jonge wereldkampioen met eniee kracht- zetten van het bord. De tijdscontrole werd niet eens ge haald. ïn 33 zetten was het pleit be slecht. Eén van de vreselijkste neder lagen, die Tal ooit te incasseren kreeg. Het was weer een Nimzo-Indische ope ning. De Samisch variant ditmaal. Zoals Tal deze variant behandelde, zal hij het wel nooit meer doen. Hij raakte al snel in een clinch, waaruit hij niet meer los kwam. Omstreeks de 25e zet was er van strijd geen sprake meer en had Tal be ter op kunnen geven. Hij rekte het ge vecht nog 8 zetten en legde toen de ko ning om. Botwinnik staat nu 2 punten voor. De stand is 4 ijvoor de uitdager. LONDEN, 29 maart De acht van de Amsterdamse studentenroeivereni ging Nereus heeft in een magnifieke raee een mooie overwinning behaald in de strjjd met de universiteitsploegen van Londen en 1'arijs om de Brussels Treaty rowing cup. De Amsterdammers wonnen de wedstrjjd, die werd gehou den op de Theems over een afstand van ongeveer 1600 m, in een tjid van 4 min. 27 sec. met een voorsprong van driekwart bootlengte op de Engelsen. De Fransen hadden een slechte start en ofschoon zij zich hiervan wel enigs zins herstelden, kwamen zij zoveel aan klasse tekort, dat zij kansloos waren en met een achterstand van vier leng ten finishten. De Londenaren gingen het snelste weg in een tempo van 38 slagen per minuut tegen Amsterdam -10 en namen een voorsprong van een kwart lengte. Toen onze landgenoten echter hun tempo op voerden en tot 36 slagen per minuut kwamen, was de achterstand spoedig ingelopen. Er ontspon zich een uiterst spannend duel, waarin beide ploegen el kaar geen duimbreed toegaven. De slag van Nereus, K. L. van Dijkum, besliste tenslotte de strijd ten voordele van zqn ploeg met een indrukwekkende eind spurt, waarop de Engelsen geen ant woord meer hadden. Het roeien van onze landgenoten maakte op de Engel sen grote indruk. In deze race beves tigden zjj hun goede vorm, die zü in de zaterdag gehouden Head of the river reeds aan de dag hadden gelegd. FRANKENBERG, 30 maart Een rechtbank in Frankenberg heeft een 52-jarige Westduitse houthandelaar, Herbert Toqpei, tot 10.000 mark boete fruim 9.000 gulden) veroordeeld we gens poging tot omkoping van voetbal lers en trainers. Toepel, die met tus senpersonen werkte, probeerde door omkoping de uitslagen van eerste klas se wedstrijden in overeenstemming te brengen met zijn totovoorspellingen. Wel gaf Toepel toe dat hij bedragen van duizenden marken aan spelers had oetaald, doch hü ontkende dat er spra ke was geweest van omkoping. „Ik öeed het alleen maar om die spelers belonen voor hun voortreffelijk Spel.,.", was het commentaar van de filantroop". DEN HAAG, 30 maart Een Zweed se scheidsrechter, geassisteerd door twee Zweedse grensrechters, za 1 de ontmoeting Nederland-Mexico leiden, Jtie woensdagavond 19 april in het y'ympisch Stadion te Amsterdam t^ordt gespeeld. De KNVB en de Me xicaanse voetbalbond hebben hierover overeenstemming bereikt. De Mexica nen 7,ullen de drie Zweden aanwijzen. Voor de wedstrijd Nederland-Honga- H)e, de eerste wedstrijd van het oran je-team voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap ■t'62, die zondag 30 april in Rotterdam gespeeld, zullen drie arbiters uit Trales worden uitgenodigd. De voetbal bond van Wales za' dit drietal zelf aanwijze*i. Denen zullen de tweede ontmoeting van Nederland voor de voorronden van aet wereldkampioenschap 1962 arbitre- rjn. De Deense voetbalbond zal uit maken welke scheidsrechters deze wed- ryijd tegen Oost Duitsland (zondag 14 ^fii in Leipzig) zullen leiden. h'HSSABüN30 maart Hongarije eeft zjch ujt jlet jeugdtoernooi voet- teruggetrokken in verband met vi- rr"m°eilijkheden. De inreis-visa wa- g Pas zaterdag J.l. door de Portu- fiet .autor'teiten verleend, en toen was de ni-et meer mogelijk de overige voor reis nodige visa op tijd te krijgen. baJ^President van de Hongaarse voet- £>o bond, zei het te betreuren dat de van §ese autoriteiten de deelneming hada Hongaarse ploeg onmogelijk t0 an £emaakt. Hij voegde hieraan zich Joegoslavië en Oost-duitsland de„ wegens dezelfde visa-moeilijkhe- t'u u','net toernooi hadden moeten te- brmu n. De Hongaarse voetbal oi„.r zal aan de FIFA voorstellen de en sa,le van internationale toernooi- di(. |"w'taan slechts Ine te wijzen aan Plot.J" f''c "in vlotte toelating van boijr'ei'11 uil a'^e 'anc'en bunnen waar- Zelfs zijn meest verfente aanhangers hadden hier voor de match niet van durven dromen. Botwinnik 1) c2-c4 2) Pbl-c3 3) d2-d4 4) a-2-a3 5) b2xc3 Tal Pg8-f6 e7-e6 Lf8-b4 Lb4xc3f b7-b6 In de match van 1960 speelde Tal bij herhaling 5) Pe4 en kreeg meestal vrij makkelijk gelijk spel. Botwinnik heeft er misschien intussen iets op ge vonden- 6) f2-f3 Lc8-a6 7)~e2-e4 d7-d5 8) c4xd5 La6xfl 9) Kelxfl e6xd5 10) Lcl-g5! In combinatie met de volgende zet een briljant idee^ en beslist beter dan de hand liggende opstoot 10) e5. h7-h6 c7-c6 Waarschijnlijk moest zwart de dames ruilen met 11)... Dd7 maar ook in het eindspel staat wit beter en Tal speelt het euidspel niet graag. 12) Lg5-h4! d5xe4 13) Tal-el Dit is de pointe van de witte opzet. 14) Lh4-f2 DdS-ll mer voor de 10) 11) Ddl-a4f! g5xh4 Pb8-d7 0-0-0 Th8-e8 Te8xe4 Pd7-b8 Kc8-b7 Td3-c8 Kb7-b6 b5-b4 Een heel vreemde zet, maar zwart ver keert reeds in de grootste moeilijkheden, la) Pgl-e2 b6-b5 16) Da4-c2 De7xa3? Dat gaat te ver. Het lijkt mij dat zwart van nu af verloren is. 17) h2-h4! 18) Lf2xh4 19) Pe2-g3 20) Pg3xe4 Hoe sleclit, hij ook slaat, Tal weet al tijd nog wel wat te vinden. Wanneer nu 21) Pf6: Tel.-t 22) Kei: Dalt 23) Ddl Dc3:t 24) Kf2 Pe5 dan kan zwart nog vechten. Maar Botwinnik gaat er na tuurlijk niet op in. 21)Kfl-f2! Pf6xe41' 22) f3xe4 f7-f6 23) Tel-at Da3-e7 24) Talxa7 De7xe4 plaats van opgeven. Dat wit na de tekstzet geforceerd wint zal Tal ook wel gezien hebben. 25) Dc2xe4 26) Ta7-a8 27) Lh4-g3 23) Tbl-al Dreigt mat in 2 zetten. 28) 29) Ta8-a7 30) Lg3xb8 Tal weigert op te geven- Hij moet mat gezet worden. 31) Lb8-d6 b4xc3 32) Ld6-c5f Kb6-b5 33) Tal-a4 Zwart geeft op. DEN HAAG, 30 maart Het Neder lands hockey-elftal, dat zondag 9 april in het Wagener-stadion te Amstelveen tegen België speelt, is alc volgt samen gesteld: doel: De Graeff (Togo), ach ter: Th. Terlingen (Be Fair) en Leem huis (SCHC), midden: Overdijkink (Delftse Stud.). Van Gooswilligen (SCHC) en Van Dqck (Kampong), vóór: Hooghiemstra (SCHC). Van Erven Do rens (Laren), Fiolet (HDM), De Lanoy Meyer (Laren) en Van Vroonhoven (Tilburg). Reserves: Veentjer (HDM), K. Mar- res (Laren), Ch. Marres (Laren) en Cos- ter van Voorhout (Amsterdam). De Lanoy Meyer debuteert en Fiolet tot nu toe spil is voor het eerst als voorhoedespeler opgesteld. Op maandag 2 april wordt tijdens het internationale paastoernooi op Klein Zwitserland in Den Haag een hockey wedstrijd gespeeld tussen een bondself- tai en het Nederlandse c-elftal. De op stellingen van de teams zijn als volgt: bondselftal doel: J. Veentjer (HDM), achter: Th. Ykema (DSHC) en C. Ra- husen (BMHC), midden: J. M. de Muinck Keizer (SCHC)Chr. Mijnarends 'Amsterdam) en P. Buteux van der Kamp (Togo), vóór: P.v.d. Rovaart (HDM), Fr. van 't Hooft (Hilversum), F. Fiolet (HDM). J. Taminiau (Til burg) en Ch. Coster van Voorhout (Am sterdam). C-elftal: doel: J. Boks (Amsterdam), achter: K. Corporaal (Togo) en Han Klarenbeek (Union), midden: A. Brou wer Cs Hertogenbosch), Th. Ouwerkerk (HHIJC), en E. van Rossum (HHIJC), vóór: E. Dekker (Togo), L. Scheepstra (MOP), N. Spits (Amsterdam), J. Voigt 'Hurley) en L. Krol (Leiden). GABES, 29 maart De Tsjech Fa- gala heeft de zesde etappe van de Ron de van Tunesië voor amateurs gewon nen. Hü legde de 150 kilometer van Gafsa naar Gabes af in 3 uur 37 min. 13 sec. (met bonificatie 3.36.13). De tweede plaats was voor Hiller (Zweden) in dezelfde tijd als de winnaar (met bonificatie 3.36.43). De uitslag was ver der: 16. Dieperink 3.40.00, 17. Hoekstra z.t.18. Knoops z.t., 19. Verstraete z.t. Het algemeen klassement luidt na de zesde etappe als volgt: 1. Scheibner (Oost-Duitsland) 23.25.50, 2. Adamsson 'Zweden) 23.26.03, 3. Le Baube (Frank rijk) 23.28.20, 4. Knoops (Ned.) 23.29.19, 7. Rol (Ned.) 23.35.14, tl. Dieperink (Ned.) 23.36.34, 17. Hoekstra (Nod. 23.54.55, 22, Verstraete (Ned.) 24.08.49, 34. Wesseling (Ned.) 24.36.40. Prinses Alexandra van Kent, in een voorjaarsensemble, tijdens een bezoek aan het Victoria and Albert Museum in Londen. MULHOUSE, 29 maart De Neder landse damespioeg heeft in het kwalifi catietoernooi voor het Europese basket ball kampioenschap, met 56-14 gewon nen van Duitsland. Ofschoon de Duitse meisjes goed begonnen en tot de 14e minuut zelfs leidden, maakten zü daar na in de verdediging zoveel fouten, dat onze landgenoten gemakkelijk hun ach terstand konden wegwerken. By de rust reeds leidden zü met 33-23 om daarna zelfs uit telopen tot 45-25. De Nederland se meisjes vingen het Duitse slotoffen- sief goed op en kwamen met een ruime voorsprong uit de strüd. Voor deze pou le werd eveneens gespeeld Hongarüe- Zweden, welke wedstrijd met 80-28 door Hongarije werd gewonnen. FLORENCE, 30 maart De gevol gen van de val, die Gastone Nencini tüdens de etappe-wedstrüd Menton-Ro me maakte, blüken ernstiger te zijn dan men aanvankelijk had gedacht. Foto's hebben uitgewezen, dat de Italiaan een breuk in de zevende hals wervel heeft opgelopen. Nencini zal tenminste twee maanden absolute rust moeten houden. DEN HAAG, 30 maart Niet alleen de wintersporten zijn in moeilijkheden gekomen door de bijzonder natte na jaarsmaanden van 1960, ook de com petitie-leiders van zomersporten mer ken er duidelijk de onprettige gevolgen Zo ziet het er naar uit dat de com petitie voor zover het de hogere klassen van de Koninklijke Nederlandse Cric ket Bond betreft niet zoals gebruike lijk begin mei zal beginnen, doch dat het eerste volledige programma pas met Pinksteren (21 en 22 mei) kan worden verwerkt. Wel ligt het in de be doeling van de competitie-leider voor zondag 7 mei al voor een enkele lagere klasse een wedstrijd vast te stellen. Aangenomen moet worden dat ook don derdag 11 mei (hemelvaartsdag) slechts een enkele wedstrijd kan wor den gespeeld. Men hoopt voor zondag 14 mei een iets uitgebreider program ma te kunnen vaststellen. (Advertentie) PERUTZ-COLOR films Kleuren-fleur SAN REMO, 30 maart Op de der de en tevens laatste dag van de inter nationale zeilwedstrijden alhier bezette de Rotterdammer Ben Verhagen de vüfde plaats in de Flying Dutchman- klasse. De race werd gewonnen door de Italiaan Capio in 2 uur 36 min. 35 sec. vóór de Deen Fogh (2.37.45) en zün landgenoot Massone (2.40.48). Voor Verhagen werd een tüd genoteerd van 2.44.50. Advertentie) PERUTZ-COLOR-film 36 prachtige kleuren-dia's. (Advertentie) PERUTZ-COLOR-film Binnen 36 werk-uren weer ontwikkeld aan u retour I VERLAINE-SUR-SAMBRE, 29 maart Ook in de tweede etappe van de ron de van de negen provinciën voor ama teurs heeft onze landgenoot Jan Jansen sterk gereden. Hü finishte als vierde met een achterstand van 47 seconden op de winnaar, de Belg Van Schil, die de 153 km van Verlaine naar Verlaine- sur-Sambre aflegde in 4 uur 24 min. 04 sec. Van de overige Nederlanders werd Mertens 25e met een tüd van 4 uur 26 min. 36 sec. en Van de Klooster 32e in 4.30.20. VanGeel werd wegens „staye- ren" uit de strüd genomen. In het alge meen klassement is Jansen tweede, Verwey 29e, Van de Klooster 30e en Mertens 34e. HILVERSUM, 29 maart De uitsla gen van de vanavond alhier gehouden draverijen luiden: Athos the Saintprijs (2020 mi. 1. Zippora CM. Vergay) 3.08.1 1.33.1, 2. Zoroya du Commerce, 3. Zamo- ra, Tot.: winn. 2.10, pi. 1.20, 1.40, 1.20, cov. 6.- koppel 2.90,, Atoomprijs (hat- draverij, 2000 meter) le heat: 1. Wil- co Maire (W. Leeuwenkamp) 2.55.8 1.27.9, 2. Ypermoron, 3. Yvonne Hollan- dia, tot.: winn. 8.70 pi. 2.20, 2.80, 1.60, cov. 6.- koppel 2.90, Atoomprijs (hoat- Maire (W. Leeuwenkamp) 2.56.2 1.28.1., 2. Ypermoron, 3. Yvonne Hollandia, Tot. winn. 2.20. pi. 1.10, 1.30, 1.10, cov. 5.80, koppel 4.70, Attilaprijs (2040 meter) 1. Yesse Owens (A. G. Heskes) 3.08 1.33.1. 2. Young Bohni B. 3. Yboya Hollandia, lot.: winn. 3.30, pi. 1.60, 1.60, cov. 3.10, koppel 4.90. Atalantic Express-prijs (240 meter): 1. Yucatan (G. Joosen) 3.55 1.29.8, 2, Ylbode B. 3. Wish you were Here. Tot.: winn. 6.40, 1.40, 1.40, 1.60, cov. 4.30, koppel 10.60. Aura van Xel- da-prijs (2400 meter): l. Vico BS (A. Haarselhorst jr.) 3.31.7, 1.26.8, 2. Wil liam Z. 3, Vrolijke Frans. Tot.: winn. 3.70, 2,50, 4.40, cov. 13.koppel 21.90. Atlasvogel S-prijs (2000 meter): 1. Vi- vant Hollandia (F. J. Eerenberg) 2.50.8 1.25.4, 2. Ugoidman K, 3. Typhoon. Tot.: winn. 3.30, 1.10, 1.20, 1.10, cov. 3.80, Totalisator-omzet: 82.370, MONTE CARLO, 30 maart Het Nederlandse dubbel Maris-Van Eq'sden is vandaag in de tweede ronde heren- dubbelspel van het internationale ten nistoernooi alhier, uitgeschakeld door de als eerste geplaatste Zweedse com binatie Lunquist-Schmidt. De Zweden wonnen met 64, 86, 75. BMBSSg De roeipLoegen van Oxford (boven) en Cambridge zijn te Putney aangekomen voor de laatste training op de Theems. Zaterdag zal de jaarlijkse race verroeid worden. De Nederlandse televisie zal het gebeuren verslaan om twee uur 's middags. DELFT, 28 maart Tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft is benoemd dr. S. O. van Poelje. Hij zal onderwijs geven in Let bouw recht en het stedebouwkundig recht. De heer van Poelje had tot dusver een onderwijsopdracht. PARIJS, 30 maart (Al P, Reuter, UPI Prins Soevanna Phoema, de neutra- listische ex-premier van Laos, heeft verklaard „zeer voldaan" te zijn over de resultaten van de in Bangkok gehou den ZOAVO-conferentie. Zij houden een element van ontspanning in en deze ont spanning dient te worden aangemoe digd. Niettemin maakte de ex-premier enig voorbehoud ten aanzien van de door de conferentie aangenomen reso lutie. Hy zag daarin een zekere vorm van dreigement, hetgeen hij betreurde. Hq achtte het verkeerd met dreigemen ten te zwqaien op hetzelfde ogenblik waarop over onderhandelen wordt ge sproken. Prins Soevanna Phoema zal een onderhoud hebben met president De Gaulle, alvorens naar Londen te vliegen, waar hü tot zaterdag zal blq- ven. Dean Rusk, de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, zei ook zeer tevreden te wezen over de resul- Advertentie) Wagemans Van Tuinen NV Fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen (Van een reuacteur) AMSTERDAM, 30 mrt. - Het Chicago van een kwart eeuw terug beleefde een stormvloed van brutale en hondse misdaden. Een van de ongelooflijkste staaltjes speel- de zich vandaag 25 jaar gele den af. Zelden was er meer fantasie en voorbereiding be steed dan aan de bankroof bij Benson en Co. Een gangsters- groep verscheen in de gedaan te van cameralieden, technici en film-acteurs in twee gro te vrachtwagens met een vol ledige technische apparatuur voor het bankgebouw voor de eerste opnamen van een film die over Caruso zou han delen. De acteurs liepen ei zwaai geschminkt bij. De po litiemannen die voor de af zetting en verkeersleiding zorg droegen zouden hen niel herkennen. Onder leiding van nspecteur Beans verleenden de agenten al hun medewer king. Ook bankdirecteur Ben son zelf kwam nieuwsgierig naar buiten om wat meer te weten te komen van de drukte voor zijn gebouw Aanvankelijk was hü gealar meerd door mannen die on aangekondigd op vensterban ken klommen, maar eenmaal ingelicht verheugde hij zich danig over de reclame die zijn zaak door deze verfil ming wel zou kunnen krij gen. „Een fraai stuk architec tuur" prezen de vermomde gangsters zijn bankgebouw Dat Caruso, de grote zanger, een fervente speculant was geweest, wist ongeveer ieder een, en in de verfilming van zijn leven kon dus een bank niet ontbreken. Directeur Benson was zeei wel genegen dit publicitaire buitenkansje voor zijn zaak helemaal uit te buiten. IJdel heid was hem kennelijk niet vreemd, dat wisten de gang- volgen. Hij staat op het punt een vermogen te vergokken Hij besluit onder de opperste dramatiek de effecten terug te geven. Terwq] de bankdi recteur geschminkt wordt, krijgt hij te horen wat hij moet doen. Hq toont zich een voortreffelijk medewerker en heiemaa] volgens plan draait hij de kluisdeuren open. Dan verstijft hij van schrik. Een grimmige stem, beveelt hem sters klaarblijkelijk. In die tijd ook waren openbare film opnamen in een stad als Chi cago nog bijzondere gebeur tenissen. De regisseur kreeg iiet bij de nietsvermoedende Benson voor elkaar dat Caru- só binnen een pak effecten zou kopen. Hü had in schone woorden beweerd dat ze daar voor natuurlijk niet beslist een echt bankgebouw nodig hadden, want een interieur kon ook in de studio ge maakt worden. Maar als de directeur dat dan toch wilde hebben, zou het wellicht aar dig zqn, levensecht, als hij persoonlek de grote zanger de effecten zou overhandigen. Hierna zou een moment van grote tweestrijd voor Caruso voor zich te kijken en naar de verste wand van de kluis te lopen. Onder de camera's zijn verborgen pistolen op nem gericht. Ten overvloede duwt de „regisseur" nog een ijskoude loop in de nek van Benson. Deze wordt gedwon gen geld te geven. Terwijl dit zich afspeelt, bemoeien de camera's zich verder weer met Caruso, die het bankge bouw verlaat. Dan komt het sein van de regisseur dat al les naar behoren is verlopen en heel de boel in de vracht wagens geladen kan worden. De politie-inspecteur wordt bedankt voor zijn hulp. Ieder een verdwijnt tevreden. Het is al geruime tijd later als sommigen van het perso neel zich afvragen waar de beer Benson gebleven is. Hij wordt tenslotte vernederd, schuimend van machteloze woede in de kluizen gevon den. Hij kan berichten dat de bandieten met vele tiendui zenden verdwenen zqn. Het gebeuren gaf een enor me sensatie, die nog groter werd toen de gangsters spoor loos bleven. Elk beetje hou vast dat men meende te heb ben, leidde naar niets. De in specteur die bij de afzetting van de straat de leiding had, was nauw bij het opsporings werk betrokken. Maar de reeks mislukkingen onder een toenemende schande, sloopte hem. Na enkele jaren werd hq genoodzaakt gerui me tqd rust te zoeken in een vakantieplaals in Florida. Het ongelooflijke gebeurde Hij liep op zekere dag de man tegen het lqf in wie hq de Caruso van de schertsopna- me herkende. Binnen een paar dagen zat de fantasie rijke filmbende in de cel. De 5e juni 1939 stonden de da ders voor het gerecht, waar zij straffen kregen die vari eerden van een paar maanden en een paar jaar. Voor bankdirecteur Benson was de zitting geen pretje. Hij kreeg o.a. te horen dat de filmcamera's imitatie-geval len geweest waren en de gangsters verlopen toneelspe lers. talen van de conferentie. Hü ontweek echter vragen over meningsverschil len tijdens de Z.O.A.V.O.-conferentie. Naar verluidt zouden Amerika, de PhilippÜnen en Thailand gewapend willen optreden, indien de Sovjet-Unie het Britse voorstel inzake neutralisa tie van Laos zou verwerpen. De ande re Z.O.A.V.O.-partners zouden ook in dat geval geen militaire actie willen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken heeft verklaard dat de gevechten in Laos zich de afgelopen dagen heb ben beperkt tot patrouille-activiteit, maar dat de beyoorrading van de linkse troepen door middel van een luchtbrug in hetzelfde tempo als voorheen voort gaat. De uitlating van prins Soevanna Phoema, als zouden de Verenigde Sta ten de jongste Engelse voorstellen van Moskou niet geheel en al steunen, noem de de woordvoerder onjuist. President Kennedy heeft zich publiekelijk voor deze voorstellen uitgesproken. De woord voerder wilde niet zeggen of de vermin dering van de militaire activiteit in La os moet worden beschouwd als de eerste stap naar een wapenstilstand. Hij zei niet te beschikken over gege vens die hem in staat stellen vragen, of Noordvietnamese troepen in Laos vech ten, te beantwoorden. Hijherinnerde er aan dat het ministerie van buitenlandse zaken in Washington vroeger in alge mene termen heeft verklaard dat het gebruik van artillerie twijfel heeft doen rüzen of de soldaten van de Pathet Lao zelf in staat zijn zich van dergelüke middelen te bedienen. Of er ooit een zekere Eichmann or der de hulpbehoevenden geweest i wist de prelaat volstrekt niet. Hij wi de de mogelijkheid ook niet uitsluiten Op het tijdstip dat mgr. Hudal voo vluchtelingen werkte, had hij nooit va Eichmann gehoord, nooit van diens rc gespeeld tijdens de oorlog. Bovendie had hij ook nooit een foto van hei: gezien. Uiteraard lag het niet op zij weg als priester passen te controleren iets wat een taak van de politie is, dii grote deskundigheid vereist. Ook de paters Capucijnen in Rome die ervan beschuldigd zijn Eichmani aan een valse pas te hebben geholpen ontkennen iets met de ontsnapping tl maken te hebben. Dat Eichmann in hui internationaal priestercollege schui gehouden is, bestaat niet, daar de ro gels dat verbieden. Dat de man con tact met één der paters gehad heeft acht de Curie der Capucijnen niet uit gesloten, maar dan onder een vais< naam: de paters hebben vervolgden er vooral joden bij duizenden geholpen De onderzoekingen van Vita hebber aangetoond, dat wanneer Eichmann on der een valse naam in Rome verble ven heeft en daar geholpen is he schijnt dat hij zich uitgaf voor Riccar- do Klement hij zelf de papieren mee gebracht heeft, toen hij het land bin nenkwam. Overigens was het voor hem in zijn fuctie als vervolger heel ge-' makkelijk zich tijdig van afdoende val se papieren te voorzien en zich voor een van zijn eigen slachtoffers uit te geven. DEN HAAG, (KNP), 4 april 4 april vertrekken met het s.s. Rijndam uit Rotterdam negentig jonge boeren en tuinders, leden van de drie land bouworganisaties, naar Canada. VeerJ tig deelnemers is het aandeel van de Katholieke Nederlandse Jonge Boeren en Tuindersbond. Evenals hun voor gangers in de jaren 1958, 1959 en I960) Zqn zq in het bezit van een bezoekers- visum en een werkvergunning, die! door de Canadese autoriteiten bij uit-' zondering wordt verleend. Deze stelt hen in staat voor een pe riode van 9 tot 18 maanden op een- Canadees landbouwbedrijf te werken. Tqdens hun verbhjf hebben de jonge' landbouwers gelegenheid land en' volk! te leren kennen, .ervaring op te doen1 niet de Canadeze werkwqze; zü kun-l nen beküken welke mogelijkheden dit land aan de agrariër te bieden heeft f Advertentie IMF. OUD HAARLEM HOFLEVERANCIER UTRECHT, 30 maart Het bestuur van het produktschap voor vee en vlees heeft gisteren op zqn openbare verga dering besloten, een subsidie van 150 000 gulden te verlenen aan de vereniging tot bevordering van slagersvakonder- wjjs. De subsidie zal worden gebruikt voor het bouwen van een nieuw insti tuut voor de vereniging in Utrecht. Het huidige gebouw is namelijk te klein ge worden, terwq'l men het bovendien bin nen afzienbare tüd op last van de ge meente moet verlaten. In de door het instituut ontworpen plan voor een nieuw gebouw, worden de bouwkosten ge raamd op een miljoen en de inventa ris op 200.000 gulden. Advertentie PERUTZ-COLOR films Kleuren-fleur HEERLEN, 29 maart De hoofddi rectie van de staatsmqnen heeft met in gang van 1 april ir. W. E. van Os be noemd tot directeur commerciële zaken. DEN HAAG, 29 maart Bq koninklijk besluit is graaf Thierry H. M. G. L. de Lichtervelde erkend en toegelaten, op de voet van vreemdeling, als con sul-generaal van België voor Nederlands Nieuw Guinea, met standplaats Sydney (Australië). GENEVE, 30 maart De Economi sche Commissie voor Europa, een ge specialiseerde organisatie van de Ver enigde Naties, heeft een studie over landbouwproblemen gepubliceerd, waar in o.a. wort gepleit voor geleidelijke vermindering van de landbouwsubsidies in west Europa. Een gezonde landbouwpolitiek dient rekening te houden met de grote ver schillen in inkomsten tussen boerderij en van verschillende grootte en in ver schillende streken. Er bestaat geen enkele reden waar om de belastingbetaler en de consu ment financiële steun zouden moeten geven aan boeren die reeds een bevre digend inkomen hebben, daarom pleit de studie voor een gemiddeld lage sub sidie en invoering van een zelfde mate van steun voor alle produkten. De na delige gevolgen hiervan voor arme boe ren zou men kunnen ondervangen door speciale toeslagen. In het algemeen stelt het verslag dat een gezonde, evenwichtige landbouwpo litiek gericht moet zqn op stüging van de produktie in evenredigheid met de bevolkingsaanwas, doch in geen gevai groter. Voorts zou de stüging van de inkomsten in de landbouw gedifferen tieerd moeten zijn in overeenstemming met de ontwikkeling van de vraag. Het investeringsbeleid moet zodanig zün dat te grote produktiestijgingen worden tegengegaan en dat een krachtiger con currentiepositie ten" aanzien van over zeese invoer wordt bereikt. Het rapport geeft voorts een over zicht van de voorstellen van de E.E.G.- commissie voor oen gemeenschappelü- ke landbouwpolitiek van de zes. De zwakste punten ervan zün volgens de opstellers van hét verslag de onzeker heid over het toekomstige prijspeil in de gemeenschap en het ontbreken van een krachtige, welomschreven structuur politiek. Het rapport wqst tenslotte nog op en- Kele gevaren die kleven aan het schen ken van landbouwoverschotten aan on derontwikkelde gebieden. De voordelen Iqken groot: hulp aan het buitenland, ruiming van de overschotten en hand having van de inkomsten der eigen boe ren. doch de druk om tot de nodige structurele wqzigingen in de over- schotlanden te komen,, wordt evenredig kleiner, en de giften zuilen op de lange duur ook de economische groei van het ontvangende land niet helpen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 13