SIKKO VAN DER SM*N Kwestie van vrije zaterdag en de detailhandel Felle brand verwoest drukkerij ■pi m Vier Nederlanders richten comité schroot fraude op Reclame KRUISWOORDPUZZEL '3." 1 paos meubelshow vrouwelijke administratieve krach! r ONZE KAMPIOENEN Kampioenen Werknemers op andere wijze tegemoetkomen Blusapparaat weigerde Ernstig verontrust over trage onderzoek Wielerclubs in het geweer ROTTERDAM ZAL VOORLOPIG BAANSPORT MOETEN MISSEN Borstbeeld B,P. Oueen ary wordt vervangen Russisch antwoord over Laos Havenarbeider verongelukt op m.s. „Noordam ^OCTATE WEGWIJZER Vliegfeest op Zestienlioven NIEUWS het m HUWELIJK in hef openbaar verkopen: Voor ELASTIEKEN KOUSEN 'N DE KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG1 Rentezegels Voettocht naar Schiedam ort Maakt voor Uw zaak Pr ij*pu zzel NSC ZATERDAG 1 APRIL 1961 PAGINA 4 DE BOOGSCHUTTER 2e paasdag van 15 uur vrij entree! woninginrichting broersvest 64-66, singel 49-51 Inderdaad BEHOREN TOT DE GOEDKOOPSTE BOODSCHAPPERS TER WERELD '9 naar 'n oud, vertrouwd adres met prima service Korting voor fondsleden Hoogstraat 115 - Schiedam Telefoon 68241 Elast. Kousen, Breukbanden, Buikbanden flHÜH ïrM mtmm O De ambtswoning van burgemeester D. van Heyst op de hoek van de Grote Woerdlaan cn Dijkweg te Naaldwijk is de afgelopen week onder de kap gekomen, zodat met de algehele afwerking kan worden begonnen. Niettemin zal het wel juni worden alvorens Naaldivijks eerste burger zijn nieuwe ambtswoning zal kunnen gaan betrekken. Van baansport, versloken Verbond door 75000 tonner van 300 miljoen gulden uurcompensatie Sta poatwisseltj* valst. Op zondag 16 april a.s. hopen onze geliefde Ouders C. A. VOLLEBREGT M. B. 'VOLLEBREGT— SCHOENMAKERS de dag tc herdenken, dat zij voor 25 jaar elkander het H. -Sacrament van het huwelijk toedienden. Tot hun intentie zal op die dag. om 0.45 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen, in de parochiekerk van O.L. Vrouw van de H. Rozen krans. Singel 104. Hun dankbare kinderen Schiedam, april 1061. Marconistraat 55 b. Ser. r.k. dame, 46 1r., 1.S5 m.l., sl., besch., jejagd.. vlot t.vpe, alg. ontw., pr. hulsvr.. z.k.m. besch. r.k. heer. middst., ser. karakter, tot plm. 55 jr. Liefst West. des lands. Geh. h. verz. Br. event, m. foto H.Z. 85480 R bur. N.V. OtUKKMIJ M SSAARNHTAD 'HAARLEM (n dte boekhand*) verkrijgboaf Chemisch reinigen. Ie klas werk maandag gebracht, zaterdag klaar. Verspeek in de Zon, Hoofdstraat 143. Al zijn uw messen en scharen nog zo slecht breng ze op de Hoogstraat 52 bij Solingcn en het komt terecht. Speciaal fijn golf slijpen van tafelmessen. Desge wenst klaar terwijl U wacht. Niet dringen. Xoop geen rijwie len van onbekende herkomst. De Locomotieifabriek levert U reeds vanaf 149.50 een le klas sport- rijwiel met volle garantie, Gou- ka. Dam, 33. telef. 67044. Desge wenst regelen wij de betaling. Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- en motgaten, winkelhaken en scheuren worden door ons onzichtbaar gestopt. Bil- lijke prijzen, spoedige aflevering. Hoogstraat 113, Schiedam, tel. 67709 (Fil Roeloff). Te huur: Inhaalbogen voor het bruidspaar, mooie decoratie. Ge kleurde anjers van papier en plastic 10 cent. Het Masker. Broersveld 125, tel. 64296. Voordrachten, toneelstukken, liedjes, versjes, gedichten, goo chel boekjes. gezelschapsspelen, wensbrieven, waarzegkaarten. conferencier, en moppenboekjes. Het Masker, Broersveld 125, tel. 64296. Feesthocdjes en mutsen. De al- onder no. lermooiste en grootste sortering! d blad Tirols. Zwitsers. Volendams, Zeeuws. Door enorrpe aankoop de laagste prijs? Het, Masker. Broersveld 125, tel. 64296. Voor schilderen, witten en be hangen is het voordeliger en ver- trouwdstp adres toch altijd: G. .T. J. Ponjé. gedipl. vakman. Schaperlaan 61, tel. 64019, Schie dam. Vraagt, vrijblijvend advies stalen. Te koop van particulier opel Re- kord 1957 in prima staat. Boer- havelaan 67. Glasplaten ruiten voor suitedeu ren. glas-in-lood, etalagcglas, spiegels enz. Loopik's Glasindus trie. Boterstraat 39, Schiedam tel 63945. Te koop aangeb. eiken ameuble ment, dressoir. 2 clubfauteuils, tafel en 4 stoelen. Te bevr. v. Schravesandestraat 52a, Schiedam j Tel. 65973. Gevraagd aankomende en leer ling-naaisters. Aanmelden: Wor- telboer's Confectiebedrijf, Nieu we Binnenweg 310, telefoon 34080 De Notaris A. S. H. A. BLAISSE, te Schiedam, zal op vrijdagen 7 en 14 april 1961, resp. bij veiling en afslag telkens des v.m. 11 in het Gebouw ..ARCADE". Lange Kaven 71, te Schiedam, I. Een pand, bestaande uit beneden- en bovenwoning en erve, te Schiedam. POTGIETERSTRAAT 20, groot 93 c.a. Verhuurd beneden voor f 8.50 eri boven voor f 11.30 p. w. II. Een pand, bestaande uit beneden- en bovenwoning en erve, te Schiedam. POTGIETERSTRAAT 22, groot 95 c.a. Verhuurd beneden voor f 8.50 en boven thans niet verhuurd de huur was f 11.30 p. w. III. Een pand, bestaande uit. beneden- en bovenwoning en erve. te Schiedam. DA COSTASTRAAT 29. groot 104 c.a. Verhuurd beneden voor f 11.30 en boven voor f 12.30 p. w. IV. Een pand, bestaande uit beneden- en bovenwoning en erve, te Schiedam, FRANS HALSPLEIN 17, groot 121 c.a. Verhuurd beneden voor f 14.55 p. w„ boven voor f 67.95 p. m. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 15 mei 1961. Bezichtiging woensdag 5 en donderdag 6 april 1961, van 1012 en 24 uur. Inlichtingen en toegangsbewijzen ten kantore van genoemde Notaris, Nieuwe Haven 149, te Schiedam, .tel. 68116. K U N. CARELS M»t tpannund» wmrhaaI van d i)«kttndm Haat- Itrme Siftko. *«r boogschutter ui hmt grot* kruil voa rderslegar. Bmn verjaardag» cadeau tot m*tt 10-15 |oar In het R.K. Ziekenhuis, Dr. Noletstichting, kan geplaatst worden een ter assistentie bij de boekhouding. Mulo diploma en typen vereist. Sollicitaties te richten tot de Directeur-Geneesheer. MAAT SCHEMA ALLE DAGEN BEHALVE DINSDAGS Tn het kader van het Middenstands- dagavond verleggen, maar de aankopen in Ho rnnovo-7-ial van de van vrijdagmorgen naar de avond Bij- Jaarbeurs 'een ongemeen interessant de- zonder belangrijk is de ^tspraak - en OSJES?™, detlftt vrijwel beKdverkortm/Wft niet bovenin wetenschapCn(pimt.ieGoïdschmfdt)WOgrocit- mes van de Huishoudraad en de midden- "epalen^va stand (mr. Portheine). v- vwmmm - «8, - .....ALit*-< ROTTERDAM, 1 april Een felle brand heeft gisteravond de scrccndrukkerü Schalckamp aan dc Nicuwcdijk in Pernis praktisch geheel verwoest. De Rotterdam se brandweer rukte uit met groot materi eel en slaagde er in dc aangrenzende woonhuizen te redden. De drukkerij, die bij aankomst van de brandweer reeds van voor tot achter in lichter laaie stond, was echter niet meer te redden. De schade wordt geschat op vele tienduizenden gul dens. In hei bedrijf was veel kostbare foto grafische apparatuur aanwezig. Er ston den ook vijf zg. druktafels. De brand, die door tot nu toe onopge helderde oorzaak is uitgebroken, ontstond in het „hart" van het bedrijf, de donkere kamer. De bedrijfsleider L. A. van Nor den ontdekte de vlammen, toen hij in het vertrek aan het werk was. Hij sloeg met een alarm en probeerde met de vier nog in de drukkerij aanwezige werklieden het vuur te bedwingen. Het brandblusappa- raat, waarmede zij de donkere kamer bin nendrongen, weigerde echter dienst. Nog voordat zij de tweede brandblusser had den gehaald, hadden de vlammen zich al over zo'n grote afstand uitgebreid, zodat de mannen ternauwernood de drukkerij konden ontvluchten. De heer Van Norden, die brandwonden aan zijn handen had opgelopen, werd met een ambulance naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, HARDE KLAPPEN De brand, die werd aangewakkerd door de wind, ging gepaard met een reeks har de klappen, veroorzaakt door exploderen de bussen met chemicaliën. In de.drukke rij en in de houten;Jö»ds aan de achter kant stond een groot aantal bussen met vërf opgeslagen. Op een klein gedeelte in het schuurtje na ging de gehele voor raad in vlammen op. Onder leiding van hoofdbrandmeester P, J. van Kesteren zette de brandweer de strijd in met drie stralen van de K- wagen. die in Pernis; is gestationeerd. Toen korte tijd later nog drie stralen van de gereeds'chapswagen 4 op de vlammen wer den gericht, viel de druk op de waterlei ding (de slangen waren aangesloten op de brandleiding in de straat) nagenoeg weg. Pas nadat langs de kant van de Nieuwe Waterweg een Ahrens Fox was gezet, die het bluswater over een afstand van 250 meter aanvoerde, kon de brand weer de blussing met volle kracht hervat ten De brandweerlieden waren het vuur, dat zelfs door liet dak van de drukkerij was geslagen, desondanks in betrekkelijk korte tijd meester. Naar de brand zijn uitgerukt eenheid 711, de KG, AIO, A3. G4 en L 3 en de vliegende patrouille. In het jongste nummer van het bonds orgaan der Katholieke middenstanders ..Stuwing" worden enkele markante uit spraken op dit congres weergegeven We willen hier enkele markante uit spraken registreren. Prof Goldschmidt: „Het is nog te vroeg om te kiezen uit de verschillende mogelijkheden de waardering voor de verschillende t'acto- i ren kan verschillend zijn". Prof. Van der I Velden: „Open, als men kan kopen niet wachten met verkorting van werktij den goede ervaringen met part-timers" De Huishoudraad: „We moeten de ont wikkeling afwachten we hebben graag de zaterdagmiddag". Mr. Portheinè: „We moeten niet meer sluiten dan strikt nodig is. Het middenstandsbedrijf kan het personeel ook andere aantrekkelijke dingen bieden. Een vrijdagavond-koop avond is geen oplossing." Na het weergeven van die uitspraken vervolgt dan bovengenoemd blad: De heer Maltha die uit eigen kring wel eens het verwijt krijgt, dat hij te veel rekening houdt met de belangen van de wederpartij wees natuurlijk op de sociale kant van de kwestie, rekening houdend met de economische mogelijk heden. „De koopgewoonten van het pu bliek moeten we beinvloeden. Een koop avond op vrijdagavond zal niet de aan kopen van zaterdagmiddag naar de vrij- De Rotterdamse wielerclubs in het bij zonder, alsmede de verenigingen in de naaste omgeving van de Maasstad, zijn in hef geweer gekomen tegen de wat trage gang van zaken, zoals zij deze me nen te hebben geconstateerd In dc kring diergenen, die verantwoordelijk zijn vooi de bouw van een nieuwe Rotterdamse wielerbaan. Reeds verscheidene jaren geleden «verd bekend, dai dc huidige baan zou moeten verdwijnen in het kader van dc inrich ting van de Zuiderparkgordel. maar er was eigenlijk niemand, die scheen te we ten hoe de juiste uitvoering zou worden Althans men uitte zich er niet over. De afbraak van het huidige „baan tje" waarvan dooi kort gehouden raad huisbanden beslist te weinig is gebru.k gemaaki en genoten, staat nu blijkbaa' vrij snel te gebeuren. Dit houdt m dat de Rotterdamse clubs met bun ren ners wellicht voor geruime tijd gehee' van de baansport zuilen zijn verstoken Was er zekerheid, dat in de plaats hier van het bezit van een zo vurig gewens te baan van hooguit. 250 meter, voo: zien van een goedp accommodatie on een wat soepeler exploitatiemoge!ï.ik- heid in het vooruitzicht werd gesteld dan zou een en ander ook iets gemak kelijhcr zijn te verwerken. Nu echter nog altijd niemand hierom trent énige zekerheid heeft, maken Op clubs zich ongerust. Aan hun wieler sportcommissie op het raadhuis Zuur bier, Halley en Ridderhof menen da clubbesturen niets te hebben. Zij laten zich blijkbaar weinig gelegen liggen aan het wel en wee der verenigingen en 'hun verlangens Daarom heeft men thans 'aan de wethouder voor sportzaken en recrea tie, de heer Langerak, gevraagd de com missie zo niet te vervangen, dan toch uit te mogen breiden met een aantal jonge ren. Tegelijk zou dit college meer bevoegd held moeten worden toegemeten en tot groter activiteit worden aangezet. De clubs vroegen bij monde van hun ver tegenwoordigers Groeneweg en Van Ser- mondt eveneens om een zetel in de Raad voor L. O. Of zij deze krijgen valt te bezien, waar Rotterdam nu eenmaal een overkoepelend orgaan mist, dat door do K.N.W.Ü. wordt erkend en au serieus genomen. Is het toch reeds moeilijk om voor da vele in Rotterdam toevende clubs een volledig bestuur te vinden in een enkel geval is het bestuur zelfs gróter dan het aantal gelicentieerde renners... nog moeilijker, zo niet geheel ondenk baar lijkt het ook voor een plaatselijke unie of bond mensen te vinden, die m staat zijn metterdaad namens de K.N.W.U. enerzijds en de clubs anderzijds op te treden Naar ons eerst thans ls gebleken sticht ten de clubs, w.o. mede begrepen da Vlaardingse Coureur, het Goudse Excel sior en rennersclub Schiedam eind 1959 een zogenaamd ..verbond". Deze week werd voor de 15de maal een vergadering belegd, waarbij de wegwedstrijden ter sprake kwamen. Afgaande op verkregen informaties hadden de clubs de indruk gekregen, dat men van de straatronden wel graag af wilde. In deze mening werd men gesterkt, toen aanvragen tot het organiseren van ronden in Kralingen, Pendrecht en o.m Pernis werden afgewezen. Ook over deze aangelegenheid werd van gedachten, ge wisseld met wethouder Langerak, die, naar ons werd gemeld, heeft toegezegd, dat m 1962 alles wel veel gemakkelijker zou worden en uitbreiding zou worden gegeven aan het aantal thans bestaande ronden. Rennersclub Feijenoord maakte bekend te zullen overgaan tot het afsluiten van een W.A.-verzekering ten behoeve van bestuur, medewerkers en jonge, nog niet door de K.N.W.U. verzekerde rennertjes. De club «telde hiermede een goede daad en vond na een goed betoog van secretaris Kreukniet al terstond gehoor bij de besturen der overige clubs, waar van de Pedaalridders meteen tot eenzelf de handelwijze besloo-t. De andere zul len zich nader beraden. Voor het rijden van de Rotterdamse officieuze wegkampioenschappen koos men de datum 11 juni. Gereden wordt op het traject van Feijenoord aan de Sluis- jesdijk. Op genoemde datum draait ove rigens ook Olympia's Toer, zodat ver scheidene renners niet present zullen kunnen zijn. Of Schiedam, de Coureur, Excelsior en mogelijk ook de uit de Pedaalridders voortgekomen club Delta uit Spijkenisse zullen mogen meestarten, staat nog niet geheel vast. ROTTERDAM, 1 april. In de Ne derlandse ambassade te Londen is een gipsen afgietsel te zien geweest van een borstbeeld van de stichter van de pad vindersbeweging. Lord R. Baden Powell. Het origineel is vervaardigd door de beeldhouwer Willem Verbon en het zal op bevrijdingsdag 5 mei, aan het ge meentebestuur van Rotterdam worden aangeboden. Deze aanbieding houdt verband met het feit, dat in 1910 de burgers van Rotterdam voor het eerst jongens in padvindersuniform in hun stad zagen en dat er van 1911 af gesproken kan worden van bundeling in georganiseerd verband. Dit jaar bestaat „de beweging" in Rot terdam derhalve 50 jaar. 99 J 99 Vorige wee kzijn plannen aan het licht gekomen om Gi'oot Brittannië's oce aanstomer de „Queen Mary" te vervan gen, toen de regering haar voornemen aankondigde om 180 miljoen gulden ter beschikking te stellen om de Cunard White Star Limited met dit project te helpen De nieuwe oceaanstomer die 75.000 ton zal meten, zal 300 miljoen gulden kosten. Het voorschot van de re gering zal worden gegeven in de vorm van leningen, maar een bedrag van maximaal 32 miljoen gulden kan in de vorm van een schenking worden gege ven. MOSKOU. 1 april (Reuter) De Brit. se ambassadeur in Moskou. Sir Frank Roberts, heeft hedenochtend uit handen van de Russische eerste onderminister van buitenlandse zaken, Vasily Koeznet- sof, het antwoord ontvangen op het Britse voorstel over Laos. Sir Frank kon nog niet dadelijk zeggen, wat het Russische antwoord inhoudt Be kend is evenwel, dat de Russen welwil lend tegenover het Britse voorstel staan. Engeland heeft, zoals men zich zal herinneren, voorgesteld, dat op de vech tenden in Laos een beroep wordt gedaan het vuren te staken. De in 1954 ingesteld commissie van toezicht, bestaande uit Indië, Canada en Poler.. zou op dat be stand moeten toezien, waarna er een in ternationale conferentie over Laos zou moeten worden belegd. 99 LEIDEN, 1 april Vier Nederlanders hebben het initiatief genomen om te ko men tot oprichting van een comité, dat zich ten doel stelt klaarheid te brengen in het onderzoek dal tot dusverre is ver richt in de zogenaamde schrootfraude. Zij zijn namelijk over het verloop van zaken in deze affaire ernstig verontrust. Het comité bestaat momenteel uit prof. mr. H Drion, prof. mr. G. de Grooth. beiden hoogleraar te Leiden, jhr mr. M. van der Goes van Naters, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. en de heer J Noordam te Rotterdam. Eind november 1957 deed de schroot- handelaar L Worms aangifte van straf bare feiten', die gëple'egd waren door hen ambtenaar van het ministerie van Eco nomische Zaken in samenwerking met Nederlandse schroothandelaren. Van dat ogenblik wist men in ons land van de schrootfraude af. In een communiqué geeft het voorlopig comité thans uiting aan zijn ongerustheid. De letterlijke tekst hiervan luidt verder: „Bij een onderzoek, ingesteld in op dracht van het O.C.C.F (Office Commun des Consommateurs de Ferraille) en ver volgens van de Hoge Autoriteit zelf. is hoewel dit onderzoek zeer traag op gang ROTTERDAM, 24 febr. - De heer J.V te R. wordt in 1978 65 jaar oud. Hij plakt al enige tijd zelf rentezegels. A|s hij daar mee zou doorgaan tot 1978, zou zijn ouderdomsrente 272.. per iaar of 22,67 pei maand bedragen Moet. ik met plak ken doorgaan? zo luidt zijn vraag Omdat de invaliditeitswet in zijn huidi ge vorm binnen enkele jaren tot net ver leden za) behoren en omdat de leeftijd van briefschrijver niet zo is, dat hem een afkoopsom zal worden betaald, adviseren wij ook hem om niet met plakken door te gaan Indien hij iets meer uitlegt kan hij bij een particuliere verzekeringsmaat schappij beslist wel een vorm van verze kering 'vinden- die heel wat gunstiger uit- keringsvoorwaaiden biedt Tot afkoop van uw rechten bij de Sociale Verzeke ringsbank kunt u wettelijk niet het initia tief nemen. Mevr. G.G.—v.d.H te S schrijft ons het volgende: „Mijn man werkt en heeft ook per 1 april jl huurcompensatie ge kregen. Zelf werk ik ook, maar ik kreeg geen huurcompensatie. Zover ik weet was er geen maximum vastgesteld, dus nu vraag ik me steeds af: waarom krijgt iemand, die alleen bijvoorbeeld 12 500,- verdient een huurcompensatie in over eenstemming met zijn inkomen. Waarom krijgen mensen die voor bijvoorbeeld het zelfde inkomen samen moeten werken maar huurcompensatie over dc helft van hun inkomen? Is dit redelijk? Is dit ook wettelijk vastgesteld? Hoe kan de rege ring in de toekomst nu rekenen op de ge huwde vrouw als deze aan alle kanten is gekomen en tot op heden niet volledig is geweest in ieder geval komen vast te staan dat op grote schaal onregeima* tigheden hebben plaatsgevonden waar mede vele miljoenen zijn gemoeid. Geconstateerd kan worden dat de E.G.K.S. bij de uitvoering van één van haar taken onvoldoende heeft gefunctio neerd. Het ware in het belang van de E.G.K.S. zowel als van de beide andere Europese Gemeenschappen (E.E.G, en Euratom), indien de gehele schrootvoor- ziening en alles wat daarmede samen hangt zonder aanzien des persoons aan een diepgaand onderzoek werd onder worpen. De bevindingèr, van ecu derge lijk onderzoek künnen immers van be lang zijn voor de beantwoording van de vraag welke maatregelen getroffen 'moe- 'ten worden om in den vervolge onregel matigheden in de Europese Gemeen schappen te vooi^Somen. Juist ln dit opzicht bekruipt ons een gevoel van onbehagen. Van een voortva rend onderzoek is immers geen sprake ge.weest. Wij werden getroffen door een moeizaam op gang komend accountants onderzoek, onwil of onvermogen tot strafrechtelijk ingrijpen cn het feit dat degene die de séhrootaffaire aan het licht heeft gebracht, en aan wie hiervoor door het Europese Parlement erkentelijkheid is betuigd, juist door de gedupeerden zelf is tegengewerkt. Om deze redenen hebben wij het ini tiatief genomen te geraken tot de op richting van een Comité Schroot-Fraude, met de bedoeling na te gaan wat in ver band met de schroot-fraude tot nog toe is geschied, het verdere verloop van za ken nauwlettend te volgen en waar nodig onrustbarende feiten te signaleren." ROTTERDAM, 1 april. In een ruim van het m.s. „Noordam" van de HAL is gisterenmiddag de 46-jarige havenarbei der J. A. Crombeen uit St. Jansstecn meti tekort gedaan wordt?'' zijn hoofd bekneld geraakt tussen de la ding en een pallet met kistjes. Hy is op weg naar het Havenziekenhuis overleden. ROTTERDAM, 30 maart De Deut sche Studenten Aeroclub zal op zaterdag 15 april ter gelegenheid van het fide lustrum van deze vereniging een vlieg feest organiseren op de Rotterdamse luchthaven „Zestienhoven De deelnemers aan dit vliegfestijn zijn o.a. de KLM, de Koninklijke Luchtmacht, de Marine Luchtvaartdienst, de Ameri kaanse Luchtmacht, de 1ste Nederlandse Parachutistenclub, de Nationale Lucht- vaartschool, de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart en Mastboom's Vliegbe drijf. Het programma begint om kwart over 2, terwijl de luchthaven voor dit vlieg- (M*t vanaf kali 4én is epeaxaaMd. Allereerst dit: inderdaad geeft de wet telijke regeling aan de gehuwde vrouw in het algemeen geen huurcompensatie Wij zijn van mening, dat daar «en zekere mate van redelijkheid in zit. waarbij briefschrijfster wel moet bedenken dat een algemeen bindende regeling niet wordt gebaseerd op grensgevallen in ca- su mensen met een inkomen van S 12 500 Voor het grootste deel van de betrokken werknemers zou het bepaald onbillijk zijn als man en vrouw huurcompensatie zouden ontvangen Dan zou hun totale in komen worden verhoogd en dat is uiter aard nooit de bedoeling van een compen satie (ls vergoeding) Dat er hier en daar mensen zijn. die voordelig of nadelig utt de bus komen, is bij geen enkele alge meen bindende regeling te vermijden En daarom is die regeling in z'.in geheel nog niet onbillijk Bovendien komt het ons voor, dat een gezin, waar de man al leen f 12.500.- verdient wei een hogere huur zal verwonen dan waar man en vrouw tezamen aan dat bedrag komen. Hetgeen wij alsnog een bewijs zouden willen zien voor de billijkheid van de huurcompensatieregellng. (Vragen omtrent de sociale verzeke ringswetten kunnen schriftelijk worden Ingediend bij onze sociaal-economische radactie, Kortenaerstraat 1 te Rotter- De heer Maltha heeft hier naar onze mening een kernpunt van de kwestie aan geraakt: namelijk dat de arbeidstijdver korting niet losgemaakt kan en mag wor den van andere sociale verlangens. Te veel wordt de arbeidstijdverkorting ge zien als een vraagstuk apart. Het is echter een onderdeel van het pakket „sociale voorwaarden". En ais het juist is dat de detailhan del niet voorop kan lopen in de arbeids tijdverkorting ook al zien we werke lijke mogelijkheden en daardoor so ciaal een achterstand krijgt dan zal te genover die sociale achterstand eiders een voorsprong moeten staan in primaire of secundaire arbeidsvoorwaarden. Het middenstandsbedrijf kan die voorsprong hebben vooral als gevolg van het meer menselijke contact tussen de baas en zijn medewerkers. „Stuwing" besluit: Ook in de algemene voorwaarden liggen nog vele kansen. Maar de middenstand zal dit waar moe ten maken. En wanneer dat waar is loopt „het" personeel niet weg ondank een mogelijke achterstand in het onder deel arbeidstijdverkorting". ROTTERDAM, 1 april. De traditio nele jaarlijkse voettocht ter ere van d* H. Liduina zal voor dit jaar op zondag 16 april worden gemaakt. Degenen die hieraan willen deelnemen, worden voor half 2 verwacht aan het Marconiplein waar de tocht precies om half 2 begint Om ongeveer' 2.20 uur begint het lof in de kerk van de H. Liduina aan de Nieu we Haven te Schiedam. ITALIË Er is overeenstemming be reikt over het leggen van een pijplei ding door de St Bernhardtunnel Via deze pijpleiding wil men van Genua uit de raffinaderjen aan de Rhone voorzien van ruwe olie. NEW YORK. 1 april (Rtr) Gromyko, de Sovjetrussische minister van buiten landse zaken, is gisterenavond per vlieg tuig uit New York, waar hij de Sovjet delegatie bij de V.N. heeft geleid, naar Moskou vertrokken. Vóór zijn vertrek zei hii, dat de huidige situatie bij de V.N, met secretaris-generaal Hammarskjöld voor de Sovjet-Unie „volkomen ondraag lijk" is. Voorts herhaalde nogmaals met nadruk, dat de Sovjetregering het „in het belang van de beschaving" noodzakelijk acht, dat een eind wordt gemaakt aan dc bewapeningswedloop. Horizontaal: 1 kle dingstuk, 3 rijgsnoer, f verhaal, 10 voegwoord 11 wig, 12 trek, 13 zana noot, 14 staaf, 15 stral 17 bron, 19 meer ii Amerika, 21 gewoonte 23 kledingstuk, 25 be dorven, 26 stof, 2t insekt,, 30 bevel, 31 gebied, 32 voorzetsel 34 voornaamwoord, 36 voordeel, 38 vuilnis hoop, 40 on'beschaai de, 41 reptiel, 4? vertaler, 44 miereneter 45 voedsel, 47 rivier ir Italië, 48 tooi, 50 voor zetsel, 52 durf, 54 stao in Italië, 57 vernis, 59 soort, 61 razernij, 62 hoofdstad, 64 gewicht 66 vat, 67 wapen, 68 zangnoot, 70 keurig, 71 familielid, 72 lidwoord 73 weinig, 74 vertegen woordiger, 75 stoot. Verticaal: 1 stad in Engeland, 2 gereed, 3 herkauwers, 4 landbouwwerk tuig, 5 meubelstuk, 6 onbeschaafd, 7 kleurstof, 8 spil, 9 holte, 11 herkauwer, 14 tocht, 15 hap, 16 deel van een blad, 18 bestemming, 20 rijdier, 21 mast. 22 buitenlandse munt, 24 vaatwerk, 2fi hoofddeksel, 27 daadkracht, 29 op brengst, 30 gang, 33 bergen, 35 vrucht, 36 stomp, 37 schors, 38 verzoek, 39 ogenblik, 43 stof, 46 Europeaan. 48 1 vendig, 49 coupe, 51 toiletartikel, 53 modejonker, 55 klaar, 56 voorzetsel. 57 vrij, 58 stof. 60 water in Europa, 62 belemmering, 63 woonschip, 65 aanslib bing, 67 insekt, 69 bijwoord, 71 niet_ deelbaar door twee, 72 zangnoot. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puzzels kan niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van de Kruiswoord puzzel van verleden week is: Horizontaal: 1 zege, 4 iris, 6 Louden, 11 eeivlS kok, 13 14«da, IS 17 oog, 18 snee, 19 Ëem, 20 dof, 21 bod, 22 el, 24 tenor, 28 hamer, 28 rap, 30 lijn, 31 bok, 32 rot, 34 fel. 36 daveren, 39 si, 41 nes, 43 tel, 44 rat, 46 e.k., 43 bariton, 51 tal, 53 Fin, 55 bee, 56 ven, 58 sas, 60 laken, 62 hekel. 64 Po, 66 rol, 67 sen. 88 pil, 70 roei, 72 zin, 73 Madera, 75 mud, 76 dom, 77 gil, 78 nat, 79 edelen, 80 wan, 81 made. Verticaal: 1 zetter, 2 eer, 3 gnoe, 4 non, 5 ik, 6 leg, 7 os, 8 donder, 9 Ede, 10 neef, 12 kemel, 13 lof, 16 pet. 17 oor, IS som. 20 donatie, 21 baker, 23 laf, 25 nijd, 26 hor, 27 ros, 29 pen, 31 beloven, 33 tin, 35 leb, 37 vet, 38 nat, 40 lef. 42 sabel, 45 tas, 47 kil, 49 ren, 50 nek. 53 lap, 54 narede, 57 Nepal. 59 sonate. 6' kof, 62 hen, 63 lid, 65 arme, 67 sim. tKt Lena, 71 oud, 72 zon, 73 min, 74 rat 76 de, 77 ga. Prijswinnaar is deze week: P. M. van Potten, Vlaardingerdijk 187b, Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4