Kleinveefokkers uit heel Nederland kwamen naar de Pijpenstad Boeiende inleidingen en een gezellige sfeer De „Elckerlyc" dit jaar zonder Ellen Vogel Behoefte aan voorlichting op stedebouwkundig gebied Redelijke oogst van fruit in Zeeland verwacht Reclame ADVERTEER DIT BLAD MEVROUW CONVERSEERT.... ONTVANGT.... GAAT UIT.... IN MODE MET 'PERSONALITY' IN MODE VAN VOSS! SzL Leerzame middag bij „Jong Leven NEDERLANDSE VISSERIJ Stad en Landschap van Zuid-Holland Kasteel van Woerden wordt misbruikt" als fabriek Enkele rassen appels en peren laten het er echter lelijk bij zitten INTRODUCTIE EURINVEST Inbreng in cash of effecten NEGEN KOPEREN LAMPEN 8 De krant kunt U niet missen, geen dag Eindexamens Vismarkt Maakt NSC MAANDAG 12 JUNI 1961 PAGINA 4 Beter resultaat in I960 dan in 1959 Gunstig spaarresultaat bij boerenleenbanken craaomoaaaaaananDD links: Japon-mantel complét in satijn-katoen- ruisend als échte zijde! Exclusief- dessin in o.a. goucjen of groene binten. Maten: AO-Aö Geheel gevoerd f75.' rechts: Japon-mek-jasje, verfijnd als linnen geweven, ivoor met ingeweven beige draad! Modieuze lijn. perfectafqewerkt! Platen: AO-Ab f45.~ i Wie denkt dat de tijd is, wat be- GOUDA, 12 juni - zomertijd een stille treft de liefhebberij in kleinvee, komt, er zeker waar het de pluimvee- en ko nijnenfokkersvereniging voor Gouda en Omstreken „Jong Leven" betreft, bedro gen uit. Ook verleden jaar werd door deze voortvarende club reeds een bij eenkomst op „hoog niveau" beleefd, waardoor oa 'n causerie werd gehouden door prof. dr. Van Manen, die 'n indruk wekkende inleiding hield over zijn „stok paardje", de duiven. Ook zaterdagmid dag waren niet minder dan drie deskun digen van de bovenste plank naar Gouda gekomen, om voor de fine fleur van de fokkers, zowel uit Gouda en omstreken, alsook uit de gehele provincie Zuid-Hol land, Noord-Holland, Utrecht, Noord- Brabant en meer, inleidingen te houden ovei diverse aspekten van de kieinvec- teeit en de verzorging daarvan. De Goudse vereniging voor vreemde lingenverkeer, in de personen van twee lieve Goudse kaasmeisjes en de heer v. d, Wall zorgden tijdens deze bijeenkomst, die zowe' wat inhoud als gezelligheid op hoog peil stond, voor een gezellige on derbreking. De sprekers werden verrast met lange Goudse pijpen, de aanwezigen uit vele dein van Nederland mochten kennis maken met de onvolprezen Goud se kaas. Vrije zaterdag Toen voorzitter Snel de vergadering opende waren niet minder dan een tach tig fokkers in de achterzaal van „Beurs- klok" verzameld. De officiële opening werd verricht door de heer J. Luidens, wethouders van onderwijs. De heer Lui dens gewaagde van het grote belang van 'n nuttige vrijetijdsbesteding, een zaak, die des te klemmender is geworden, nu men, door de invoering van de vijf daagse werkweek, meer vrije tijd heeft. Als eerste spreker trad naar voren de heer C. Aalbers uit Oosterbeek. Deze internationaal bekende figuur sprak over een onderwerp, waarover van zijn hand ook een boekje is verschenen: „Het con ditioneren van tentoonstellingshoenders. Conditioneren kan beter! De heer Aalbers betoogde met nadruk dat het conditioneren overal nog veel te wensen overlaat. Men denkt het wel te kennen en dan gelooft men het wel. Soms lijken bijvoorbeeld poten te kort. Dan zegt de keurmeester „Die poten zijn te kort", waarmee wordt bedoeld, dat de poten niet goed uitkomen, wat kan worden voorkomen door bv. de dij een wat smaller aanzien te geven. Wanneer men aan een tentoonstelling deelneemt, aldus de heer Aalbers. dan dient men te bedenken, dat het een schoonheidswedstrijd is, een wedstrijd, waarin de Miss World" of de „Mis Ne derland" onder de kippen wordt geko zen. Lipstick en belladonna zijn hier ver boden. maar er zijn andere middelen ge noeg. Conditioneren begint al voor geboorte. Het conditioneren, aldus spreker, be gint niet een paar dagen voor de ten toonstelling, maar eigenlijk al voor de geboorte, door de fokdieren het juiste te geven en te onthouden. Alle rassen hebben bijvoorbeeld een bepaalde tijd van fokken. De lichtere rassen zijn eer der volgroeid dan de zwaardere, en daar dient men, met het oog op de tentoonstellingsdata rekening mee te hou den. De mensen, die eerst een week voor de aanvang van de tentoonstelling plotseling volbloedfokkers worden, zijn niet de ware liefhebbers. De zorg strekt zich uit'over het hele jaar En er zijn fou ten. die enkele dagen voor de tentoonstel ling niet meer te verhelpen zijn, zoals verkeerd gekleurde slagpennen. Niet couperen Ook raadde de heer Aalbers de die renliefhebbers aan, geen vechthanen te couperen Het afknippen van de kam be tekent voor de dieren een wrede en pijnlijke operatie en de dieren worden er niet mooier door. terwij! het ontbre ken van de kam als wedstrijdvoorwaardc geen rol speelt. Ook gaf de heer Aalbers vele voorbeel den van bestrijdingen van afwijkingen of sc.ioonheidsfouten. Een hangende kam kan worden tegengegaan door een kam- houder. de door parasieten veroorzaakte kalkpoten kunnen worden genezen door herishoornnl'e bn de donkere en een vin- geryerband met Superol bij de lichtere rassen Wanneer de staart van een Wyandot wat geknepen is, dan kan men dat ver helpen door de staart in tegendraadse richting te wrijven. Vooral regenbuien kunnen funest zijn voor de kleur van de veren: De regendroppels die op het verenpak blijven liggen, worden, wanneer de zon weer gaat schijnen, kleine brand glazen. Wassen en verzendmateriaal Ook ten aanzien van het wassen van de hoenders voor de tentoonstelling, gaf de heer Aalbers waardevolle aanwijzin-1 gen. Wanneer men niet over een hand- douche beschikt, kan men het best vier teilen gebruiken, de eerste om te dom pelen, de tweede voor het sop, de derde voor spoelen, en de vierde teil voor een bad in water met een kleine toevoe ging van blauwsel. Dit laatste mag er niet toe leiden, dat de hennen met een blauwe gloed in de hokken verschijnen, want dan plegen de keurmeesters er voor de grap een rood. een wit en 'n blauw ge kleurd ei bij e leggen. De dieren, die het wassen niet goed kunnen doorstaan kan men, wanneer zij bijvoorbeeld de kop laten hangen, een propje brood gedoopt in cognac geven, waardoor ze weer wat opkalefateren. Wanneer men van dieren houdt, zo be sloot de heer Aalbers zijn interessante en leerzame causerie, dan moet men ook dat beetje geld extra voor goed ver zendmateriaal durven uittrekken, want dat is heiaag n0S vaak allerbelabberst. Beter dan zaagse] kan men in de kisten hooi of stroo leggen: Dat breekt het sto- t Gouda Sierduivenbolwerk De volgende spreker was de heer P. de Rover uit Den Haag; secretaris van het lijfblad der fokkers „Avicultura" en keurmeester -van enkele duivenrassen. De heer De Rover begon met de Goudse fokkers een duivenpluim op de hoed te steken door Gouda een sierduivenbolwerk te noemen. Vervolgens ging de heer De Rover de Nederlandse duivenfokkerijen- tentoonstellingen vergelijken met die in het buitenland, vooral met de Engelse duivenwereld, die hij goed kent. Dé heer De Rover kwam tot de conclusie, dat Ne derland gerust in het strijdperk kan treden met belangrijke duivenlanden als Duitsland, België en Frankrijk. Maar in de Engelse fokkerij moeten de Nederlan- ders in vele opzichten hun meerdere er- j kennen. Opvallend is ook de liefde, waar- mee de Engelsen hun dieren benaderen. Zo is de vinkduif, die in Nederland ont zettend schuw is, in Engeland even mak als andere makke soorten. Vergelijkingen De heer De Rover betreurde het, dat over het algemeen zo weinig Nederland se keurmeester kennisnemen van de En gelse tentoonstellingen. Dergelijke inter nationale belangstelling biedt goede mo gelijkheden tot vergelijking, vooral zo zei de heer De Rover, omdat de Engelsen ten aanzien van vele rassen onze meesters zijn. Ook kent de Engelsman een ander keursysteem. Men kent geen predikaties, geen beoordelingskaarten. Praktisch ge sproken, bekijkt men de vogel meer als geheel, zonder teveel te letten op kleine schoonheidsfoutjes, die later zjjn te on dervangen. Daardoor geeft men de fok kers een kans hun rassen, ook al zijn d'- nog niet volmaakt, voortdurend op te voeren, waar men elders, door een te strenge kritiek, de foklust in de klem smoort. Schaduwzijde Een schaduwzijde van de Engelse ten toonstelling is de bij geringere inzendin gen van bepaalde rassen optredende com binatie van elkaar wezensvreemde soor ten. Een voordeel is, dat de Engelse keurmeesters geen diploma behoeven te hebben: Iedere liefhebber, die daartoe door zijn collega's in staat wordt geacht, kan gaan keuren, en hierdoor kan men voor elk ras specialisten-keurmeesters laten komen Wat de organisatie betreft staat Holland evenwel bovenaan. Onvermoede kwaliteiten Een man met onvermoede kwaliteiten was de laatste spreker, de heer Fr. C. Schaedtler uit Rotterdam, voorzitter van de K.V. en de Standaardcommissie der konijnen. Op buitengewoon geestige wij ze, en zijn causerie met snel op een bord getekende voorbeelden verluchtend, liet hij de schoonheidsfouten. die bij konij nen voorkomen, de revue passeren. De kwinkslagen regen zich aaneen en zo vormde dit een waardig besluit van een uitstekende fokkersmiddag! DELFT, 12 juni Voor velen, die iceds meermalen de opvoeringen van de Elckcrlic hebben bijgewoond, zal het een zekere teleurstelling zijn, dat dit jaar Ellen Vogel verstek moet laten gaan In tiaar plaats zal de rol van Ken- nisse worden gebracht door Elisabeth Hoytink. De actrice Ellen Vogel is pas kort geleden van een vrij langdurige ziek te hersteld. Om een eventueel instorten te voorkomen heeft haar behandelende arts haar verboden voorlopig aan open- luchtvoorsteliingen deel te nemen. De verandering van klimaat en de soms minder gunstige omstandigheden, waar in dan gespeeld wordt, zou voor haar gezondheid funes: kunnen zijn Elisabeth Hoytink speelt voor de eer ste maal mee in de Elkerlyc maar bij de Nederlandse Comedie, die de uitvoe ring weer verzorgt, heeft zij reeds vele rollen met succes vervuld. Als van ouds, zal de titerol weer wor den vervuld door Han Bentz van den Berg Ook zullen weer meewerken Lous Hensen, Johan Schmitz, Allard van der Scheer en Johan Fiolet. Er zijn echter nog wel enkele andere nieuwe gezichten in de Elckerlyck op genomen. zoals Arthur Boni en Herman van Elteren. De belangstelling voor de uitvoeringen van Elckerlyc zijn bijzon der groot. De plaatsen voor de eerste drie avonden op 15, 16 en 17 juni, zijn ai voor meer dan tweederden verkocht. Voor de drie andere avonden op 22, 23 en 26 juni, zijn de plaatsen als voor de helft weg. De middag voor de leerlingen van de middelbare scholen, waarvan er zelfs komen uit Utrecht en Almelo, is geheel bezet. DEN HAAG, 12 juni - In 1960 heeft de Nederlandse visserij gunstiger be drijfsresultaten behaald dan in 1959 De grote zeevisserij met loggers en trawlers, de voornaamste tak van vis serij, bereikte in 1960 over de gehele lijn betere resultaten. De voornaamste oorzaken van de betere resultaten wa ren de gunstiger spreiding van de aan voer over het jaar, een daling van de kosten avn de motorbrandstoffen en een iets hogere opbrengst van de haring. Dit vermeldt een zojuist verschenen rapport van de afdeling visserij van het landbouw-economisch instituut. De gunstigste resultaten werden be reikt met de haringtwalvisserij in het tweede halfjaar. De visserij op verse zee- is in de eerste helft van het jaar lever de in het algemeen geen overschot op Ook de kleine zeevisserij en de garna lenvisserij bereikten in 1960 een gunsti ger resultaat. Opvallend is de toegeno men betekenis van de kottervisserij. zo vermeldt dit rapport. De waarde van de aanvoer van de kleine zeevisserij was in 1960 bijna driemaal zo hoog las in 1951. UTRECHT, 10 juni - Mei heeft voorde Banken aangesloten bij de Coöperatieve de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank in Eindhoven een gunstig spaar resultaat opgeleverd. Er werd in, deze maand 193,8 min gestort en 156,1 min terugbetaald, zodat het spaarover schot 37,7 min bedroeg. Dit betekent een stijging van 52 pet ten opzichte van de overeenkomstige maand van 1960, toen de aanwas 24,9 min beliep. In totaal werd er in de eerste vijf maanden van dit. jaar 169,3 min ge spaard tegen 112,7 min in 1980. Het spaarverkeer was in deze periode in tensiever dan in de maanden januari t.m. mei 1960. Dit blijkt uit het feit, dat het totaal der stortingen toenam van 805,5 min tot 938,2 min. De te rugbetalingen stegen evenwel minder sterk, nl. van 692,8 min tot 768,9 min. ■"i WOERDEN, 12 juni Het instituut „Stad en Landschap van Zuid Holland" voel» zich verwikkeld in een haast ver beten gevecht om te voldoen aan alle eisen, die opdrachtgevers en ook eigen normen van vakbeoefening stellen. Daar bij worden alle reserves van creatieve, technische en fysieke aard in de strijd geworpen. Er bestaat een enorme behoef te aan voorlichting op stedebouwkundig gebied, terwijl de ruimte voor de stede- bouwkundige zelf in gevaar dreigt te komen. Daarom heerst er spanning bij de gemeentebesturen. Zij moeten echter be grip voor de situatie hebben en er van overtuigd zijn, dat één en ander niet overhaast kan geschieden. In deze be woordingen sprak voorzitter mr. J. W.W. van der Hoeven zaterdag in het Patro naatsgebouw te Woerden, waar de 32e jaarvergadering van het instituut werd gehouden. In het jaarverslag wordt gesteld, dat de gangen van het stedebouwkundige werk meer en meer aan een labyvnth doen denken. Dit spanningsveld vergt toe nemende waakzaamheid om de gevarieer de krachten welgeordend in de richting van het ene doei te laten werken Er is een vrijwel onlesbare dorst naar cijfers omtrent het te verwachten verkeer, re creatieve en andere voorzieningen, ex ploitatiemogelijkheden eto» Het wel en wee van landschap en re- creactie hangt steeds duidelij?k samen met de bewegingen op planologisch erf. Onopgelost is nog steeds de kwestie van een systematische ontwikkeling van de tuinbouw op de ene plaats, in wissel- KAPELLE, 12 juni „Er mag in Zee land een redelijke oogst van appels wor den verwacht, maar in geen geval een topoogst, omdat het hoofdras, de goud- reinette. een zeer geringe oogst zal ge ven, terwijl we ten aanzien van een an der belangrijk appelras in Zeeland, de cox's orange, ons oordeel nog moeten voorbehouden." Dit deelde de heer P. J. J Dekker uit Wemeldinge, voorzitter van de veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en omge ving" te Kapelle, mecje op de zaterdag middag gehouden algemene vergadering van deze veiling. Over ds komende perenoogst in Zeeland zei de heer Dekker, dat deze goed be looft te worden, hoewel enkele rassen als Clapps Favorite, Legipont en Bonne Louise het op enige bedrijven laten zit ten. Dit zal echter aan de grote peren- oogst geen afbreuk kunnen doen. Van de pruimen kan in Zeeland voor vrijwel alle rassen een grote oogst wor den verwacht. Over de oogstvooruitzich- ten. voor zacht fruit merkte de heer Dek ker op. dat deze over het algemeen gun stig zijn, behalve voor frambozen en morellen. Bij deze prödukten zal sprake zijn van een kleine oogst. Dit komt voor al door het afsterven van de bomen bij de morellen en de scheuten bij de frambozen door de slechte structuur van dë grond, veroorzaakt door grote wa teroverlast in het najaar van 1960 en dit voorjaar. Ook heeft in Zeeland de wind kort na de bloei veel schade veroorzaakt. Het nieuwe fruitseizoen is volgens de heer Dekker in Zeeland gunstig inge zet met redelijke opbrengsten van kruis bessen en aardbeien, waarvoor ook be vredigende prijzen werden betaald. werking met het weren van glas elders. Een doelbewuste stedebouwkundige aan pak blijkt niet alleen de recreatie maar ook de landschapszorg uit het stadium van machteloosheid te kunnen helpen. Aangezien de bouwactiviteit op hoog niveau bleef gehandhaafd, toonden de ontvangsten uit hoofde van het wel standstoezicht een stijgend beeld ten op zichte van 1959. Door een gunstig ver schil tussen de 'baten en de exploita tie-kosten kon ƒ50.000.- worden toege voegd aan de reserve voor bijzondere doeleinden ter noodzakelijke versterking van het bedrijfskapitaal. Het financieel jaaroverzicht sluit met een batig saldo van 3.694.71. De aftredende bestuursleden, dr. 'E. J. Haslinghuis en de heer J. van Stolk, werden bij acclamatie als bestuurslid herkozen. In verband met zijn hoge leef tijd zag dr. A. Schierbeek zich genood zaakt voor zijn bestuursfunctie te bedan ken Op hartelijke wijze werd voorts afscheid genoemen van de heer H. H. Pul), die ruim 32 jaar boekhouder van het instituut is geweest. Dr. ir. F. Bak ker Schut sprak woorden van grote waardering en bood de heer Pull een pick up aan. Mevrouw Pull ontving een mixer. De vergaderden waren verwelkomd door de heer H. H. C. Vos, burge meester van Woerden. Deze haakte in op hetgeen in het jaaroverzicht over de monumenten in zpn gemeente wdrdt gezegd. Met de restauratie van de ge deeltelijk 14e eeuwse toren zal een be drag van 350.000.- gemoeid zijn. Het tussen 1404 en 1417 gebouwde kas teel wordt tegenwoordig „misbruikt" als fabriek en opslagplaats. Burgemeester Vos zei, dat de gemeente Woerden dit kasteel gaarne van het rijk zou willen overnemen. Verkeer Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering hield prof.dr. ir. F. Ph. A. Tellegen, hoogleraar in de wusbegeertc aan de Technische Hogeschool te Delft en Eindhoven, een voordracht over het verschijnsel „verkeer". Als uitgangspunt stelde hij dat verkeersruimte een ont moetingsruimte is. Bij het maken van een plan vóór men selijke vestiging (huizen, fabrieken, re creatieoorden etc.) is men gewend iets te ontwerpen en het dan van verkeer te voorzien. Daarom is het voor velen wat verwonderlijk, dat men nu van de aan vang af met het verkeer rekening houdt en daar ook ontwerpen voor maakt. De nieuwe wereld, aldus prof. Teile gen, wordt ontworpen, berekend en ge construeerd op basis van wetenschappe lijk onderzoek en toekomst-prognose. We ontwikkelen de wereld van de toekomst; we beleven nu het huwelijk van weten schap en arbeid. Heden ten dage heeft men te maken met de uiteengelegde we reld We wonen hier en we werken daar Wat oorspronkelijk één was gaat nu over naar uiteen gelegde functies. We gaan ontdekken hoe mobiel we zijn in deze wereld en we bemerken de con dities om te kunnen leven in een uiteen gelegde wereld. Het verkeer heeft een verslindende, éénmakende en toeganke lijke functie in de wereld, waar het func tionele leven uiteengelegd is. Prof Telle gen sprak in dit verband van „verkeren" Verkeersruimte is ontmoetingsruimte e0 ook woonruimte. Bij het maken van een ontwerp is noodzakelijk, dat men van de aanval» af verkeer aantreft. We bouwen e® wetèld in sectoren, die aan de mer!„ mogelijkheden bieden. Prof. Tellef?e" vroeg zich af of dat uiteengelegde lev®" pas een voorwaarde is voor het ecnt leven. De herleefbaarheid van de uw* eengelegde wereld zou kunnen rusten °P het verkeer. Monument®11 De inleider besprak ook de mogelijk* hein om de monumenten in te passen het functionele bestel van tegenwoordig „Waar kunnen we de monumenten 'v de uiteengelegde wereld neerzetten- zo vroeg hij zich af. Als het een rescr' vaat zou moeten worden, dan zou verdacht veel lijken op hetgeen musca dikwijls zijn. Men wi' de monumenten bewaren behoeden. Als ?e bewoonbaar semaa?e zouden worden, dan zouden ze voor toeristen geen bezienswaardigheden meel zjjn Prof. Teilegen meende, dat de monumenten gewoon bes' hfbhaa» dient te stellen aan degenen, die er vrij kunnen en willen genieten. Het mogcj' in feite dus geen monumenten maar o°* geen musea zijn. Tenslotte wees de inleider op een ftrote tegenstelling. Verkeersruinite is een or}}' moetïngsruimte. Maar sta'd en land zi)a twee autonomen, die relaties on^e1j* houden In deze uiteengelegde were'0' aldus Prof Tellegen, hebben we een grot® opdracht. Voor het wettelijke verkeer dienen we naar vermogen plaatsen te maken om samen te kunnen werkenj recreëren etc We kunnen in ie mlcen* gelegde wereld nog niet goed leven 3 wc in deze kleine sectoren nog ni® kunnen wonen. Na deze lezig en een kolfiemaaltü^ maakte men eerst een wandeling Woerden. Vervolgens bezichtig i< met» d® fraaiste plekjes van Linschoten, OudeW3* ter, Hekendorp, Driebruggen en Wat"* der. Ook aan het bekoorlijke landschaP werd de nodige aandacht besteed. ROTTERDAM, 10 juni. St. Francis* cuscollege, gymnasiufn a: J. A. A. Bef' voets, H. C. J. L Borghouts. G. C. C. Bruyninckx, W. G. Th. de Jong' D. A. N. M. Kruyt, A, H Meyer, E. P' Rodrigues, L. J.Gvsn Schié,'F. J. Smeets, P. A. J. Th. van Teeffel®11' A. A. M. Terwo-lde, J. C. M. Truyer»5, A. J. Vaessen, J. A. M. Verwayen er> P. M. de Vries. Gymnasium B: J. P. M. Bakker, J' Baljon, J. de Bleyser, E. P. Bronstrim-' B. H. F. Elich, L. P, M. Emmerich- J. D. M. Feuth, J. E Hazelzet, F. L M. Heynen, A. A. 1. Holtgrafe, '3- J' van der Klink, J. M. Koks, H. M- v3„ Meeuwen, R. C. P. A. van Muydeu. Y' Poolman, C. J. B. Richters en W. A- Sondermeijer. d* ROTTERDAM 12 juni. Heden werden aan visafslag alhier van IJmuiden en elders kisten zeevis en 65 kg levende paling aan"jc voerd. De prijzen waren per kg: lev paling 0j 5—5 10, middel 3 40-3.70; per kist: sjn middel 30—35, klein 1824: schelvis roijEj 4042; kabeljauw groot f 38—50, mid 30—37, kleki 19—22; makreel 28—30, *e hanen 1022; wijting 2022 ROTTERDAM, 10 juni De heren R. Mees en Zonnen, alsmede de he ren Beels en Co - De Olerq en Boon Haitsinek zullen zoals wij in een deel van onze oplage van gisteren nog konden berichten op maandag 19 ju ni-a.s. ter beurze te Amsterdam voor hel eerst doen verhandelen participa„ tie bewijzen van resp. 15 en 25 parit- cipaties in Eurinvest. Het beleggingsdepot Eurinvest opent de mogelijkheid om deel te hebben in een geselecteerde groep van Europese ondernemingen, Hierbij wordt de voor keur gegeven aan de belegging in effec ten van maatschappijen, waarvan ver wacht kan worden, dat zij zullen profi teren van de économische expansie in het kader van de Europese Economi sche Gemeenschap en de daarbij aange sloten landen. In principe is het per centage belegd in Obligaties voorlopig beperkt tot max. 20 procent, terwijl ook liquide middelen aangehouden kunnen worden. Reglementair mag van het to tale vermogen niet meer dan 5 procent uit incourante fondsen bestaan, terwijl de belggir.g in effecten van eenzelfde vennootschap eveneens tot 5 procent van de totale waarde van het vermo gen van het fonds moet werden be perkt. Dit beleggingsdepot onderscheidt z.jch van andere Europese Beleggings fondsen doordat de inbreng van de deelnemer kan bestaan uit contanten De beheersmaatschappij, gd is of effecten. welke te Luxemburg gevestigd houdt zich uiteraard het recht voor om ce beoordelen of de aangeboden effecten al of niet geschikt zjjn in de portefeuille van het fonds opgeno men te worden. Het ligt in eerste instanttie in de be doeling ten aanzien van de spreiding over verschillende landen 16 pro cent van het vermogen in België en Luxemburg te beleggen, 32 procent in Duitsland, 16 procent in Frankrijk, 15 procent in Italië en 21 procent in Neder land De opgenomen Nederlandse fond sen zjjn Koninklijke Olie, Hoogovens, Philips, Unilever, Albert Heyn, Am- sterdamsche Bank, de Bijenkorf, Cen trale Suikermaatschappij, Muller en Co de Nederlandsehe Handel My, van Ommeren, de Sikkens' Groep, Thomas- se i en Drijver, Wilton Fijenoord, De Ki- nirtklijke Zout, Zwanenberg-Órganon „Nederlanden van 1845" en de R.V.S. Het ligt hierbij in de bedoeling voor lopig 83 procent van het vermogen aan te houden in aandelen en 17 procent in obligaties. Met ingang van 12 juni a.s. zal de afgifteprijs worden vastgesteld. Uit gaande van de inventariswaarde van ca Lux frs 1.011,- per participatie zou de prijs, inclusief kosten, van 1 partici patie 76,92 bedragen. De prijs van 5 en 25 participaties zouden resp. 383,07 en 1.912,83 belopen. j door Gerard Vermeulen Een sprankelende romanals stille vennoot van Sint Antonius brengt de kleine Emira de moeilijkheden yan haar medemensen, van welke aard ze ook zijn, tot een gelukkige oplossing. Een boek, waarvan iedereen zal genieten. Prijs f5.95 ffl de boekhandel verkrijgbaar N V DRUKKERIJ OE SPAARNESTAO - HAARLEM UIT 'M KEUR VAM MODELLEN!: AMSTERDAMr DEWHAAG, ROTTERDAM, HAARLEM,ARNHEM. ENSCHEDE, EINDHOVEN» VENLO EN HEERLEN DIT NAJAAR ÓÓK IN MAASTRICHT, ALkMAAR EN AMSTELVEEN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4