Kinderen beneden 12 jaar niet voor strafrechter oso Minstens 20 pet. contant bij koop op afbetaling Geknoei met premies nog geen 2 pet der gevallen op Ktters hp! VERKOUDHEID VEILIGHEIDSVLAG OPNIEUW VOOR HENGELO Kamer behandelt herziening van het kinderrecht K.V.P. amendeert wetsvoorstel Jongens mishandelden arts 0' Meeste frauduleuze aangiften in Duitsland: voor 150.000 ton m Extra uitkering taxibedrijven MrIn 't Veld niet naar Nw.-Guinea m m 'ASPRO* -enUifoitioeet fetf Het ANOF-rap- port aanvaard 12 iaar 26.75 12 iaar 12.75 V B VRIJDAG 21 APRIL 1961 Nadere inlichtingen gevraagd over ROG Ik ben een reuze mixer KSG-RAPPORT OVER SCHROOTFRAUDE Zusters Kostbaar Bloed openen nieuwe missie DE MODE VOOR TEENAGERS Anoraks Hobby slacks V Op Plein in Den Haag Officier van justitie wijt excessen aan politietekort Kantonrechter beslist: Geen huurverhoging voor woningen met toilet buiten „Nut van parlementaire missie twijfelachtig" Vijftig jaar St.-AntoniuS KAB-voorzitter over communisten in vakbeweging Man verzon beroving in Haagse Bos Twee jaar geëist voor valse aangifte en oplichting Architect lierman van der Kloot Meijburg overleden Voorkom neem Als U zich maar even rillerig of onprettig voelt: Zware straffen geëist tegen boter smokkelaars Vijfdaagse schoolweek Geen beslissing over dv w oensdagmiddag II Hi' S; Clejri (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 21 april Het belang rijkste punt in (le herziening van het kinderrecht, waarover de Tweede Ka mer de discussies heeft geopepd, is on getwijfeld de invoering van een mini mum leeftijd, waarop kinderen voor de strafrechter kunnen worden ge daagd. In 1886 heeft men de leeftijds grens geheel afgeschaft en sindsdien, vooral in de huidige tijd, is het her haaldelijk duidelijk geworden, dat daar in nodig verandering moet komen. Mr. Meulink (AR) herinnerde eraan, dat nog in 1937 een tienjarig meisje door de strafrechter tot zes jaar tuchthuis straf werd veroordeeld, zulks nadat in 1934 de minister van Justitie al per circulaire had ingegrepen en de rech terlijke macht had doen weten, dat het strafrechtelijk optreden tegen de jeug dige personen ongewenst is. De leeftijd is nu op advies van de commissie- Overwater op twaalf jaar gesteld. De overweging van de commissie en van de minister van Justitie, die zich met dit advies verenigd hebben, was dat enerzijds kinderen niet bij de strafrechter thuishoren, anderzijds het verantwoordelijkheidsbesef zich on der de huidige omstandigheden in de wereld verder ontwikkelt. Het gaat niet meer aan de schuld van alles wat kinderen tussen twaalf en achttien te genwoordig uithalen maar op de ou ders te leggen. Men denke slechts aan de moderne teenager-kwaal van het joy-ryden. De verbetering van het kinderstraf recht houdt ook in, dat de kinderrech ter bij de vervolging wordt ingescha keld en dat de wet een goed leesbaar en overzichtelijk geheel is geworden, zoals mr. Meulink opmerkte. Minder gelukkig bleken de eerste sprekers in het. debat, met het gebrek aan outilla ge om de wet ook werkelijk uit te voe ren. Vooral freule Wttewaall van Stoet wegen (CH) maakt zich zorgen over het plaatsen van kinderen in huizen van bewaring, waar zij in contact ko men met ouderen, waaronder onverbe terlijke recidivisten. „Het is allemaal Advertentie want mijn sterke body geeft aan longdrinks en cocktails dat extra verfijnde raffine ment. Ik mix mij uitstekend met dranken en in gezel schappen, U ziet mij overal waar vrienden elkaar ont moeten. -Vraag mijn recep tenboekje voor longdrinks en cocktails. Verkrijgbaar bij Uw slijter - de drankenspecialist COFFEE-BRANDY mooi, dat we nu een veel betere wet hebben, maar de mensen en de gebou wen, die nodig zijn voor de uitvoering ervan bepalen de werkelijkheid. Ver andert dit niet, dan heeft een maatre gel als het invoeren van het arrest als nieuw strafmiddel voor de kinderrech ter ook geen enkel effect", zo merkte zü op. Mr. Daams (P.v.d.A.) vroeg bijzon der»; aandacht voor de preventie en zag deze taak van de overheid zich veel verder dan het kinderrecht uit strekken. De gehele recreatie, de jeugd zorg en de stadsontwikkeling zouden daarop ingesteld moeten worden. De socialistische spreker vertolkte ook een gezichtspunt omtrent de humanis tische verzorging van z.g. „buitenver- kelijken". jeugdige gevangenen, waar mr. Meulink aanstonds tegenop kwam. Mr. Daams is van oordeel, dat het hu manisme niet alleen gevangenen afzon derlijk moet kunnen benaderen, maar ook groepen van hen. Hij wil eerst eens afwachten, wat de minister van Jus titie hierop te zeggen heeft, maar hij zal er nog op terugkomen. Mr. Meulink vroeg nadere medede lingen van de minister over hetgeen zich in het Rijksopvoedingsgesticht in Amersfoort heeft afgespeeld. Met na me bracht hij ook de commissie van onderzoek ter sprake, die niet vrij zou staan. Ook hij waarschuwde, dat het slagen van het kinderrecht niet alleen op een goede wettelijke regeling be rust, maar op het hebben van goede inrichtingen. Degenen, die in de schriftelijke stuk ken hebben gepleit voor een algemene jeugdwet, geven het nog niet op. Freu le Wttewaall herinnerde eraan, dat mi nister Beerman het moeilijk vindt dat terrein goed af te bakenen, maar het onder één enkel departement komen van alle jeugdzaken spreekt haar toch wel bijzonder aan. Zij vroeg de minis ter na het aanvaarden van het wets ontwerp toch gehoor te willen geven aan de mensen van de praktijk en een studiecommissie in het leven te roe pen om de waarde van dit initiatief eens terdege na te gaan. Dinsdag wordt het debat voortgezet. Voor de K.V.P. zal dan mr. Van Doorn het woord voeren. (Van onze parlementaire redacteur) DEN' HAAG, 21 april Wanneer op 1 januari van het volgend jaar, zo als (le bedoeling is, de nieuwe defini tieve wet op (1e afbetalingen in wer king treedt, zal het percentage van de koopsom dat contant moet worden be taald, minstens twintig procent bedra gen. De regering kan bij algemene maatregel van bestuur (lat bedrag zo nodig, bijvoorbeeld uit conjunctuurpo- litieke overwegingen, wel verhogen, maar verlaging is uitgesloten. Dit is thans in het wetsontwerp vast gelegd, dank zij een amendement van mej. J. Knol, die het s'andpunt var» de K.V.P. verdedigde. Het mondeling overleg met staatssecretaris dr. Veld kamp heeft heel wat moeilijkheden uit de wég geruimd en een groot aantal amendementen overbodig gemaakt. De aanvankelijke weerstand van dr. Veld kamp tegen een hoger percentage dan het bestaande van vijftien voor de eer ste (contante) betaling is in dat over leg, dank zij mede een wat andere formulering, eveneens verdwenen. Me juffrouw Knol bracht nog naar voren, dat ook de SER op het standpunt staat, dat twintig procent het minimum moet zijn, omdat het op peil houden van de „aanbetaling" het geëigende middel is om de kopers op afbetaling tot voor zichtigheid te manen. In haar amen dement werd tevens de mogelijkheid ge schapen in individuele gevallen een uitzondering te maken. Wanneer b.v. een invalide een t.v.-toestel wil kopen, zal hij waarschijnlijk ontheven kunnen worden van de betaling van het volle contante bedrag. De staatssecretaris nam het amendement over. Dr. Van den Heuvel (KVP) kreeg langs de weg van een amendement gedaan, dat de drie registers die nu worden ingevoerd, een voor de finan ciers, een voor de leveranciers en een voor de kopers, ook werkelijk goed worden bijgehouden. Andere wijzigingen hadden betrek king op een nog wat strengere contro le op de colporteurs, de kredietregis tratie en het strafbaar stellen wanneer men als leverancier of financier weet of men redelijk kan vermoeden, dat een koper zijn verplichtingen niet zal kunnen nakomen en toch een afbeta- lings-transactie tot stand laat komen. Mr. Berkhouwer (WD) zag de moge lijkheid. dat hieruit strafvervolgingen ontstaan tegen mensen die zich van geen kwaad bewust zijn, maar de staatssecretaris zei, dat de woorden „redelijk kunnen vermoeden" ook met redelijkheid door de rechter worden af gewogen. Het is een juridische term, die in het licht van het vak-gebruik moet worden geïnterpreteerd. Bij de stemming over het betreffen de artikel bleken behalve de VVD ook de SGP en de heren Lucas en Van den Heuvel van de KVP het_ met mr. Berk houwer eens te zijn. Zij vormden ech ter een kleine minderheid. Meer succes had mr. Berkhouwef met een amendement op het artikel, dat het voorbehoud op eigendom re gelt, wanneer er bij de afwikkeling van de transactie iets mis loopt. Dr. Veld kamp wilde zich niet tegen een wat minder scherpe tekst verzetten. De wij ziging, waarmede de liberale woord voerder wilde voorkomen, dat juist een malafide medewerker word* be loond, werd met 70 tegen 33 stemmen aangenomen. De P.v.d.A. was tegen met (1e C.P.N. en de S.G.P. De enige socialist die met de rest van de Ka mer voor stemde was mr. Kranen burg. Over het gehele ontwerp zal woens dag worden gestemd. TIENRAY, 21 apriL De Missiezus ters van het Kostbaar Bloed, beginnen een nieuw arbeidsveld, namelijk bij de Masai, een nomadenstam in Arusha, Tanganyika. De missiezusters hebben een bloeiende missiestatie aan de voet van de Kilimandjaro, waar ze vanaf 1904 hebben gewerkt, overgegeven aan de Afrikaanse zusters, nadat ze deze volledig hhdden ingewerkt in school en ziekenhuis. fijne katoenen gabardine met streepvoering in de sportieve "denim-style" ideaal voor weekend en vakantie Alle artikelen met kleine stijging per maat. UTRECHT, 21 april De landelijke looncommissie voor het huurauto- en taxibedrijf en de werknemersorganisa ties zijn tot overeenstemming geko men over de verhoging van de extra uitkering in deze bedrijfstak. Aan het college van rtjksbemiddelaars zal worden verzocht goed te keuren, dat gerekend van l januari de ver plichte extra uitkering vier procent zal bedragen in plaats van drie procent, zoals thans het geval is. Bovendien is door de werkgeversver tegenwoordigers toegezegd, dat zij be reid zijn mede te werken aan de ver hoging van het aantal vakantiedagen van twaalf tot veertien, mits hiervoor de nodige ruimte gecreëerd wordt. Besloten werd. dat dit vraagstuk in september opnieuw aan de orde zal komen. (Advertenti LUXEMBURG, 20 april Het on derzoek naar de schrootfraudes, waar op na de aangifte van de Nederlandse schroothandelaar L. Worms, «e aan- dacht is gevestigd, heeft ruim twee iaar geduurd en bijna anderhalf mil- ioen gulden gekost. In (1e conclusie van 'het rapport dat de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal gisteren heeft gepubliceerd, wordt gesteld, dat het misbruik bij het verkrijgen van „vereveningspremies zich in de zes landen heeft beperkt tot minder dan twee procent van de geval len. Niet minder dan 150.000 documen ten moesten in de zes landen by (lit onderzoek worden gecontroleerd. Zes onafhankelijke accountantbureaus hebben d-irbij vastgesteld, dat voor 230.000 ton schroot van de 13,5 mil joen ton, waarvoor tussen de jaren 1954 en 1958 premies zijn ontvangen, valse documenten zijn overgelegd. De klacht van de heer L. Worms leid de in november 1957 tot de ontdekking van een door een ambtenaar van het ministerie van Economische Zaken ge pleegde fraude. Dit was het begin van epn verder onderhoek. In Nederland, aldus het rapport, wer den alle bescheiden op het ministerie van Financiën aangetroffen in orde bevonden. Het aantal stukken in ons land was echter gering. Van de 13,5 miljoen import- en scheepssloopschroot ln de jaren 1954-1958 in de gemeenschap was siechts 300.000 ton voor Nederland se rekening. De bondsrepubliek neemt in_ de frau de de grootste plaats in: 20 STUKS F1.- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 april „Het is een zeer ernstige zaak, dat een fatsoenlijke bezoeker van een uitgaansgelegenheid thuis komt met een heupfractuur door het optreden van een paar vlegels". Met een paar vlegels bedoelde de pre sident van de rechtbank prof. mr. W. F. C. van Hattum. een 23-jarige lom penhandelaar en zijn een jaar oudere broer, een machine bankwerker, die ervan verdacht worden in de nacht van 17 op 18 september van het vorig jaar op het Plein zonder enige aanleiding ceil arts zo te hebben mishandeld, dat deze met een gecompliceerde heupfrac tuur in het ziekenhuis moest worden op genomen. Het slachtoffer is pas vorige week zaterdag uit het ziekenhuis geko men en zul minstens nog een jaar met een stok moeten lopen. Het is niet ze ker, dat zijn been weer geheel in orde zal komen. De dokter zal door dif voor val naar schatting tienduizend gulden schade lijden. „Tegen dergelijke,rekels'moet tcratrft- tig worden opgetreden" aldus de offi cier van justitie, mr. J. H. Kemper. De enige oplossing is: onmiddellijk van de straat en voor lange tijd opbergen. Mr. Kemper eiste tegen de gebroeders res pectievelijk een gevangenisstraf van 15 en van 9 maanden met aftrek van voor arrest. (Van onze correspondent) TILBURG, 20 april Voor de wo ningen, waar de toiletten buiten staan, mag geen huurverhoging worden gere kend. Aldus besliste gistermiddag (le kantonrechter, mr. P. M. J. Nolet in een proefproces tussen een Tilburgse bouwvereniging en een bewoner van een woning van (leze vereniging. Voor woningen, (lie voor 5 mei 1945 gebouwd zijn is per 31 maart een huurverhoging van kracht geworden. Wanneer echter het toilet zich buiten het huis bevindt, wordt dit aangemerkt als een de be- hewoonbaarheid ernstig schadend ge brek. Dit is een reden om de buur niet te doen verhogen. De uitspraak van de kantonrechter is belangrijk, omdat er in Nederland nog duizenden huizen zijn waar soort gelijke omstandigheden heersen. Ook hier zou de huurverhoging dus ongeoor loofd zijn. In Tilburg alleen zijn er al 1130 van dergelijke woningen. De officier noemde liet een schande, dat men in sommige delen van de stad niet meer veilig is. Volgens hem is dit te wijten aan het volstrekt onvoldoende toezicht van de politie, die met een te kort te kampen heeft en aan de steeds dalende mentaf-.eit van de opgeschoten jeugd. Zjj slingeren langs de straten, belanden in café's en hebben ondanks de gestegen welvaart een merkwaardig instelling ten opzichte van gegoede bur gers. Hij stelde, dat excessen als deze met kracht moeten worden bestreden. Uitspraak 11 mei. (Advertentie) HOTEL RESTAURANT „DU PASSAGE" Ook vuur Uw zakelijke be sprekingen, Lunches en Diners in rustige sfeer. Den Haag - Telei. 070-6399Q0 Passage 31 DEN HAAG, 21 april Het Eerste- Kamerlid mr, J. in 't Veld (P.v.d.A.) heeft meegedeeld, dat hij geen deel zal uitmaken van de parlementaire delega tie naar Ned. Nieuw-Gulnea. Hij zei dat hij dit tevoren kenbaar had gemaakt. Als moief deelde hij mede dat „het nut van een dergelijke reis onder de huidige omstandigheden nogal twijfel achtig is. Dat het zenden van een parle mentaire delegatie naar Nieuw-Guinea tot een uit internationaal oogpunt be vredigende oplossing kan bijdragen lijkt mij niet waarschijnlijk", aldus mr. In 't Veld. (Van onze correspondent) UTRECHT, 21 april Vele leden cIJ genodigden van de Katholieke Band voor Horeca-gcëmployeerden zijn gis'e- ren in een feestelijke jubleuni-herden- king bijeengekomen ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van „St. Aiito- nius". In (le morgenuren werd in ;e kathedrale kerk een pontificale H. Mi» gecelebreerd door kardinaal Alfrink. Tijdens de .jubileum-herdenking tra den'als sprekers Op de heer J. A. Mid delhuis, verbondsvoorzitter vap de KAB, 'mr. J. H. Klatte, secretaris-generaal van Sociale Zaken, en rect'ör J. Does burg, geestelijk adviseur van "do KAB. De heer Middelhuls zei in de com munistische vakbewegingstechniek een groot gevaar te zien. Nu rie politiek van door c!e met een neutrafê'Uiaam ge sierde maar door de communisten ge leide Eenheids Vakcentrale gefaald heeft trachten de communisten, aldus de heer Middelhuis, in het N.V.V. te penetreren. Het N.V.V., zo zei hij, moet hier niets van hebben, maar het zal een hele toer zjjn om deze communisten er helemaal buiten te houden. De com munisten, aldus de K.A.B.-voorzitter, beschikken over een gewiekst en ge schoold kader, hetgeen steeds weer blijkt bij zich voordoende spanningen in het bedrijfsleven met name in liet westen van het land. Het doel van deze lieden is het ondermijnen en omver werpen van onze beschaving en ze staan daarbij diametraal tegenover de andere vakcentralen, aldus de K.A.B.- voorzitter. Mr. Klatte deelde mee, dat de konin gin de heer W. van de Bol, die reeds 32 jaar bestuurslid van St. Antonius is. heeft benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. DEN HAAG, 21 april Een 43-jarige administrateur moest zich gistermiddag voor de rechtbank verantwoorden voor valsheid in geschrifte, een drietal op lichtingen en een valse aangifte ven een beroving in het Haagse Bos. De officier van justitie eisto tegen hem een gevangenisstraf van twee jaar met af trek en ter beschikkingstelling van de regering. Dit laatste, omdat de man verminderd toerekeningsvatbaar is ver klaard. De administrateur heeft in september 1957 als hulpboekhouder in een Venti- latorenfabriek alhier op loonstaten som mige arbeiders tweemaal ingevuld. Op deze wijze vloeide er ruim twee dui zend gulden in zjjn zakken. Óp de avond van 18 navpmber was de administrateur op het politiebureau gekomen met de mededeling, dat htl even te voren van duizend gulden was beroofd in het Haagse Bos. Twee re chercheurs gingen met hem mee naai' het bos, doch konden nergens sporen van een worsteling ontdekken. De ad ministrateur weigerde de politiemensen te vertellen, waar hij' het geld vandaan had. Later bleek dat by van drie da mes respectievelijk 50, 100 en 200 gul den had geleend. Volgens deze daines had de man verteld het geld nodig te hebben om" naai; gen notaris inNijme-. gen te gaan. Via deze nónfris zóu hti „geld, rlat nog vastzat, los moeten krij gen". De administrateur wilde de naam van de notaris niét noemen omdat deze en vele anderen met hem daardoor in moeilijkheden zouden kunnen komen"- DEN HAAG. 21 april Op 85-jarige leeftijd is alhier overleden de architect Herman van der Kloot Meijburg. D® heer Van der Kloot Meijburg heeft zich vooral bekendheid verworven als restau rateur van gebouwen, waarbij waren de Oude en de Nieuwe kerk in Delft- de kerken in Franeker. Middelburg- Tholen en Alkmaar. Hij was ieraai' aan de academie van beeldende kun sten te iRotterdam, bestuurslid van de Haagse académie voor beidende kun sten en gedurende een aantal jaren voorzitter van de bond van Nederland se Architecten. Zijn verdiensten vonden beloning in een benoeming tot officie1" in de orde van Oranje Nassau. Advertentie.) 150.000 ton schroot werd opgegeven als ïnvoer- schroot of als afkomstig van gesloopte schepen met het doel de „verenigings- nremie" te innen, België staat op de tweede plaats met 70.000 ton en Frank rijk op de derde plaats met 10.000 ton. De gefingeerde certificaten, afgege ven door de Nederlandse ambtenaar van het ministerie van economische za ken betrekking hebbend op ruim 20.000 ton zijn niet in aanmerking genomen, aangezien het vervolg van de ze affaire zich in België en Duitsland heeft afgespeeld. De „verevenmgskas zal de staat der Nederlanden voor de rechter dagen voor de burgerrechtelij- ke aansprakelijkheid van de schade, ontstaan door de afgifte van onware bescheiden door een van zijn ambtena- ren. Bij de „scheepssloopschroot" is in Nederland één geval ontdekt, waarby is geconstateerd dat 1500 ton staal meer voor het verkrijgen van de premie werd opgegeven dan werkelijk het geval was. liet onderzoek door de procureur-gene raal is volgens het rapport nog aan de gang. In Italië is het onderzoek nog met geheel voltooid. Met dit rapport van de hoge autori teit is de „schrootaffaire" nog niet af gelopen. Er zijn nog talrijke civiel rechtelijke en strafrechtelijke onder zoekingen aan de gang. Uit het rapport kan worden afgeleid dat het totaal bedrag van (le vastge stelde fraude in de orde van grootte van dertig miljoen gulden ligt. De ho ge autoriteit geeft toe dat de preven tieve controle door de „verevenings- kas" onvoldoende is geweest. AMSTERDAM, 21 april De Wilhel- minaschool voor nijverheidsonderwijs uit Hengelo heeft voor de tweede ach tereenvolgende maal dé „Veiligheids- vlag" en daarmee het predicaat „Vei ligste lagere technische school van het jaar" veroverd. Dit. eervolle resultaat werd behaald in de eindwedstrijd van een in de afgelopen maanden gehou den veiligheidsquiz, waaraan ongeveer 15.000 scholieren van lagere nijver heidsscholen hebben deelgenomen. In de eindwedstrijden, die in de Apollohal zijn gehouden, plaatsen zich tien lagere technische scholen, t.w. uit Breda, Hengelo, Barneveld, Nijmegen, Amsterdam, Venlo, Oss, Hilversum, Lemmer en Appingedam. Na een spannende wedstrijd legde de ploeg van de Hengelose school beslag op de eerste plaats, gevolgd door de christelijke technische schol uit Lem mer en de lagere technische school uit Venlo. Op de foto ziet men hoe de jongens uit Hengelo juichend de vlag ih ont vangst nemen van de directeur van het Veiiigheidsinst.tuut, ir E. Spaan. ASPRO 2 MAASTRICHT, 21 april De econo mische politierechter mr. H. Disch alhier, heeft gisteren een omvangrijke botersmokkelzaak te behandelen gekre gen, aarbij negen personen betrokken waren, onder wie vier inwoners van het grensdorp Budel. De Budelse verdach ten waren volgens de officier van jus titie, mr. P. van Mierlo, de eigenlijke smokkelaars, tegen wie hij gevangenis straffen van vier tot zes maanden als mede geldboetes eiste, terwijl de overi ge verdachten, meest arme drommels,, die tegen een financiële vergoeding bo ter hadden opgeslagen, slechts voor waardelijke gevangenisstraffen tegen zich hoorden eisen. De relatief hoge straffen motiveerde mr. Van Mierlo door erop te wijzen, dat deze smokkelaars zich onbehoorlijk en hoogst onsportief gedragen hadden. Bovendien besteedde de officier van justitie veel aandacht aan de opslag plaatsen: vuile stallen en vuilnisbelten, waarvan de hygiënische tSHMtanden el ke beschrijving tarten. Uitspraak 28 april. UTRECHT, 21 april De lioofdbc' sturen van de drie onderwijzersorgai"' satics, die samenwerken in de Algem?' ne Nederlandse Onderwyzersfederati^ (ANOF). hehbgn hun goedkeuring hecht aan tiet interimrapport van ee» speciale A.N.CX'F.-commissie over by vraagstuk 'Van, de vijfdaagse*..schoof week. _Itr overleg rrjet de commissie z leïï 'enkele tb'rfnulëiingen worden ZtL wflzigdl waarna het op slechts 'enkel* punten gewijzigde rapport zal word*?' gepubliceerd. Het zal o.m. ook aan °e regering worden aangeboden. De zesde en Taaiste suggestie van commissie, waarin ter compensatie va' verloren uren verlenging-van de schob" tijden wordt aanbevo'en boven het ten vervallen van de vrije woensda»" middag, heeft de A.N.O.F. niet zondc£ moer overgenomen. Over een gewtjz'e* de formulering (ah "déze te vér "gaaf1* de conclusie zal nog nader contact de commissie worden opgenomen. f§; rT 1 ko

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4