Sparta wint niet overtuigend van Zweeds Elfsborg Boras Penalty bezorgt Zweden nederlaag 1 FEIJENOORD SPEELT UIT STEKEND VOETBAL Xerxes-aanhang juicht om dubbele winst Schaak-tweekamp gestart Rotterdammer Jan (ook) de Ronde van Stolk wint Dordrecht SPORTHOOGTEPUNTEN VOOR ROTTERDAM Brandende zon en tropische hitte houden publiek weg COUZY Om kamp: jnschap van o spel van Ro tter dammers Herman Wink (SVV) naar Excelsior tmm Beslissingswedstrijd noodzakelijk m Bennaers goed op dreef Leo v. d. Flier (R'dam) wint ronde van Zuidland Straathonkbaldag te Schiedam wm Standen en ui tslagen K.N.V.B. Grote nederlaag voor Rotterdamse rugbyelu b van Brabants negental VB MAANDAG 3 JULI 1961 PAGINA 10 Feijenoord wint na glanzende 1 wedstrijd in Duitsland Sparta boekt benauwde zege Xerxes nog niet uitgevoetbald Internationaal ivater polo toer nooi te Hillegersberg geslaagd (Van een speciale verslaggever) ROTTERDAM, 3 juli Sparta heeft zaterdagavond een benauwde zege behaald op de Zweedse dub Elfsborg. Het veldspel van de Zweden was speciaal voor de rust vrij gevaarlijk van opzet. Met zuivere passes werd de Rotterdamse verderiging keer op keer uit elkaar gerukt, waar na de zwervende linksbinnen Larsson dikwijls de Sparta-supporters in angst en beven liet toekijken. Andries vai\ Dijk stond een Zweeds doelpunt de eerste tien minuten in de weg en ook de Zweden zelf waren de oorzaak dat de score niet werd geopend. De aanvallen werden te ver doorgevoerd, zodat Schilder en Van der Lee kans kregen om in te grijpen. Het goede veldspel van de Zweden zaaide echter angst in de gelederen van de Spartanen, die in de eerste helft niet tot hun normaal spel konden komen. TRANSFERMARKT WOLFSBURG, 3 juli Coen Moulijn heetf zijn stempel gedrukt op de derde intertoto-wedstrijd van de Nederlandse landskampi oen. In Wolfsburg scoorde Coen eenmaal, maar hij had een groot aandeel in de andere doelpunten. De Duitse verdediging wist op zijn rushes, opgebouwd vanaf het mid denveld, geen passend antwoord. De Rotterdamse linksbuiten dreef soms drie, vier spelers voor zich uit, waarna hij zijn makkers van voorzetten bediende, die niet alle werden benut. De Schalkespelsis raakten er echter door in de war; zij wisten uiteindelijk niet meer hoe zij op Moulijns schoten moes ten reageren. Coentje heeft hier van voortreffelijk profijt getrok ken. Keer op keer besloot hij zijn solorennen met listige schijnbewe gingen. Een vrij veld doemde dan plots voor de voeten van de Rotter dammer, die niet aarzelde te schie ten. Het uitvallen van spil Horst, die na een botsing het Schouten ge wond raakte, heeft de verdediging van Schalke beslist geen goed ge daan. Bennaers hattrick Kruit verscholen WIELRENNEN met 5 en 10 jaar garantie vanaf 360.- of 16.- per maand (Van onze correspondent) DORDRECHT, 3 juli. Jan Stolk, de Rotterdamse coureur die ver leden week de Ronde van Zwijndrecht op zijn naam bracht, heeft zater dag de 23ste Ronde van Dordrecht gemaakt, gered en gewonnen. Het dreigde bij de amateurs een even saaie vertoning te worden als bij de nieuwelingen. De hoofdoorzaak daarvan was de afwezigheid van publiek, dat tegen de tropische hitte en de brandende zon liever ver koeling zocht binnenshuis of in en aan het water. Het handjevol mensen, dat bij de finish aan de Nassauweg toch nog van zijn belang stelling blijk gaf, moest het zonder muziek doen. De geluidsinstallatie weigerde, en daardoor bleef men ook verstoken van het altijd ver helderende commentaar van de microfonist. Jan Stolk dan, komt de eer (oe enig leven in de brouwerij te hebben gebracht. Hij was hel, die in de 35ste van de zestig ronden der amateurs naar vtren sprong, fe' op dc pedalen ging staan en daardoor een „moor dend" tempo ontwikkelde, waar geen der achtervolgers aan kon tippen. Twintig kilometer voor de finish had Jan Stolk het peloton gedubbeld. Hij liet zich daarin rustig meevoeren en kon een ronde eerder afstappen dan de achttien anderen, die de hoge temperatuur waren blijven trotseren. HONKBAL Rotterdammers verloren Grote rol Nieuwelingen Sparta heeft de eerste tien minuten van deze wedstrijd wel gevoetbald. Er kwa men zelfs kansen voor Bosselaar en Pietje de Vries. Zij verzuimden om de tijd te nemen een juist gericht schot af te vu ren. Voorlopig kreeg daardoor keeper Ha- ralsson, die na een botsing door vier brancardiers werd weggedragen, gelegen heid in te grijpen. Duidelijk werd na de eerste fase dat Sparta :in technisch opzicht veel tekort kwam. De Zweden combineer den goed tot voor het doel. Dan was er soms een been, die de bal naar het doel schoot, maar de schuivers en boogbal- letjes alsmede de kopstoten van Larsson gingen over of naast het door Van Dijk afgeschermde doel. Terwijl iedereen een treffer van de Zweden verwachtte, kwam er die uitval van Sparta. Een verrassende dieptepass van Schilder bereikte Van Miert, die de bal voor zich uit tikte. De Zweed Malberg beging een overtreding, omdat hij ae Spartaan de weg naar het doel versperde Scheidsrechter Baumgarter stra.te dit at met een indirecte vrije schop in he. straf schopgebied. Van Mi'ert schoof de bal naar Bosselaar, die met een laag schot doelman Haraldson het nakijken gaf. De Zweden, geprikkeld door de zware straf van de scheidsrechter die overi gens meer zwakke momenten toonde, verhoogden hierop het tempo Dit resul- teerde niet direct in een doelpunt. Ten uitval van Sparta leek nl. «eer succes te hebben. Een dieptepass van Schilder werd goed opgepikt door Van Ede d.e even buiten het strafschopgebied de bal voor zich uit tikte en spil Lundill om speelde. Doelman Haraldsson wierp zich dapper voor de voeten van de toe- stormende Spartaan, waarop een botsing j volgde Haraldsson bleef kermend lig- «en terwijl de bal in het verlaten doel rolde. Bertilsköld kwam hem vervangen en hij werd indirect de oorzaak van de Zweedse nederlaag. Het doelpunt werd door Baumgartner afgekeurd (er was door niemand een overtreding begaan.) en de Zweden schakelden over op een directer gericht spel. Linksbinnen Larsson werd gelanceerd door Söderberg, die van links de bal had opgebracht naar het centrum. Het harde, niettemin houdbare schot kon een doo de laag hangende zon verblinde Van Dijk niet keren. Enkele minuten later hadden de Zweden wederom succes. De achter zijn voorhoede opererende Larsson kreeg weer een droomkans. Hij schoot, maar Andries van Dijk keerde de schuiver met de voet, waarna de in het veld terugge keerde bal voor de schietgrage benen van Raberg terecht kwam, die keihard in schoot. Voor de rust profiteerde Bart- holdsson van een gat in de Spartaverde- diging. Geforceerder Na de hervatting heeft Sparta de Zwe den met de rug tegen de muur gedron gen. Met lange passes bereikten Schilder en ook Verhoeven de goed op dreef zijnde Van Ede, die keer op keer behendig langs spil Lundill kwam. Over het spel van bei de ploegen lag echter een zekere mat heid. Het voor het publiek attractieve spel der Zweden werd harder en minder doel treffend. Sparta kwam in die eerste pe riode na rust eveneens combinatievermo gen tekort. Toch vielen er doelpunten. Janssen profiteerde van een voorzet van Van Ede, waarna keeper Bertilsköld de bal moest opvissen. Enkele minuten la ter was het weer raak toen Bosselaar een crosspass van Van Miert behendig voor zijn voeten kreeg. Hij draaide zich om en schoot verrassend laag in de uiterste lin kerhoek. Bertilsköld dook over de gemak kelijk te houden bal heen. Toen kwam er spanning. Beide ploe gen hebben voor de winnende goal hard gezwoegd, maar met voetbal had dit niet veel te maken. In de laatste minuut, na weer een geforceerde aanval van de Spartanen raakte Lundill de bal met zijn hand. Onverbiddelijk wees scheids rechter Baumgartner naar de penalty stip. Bosselaar benutte deze kans feil loos, waarna het eindsignaal klonk. Meer dan 12.000 toeschouwers hebben deze wedstrijd gezien. Schiedam, 3 juli De eerste divisie club SVV te Schiedam heeft zijn spil Her man Wink overgedaan aan Excelsior te Rotterdam Hoe hoog het transferbedrag is geweest wordt door beide verenigingen angstvallig geheim gehouden. Twee Xerxesspelers trachtten gelijkertijd een doelpunt te maken. (Van een speciale verslaggever) ROTTERDAM, 3 juli. Xerxes heeft zaterdag en zondag fel om de punten moeten vechten. In Haarlem kwamen de Rotterdammers aan een benauwde 32 zege, terwijl de Xerxesspelers zon dagmiddag met meer overtuigende cij fers de wedstrijd in hun voordeel be- slisten. Hiermee hebben de ploegen, die strijden om het kampioenschap van Ne derland-amateurs, een enerverend week end achter de rug. Terwijl honderddui zenden verkoeling zochten iangs de stranden en de plassen, vochten vier Nederlandse amateurploegen een harde strijd uit. Xerxes en Spel. Emma hebben gelijke kansen. Een beslissingswedstrijd zal de uiteindelijke winnaar opleveren. In Haarlem In Haarlem waren 3.500 toeschouwers getuige van een bikkelhard voet.balge- vecht. De Xerxesaanhang kon tijdens de rust met de borst vooruit lopen De Rot terdammers hadden via Wuijts, ingeval len voor spil Lebbink, reeds eenmaal ge scoord, niettegenstaande de HFC-er.s hun positie op uitstekende wijze verdedigden. Vooral spil Molijn belette de snelle uit vallers van Xerxes het scoren. Een magni fieke kopbal van Bouwman ging voor rust rakelings langs de paal. Na de her vatting kwamen de Xerxanen direct voor het doel van keeper Van der Meulen. Ge steund door de kleine voorsprong bouwde de Rotterdamse formatie goede aanvallen op. Wuijts wist na een schitterende solo ren het net te vinden en Snoek scoorde de derde treffer. Hierna leek de wedstrijd als een nachtkaars uit te gaan. HFC veer- de echter plotseling op. Xerxes werd in de verdediging gedrongen en er vielen weldra gaten. Hiervan profiteerden Hoen ders en Bouwman. De Xerxesverdediging, waarin spil Johnson een voortreffelijke partij speelde hield de zaak echter verder gesloten. Thuiswedstrijd In een broeierige atmosfeer werd in Rotterdam aan de „return" begonnen. Xerxes heeft aanvallend goed gespeeld. Het klopte allemaal wel. De gladde com binaties tussen Snoek, Van Zijst en Kriesch leverden wel niet direct tastbaar resultaat op maar in de 32e minuut wist Snoek na een verrassende aanval te sco ren. Ook nu ging de rust met een kleine, zij het geruststellende 10 voorsorong in. De Haarlemmers hadden tot dat moment weinig overtuigend gespeeld, terwijl de' Xerxesspelers duidelijk met de warmte worstelden. De Xerxesaanhang kon voor de tweede maal juichen, toen Wuijts een goede pass van Kriesch in een doelpunt omzette. De HFC-ers kwamen na dit doel punt terug. Via de actieve Molenaar en Molijn werden goede aanvallen opge bouwd, die door de voorhoede echter niet werden benut. Vlak voor het einde van de wedstrijd trof een kopbal van Kriesch geen genade in de ogen van doelman Van der Meulen, die de bal met een tijgersprong uit de rechterhoek ranselde. Er hing evenwel een doelpunt in de lucht. De maker hier van werd uiteindelijk toch Kriesch, die een dieptepass van Wuijts oppikte en met een lage schuiver Van der Meulen het nakijken gaf. Na het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter Lansberg werd de Xerxesploeg luid bejubeld door zijn jeugdige aanhang. Ondanks de hitte werd de wedstrijd m vrij hoog tempo begonnen. Feijenoord speelde een „bekeken" spelletje en Mou lijn kreeg van de Duitsers genoeg bewe gingsvrijheid. Daarin school uiteraard gevaar. Bennaers profiteerde daarvan en kele minuten na het begin. Hij rondde een goede aanval, waartoe praktisch de gehele voorhoede een steentje had bij gedragen, op de juiste wijze af. Een solo ren van Moulijn deed de Duitse toeschou wers in paniek naar hun hoofden grijpen. De Rotterdammer zwenkte behendig om de laatste hinderpaal, de uitstekend wer kende keeper, heen en liet de tweede tref fer noteren. Voor rust kreeg Schouten nog een dot van een kans om de score op te voeren, maar voor een praktisch onbe schermd doel faalde hij jammerlijk. Na de hervatting wederom snelle Rotter damse uitvallen, die Bennaers in de ge legenheid stelden opnieuw de roos te treffen. Feijenoord vierde de teugels en daarvan profiteerden de Duitsers. Met goed veldspel, evenwel weinig doeltref fend werkten zij hard aan een tegenpunt. Het was. de prima spelende Pieters Graafland die Schalke hieraan hielp. lip beoordeelde een zachte schuiver van mid- voor Berz verkeerd en dit betekende het enige Duitse doelpunt. Schalke rook zijn In die periode steeg Pieters Graaglands ster tot grote hoogte. Hij greep enkele ma len goed in, toen de Schalke-spelers ake lig dicht bij zijn heiligdom kwamen; goe de schoten van Berz bijvoorbeeld ransel de hij uit zijn doel. Het keerpunt kwam in de 25e minuut toen Bennaers na een snelle combinatie met Schouten, Temming en Moulijn de bal op zijn schoen kreeg. Een hard schot volgde en hierop had de keeper geen antwoord, Bennaers scoorde een hattrick toen hij nadat hij een voor zet kreeg van Schouten een lage schuiver afvuurde. De Rotterdammers die nu hun drie intertoto-wedstrijden hebben gewon nen. zijn evenals Sparta bijna zeker van een plaats in het eindtoernooi. De Zwit serse scheidsrechter Dienst heeft deze wedstrijd uitstekend geleid. (Van onze wielermedewerker) ZtJIDLAND, 3 juli. De zaterdag door de Pedaalridders georganiseerde ronde van Zuidland is een overwinning geworden voor de Rotterdammer Van de Flier. De Gouwenaar Verweij en de Zuidlander Arie den Hartog bepaalden met een gedurfde uitlooppoging het beeld van de strijd. Leo van de Flier en Jan Pieterse voegden zich nog bij hen, waarna in eendrachtige samenwerking een ronde op de overige concurrenten werd genomen. In de eindspurt was het Van de Flier die zijn naaste rivalen wist fe verslaan. Den Hartog kwam in het bezit van de leidersprijs. terwijl Pieterse de prijs voor de strijdlustigste renner kreeg toegewezen. De volledige uitslag van de wedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken luidt: 1 van de Flier Rot terdam. 2 Pieterse Oude Tonge, 3 Den Hartog Zuidland, 4 Verweij Gouda, 5 Schouten Badhoevedorp, 6 Koopman Am sterdam, 7 Droog Bleiswijk, 8 Paul Den Haag, 9 Schild Amsterdam, 10 Koolmees Rotterdam, 11 van Geest Maasland. 12 Brinkman Rotterdam, 13 Kramp Nu- mansdorp, 14 Dullemans Breda, 15 van Pelt Poortugaal. De nieuwelingen reden vooraf 40 km: 1 Van Schie Den Haag, 2 Vingerling Si- monshaven, 3 Van der Wal Zuidland. 4 Kramp Numansdorp, 5 Vervloet Acht huizen. 6 Dijkstra NoordWijkerhout. 7 Naaktgeboren, 's-Gravendeel, 8 Lokker, Rotterdam. 9 Sehijff Rijswijk. 10 De Haan Rotterdam. Leidersprijs Hoogland Aals meer. Adspiranten 22L km in 34.25: 1 Smit Rotterdam, 2 Valk Schiedam, 3 Paul Den Haag, 4 Kanselaar Rotterdam, 5 Minne- boo Heenvliet. (Van onze honkbalmedewerker) SCHIEDAM, 3 juli. Zoals ieder jaar OUIkV 1/ II I IOC UUC1|»U1I»« V)U»w>nu J T"> ,44 „1 1 T r- kans. Opnieuw werden goede aanvallen houdt het rayon Rotterdam van de Kon. opgezet, maar de Duitse voorhoede had het kruit kennlejjk thuis gelaten. De spe lers kwamen weliswaar voor het doel van Feijenoord maar schieten hadden /.ij blijkbaar niet goed geleerd. (Advertentie) Indes. Electrolux, Frigidaire. Prestcold Bosch, Linde. At/as .uz. Ie MIDDELLANDSTRAAT72 Hevig is er gevochten om het winnende doelpunt. Éen scrimmage voor het Zweedse doel waar keeper Bertilsköld goed ingreep. •Km ROTTERDAM, 3 )uli In ket gebouw van liet Rotterdams Parool is -.aterdag- middag de schaaktweekamp begonnen om het dameskampioenschap van. Nederland tussen de titelhoudster, mevrouw C. Vreeken en baar uitdaagster Penny Heems- kerk. Voordat de tweekamp begon heeft de voorzitter van dc KNSB, iiII. J. van Steenis beide dames een opwekkend woord meegegeven. De heer Steen* noemde het een hoopgevend verschijnsel, dat steeds meer dames in ons land toeleggen op schaken. Verheugend noemde hij het eveneens neemsters in Rotterdam de gelegenheid krijgen hun partyen te spelen. Hierna werd he, woord gevoerd door de wethouder voor sport en recreatie te Rotterdam, de heer R. Langerak, die tevens de loting verrichtte. Oud-wereldkampioen dr. één van de vele belangstellendenOp deze foto beide damesdie elkaar in tien matches bekampen. Uitslagen: West II. Promotie naar derde klasse: DunoRava 2-2; SJC'sGraven- zande 4-1; DJSProgress 1-4; ODIDub beldam 2-0; Promotie res. 3de klasse: Nado/V 2—DFC 4 2-2, DFC prom. Stand: Groep A: Rava 6 3 3 0 9 13—7 'sGravenzande 6 2 2 2 6 112 S.J.C. 6 3 0 3 6 10—10 Duno 6 0 3 3 3 5—9 Groep B: O.D.I 6 3 2 2 7 10—7 Dubbeldam 6 3 2 1 7 11—10 Progress 6 3 1 2 7 12—11 D.J.S. 6 114 3 11—17 Kampioenschap afdeling Rotterdam: Demos 4 3 0 1 6 1510 Fios 4 2 115 12—9 D.Z.B. 4 0 13 1 4—12 ROTTERDAM, 3 juli. De Rotterdam se Rugbyclub, die er altijd als de kippen bij is om wanneer een Engels oorlogs schip in de Maasstad meert, een rugby- I ploeg tot het spelen van een wedstrijd aan de Gordelweg uit te nodigen, had no i een team van de „Blake" bereid gevon- den haar partij te geven. I In verband met de hitte werd de af- j spraak gemaakt slechts tweemaal 25 mi nuten te spelen en men kan zich afvra- j gen hoe de uitslag er zou hebben uit gezien indien men de normale speeltijd had aangehouden. Reeds in de derde mi nuut scoorden de Engelsen een try, die niet werd geconverteerd (03); luttele minuten later was de stand weer gelijk 1 doordat de full-back van Rotterdam pro- fileerde van een strafkick. Daarna heb- ben de Engelsen in een bijzonder sportie ve strijd met uitstekend rugbyspel de i Rotterdammers niet de minste kans meer ÊfGfJGVGn. Bij do rust whs dc score iccds opgelopen tot 173 en na de hervatting hebben de Engelsen die een reserve van de Engelse naHonale rugbyploeg m hun midden hadden, er nog zestien punten aan toegevoegd. Onze stadgenoten bleven op drie punten staan en moesten der halve met 33—3 het onderspit delven. Nederlandse Honkbalbond op 17 juli op de terreinen van de S.V. Schiedam, het sportpark Harga, een straathonkbaldag. De wedstrijden beginnen om half tien. De inschrijvingsbiljetten kunnen worden afgehaald aan de volgende adresssen: Spor.thuis Bouveld. Jonker Fransstraat 71a Roterdam, de heer W. B. Onderstal, Nachtegaalstraat 3b, Rotterdam, de heer W. Dorpelein, Haringpakkerstraat 46a Rotterdam en de heer J. Ebben, Rubens plein 8a te Schiedam. De inschrijvings formulieren moeten voor 11 juli ingele verd worden. De Rotterdamse wielrenner is dolge lukkig met de zege en dc bloemenwaar mee hij een ereronde mocht rijden. zich gaan dat de twee deel- M. Enwe was BREDA. 3 juli Het Brabants honk balteam heeft zaterdag in Breda met 76 gewonnen van het Rotterdamse negental, dat echter uitkwam zonder spelers van het hoofdk'asseteam van Sparta. Reeds in het begin toonde Stolk zijn activiteiten. Samen met zijn stadgenoot Stam trok hij er tussen uit Later hield Van Heel uit Rossum hem gezelschap. Enige ronden blééf dit tweetal aan kop maar werd spoedig door de kopgroep teruggehaald. Pogingen van Althuizen uit Den Haag en de Dordtenaar Bothof mislukten eveneens. Gerrit de Jager kwam de 18e ronde los. 4 ronden later werd hij terugge roepen door Dik Bothof. Telkens pro beerde een ander te demarreren. Het waren Jan Stam (in gezelschap van Jan Stolik) en Frans Hoppen, ook uit Rotterdam. Laatstgenoemde hield het 5 ronden uit- Toen was het dan de beurt aan fa voriet Jan Stolk. In de 35ste ronde, dus met nog 30 km voor de boeg, nam hij het initiatief. Hi.i kreeg =en voorsprong op Jan Beyer, H den Enting, Kooiman, Frans Hoppen, Van den Berg uit Voor hout Diepstraten en Piet Bezemer- 3 ronden later had Stolk reeds een halve minuut voorsprong op de eerste groep, die tot 14 renners was uitgebreid en een halve ronde op de 2e groep. Hoog tempo Stolk reed met een zo'n grote snel heid, dat hij dat laatste groepje 2 ron den later dubbelde. In volkomen ca dans en schijnbaar onvermoeid bleef Stolk het -tempo opvoeren. In de 44ste ronde was zijn voorsprong 85 secon den. In de 49ste ronde lag hij een ron de voor. Inmiddels hadden zich Piet Beze mer, Samson uit Rotterdam en Koen Plieger uit Lexmond losgeredèn. Be zemer viel weer terug en een ronde later lag alleen Plieger voor het ja gende peloton. Hij hield deze 2e po sitie tot hij gezelschap kreeg van Tukker uit Ameide, maar beiden werden door de taktisr.h rijdende Am sterdammer Den Enting kor*, voor het einde ingehaald. Er kwam dus een massale eindsprint, nadat Stolk zijn plicht reeds had gedaan Amateurs 1 Stolk Rotterdam, 2 u 33 min en 44 sec, 2 (op 1 ronde) F Koppen, R'dam 3 G v Lith, GelMkum. 4 L Althuizen. Den Haag; 5 W de Jager, Den Haag; 6 J Stam R'dam; 7 J dc Kok, A'dam; 8 W Breeuwen, Utrecht. 9 J Tukker, Ameide; 10 D den Enting, A'dam II W v Heel, Rossum, 12 Jac Koever mans, Vlaardingen; 13 H- de Ruiter Alblasserdam; 14 J Beyer, Zwijn drecht; 16 M de Kievit, 's-Graven deel; 17 G de Jager, Hoog Blokland: 18 J v d Berg, Voorhout; 19 K Plie ger, Lexmond en 20 J Heiden, R'dam. De nieuwelingen, die om 2 uur van start waren gedaan moesten ook de stem van de speaker missen. Hun pre mies werden bekendgemaakt door het luiden van de bel. Ondanks de warmte bereikten de nieuwelingen een goed gemiddelde van 40 km p n evenals na hen de amateurs. Ook hier waren ver scheidene ontsnappingspogingen, die echter alle op niets uitliepen. De Dordteoaren speelden een grote rol in deze strijd. Ad en Piet Kloens lagen meermalen aan kop, terwijl het peloton door Mol-leden werd aange voerd. De eerste serieuze poging kwam in de 18e ronde door Frits Hogerheide. Hij bleef ongeveer 12 km alleen door draaien. Toen kreeg hij gezelschap van Janus van. Breugel. Spikker uit Roo sendaal, De Groot uit Utrecht en zijn stadgenoot Piet Kloens. Dit quintet hield het 5 ronden vol, toen werd het weer teruggeroepen. Maar Teun Bussum probeerde het nog maals. Hij kwam los. maar trok de sterke Hillegommer 'Weyers uit het peloton mee. Samen >-*den zij de 3 laatste renden. Toen gebeurde het on geluk. In de laatste ronde kwam de Dordte naar te vallen. Met een gebroken been moest hij naar het ziekenhuis worden gebracht. Toch werd Weyers geen winnaar. Hij werd door het jagende peloton ingehaald en op de eindsprint geklopt door Wout van Heeren uit St. Willebrord, die daarmee de 9e gewon nen wedstrijd in dit seizoen op zijn naam bracht. De uitslag der nieuwelingen is: 1 W v Heeren, St Willebrord, 1 u, 32 min en 43 sec, 2 P Weyers Hillegom, 3 G Stiegelus, 4 T de Swart, Gorkum, 5 B v d Bom 's-Gravendeel, 6 H Goud Dordrecht 7 W Franken. Stampersgat, 8 W Leemans, Leiden. 9 II v d Wolff, Hillegom, 10 M de Graaf Dordrecht; II K Breugel Zevenbergen, 12 J van Breugel, ZwijndrecM «O 13 B Wols- wij'k Alphen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 10