WAM HESKES 70 DAG PUZZLE DE RODE CIRKEL IC DE RING VAN HONORIA K Alfredo DE 32ste BRUID DRAADLOOS CONTACT Chefarine 4 Oogst der schande PAN AMERICAN VRAAGT MEER RECHTEN IN AMERIKA Handbalsters van Actief geslaagd is teren naar Krachtige bestrijding van pijn of griep Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising V B DINSDAG 11 JULI 1961 PAGINA 2 Vanavond Prognoses voor courses te Hilversum Promotie hoofdklas Benoeming 56 Scenario: Guy Hempay - Tekeningen: Pierre Brochard die raket 19 ERIC DE NOORMAN 27. Even aarzelt Eric. „Prins Padmond," roept hij dan, zijn armen opheffend, „zie, ik ben ongewapend. Sinds wanneer verlaagt een prins der Franken zich een weerloos man, die als vriend komt, neer te schieten?" De ander laat de boog zakken en Eric gaat snel voort: „Ge hoeft niet te vrezen, ik ben alleen en wil slechts met u spreken. Wat voor een gevaat4 schuilt daarin?" De prins staat even in beraad en wenkt dan. „Zeg, wat ge te zeggen hebt, vreemdeling, maar pas op, mijn pijl blijft op u gericht." Kalm treedt Eric naderbij en de ander trekt zich meteen onder de jeneverstruiken terug. „Niet verder," gromt hij. „Zeg mij eerst uw naam." „Mijn naam is Eric," antwoordt de Noorman. „Zijt gij dan de vorst der Noren, van wie ik gehoord heb, dat hij in deze streken vertoeft?" roept de Frank iets minder vijandig uit. „Dezelfde," knikt Eric, „en ik ben hier om de bewoners op te roe pen voor de strijd tegen Attila, naar wie gij vluchten wil. Gij doet daaraan verkeerd, prins Padmond. Uw plaats is aan deze zijde van de bergen, als aanvoerder van uw volk, de dappere Franken." „De keizer van Rome denkt er anders over," bromt Padmond bitter. „Mijn broeder Merwig moet immers regeren. Aëtius is al met een leger onderweg om hem op de troon te zetten." „Maar dat behoeft gij, noch het Frankische volk goed te vinden," roept Eric uit. „Wees hun aanvoerder en zij zullen zich verzetten. Waarom vlucht ge dan weg?" Al die tijd is Padmond zorgvuldig in de schaduw gebleven met zijn linkerzijde naar de Noorman toegewend. Nu doet hij een stap naar voren en de Noorman begrijpt, waarom Padmond dat deed. En daarmee heeft hij meteen het antwoord op zijn vraag. Di 'ie prinsessen zien West Side Story Wij kijken naar: De hoorspelacteur Wam Heskes, ook bekend door zijn serie „De gewone man" wordt 29 juli zeventig jaar. HILVERSUM, 11 juli Voor het film programma van hedenavond heelt de NTS de keus laten vallen op „Carousel", waarin een vijftal regisseurs, onder wie Hathaway, King en Negulesco, vijf kor te verhalen van de Amerikaanse schrij ver O'Henry, schuilnaam van Sydney Porter, in beeld hebben gebracht. Hoe uiteenlopend de inhoud van deze ver halen ook is, ze hebben als ondergrond gemeen een warm aandoende mense lijkheid, waarop zij in tragi-komische verteltrant zijn gebouwd. De verschil lende regisseurs hebben een vrij grote eenheid van stijl weten te bereiken, waarbij geen van de vele „sterren" (Charles Laughton, Marilyn Monroe, Anne, Baxter, Gregory Ratoff, Fred Allen, Oscar Levant, Richard Widmark, Jeanne Crain en Farley Granger), die in de film optreden, teveel aandacht op eist noch een bepaald fragment door een overtuigende superioriteit opvalt. Als de eerste passages toch beter ge slaagd lijken, dan is dat voornamelijk een gevolg van de kwaliteit van het ver filmde gegeven. „Carousel" is geen on vergetelijke compositie, maar gezond vermaak voor iedersen. Vooraf kan men kijken naar „Weg naar de wereld", een voorlichtingsfilm van Leo Moen over de school voor moeilijk lerende kinderen.. Tot slot volgt nog een kort filmverslag van de vandaag verreden ronde in de Tour de France. De K.R.O. zendt vanavond in zijn ra dioprogramma eigen opnamen uit van het concert, dat het Radio Kamerorkest en het Groot Omroepkoor onder leiding van Bertus van Lier met solistische medewerking van de sopraan Beatrice Mackenzie, de tenor George Maran en de bas Joseph Rouleau maandagavond in het kader van het Holland Festival 1961 hebben gegeven in het Amsterdam se Concertgebouw. Uitgevoerd worden Bach's Cantate nr. 57 en „Het Hoog lied" voor drie solostemmen, kamer koor en kamerorkest van Bertus van Lier. Tevoren speelt de Franse pianiste Danièle Dechenne Moussorgsky's „Schil derijen van een tentoonstelling". (Advertentie) zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. rr trenenu ia aesinjusii. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Bij pijn, griep of landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doenKoker i 20 tabletten f 0.80. Dc K.R.O. maakte gisteravond be paald een goede beurt met de verto ning van „Oogst der schande", een Amerikaanse filmreportage van Ed. Murrow over de mensonwaardige toe standen, die heersen onder de geïm porteerde" arbeiders vooral negers in de zuidelijke Verenigde Staten. Het ging hier om een keihard beeld- verslag. doorspekt met tal van inter views, die recht op de man of op de vrouw af gaan. Soms iets te recht, in zo verre men een mens, naar onze smaak, zijn ellende niet op zulk een krasse toon afdwingt. De vraaggesprekjes met een vage vakbondsbestuurder en een onmachtige minister van arbeid waren bepaald onthuld. Al met al een met onverveerde eerlijkheid en met grondig vakmanschap gemaakte documentaire en dus een bepaald indrukwekkend ge val. Dat was niet helemaal zo met de af levering van „Het gezicht van Azië", die Indonesië tot onderwerp had. Zulks was vooral te wijten aan een nogal po lemische commentaar, die de vertoonde beelden niet helemaal „dekte". H. Hn. AMSTERDAM, 11 juli Gem. Uni versiteit, doet. scheik.: mevr. F. Honing- v. Melsen en de heren G. Wesselink, Amsterdam; J. van Raaphorst, R. van Morren, J. Kerkhoff, J. Wiedemeyer, Hilversum; en met lof C. Smitskamp, Amstelveen. Kand. wisk en natuurwe- teusch.: H. Wijnne, J. Rornijn, H. Pelli- kaan, M. Kause, A. Hout, W. Zeylema- ker, J. Koster, J. Middelink, W. Julien, R. v.d. Linde, Amsterdam: en J. Lange- raar, Zutphen. Doet. pharmacie mevr. E. Timmerman-v.d. Sleesen, Oegstgeest en de heer D. Drenth, Amsterdam. Doet. psychol.: Mej. M. van Rijswijk, Am sterdam, Kand. theol. Mej. G. ten Ka- te, Stecnwijk en de heren A. Kosto, Am sterdam en .1. Mantel, Aalsmeer. Doet. rechten: H. Verhagen, H. van Beusekom A'dam; A. Dorgelo, Alkmaar en Ch. Boissevain, Aerdenhout. Doet. gesch.: H. van Ommeren, Amsterdam, Doet. Spaans: Mej. W. Pieterse, Amsterdam. Doet. klass. letteren: J. van Gelder, Am sterdam. Kand. klass. letteren: Mej. J. Jansen en de heer G. Meyer, Amster dam. Doet. Engels: H. Kruif, Amster dam. Kand. Engels: Mej. H. ten Holt, mevr. C. Zurel-Holty en de heren S. Roorda, G. Verhulst en F. van Pelt, Am sterdam. Met lof doet. fys. aardrijks kunde: M. van Boeckel, Amerongen. Soc. Aardrijkskunde: J. den Ouden, Am sterdam en kand. aardijkskunde mej. J. Mens, mej. H. Schipeer en de heren H. Schoenmakers, P. Brandsma, J. Spel berg, E. Schoffelen, Amsterdam; H. Ho- vius, Haarlem. Apotheker: J. Sagel en J. Vos, Amsterdam. Doet. geneeskunde: A. Willinge Prins, Abcoude; H. Huges, mej. M. Heking, J. de Cler, F. Melchior, Th. Oie, T. Tjon Ling Kong, L. Borenszajn, G. Richer, E. Gortzak, A. de Leeuw en mej. G. de Zeeuw, Amsterdam. LEIDEN, 11 juli Rijksuniversiteit: kand. psychologie: mej. E. Hekster, Oegstgeest; mej. M. Brouwer, Den Haag en de heren Th. Gerretsen, Den Haag; N. van Oudenhoven, Leiden en N. Speel man, Oegstgeest; doet. psychologie: J. Dorpmans, Katwijk a. Zee (cum laude) en J. Warns, Leiden; kand. geschiede nis: J. Frieling, Oegstgeest, S. Lopes, Cardozo en P. van Leeuwen, Leiden; kand. kunstgesch.: L. Couprie, Den Haag (cum laude); kand. klass. taai en letterk.: mej. G. Mulders, Leiden; mej. E. Tamboezer, Zeist (cum laude) en mej. C. Suttorp, Den Haag; doet. klass. taal- en letterk.: C. van der Oord, Voorburg; doet. Frans: M. Steens, Rotterdam; kand. Frans: F. Lan ge, Wassenaar; doet. Godgel.: mej. A. in 't Veld, Velp en de heer J. Schnei der, Leiden. (Van onze paardesportmedewerker'- HILVERSUM, 11 juli Voor de woens dagavond op de Gooise baan te houden draverijen volgen hier onze prognoses. Aaronprijs (2000 m.): Zorro d'Aster, Zola S, Yellowlegs S. Aatikprijs (2040 nr.): Zsa Zsa du Commerce, Zilo, Zane Grey.Absyrtusprijs (1420 m.):Atlasvogel S, Aerolite, Arjoles. Acino Scotchprijs (2000 m.v. Yna vau Barke, Yashmir, Yu catan. Ada van Sophiaprijs (2400 m.): X Bond, William Erebus S, Whirlwind. Ade laar S-prijs (2000 m.): Very N'ce. Ura nus, William Z. Adeltraut M-prijs (ama teurs - 2020 m.): Wise Guy, Xerophyt, Xema S. Adonis-Silkprijs (2400 m.): Yan kee Maid, Wish you were here, X Tello. SCHIPHOL, 11 juli Pan American Airways doet thans pogingen om wat meer vrijheid van vervoer te krijgen in de Verenigde Staten zelf. Tot nu toe mag zij van de Amerikaanse rijks luchtvaartdienst uitsluitend passagiers en vracht vervoeren naar het buiten land en van liet buitenland naar de V.S. Zij bezit dus geen enkele binnen landse lijn en heeft voor binnenlands vervoer ook nooit vergunning gekregen. Thans heeft Pan American een ver zoek ingediend haar landingsrechten in Miami, Florida, te geven op haar rou te van New York naar de eilanden in de Caraïbische zee en Zuid-Amerika. dan wel toe te staan, dat zij een fusie aangaat met een kleine Amerikaanse luchtvaartmaatschappij, de Northeast Airlines, die al bijna 5 jaar lang op de route New York-Miami lijndiensten uit voert. De vergunning voor deze 'Jjn loopt echter in november ten einde, doch de Civil Aeronautics Board (de Amerikaanse Rijksluchtvaartdienst) overweegt een verlenging. Wel heeft Pan American, evenals de K.L.M., reeds landingsrechten in Mia mi. doch alieen voor vluchten uit het buitenland naar Florida toe. Miami is dan eindpunt. Heeft de maatschappij het toestel in New York nodig om het voor een vlucht van daar uit naar Europa te gebruiken, dan moet het leeg naar New York vliegen. Indien het verzoek voor eigen (beperkte) vervoersrechten van New York naar Miami van de hand wordt gewezen, hetgeen te verwachten is, dan vraagt Pan American dus toestemming voor een fusie met Northeast Airlines voorop gesteld dat de vergunning voor deze maatschappij op de Miami-route wordt verlengd. Overigens heeft Pan American voor zover bekend, nog geen bod gedaan om Northeast Airlines te kopen. Wel is men van plan daarover te onderhandelen, indien dc C.A.B. daarvoor tenminste toestemming ver leent. Van haar kant zegt Pan American toe ettelijke restricties te zullen aan vaarden. De vergunningen, die North east Airlines thans op andere routes (naar Nieuw-Engeland) heeft, kunnen worden overgeheveld naar andere Ame rikaanse maatschappijen. Voorts belooft Pan American, dat zij tussen New York en Miami geen binnenlandse luchtlijn zal gaan onderhouden, doch Miami slechts als tussenhaven op haar buitenlandse route naar Zuid-Amerika zal gebruiken. KRUISWOORDRAADSEL l 2 3 8 9 10 Horizontaal: 1. Indische schouderdoek; 2 fijngewreven kost, kant; 3. kenmerk; 4. schetteren van vogels; 5. buffet, bedek te spot; 6. Overzeese Gebiedsdelen, na tuurverschijnsel, V-. munt; 7. handels waar in december; 8. breuk, chemisch werkzame stof; 9. bast van de muskaat noot; 10. niet oud, griezelig; 11. van kracht, overtrek van bed. Verticaal: 1. handelswaar in vis winkel; 2. schoonmaakartikel, hij; 3. slechter, losgeraakte draad van weefsel; 4 luizeëi, onverstoorbaar; 5. tandheel kundige zonder artsendiploma, gn; 6. Soc. Econ. Raad, danspartij; 7. le vensgeschiedenis van een overledene: 8. kip, gemeenteweide; 9, zeuren, pers. vnw.; 10 bevroren dauw, geen scherts OPLOSSING 10 JULI Horizontaal 1 vlak 4 plaag - 6 poor ten - 8 lt 9 ni - 10 els - 11 ree - 12 io 14 st - 15 notaris - 18 dorus - 19 lei. Verticaal 1 vlo - 2 aard - 3 kat - 4 potlood 5 genesis - 6 plein - 7 niets - 13 mare - 16 tol - 1' rui. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 10 juli Eindelijk is een van de twee beslissingen gevallen in de promotie-competitie om een plaats in de hoofdklasse van het Nederlands Handbalverbond, dames en heren. Door de thuiswedstrijd tegen Verburch in een overwinning om te zetten bereikten de dames van Actief het begeerde doel. Bij de heren duurt de strijd nog voort, al gaat het er naar uitzien dat het ver dere verloop kan worden bekort. Swift boekte namelijk ditmaal een nederlaag, te weten tegen ESCA. Doordat Walcheren en Olympia in de afdeling dames reeds kansloos wa ren, verviel de resterende krachtmeting tussen beide ploegen. De meeste be langstelling ging hier uit naar de ont moeting tussen Actief en Verburch. Zou het team uit Poeldijk er in slagen zijn laatste overigens zéér minieme kans te grijpen of een ander in het zadel te helpen? Het mocht niet zo zijn. De ploeg uit Paterswolde behaalde een zwaar bevochten zege van 6-4. Daar door was het niet meer van belang dat Amstel zijn wedstrijd tegen Swift af sloot met een nederlaag; 1-3. De eind stand werd hierdoor: Actief 5 9 Verburch 5 5 Swift 5 8 Walcheren 4 0 Amstel 5 6 Olympia 4 0 De heren van ESCA zorgden voor een verrassing. Het algemeen sterker geachte Swift trok naar Arnhem en moest zijn tweede optreden in do pro- motiestrijd afsluiten met een nederlaag van 10-7. Mocht de kampioen van Zuid A volgende week maar gelijk spelen, dan zijn de Arnhemmers hoofdklasser, zoals dit standenlijstje aantoont: ESCA 5 8 Swift Tonido Animo 5 7 4 3 Rapiditas Jahn II 2 2 4 2 4 2 ROOSENDAAL, 11 juü (KNP) On der de jaarlijkse benoemingen van de missionarissen van Mill Hill zijn die van de volgende Nederlanders: Voor de missies: Rawalpindi (Pa kistan): Father A. Vaneman, Zoeter- woude en broeder G. Lansink, (Henge lo); Kampala (Oeganda): Father J. Ap pelman, (Wogmeer); Basankusu (Con go): fathers J. Groenewegen, Naald wijk) en H. Saraber (Oldenzaal) en broe der M. Cuypers (Nederweert)Jessel- ton (Noord-Borneo)father J. van Vel- zen (Obdam); Nellore (India): broeder P. van Vliet ('s-Gravenzande)Kisu- mu (Kenya)fathers N. Konings (Vo- lendam) E. Karhof (Breda), J. v. d. Hoorn (Langeraar) en F. Kruis (Wij- chen)Tororo (Oeganda)fathers H. Merkies (Waubach) en H. Riesthuis (Oldenzaal); Freshield (idem): broe- ther C. Landman (Hengelo)Ngong (Kenya): father F, Mol (Nijmegen); Miri (Serawak); father F. Baartmans (Tilburg) Voor de huizen en colleges: Mill Hill (Engeland): broeder L. Bruggeman, (Oldenzaal); Freshield (idem): broe der Th. Brugman (Amsterdam)Roo sendaal: broeder B. Borgman (Raal- te); Hoorn: fathers M. Knapen (Neder weert) en J. v. d. Elzen (Volkel)Hae- len: fathers J. Boers (Den Haag) en 4goné die aufo do rcrkot Proboef mij n<eb voordo gok 6e holdon Moor dal is KIf*ANTj daar in die rode Dauphtne Mis Jongens f Die RiparÓ rijdt oen oude Citroen tn En rijdt: nu m<x.txr door, rrtaar denk om de maximum snelheid f We hebben haast I Laat ons door f Hopetoas Hij IS Kijk daar 'ns' We hebben nog a<3(7 kans nerg&ns weer 6o z.ion - W<zc nu f MOCO C. Vlaming (Tilburg); Lochwinnoch (Schotland)father H- Rooney (Hoek van Holland) en broeder P. van Die pen (Alkmaar)Oosterbeek (Vrijland) fathers C. Ruygrok (Arnhem, rector), father. W. Lamers (Roermond) en broe der J. Maat en broeder J. Maathuis (Geesteren); Oosterbeek (Broeder huis): father W. Bruijns (Amsterdam) en broeder J. Vlaming (Grootebroek); Antwerpen: father A. Vercuteren (Nieuw Namen, rector); Voor hogere studies: Rome: father J. Swagemakers (Tilburg)Dublin (Ier land): father P. van Breemen (Bus- sum). DEN HAAG, 11 juli Bij K.B. is benoemd tot kamerheer in buitengewo ne dienst van de koningin, luitenant kolonel J. J. L. baron van Lynden, thans reeds adjudant in gewone dienst van de koningin; hfj zal deze functie blijven ver vullen. AMSTERDAM, - 11 juli Maandag avond hebben de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet met drie vriendinnen in het theater Carré de voorstelling van de West Side Story bijgewoond. In de pauze nam het gezelschap een kijk je op het toneel. In de artiestenfoyer, waar de medewerkers van de West Side Story bijeen waren, werd een kop je koffie gedronken. De nrinsessen maakten daar een praatje met de hoofd personen uit de musical: Maria, Anita en Tony. 85 Dat hoeft ook niet zo dadelijk. Je hebt de hele nacht gelopen en bent zeker vermoeid en hongerig. Er zijn hutten ter beschikking voor jou en je man nen. Als je uitgerust bent en gegeten hebt, praten wij wel verder. Zodra de bezoekers zijn weggeleid, heeft tussen de sultan en zijn raadsleden een levendige gedachten- wisseling plaats, tijdens welke him grote verrassing over het verloop der dingen tot uiting komt. Zü zullen de jonge Moeloeba straks verder ondervra gen, maar dat hij de waarheid heeft gezegd, daar van zijn ze nu al overtuigd, want uit zijn woorden blijkt dat de voorspellingen van hun grote fetisj priester, Melibenda, in vervulling zijn gegaan. Hij zit daar bij hen, Melibenda, de oudste van de waardigheidsbekleders, die al zo veel orakels heeft gesproken. Het is wonderbaarlijk, alles wat er met Kakenda gebeurde. Hoeveel seizoenen is het nu a' geleden dat hij met zijn vijf grote jachthonden ver trok om de berg met de brandende kop te bestij gen! Vele seizoenen, zoveel, dat niemand ze nog kan tellen. Vóór zijn vertrek was hij werkelijk de sultan van Kibawa. Slechts tien seizoenen duurde zijn re gering, maar in die korte tijdspanne had hij grote dingen verwezenlijkt. Toen zün vader stierf erfde hji, als oudste zoon, het gebied waarover die ge heerst had, maar onmiddellijk geraakte hij in oor log met eén van zijn buren, want in de wereld van de Kibawa waren talrijke sultans gevestigd en nooit heerste er vrede. Telkens probeerde de een het land van de ander in te palmen. Kakenda wist zon krij gers zo behendig te leiden, dat hij een schitterende overwinning behaalde. In plaats van echter moor dend en brandstichtend door de veroverde dorpen te lopen, nam hij de weerbare mannen krijgsgevan gen en liet ze kleine nederzettingen oprichten in de buurt van zijn eigen dorpen, waar ze verder leef den met vrouwen en kinderen en zich spoedig thuis- voelden wat te begrijpen was, aangezien de over- wonnelingen zowel als de overwinnaars tot hetzelfde ras behoorden. Overigens liet hij degenen die dal wilden na een tijdje naar hun geboortedorp terug keren, maar er was voor gezorgd dat enkele fa milies van zijn eigen sultanaat zich daar ondertus sen hadden gevestigd. De eerste oorlog werd hem aangedaan. De tweede ontketende hijzelf door zich te mengen in een aan de gang zijnde geschil tussen twee andere sultans. Daar na greep hij nog eenmaal naar de wapens en de overblijvende sultanaten onderwierpen zich zonder strijd aan zijn gezag. Men noemde hem de verove raar, maar dat was een titel waar hij volstrekt niet op gesteld was. Na het eerste, gedwongen conflict zocht hij naai' een middel om te voorkomen, dat de overwonnelingen zich enkele seizoenen later op nieuw op het oorlogspad zouden begeven. De positie ve ervaringen brachten hem nadien op de gedachte geheel het Kibawa-volk in een enkel sultanaat te verenigen, het te regeren door een centraal gezag en zodoende te bereiken dat de mensen van zijn ras zouden ophouden elkaar ,,oortdurend uit te moor den. Voor zichzelf verlangde hij niets. Hij was een stille, in zichzelf gekeerde man, die de cultus van ie geesten zeer in ere hield en niets ondernam zon- Ier de grote fetisjpriester te raadplegen. Niet lang na de pacificatie had een gebeurtenis plaats, die overal in het rijk grote indruk maakte. Tijdens een bespreking waarop vertegenwoordigers uit alle gebieden van het rijk aanwezig waren, stort te Kakenda neer. Hij kronkelde zich op de aarde, de ogen puilden hem uit het hoofd, de tanden klap perden hem in de mond en schuim verscheen op zijn tippen. Met handen en voeten groef hij een diepe opening in de grond en bleef daarin een hele ttjd roerloos liggen. De aanwezigen stonden met ont zag vervuld om hem heen geschaard want zij be seften da t hun heerser een zeldzame genade was overkomen. Daar verscheen de fetisjpriester in groot ornaat, vergezeld door zijn trommelaar en terwijl de tamtam geroerd werd, riep Melibenda: „O geest, die bezit hebt genomen van onze sultan, wij eren en danken u!" Even later richtte Kakenda zich op. Hij was hele maal rustig geworden, maar zag er zeer vermoeid uit. Zijn dienaren begeleidden hem naar huis, waar bij zich op zijn slaapmat uitstrekte en de ogen sloot. Al degenen, die het ongewone schouwspel had den bijgewoond wisten nu dat een grote geest zich aan hun sultan geopenbaard had en dat hij thans over de zeldzame wondergave van de grote fetisj priester zou beschikken. Van deze dag af trok Kakenda zich uit het open bare leven terug en gaf zijn broeder, Mitondo, op dracht in zjjn plaats en naar zijn voorschriften te regeren, want de eenheid en het welzijn van zijn volk bleven zijn grootste bekommernis. Ongetwijfeld bad de grootste van alle geesten bezit van hem ge nomen om hem als werktuig in die zin te gebruiken. Dat was hem onthuld geworden doo- Melibenda, met wie hij sedertdien zeer veel omgang had, want bet was diens taak hem verder vertrouwd te maken met de wereld van de geesten en de vele tovermid delen, waarover hij beschikte en die vervaardigd werden zowel met behulp van planten en insecten als met ingewanden en beenderen van mensen en die ren. Melibenda kende krachtige bezweringsformules, kon zich onzichtbaar maken en was een gevreesde heksenmeester. Op een avond dat Kakenda bij hem op bezoek was ging het gesprek over de toekomst van Kibawa. Het land was van de ene kant be grensd door oerwouden, van de andere door een meer met slechts één oever en de- Niamoera, die met eeuwig vuur bedekt was en het dak van de we reld werd genoemd. De sultan was van mening dat wereld zich verder uitstrekte dan de grenzen van zijn r}jk en dat er nog andere rassen bestonden dan die van de Kibawa. Daarover zouden ze de geesten moeten ondervragen. De fetisjpriester liet buiten de trom roeren om de geesten op te roepen, vermengde toverpoeders in het vuur en het duurde niet lang of rillingen doorvoerden zijn lichaam en met openge sperde ogen staarde hij in de vlammen. (Worét vervolgd) WOENSDAG HILVERSUM I. 402 m. N.C.R.V. 7.00 mvs. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.1.7 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. 'rouw, 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Hoorspel. 12.10 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram, 12.53 Gram. of acl. 13.00 Nws. 13.15 Milit. ork. 14.10 Gram. 14.30 Gram. 1530 Pianospel. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 8.00 Koorzang, 18.20 Lezingen. 18.35 Lich- e muziek. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 .vluz. v. h. Leger des Heils. 19.30 Radio- Krant 19.50 Amus. muz. 20.15 Klankb. 20.35 Holland Festival 1961: Filharm. ork. koor en sol. 22.00 Tot ziens in Jeruza lem, Bijbelse quiz. 22.30 Nws. en S.O.S.- ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nws 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 11, 298 in. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.1b Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Lezing. VARA: 10.20 Gram 10 35 Gram. 11.00 Lichte muziek. 11.30 Licht progr. 12.00 Hammondorgel, en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V, n. platteland. 12.38 Gram, 13.00 io i- i iyïiiv 12.411 I,P7.inc» Golflengten: 25,55 m; 31,10 m; 196 m. Uur van uitzending: 22.15 u. Woensdag 12 juli: „Een meisje, dat trouwt, krijgt altijd ge lijk...." (I) Vrijdag 14 juli: „Een meisje, dat trouwt, krijgt altijd gelijk...." (II) Dagelijks 21 uur; Gezinsrozen kransgebed in het Latijn o.a. op de 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualitei- ten.) BRUSSEL, 324 m.12.02 Balletmuziek. H 12.15 Lichte muz. 12.35 Lichte muz. 13.15 en tuinb. meded. Gram. 14.00 Ork. conc. 14.45 Gram. (Tus sen 16.00 en 17.00 Tour de France). 17.15 Nws 13 15 Lichte muz. 13.45 Lezing. 14.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.45 Comm. Tour Omr. kamerkoor. 14.15 Kamerork. en sol. 15.00 V/at cr op De Bom' gebeurde, de France. 19.40 Italiaanse muz. 20.00 Lu cia di Lammermoor, opera. 22.30 Spaan toespraak. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hol- se dansen 23.00 V. d. zeelieden, land Festival 1961: Intern. Beiaardeon- -«•-«/« /- cours. 17.10 Vakantietips. 17.50 Regerings- uitz.Hel emigratiepraatje. 18.00 Nws on conim 18.20 Tour de France 1961. 18.30 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V d. kind. 19.10 Gram, 19.25 VARA-Va'ria. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork, 20.35 Gespr. portret. 20.50 Lichte muz. 21.05 Reporta ges. 21.40 Holland Festival 1961: Zang- recital. 22 15 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Hol- ,and Festival 1961 iverv.i. 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws 484 m.14.17 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz 17 10 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.15 Gram. 22.10 Klass. muz. NTS: 13.00-13.30 Tour de France. 15.00- 15.40 Tout de France. 16.15-17.00 Tour de France. VPRO: 17.00-17.40 V. d. kind. NTS. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Herdenkingsprogr. 20.30 Documen- ENGELAND, SBC Home Service. 133(J taire. 21.00 Lichte muz. 21.30 Forum. NTS: Sl.i 1?,1° Volksclensen. 13.40 Gram. 14.00 22.30-22 40 Tour de France. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00-18.10 V. d. vrouw. (Regionaal pro gramma: NDR: 18.25 Progr. overz. 18.30 Die Nordschau, 19.25 Ihr neuer Roman. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Funk- streite). 20.00 Journ. en weeroverz. 20,20 werk. 1631 ÜTtsï. "races" en" c riek etui tsT Gevar. progr. 21.00 De TV-rechtbank 16.35 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. hpe" zitting. 22.10 Laatste nws. Ork. conc 19.00 Gram. 19.30 Festival v. hedendaagse muz. te Cheltenhamork. conc. 22.45 Pari overz. 23.06-23.49 Kamer muziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. b. h. 19.31 Gevat progr. 20.00 Detectivever- uaal. 20.31 Moderne volksdansen. 21.31 Lichte muz. 22.40 Festival Llangollen Eis teddfod. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz NDR-WDK, 309 m.12.00 Zang en pia nospel. 13.15 Amus. muz. 14.15 Gram. 16.00 Ork. conc. 22.15 Kamermuz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Gevar. muz. 0.10 Lichte muz. 0.30 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK 3, 28U en 235 m.: 12.10 Ork. conc 13.05 Gram. 14.15 Kamermuz. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 13 00-13.30 Tour de France. 15.00-15.40 Tour de France. 16.15-17.00 Tour de Fran ce. 17.00-18.00 V. d. Jeugd. 19.00 Film- reportages. 19.30 Feuill. 20.00 Nws. 20.30 Tour de France. 20.45 Toneelspel. I. d. pauze plm. 22.15 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 13.00-13.30 Tour de France. 15.00-15.40 l'our de France. 16.15-17.00 Tour de France. J9.00 V. d. jeugd. 20.00 Journ. 15.06 Gevai. muz. 19.30 Gevar. muz. 22.35 20.30 Tour de France. 20.40 Film. 22.00 Gram. 23.10 Gram. Documentaire 22.30 Journaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2