DE SCHAT VAN SCHARLAKEN RACKHAM DRAADLOOS CONTACT DAGPUZZLE Onderwijs ontvouwt plan voor SCHOOLTELEVISIE Kuifje en Bobbie 16 17 18 19 20 21 22 DE VLAMMENDE GESEL 3 Alfredo w DE 32ste BRUID Elk aandeel Vereenigd Bezit van 1894 een "belang "bij ca. 200 ondernemingen tegelijk Gloed uit as Kost gaat voor de baat uit Nu overleg met TV-instanties naar SPORT EN BEELDBUIS Kijkers worden deskundigen en liefhebbers N.O.T. NAAST N.T.S. Vanavond Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising ts Wij kijken naar V B PAGINA 2 KRUISWOORDRAADSEL Meer supporters Video-tape Hd! ik b eg rijp !...U zoekt DE EENHOORN méér nddr het westen Jaik ^begrijp Toe, vooruit Kom 'ns mee En dathe En dat?. ..Dat komt zeker van de voorsteven van de TITANIC' Waarlijk, het is een een - hoorn',,..En toch wees mijn slinger het westen aan Dat is iets buitengewoons WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG 111 TEKST EN TEKENINGEN VAN HERGÉ bij Uiig. Casterman ERIC DE NOORMAN Mn. Grote toekomst 16 gawasétztZ ZojM9&a<imuk.rttm gwpxérl t* «or (Advertentie) Zondagavond N.C.R.V.-televisie eenacter „De joodse vrouw" van Bertold Brecht uit. Het is een van de vierentwintig taferelen van „Angst en dat gespeeld wordt door Puck. Henny Orri in de rol ellende in het Derde Rijk" van „de vrouw" en Jan Grefe als ,de man". BUSSUM, 17 april Zondagavond vertoonde de N.C.R.V. o.m. de film Gloed uit as", die handelt over de nawerking van de atoombom die 6 au gustus 1945 op Hirosjima werd gewor pen. Een schokkend bij tijd en wijle zelfs luguber document. Meteen daar na kwam een forum onder voorzitter schap van prof. I. A. Diepenhorst er het zijne over zeggen. Maar het bleek wel erg duidelijk dat het niet doenlijk is in zo'n korte tijd te komen tot een enigszins gefundeerde gedachten- wisseling over zulk een veelomvattend probleem als de atoombewapening is. Verder kan een nogal vage aanduiding van de standpunten kwam men beslist niet. Vooraf zag men een eenakter van Bert Brecht: „De Joodse vrouw", die althans Henny Orri gelegenheid bood om van haar acteertalent te getuigen. De A.V.R.O. had de zaterdagavond voor een overwegend <1661 gewijd aan een reportage van de Europese kam pioenschappen ballroom-dansen in Scheveningen. Dat was dan voor de liefhebbers. Men zag verder de voor lopig laatste uitzending van ..Hou je aan je woord". Ganzenborden-op-niveau dus. Horizontaal: 1. vogel; 4. sieraad; 6. vogel; 8. meisjesnaam; 9. bevel; 10. be vel; 11. schrijfgerei; 12. water in Fries land; 14. deel van de Bij Del (afk.l; 15. rangtelwoord; 18. kletspraat; 19. nood sein. Verticaal: 1. arrondissement (afk.); 2. hark; 3. streling; 4. torenomgang; 5. volksverhaal; 6. kerkelijk feest; 7. fami lielid: 13. wreed heerser; 16. vluchtige stof; 17. uitholling in een muur. Oplossing 14 april 1. pest; 2. emoe; 3. soos; 4. test; 5. wond; 6. over; 7. Nero: 8. drop; 9. port; 10. oker; 1'. rede; 12. tres; 13. erts; 14. reet; 15. teer; 16. stro. AMSTERDAM, 15 april De hardnek kigheid, warmee de voctbalautoriteiten in Nederland vasthouden aan het stand punt, dat een stadion dagen van tevoren geheel dient te zijn uitverkocht, alvorens toestemming wordt verleend tot de uit zending van een televisiereportage van een interland-voetbalwedstrijd, getuigt van een weinig brede visie en is, als men de ontwikkeling in de Verenigde Staten tot voorbeeld neemt, een volko men miskenning van het oude, maar ware spreekwoord, dat de kost voor de baat uitgaat. Het leven, de gewoonten, de sympa thieën en anthipathieën van de Ameri kanen zijn sinds de komst van de tele visie grondig veranderd. Dit geldt in het bijzonder met betrekking tot de amu sementssector, waarbij ook de sport kan worden ingedeeld, want in de Verenigde Staten is de sport, zo goed als elders, voor een groot deel verstrooiing. In de jaren voordat er van televisie sprake was, was baseball onbestreden de meest geliefkoosde sport voor de meeste Amerikanen. Dat is nu nog wel zo, maar er dreigt ernstige concurrentie van de zijde van (Amerikaans) voetbal, bow len, harddraverijen, paardrennen en an dere sporten. Al deze soorten sport worden geregeld via de televisie uitgezonden en deze uit zendingen hebben de kijkers een grote kennis en daarmee liefde voor de diverse sportefi bij gebracht. Zij zijn niet lan ger louter toeschouwers, maar gedegen kenners en hun groeiende belangstelling vindt haar weerslag in de enorme bedra gen, die door de „networks" worden be taald voor het recht om wedstrijden uit te zenden. En is geen enkele reden om te veron- (Van onze onderwijsredacteur) DEN HAAG, 17 april De studiecom missie van het georganiseerde onderwijs, die zich heeft bezig gehouden met de structuur van de schooltelevisie, heeft thans de grote lijnen bekend gemaakt van de opzet, die het onderwijs voor ogen staat. Zoals reeds werd gemeld heb ben de vertegenwoordigers van de onder wijsorganisaties vorige week algehele overeenstemming bereikt over ^de ge- wenste structuur. De organisaties zelf moeten het plan, dat de studiecommissie ontvouwd heeft, nog goedkeuren, doch dit kan in enkele weken zijn beslag krij gen. Het plan is als een voorlopig ont werp inmiddels reeds ter kennis gebracht van het ministerie van O., K. en W. De hoofdzaken van de opzet, die het onderwijs verwerkelijkt zou willen zien, luiden als volgt; 1. Naast de N.T.S., waarin de vijf om roeporganisaties samenwerken, wordt een N.O.T. (Nederlandse Onderwijs Televi siestichting) in het leven geroepen als het samenwerkingslichaam voor school televisie van drie onderwijsstichtingcn. 2. De stichtingen zijn de voor de schooltelevisie representatieve organen van de drie onderwijsrichtingen (pro testants-christelijk, openbaar en neutraal bijzonder, katholiek). De stichtingen kunnen met een of meer van de omroe pen, dan wel met de gehele N.T.S., een verband aangaan, waardoor er een pro- g.ammacommissie tot stand komt, be staande uit vier leden namens de on- derwijsstichting en een lid namens de televisie-instantie(s). Bovendien wordt geregeld, dat men van TV-zijde geen regisseurs benoemt dan na overleg met de stichtingen. 3. De N.O.T sluit een contract met de N.T.S.. volgens hetwelk door beide tezamen een programmaraad ingesteld wordt, waarin de onderwijsleden en de televisieleden uit de programmacommis sies zitting hebben. De N.T.S. en de N.O.T. komen bovendien overeen, dat de N.T.S. zich verplicht om elk door de N.O.T. aangeboden programma uit te zenden, alsmede dat zij buiten deze pro gramma's geen schooltelevisie zal uit zenden. De programmacommissies van de onderwijsstichtingen stellen een jaar programma op, dat de goedkeuring be hoeft van het eigen stichtingsbestuur en van de door de stichting gekozen tele- visie-instantie(s). De programmaraad voegt de goedgekeurde jaarprogramma's samen tot een algemeen jaarschema. De paedagogische centra staan de program macommissies en de programmaraad ad viserend ter zijde. 4. De onderwijsstichtingen hebben het recht „gerichte uitzendingen" te realise ren via een door hen gekozen televisie instantie. Een gerichte uitzending kan echter niet verwezenlijkt worden, in dien zij niet door de N.O.T. in het jaar programma is opgenomen. Aan een vee* zoek tot opneming in het jaarprogram ma moet de N.O.T. in het algemeen voldoen. Zij kan met redenen omklede bezwaren tegen de opneming inbren gen. Kunnen deze bezwaren niet door onderling overleg uit de weg worden geruimd, dan staat beroep op de minis ter van O., K. en W. open. 5. De overige uitzendingen komen voor de gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid van de in de N.O.T. samenwer kende onderwijsstichtingen. In het be stuur van de N.O.T. kunnen de onder wijsstichtingen een onderdeel van het schema op principiële gronden onaan vaardbaar achten. In dat geval wordt dat onderdeel in overleg met het des betreffende stichtingsbestuur vervangen door een aanvaardbaar onderdeel. Wanneer het overleg met de T.V.- instanties over bovenvermeld plan gun stig verloopt, hoopt men in het najaar met de voorbereidingen van de uitzen dingen te kunnen beginnen. De school televisie zou dan in het begin van het volgend jaar een feit kunnen worden. derstellen, dat het in Nederland anders zou gaan, als de kijkers, om bij het voet bal te blijven, geregeld klasse-voetbal, waartoe ongetwijfeld de interlands mo gen worden gerekend, op hun scherm te zien zouden krijgen. Naast dit direct waarneembare finan ciële voordeel - naarmate er meer belang stelling door geregelde uitzendingen wordt gewekt, zal de NTS tot grotere offers bereid zijn om het recht van uit zending te verkrijgen - mag ook op lan gere termijn op aanzienlijke winst wor den gerekend. Door de uitzendingen in Amerika konden meer mensen dan ooit tevoren getuige zijn van grote evene menten in de sportwereld. Mensen, die nooit in hun leven een ba seball- of voetbalwedstrijd hadden ge zien, zijn nu enthousiaste supporters ge worden. Er zijn echter niet alleen meer kijkers, wanneer zo'n wedstrijd door de televisie wordt uitgezonden, ook het aan tal mensen, dat de sportvelden bevolkt, is veel groter dan vroeger. Tal van bijzondere sportgebeurtenissen zijn in de loop der jaren door de televisie verslagen. Daartoe behoren zeker de Olympische Winterspelen 1960 in Cali- forniè en de Olympische Spelen in Rome. In augustus 1954 konden de kijkers er getuige van zijn, dat de Brit, dr. Roger Bannister de mijl binnen vier minuten liep. Voetbalwedstrijden tussen de „col leges" werden in de begindagen van de televisie zonder enige beperking uitge zonden. Thans zijn ze opgenomen in het „Game of the Week"'-programma. Bow len werd pas goed populair, toen de te levisie deze sport in de huiskamer had geïntroduceerd. Kampioenwedstrijden tennis worden geregeld uitgezonden Paardenrennen zijn een vertrouwd tv- beeld geworden en dat is niet minder het geval met golf- en voetbalwedstrij den. Niet alleen bestrijkt de televisie meer en meer het gehele gebied van de sport, ook in technisch opzicht vallen er grote veranderingen te constateren. In de loop der jaren is de camera-instelling verbe terd. In het beg'in was het vaak ondoen lijk te laten zien, wat er op grotere af stand gebeurde. Thans kan men met te lelenzen de prestaties van de sportbe oefenaars, die zich op grote afstand be vinden. op de beeldbuis brengen. Bij de Winterspelen 1960 in Squaw Vallev werd een camera op een hoogte van 1500 meter opgesteld. Andere came ra's volgden het gehele parcours, dat de skiërs bij de slalom aflegden. Daarbij werd gebruik gemaakt van ongeveer 9.000 meter kabel, de grootste lengte, die tot dusver voor een dergelijk doel was gebruikt. De ontwikkeling van de video-tape heeft de sportverslaggevers in staat gesteld op de band vastgelegde opnamen uren later uit te zenden. Zonder video-tape zouden bijvoorbeeld de Olympische Win terspelen of de Spelen in Rome nooit zo volledig kunnen zijn weergegeven. Sportgebeurtenissen worden bij voor keur direct uitgezonden. Wanneer dit echter door tijdsomstandigheden minder aanbevelenswaardig blijkt, wordt de op name op video-tape vastgelegd, die dan op een later tijdstip -vordt afgedraaid. Het grote voordeel van video-tape bo ven film is de kwaliteit van het beeld, die niet is te onderscheiden van die bij een rechtstreekse uitzending. Behal-e door de drie grote „networks" wordt sport ook veelvuldig door de 69. In do schaduw der laatste bomen verborgen, neemt Eric de si tuatie in zich op. Op één plaats groeit struikgewas dicht bij de achter zijde der tenten. Hij duikt ineen en sluipt op handen en knieën naderbij. Met een snelle blik in het rond neemt hij zijn mes en hij strekt de hand al uit, als eensklaps de gestalte van een krijger aan de achterzijde van de tenten verschijnt. De man staart Eric een mo ment sprakeloos aan en deze wacht niet verder af. Hij springt over eind met de boog in de hand. Een seconde later snort de wachter een pijl tegemoet. De kerel zakt krampachtig ineen, maar zijn schelle alarmkreet heeft Eric, niet kunnen verhinderen! Ogenblikke lijk klinkt er rumoer in het kamp. De Noorman onderdrukt zijn eerste impuls om het bos in te vluchten; daar zullen ze eerder zoeken dan in het kamp zelf en bovendien, als de wachters hun posten verlaten hebben, krijgt hij misschien juist de kans hier iets te ondernemen. Terwijl deze gedachten snel door hem heengaan, rent hij laag bukkend voort en schiet snel weg in een smalle dónkere opening, tussen twee tenten, om echter op hetzelfde ogen blik even snel achteruit te deinzen voor de donkere gedaante, die bijna tegen hem opbotst en die nu met een luide kreet op hem toe springt. MOC0 »v tU fr'. (g)PIB COPENHACtM Vl'f'r belangstelling van de beperkte sa- henleving, waarvan zij deel uit maken. Het gaat hierbij om de wed strijden van de clubs van middelbare scholen en colleges en van de plaatse lijke beroepsspelers. De toekomst van de sport via de tele visie kent volgens de Amerikaanse des kundigen op dit gebied vrijwel geen grenzen. Er wordt meer en meer ge streefd naar de uitzending van wedstrij den met een internationaal karakter. Vi deo-tape en straalvliegtuigen hebben de wereld aanmerkelijk kleiner gemaakt. In de toekomst zal het wellicht mogelijk zijn met behulp van microgolven, onder zeese kabels of een stelsel van kunstma nen directe uitzeningen uit alle delen van de wereld te verzorgen. In dit licht bezien, is de houding van de Nederlandse sportwereld wel heel erg kortzichtig en heeft het er veel van weg, of men tracht de kip, die in de toekomst gouden eieren zal gaan leggen plaatselijke zenders uitgezonden Hier- ^^gi-oei te belemmeren6 door krijgen de plaatselijke clubs de HILVERSUM, 17 april In het tele visieprogramma, dat vanavond door de. KRO wordt verzorgd, presenteert Fred Rombouts zijn Music Box, waarin optre den The Allions, Herman van Keeken, Ma-co Signori, Audrey Arno en Cleo Laine. Een aflevering in de serie film reportages van het Nord- und West- deutscher Rundfunkverband „Het ge zicht van Azië", waarbij een bezoek wordt gebracht aan Afghanistan, wordt gevolgd door een programma van Joop Reinboud over prentbriefkaarten van vroeger cn nu. In de radiorubriek „De grote vier van het klavier" zendt de NCRV vanavond opnamen uit van het concert, dat Eduar- do del Pueyo op 7 februari j.l. heeft ge geven in de Grote Zaal van het Am sterdamse Concertgebouw. Hij speelt de Partita no. 1 van ,T. S. Bach cn het Al legro de concert van Granados. Een Frans programma wordt uitge voerd in een concert van het Concert gebouworkest onder leiding van de Fran se gastdirigent Jean Fournet, dat van avond in een door de VARA verzorgd gezamenlijk programma wordt uitgezon den. Als solisten treden op de Franse sopraan Janine Micheau en de Neder landse mezzo-sopraan Roos Boelsma. Adverienltr Voor uw beha, korset of gaine wordt u prettig en vakkundig bediend in epn speciaalzaak aangesloten bij de Ned. Ver. van Corsetspeciaalzaken. 15 De hutten zijn daar omheen gebouwd, met de deuren er naartoe gekeerd, in verscheidene rijen. En er zijn vele hutten, omdat iedere vrouw een eigen hut bezit en ook de kinderen afzonderlijk wonen zodra de prille jeugdjaren voorbij zijn. Alleen Kongolo bezit geen afzonderlijke woning, daar hij heer en meester is in alle hutten. De loepangoe is goed onderhouden, de zandbodem ontdaan van onkruid, met hier en daar enkele palmen en papayabomen en omgeven door een omheining van bamboeriet. Als het middag is geworden, brandt de zon ge weldig, maar onder het afdak heerst een lekkere koelte. Kongolo zit er nog altijd en denkt er niet meer aan dat hij eigenlijk naar de beek wou. Iets anders beheerst thans zijn gedachten en zijn medi- tatievermogen wordt bevorderd door af en toe een slok pombe(bier) en een lange haal aan de kalebas pijp. die een van zijn slaven hem heeft gebracht. Hij vindt het een zonderling geval met zijn dochter. Wat hij heert vastgesteld zijn ongetwijfeld tekens van vergiftiging. Het is een kwestie waar ernstig over nagedacht dient te worden, omdat ziekte uit gesloten is. Ziekte bestaat niet. Alle onheil dat de mensen overkomt is het werk van ontstemde gees ten die uit zichzelf handelen of geroepen zijn door kwaadwillige medemensen. Langzaam concentre ren zich Kongolo's gedachten tot een vraag: wie heeft het op mijn dochter Boeloenda gemunt? Is het een geest, die op de een. of andere wijze gekrenkt den. In het andere geval moet de menselijke ophit ser gestraft worden. Deze gedachtengang leidt on vermijdelijk tot de conclusie dat het noodzakelijk is zonder uilstel te handelen om erger te voorkomen. En nu blijkt dat Kongolo zich zijn vaderlijke verplichtingen bewust is, zelfs tegenover een dochter die hij voor dommer houdt dan Biri, het stekelvar ken! Want, nadat hij een laatste slok pombe en een laatste rookwolk tot zich heeft genomen, ontbiedt hij Senga en deelt hem mede dat hij een onderhoud wenst met Kiloemboe, de fetisjpriester. Senga is een van de hoogste gezagvoerders van het hof, de gehei me raadsman, die tevens het contact regelt tussen de chef en zijn onderhorigen. Ik zal hem zelf gaan opzoeken, verduidelijkt Kongolo. want hij bezit als opperhoofd het recht Kiloemboe te ontbieden. Daarna verwijdert Senga zich om de grote tove naar te verwittigen. De traditie verbiedt hem echter rechtstreeks met Kiloemboe te onderhandelen. Hij richt zich tot diens helper, Kitobo, de oproeper. Als een tijdje later tamtam-gerpffel door het soezerige dorp gonst, is dat voor Kongolo het teken voor het gewenste onderhoud. Het dient echter in hoofdzaak om de genius van Kiloemboe te doen verschijnen want iedere grote tovenaar bezit zijn buitengewone gave slechts dank zij een alwetende geest, die van hem bezii neemt en hem zodoende .helderziende maakt. Kiloemboe's genius is Banza Kalombo. En lerwijl de oproeper op de tamtam roffelt, herhaalt hij voortdurend dezelfde formule: „Kalombo, gij die met grote macht regeert over de wereld, gij, die ge roepen wordt met luide kreten, mijn meester ver wacht u. Gelieve te verschijnen!" In de hut maakt Kiloemboe zich ondertussen ge reed om de grote geest te ontvangen. Hij bestrijkt zijn lichaam met witte aarde. Het hoofd wordt ge tooid met een kuif van vellen, waartussen een bos lange veren steekt. Over zijn schouder hangt hij een prachtige luipaardhuid en om de hals een snoer, waaraan een bussel kleine rietstaafjes bengelt, rei kend tot op de hoogte van de knieën en ratelend bij de minste beweging. Tot zijn opschik voltooid is her haalt ook Küoatabo» ét itemsoepmssfoa-mule, luider cn luider. Dan hurkt hij neer op zijn raffiamatje te midden van de vele tovermiddelen, die hij bij de uitoefening van zijn ambt gebruikt. Nog steeds roept hij de grote geest op, maar het is thans een onver staanbaar gemompel geworden en het gaat gepaard met kreten, zuchten en gesteun. Zijn lichaam maakt krampbewegingen, de uitpuilende oogappels rollen vervaarlijk heen en weer. Kiloemboe gaat te keer als een bezetene, wat hij in werkelijkheid ook is, in zoverre als Banza Kalombo van hem bezit heeft ge nomen. Dan komt een vreemde, starre rust over hem. Het roffelen van de tamtam houdt even op en Kongolo wordt binnen geleid in de kleine, donkere, berooktc ruimte, waar een houtvuur ligt te knetteren. Hij paat op de grond zitten, tegenover de tovenaar en bevestigt het doel van zijn/ bezoek. Veel uitleg heeft Kiloemboe niet nodig want die weet beter dan wie ook hoe men met gif kan te werk gaan en hoe men er op reageert aangezien hij bij zijn orakels vaak de gif proef eist als antwoord op de vraag' schuldig of onschuldig? Ik zou de dader willen kennen. Daarvoor ben ik gekomen, besluit Kongolo. De tovenaar zal hem ongetwijfeld de gevraagde in lichting verstrekken en hem tevens het middel aan de hand doen om de boosdoener te straffen. En als een tan de dorpelingen de hand in bet spel heeft, wee hem! Een hele poos heeft Kiloemboe daar strak gezeten, als verstard. Nu neemt hij een grote kom. die ge vuld is met een donkere brei: een mengsel van ge malen doodshoofdbeenderen en houtskool. Daarin doopt hij een slangentand, waarmee hij dan tegen de tong en de tanden wrijft. Voortaan kan zijn mond en kel nog maar de waarheid spieken. Vervolgens grijpt hij een schaal die wit poeder bevat, luipaardbeende ren en een fetisjbeeldje. Terwijl hij een kleine kale bas met steentjes laat ratelen, kijkt hij mompelend, met gespannen aandacht naar het mengsel en blaast er in, zodat het poeder hem in het gelaat stuift. Hij zoekt de dader onder de geesten. Dan grabbelt hij in een pot met aarde, stenen en amuletten. Hij zoekt de dader onder de mensen en roep Banza Kalombo aan:. (Wordt vervolgd) DINSDAG 1IILVEKSUM 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 720 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gvm. v.d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 9.55 Bockbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d zieken. 12.00 Hammondorgelspel. 12.20 Regeringsuitz. 12.80 Land- en tuinb. meded. 12 33 Promenade-ork. 13.00 Nws. meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. L4.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Zangrecital. 16.00 lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 le zing. 17 30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Samenzang. 19.00 V. d. kleuters 19.05 Paris vous parte. 19.10 Gram 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Lichte muz. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.5o-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7 15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr 940 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters, 10 lSlezing. 10.25 Gram. 10.50 Gram. 11.00 V d vrouw. L1.30 Gram. 1150 lezing. 12.00 Middagklok-Noodklok. 12.04 Een .ie zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Uchte muz. 12.50 Acl. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennleuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V D. zieken. 16.30 Ziekenlot. 1.007 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz. De padvindersbeweging in Ne lerlandó Nieuw Guinea. 18.00 Lichte muz. IS.30 V. d .jeugd 19 00 Nws. 19.10 Act. 19 25 Zang. 19.30 S.U.S.-krant voor heel Nederland. 2000 Mil ork. 20.25 Gram. 20.30 Avondcollege 21.00 hoorsp. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr, 22.30 Nws. 22.40 lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55- 24.OO Niéuws. Golflengten: 31,10 m; 41,38 m; 196 m; Uitzending: 22.15 uur. Maandag 17 april: Abbé Pierre, de man van de voddenrapers. Woensdag 19 april: Pauselijke missie-intentie van het Gebeds- apostolaat: „dat de roepingen voor de missies met kracht be vorderd mogen worden". Vrijdag 21 april: Wat komen al die mensen in Rome doen? Dagelijks 21.00 uur: Gezinsro zenkransgebed in het latijn o.a. op 196 m. (NB.: Programma-wijziging voorbehouden vanwege aktuali- teiten.) werken v d. vokale muz. 17.00 Kamer muz. 17.25 Gram. 18.30 Nieuwe opera sterren. 20.20 Kamermuziek. BRUSSEL 324 m: 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 13.15 Kaniermuz. 15.45 Gram. 16.21 Gram. 16.30 Ork. enne. 17.15 Gram- 18.20 V. d. sold. 19.40 Gram. 21.15 Gram 2130 Jazzmuz. 2245 Kamermuziek. 484 m. 1232 Gevar. muz. 1.4.45 Gram- L5.30 Gram. 17.10 Gevar, muz. 18.30 Dis- cographie. 20.00 Ork. conc. NTS- 20.00 .lourn. AVRO: 20.20 Film- ENGELAND, BBC Home Service 330 Klucht 20 40 Korte tilm. 21.00-22.30 Speel- m: 12.00 Ork. 'enne. 14.00 Popul. liederen, film 15.30 Ork conc. 19.00 Gram. 211.30 Ork. conc 23.06-23.36 Kamermuziek. „SVvTfu TELEVÏSIEPROGR. I7.00-18.lo V, d. jeugd. (Regionaal pro- ENGELAND BEC Light progr. 1500 gramma: NDR: 18.25 Progr.-overz. 18.30 en 247 m: 12 00 Gram. 13.00 Gevar. muz. Die Nordschau. 19.25 Leben des Meeres. 15 31 Muz bil hel werk. 16.31 Ultsl. ra- WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15Muzlk. ct-s 16 34 Gram 17.31 Lichte muz. en amus.,1. 20.00 Journ, cn weeroverz. 20 20 lier is.751 Opsporing van oude vrlen- TV film <2.05 Boksen. 22.45 Laatste nws. (Jen 20.31 Uchte muz. 21.00 Hoorspel. '131 Gram 22 40 Gevar. muziek. VLAAMS-BELG. lELEV'lSlHPKOCK. 19.00 Gastprogr. 19.30 Waals boeket NDR-WDR 309 m: 12 00 Intetn. volksile- 20.00 Nw». en weeroverz. 20.30 ReP- deren en -dansen 13.15 Ork. conc. 16.00 21.00 TV-lilm. 21.25 Amus. progr. (over- Ork. conc. 17.45 Gram. 19.15 Jazzmuz. genomen v. d. AVRO). 22.10 Kamermuz. 2115 Kamermuz. 22.15 Amus. muz. 23.15 23.00 Nieuws. Ork conc 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar muziek FRANS-BELG, TELEVÏSIEPROGR. 19.30 La Pensee et les Hommes. 20.00 FRANKRIJK 3 280 en 3So m1240 Ork. Journ. 20.30 TV-spel. 21.40 Kleine bloem- conc. 14.10 Solistenconc. 14.4U Meester- lezing. 32.20 Jouruaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2