Lijnbaan een bloemenparadijs 1- V >èr*W 9. ÏA*e? Minister wil baby uitwijzen om adoptie te voorkomen Vroom Dreesmann showt reis- sport- en strandcollectie KAMPIOENEN DE KRANT Wala vormt de vrouw van vandaag Write e xroon 75 SNELHEID A ff Raadsvrouw in kort geding: Aanvoer aardbeien komt op ctang Elegante en spor tieve modellen spiegel van het land Mozaieken van hyacinthen-nagels Gevarieerd programma in Energiehal 580 miljoen jaar geleden: botsing in de ruimte Jongen aangereden bij oversteken Lijm- en Gelatinef abriek „Delft" Tableau de la troupe Rotterdams Toneel Ooievaars komen niet meer naar Europa De appels bloeien rijk in Zeeland NSC VRIJDAG 21 APRIL 1961 PAGINA 6 STEFANO-overhemd ROTTERDAM: Een week bpllengeur Zomerbeloften Lustrumviering „Arma" Oude regeling nog van kracht Twen costuums 68.50 tot 89.- Sportcolberts 30.S0 tot 37.50 Modieuze pantalons 19.50 tot 29.50 Nieuws trekt altijd, iedere dag. WJM. 0Morgen 9 uur starten wij met een daverende aanbieding van de be kende Stefano-overhemden in de allerbeste kwaliteit. No-iron, ton- sur-ton, modern boord, kortom het superklasse-overhemd van deze ti jd. Een gezicht op de Korte Lijnbaan in de richting van het Stadhuisplein. Op de voorgrond een den negen bioemen-moza- ieken, die een geurige afwisseling van de perken vormen. De normale winkelprijs is 13.50, maar morgen, één dag, betaalt U voor dit fantastisch mooie, no-iron de Coster- prijs van Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schr. bestellingen. Korte. Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- slngel e Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West Kruiskade 35 LElDENs Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM, 20 april Nooit tevo ren hebben wij de Lijnbaan en de Korte Lijnbaan zó mooi gezien als ze thans zijn. Men waant zich in een prachtige aangelegde tuin door de bijzonder ge slaagde vulling van de reeds bestaande bloembakken. En daarbij komen dan nog negen tapijten, gelegd van hyacin then-nagels, bollenvelden in miniatuur, heerlijk geurend en prachtig»van vlakver deling. Dit is dan de ouverture van het voor jaar. De winkeliersvereniging „De Lijn baan" nam het initiatief, voor dit jaar de voor- en najaars-seizoenen op enigs zins spectaculaire wijze te openen en zij is daarin voor wat het voorjaar betreft bijzonder geslaagd. Gisterenavond begon nen tien man de tevoren op het plavei sel uitgetekende bloemtapijten te leg gen en vannacht om 2 uur waren ze er mee klaar. 'Ze hadden toen uit 115 manden on geveer 6,9 miljoen hyacinthnagels, af komstig van 175.000 hyacinthen over een totale oppervlakte van 200 vier kante meter uitgestrooid. Men neemt aan, dat deze tapijten een week lang goed zullen blijven. De winkeliers hebben zich in deze ac tie ingepast met bijzonder verzorgde en met bloemen opgefleurde etalages, het geheel onder het motto: „De Lijnbaan presenteert zich". Ongeveer half mei zal de voorjaars beplanting plaats dienen te maken voor de zomerbeplanting, die zal bestaan uit 150o nemesia's en evenveel geraniums, 1400 leeuwenbekken. 3000 stuks agratum, 2500 begonia's, 1700 verbena's en 1200 stuks cineraria. Daarbij komen dan nog heliotropen, afrikanen, lobelia's, petu nia's en iresine, van elk 500 stuks met hier en daar een struik- en stambeplan- ting. Het „eigen merk" van de Lijn baan zal niet ontbreken, nl. 150 gele rozen van de soort, die voor het eerst op de Floriade te zien was en „Lijn baanroos" werd gedoopt. De luifels wor den voorzien van 350 meter lengte aan bloembakken met hanggeraniums en pe tunia's. Ook de fauna wordt niet vergeten; uit het eigen bezit van de vereniging wor den de volières met vogels geplaatst en van diergaarde Blij dorp worden pape gaaien geleend. Hoe bijzonder de Lijnbaanversiering de bezoekers aanspreekt ervoeren wij van middag toen we een groot aantal foto graferende buitenlanders aantroffen om het beeld van de spelende beertjes, dat middelpunt is' geworden van een der bioementapijten. De heren kiekten en de dames slaakten kreten van verruk king. ROTTERDAM, 21 april. Zaterdag en zondag a.s. zal er in de Energiehal ter gelegenheid van de derde lustrum viering van de Rotterdamse turnver eniging „Arma" een aantrekkelijk ge varieerd programma worden afgewerkt, dat in drie hoofddelen is samengevat. Zaterdagavond vindt er het sportgala- feest plaats dat van 7.3011 uur zal duren en voor zondag worden er volley balwedstrijden om het bondskampioen- schap verspeeld, waarbij van 12.304 uur internationale handbalwedstrijden worden gehouden tussen België en Nederland. De lustrumviering wordt zondag avond besloten met een operaprogram ma van het Rotterdams Operakoor „Maasstad" en de Zuider Orchest Ver eniging met Marine Jensen als soliste, voorts een Oostenrijkse ritmische bal letgroep uit Linz, en tot slot optreden van leden van de dansschool Wuyster met old-time dansen. WASHINGTON, 20 april (Reuter) Twee Amerikaanse geleerden, Heymann en Schaeffer, hebben op een bijeenkomst van de Amerikaanse geofysische bond alhier gezegd, dat zich ongeveer 580 miljoen jaar geleden een geweldige bot sing in de ruimte moet hebben voor gedaan. De twee geleerden, die verbonden zijn aan het laboratorium van de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie te New York, zijn tot deze theorie ge komen door metingen van radio-actief jnateriaal in meteorieten. Aan de hand van deze metingen kan de tijd wor den berekend, die is vertreken tussen het ogenblik, waarop de meteoorstenen van een groter voorwerp zijn afgebro ken en dat van aankomst op de aarde. Voor een meteoorsteen, die ander half jaar geleden in het zuiden van Rus land is neergekomen; is die tijd vast gesteld op 585 miljoen jaar, voor een in 1925 in de Amerikaanse staat Nieuw Mexico gevonden meteoriet op 595 mil joen jaar en voor een kleine, in 1918 in Arkansas neergekomen meteoorsteen op 560 miljoen jaar. Daar deze tijden betrekkelijk „dicht" bij elkaar liggen, menen de geleerden, dat ongeveer 590 miljoen jaar geleden twee of meer grote lichamen in de ruim te met elkaar in botsing zijn gekomen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 april Over het hoofd heen van een baby van tien maan den het dochtertje van een ongehuwde moeder uit Oostenrijk, is gisteren voor de vice-president van de rechtbank een juridische strijd gevoerd tussen de pleeg ouders van het kind, een echtpaar uit Oegstgeest, en de Staat der Nederlan den. De minister van Justitie wil de ver blijfsvergunning van de baby niet verlen gen, wat door de pleegouders wordt ge zien als een onrechtmatige daad. Van daar, dat zij een kort geding tegen de staat hadden aangespannen. Volgens de raadsvrouw van het echtpaar, mevrouw mr N. Hanning wil de minister hiertoe aangespoord door de raad voor de kinder bescherming, die het echtpaar onge schikt acht als pleegouders, het kind uit wijzen om op deze manier adoptie te voorkomen. Dit betekent zo meent zij, dat de minister de vreemdelingenwet an ders gebruikt dan waarvoor zij bestemd is De normale redenen van uitwijzing zouden niet op dit geval kunnen slaan, zo zei ze: men kan moeilijk verwachten, dat een kind van tien maanden in eigen onderhoud voorziet en ook heeft het de „publieke rust" niet verstoord. Als men het echtpaar niet geschikt acht om het kind op te voeden, dan is er reden om adoptie tegen te gaan, maar niet om het kind over de grens te zet ten zo zei mevrouw Hanning. De raad voor de kinderbescherming wil de minis ter voor zijn karretje spannen om adoptie te verijdelen. Het werd tijdens de behan deling overigens niet geheel duidelijk welke bezwaren de raad tegen het echt paar heeft Op morele overwegingen werden de rapporten namelijk vrijwel geheel onbesproken gelaten. Volgens de raadsvrouw is de raad voor namelijk tegen adoptie door het echt paar, omdat de man niet voornemens is her meisje reeds op jeugdige leeftijd n te lichten over haar ware ouders, iets waar de raad juist sterk voor is. ROTTERDAM, 21 april De zesjarige Marinus H. van Smirn van de Hovendaal is gisteravond op de Buitendijk aangere den door een bromfietser, toen de jongen overstak. Met een hoofdwond is hij naar het Zuiderziekenhuis gebracht. DELFT, 21 april Het jaarverslag van de Lijm-en gelatinefabriek „Delft" bevat weinig nieuws meer. In het emissiepro_ spectus werd reeds medegedeeld, dat de financiële_ resultaten over 19601 ten op' zichte van 1959 belangrijk zijn achterge bleven. De voornaamste oorzaken zijn, een verdere gevoelige daling van de prijzen van technische vetten en dierlijke eiwitten en de aanzienlijk gestegen loonkosten ge weest. Als gevolg hiervan sluit de gecon solideerde verlies, en winstrekening met een winstsaldo van I 192.278 (424.055). waaruit een dividend van 6°/o (10®/o cash) naar keuze in contanten of in certificaten ten laste van de agioreserve kan worden uitgekeerd. De directie heeft evenwel goe de verwachtingen voor 1961, welke ver wachtingen zij besaart op de stand van de orderportefeuille. De grote vraag naar produkten van de maatschappij, welke zich onverminderd handhaaft, wettigt de verwachting dat het de capaciteit van de onderneming zal vergroten indien de be schikbare grotere hoeveelheid grondstof fen tot eindprodukten verwerkt wordt. Een uitbreiding, van het produktie.appa raat is daarom noodzakelijk. Ter financie ring hiervan werden zoals bekend onlangs nieuwe middelen aangetrokken. Als gevolg van het lagere resultaat over 1960 en de investeringsaftrek, waarop aan spraak kan worden gemaakt is over liet afgelopen jaar geen vennootschapsbelas ting verschuldigd. De omzet van de fa briek voor synthetische lijm is wederom gestegen en de exploitatie geeft goede uitkomsten. Op de gelatinemarkt in Cana. da heeft zich uit. 1930 een lichte prijsver betering voorgedaan. De resultaten van het bedrijf aldaar stellen echter nog te leur. In het Delftse bedrijf werd in net afgelopen jaar 1.336.270 (1.213.238) ge ïnvesteerd. Als partij trad ook op mra W. Kalkman, die als tijdelijk voogd over het kind is benoemd door de kantonrechter, een be slissing waartegen de raad hoger be roep heeft aangetekend. Hij legde er de nadruk op, dat dit geen kwestie is van beleid, waarin de rechter niet zou mo gen treden, een punt dat sterk bestreden werd door de raadsman van de Staat, mr. E. Droogleever Fortuyn. die deze kwestie een beleidszaak noemde, waarin de rechter onbevoegd zou zijn. Mr. Drooglever Fortuyn stelde voorts dat Adele, zoals het meisje heet, niet in de zin der wet in Nederland is toegela ten. Hiervoor is een reis- en verbli.ifspas noodzakelijk die haar niet is uitgereikt. Hoewel dit een in onbruik geraakte re- geiing is, die in geen vijftig jaar is toe gepast, is zij nog altijd van kracht, zo zei de raadsman. Het doet dan ook niet ter zake of het kind al of niet in eigen onderhoud kan voorzien en de „publieke rust" niet heeft verstoord. Hierop zal de dagvaarding dan ook moeten stranden, zo meent hij. Hij bracht in herinnering, dat het echtpaar „verrassend gemakkelijk" aan het kind was gekomen. Tijdens een va kantie in Oostenrijk had men het toen drie weken oude meisje toegewezen ge kregen van het gemeentelijke bureau voor jeugdzorg in Klagenfurt. De man zou daar ten onrechte gezegd hebben, dat hij een betrekking had bij een ambas sade. Het bureau had niet verder geïnfor meerd en het kind meegegeven. Bij een later onderzoek waren er feiten aan het licht gekomen over de' pleegouders waar van het bureau geschrokken was, aldus de heer Droogleever Fortuyn. Men had toen het kind teruggevraagd. Ook de raad voor de kinderbescherming was van mening dat het meisje, dat materieel gezien in goede handen is, zo spoedig mogelijk weg zou moeten omdat mep ROTTERDAM, 21 april. He-t tableau de la troupe van Rott. Toneel voor het seizoen 19611962 ziet er als volgt uit: Dames: Marlies van Alcmaer, Andrea Domburg, Trees van der Donck, Lia Dorana, Ann Hasekamp, Enny Meunier, Enny Molsde Leeuwe, Trins Snijders, Petra Verbeek, Thera Verheugen. Heren: Peter Aryans, Steye van Brandenberg, Jacques Commandeur, Max Croiset, Pim Dikkers, Matthieu van Eysden, Wim Grelinger, Guus Her mus, André van den Heuvel, Jos Knip- scheer, Wim Kouwenhoven, Ton Kuyl, John Lanting, Jan Lemaire, Bob van der Linden, Ton Lutz, Luc Lutz, Pictor Lutz, Sacco van der Made, Onno Mo lenkamp, Guido de Moor, Willem Nij- holt, Hans Pauwels, Hans Polman, Willy Ruys, Adolf Rijkens, Siem Vroom. JOHANNESBURG, 21 april (RTR) - Steeds meer ooievaars blijven zomer en winter in Zuid-Afrika inplaats van de gebruikelijke trek naar Europa in het be gin van de zomer te volbrengen. Europese geleerden vermoedden al ge ruime tijd, dat de gewoonten van de ooievaar aan het veranderen zijn. En het blijkt dat zij gelijk hebben, want het Transvaalse museum heeft verscheide ne bewijzen, dat de vogels in Zuid- Afrika broeden en men meent, dat dit ook in Oost-Afrika en elders in dit we relddeel het geval is. niet het risico van mislukking wilde lo pen. Hoewel het hard is voor het echt paar, aldus de raadsman, verdienen de ouders niet al te veel medelijden. Zij hebben het krijgen van een pleegkind willen forceren en zich daardoor de moei lijkheden zelf op de hals gehaald. De vice-president zal 2 mei uitspraak doen. Het ministerie heeft toegezegd in af wachting van deze beslissing het kind nog niei uit te wijzen. DEN HAAG, 20 april De aanvoer van aardbeien, afkomstig uit de verwarmd kassen, begint thans flink op gang komen. Elke dag opnieuw worden reeos heel wat doosjes van dit produkt aange boden. in het bijzonder op de veilingen in Zaltbomme! en Roelofarendsveen. 0" twee belangrijkste centra van dit pr"- dukt De afzet van deze primeurs heeft een vlot verloop. Op de binnenlandse markt worden er heel wat verkocht en verder is er export naar België en Engeland, d- twee belangrijkste afnemers Deze wee™ woensdag had de veiling in Zaltbomme reeds een aanbod van 9.000 doosjes en prijs van de exportkwaliteit iiep van L'- tot f 1.85 per doos van 2 ons. Verwacht wordt dat volgende week een begin gemaakt zal worden met de aaH' voer van aardbeien uit de onverwarmd® kassen en van onder platglas. Het za' echter wel begin mei zijn voor de aanvoer van deze onverwarmde aardbeien va» grote betekenis gaat worden en dan Is °-T nog sprake van een vroeg seizoen. KAPELLE, 20 april De bloei van d® fruitbomen in Zeeland zal het komende weekeinde zijn hoogtepunt bereiken. iy peren, pruimen en kersen zijn uitg®* bloeid, maar de appelbomen zijn thans op hun mooist en tonen in een bijzonde rijke pracht hun rose kleuren. Aangezien de appel ongeveer 70 pet uitmaakt van de aanplant in de Zeeuwse fruitboomgaar den, is er thans sprake van het hoogt®* punt van de bloei. Vrijwel overal in Zeeland zijn de blo®1" ende boomgaarden te vinden. Het cen trum er van ligt op Zuid-Beveland en wei speciaal in de omgeving van Kapell®* Biezelinge, Wemeldinge, Goes en Kl°®" tinge. Men verwacht hier een bijzonder grote drukte, wanneer tijdens het week" einde de weersomstandigheden gunstiS zijn, ook mede in verband met het grote bezoek, dat wordt verwacht aan Vrouwe- nnirfor pn Kamnerland in verband rn® polder en Kamperland in verband de afsluiting van het Veersegat. ROTTERDAM. 21 april Appelleren- aan het vakantiegevoel, dat langzaam aan eenieder weer besluipt, heeft het warenhuis Vroom Dreesmann gister middag in het firmapand aan de Hoog- traat een reis-, sport- en strandshow ge reven. Zes mannequins toonden een uit -ebreide collectie tailleurs, mantels, re -enjassen, eenvoudige en geklede zomer 'urkjes, sportieve combinaties en bad aakken. De tailleurs zijn deels kraagloos, deel voorzien van smalle revers. De meest! nodellen bezitten wijde mouwen var irie kwart lengte, enkele strak aange tloten, tot de pols reikende mouwen Kamgaren, alpaca, tweed en flannel vor men de materialen, waaruit deze kos •uums wierden vervaardigd. Een dwarsnaad accentueert bij de meeste mantels de horizontale lijn ter vijl zij in de rug vaak een lang split kre ïen. Naooaleer werd vaak toegepast, bn voorbeeld voor een zwarte regenmantel: een enkele maal diende dit materiaal al.' garnering. Vooruitlopend op het koude seizoen toonden de mannequins vast een iantal elegante wintermantels. Ook de bezoeksters van deze show kre gen badpakken met laag uitgesneden rug gen te zien. Strandensembles deden hier eveneens opgeld. Voorts waren er veel De ceintuurs in de collectie van V. D. pantalons met bijpassende blouses. werden vaak laag omgeknoopt, zoals ook Een licht beige deux-pièccs In shantung bfl deze regenmantel in een madrasruitje. werd gerameend met caramelkleurige tres en kn open. WPPM Een verrassend grote voorjaarscollectie Nieuwe modekleuren: marron en aubergine 15 jaar Verkrijgbaar van 12-17 jaar De mooiste tweeds uit de nieuwe stoffencollecties in prachtige bruine, blauwe en grijze tinten, 15 jaar Stijging f 1.- per maat, Verkrijgbaar van 10-17 jaar kamgaren - terlenka of aparte cotelé in kleuren, prachtig passend bij de colberts 15 jaar Verkrijgbaar van' 10-17 jaar SCHIEDAM - HOOGSTRAAT AMSTERDAM - NIEUWENDIJK BINNENWEG ROTTERDAM Alle soorten films, kleur of zwart Voor schoorsteen vegen en reinl- wit en blitslampjes vindt U na i gen van oliestookhaarden. een- sluitingstijd in onze automaten, trale verwarming enz. en alle Foto K.v. Vuuren. Hoogstraat metselwerken. Alleen Fa. v. L. 106. tel. 66720. I Borrani Lange Achterweg 33. tel. 68421. J. M. v. Velzen Bakkerijgrond stoffen N.V. Warande 44. Schie dam vraagt meisjes voor gezel- Voor alles op fotogebied, Pas- ucitiz lian&l afoto's, ontwikkelen, afdrukken en iig groepswerk in" de fabriek, j vergroten, in één dag gereed bij: Aanmelden dagelijks aan boven- Foto Wamsteker, Passage 12, tel. staand adres van 8 tot 17.30 uur 62924. Kachelsmederij T. Notenboom. Schoonmaaksters gevraagd voor Speciaal adres voor het vakkun. ochtend, avond en-of overdag op dig repareren eri schoonmaken, diverse kantoren te Rotterdam van haarden en kachels. Boer en Schiedam Aanmelden N. V. havelaan 92. Schiedam. Tel. z-.--.i_ fr»;1 oq 4^1 Drop, Oude Binnenweg 132, tel. 110292. Rotterdam. Voor bromfietsen o.a. Berini. Batavus. Sparta, Magneet, N.S.U. Monarkscoot en ook voor onder delen naar Motor, en Rijwielhan del Engelen. Celsiusstraat 42. Schiedam. 62599. „Rolista", Colijnstraat 12, Schie dam, tel 62925. Reparatiebedrijf. Kolen en Oliehaarden. Shell olie brandstof. Elektrisch schoorsteen vegen. J. M. v. Velzen Bakkerijgrond- stoffen N.V. Warande 44.Schie- Kunsthandel ,Rosa", Broersveld j dam vraagt enige werkkrachten 28, telef. 63837. De speciaalzaak Ervaring strekt tot aanbeveling voor schilderijen, etsen en in lijstingen. Ook geven wij K.E.S. zegels. Aanm. dagel. aan bovenstaand adres van 8 tot 17.30 uur of tel. 64172. De snelheid waarmede net nieuw» de lezer» bereikt ts belangrijk immers nieuws moet nieuw zjjn Een Oerioht heel van de naald wordt ge lezen Ker»-vers van de per» ontvangt leder* daghlad^abonnee zlln krant in de bus vol nieuw* Elke dag wordt de krant met een zekere «pan ning tegemoet gezien Ook nel «dvertenttenieuws Dagbladreclame is o 11 zonder «fteotle» door d« aandacht dte Iedere lezer iedere dag voor ..zl1n' krant beeft Verover en verdedig uw debiet met dagbladreclame. 1. Bééldig Walette 'youth-form' beha'tje voorgevormde kanten cups. Cup AA, BB, wit Sanfor poplin 395 2. De geborduurde - met tule verstevigde - cups van deze Walette beha, waarborgen een blijvende, jeugdige pasvorm. Wit Sanfor poplin (cup D 6.25) cup A, B, C S#25 3. Een voorgevormde Walette beha, waardoor bv. een truitje plotseling héél anders..: véél leuker staat. Geborduurd nylon cup A, B, C 795 4. Bekoorlijke, geheel kanten beha met beugeltjes. Ook strapless te dragen. Cup A, B, C voorgevormd ©75 5. Walette boothals-beha met beugeltjes, luxueuze uitvoering in witte kant over wit of pas- telkleurig nylon. (Cup D 10.95 - bijpass, jarretelgordel 6.75). Cup A, B, C «»75 ROTTERDAM: MEENT 67 NOORDSINGEL 39 BURG. 8AUMANNLAAN 124 GR, HILLED1JK 267 - DORDTSELAAN 112 SCHIEDAM: ORANJESTRAAT 17 VLAARDINGEN: GEO: BIERSLOOT Nieuwe Binnenweg 254 Zwartjanstraat 14 - Kleiweg 100 Schiedamseweg 25 - Peppelweg 71 Sladhoudersweg 133 Goudserijweg 8 De Slinge 186-187 Beijerlandselaan 59 - Pleinweg 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6