LAGER VOETBAL IN KOMEND WEEKEINDE Verzamelingen waardevol voor streekhistorie T eraggang bioscoopbezoek bijna tot staan gebracht Reclame Scholieren kunnen maandag weer in HUN tuintjes gaan spitten „WAAIKANTJES" EN KNEKELPLAATJES In Achelse Kluis Geheugen-hulp Doet DHS gooi naar de top Felle brand legt jachtwerf in as Jaarverslag Ned. Bioscoopbond voor Uw zaak Bonen en aardappelen deden het het vorig jaar best.... f.1 40 Bank Handel en Scheep vaart wederom 40 pet. Bij het spelen verdronken Maakt SVV naar SHS O VERSCHIK. VLA AR DINGEN Tentoonstelling „Scho lieren tekenen' blijkt succes NSC VRIJDAG 7 APRIL 1931 PAGINA 6 %£2k MED1NOS LABORATORIA MELDEN: 1 b" tevW S5S extra grote tube MEDINOS EXTRA de tandcream met vijfvoudige zekerheid (Van onze verslaggever) TT ier heb ik nog een aardig doodskopje", zegt pater Dominions de Jong, zich verkneukelend in de knekelplaat jes. „In de tweede helft van de vorige eeuw hebben ze het bont gemaakt met de bidprentjes. Het ene is nog luguberder dan het andere; er zijn zelfs obscene bij, maar die heb ik niet". Op het volgestouwde bureau, in een lange werkkamer met wanden vol archiefladen, sneeuwt het vrijgemaakte hoekje snél onder, en de verscheidenheid >van voor stellingen is verbijsterend. Het Oog, al of niet met het randschrift „God ziet u", komt veelvuldig voor; soms slingert het bovendien bliksems in het rond. Nog vaker zien we allerlei kopjes met vleu geltjes ronddwarrelen. Eén plaat je vertoont een lange ladder, waarop de gestorvene, bijgestaan door zijn bewaarengel, een hache lijke klim maakt naar de wolken, waar God de Vader met uitge strekte armen op hem wacht. Tal rijk zijn de plaatjes met kerkhof- beelden, z.g. parkjes": grafzer ken met aan de ene kant een treurwilg en aan de andere een treurende weduwe zijn algemeen. Dan is er een eindeloze variatie van doodshoofden, al of niet met beenderen, sommige grimmig, andere haast koddig, steevast met onderschriften die de stervelingen oproepen om te denken aan het onvermijdelijke doodsuur. Heel bijzonder is een prent waarop koningin Ludovica van Orleans is afgebeeld op haar sterfbed. ,JDer- nier moment de la reine des Beiges", staat eronder. SlKKUlINliKN TEGEN AGOVV OP HARGA HDVS zal zijn best moeten doen Agenda Rotterdam C'srfj Scvuh ,3'nï SVtH* }e\\cfjV i Di-'cu^otitrr» ".-m ^"oi^ovaC t/r ~rrr~;r nieuwe triomf ZLrtA uo"M ^uui"" ,:v~ 1 extra itte tande MEDINOS EXTRA TANDCREAM een stap vooruit In mondhygiëne U kunt nu kiezen extra reinigend, geen spoor meer van tandaanslag, véél wittere tanden! extra langdurige en extra krachtige beschermingtegen tandbederf (caries) extra anti-septische werking, desinfecteert mondholte extra krachtige bestrijding van slechte adem extra lekkere, zuivere spearmintsmaak Naast Medinos EXTRA blijft de vertrouwde Medinos „capillair-actieve" tandcream in de bekende gele doos met het hondje verkrijgbaarl uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche SCHIEDAM, 7 april Het plaatse- j'.lk lager voetbal begint zo zachtjes aan in een beslissend stadium te geraken. Er zijn serieuze titel-kandidaten maar tevens staat het bij voorbaat vast, dat er slachtoffers zullen vallen. Of tweede klasser Excelsior '20 het nog zal redden, hangt geheel van de zwartwitten zelf af. Er is nog één punt voorsprong op lotgenoot Vriendenschaar, tcrwjil de Culeljlborgers nog niar Schie dam komen. Zondag is Excelsior vrij en kan zich bij voorbaat op een en ander beraden. Derde klasser DHS is n;;ar de twee de plaats opgeklommen doordat DHZ met 2-1 klop kreeg van Leonidas. De kan sen van de geelzwarten staan dus nu wel hoog genoteerd. Zondag wordt dit Leo nidas de tegenstander en winst zou de top betekenen. Het zal er daar aan de Gor- delweg dus geducht spannen. VIERDE KLASSERS Hier gaan binnenkort de klappen val len. In 4C wist Ursus niet de gewenste vechtlust tot het behoud op te bren gen. Zondag komt RAVA op bezoek en de Hagenaars hebben zelf nog een kans je op de titel. Veel heil valt er dus voor dit Ursus niet meer te verwachten. Voor Martinit liggen de zaken in 4D iets gunstiger. De roodwitten zijn gelijk ge komen met Cromvliet en nu gaat het er maar om wie de langste adem heeft. Zondag wordt PDK de gastheer in een treffen met onze stadgenoten. Ook dit PDK maakt nog een mooie kans op de ere-titel, zodat Martinit het nog zwaar genoeg zal krijgen om hieruit winst over te houden. SFC gaat een bezoek aan 't Noorden brengen. Men mag in het blauwzwarte kamp de zaken niet al te licht opvatten, want dat zou misschien Zondag treden de jongens van nog wel fataal kunnen worden. Hardeman thuis aan tegen Dirksland en zullen zeer zeker voor de overwin ning vechten. In 4F brengt Schiedam een bezoek aan Gouderak en kan zich geen verlies meer permitteren. Ook bij eventuele winst staat het nog te bezien, of deze zwartwitten het vege lijf weten te redden. Minder duidelijk zijn de symbolische voorstellingen die op veel prentjes uit de vorige eeuw zijn afgedrukt. In hon derd jaar tyds zijn beelden die toen blijkbaar algemeen begrepen werden, volkomen raadselachtig geworden. „Ik moest or eens een jaar de tijd voor hebben", zegt pater De Jong, archiva ris van de Achelse Kluis. HU is „vrU- gesteld" om zich aan het napluizen van de historie te wüden en hoopt binnen kort de geschiedenis van de kluis te kunnen gaan schrUven. Ter voorberei ding daarvan heeft hij de afgelopen 15 ar het verleden van de omliggen de rensplaatsen „opgegraven" en be st ..'ven. Ruim vier jaar geleden is h; oidprentjes gaan verzamelen. Waar- r Allereerst had hij bemerkt, dat t bidprentje veel gegevens kan op- JMUlnpmvlu(*if fYiuiéukfi-xidulivrin dmttdden itat/enTfil wn nne dml d'Krminf^ rd irf jmw, QimknUyd'U'itj 4ft JilrtU/n'i' mirthm d'Juvinv/ty'd ïïfit'Hw/js'rd; fry aSrm t\t wcr.btj ntn rnu' wy 'm oins ijfdtrfm nhiviiid/iiv i wr>((Jwdfayd. nmdc hnduW il dvJliwdtiH 4' nm/m dw aixctiüi onu'c Jumriokrd u 1 tv KneJce lp laatje uit 1833. DKRXIElt MOMENT DE LA RE1NK «ES BEIGES. Plaatje van het sterfbed van de Belgische koningin (1850). oude prentjes op te sturen. Om die re den juicht hij publiciteit van harte toe. „Vooral bU pastoors zitten nog grote collecties. Ze komen nog wei eens op de scholen terecht waar ze door de kinderen worden verknipt. Eeuwig zon de." De verzameling in de Achelse Kluis omvat overigens al omstreeks 200.000 exemplaren, maar dat is nog niets in vergelijking met de grote verzameling van de Staatsboekerij in Kortrijk: die telt er twee en een half miljoen. Wat daar niet allemaal uit te lezen valt. Ze lichten de geduldige onderzoeker in pver lokale rouwgebruiken, over de migratie van bekende families, over het heen en weer schuiven van de taal grens in België etc. België heeft se dert de oorlog dubbele prentjes, „sant jes met een waaikantfe". Dat is in zwang gekomen toen het in 1942 on- - mogelijk werd, na zes weken nog eens dankbetuigingen te laten drukken, om dat er geen toewijzing voor gegeven werd. Sindsdien werden dubbele prent jes gemaakt, met de dankbetuiging al meteen op het tweede blad. Na de be vrijding is het dubbele santje geble ven. Het schijnt, dat de bakermat van de .bidprentjes Amsterdam Is geweest. Zeker is, dat de oudst bekende sant jes allemaal Nederlands zijn. Het wa ren afbeeldingen van heiligen, waarop aan tie achterkant een opwekking tot gebed voor een overledene werd ge schreven. Het alleroudste geschreven prentje dateert uit 1668. Het bevindt zich in de verzameling van mr. L. Bis terbosch te Amsterdam, de grootste van ons land. Guido Gezeile, die zich sterk voor bidprentjes interesseerde en er tal van gedichten voor heeft geschre ven, kende een geschreven Belgisch prentje uit 1711. In het begin van de achttiende eeuw werden in Amsterdam de eerste gedrukte prentjes uitgegeven. In diezelfde tijd werden er ook in Oostenrijk gedrukt en later volgde Ant werpen. Daarna werd het algemeen in alle katholieke streken van West-Euro pa en nog later kreeg het ook in Ame rika een vaste plaats. De grootste op gang heeft het bidprentje evenwel ge maakt in het Nederlandse taalgebied, West-Duitsland en in Ierland, Een tamelijk onbegrijpelijke symboli sche voorstelling uit 1825. leveren over de streekhistorie. Speciaal de geneologie kan er kostbare gegevens uit putten. De teksten, waarin meestal ook de doodsoorzaak wordt genoemd, feven vaak een beeld van de rust of e onrust van de tijd waaruit ze date ren. In latere jaren, als ook foto's van de overledene worden afgedrukt, bieden de prentjes o.a. een beeld van de kle derdracht. Maar ook het bidprentje als zodanig is interessant: het is, aldus pa ter De Jong, een typisch specimen van katholieke folklore. Dat hangt samen met het feit, dat ze niet alleen bedoeld zijn om de ge dachtenis van de overledenen levend te honden, maar vooral om op te wek ken tot gebeden voor hun zielerust. De naam bidprentje zegt dat al. De spaar zame prentjes van protestantsen huize zijn uitsluitend gedachtenisplaatjes. Pater Dominicus praat alleen over „santjes" (sanct-jes). Zo werden de prentjes vanouds genoemd, omdat er oorspronkelijk heiligen of bijbelse voor stellingen op werden afgebeeld. De oud ste prentjes, vervaardigd van perka ment, zijn dikwijls prachtig. Het zijn kopergravures en omdat ze zo kost baar waren, bleven ze voorbehouden aan de welgestelden. Later, toen ze op pa pier werden gedrukt, kwamen ze ook binnen het bereik van de middengroe pen en weer later, toen de staalgravu res het drukken goedkoper maakten, werden ze gemeengoed. Het gehalte werd toen heel wat min der en ook in onze dagen heeft het prentje in het algemeen nog lang niet het niveau dat het in het prille begin heeft gehad. „Ik hoop nog eens ooit toe te komen aan de geschiedenis van het prentje", zegt pater De Jong. Hij heeft er al verscheidene artikelen over geschreven, meestal met een oproep omi HEENVLIET, 6 apfil Door een felle uitslaande brand, die gretig voedsel vond in een voornaad polyester en hout, Is donderdagmiddag de jachtbouwloods van de scheepswerf „De Visser" te' Heenvliet totaal In de as gelegd. De brand brak om. streeks halfvier uit. Naar raming bedraagt de schade 150.000 gulden. Het scheepsbouwbedrijf bouwde in op dracht van Amerikaanse opdrachtgevers snelle jachten, waarvan er in 1961 tachtig geëxporteerd zouden moeten worden. Door de brand is de produktie stil komen te liggen. De helft van de zeventig werkne mers van het bedrijf zullen voorlopig niet naar hun werk kunnen terugkeren. ROTTERDAM, 7 april. De Bank voor Handel en Scheepvaart te Rotter dam heeft over 1960 aan provisie, in terest, effecten en diversen een fcmdrag van f 10.356.799 (v.j. 9.570.167) ont vangen. Na aftrek van salarissen, alge mene kosten en belastingen, resteert een winst van f 7.540.431 (7.046.576). Het dividend werd evenals vorig jaar vastgesteld op 4 pet. op de prioriteits aandelen en 40 pet. op de gewone aan delen. De resultaten in het afgelopen boek jaar weerspiegelen de gunstige gang van zaken gedurende 1960. Van de binnen- en buitenlandse deelnemingen werden wederom zeer bevredigende uitkeringen ontvangen. Ook in het af gelopen jaar werd een deel van deze baten toegevoegd aan de onder credi teuren aanwezige stille reserve. De balanspost crediteuren, welke in de balans per 31 december 1960 voor komt met f 64.526.326 (42.022.687), om vat mede de saldi van de met de bank gelieerde ondernemingen. KRIMPEN A. D. IJSSEL, 7 april. Gistermiddag te ca 4 uur is het vijfjarig zoontje van de familie K. de Jong spelenderwijs in een pas gegraven vliet aan de Rembrandtlaan geraakt en verdronken. Hoewel het jongetje door toegescho ten hulp op het droge was gebracht en kunstmatige ademhaling werd toege past, bleken de levensgeesten reeds ge weken te zijn. Dr. Marcelis kon slechts de dood constateren. ROTTERDAM, 7 april Het bioscoop bezoek in de steden Amsterdam Den Haag en Rotterdam is in 1960 met 1,6 pet. teruggelopen, vergeleken met het voorafgaande jaar. In de overige ge meenten was er echter een stijging waar te nemen die gemiddeld 0,7 procent be droeg. Landelijk gezien, aldus conclu deert de Nederlandse Bioscoopbond in ijn jaarverslag 1960, is de teruggang in het bioscoopbezoek, die in 1959 viel te constateren, nagenoeg tot staan gebracht. In de maanden april en augusitus was er zelfs sprake van verbetering van het bezoek. In totaal hebben 55.435.000 perso nen de Nederlandse bioscopen bezocht tegen 55.535.000 in 1959. Het theaterpark groeide met zes bios copen tot 565 op 1 januari van dit jaar met 266.750 zitplaatsen. Naast de vijf bioscopen die geschikt zijn gemaakt voor vertoning van 70 mm films zullen er in de nabije toekomst waarschijnlijk nog tien volgen. De invoer van het aantal hoofdfilms liep van 455 in 1959 terug tot 399. Vooral het aantal Amerikaanse films vertoonde een teruggang nl. van 215 tot 166. Voor de Nederlandse filmproduktie was I960 een goed jaar. Er kwamen zes hoofdfilms en 32 korte films in produk tie waaronder Faja Lobbi, de zaak M.P.. Makkers staakt uw wild geraas, Stran ding, Dik Trom en het circus en de Avonturen van een zigeuner jongen. In april van dit jaar werden de eerste ge diplomeerde cursisten van de Ned. Film academie afgeleverd. De bond is voor de toekomst hoopvol gestemd. De kwestie van de vermakelijk heidsbelasting blijft de bond een doorn in het oog. Het wordt als een onbillijke en anachronistische heffing aangemerkt dat. er nog een belasting bestaat die uit 1851 dateert. Bovendien betekent deze be lasting een grote belemmering bij de po gingen de Ned. filmproduktie van de grond te krijgen Het hoofdbestuur heeft in het afgelo pen jaar bij de regering aangedrongen op een principiële benadering van dit vraagstuk en verzocht om een algehele opheffing van de belasting op bioscoop- vermaak zoals deze in Engeland en Ame rika reeds bestaat ofwel een wegnemen van onbillijkheden ten opzichte van de overige ontspanningsmedia. Bioscoopbezoek in Rotterdam Uit het jaarverslag blijkt nog dat in i960 5.090.000 personen de Rotterdam se bioscopen bezochten tegen 5.195,000 in 1959. Voor Amsterdam bedroeg dit 9 440.000 en voor Den Haag 5.710.000. De bruto-recette voor Rotterdam bedroeg 6.644.569 tegen 6.445.613 in 1959. Hier van gaat een bedrag van 1.329.324 naar de vermakelijkheidsbelasting. De gemid delde entreeprijs lag op 1,30. SCHIEDAM, 7 april. Hermes-DVS is uit het dubbele duel tegen DFC met één winstpunt maar bescheiden te voorschijn gekomen. Weliswaar was Hermes, vooral in de uitwedstrijd niet zo gelukkig, maar daar staat tegenover, dat er in deze wedstrijden nogal non chalant met fraaie kansen werd omge sprongen. O.i. ligt hier trouwens het falen van Hermes. Men krijgt wel eens de indruk, dat de jongens de wedstrij den niet serieus genoeg opvatten, zich niet goed voorbereiden. En dit is, voor in het betaalde voetbal toch een eerste vereiste. En dit zal zondag a.s. beslist anders moeten zijn, willen de Schiedammers de volle winst gaan behalen in de thuiswedstrijd tegen AGOVV. De Apel- doorners staan dit seizoen, zulks in tegenstelling tot de laatste jaren niet zo hoog geklasseerd, doch men dient te bedenken, dat AGOVV juist in de laat ste wedstrijden voldoende punten heeft verzameld om zioh veilig te stellen. Zij zitten dus in de lift en dit moet voor Hermes een waarschuwing inhouden. Maar als de Schiedamse blauw-witten, die zondag a.s. in het rood zullen ver schijnen, zich terdege voorbereiden, dan blijven de punten in Schiedam, zulks tot vreugde van de trouwe aan hang. HDVS 2 is wederom vrij. Het derde elftal, dat de punten broodnodig heeft, ontvangt om 10 uur op „Harga" lijst aanvoerder Neptunus 2. Afgaande op de resultaten van de laatste wedstrij den is Hermes 3 niet kanslops. Het 4e tenslotte gaat met redelijke kans op succes op bezoek bij HOV 3. SCHIEDAM, 7 april Op maandag 10 april a.s. gaat de schooltuin aan de Viaardingsedijk weer open, thans voor de vierendertigste keer. Deze gebeurtenis is in de loop der jaren gegroeid tot een Schiedamse tra ditie. Ze is geworden een symptoom van de (minstens kalendarisch) gekomen lente en van de (althans in onze ver wachting) komende zomer, In ieder geval, de jeugd ervaart er de jaarlijks terugkerende drang naar buiten en wij bedoelen hiermee niet naar plein of straat, maar naar Gods vrije natuur. De schooltuin, in 1928 opgericht door initiatief van ouders en door gemeente en onderwijskringen krachtig gesteund, komt de jeugd bij deze bewuste of on bewuste drang prachtig te hulp. Het wer ken op de schooltuin, dat natuurlijk kin derwerk blijft, is een prettige en tevens zeer gezonden vrijetijdsbesteding. Deskundige leiding en bevoegd toe zicht maken deze tot een ten volle ver antwoorde zaak. Ook de pedagogische waarde van het schooltuinwerk is door elke autoriteit op dit gebied volledig er kend. Het kweekt n.l. liefde en zorg voor de natuur, voor alles wat leeft en dit is juist iets, dat bij de stadsjeugd nog al eens ontbreekt. Dit laat zich verklaren door totale onbekendheid op dit gebied. Ook het persoonlijk aanpakken, de per soonlijke verantwoordelijkheid en niet het minst, het doorzetten, het volhou den tot het einde toe en wellicht teleur stellingen dragen komen de karakter vorming van de jongen of het meisje in hoge mate ten goede. Een stimulans voor hun ijver is dan <ïe bepaling, dat elke leerling alles wat op eigen landje (c.a. 20 m2) groeit mee naar huis mag nemen. Als het rijp is, natuurlijk. Ook een fraai diploma en mogelijk een prijs je op het einde van de cursus in okto ber. Uit het jaarverslag 1960 vermelden wij nog, dat de tuin 590 tuintjes bevatte. (Dit jaar zullen er enige minder zijn). Er waren 753 aanvragen, zodat er he laas 163 afgewezen moesten worden. Er werd getuind i|i 15 groepen, met 15 leiders (alle onderwijzers), onder tech nische leiding van de opzichter van de gemeentelijke tuinarchitect J. Schipper, Keurhorst en onder supervisie van de gemeentelijke tuinarchitekt J. Schipper, Er waren 15 groepen, elk van ong. 40 leerlingen. Deze groepen waren samen gesteld uit leerlingen van het vierde, vijfde en zesdè leerjaar van alle lagers scholen, van alle gezindten. Naar ver houding van de aanvragen waren 293 tuintjes toe gewezen aan de openbare scholen (aanvragen 370), 200 aan de protestants-christelijke scholen (aanvra ge 254) en 97 aan de R. Katholieke scho len (aanvragen 129). Er werd gewerkt als volgt: met 6 groepen op maandag en donder dag met 6 groepen op dinsdag en vrijdag en met 3 groepen op woensdag en za terdag. Deze indeling is ook voor dit jaar behouden. Wij vernemen ook nog uit het jaarverslag, dat de te droge voor zomer de voorjaarsgewassen geen goed heeft gedaan. De oogst van b.v. radijs en spinazie was zeer matig De natte hoogzomer en vooral de zeer natte nazomer hadden op de latere ge wassen een nadelige invloed. De bonen en aardappelen deden het best, met grote overvloed en in prima kwaliteit. Hetzelfde kan gezegd worden van de ook ditmaal de belangstelling ongetwij feld zeer groot zijn. Duizenden kinderen hebben in de loop der jaren van de schooltuin genoten. Velen van hen zijn thans ouders, die nu hun kinderen naar de tuin sturen en ze (oude liefde roest niet) vaak vergezellen. We vermelden tenslotte, dat „getuind" wordt buiten de schooluren, dat bet schoolgeld voor de gehele cursu3 (tot half oktober) f 4.50 bedraagt, waarvan 1.- moet voldaan worden bij inschrij ving, op de eigen school. Wat de tuin- tijden betreft, hiervoor is voor de va kanties een afzonderlijke regeling getrof fen. Hoofdleider is de heer F. J. Klap wijk. AFDELINGSVOETBAL. ZONDAG Hier is het naar de derde plaats te ruggevallen Demos vrij. Tweede klasser W.f. zal bij hekkesluiter SSAVR weinig moeite hebben om beslag op de punten te leggen. In de derde klas mag dit ook gezegd worden van Schiedamse Boys. die te gast gaat bij Animo H Het treffen met naaste concurrent Blijdorp zal voor de boys de beslissing kunnen brengen. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Bij het zaterdagmiddag-voetbal speelt PPSC uit tegen ZBVH. Rode-lantaarn drager GTB zal het bij leider Baren- drecht weer zwaar te verduren krligen, hoewel de gas- en lichtmannen tot een verrassing in staat zijn. Tweede klasser GSS steekt het Haring vliet over om op Flakkee koploper Den Bommel partij te geven. De rood-groenen gaan zondag naar den Httag om de strijd aan te binden met S.H.S.. hetgeen wederom een moei lijke opgave wordt aangezien ook de S H.S.'ers behoorlijk in het gedrang zijn gekomen in de onderste regionen. Ondanks dat de Hagenaars de laatste tijd weinig resultaten geboekt hebben kunnen de S.V.V.'ers weer rekenen op heftige tegenstand op Hou trust, hetgeen men vorige week trouwens lelijk heeft ondervonden van het in nood verkerende E.B.O.H. Oefenmeester Croon en zijn mannen zullen er zondag dan ook goed aan doen om met doeltreffende wapens dit elftal van Schevenlngen Holland Sport aan te pakken. fe.V.V. 2 en 4 hebben een vrije zondag en SVV 3 gaat op bezoek bij Feijenoord 3- HEDEN: Monopoletheater: La Principessa delle Canarie, (a.l.), dag. 2 uur (zond. 2 en 4.15 uur); Herodes de Genadeloze (18 jr), dag- 7 en 9.15 uur. Passagetheater: Babetse op het oorlogs pad, 14 jr, dag 2 en 8.15 uur (zat en zond. 2., 4.15, 7 en 9.15 uur). Musis Sacrum: uitreiking prijzen toneel wedstrijd, 8 uur, Irene: Balletuitvoering, 8 uur. Stedelijk Museum: dagelijks van 10— 17 uur. zondags van 12—17 uur: Collectie grafiek Guépin, schilderijen en beelden van Gu Romijn moderne kunst uit eigen bezit APOTHEKERSDIENST Apotheek Rembrandt, Rembrandtstr. 5. R.-K OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale en filialen van de r.-k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek „St.-Liduina" zijn: Openingsuren centrale: maandag 79 uur; dinsdag 10—12. 2—5 30, 7—9 uur, woensdag 2—5 30, 7—9 uur; donderdag 10 —12 uur; vrijdag 2—5 30. 7—9 uur; zaterdag 1012. 25 uur Kinderuitlening: dinsdag 24 uur; woensdag 45, 6.30—8 uur; zateraag 1—3.30 uur, Kinderleeszaal: maandag 45 uur; dinsdag 45 uur: woensdag 23 uur; vrijdag 45 uur. Singel: maandag, woensdag, vrltdag 7—8 uur. Openingsuren Nieuwiand: woensdag 1 305.30 en 7—9 uur; vrijdag 7—9 uur Gorzen: dinsdag 6 30—9 uur; woensdag 2530 uur; vrijdag 7—9 uur RK Plattelandsbibliotheek: uitleen- post Kerkweg 46 zondags 11.3012.30 uur. Molensingel 46: di. 48 uur. VRIJDAG: Aula Museum Boymans-van Beuningen. 8 uur: Herman Krebbers viool en Mari- nus Flipse, piano. ZATERDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Huwelijksles sen (Rott Toneel) FILMS IN ROTTERDAM Arena: Enkele reis naar de hel, 18 j.; Capitol: De dood rijdt mee, 14 j.; do. Liefde langs de weg, str. volw.; Cen traal: Jacht op Adolf Eichman: onbe kend; Cineac A.D.: The sundowners, al.; Colesseum: Dreigende heuvels, 14 j. do. The tender trap, 18 j. za. zo. 2; Niets dan pech, a.l.; Cinerama: Seven won ders of the world, a.l.; Corso: Porgy en Bess, 14 j,; Hamonie: De blonde squaw, 14 j. di t.e.m. do. De verleiding kwam. 's nachts 18 j.; Lumière: De bekroning, a.l.; Luxor: De brave soldaat Schwejk. a.l.; Metro; Hier is Lemmy Caution, str. volw.; Prinses: Nooit op zondag, str. volw. za. zo. 2: A. en C. bij de kanniba len, a.l. za. 24: De man met de gouden arm, volw.; Rex: Het geheim van de vijf graven, 14 j. do. Malou van Mont Matre, ontoelaatbaar; xhalia: Os bandei- rantos, 14 j.; 't Venstar: Carlton Brown van buitenlandse zaken, a.l.; Victoria: The apartment, str. volw. do. 2 en 8: Getuige a charge, 14 j. za, wo 2: Donald Duck en zijn vriendjes, a.l. zo. 2, 4.30. VOLKSTUINDERSVERENIGING OVERSCHIE, 7 april. In hechte sa menwerking met de wijkraad zal de volkstuindersvereniging „Blijdorp" ook dit jaar weer verscheidene activiteiten in haar openluchttheater organiseren w.o. twee tentoonstellingen; een variétéavond; diverse concerten; onderscheidene pop penkastvoorstellingen en een bloemen corso. Ongetwijfeld zal de tentoonstelling „Natuurlijke Historie" in de vakantietijd een hoogtepunt vormen. MEDISCHE ZONDAGSDIENSTEN OVERSCHIE, 7 april. Gedurende het weekeinde wordt de doktersdienst waargenomen, door; E. F. Nienaber, Bur gemeester Koningssingel 37, tel 82470 en P. H. M. Bender, Baanweg 21, tel 83270. GEOPEND is de Schanswijck apotheek, Abtsweg 40, tel 49127. VLAARDINGEN, 7 april. De doof de wethouder van onderwijs en cultu rele zaken geopende tentoonstelling van tekenwerk van scholieren, blijkt te be antwoorden aan de gestelde verwach tingen. Tot en met dinsdagavond had den reeds 426 personen een bezoek aan de Visbank gebracht en te oordelen naar de reacties van het gros van dit publiek valt het gebodene zeer in de smaak. Dit resultaat moge misschien een aansporing zijn voor hen, die een be zoek aan de Vigbank tot nu toe uitstel den. De tentoonstelling is nog tot eO met zondagmiddag geopend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6