Berlijnse luchtcorridors vervallen na Sovjetvrede „Onderdeel van zenuwen oorlog om Duitsland m AUSTIN" anisatie van defensie in VS. Amerikaans antwoord So v j et-bewapening op EICHMANN „ZIEK" MAAR TOCH WELBESPRAAKT Publiek moet lachen om stereotype ontkenningen Duitse politiegetuigen zwak van memorie oliestookdemonstraties TSJANG GEVANGEN? Wat hun aandeel betreft in oorlogswreedheden OOST-DUITSLAND DREIG1' Akkoord over een Congolese top conferentie Het weer Tijdelijk wanner Arrestantenwagen te water OP LAST VAN KENNEDY Slapeloze nacht voor kruisverhoor Spoorlijn naar de Brenner versperd „Axis Sallyvrij Scheepsramp eist 147 levens Kunstmaan -proef mislukt in V.S. Taak voor V.N. in Nw.-Guinea Proces tegen SS-er Bradfisch „V rijheidsrijders" gearresteerd DINSDAG 11 JULI 1961 van „Top-invitatie" Sovjets (nog) niet officieel N.A.V.O.-beraad In Utrecht Hilariteit Kwame Nkroemah van Ghana in Moskou Portugees vergaan hij Oost-Afrika NIET naar de maan „Daily Telegraph fTUDSHOOtt^ 10 pagina s BERLIJN, 11 juli (Rtr., U.P.I.) De Oostduitse vice-minister v&n buitenlandse zaken, Otto Winzer, heeft gisteren verklaard dat door het sluiten van een vre desverdrag tussen de Sovjet-Unie en zijn land de westerse rechten °m door de luchtcorridors naar Berlijn te vliegen zullen verval len. Hij riep de westerse gealli eerden op nu met Oost-Duitsland te onderhandelen over het ge bruik van deze corridors. Qj' rotterdam R.S. Stokvis Zonen N.V. Aan zee WASHINGTON, 11 juli (U.P.I.) De Amerikaanse minister van defensie, Robert S. Mcnamara, heeft bekendgemaakt dat presi dent Kennedy opdracht heeft ge geven de militaire kracht van de V.S. opnieuw te bezien in het licht van de Russische defensie-uitga ven en nieuwe dreigementen ten aanzien van Berlijn. Deze maat regel die zou kunnen leiden tot een grotere defensie-inspan ning werd het eerst bekendge maakt door de loco-minister van defensie, Roswell L. Gilpatric, ten overstaan van een subcommissie uit de Senaat. JERUZALEM, 11 juli (Rtr., U.P.I.) Adolf Eichmann, vaal en vervallen in zijn glazen be klaagdenbank, bleef gisteren hardnekkig volgehouden dat hij geen man was die de beschik king had over leven en dood van de Joden. Het Hof waarvoor Eichmann terechtstaat, verleende de beklaagde een vrije morgen, nadat zijn verdediger, mr. Robert Servatius, namens zijn cliënt had verklaard, dat Eichmann niet een hele dag kruisverhoor kon ver dragen omdat hij de nacht tevo ren nauwelijks geslapen had. Maar in de middag was Eichmann weer geheel zichzelf, gespannen en nerveus, maar altijd klaar met een passend antwoord. LITTLE ROCK KOLENHAARDEN HET NIEUWE DAGBLAD Winzer legde deze verklaringen ai op persconferentie in Rostock. In- "jssen was er in West-Berlijn een Plechtigheid ter herdenking van de zeventig geallieerde vliegers die tijdens ;'e luchtbrug van 1948-1919 het leven verloren. De Oostduitse vice-minister LEopoLDSTAD, 11 juli (UPI) De '"litieke adviseur van de V.N. in Leo- r'dstad, de Tunesiër Mahroud Khiari, medegedeeld dat alle politieke Z« beringen in de Congo in principe Iovereengekomen een topconferentie B houden voordat het parlement bij eenkomt. Er is echter nog geen beslis sing genomen waar deze topconferentie zal worden gehouden. Khiari was vorige week naar Elisa- bethstad gegaan om deze kwestie met president Moïse Tsjombe van Katanga te bespreken. Gisteren deelde hij op een persconferentie in Leopoldstad mede dat een dergelijke topconferentie waar schijnlijk gehouden zou worden in Tunis, home of Genève, daar Tsjombe de VN-garanties voor een vergadering in de universiteit Lovanium niet wilde accepteren. (Advertentie) ;W%j DEALER VOOR Bezoek onze showroom Autoscopé. Heiman Dullaertplein 3, Rotterdam. Telefoon 35080 - toeitel 266. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) YrÜ warm met enkele zonnige perio den, gevolg door regen- of onweers buien en afkoeling. Zwakke tot ma- l,ge wind tussen zuidwest en zuid oost. Woensdag: z°n: 4.33-20.57. Maan: 4.28-20.27. Amsterdam, 11 juli Het zwakke Begengebied, dat ons gisteravond be ukte, bracht heel weinig neerslag, „dar wel veel bewolking. Slechts op enkele plaatsen kwam vandaag de zon Ven te voorschijn. Een nieuwe en ac- 'evere depressie naderde vanmorgen Jen zuidwesten van Engeland. Hierdoor „al de wind morgen naar zuid tot zuid- ?.°ft draaien en in kracht toenemen. Wel- 'icht komt deze depressie tegen morgen avond boven de Noordzee terecht, met 'apgs de kust een krachige tot storm- nbbf'ge wind. Het algemene weerbeeld jUft hierdoor de eerste dagen onbe stendig. Weinig zon en morgen tijdelijk weer erdge regen met een matige zuidelijke, later krachtige zuidwesten wind. Tem peratuur ongeveer 17 gr., zeewater 17 p- Vooruitzichten: oceaandepressie trekt naar de Noordzee met onbestendig strandweer. max mm oeersi Station De Bilt Twente Eindhoven £d--Limburj Stockholm Oslo Eopennagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Üerujn München ZüricJo Genève Home Ajaccio Maüno Lissabon. Weer temp temp gisteren geh. bew. 18 14 zw. bew. 18 14 zw. bew. 20 13 zw. bew. 18 14 motregen 17 19. 12 zw. bew. 10 zw. bew. 15 13 zw. bew. 24 16 geh. bew. 19 14 half bew. 21 15 half bew. 21 11 licht bew. 24 13 zw. bew. 26 19 geh. bew. 19 12 onbewolkt 21 11 licht bew. 24 11 half bew. 26 11 onbewolkt 30 16 onbewolkt 27 16 licht bew. 35 18 onbewolkt 30 24 urn 0.1 0 0 0.1 10 8 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 noemde Adenauers voorgenomen be zoek aan West-Berlijn „een van de grootste provocaties die ooit tegen Oost-Duitsland zijn ondernomen". Hij sprak in dit verband ook van een „grof misbruiken van de verdragen die het luchtverkeer naar Berlijn rege len" en van „een nieuw bewijs dat het westen zelf .alle overeenkomsten over bezettingsrechten in West-Berlijn breekt". LONDEN Engeland beschouwt de opmerking van Khroesjtsjev, dat er een conferentie van regeringsleiders moet worden belegd voor de onder tekening van een Duits vredesverdrag en het regelen van de kwestie-Berlijn niet als een officieel voorstel, aldus is van gezaghebbende zijde in Londen verklaard. De Sovjet-regering heeft al thans geen officieel voorstel via de gebruikelijke diplomatieke kanalen ge daan In het verleden zijn voorstellen als het beleggen van conferenties en dergelijke steeds officieel gedaan. Diplomatieke kringen in Londen be schouwen Khroesjtsjevs verklaring als een onderdeel van de „zenuwenoorlog om Duitsland en Berlijn. De aangekon digde militaire maatregelen zien zij als een antwoord aan de westerse kringen die „machtsvertoon" en „standvastig heid" inzake Berlijn bepleiten. De En gelse regering is tegen machtsvertoon gekant, omdat zij twijfelt aan de doel treffendheid hiervan, zo werd gezegd. De Engelse antwoordnota op de Sovjet-voorstellen die tezamen met de nota's van Frankrijk en de Ver enigde Staten over enkele dagen in Moskou zal worden overhandigd komt op het volgende neer: geen onderhandelingen over Berlijn die het recht van de Sovjet-Unie impli ceren de vier-mogendhedenovereen- komsten eenzijdig op te zeggen, wel besprekingen over de Duitse hereni ging, waarvan de kwestie-Berlijn een onderdeel is. De NoordatJantisclie Verdragsorgani- satie heeft zich gisteren in Parijs bezig gehouden met liet westerse antwoord op de jongste voorstellen van premier Khroesjtsjev inzake Duitsland en Ber lijn, en zich beraden over een houding in het licht van een mogelijke nieuwe crisis. Volgens betrouwbare NAVO- kringen hadden de veertien landen van de organisatie „praktisch" overeen stemming bereikt over een verhoging van het aantal NAVO-divisies van 22 tot 30. Volgens in Parijs circulerende be richten, hebben de drie westerse mo gendheden, hoewel nog niet besloten tot een sturen van een gezamenlijk antwoord aan Khroesjtsjev over diens voorstel tot het houden van een con ferentie van landen die in de tweede wereldoorlog tegen Duitsland vochten, ontwerpen ter overweging de NAVO verleden week overgelegd. illlllllllllllMllllllllllllllillllHillllllllillllllllllllllllllllllllllllll "UTRECHT, 11 juli Een arrestan tenwagen van de rijkspolitie is vanmor gen in de Plqmpetorengracht terechtge komen. De wagen kwam van de Drift en wilde, toen het stoplicht op groen sprong, de Wittevrouwenstraat over steken. Van rechts kwam echter een bestelauto, die, volgens getuigen, door het rode stoplicht reed. De situatie is ter plaatse bijzonder onoverzichte lijk. Er volgde een botsing, waarbij de arrestantenwagen door de balie van de gracht schoot. De chauffeur, de politie man van G. uit Zeist, ging met auto en al kopje onder. Hij is met behulp van een ladder weer aan de kant gebracht en giijg voor onderzoek naar het Diaco- nessenhuis. Van G. was op weg om een arrestant op te halen, op het mo ment dat hij zijn duik nam zat hij nog alleen in de auto. De bestuurder van de personenwagen, de 44-jarige G. W. uit Groesbeek, bleef weliswaar op het droge, maar liep bij de botsing een hersenschudding en een kaakfractuur op. Hij is in het zieken huis opgenomen. Amman. West-Duitsland heeft Jordanië een Lening verstrekt van 1 miljoen pond sterling, voor uitbreiding van de havenwerken en opslagplaatsen van de Jordaanse havenstad Aqaba. Tsjang Do Jong, een van de leiders van de jongste Zuidkoreaanse staats greep, die door het nieuwe regiem in zijn bewegingsvrijheid zou zijn belemmerd. Hel Portugese schip dat nabij Beira voor de kust van Mozambique aan de grond gelopen en uitgebrand is. Gilpatric zei dat de president zater dag opdracht had gegeven tot de her ziening nadat de Russische premier had bekendgemaakt dat de Sovjet-Unie af ziet van haar voorgenomen inkrimping Antwoordend op een vraag van de aanklager, Gideon Hausner, beweerde Eichmann dat hij een van de pleitbe zorgers is geweest voor de emigra tie uit Europa van de Joden. „Ik was degene die met de gedachte speelde van het geven van vaste grond aan de Joden op het eiland Madagascar", aldus Eichmann. Met stemverheffing ontkende hij ooit over het leven van Joden in het Derde Rijk te hebben beschikt. Dat was zijn meerdere, gene raal Heinrich Müiler, aldus de be klaagde. Gedurende het eerste uur van de twee en een half die het kruisverhoor *iwde, was Eichmanns stem over het algemeen onderdrukt en zwak Maar geleidelijk won hij aan vertrouwen terwijl Hausner hem aan de tand voelde over bezwarende documenten Eichmann had ze alle in zijn hoofd zitten, en een verklaring ervoor achter de hand. Een van die documenten volgens hetwelk Eichmann de emigra- tie van Hongaarse Joden naar Pales tina had verboden, noemde de be klaagde „een vervalsing". Hausner vuurde de ene vraag na de andere op Eichmann af, de armen gekruist over de borst. Niet eenmaal evenwel, richtte de aanklager de blik vierkant op de beklaagde in zijn glazen kooi. Eichmann daarentegen, keek Hausner strak aan terwijl hjj ant woord gaf op diens vragen. Na een waarschuwing in het begin van het verhoor om korte antwoorden te geven, hield de beklaagde zich daaraan. Hausner vroeg Eichmann of hij had beseft dat het Derde Rijk zich ver rijkte toen het de Joodse eigendommen in beslag nam. „Ik verrijkte het Rijk niet", repliceerde Eichmann, „want ik handelde in opdracht". Hij zei dat bij hem niet de bedoeling had voorge zeten om de Joden te bestelen, maar dal hij de arme Joden de kans had wlilen geven om te emigreren op kosten van de rijkere. In antwoord op vragen zei Eichmann Hitiers verklaring van voor de werel 1- oorlog, volgens welke de Joden zouden worden uitgeroeid ongeacht wie zou winnen, als een „kwestie van poli tiek" te hebben beschouwd. Hij had toen zeker niet aan een lichamelijke uitroeiing gedacht. Hausner onder vroeg Eichmann scherp over diens verklaring dat de Joodse leider, Weiz- manii, de oorlog aan liet Duitse rijk had verklaart en dat hij van toen af de Joden als mogelijke vjjanden was gaan zien. Eichmann antwoordde dat •Veizmann een paar dagen na het begin van de tweede wereldoorlog zijn oorlogsverklaring had uitgesproken. Iedereen die zjjn vaderland lief had, moest de Joden toen wel voor een potentiële vijand aanzien, aldus Eich mann. De openbare aanklager zei toen „dus u beschouwde de Joden als een vijand die moest worden uitgeroeid". Eichmann antwoordde: „uitroeien is niet het. goede woord. Men roeit een vijand niet altijd uit, men bestrijdt hem". Hausner haaide een passage aan uit het verslag van het vraag gesprek met de „Nederlandse" jour nalist Sassen met Eichmann waarin deze zei: „aan beide zijden was de leuze: de vjjanden moeten worden uit geroeid en het judaïsme over de ge hele wereld had openlijk het Duitse 'ijk de oorlog verklaard door zijn lei der, dr. Chaim Weizmann". Eichmann antwoordde daarbij niet aan lichame lijke uitroeiing te hebben gedacht. De publieke tribune was voor de middagzitting geheel gevuid. President Mosje Landau moest verschillende keren tegen lachers optreden, wanneer Eichmann weer met een van zijn stereotype ontkenningen kwam. Lan dau zei dat hij de tribune zou laten ontruimen indien men zich niet rustig hield. Zulk gelach rees bijvoorbeeld omhoog, toen Eichmann de verzeke ring gaf, dat hij zelfs geen anti-Joodse nazislagzinnen zou kunnen opnoemen, noch soortgelijke liederen. Er heerste daarentegen een contrasterende stilte, toen Eichmann op een desbetreffende vraag van Hausner boos antwoordde dat de klap in het gezicht van een Jood in Wenen „een privé aangelegen heid" was geweest. Eichmanns „come back" na een slapeloze nacht, was verrassend. Zijn bewakers verzekerden dat hij voor het iunch-uur had geslapen zonder daartoe pillen te hebben ge kregen. Eichmanns toestand werd om schreven als een van algemene nervo siteit en vermoeidheid. Als Eichmann weer een vrije morgen wil hebben, zal hij dat opnieuw moeten vragen. der strijdkrachten. Khroesjtsjev zei dat dit besloten was niet het oog op <le we reldsituatie, waarmee hij kennelijk het oog had op de toenemende spanningen rondom Berlijn. Mcnamara verklaarde dat de Ameri kaanse regeling geen keus wps overge bleven, gezien Khroesjtsjevs laatste drei gementen, dan „onze behoeften opnieuw te bestuderen". „Dit doen wij dan ook", zei hij, eraan toevoegend: „wij zijn sterk, zo niet sterker dan welke poten tiële agressor ook". „Maar niets dat zich in de Verenigde Staten of de vrije we reld heeft ontwikkeld, vereist groter mi- iitairisme", zo verklaarde hij, erop wij zend dat Amerika in Genève zijn ver langen te kennen had gegeven liever zijn defensie-lasten en de wereldspanningen te verlichten dan te verzwaren. „Het feit, evenwel, dat de Sovjet-Unie heeft besloten haar militaire uitgaven te ver groten, kan niet over het hoofd worden gezien". VERONA, 11 juli (RTR) De spoor weg naar ile Breunerpas bij Verona is gisteren versperd doordat een hoogspan ningsmast met dynamiet is opgeblazen en op de spoorbaan terecht kwam. Het spoorwegverkeer is gestremd, zo heeft het Italiaanse persbureau ANSA mee gedeeld. Verona ligt ongeveer 32 kilometer ten zuiden van de provincie Alto Adige, waar de laatste t(jd verscheidene aan slagen met dynamiet zijn gepleegd m verband met de strubbelingen in Zuid- Tirol. ALDERSON, (West-Virginia). II juli (UPI) Mildred E. Gillars heeft giste ren vaarwel gezegd aan de Alilerson ge vangenis waar zij meer dan tien jaar heeft doorgebracht wegens haar colla boratie met de vijand tijdens de tweede wereldoorlog. Miss Gillars stond bekend als „Axis Sally" toen zy voor de nazi's als radio- omroepster werkte. Zii vertrok met familieleden naar Ashtabula, zodra de gevangenisdeuren zich voor haar geopend hadden. „Ik voel er niet veel voor om deze morgen een verklaring af te leggen", zei de zeer gesoigneerde vrouw die men haar zestig jaren niet zou aanzien, tot - de ruim 20 journalisten en fotografen die haar voor de gevangenis opwachtten, en wandelde snel naar een auto. MOSKOU, 11 juli (UPI) De Ghane- se president, Kwame Nkroemah, is gis teren in Moskou aangekomen, en ver welkomd door premier Khroesjtsjev en president Leonid Breznev. Nkroemah zal bezoeken brengen aan landbouw- en industriegebieden in de Sovjet-Unie. De duur van zijn verblijf is niet bekendgemaakt, maar men neemt aan dat hij ongeveer twee weken in Rusland zal vertoeven. BEIRA (Mozambique), 11 juli (Rtr.) De ramp met de „Save", het Portu gese passagiersschip dat vrijdag bij Mozambique aan ile grond liep, in brand vloog en ontplofte, heeft waarschijnlijk 147 levens geëist. De dood van vier Por tugese zeelieden staat vast. Zes Afri kaanse zeelieden en 227 passagiers wor den nog vermist en zijn waarschijnlijk omgekomen. Voorts zijn 219 passagiers gered. Het Portugese persbureau Lusitania schrijft dat het de grootste scheeps ramp uit de geschiedenis var Mozam bique is. Een gedeelte van de geredden bevindt zich op het moerassige strand in de na bijheid van de plaats waar de „Save" aar de grond liep. Zij worden met be hulp van helikopters naar ziekenhuizen gebracht. Nadat een deel van de passa giers en de lading zondag aan land was gebracht en de „Save" was losgëkomen brak plotseling een zeer felle brand uit. Enkele passagiers en leden van de be manning sprongen in de woelige zee. De „Save" was spoedig geheel uitge brand. POINT ARGUELLO, 11 juli (Reuter, AFP De Amerikanen hebben giste ren tevergeefs getracht een midas- kunstmaan voor het waarnemen van lanceringen van raketten in een baan om de aarde te brengen. De dertig meter lange dragerraket kwam niet van liet startblok op de ba sis Point Arguello in Californië. Een enorme vlam kwam uit de uitlaat van de raket, gevolgd door dichte, zwarte rook, maar de raket kwam niet van de plaats. De kunstmaan zou in haar baan over de Sovjet-Unie hebben moeten gaan. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 11 juli Onder de titel „Wapens voor Indonesië" wijdt de re dactie van het conservatiev'e dagblad „Daily Telegraph" hedenochtend een hoofdartikel aan het conflict over Nieuw- Guinea. Aanleiding tot dit artikel was een verontrustend bericht van de cor respondent van het blad in Djakarta, Denis Warner. Laatstgenoemde be richtte dat er weinig twijfel aan kan be staan dat Indonesië over zal gaan tot het gebruiken van geweld, tenzij een voor Indonesië bevredigende oplossing van het conflict wordt bereikt vóór het eind van het huidige jaar. Warner wijst op bet versnelde tempo waarmee Indonesië zich wapent, dank zfj Russische hulp, en geeft als zijn ei gen indruk dat het hier niet gaat om een zenuwoorlog. In haar hoofdartikel van hedenmorgen stelt de redactie de vraag of het niet verstandiger zou zijn, indien Nederland een poging zou doen, om de Verenigde Naties over te halen zich te belasten met het voogdijschap over Nieuw-Guinea met de garantie van een referendum als dq> tijd daarvoor rijp is. Het blad constateert dat er veel ver anderd is in Nieuw-Guinea en dat de Papoea's, die misschien in 1949 bereid gevonden hadden kunnen worden zich aan te sluiten bij Indonesië, nu wellicht de voorkeur zouden geven aan onafhan kelijkheid, onder meer wegens de ver warde politieke toestand in Indonesië en de tekortkomingen van de Indonesische regering. ZWEDEN Een inwoner uit Stock holm die met zijn auto reed tussen Goe- tene en Mariestad in midden-Zweden, is ongetwijfeld recordhouder onder de weg gebruikers die zich niets aantrekken van de maximum snelheid van 90 km op de Zweedse verkeerswegen. Volgens de radaruitrusting van de ver keerspolitie, reed de man 166 km per uur. (UPI) MÜNCHEN, 11 juli (UPI) De open bare aanklager van de deelstaat Beie ren in het proces tegen vijf voormalige SS-officieren die terechtstaan wegens het doodschieten van 19.037 mensen, is gisteren scherp uitgevallen tegen getui gen uit politie-kringen. De rechter Lud- wig Graf was het eens met de aankla ger, dr. Eberliard Lehmann. „Als wij tegen alle politiemannen in Noordrjjn- Westfalen die bjj de executies betrok ken waren, processen zouden beginnen, zouden wy niets te horen krijgen", zei Graf. Dit gebeurde gisteren toen liet pro ces tegen Otto Bradlisch en vier andere voormalige SS-mannen zijn tweede week inging. De beklaagden waren leden van de zogenaamde „Einsatszgruppe" die in Oost-Europa „personen van inferi eur ras" moest uitroeien. Ongeveer 85 getuigen, voor het merendeel voorma lige leden van het politiebataljon 316 van de SS, zijn of zullen worden opge roepen. Dr. Lehmann verklaarde dat de rechtbank niet veel medewerking van de getuigen had gehad. Hij beschuldig de hen ervan onwillig te zijn om te ge tuigen of een slecht geheugen voor te wenden. ,,U speelt met uw vrijheid", riep hij woedend uit tot een getuige, die gezegd had dat hij zich niets kon herinneren. De getuige, Hermann Breuckmann, 43 jaar en politie-ambtenaar üit Reckling hausen, was tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld door de Russen, niet we gens zijn aandeel üi de massa-execu ties, maar omdat hij lid was geweest van bataljon 316. Hij werd in 1955 dooi de Russen vrijgelaten. Het proces heelt weinig belangstel ling in West-Duitsland gewekt. Maar ile Beierse ambtenaren hebben het liet belangrijkste proces tegen oorlogsmis dadigers in het na-oorlogse Duitsland genoemd. Breuckmann had bij het vooronder zoek 3 jaar geleden de massale schiet partij op duizenden Joodse mannen, vrouwen en kinderen in Mogilev tot in details beschreven. „Kinderen werden in de massa-graven geworpen om dood geschoten te worden", vertelde hij, „dik wijl. wierpen moeders zich op hun kin deren om deze met hun lichamen te beschermen. De moeders moesten met geweld van hun kinderen gescheiden worden opdat de kinderen konden wor den doodgeschoten. Er waren verschrik kelijke scènes. Het was een gruwelijke slachting". Maar gisteren in de getuigenbank kon Breuckmann zich geen van de details die hij tijdens het vooronder zoek had beschreven, meer herinne ren. De verdediging heeft bezwaar ge maakt tegen gedetailleerde beschrijvin gen van de executies. Het Hof bepaalde echter dat dit moest gebeuren zolang de vijf beklaagden hun onschuld vol houden. De beklaagden beweren dat zij geen leiding hebben gegeven bij de schietpartijen. „Einsatzkommando 8" had niets te maken met deze schiet partijen", zei Bradfisch, „dat moet ge beurd zijn nadat wij reeds vertrokken waren of het kan zijn gebeurd zonder dat wij er iets van wisten. LITTLE ROCK, 11 juli (Rtr.) Voor de eerste maal hebben Amerikaanse „vrijheidsrijders" een bezoek gebracht aan de Amerikaanse stad Little Rock, waar in 1956 de historische integra- tiestrijd over de toelating van negers tot de hogeschool werd gestreden. Vijf vrijheidsrijders stapten gister avond een voo blank bestemde wacht kamer van een busstation binnen. Zij werden onmiddellijk gearresteerd toen zij weigerden de wachtkamer te verla ten. Terwijl zij werden weggevoerd weer den zij nagejouwd door enige honderden blanken. (Advertentie) MET KOLENHAARDENSHOW T/M 15 JULI IN HET GROOTHANDELSGEBOUW ZAAL 7 EN 8. 2e VERD. (LIFTENTRAP) DAGELIJKS 10-10 UUR EN TOT OKTOBER IN GEBOUW SPES J DORDTSESTRAATWEG 25 DAGELIJKS 10-10 UUR J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 1