Koninklijke onderscheidingen NIEUWE AMBASSADEUR OP WEG Congres van katholieke gemeente-ambtenaren CONTACT m A Groots besluit S.U.S.-actie „Vluchtelingen stroom uit Nieuw-Guinea Taptoe in Hilversumse Expohal Mussert en cle Duitsers V B Arbeidstijdverkorting bij de spoorwegen Nog geen beslissing TA Vanavond Zondagavond ZATERDAG 29 APRIL 1961 PAGINA 11 (Vervolg van pag. 7) KON. LUCHTMACHT KON. MARINE Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Verkeer en Waterstaat Economische Zaken en Algemene Zaken Economische Zaken Landbouw en Visserij Sociale Zaken en Volksgezondheid iMÈ Sociale Zaken en Volksgezondheid en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Maatschappelijk Werk Meer aandacht voor op leiding gewenst geacht Maatschappelijk Werk en Justitie Maatschappelijk Werk en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Maatschappelijk Werk en Sociale Zaken en V olksgezondheid - V Liturgische weekkalender Ridder Ned. Leew:u gen.-maj. A. J. de Vries; gen.-maj. L. M. Kamp. Officier Oranje-Nassau, met de zwaar den: kol. J. Tammes; kol. L. W. Rhaesa; *°1. C. J. Vermeulen; res.-luit.-kol. I. Rrokaar. Officier Oranje-Nassau, met de zwaar den, bij bevordering: luit.-koL G. J. H. Vullers. Ridder Oranje-Nassau, met de zwaar den: maj. K. Vos: maj. ir. E. B. van Gel der: kap. spec, diensten H. Hartkoren. Officier Oranje-Nassau. hoofding. ir. Gratama; administr. G. H. J. M. Peij- tlenburg. Ridder Oranje-Nassau: referendaris T. H. M. Huguenin; referendaris T. W. A. Sfelders; referendaris J. Koolhoven referendaris J. R. de Jonge; refe rendaris H. W. Huson; adminstr. hoofdambt. R. Baak; techn. hoofdambt. R- C. Melis: hoofdcontr. 's Rijks bel. A. de Jongh. Oe titulaire rang van kolonel is toe gekend aan de eervol ontslagen luit.- *ol. der artillerie G. W. Ie Heux; de ti tulaire rang van reserve-luitenant-ko- lonel aan: de eervol ontslagen res.-maj. der infanterie C. Booster. Ridder Ned. Leeuw: schout-bij-nacht wchn. dienst L. Stam. Officier Oranje-Nassau, met de zwaar den: kap.-ter-zee J. G. Cox: kap.-ter-zee Jechn. dienst C. E. van der Zijl (bij pev.); kap.-ter-zee elektro-techn. dienst jr. T. Kouwenaar; kap.-luit.-ter-zee W. P Coolhaas; kap..-luit.-ter-zee J. Suer- Jhondt: kap.-luit.-ter-zee W. Bagchus (bij bevordering); kap.-luit.-ter-zee F. E. Kruimink; kap.-luit.-ter-zee D. van Sergeeijk; kap.-luit.-ter-zee vl.A.Bruins- Jri; kap.-luit.-ter-zee adm. E. W. H. van Reoesse (bij bev.); kap.-luit.-ter-zte tand. arts J. Hoekstra; kap.-luit.-ter-zee spec, diensten J. de Levie (bij bevord.). Ridder Oranje Nassau, met de zwaar den: luit.-ter-zee 1ste kl. R. H. P. Baaij; hiajoor mariniers V. J. L. Blom; majoor "hariniers A. Bons; luit.-ter-zee techn. d. 1ste kl. M. Flameling: luit.-ter-zee adm. 1ste kl. F. G. Kordes: luit.-ter-zee sPec. diensten 1ste kl. P. Philipse; luit.- ter-zee vakd. 2e kl., oudste cat., M. J. H. Ackema; luit.-ter-zee vakd. 2de kl., oud ste cat., P. J. van der Sloot. Ridder Oranje Nassau, tijdelijk vloot- salmoezenier G. J. van Rijnsoever; ref. S. van der Lans; referendaris J. C. Loonen. Met ingang van 30 april in de titulaire rang van kapt.-luit.-ter-zee v. spec, diensten verleend aan luitenant-ter-zee van spec, diensen der 1ste klasse J. C. Vermeulen. Officier Oranje-Nassau. bij bevorde ring: R. H. Terlingen, te Bussum, fir- rnant Aannemers- en Makelaarsbedrijf Gebr. Terlingen. Officier Oranje-Nassau: ir. F. J. Gou- f.'etor. te Rotterdam, architect B.N.A.; ir- J. Halm. te 's-Gravenhage, plaatsvery. dir.-gen. Rijksgeb.dienst: ir. C. H. Klui vers, te Maastricht, hoofding.-ir. Volks huisvesting en Bouwnijverheid in Lim burg; mej. mr. N. Schadee. te Rotter dam, adm. Centr. Comm. Onteigenings- ^erg.; J. L. van der Vliet, te Haren (Gr.), reg. dir. Rijksgeb.dienst Gronin- Ren, Friesland en Drenthe; ir. G. Wes terhout, te 's-Gravenhage, architect R-N.A. Ridder Oranje-Nassau: J. Brouwer, te Assen techn. hoofdambt, bijz. diensten directie Volkshuisv. en Bouwnijverheid Drenthe; J. H. A. Castelijn, te^Nij- bjegen, dir. woningver. ..Nijmegen"; R. Poeckert, Heerlen, dir. N.V. R. Foeckert, Aannemersbedrijf, te Heerlen: J. H. de Herder te Zwolle, architect B.N.A.; drs. A. W. Hermse, te Rotterdam, seer. Ned. «ond van Huis- en Grondeigenaren; W. G. Lamers, Arnhem, dir. fa. Jac. Lamers eu Zn., aannemers, Arnhem; A. Scher- fenhuijzen, te 's-Gravenhage, bouwk. hoofdambt. Rijksgeb.dienst; L. A. F. van Thoor, te Breda, voorz. r.-k. Bouw er. St. Laurentius; ,T. M. Vlaming, te Hen Helder, districtsbouwk. Rijksgeb. dienst: M. Wils. te 's-Gravenhage, archi- tect 1ste klasse Centr. Dir. Volkshuisv. en de Bouwnijverheid. Ridder Ned. Leeuw: ir. G. D. C. de la porte, te Vught, hoofding.-dir. Rijks waterstaat; ir. C. In 't Veld, te Voor burg, hoofding.-dir. Rijkswaterstaat: ir. N- de Bruijn, te 's-Gravenhage, hoofd- ll'g.-dir. Rijkswaterstaat; A. Warnderink Vinke, te Amsterdam, oudste firmant ,'t. Vinke en Co.; ir. W. C. de Vries, te s"Gravenhage. hoofding.-dir. PTT/hoofd bentr. afd. Telefonie: ir. F. C. M. Vogels, j" Amsterdam, hoofding.-dir. PTT/dir. Plaatselijke telefoondienst. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde- H.Ug): P. J. J. Dekker, te Wemeldinge, 'Jkgraaf watersch. Zuid-Beveland. Officier Oranje-Nassau: ir. A. Zand- Weld, te 's-Gravenhage. hoofding. bijz. Wensten Rijkswaterstaat; ir. C. Kalis- jVnart. te Kampen, wetensch. hoofdambt, directie Wieringermeer (IJsselmeerpol- berS)ir. J. C. van Hattum. te Bever wijk, directeur N.V. van Hattum en ftjankevoort; J. J. Oster jr.. te R'dam, wkshoofdinnp. v. h. verkeer bij de Rijks- ,®rkeersinsp. R'dam; K. C. de Pous, te rj.Uthoven, hoofdinsp. N.S.; ir. J. F. Dee- E1*, te Bilthoven, hoofding. N.S.; C. de j art, te Amsterdam; J. G. A. Fontein, Rotterdam, oudste dir. fa. Hudig loeder N.V.: J. H. Schulting, te Amster- uArn, gezagvoerder N.V. Stoomv.-Mij. j'Hederland"; W. A. L. G. M. Jeurgens, Y Zwolle, ins. alg. dienst PTT/dir. post- i'strict Zwolle; T. J. Pik, Groningen, .bspect aigem. dienst PTT/dir. postdis- l°t Groningen: A. G. de Groot, te plGravenhage, inspect, algem. dienst LrT; C. Chr. Steensma, te Heemstede, E Aatsverv. algem. seer. K.L.M.: T. van Oosterom te Badhoevedorp, hoofding. leider' sectie Vliegtuigen Stichting Nat- Luchtvaartlaboratorium. „.Ridder Oranje-Nassau: E. A. Piel, te t, i'stenaar, oud-dir. N.V. Ned. Betonmij. S 'TO: T. Muller, Dordrecht, dir. rederij i Muller N.V.. Sleepdienst ..En Avant"; j*' ,Vf. Loomans, te 's-Gravenhage, oud- ,.'rhn. hoofdambt. Rijkswaterstaat; G. J. ,,an Meurs, te St. Michielsgestel, oud- Werst aatk. hoofdambt. Rijkswater- v," 3t; M, A. Jansen, tc Arnhem, water- te 'lï'h. Rijkswaterstaat; P. J. Conradi, Gokkum, waterbouwk. Prov. Water rat Friesland; H. Zondag, te Gronin- r, 1hoofdwaterbouwk. Prov. Waterstaat Ve C?inSen; G. L. J. Waterreus, te 's-Gra- \r bhage, hoofdcomm. dir.-gen. van het dir er: L- Hortensius, te Rotterdam, j»g Expeditiebedr. Rijnstroom v.h. L. M »sius Sr- n-v- te Bodegraven; K Elema, te Marum, medevennoot fa p Wha-Stoilenga's Autobusd. E.S.A.: B. pi bsrna. te Haarlem, bedrijfsl. afd to it N Het Spoorwegbouwbedrijf, j 1utrecht: H. J. Jonkers, Valkenswaard, bii^5'eur N.V. Eerste Meierijsche Auto- c^hedrijf; J. D. Roeles. te Steenwijk, te i>Enand. vennoot fa. B. Roeles C.V., Steenwijk; C. Kaan, te Amsterdam, voorzitter districtsadviescomm. vervoer van goederen tegen vergoeding dist. Noord-Holland; A. J. J. Hagen, te Utrecht, inspect. N.S.; H. J. Schneider, te Amersfoort, insp. N.S.; P. Kramer, te Hengelo, insp. N.S.; IJ. H. de Jong, te Haarlem, techn. insp. N.S.: A. Die- pendaal. te Utrecht, techn. ambt. N.S.; H. A. W. Rietjens, te Utrecht, techn. insp. N.S.; J. J. H. Volkerts, te Utrecht, insp. N.S.; D. W. Wesselink, te Amster dam, insp. N.S.; W. H. van Rosmalen, te Alkmaar, insp. N.S.; P. W. van Heus- den, te Utrecht, techn. insp. N.S.; J. van der Lugt, te Utrecht, chef intern, exp. en tarieven Van Gend en Loos; D. Davids Blumink, te Utrecht, chef personeelsz. Van Gend en Loos; F. van Wezel, te Hengelo (O.), exped.: J. Nijsen, te Ba- rendrecht, oud-hoofdwerktuigk. Kon. Rott. Lloyd n.v.; D. Stevenson, te Die- men, gezagv. Kon. Ned. Stoomb. Mij. N.V.; C. van den Berg. te Rotterdam, gezagv. N.V. Ver. Ned. Scheepvaartmij.; P. J. Kerklaan, te Delfgauw, hoofdwerk- tuigk. n.v. Ver. Ned. Scheepvaartmij.; B. Blok, te 's-Gravenhage, gezagv. Kon. Rott. Lloyd n.v.: J. A. van den Broek Humphrey, te Velp, gezagv. N.V. Ko- ninkl. Paketvaart-Mij., te Amsterdam; G. Hoogendoorn, te Badhoevedorp, hoofdwerktuigk. N.V. Kon. Paketv.-Mij. te Amsterdam; W. Werner, te Amstel veen, hoofdagent te Amsterdam N.V. ..Holland-Amerika Lijn"; J. Roering, te Nieuwer-Amstel, oud-chef personeelsz. Kon. Paketvaart-Mij.: L. P. Burghouwt, te IJmuiden, procuratieh. N.V. Bureau Wijsmuller; G. Slootweg, te Voorburg, oud-bureauchef PTT/beheerder bij - PTT-kantoor; C. Visser, te Voorschoten, bureauchef PTT; A. Th. Kolsteeg, te Utrecht, bureauchef PTT; H. C. G. Bek man, te 's-Gravenhage, referendaris PTT; C. J. Pfijffer. te 's-Gravenhage, bureauchef PTT; mej. M. E. den Herder, te 's-Gravenhage, referendaris PTT: W. van Kouterik, te Drachten (gemeente Smallingerland), dir. PTT; J. W. Meyer, Ie Voorschoten, hoofd bureau IATA- en ICAO-betrekk. K.L.M.; W. H. van der Smagt, te Amstelveen, chef Korps Tele grafisten K.L.M. Dr. Huub van Doorne, benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Officier Oranje-Nassau: prof. dr. Th. L. M. Thurlings, te Wageningen. Ridder Ned. Leeuw: prof. P. de Wolff, Heemstede, directeur Centraal Plan bureau; ir. L. E. J. Brouwer, Warmond, directeur N.V. Kon. Ned. Petr. Mij.; L. W. van der Heem, pres.-dir. Van der Heem N.V., te 's-Gravenhage; dr. J. C. Hooijkaas, te 's-Gravenhage. bestuurslid vereniging metaal-industrieën; J. F. H. Wijsen, wonende te Wassenaar, dir.-gen voor de middenstand en het toerisme; mr. F. M. J. Jansen, lid hoofddirectie Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): J. J. Eecen. beherend vennoot Kon. Houthandel J. Eecen Gzn. C.V. te Oudkarspel; G. van Andel, dir. N.V. Teunis van Andel, te Gorinchem. Officier Oranje-Nassau: dr. T. R. A. Beukema, dir. N.V. Cartonfabr. Beuke- m. Co.. te Hoogezand; ir. H. 't Hooft, dir. Noordelijke Industrie voor Vezel- verwerking N.V., te Hoogezand; ir. A. H. J. van Goch, te Dalfsen, voorh. dir. Shell Nederland N.V.; mr. A. Molenaar, dir. Palthe's Textielveredelingsbedrijven N.V., te Almelo; ir. G. H. Rietveld, dir. N.V. Electriciteits Maatschappij IJssel- centrale, te Zwolle; dr. C. Janssen, hoofdscheik., afdelingschef KEMA, te Arnhem; H. A. van der Maas, pres.-dir. N.V. Prov. Geldersche Electr.-Mij.-, te Arnhem; E. van de Pol, dir. N.V Waal- steenfabr. De Bijlandt en van de N-V. Isolatiesteen, te Arnhem; J. M. André de la Porte, te Heemstede, dir. Verkoop- ass. Enci-Cemij N.V. te Amsterdam; ir. J. Tromp, te Aerdenhout, lid directie Kon. Papierfabr. Van Gelder Zonen N.V. te Amsterdam; dr. G. H. J. Abeln, dir.- afdelingschef min. Econ. Zaken, te 's-Gravenhage; mr. J. B. van Benthem, te Voorburg, lid en secr. Octrooiraad; W. P. L. G. de Boer, te Voorburg, waarn. dir. Dienst Econ. Voorl. en Exportbev. min. van Econ. Zaken; H. J. Bonda te Rotterdam; dr. J. C. W. Cramer, dir. jrun- Econ. Zaken, te 's-Gravenhage; prof G. Goudswaard, raadsadvis. Centraal Bu reau voor de Statistiek, te s-Graven hage; M. C. Kastelein, te Rijswijk, hoofdacc. Accountantsd. min. Econ. Za ken: dr. ir. H. ter Meulen, te Wassenaar, voorheen plaatsverv. coördinator Olie- verwerkingsafd. Bataafse Intern. Petr. Mij. N.V.; ir. J. C. van Reenen, dir. De Rotterdamsche Droogdok Mij. N.V., te Rotterdam; H. Reimer, dir.-afdelingschef min. Econ. Zaken, te 's-Gravenhage; mr. J. de Vries, adm. min. Econ. Zaken, te 's-Gravenhage; ir. R. van Dijk. lid Raad van Bestuur N.V. Philips, te Eindhoven; N. J. L. A. M. Mutsaerts, dir. N.V. A. en N. Mutsaerts' Wollenstoffenfabr., te Til burg; ir. A. Ooiman, te Aalst, lid raad van bestuur N.V. Philips, ir. W. P. A. J. Kempen, te Geleen, hoofdingen. Staats mijnen; ir. A. Paulen, hoofdingenieur Staatsmijnen, te Heerlen Ridder Oranje-Nassau: N. G. Doorn bosch, ondervoorz. K.v.K. en Fabr. Veen koloniën en Oostelijk Groningen, te Veendam; P. Renkcma. Appingedam, voorzitter Christel. Kruideniersbond; G. D. Bollweg, accountant, te Zwolle: C. H. Berkhoff, Varsseveld, ondervoorz. K.v.K. en Fabr. voor Midden-Gelderland; C. V. M. J. Driessen, dir. N.V. H. Driessen en Zn., te Aalten: H. Hemen, drukker, te Eibergen; J. W. Rommerts, direct. N V. Clichéfabriek „Utrecht" te Utrecht; A. L. de Bruijne, tc Bussum, dir. Bureau van het Ned. Instituut van Accountants; W. Hessels, te Bussum, dir. N.V. W Hes sels Natuursteenhandel te Amsterdam; C. Stapel, dir. Spaarndammer Scheeps werf Stapel N.V., te Spaarndam; J. van den Berg, Rijswijk, eigenaar Drogisterij „De Ooievaar"; A. Hibbeler, dir. N V. Reisbureau Holland Travel Service, te 's-Gravenhage; G. P. Kievenaar, adj.-dir. R. S. Stokvis Zonen N.V., te Rotter dam; mr. P. J. P. Th. Menger, rel min. Econ. Zaken, te 's-Gravenhage; H. D. -de Vries, makelaar, te 's-Gravenhage: P. F. M. Nettesheim, voorz. Ned. Kath. Dro- gistenbond, te 's-Gravenhage; J. G. J. Verheij van Wijk te Leiden; H. van Don selaar,' adj.-dir. van de papier- en golf- kartonfabr. Philips, te Eindhoven; Th. A. Macrander, te Eindhoven, adj.-dir. v. Vroom en Dreesmann 's-Hertogenbosch; J. C. Piceni, voorheen secr.-penningm. V.V.V., te Breda: J. W. Hovenier te Schijndel, voorz. Ned. Kath. Kruideniers- bond; J. H. Banser. chef afd. personeel (beambtenzaken) Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; ir. E. C. J. Dubois, dir. Limb. Mij. voor Gasdistr. (Limagas) N.V., te Heerlen: J. H. A. Hennekens, te Gelecn, voorz. Kath. Vereniging van Mijnbe- ambten: B. Koolhaas, adj.-dir. hoofdin- dustriegroep Electronenbuizen en leider Philips te Sittard; F. Otten, directeur Nat. Lucifersfabriek N.V., te Weert; J. M. Schreibers, chef keurings- en mmi- tagedienst Staatsmijnen, te Heerlen; L. J. H. Schreurs, voorz. afd. Venlo en lid hoofdbest. Ned. Kath. Bakkerspatroons bond. te Venlo; A. Veldhoen, te Geleen, voorheen chef bijkantoor Maurits Alg. Mijnwerkers! Steenkolenmijnen in Lim burg. Ridder Ned. Leeuw': prof. dr. E. W. Hofstee, te Wageningen, hoogl. Land bouwhogeschool. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): J. W- Kording, Voorburg, voorz. Ver. Ned. Graanhandel; Th. Steenkamp, Amsterdam, direc. N.V. Uithoornse Con- servenfabriek „De Hoorn"; R. Visser, te Onderdendam, voorz. hoofdafd. Veehou derij Landbouwschap. Officier Oranje"Nassau: Dr. ir. A. L. S. Bar, te 's-Gravenhage, direct. Agra rische Vertegenw. Buitenland min. van Landbouw en Visserij; ir. H. de Bruin, landbouwattaché Caracas; dr. F. P. Fer- werda, te Wageningen, wetensch. hoofd ambtenaar Landbouwhogesch.; ir. G. W. van der Helm, te Amstelveen, rijkstuin. bouwcons.; W. Hoefnagels, te Doórwerth. dir. Coöp. Cen. Landbouwver. „De Han- delsraad" van de Aartsdioc. R-K. Boeren- en Tuindersbond G.A.; H. S. de Jong, te Oss, pres.-dir. „Zwanenberg's fabrieken" n.v.; ir. L. J. N. Jongmans, Utrecht,"insp Cultuurtechn. Dienst; P. J. Loonen te Venray, voorz. Coöp. Zuivelver. „Zuid- Nederiandse Zuivelbond" G.A.; ir H H. Posthuma. Wageningen, dir. Inst, voor Landbouwtechn. Rationalisatie; dr. ir C. Schiere, te 's-Gravenhage. dir van zuivelcontrolestations? dr. ir. F. A. M. J Smits van Waesberghe. te Breda, direc teur n.v. Bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers"; ir. D. S. Tuynman, te 's-Graven hage, secr. Holl. Mij. v. Landbouw; ir. H Verschuyl, 's-Gravenhage, insp. veeteelt! wezen; ir. J. Vlieger, te Beetsterzwaag rijksbosbouwcons.; ir. L. de Vries, te Heiloo, rijksveeteeltcons.; mr. R. K. Wi<*- boldus, te Voorburg, admin. directie Ju ridische en Bedrijfsorganisatorische Za ken min. van Landbouw en Visserij; ir. A. C. van Wijk. te Rotterdam, directeur d'Oranjeboom N.V.; Y. A. Zandstra Voorburg, directeur Handel en Nijver-' heid en directeur Econ. Visserij aan gel ministerie van Landbouw en Visserij. Ridder Oranje-Nassau: J. H. Bal. te Tholen. dir. Zeeuwsche Oestermij. „Bona Fides"; T. Bcyenga, te Rolde, secr. Bond Coöp. Zuivelfabr. in Drenthe; A. J. Braam, te Heemstede, voorz. en be! stuursl. organisaties op het gebied van de bloembollenteelt en- cultuur: A. K. Buiskool, te Woldendorp (gem. Termun- ten). dir. Mij. tot exploitatie Johannes Kerkhovenpolder; R. Buisman, te Heer- de, firm, rozenkwekerij ,.G. A. H. Buis man en Zonen"; J. H- Claus te Amster dam, dir. Groothandel in koffie „J. Duyvis en Zonen"; Dieuwerke Elema- Bakker, Groningen, oud-pres. Ned. Bond van Plattelandsvr.; A. J. Tmmink te Le mele, voorz. Overijsselse Christ. Boeren- en Tuindersb.: N. Kramer, te Zuid-Schar- woude, hoofddirecteur zuurkoolfa. n.v. „G. Kramer en Zonen"; J. J. S. Lamers, ten Venlo, voorzitter organisaties exp. van groenten en fruit; A. M. A. van Langeraad, te Giessenburg, dierenarts; G. J. Lieshout, te Montfoort. hoofd lagere landbouwsch. en voorz. landbouworg. en -instellingen; P. J. van Nieuwenhoven, te Nederweert, voorz. e bestuursi. land- bouworgan.; L. C. J. Pijnenborg, te Nij megen, dir. Coöp. Nijmeegse veilingG.A.; D. van Ree, te Doorn, voorz. en bestuursi. organis. eierhandei; D. Rempt, te Alk maar, direc. Provinciale Gezondbeidsd. voor dieren in Noordholland; L. D Schaap, te Nunspeet, voorz. en bestuursi. van zuivelorganis.; K. Terpstra, te Grouw, oud-voorz. en lid van beroeps- eom. van zuivelorgan.; H. J. van de Vecht, te Bunnik. bestuursi. landbouw org.; P. N. Wilders, te Staphorst, dieren arts; J. C. Wink, te Wijk en Aalburg, Vuorz- en bestuursi. landbouworg.; J. Witte, te Klaaswaal, dir. lagere land bouwsch. en voorz. en bestuursi. land bouworg.; Th. C. J. J. van Woerkom, te Oosterhout. dir. N.V. Vruchtenconser- venfa. „Jan van Woerkom Altena"; R. Zwaan, te Bergschenhoek, dir. „Zwaan's Zaadteelt en Zaadhandel" n.v. te Rotter dam. Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. J. D. Verlinde, te Leiden, voorm. hoofd afd. Med. Microbiologie Ned. Inst, voor Geneesk.Ch. F. L. Nord, te Amster dam, tandarts. Officier Oranje-Nassau: (bjj bevorde ring): dr. H. M. Houben, te Breda, arts, voorz. Stichting voor Revalidatie in Noord-Brabant. Officier Oranje-Nassau: C. Landheer, te Amsterdam, arts, bestuursi. instell. medisch-org. terrein; Chr. Freeve, te Assen, schoolarts en prov. jeugdhy- giënist Prov. Drentse Ver. Het Groene Kruis; L. A. Faber, te Amsterdam, in ternist; A. Endtz, te 's-Gravenhage, geneesh.-dir. Psych. Inr. ..Rosenburg" en de Ramaerkiiniek te Loosduinen; dr. H. Boom. te 's-Gravenhage, genees- heer-dir. Rode Kruis-Ziekenhuis; ir. R. Meulenhoff, te Doetinchem, dir. n.v. Waterleidingm. Oostelijk Gelderland; prof. dr. J. F. G. Reith, te Utrecht, oud- secr. Advies-Commissie Warenwet; mr. dr. E. W. Catz, te Ams.erdam, secr. College voor Medisch Tuchtrecht en Oplossing van Geschillen; mr. dr. L. Spreii, te Oegstgeest; mr. K. G. Odink te Bussum; P. J. J. Mertens, te Utrecht, secr. van de Ned. Katholieke Arbeidersbeweging: ir. F. R. Willink, te Hengelo (O.); H. S. Hogerzeil, te Was senaar, arts, voorheen chef med. dienst Bataafse Intern. Petr. Mi.j n.v.; dr. W. P. J. A. Weebers, te Nijmegen, genees kundig inspect, volksgez. Gelderland: dr. R. Th. Scholtens, te de Bilt, hoofd afd. Fagotypering Bacteriol.-Serol. La boratorium Rijksinst. Volksgezondheid; H. T,j. van der Veen, te Amersfoort, veterinair insp. volksgezondheid, tevens insp. Veeartsenijk. Dienst in prov. Utrecht; mr. J. N. Metz, te 's-Herto genbosch, hoofdinsp.-oir. arbeidsvoorz. Noord-Brabant; dr. G. F. Tortanier te Overveen, gem. Bloemendaal, dir. gew. arbeidsb. te Amsterdam; mr. dr. J. L. J. van de Kamp, te 's-Gravenhage, adm, min. Sociale Zaken en Volksgez.: G. Kro), te 's-Gravenhage, adm. min. van Sociale Zaken en Volksgez. Ridder Oranje-Nassau: J. van der Kooij, te 's-Gravehage, referendaris min. van Sociale Zaken en Volksgez.; mejuff. J. de Zaaijer, te Assen; mej. zr. A. C. Pijnacker Hordijk, te Zeist, directrice Algemeen Ziekenhuis; H. G. Hootsen, te Almelo, voorz. Prinses Irene-Ziekenhuis; ,T. T. Boelens, te Gro ningen, direc. Alg. Stads- en Provin ciaal Groninger Ziekenf.' „Ziekenhulp"; F. H. Backer, te Schiedam, apotheker; P. J. A. van der Pot, arts, te Epe; dr. M. J. W. Stassen, arts, te Beek De heer John S. Rice, de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland, en zijn echtgenote, hebben New York verlaten en zijn thans, aan boord van de „United States" op weg naar hun nieuwe bestemming. MANILLA. 39 april (Rtr) De Indo nesische minister van defensie, gene raal Nasoetion, heeft in Manilla ver klaard dat een stroom vluchtelingen westelijk Nieuw-Guinea verlaat en dat de Indonesische regering hen helpt en zegt dat zij terug moeten gaan. Toen hem op een persconferentie ge vraagd werd hoe hij dacht over het ge vaar van gewapende strijd tussen In donesië en Nederland over westelijk Nieuw-Guinea, antwoordde hij: „Ik kan u verzekeren dat mjjn regering van me ning is dat het voor ons niet noodzake lijk is West-Irian binnen te vallen." Hij zei dat de „strijd voor onafhankelijk heid" toeneemt en dat de Nederlanders slechts een derde van het gebied onder controle hebben. Maar, zo hij, de Nederlanders heb ben hun aantal patrouilles in het gebied vergroot en daarmee moest Indonesië gelijke tred houden. De toegenomen pa trouille-activiteit aan beide zijden zou kunnen leiden tot ..incidenten" en daar uit zouden gevechten kunnen ontstaan. Generaal Nasoetion zei verder dat In donesië voldoende wapens en manschap pen heeft om tegenover de Nederlanders te stellen, maar hij voegde hieraan toe, dat zijn regering westelijk Nieuw-Guinea wil hebben door vreedzame middelen. (L.)N. J. F. M. Konings, wonende te Roosendaal, arts; C. Romeyn, te Dordrecht, arts; P. Reitsma, te Voor burg, lid hoofdb. Christelijke Bedrijfs groepen Centrale; A. N. M. J. van Djjk, te Eindhoven, oud-geestelijk adviseur Ned. R.-K. Tabaksbewersbond „St. Willibrordus"C. Brandsma, te Heem stede, voorz. Algem. Ned. Bouwbedrijfs- bond; J. G. van Wouwe, te Amsterdam, hoofd Intern. Dienst N.V.V.H. de Haas, te Groningen, personeelschef- bedrijfsl. J. B. Wolters Uitg Mij; J. Bos, te 's-Hertogenbosch, bureauchef districtskant. Aanv. Civiel techn. Wer ken; drs. C. Bijlenga, te 's-Graven hage, ref. min. Sociale Zaken en Volks- gezondh.; A. H. M. van Banning, te Salisbury (Zd. -Rhodesia)emigratie ambtenaar; dr. F. A. Th. J. Deiters, te Bussum, gedelegeerde Sociaal Werk gevers-Verbond Confectie-industrie. Officier Oranje-Nassau: A, Dudok van Heel, te Laren, oud-voorz. Stichting tot Exploitatie der drie Samenwerkende Blindeninstellingen. Officier Oranje-Nassau: W. L. de Leeuw, hoofd afd. Bijz. Maatsch. Zorg dep. van Maatsch. Werk; A. J. Ley- deckers, hoofd afd. financiële zaken en comptabiliteit dep. van Maatsch, Werk. Ridder Oranje-Nassau: B. Diesbergen, secretaris alg. diac. raad Ned. Herv. Kerk, Utrecht; A. L. J. Hunink, best. van div. instell., Deventer; mevr. C. C. H. P. van Iersel-de Vink, bestuurslid diverse instell., Tilburg; mevr. A. Jis- koot-Pierson, bestuurslid diverse in stell., Baarn; mevr. D. H, M. Kuperus- Kooij, bestuurslid diverse instell., Leeu warden; M. Meilink, bestuurder diverse instell., Doetinchem; mevr. L. Spelberg- Stokmans, bestuurslid/medewerkster di verse instell. op maatsch. gebied, Hil versum; P. Vrije, directeur bejaarden tehuis vereniging van diaconieën „Avondlicht" Zwaag. De voorzitter van de KNVB, Toon Schroder, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. VALKENBURG, 29 april De pro blemen, welke op de eerste dag van het congres van de katholieke gemeente ambtenaren alhier door voorzitter J. J. Loerakker werden aangesneden, zjjn gisteren opnieuw ter sprake gekomen bij de behandeling van de afdelingsvoor- stellen. De besprekingen over" de invoe ring van de vijfdaagse werkweek voor gemeente-ambtenaren resulteerden in het besluit om in nauwe samenwerking met het A.R.K.A.-bestuur zo spoedig mogelijk te komen tot werktijdverkor ting. Uiteraard kwam ook de salariëring voor gemeente-secretarissen en ontvan gers: verbetering van de verdiensten beloningen voor hoofdarbeiders en een gunstiger vakantietoeslag-regeling ter sprake. Met de afdeling Breda was het be stuur van mening, dat gestreefd moet worden naar een progressieve vakantie toeslag naar kindertal. Speciale aandacht besteedde de ver gadering aan de opleiding van de ge- Ridder Oranje-Nassau: mevr. L. H. A. J. M. Timmerman-Sistermans, bestuurs lid diverse instell., Wassenaar. Officier Oranje-Nassau: dr. J. F. de Jongh, directeur Sociale Academie te Amsterdam, te Aerdenhout. Ridder Oranje-Nassau: mevr. C. W. E. van der Vijver-van der Voet, be stuurslid diverse instell., te Rijnsburg. Ridder Oranje-Nassau: J. H. Ensinck, bestuurder diverse instell., te Maas tricht; E. J. Rondeel, bestuurder diverse instell., te Amsterdam. Voorts is een groot aantal ere medailles, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, zilver en brons verleend. meente-ambtenaren. De verwachting is gewettigd, dat ook andere provin cies naar het voorbeeld van Friesland een opleidingsinstituut voor gemeente ambtenaren in het leven zullen roe pen. Uit het bestaan van de „Fryske Aka- demie", aldus dr. J. B. Sens, bljjkt dat de gemeente-ambtenaren thans eindelijk hun eigen verantwoordelijkheid met be trekking tot de opleiding van bestuurs- functionarissen beseffen. Het is van groot belang, aldus spreker, dat ook de lagere organen niet achterblijven bij het Rijk, dat immers ook zijn eigen be- stuursopleidingen kent voor belasting ambtenaren en hogere bestuursfunctio- narissen. Een goede opleiding is voor al gewenst in verband met het aantrek ken van vakbekwame ambtenaren. Voorts huldigde dr. Sens, in zijn hoe danigheid van vice-voorzitter, de voor zitter van de hoofdgroep katholieke ge meente-ambtenaren de heer J. Loerak ker in verband met diens tienjarig ju bileum. Met een ontvangst door het ge meentebestuur in de gemeentegrot werd dit congres besloten. UTRECHT, 28 april Bjj de N.S. is nog geen beslissing genomen over de arbeidstijd verkorting. Zoals gemeld heeft de SncïlTTng van den Arbeid een brug geslagen tussen de directie van de N.S. en de vakbeweging door voor te stellen met ingang van 29 mei de arbeidstijd tot 46 1/5 uur en met ingang van 1 oktober tot 45 uur te verkor ten. Daarop heeft de Stichting van den Arbeid de mening van het College van Rjjksbemiddelaars gevraagd. Dit college heeft tot nu toe nog niets van zich laten weten. De R.K. Bond van vervoerspersoneel ,,St. Raphael" schrijft thans in zijn orgaan „Voor rang", dat er weinig fantasie voor nodig is te veronderstellen, dat het beraad in regeringskijngen voordat de aanwijzing van de vcfige week bekend werd, de oorzaak is van het uitblijven van een beslissing van het college. Hoe de nieuwe aanwijzing met be trekking tot de voorstellen zal uitpak ken, is niet te voorspellen, aldus „St. Raphael"" Duidelijk is, volgens deze bond, echter wel dat er weinig sprake is geweest van een rechtlijnig duide lijk beleid. De nieuwe beslissing brengt opnieuw onzekerheid. De ar beidstijdverkorting die in het N.S.- bedrijf ingewikkeld is, wordt er nog moeilijker door, aldus de R.K. Bond van vervoerspersoneel. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM. 28 april De actie ,,S U.S. 8" zal in een serie van vijf uit zendingen van de K.R.O. worden beslo ten, namelijk via de radio op dinsdag 9, zaterdag 6, zondag 7 en dinsdag 9 mei om 9 uur. De programma's zullen een uur duren. Er zullen door de nota ris elke keer 8 van de 42 auto's worden uitgeloot. De grote slotavond op vrij dag 12 mei vindt plaats in de Hilver sumse Expohal en zal het karakter van een taptoe krijgen. De K.R.O. radio zendt een gedeelte van het programma uit van 20.10 tot 21.40 uur. Het laatste halfuur van deze avond zal door de televisie worden uitgezonden ran 21.10 tot 21.40 uur. Veie artisten o.w. Rita Reys en het trio Pim Jacobs, de Blue Diamonds en de Spotlights, werken aan deze slot avond mee. De mededelingen rail de notaris worden bij alle uitzendingen om lijst door het optreden van 6 harmonie ën fanfareorkesten uit de superieure afdelingen van R.K. Federatie van Dio cesane Muziekbonden. Hierdoor Krijgen .leze uitzendingen het karakter van een taptoe. De orkesten komen uit Boxtel, Einighausen, Den Helder, Leende, Heerlen en Poeldijk. Aldus zai de aan- HILVERSUM. 29 april De voor drachtskunstenares Julia de Gruyter, de schaakster Fenny Heemskerk en de sportvisser ein Mijdema zullen het lot helpen bij het bepalen van het win nende getal in de TV-Toto, die de VARA vanavond onder leiding van Theo Eerdmans uitzendt. Tevoren kan men kijken naar de actualiteitenrubriek „Es presso". In de radiorubriek „Populaire klas sieken" van de KRO speelt vanavond het Radiokamerorkest onder leiding van Roelof Krol twee werken van Mo zart, namelijk de Symfonie nr. 3 (Praagse Symfonie) en het Concert no. 1 in G gr.t. voor fluit en orkest, waarbij Jan Sevenstern als solist op treedt. dacht worden gevestigd op de zo be langrijke gelegenheid tot amateurmu- ziekbeoefening, welke door de harmo nie- en fanfare orkesten wordt geboden. Dit aspect van deze serie SUS uitzen dingen wordt nog onderstreept door de wedstrijd „Zit er muziek in", waar n teams uit de deelnemende orkesten te gen elkaar uitkomen. Deze wedstrijd wordt geleid door Wouter Paap. Aan de radio-uitzendin gen werken behalve bovengenoemde artisten ook de Selvera's, de Rietvogels, Nina Balti, Conny van den Bosch en Herman van Keeken mee. Instrumenta le medewerking wordt verleend d-or de pianisten Charly Nederpelt, André de Raaff en Jacques Schutte, de ham mondorganist Eddy de Jong, het Cock- taii Trio en het kwartet Wim Jongbloed. De produktie van deze programma's is in handen van Bert Radersma en Nic Notten (televisie). Regisseur van de t.v. reportage is Aad van den Heu vel. De VARA-televisie zendt zondag avond onder de titel „Anders dan an deren' weer een televisiebiografie van een landgenoot uit, gepresenteerd door Bert Garthoff, waaraan een filmdocu mentaire over de culturele taken van het democratische socialisme anno 1961 voorafgaat. Des middags (1600) zendt de NTS een beeldreportage uit van de voetbal wedstrijd Nederland-Hongarije. Een radioreportage van deze wedstrijd gelijktijdig verzorgd door de AVRO in samenwerking met de VARA. Voor de KRO-microfoon zingt zon dagmiddag (14.30 uur) Erna Spooren- berg, die aan de vleugel wordt begeleid door Geza Frid, liederen van Mozart en Wolf, waarna men (15.10) het Utrechts Stedelijk Orkest onder lei ding van Bogo Lescovic het Concert no. 2 in A gr. t. van Liszt kan horen uitvoeren met solistische medewerking van Alexander Uninsky. Des avonds zendt de KRO ,.De Lakschoen" uit, een oorspronkelijk luisterspel van Wil lem Tollenaar. AMSTERDAM, 28 april De film heeft weer een aanzienlijke en tevens de belangrijkste bijdrage geleverd aan het t.v.-programma van hedenavond. In hoge mate instructief en belang wekkend was de vijfde aflevering in de door de N.T.S. uitgezonden serie De bezetting", waarin onder de titel „Mus sert en de Duitsers" niet alleen een beeld werd gegeven van de N.S B in Nederland, zoals zij zichzelf zag, maar ook van de internationaal-politieke en menselijke achtergronden.' die de tra gische geschiedenis van deze beweging hebben helpen bepalen. Met de keus en de combinatie van de fragmenten en met het opstellen van een even objec tief als indringend commentaar, heb ben dr L. de Jong en Milo Anstadt voortreffelijk werk verricht. De ■"televisie opende haar pro gramma met „Panta Rhei", een ge ïnspireerde en poëtische film, die Bert Haanstra in het begin van zijn loop baan maakte en waarin reeds de vele goede eigenschappen van deze begaaf de kunstenaar volledig vielen waar te nemen. De aankondiging in de omroepbladen van een „Reportage uit Haarlem met en rond Godfried Bomans" bleek min of meer misleidend te zijn. Er was veel eer sprake van een reportage uit de Haarlemse kunstenaarssociëteit „Teis- terbant" te zijn, op de van hem ver wachte geestige manier ingeleid door de heer Bomans. Verschillende leden van de sociëteit Sas Bunge (piano), Dick Laan (liim), Jan Brants en Har- riët Laurey (voordracht)' leverden bij dragen naar eigen aard of liefhebberij met mr. J. M. Landré (goochelen) als ster. De actualiteitenrubriek „Attentie" van Peter van Campen, die achtereen volgens aandacht besteedde aan de ko mende taptoe in Bussum en aan de ont wikkeling van de fotografie met ais component dr. Erich Salomon, werd door Eppo Doeve en Alexander Pola geopend met de traditionele fabel, die ditmaal een sterke oosters-politieke in slag had, hoewel we beide heren gaar ne op hun woord geloven als ze vol houden. dat het uitsluitend ging om de ontvluchte aap in Bussum. V v NADRUK VERBODEN Zondag 30 april: 4e ^ndag na Pasen: eigen Mis; credo; pref v. fasen. w Maandag: H. van O. L. Vrouw; eigen Mis, creao, eisen pref.; —wit—1- Dinsdag: H. Athanasms, bisschop-belijder- kerkleraar; eigen Mis, pref. v. Fasen, -wit— Haarlem: Kerkwijding v.d. Kathe draal; Mis Terribilis; credo; pref. v. Pasen; wit Woensdag: Mis van zondag; 2e geb H.H. Alexander en gez.; pref. v. Pasen; wit— Donderdag: H. Monica, weduwe; eigen Mis; pref. v. Pasen; wit— Vrijdag: H. Pius V, paus-belijder: Mis Si diügis; pref, Pasen; —wit ofwel vanwege de le vrijdag der maand: Votief- mis ter ere v.h. H. Hart van Jezus. Zaterdag: Mis van O.L. Vrouw op zater dag; pref. v. O.L. Vrouw; wit— Zondag 7 mei: 5e zondag na Pasen; eigen Mis; credo; pref. v. Pasen; —wit

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 11