Levenslang voor verdachten in moord-proces Fenaroli Vergeefse titanen-strijd van beroemde advocaten Pauselijke aankondiging een „spijtig Politieman tweemaal ridder V.S.-eisen niet ingewilligd LAOS-CONFERENTIE WEER EENS GERED Dank zij westerse concessie na moeizaam overleg VADERDAG Kinderen over: Geen alkohol in Snelverkeer Oefeldonk's ganzen bord Meer hygiëne! Vissersboot „A.R.M. 17" wordt bedrijfskantoo' Romeins sensatie-proces ten einde Vrijspraak voor tussenpersoon Misverstanden rond de blijde gebeurtenis opgehelderd Nederlands protest bij Venezuela Tsjang Kai-tsjek en PEKING Sunday Dispatch verdwijnt ook al Gaullisten boeken grote winst WATERSNOOD IN OOST-DUITSLAND VOLGENS BELGISCH PREMIER J. Veringa Het vliegtuigincident Gevangen officieren blijven op Curagao Ingrijpen in geval van revolutie SILVER. MATCH gasaansteker ..n SILVERJU^TCH V B MAANDAG 12 JUNI 1961 PAGINA 6 (Van corres- onze Romeinse pondent) ROME, 11 juni De Romeinse assisen-rechtbank heeft na een recordtijd van achttieneneen- half uur overleg in raadkamer twee beklaagden in de bijna per fecte moord op mevrouw Fenaroli- Martirano tot levenslang veroor deeld en de derde wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Het sinds 6 februari durende proces is de niet aflatende sensatie in Italië geweest. De openbare kruis verhoren, waarbij een reeks advo caten (waaronder de 80-jarige prof. Carnelutti, de Italiaanse Cicero) een titanische strijd met het openbaar ministerie voerde en tenslotte de pleidooien, hadden op de openbare mening de uitwer king van bommen. zonecht O ndanthren 'ÏD De SILVERMATCH blijft Uw leven lang trouw. Op liet laatste ogenblik kwam <lc verdediging van de tweede beklaagde. Ghiani, nog met argumenten en ali bi's voor de dag, waaraan geen nuch ter mens na de voorgeschiedenis en na drie maanden zittingen nog geloofde. Trof. Carnelutti heeft het laatste plei dooi gehouden en wel voor de beklaag de Fenaroli, met een welsprekendheid en een samenvatting van materiaal, waarbij de befaamdste gerechtsplei dooien in de geschiedenis dreigden te verbleken. Zaterdagmorgen om 10.45 nur werd het laatste woord gezegd en de rechtbank één president, een rechter van instructie en zes volksrech ters (gezworenen) begonnen hun be raadslagingen, die zondagmorgen te half zes eindigden. Duizenden hebben in en buiten het paleis van justitie de uitspraak afgewacht. Volgens de overtuiging van de recht bank heeft in september 1958 de in Mi laan wonende aannemer Fenaroli zijn vrouw te Rome door een gehuurde kracht, Ghiani, laten vermoorden om van haar af te zijn en vooral om de verzekeringspenningen van onge veer een miljoen gulden te kunnen in casseren, omdat zijn bedrijf dreigde failliet te gaan. Eerder al hebben wij gemeld, wat voor een ingenieus reis- systeem met vliegtuigen, auto's en nachttreinen de eigenlijke moordenaar moest beschermen. De politie ontdekte snel, dat het testament van mevrouw Fenaroli vervalst was, maar het heeft lang geduurd voor zij een reconstruc tie kon maken van het werkelijk ge beurde. Gezegd mag worden, dat de ont raadseling van deze zaak een knap staaltje van speurderswerk is ge weest, des te knapper, omdat naar de overtuiging van de rechtbank een tiental scherpzinnige en met de gave van het woord uitgeruste advocaten het arsenaal van argumenten niet in de lucht konden doen vliegen. Zelfs de politiek der oppositie heeft zich nog meester proberen te maken van deze zaak, na de eclatante succes sen in de zaak-Montesi, maar deze pogrngen strandden. Gistermorgen velde de rechtbank in de nog donkere zaal van het justitiepa leis het vonnis. Alleen Inzolia, een tus senpersoon, werd vrijgelaten. Fenaroli kreeg levenslang en volgens het Ita liaanse systeem bovendien nog acht ja ren en 70.000 lire boete voor roof, be drog en valsheid in geschrifte. Levens lang kreeg ook de materiële moor denaar Ghiani en ongeveer dezelfde bij komende straffen als Fenaroli. Aan aet grootste Italiaanse proces van 1961 ging anderhalf jaar van on derzoek vooraf. Het proces zelf speelde zich af in 76 zittingen, waarin 121 ge tuigen gehoord werden. De veroordeel den zijn in hoger beroep gegaan. BERLIJN, 12 juni (Reuter) In het Zuidwestelijk deel van Oost-Duits- land heerst grote watersnood als gevolg van zware regenval. Duizenden hecta ren bouwgrond staan blank. Ook bruin- koolmijnen zijn volgelopen. In de om geving van Halle en in Thuringen zijn bruggen weggeslagen. Duizenden vrij willigers werken daar nacht en dag aan de versterking van dijken. BRUSSEL, 12 juni (A.N.P., U.P.I „Het was noch de koning, noch nnj be kend dat de paus bekendheid zou ge ven aan de hoop, dat in het koninklijk gezin een blijde gebeurtenis te wach ten staat." Dit heeft de Belgische mi- nister-president, Théo Lcfèvre, zater dagmiddag op het vliegveld van Brus sel verklaard bij de terugkeer van het koninklijk paar. De Belgische premier zei in antwoord op een vraag, dat het misverstand blijkbaar te wijten is aan het feit, dat „de paus de Franse taal niet zo volmaakt machtig is als wij dachten en dat bepaalde nuances hem zijn ontgaan." Onmiddellijk na de aankomst van het vliegtuig, waarmee koning Boudewijn en koningin Fabiola van hun officiële bezoek aan Rome in Brussel terugkeer den, las de Belgische minister-presi dent een verklaring voor over „het spijtige incident". Advertentie O N Onovertroffen wasecht zonecht weerecht Hierin wordt gezegd, dat de hoop op een komende blijde gebeurtenis aan het Belgische hof onder geheimhouding aan de Paus werd medegedeeld tijdens de particuliere audiëntie die de paus donderdag aan het Belgische vorsten- paai toestond. Voordat dit gebeurde had koning Boudewjjn eveneens on der geheimhouding de Belgische eer ste minister daarvan op de hoogte ge bracht. Doelende op de scherpe kri tiek, die de aankondiging van de blijde gebeurtenis in Rome in België heeft veroorzaakt zeide Lefrèvre voorts nog, dat „volgens de traditie het Belgische volk eerst op de hoogte wordt ge bracht als er zekerheid bestaat." Opgemerkt werd, dat Paul-Hcnri Spaak, de minister van buitenlandse zaken, niet tot de regeringsfunctiona rissen behoorde, die het koningspaar op het vliegveld verwelkomden. Spaak had het paar op de reis naar Italië begeleid en was vrijdag reeds terugge keerd. Gezegd werd, dat de socialis tische partij Spaak had verzocht niet naar het vliegveld te gaan, als protest tegen de wijze waarop de zwangerschap van koningin Fabiola was aangekon digd. Het was overigens een stralende Bel gische vorstin, die aan de zijdt van haar zorgzame echtgenoot uit het straalvliegtuig stapte, waarmee de reis van Rome naar Brussel was gemaakt. Enkele duizenden Belgen juichten voor al haar toe en herhaaldelijk klonk het „vive la reine" en „leve de konin gin". Ook langs de route naar de stad werd het Belgische koningspaar door velen toegejuicht. KLEURECHTHEIDSMERK VAN WERELDVERMAARDHEID Toen politie-inspecteur J (an) Veringa dezer dagen op een hem door de burgerij aangeboden receptie te midden van vrouw en kinder schaar druk handen ten afscheid stond te schudden omdat hij de politiedienst met pensioen ging verlaten, gingen zijn gedachten terug naar de tweede mei 1921. Daar praat de heer Veringa graag over. Hoe hij als jonge veenarbeider 23 jaar oud uit Bargercompascuum, waar zijn vader een klein boerderijtje dreef, naar de grote stad trok om politieagent te worden. Hij had gereageerd op een adver tentie, langs welke weg ook in die jaren al flinke jongens wer den aangespoord toe te treden tot het politiekorps. Wat was hij verguld ge weest met die officiële dienst- enveloppe, geadresseerd aan: „de heer J. Veringa, veenarbeider te Bargercompascuum." Hij weet het nog precies. Er waren 25 adspirant-politie-agenten en ze moesten een cursus volgen om heel veel dingen af te leren en nog meer zaken in zich op te nemen. Maar eerst kwam de kap per er aan te pas. Het lange haar moest worden geknipt. „Ze zijn wel een dag met mij bezig geweest. Alles moest eerst wennen. Je moest ervaren dat je als politieman-in-uniform niet met je verloofde in de arm kon lopen. En toen hij de eerste indrukken met twee colleges ook al uit de provincie besprak, rustig gezeten op een bank aan het Emmaplein en daarover een berisping kreeg van een superieur, vroeg hij in uiterste verbazing„Maar mag dat dan ook al niet? Op 14 april 1925 kwam het eerste officiële „schouderklopje'" in de vorm van een bij dagorder uitgebracht compliment en een gratificatie van vijf gulden „voor het met levensgevaar tot stilstand brengen van een hol lend paard in de Boteringestraat." Politieman Veringa betoonde zich een bekwaam en ijverig man, die zich met grote innemendheid spoedig vele vrienden maakte onder de Groninger burgerij. Hij doorliep alle rangen. Zijn loopbaan werd bekroond met zijn Be noeming tot inspecteur. Een benoeming, die voortvloeide uit zijn bekwaam heid enerzijds, maar speciaal ook uit zijn onverschrokken optreden m de illegaliteit tijdens de bezettingsjaren. In welke jaren hij vele Joodse me. deburgers onder vaak zeer moeilijke omstandigheden liet leven heeft kun nen redden, onderduikers van levensmiddelenkaarten heeft kunnen voor zien en contakten heeft kunnen leggen ajthter de gevangenismuren en me> de verzetsbeweging. Waarbij hij er zelfs in is geslaagd bepaalde collega s. die te veel wisten, te bewegen hun dienst aan de bezetter te beëindigen en te gaan samenwerken met hen, die trouw waren gebleven. Kort de bevrijding werd hij tenslotte toch nog op het politiebureau door de SD gearresteerd. Maar dank zij zijn scherpzinnigheid slaagde hij erin de Duit sers om de tuin te leiden met als resultaat, dat hij een week voor de be vrijding weer in vrijheid werd gesteld. En nu heeft hij de politiedienst verlaten met twee hoge onderscheidin gen: ridder in de Orde van Oranje-Nassau en ridder in de Orde van St Silvester, uit dank voor hetgeen hij heeft verricht voor de katholieke QQTTlCQTlSchCLp Groningen heeft hem bij zijn afscheid als politieman overdonderd, zei hij. Dat was al zo toen hij er voor het eerst kwam. Die stad met die etalages, die prachtige straten en wegen, dat lichtendie akademie. Toen hij eens te laat kwam voor de aflossing, zeiden zijn collega's op de vraag: Waar is Jan Veringa„Oh, die staat bij de akademie. Daar is hij nog lang niet mee klaar!" Verschillende van zijn kinderen zijn nu afge studeerd. DEN HAAG, 12 juni Over het inci dent op het vliegveld op Curasao heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat de Nederlandse ambassadeur te Caracas, dr. H. N. Boon, geïnstrueerd is bij de Venezolaanse regering te pro testeren tegen het gewapend optreden op Antiliaans gebied door een Venezo- laans officier en tegen de onvoldoende maatregelen, die blijkbaar zijn getroffen om te voorkomen, dat bij het vervoer van Venezolaanse gevangenen het An tilliaanse grondgebied werd betrokken. Het koninkrijk der Nederlanden wenst niet betrokken te worden in Caraïbische conflicten en het hoopt, dat de omlig gende. landen in dat gebied zich zullen onthouden van ontoelaatbare acties op Nederlands grondgebied. Uit Willemstad wordt vernomen, dat de Venezolaanse minister van Binnen landse zaken, Dubuc, zaterdag met de de Antilliaanse vice-minister-president. Kroon, een onderhoud heeft gehad, dat in goede harmonie is verlopen. Het Venezolaanse vliegtuig is vrij gegeven. De gevangenen blijven ech ter op Curagao. Ook de eerste en twee de piloot en de bewakingsleider, Ttu- lardat, blijver) in verband met het onderzoek nog op de Antillen; de ove rige bemanningsleden en bewakers zijn zaterdag naar hun land teruggekeerd. NEW YORK, 12 juni (UPI) Presi dent Tsjaug Kai-tsjek van nationa listisch China heeft in een vraagge sprek met „National Review", een Ame rikaans tijdschrift, verklaard dat het bewind op Formosa gedwongen zal zijn in te grijpen als zich tengevolge van de huidige voedselschaarste in commu nistisch China een revolutie zou ont wikkelen. Desnoods, zo gaf hij te ver staan, zullen de nationalisten eigenhan dig optreden. „Maar wij hebben geen reden om aan te nemen dat ons vriend schappelijk gezinde landen, zoals de Verenigde Staten, ons moedwillig zou den verhinderen bij de uitvoering van onze opdracht dc miljoenen in sla vernij te helpen hun vrijheid te her winnen". Tsjang Kai-tsjek stelde vast dat in communistisch China ernstige economi sche, vooral agrarische, problemen zijn ontstaan en dat, net regiem van Peking dientengevolge zijn toevlucht heeft moeten nemen tot nieuwe onder- drukkingsmaatregclen. „De waarschijnlijkheid van een grote anti-communistische revolutie is thans vergroot". Hjj waarschuwde dat men de moeilijkheden, welke het ontstaan van een dergelijke revolutie belemmeren, niet mag onderschatten. De opstand in Hongarije heeft dit aangetoond, aldus Tsjang Kai-tsjek.' LONDEN, 12 juni (UPI) Het En gelse populaire zondagsblad „Sunday Dispatch" zal op een nader te bepalen datum ophouden te verschijnen als on afhankelijk blad en overgenomen wor den door de „Sunday Express". Aldus is gisteravond bekendgemaakt door de eigenaars van de „Sunday Dispatch". De ..Sundav Disprtch" wordt het vijf de nationale blad, tevens het derde zon dagsblad. dat in negen maanden tijds oDhoudt. te verschijnen als onafhanke lijke uitgave. (Advertentie) GENEVE, 12 juni (AFP, Rtr, UPI) De veertienlaiiden-eonferentie over Laos is nadat ze de afgelopen dagen weer eens op dood spoor geraakt scheen toch nog op gang gekomen en voor vanmorgen elf uur bijeenge roepen. Dit dank zij een Brits-Russisch compromis, dat beschouwd mag wor den als een westerse concessie. Enge land en Rusland zijn, zoals bekend, bei de voorzitter van de Laos-conferentic. De Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Home, heeft dit weekeinde in Genève druk geconfereerd met zijn Russische ambtgenoot Gromyko, naar het scheen aanvankelijk zonder resul taat. In de Britse verklaring die het ver gelijk aankondigt wordt gezegd: „Lord Home, als voorzitter van de volgende zitting van de Laos-conlerentie heeft na consultatie met minister Gromyko be sloten de 14-de plenaire zitting op maandag 12 juni om 11 uur samen te roepen. De Britse cn Russische voor zitters zijn overeengekomen een geza menlijke boodschap te zenden aan de internationale controle-commissie, waarin het beroep van de beide voorzit ters herhaald zal worden aan de par tijen in Laos om samsn te werken met de internationale controle commissie door toezicht en controle uit te oefenen op het bestand." Het beroep dat in de verklaring wordt genoemd is een boodschap die op 24 april door cte beide voorzitters aan de tegenstrijdige partijen in Laos is ge zonden. De verklaring van vandaag is in feite een herhaling van deze bood schap en voldoet in geen enkel op zicht aan de eisen die Amerika vervuld had willen zien voordat de onderhande lingen hervat zouden worden. Amerika had verzocht de controle-commissie volledige bevoegdheden te geven om zich in Laos naar alle plaatsen te be geven die het noodzakelijk achtte voor een doeltreffend onderzoek naar klach ten over een schending van het staakt- het-vuren. Volgens' een bericht van het commu- nistisch-Chinese persbureau Nieuw- China, heeft de radio van de Pathet Lao de regeringstroepen van Laos er van beschuldigd zuiveringsoperaties uit tc voeren in Kioe Ka ïsjang cn Ilin Hop, ten zuiden van Loeang Prabang. Voorts zouden de regeringstroepen een offensief voorbereiden tegen Pha Lan, een daa om niet te vergeten een caaeau om nóóit te vergeten! met onbeperkte garantie. sierlijk en bijzonder praktische vorm (vele moderne kleuren) nu ook met windscherm 3 verwisselbare onderdelen voordelig (maandenlang vuur uit één gastank) modellen vanaf f. 16,50 onfeilbaar automatisch en... heeft U nooit meer reparatiekosten. Ter plaatse verwisselt elke handelaar gratis een eventueel defekt onderdeel terwijl U er op wacht. ONBEPERKTE GARANTIE Meer dan honderdduizend kinderen hebben er meegedaan aan de opstel-» kleur- en tekenwedstrijd, georgani seerd door de onderwijscommissie va» de Vereniging Nationale Commissi^ tegen het Alkoholisme. Het was vijfde jaarlijkse landelijke wedstrtl» en het bleek bij dit eerste lustrui» uit het record aantal inzendingen we* duidelijk, hoe goed het initiatief va» de commissie bij de schooljeugd 1 aangeslagen. Wij zijn best tevreden, z» vertelde ons de secretaris van de corn missie de heer S. de Bruin te Leet warden. Het is belangrijk dat de jeug* zich reeds vroeg de gevaren van het ''U-U A V- W. CJ 1 'Jvb rO p alkoholgebruik bewust wordt en deze rijsvraag draagt daartoe zeker .jciangrijke mate bij. Er is intussf» in de aard van het ingezonden wcr*> voor wat het kleuren en tekenen be treft, een interessante verschuiving merkbaar en wel van de kleurplaten naar de „vrije- expressie", waaraai het aantal deelnemers met vele dui zenden is toegenomen. Dit moet e®j gevolg zijn van de onderwijsvernieu wing, zo hoorden we. Nadat eerst het gehele land het werk van plaatselijke jury's als een --gf0;» zeef" heeft dienst gedaan, werden opstellen voor de landelijke bekroning- beoordeeld door'de heren F. P. vaJ Overbeeke te Utrecht en de heer J* G. Groothoff te Leeuwarden. De juy_ voor de kleurplaten en tekeningen be stond uit de heren Kruiskamp en kunstschilder van Dam uit Amei's foort. De uitslag, die op een bijeenkom5" te Utrecht door de voorzitter van o commissie de heer H. van der S -'N werd bekenu gemaakt, was voor v'» de hoofdpri en betreft als volgt: Kleurplaten, meisjes: Maida va Konijnenburg, 12 jaar, Hilversun jongens: Henk van Hierden, 14 jaa Apeldoorn. j Tekeningen meisjes: Rixt Laagla»3 11 jaar; jongens: Wood Banziger, jaar, Swalmen. r j Opstellen, meisjes: Mattie de Vooi 10 jaar, Middelburg, jongens: Fre» dy Korthagen, Utrecht. Vrije expressie, speciaal voor UL meisjes: Eva Bujjsman, Zaanda» jongens: Maarten v. d. Logt, D Haag. d De opgave voor de ULO-wcdsLT was iets ruimer genomen dan s'L hol en snelverkeer, namelijk de 1 die alkohol in het leven kan sjjf/fJ Na Doen en andere „bevrijde plaat-1 sen". De Pathet Lao zei verder, dat haar delegatie naar de wapenstilstandsbe sprekingen in Na Mon had voorge steld, dat de internationale controle commissie een bezoek aan deze plaat sen zou brengen, doch dat de delega tie van de regering in Vientiane daar entegen de commissie had gevraagd een inspectie te verrichten in de pro vincies Xieng Khoeang en Sam Neua, nabij de vlakte der Kruiken, daar zij vreesde dat de regeringstroepen anders hun zuiveringsoperaties zou den moeten staken. De pro-Westerse premier prins Boen Oem heeft er gisteren te Grasse aan de Cöte d'Azur in toegestemd naar Zwitserland te gaan teneinde de prin-1 sen Soevanna Phoema en Soephanoe- vong te ontmoeten. Boen Oems besluit volgde onmiddellijk na de aankondi- ging welke zaterdag was gedaan over zijn bereidheid om naar Aix-les-Bains 1 té gaan. toen de twee andere prinsen hadden geweigerd om vanuit Genève naar de Zuidfranse kust te reizen. Het doel van de ontmoeting is, aldus Boen Oem, om de prinsen van de drie be langrijkste politieke groeperingen met elkaar te verzoenen en de neutraliteit en vrede over het kleine vorstendom te doen neerdalen. Verwacht wordt., dat de „topconferentie" van de Laotische leiders te Zürich zal worden gehouden. PARIJS, ^2 juni Bij de in Frankrijk gehouden gemeenteraadsverkiezingen heeft de Gaullistische U.N.R. de grootste winst geboekt. Deze partij kreeg 74 nieuwe zetels en daarmee 166 van de 1.504 betwiste zetels. Volgens de einduitslagen gingen de Volksrepublikeinen vooruit van 119 tot 142 zetels en de communisten van 43 tot 52 zetels. De socialisten bleven nagenoeg gelijk: zij hadden 270 zetels en hebben er nu 273. De radicalen liepen terug van 249 tot 211 zetels. Zo zag Albert Hoving uit dc tweede klas van de Hendrik Westcr-ULO te Groningen liet gevaar van alkohol bij snelverkeer. Dit is een van de bekroonde tekeningen (vrije expressie). IJIimiMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIHIIIIIIIIIIII!lllllllllllllllllllllllllllllll"l"NIIIIII"llll"llll1lll""""l ten de smerigheid weer waarop de vlieg afkomt om voedsel te vinden en eitjes te leggen. Boven deze tekening, groot uitgevoerd op groen fond, geven twee gestyleerde kampeertenten aan waar vooral de waarschuwing geldt. De tweede affiche ontwerp Joke Prins brengt het advies „Was, slaap, eet goed. leef gezond uw vakantie -ond". Een vooral door de harde kleuren sterk de aandacht trekkende affiche die de vakantie ganger oproept tot een gezonde leef wijze. Een ruime verspreiding van deze platen zorgt er voor, dat het publiek op stations, VVV-kantoren, volkshogescholen, ih jeugdherbergen, vormingsinstituten enz. telkens voor ogen krijgt de raad hygiënische ge woonten te bevorderen! ,el Met twee grote festijnen gaat de afdeling Den Bosch van de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis haar vijfentwintigjarig bestaan vieren. Zondag 18 jupi begint in de Brabant hal van dc veemarkt een feestavond die voor 2600 donors en hun intro duced wordt verzorgd door een keur van radio- en TV-artiestcn. Daartoe behoren het Jeugdcentralekoor o.l.v. broeder Laetantius, Tonny Schiffer- stein, Kees Schilperoort en artiesten op velerlei gebied zoals zang, muziek en acrobatiek. In het stadion De Vliert is zater dag 24 juni een groot ganzenbordspel, dat geiieel door Oeteldonk wordt ver zorgd en waarvan de kolderieke stemming dus verzekerd is. Oetel donk zal hiervoor niet alleen zijn autoriteiten zoals Prins Amadeiro, Peer' van de Muggenheuvei e.d. in zetten maar ook zijn befaamde attri buten zoals Knillis, Moeder Hendrien e.d Terstond na dit ganzenbordspel volgt de 'traditionele jaarlijkse voet balwedstrijd tussen de Bossche huis artsen en specialisten, een spektakel dat, wat kolder betreft, zijn weerga nog nauwelijks gevonden heeft. Het publiek wordt in de gelegenheid ge- steld om zowel op de uitslag van het ganzenbordspel als van de voetbal wedstrijd te poolen, van welke pool de opbrengst weer bestemd is voor de bloedtransfusiedienst. Een groot aantal buschauffeurs heeft zich vrij willig beschikbaar gesteld om na af loop de te verwachten mensenmenig te, zowel in als buiten de stad, met extra bussen naar huis te vervoeren. Het zijn twee sterke blikvangers, de nieuwe affiches van de Stichting ter bevordering van hygiënische gewoonten. Uit een prijsvraag voortgekomen als de twee bekroonde ontwerpen hebben deze in sprekende beelden vastge legde raadgevingen inderdaad iets te zeggen. De eerste affiche ontwerp van Anton van der Wardt waar schuwt tegen zorgeloosheid, die een bron is van ongezondheid. In bonte kleuren geven papier- en andere res- De vrije expressietekening van Banziger is er een voorbeeld van t» hoeveel fantasie de kinderen aan v ze wedstrijd meededen. Een dronk man stapt op de tekening zijn ®»,g binnen. Tegelijkertijd stapt aan andere kant echter ook de Dood e hC. Het opstel "van Mattie de Voogd gint mot: „Heel de buurt sprak over... Het was het grote nieuws r, de dag: meneer Pimpel is vanm gen voor het eerst in zijn gloedn1^. we wagen uitgereden." Mattie e. schrijft dan waarom men deze -e. langstelling aan de dag legde. »,je neer Pimpel was namelijk iemand. vrijwel elke dag te diep in het S1 ,cr- je keek en men was ervan o*st tuied, dat daar een ongeluk van r»'g komen. Dat ongeluk kwam da» )(r en een deerlijk gewonde en bewust ze Pimpel moest uit zijn verwrong, auto worden bevrijd en naar een kenhuis worden gebracht, aldus opstel, dat besluit met: „Het 1 jd ieder als waarschuwend voor» steeds voor ogen staan: Veilig rU" Drank vermijden!" ui!iiiiiii!miiiitiiiiiiiimiiiiiiiiiimniMiiiimiiiiiiiiimitiiimttiinmiiiiiiiiiiummiiiniiiiiiiimiiimmiimiiMiiiMi|lll,""> De heer Van Krugten uit Bredac£ie sinds enige tijd in de buurt .,,10'' badplaats Zoutelande op Walcheren een restaurant „Duinoord .r':lde. teert, heeft zijn gebrek aan bedrijfsruimte op kordate wijze en ov*.gi) origineel opgelost. In de voormalige vissershaven Arnemuiden koc'jf een geheel met de hand gebouwd voormalig houten vissersschip, de ,Ar" waarop de vissersfamilie Van Belsen tientallen jaren lang het zilte ^ro0„ieg<lCl verdiend. Hij liet het vaartuig uit het water op'een grote truck met "P. j K' hijsen en overbrengen naar een klein kampeerterrein hij zijn bedrijf- ,»67 schip zal een kantoor worden ingericht, maar de lieer Van Krugten ho-op eens toestemming te verkrijgen van de autoriteiten om er een exclusiev van te maken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6