AJAX loopt twee punten weg van falend Feijenoord Fortuna en Alkmaar weer van Elinkwijk in de degradatiestrijd opnieuw ere-divisie Wilkes tegen Mexico ,Rode Leeuwen - N. V. redt zich nog Ze koelbloedig jVOLENDAM EEN BLUNDER VOOR FEIJENOORD FATAAL IJ ll HET TAAIE ONGERIEF VAN DE VOLEWIJCKERS Volendam nieuwe leider; Haarlem houdt vol Alkmaars trainingsplan werpt succes af tegen Elinkwijk GVAV doorstaat belegering van een half uur Dertig deelnemers met „14 goed" Schuld en boete Van der Kuil voor geivonde Moulijn m VOETBAL-TOTO PROTEST TEGEN AFGEKEURD DOELPUNT MAANDAG 17 APRIL 1961 ado- DEN HAAG, 17 april Het Nederlands voetbalelftal dat woensdag in het Olympisch Sta dion te Amsterdam zal uitkomen tegen Mexico, is als volgt samen gesteld: Doel: Pieters Graafland. Achter: Wiersma en Kuys. Midden: Muller, Van der Hart en Klaassens. Voor: Swart, H. Groot, Wilkes, Schuurman en Van der Kuil. Reserves: Lagarde, Veldhoen, Notermans, Bleijenberg en Pronk. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 16 april De blos van de weelde kleurde hem van de kin tot de slapen en de lange neusvleugels krulden mee met de mond; nog nooit hebben wij „De Mossel", Volendams enthousiastste voetbalsupporter, zó zien glunderen. Als een vorst schreed hij over de groene zoden van het Mosveld. De gouden kno pen op het zwart-wit gestikte befje en de grote zilveren klap stukken boven de donkere pijbroek glommen uitdagend. Het machtige bovenlijf in het zondagse blempie boog bij het middel even naar voren, verend op het breed-uit- lopend en glanzend ruige laken, dat sierlijk wegplooide langs de benen. „De Mossel" kon zijn ge luk niet .op. Hij voelde zich een bevoorrecht man. Want behalve dan dat hij Volendam volkomen verdiend zag winnen van De Volewijckers, was hij getuige ge- weest van een doelpunt, dat in zijn heerlijk dorp met de bonte huis jes en zwiepende bruggen, de felle kleuren, de teer- en vislucht en de bries over het water, nog jarenlang in de herinnering zal voortleven. Dit doelpunt gaf De Volewijckers de genadeklap. „De Mossel" wist het nog precies. Tijs Bond, „de Kouwe", gaf even voor rust een klimmende voorzet naar het centrum van zijn aanval, de helblonde kuif van Dick Tol sloeg de bal :n achterwaartse richting door, toen de jeugdige Kras met beide benen van de grond kwam en ontstellend hard inschoot. In een strakke, prachtige lijn suisde de bal over de vertwijfeld klau wende vingers van doelman Zur- burg naar het doel en werd pas geremd in de kromming van het net. „De Mossel" was er gewoon kapot van. Hij wilde maar liefst zo gauw mogelijk naar huis. De spanning had plaatsgemaakt voor triomf. (Van onze speciale verslaggever) ALKMAAR, 16 april De gemoederen zijn voorlopig gekal meerd in Alkmaar. Het heeft een haartje gescheeld. Wanneer de „rode leeuwen" vanmiddag op nieuw hadden gefaald, was een uitbarsting onvermijdelijk ge weest. De afgelopen week is er in heel Noord-Holland met stemver heffing gesproken over Alkmaars problemen. Voor de ex-trainer van Feijenoord, P. de Wolf, was elke minuut thuis een verschrik king. Hij verwenste voor het eerst in zijn leven het zwarte toestel op zijn bureau, dat hem volledig in zijn macht bleek te hebben. Alk maars oefenmeester werd over stelpt met raadgevingen, dreigin gen en bevelen met betrekking tot de opstelling van het eerste. In ernst overwoog hij de telefoonka bel door te snijden, maarer kon ook een serieus gesprek komen. IlilMi; DWS/A—VVV «iiiiniiiMiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiMiiiiiMiiiiii NoAd_MVV 3—2 Pieters 01, v. d. Velde 11, rust, Brink huis 12, Louer (strafschop) 22, v. d. Vel de 32. 1500 toeschouwers. Armzalige vertoning. Gehavend MVV hield het spel te kort. Een kwartier voor het einde j^aakte rechtsachter Dassen totaal onnodig hands. NOAD dat tot dusverre weinig in drukwekkend. maar veelvuldig had aange vallen benutte zijn kans, toen MVV nog even natreurde. DOS—Rapid JC 4—0 V. d. Linden 10, Hanek 20, rust, Teu- ftissen 30. Hanek 40. 7500 toeschouwers Rapid, dat technisch aardig spel liet zien, had geen -schotvaardige voorhoede. DOS be- hutte slechts vier van de talrijke kansen. 13 De Meulemeester 01, Teeuwen 02, Van Poorneveld 12. rust, De Meulemeester 13. 11.000 toeschouwers. Veel directer en zorgvuldiger spelend VVV behaalde een verdiende zege op slordig DWS/A. GVAVFeijenoord 10 Rust 00, Groninger 1—0. 17.000 toeschou wers. Feijenoord zonder Moulijn stelde in Groningen hevig teleur. Blijkbaar zat de schrik over de nederlaag in Rotterdam tegen GVAV de spelers nog in de benen, Want er werd angstig en onzuiver gespeeld. Zeven minuten na de hervatting nam GVAV de leiding. Wel is Feijenoord daarna wat hi-eer in de aanval geweest, maar de Rotter dammers schoten opvallend slecht. Sparta—PSV 4—2 Van Miert 10. Louwers 11, Van Miert 21, rust.. Van Miert 31. Svensen 32. Van Ede 4—2. Lange tijd speelde Sparta niet zo'n goede 1 hui cv wedstrijd, zowel aanvallend als verde digend. Met veel succes pasten de Rotter dammers de dieptepass toe. Daartegenover vervielen de PSV-ers steeds weer in te kort spel. waarmee Schilder en Verhoeven wel taad wisten. De uitstekende doelman Bek kering kon evenwel een hogere score voor komen. 1—3 -Ajax Prins 0—1, Cees Groot 0—2, rust, Van Ham 0—3, Schaaphok (eigen doel) 13. 24.000 toe schouwers. Aiax zoveel sterker dat. het verschil van twee doelpunten de krachtsverhouding niet w-eergeeft. AlkmaarElinkwijk EnschedeWillem II 2—1 (o.p.v. Elinkwijk) Wolffers 0—1, S. Tijm 1—1. rust, Engelsma 2l. 14.000 toeschouwers. Technisch beter Alkmaar sloeg na de rust toe, maar dient een beslissing van de spcl- fegelcomznissle at te wachten wegens een doelpunt dat in buitenspelpositie zou zijn gemaakt. De Utrechters protesteerden na tielij k. 3—2 Janssen 10. Voges (via Smolders) 20, Senders 21. Koopal 22. rust, Rahn 32. 3500 toeschouwers. Een verdiende overwinning voor de thuis club. die pas zes minuten voor tijd tot stand kwam. Tweede helft vergoedde veel, want Voor de rust lieten beide ploegen zeer ma tig spel zien. FortunaNAC 41 Van Gastel 01, Beenen 1—1, Munsters 2—1, rust, Angenent 31 en 41. 5000 toe schouwers. Aanvankelijk was er alle reden om het Voor Fortuna (weer) donker in te zien, want NAC liep zo snel van stapel, dat Van oer Hart het niet kon bijbenen. Geleidelijk aan kwamen er echter grote moeilijkheden voor Kuys, die ge enraad wist met Ange- hent. In de tweede helft kwam NAC er nog Weinig aan te pas. Ajax Feijenoord VVV Sparta GVAV PSV DWS/A DOS N'AC MVV AüO Willem II Rapid JC Enschede Fortuna Alkmaar Elinkwijk It'OAD 28 20 4 4 44 90-44 28 19 4 5 42 86-36 28 15 5 8 35 63-37 28 14 7 7 35 56-43 28 15 5 8 35 53-42 28 13 7 8 33 62-49 28 10 10 8 30 50-38 28 10 9 9 29 56-46 28 13 3 12 29 50-52 28 9 7 12 25 39-50 28 12 1 15 25 48-67 27 1(1 4 13 24 44-62 28 9 6 13 24 36-47 28 10 4 14 24 36-48 28 6 7 15 19 41-60 28 5 9 14 19 31-51 28 7 3 18 17 33-61 27 3 7 17 13 24-65 Feijenoords nederlaag tegen Sparta is gevolgd door één tegen GVAV. Dat behoorde tot de mogelijkheden, zo voorspelde men her en der* Maar Ajax, zelfs met een gehavend team, bleek niet van zijn stuk te brengen in de op papier altijd lastige wedstrijd tegen ADO. Daar door is gebeurd, wat elke Rotterdammer vreesde en waarnaar in de hoofdstad vurig gehaakt werd: Ajax is weggelopen van Feijenoord in dc race om liet lands kampioenschap Het' heeft alleen de leiding genomen en. met nu nog zes wedstrijden te spelen, een voorsprong van twee kostbare punten veroverd. Wellicht wordt de eindsprint daardoor nog spannender. Want, nu is de grote vraag of Aiax in de komende weken, precies zoals het vorig jaar, zijn voorsprong op de valreep toch weer verspeelt, zodat opnieuw een beslissingswedstrijd de einduitslag gaat brengen. Sensatie aan de top van de ranglijst; een enerverend gevecht ook in de onderste regionen. NOAD versloeg MVV, maar dat was de minst belangrijke uitslag in deze sector. Veel meer betekenis hadden dc overwinningen van Fortuna en Alkmaar, waarvan vooral die van Alk maar zwaar woog, omdat de zege behaald werd op de mede-strijder tegen de degradatie, Elinkwijk. Elinkwijk staat nu weer op de plaats, die aan liet eind van het seizoen automatische degradatie betekent. Alkmaar en Fortuna delen de positie, die een ontsnapping via be slissingswedstrijden nog mogelijk maakt. In de commerciële hoek van de Ere-Divisie waren de overwinningen van Sparta. GVAV en VVV van belang. Sparta's zege betekende, dat PSV voorlopig genoegen moet nemen met minder illusies ten aanzien van het deelnemen van de inter-totostrijd. De Eerste Divisie A heeft een nieuwe leider. Volen dam is als de grote triomfator gekomen uit de strijd met De Volewijckers en heeft nu niet alleen een wedstrijd minder gespeeld, maar ook een punt meer. Het zal De V olewijckers niet meevallen, die achterstand weg te werken. De Volewijckers moet zelfs nog oppassen voor het oprukkende KFC, dat vier punten achter staat na de fraaie zege op Enschedese Boys. Blauw Wit daar- entegen handhaafde in de andere groep de voorsprong van zes punten op Heracles, dat op zijn beurt twee punten op DHC voor bleef. Onderaan is nu ook bijna het vonnis geveld over EDO. De nederlaag tegen Stormvogels betekent, dat EDO langzamerhand moet gaan rekenen op extra wed strijden om in de Eerste Divisie te kunnen blijven. In de andere groep is de beslissing nog lang niet gevallen. Helmond, VSV en EBOH verkeren nog steeds in groot gevaar. Dat Haarlem terugkeert in de Eerste Divisie is lang zamerhand een uitgemaakte zaak. De fraaie overwin ning, die op NEC geboekt werd, betekende het behoud van de voorsprong van vijf zeer kostbare punten op Hilversum, De Baronie en Wilhclmina. Dat drietal levert nog steeds een felle strijd om de tweede plaats, die ook promotie brengt. Het Nederlands elftal Is een „ge dwongen ploeg". Gedwongen door de blessures van Van Wissen, Kruiver en Moulijn, waardoor bondscoach Elek Schwartz voor het feit werd gesteld naar andere spelers om te zien. Dat^ alles leidde o.a. tot de terugkeer van Faas Wilkes, de man die in 35 lan den wedstrijden 34 doelpunten heeft ge maakt en die zijn laatste wedstrijd speelde op 4 november 1959 in Rotter dam toen met 7-1 van Noorwegen werd gewonnen. Klaassens, hersteld van een blessure, is weer terug op zijn vertrouwde links halfplaats, waardoor Muller nu rechts half staat. Van der Kuil tenslotte, krijgt de moei lijke taak om op de voor hem al thans in het nationale team vreem de linksbuitenplaats Moulijn te vervan gen. iiiUHiiniuimuitiiimM(iwj«iiHiiMiiiiiuwNiHiiiHiiiiiiiiiiitiiimniiiiiiiiiiiiiniiMiiiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminmiiiinmiiiiiiiiiiiHiiiiiraiiniHiiiiiiiitiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiitiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SUPERSCHOT BESLIST SLAG °P Mosveld f xVY IHsss Hl (Van onze sportredacteur) „GRONINGEN, 17 april Tweemaal O.jfenveertig; minuten, waarin de aan dacht van zeventienduizend toeschou wers soms wat meer, soms ook wat •hinder gespannen gericht waren op de #trij(lers in het Oosterpark waren reeds G'i-streken. Steeds onrustiger werd de dicht opeengepakte massa. Waarom f'oot scheidsrechter Bronkhorst nu n'et af? De helden moesten bejubeld Werden. Maar de secondewijzer kroop Gestaag verder en het verlossende flult- siKnaal bleef uit. Drieëneenhalve minuut Werd de spanning verlengd; die tjjd W'as er in de tweede helft verbruikt v°or het „oplappen" van de mannen die in de hitte van de strijd even bui- Jen gevecht gesteld waren. Toen ech- J®r was het zover. GVAV had voor de W'eede keer in dit seizoen van Feijen oord gewonnen. Verdiend gewonnen Jelfs, hoe danig het ook in de verdruk king geraakt was in de laatste dertig ■hinuten van een voetbalstrfjd, die nauwelijks enig niveau had. maar waar- 'n de spanning van de slotfase veel ver- Snedde. De eerste vijfenveertig minuten had den nauwelijks tot. de verbeelding ge broken. Wel hadden zij in de harten Van hen, die nauw betrokken zijn bij "et behartigen van de belangen van DVAV óf Feijenoord, een kleine opstand teweeggebracht. Wat mankeerde de spe- Jfrs?, zo vroegen zij zich bezorgd af. Want, gevoetbald was er eigenlijk niet ?h scheidsrechter Bronkhorst had va ker voor buitenspel gefloten dan hg an ders meestal in twee wedstrijden teza men moet doen. Opwinding b(j de Fep- ®noorders was er slechts geweest toen ^ennaars in alle vrijheid met de bal °n oprukken en strandde op de uitge- i°Pen doelman Roffel. Een minuut la- ter trilde echter hel kamp van GVAV van emotie, omdat Kuiper uit een vrije Jchop het houtwerk boven een verbluf- ïe Pieters Graafland had getroffen. Voor het overige viel slechts de angst te be speuren. Angst bij GVAV voor de ploeg tan Feijenoord en omgekeerd. ^even minuten na dc rusl echter w,am de ommekeer. GVAV stond plot- fv'hig op winst. Kerkum had een door haak van middenvoor La Crois met een wj'ertreding (hands) willen onderbreken, ■haar hg reikte niet ver genoeg. La r°is sneld» door en lanceerde een p Ie scherpe voorzet. Pieters Graaf- hjhd behoefde slechts een vuist uit te "teken om het gevaar te kunnen be- •Weren. Feijenoords doelman deed ech- PIETERS GRAAFLAND .kostbare fout ter niets en toen hoefde de toegesnel de rechtsbuiten Groninger slechts zijn hoofd naar voren te brengen om te kun nen scoren. Dat was het sein, waarop Feijenoords halfspelers Klaassens en Kreijermaat kennelijk gewacht hadden. Zij lieten hun verdedigende houding varen. Steeds weer joegen zij de voorwaartsen naar voren. Maar Bouwmeester kwam niet langs Alting, Meijers niet langs Buist, Van der Gijp niet langs Benninga en vlak voor de lijnen van liet strafschop gebied wedijverden GVAV's halfspelers Borghuis en Tardy met hun gerenom meerde Rotterdamse collega's. En wat Feijenoord ook probeerde, hoe zwaar de druk ook werd, het kwam nooit ver der dan de permanente dreiging voor het doel van GVAV. Dit tweede doelpunt besliste dus dc slag op het Mosveld. Het verbrak met een daverende klap het opmerkelijke evenwicht, dat er geruime tijd had be staan tussen het technisch beter ont wikkelde spel van de Volendammers en de grotere snelheid en slagvaardig heid, waarmee De Volewijckers van start ging. Vijftien minuten rust kon den daaraan niets veranderen. Volen dam, hierna toch voornamelijk in de verdediging, groeide uit tot dc betere ploeg, die de futloze aanvallen van De Volewijckers nuchter en koelbloedig verwerkte. Er zijn enkele gunstige uitzonde ringen, maar in Amsterdam Noord zit men met het taaie ongerief dat zijn voetbalidool De Volewijckers juist in de meest belangrijke thuis wedstrijden op zo'n ontluisterende wijze ten onder gaat. De kenners heb ben zich lang en breed in dit knel lende probleem verdiept zonder ooit iets wgzer te worden. Toen de trai ner Daan De Jongh al gauw na het begin van do tweede helft het hoofd boog en zich onder de dertienduizend samengeperste toeschouwers het Mosveld heeft nog nimmer zoveel pu bliek tezamen gedragen alleen nog de Volendammers roerden, daal de er eigenlijk een bekende stem ming over het terrein, een sfeer van dappere berusting, zoiets van als het dan per se moet, dan moet het maar, precies als bij die vele keren, dat De Volewijckers in het zicht van de haven een geheide kampioens- of promotiekans verspeelde. En denk nu vooral niet, dat ze daar in Noord van die super-pessimisten zijn! Met de beste verwachtingen hadden zij zich rondom hun „heilige voetbal- grond" geschaard, volkomen vertrou wend op de sterren, die zij van veel belovende en talentvolle „babies" hadden zien opgroeien tot, snelle, trefzekere spelers. Zij zouden het wel klaren tegen de „keien" van Volen dam en bij een overwinning leek hun positie wel bijzonder rooskleurig. Afgezien van de kopstoot, waarmee Elinkwijks doelman Volder haalde het einde van de strijd tegen Alkmaar niet. Een paar minuten na een botsing met Buis ging hij groggy tegen de grond. Scheidsrechter Bogaerts en de bezorgde Elinkwijkers Theuwis. Veldhuis en Zweers zien toe als de eerste hulp verleend wordt. Dat laatste gebeurde inderdaad. Een vertegenwoordiger van het acht leden tellende bestuur meldde hem met somber stemgeluid, dat er meer ge traind moest worden. „We maken er vier avonden in de week van. En ver tel de jongens ook, dat ze in het ver volg op hogere premies kunnen reke nen. Hoeveel precies, horen ze nog wel". lx* Volendams Veerman al in de eerste minuut scoorde, maar wegens buiten spel van de strenge, correct leidende arbiter Horn niet mocht juichen, zag het er voor De Volewijckers aanvanke lijk ook niet slecht uit. De vaardige halfspelers Van der Muts en Van Wijk zonden zuivere en alleszins begrijpelij ke passes in het Volendamse doelge bied, waar men zÜn draai nog niet bad gevonden gn bepaald té langzaam reag rde. Na fien minuten leidde dit tot de openingstreffer. De teruggeko men Bond staarde met de bal aan de voet lang en dromerig voor zich uit. Rechtsbuiten Soetekouw maakte daar handig gebruik van, nam hem de bal af en bereikte met een briljante pass zijn collega Polak op de linkervleugel. Deze joeg in één lange sprint af op doelman Keizer, die hij vervolgens met een majestueuze schuiver passeer de. De tweede Amsterdamse treffer leek een kwestie van tijd. Boogaard kreeg een unieke kans voor open doel, maar faalde jammerlijk en doelman Keizer had nog verschillende malen assistentie nodig in wilde, onoverzich telijke situaties voor z(jn doel. Maar toen kwam dan de ommekeer, de fatale periode voor De Volewijckers ln de laatste minuten van de eer ste helft. Een corner van Kras miste vele hoofden en de handen van kee per Zurburg, doch Tijs Bond stond op de goede plek en zijn eenvoudige knik je luidde het Volendamse succes in. Binnen de twee minuten volgde het formidabele schot van Kras, dat wfj hebben beschreven. Volewijckers kon deze klap niet verwerken. En dat of schoon de ploeg in de tweede helft vrij wel voortdurend in de aanval was en in deze periode maar liefst tien hoek schoppen kreeg te nemen. De groen- witten liepen zich fantasieloos te plet ter op mannen als spil Karregat, alias „de Blubber", koppend, springend en eigenlijk overal aanwezig, op de fami lie Zwarthoed, nu hard en energiek, op kleine „Kolossie" Schilder, de mees ter op de vierkante meter en in laat ste instantie op het betrouwbare kee perswerk van de onvermoeibare „Aal tje" Keizer. Dat Harmen Veerman tij dens een van de uitvallen de voor sprong opvoerde was niet eens zo ver wonderlijk. Volewijckers was allang ge slagen. Maar Harmens „poezige aai tje", waarmee de bal vanuit een on mogelijke hoek over de doellijn werd gewerkt, is echter beslist de moeite van het vermelden waard. Boogaard, uiterst rechts, probeert voor \De Volewijckers het getij te keren met een snelle sprong naar de bal. Volen dams spil Karregat ging even snel mee in de lucht. „Aaltje" Keizer had echter al gezien, dat de twee kemphanen geen succes zouden hebben. Hij heeft zich resoluut in het strijdgewoel gemengd en zal de bal vastberaden vanaen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 17 april De over winning, welke NOAD op MVV be haalde zal er wel debet aan zijn, dat geen enkele deelnemer aan de voetbal toto ook maar een kolom helemaal goed heeft ingevuld. Er waren er wel dertig die met veertien punten dicht bij de „alles goed" zaten. Deze dertig deelnemers delen nu de eerste prijs van 107,675 gulden. De tweede en der de gaan deze keer weer samen. Zij be dragen elk 53.837 gulden. Die prijzen werden gereserveerd uit de totale inleg van 717.832 gulden, bij eengebracht door 563.632 deelnemers. Het winnende rijtje ziet er als volgt uit: 112 112 111 213 212. Met gemengde gevoelens legde de blonde trainer de telefoon weer op de haak. Hoe zat het nu eigenlijk? Had hij het voor het zeggen, of de financieel belanghebbenden, de acht bestuurders? Tenslotte vertegen woordigden zij met hun achten een groot deel van het kapitaal, van de aandelen van de N.V. Alkmaar. Moch ten zij zich nu ook competent achten om de conditie van voetballers te be palen en om het trainingsschema te veranderen? Hierover piekerend en niet tevreden met zichzelf oefent De Wolf vier in plaats van drie avonden met zijn pu pillen. Die deden dit met overgave, met het besef vooral dat het aanbod de vraag verre overtrof. Met zestien spelers van ongeveer gelijke kracht was de keus allesbehalve simpel en werd elke pognose van opstelling een dubieuze zaak. Het was deze puzzle, iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiitMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiin uiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniini,mini die Noord-Holland reden gaf tot kri tische en zelfs honende opmerkingen. „De Wolf heeft het niet alleen te be palen", morde men, „iedereen bemoeit zich ermee, vooral de aandeelhouders". Anderen gingen nog verder en ken schetsten het NV-schap van Alkmaar als een vergift met dodelijke uitwer king. Was het verwonderlijk, dat de wed strijd van vandaag tegen het even slecht geklasseerde Elinkwijk de klap op de vuurpijl kon zijn, het vonnis over de innerlijk zo kwetsbare vereniging Alkmaar, de veroordeling van een be moeizuchtig bestuur en een op dunne draden balancerende oefenmeester? Was het bovendien vreemd, dat op de uitverkochte tribunes de gezichten al verhit waren voordat het spel goed en wel op gang was en naar gelang het duel vorm kreeg overal „brandjes" uit braken in de vorm van vechtpartijen? Niet op het veld, want daar overtrof de angst om zich te misdragen met de bekende gevolgen de drang om met krachtige middelen de strijd te for ceren. Alkmaar had zijn opstellingspro- bleem trachten op te lossen met een enkele correctit in de voorhoede, waar Buis op de rechtsbinnenplaats uit kwam. Voor de kwaliteit van de ach terhoede meende het niet te hoeven duchten tegen een ploeg als Elinkwijk. En dat bleek juist geredeneerd. Want hoewel Wolffers al kort na het begin met een formidabel schot de Utrecht se aanhang in verrukking had ge bracht en Sparen (lam met een al even gloeiend schot een tweede treffer had laten aantekenen, bleek de op uitval len beluste aanval van Elinkwijk toch van geringe kracht. Het doelpunt van Sparendam had overigens van beslis sende betekenis kunnen zijn, maar de scheidsrechter keurde het voor buiten spel af. Elinkwijk protesteerde, omdat de grensrechter pertinent zou zijn ge weest in zijn oordeel, dat een en an der correkt was gebeurd. Zou de spelregelcommisie dit Utrechtse beroep accepteren, dan zou er een uitslag ontstaan (2-2), die Alk maar geen bevrediging kan schenken. De mannen uit de Kaasstad voetbal den namelijk aanzienlijk beter en be reikten na de rust een groot overwicht, waarin de Elinkwijkers alleen maar konden berusten. De gelijkmaker van S. T(jm en de (voorlopige) winnende knal van de voet van de talentvolle midvoor Engelsma waren bovendien van een subliem gehalte. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 17 april Als je niet op de concentratie-bijeenkomst ver schijnt, speel je met de premie. De spelers van DOS kennen deze opvat ting van de Joegoslavische coach Caj- kovski, die het Van der Leek-loze tijd perk bij de Utrechters opvult, maar al te goed. Niettemin hadden de Honga ren Hanek en JLiptak de euvele moed drie kwartier te laat op de concentra tie-bijeenkomst te verschijnen. Caj- kovski, die met dictatoriale macht be kleed is bij de Utrechters, trok op Slavische wijze van leer, met vuur- spattende ogen bij wijze van spreken. Er volgde bovendien een straf. Beide spelers werden naast de ploeg gezet. Het was sneu, maar het publiek be greep het. Waar blijft anders het gezag? Dwarse jongens kunnen we niet gebruiken, vooral nu DOS zo aar dig de weg terug heeft gevonden. Liptak en Hanek werden overigens node gemist in de ploeg, die gisteren tegen Rapid JC speelde. Gelukkig voor Hanek begon Van Wiggen te hinken Cajkovski dacht even diep na en maakte doen een verrassend gebaar Hanek moest zich gereed maken Dus toch meespelen? Cajcovski schreeuw de wat naar Hanek en de Hongaarse crack, beladen met schuldgevoelens maakte direct een goal en later nog een. Waaruit het publiek op de tribune concludeerde, dat je eerst te laat op de bijeenkomst moet verschijnen om daarna Je club als een reddende engel bjj te staan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 7