Goudvoorraad toegenomen met f 108 min tot f 5.464 min DAGPUZZLE Examens DE RODE CIRKEL ScenarioGuy Hempay - Tekeningen: Pierre Brochard ÉN DE RING VAN HONORIA 4 3 m m Alfredo SPA DE 32sfe BRUID Srido van de banken niet onbelang rijk boven verplicht reserve gemiddelde Enorme spanning in cle eindraces Nieuwe expeditie naar Nw.-Guinea DRAADLOOS CONTACT luisteren naar IRadio-V aticaoa V B WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Geldmarkt blijft zeer ruim Braassemweek Jeugdschaakploeg gelijk met Duitsers Concessie verleend voor exploitatie delfstoffen J Vanavond JU Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising Wij kijken naar: WOENSDAG 12 JULI 1961 PAGINA 2 9*§8 "45S V ERIG DE NOORMAN van de prins, maar dan schudt hij triest het hoofd. „Ikik kan niet vechten tegen mijn eigen broeder. Ik zal niet terugkeren." Bezoekt de bottelingsinstallatie !ESi van (Advertentie) AMSTERDAM, 12 juli Het meest opvallende van de weekstaat van de Nederlandsehe Bank per 10 juli is, dat de goudvoorraad, als gevolg van de omzetting van valuta In goud, wederom is gestegen en wel met 108 min tot 5464 min. Vorige week beliep de stij ging ruim 100 min. De chartale circulatie daalde, onder andere door het terugvloeien van va kantiegelden. met 98 min tot 4978 min. Uit hootde van belastingbetalingen ontving het Rijk 83 min, waardoor het saldo van de schatkist steeg tot 170 min. De rekening „andere ingezetenen" ver- AMSTERDAM, 13 juli Op tie vier de dag van de Braassemweek kon door de zuidwesten wind een prachtige baan worden uitgezet met lange krulsrakken over de volle lengte van de plas. In de Finjollen klasse werden alle deelnemers gediskwalificeerd omdat zij de baan verkeerd zeilden door het overslaan van een merkteken. Voor VVim Maarsse was dit jammer omdat hij door krachtige wind een grote voorsprong had kunnen nemen. In de Hometklasse was het weer de Engelse crack Keith Musto, die zege vierde. Ook de twee volgende plaatsen waren voor Britten n.l, Beecher Mocre en M. Patten. Dudok van Heel bezette een eervolle vierde plaats in dit sterke gezelschap. De eindzege in de Valken klasse kan H. Kifkenier niet meer ont gaan door zjjn prachtige overwinning voor J. de Wilde, M. Bot en J. Snijders in de vierde race. Ook in de Olympia jollen is het een uitgemaakte zaak wan met 4 overwinningen is C. A. A. Visser onbereikbaar geworden. Het was voor Bouw van Wijk echter onmogelijk een vierde zege te behalen in de vrijheids- klasse omdat hij een verkeerde tuigkeu- ze had gemaakt. De eerste plaats ging nu naar Stephen de Jong terwijl Van Wijk in het midden van het veld eln digde. De spanning in de Pampusklas- se is gebleven. Hier zijn nog drie kans hebbers, die op de laatste dag verbeten om de eindzege zullen moeten vechten n.l. mr. Var, Èck, A. J. de Ruijter en mejuffrouw G. v.d. Berg. Ook in ver schillende andere klassen zijn nog diver se mogelijkheden voor de hoofdprijs. De laatste race zal dus de beslissing moe ten brengen. DEN HAAG. 12 juli. Het jeugd landenschaaktoernooi is dinsdag voort gezet. De uitslagen waren: Vijfde ron de: Noorwegen-Oostenrijk 3-1; Zwitser-, land-Denemarken UVi-11/»; Zesde ronde: Engeland-Denemarken 44-3 'A; België- Zwitserland lJ/s-2'/i; Duitsland-Noorwe- gen 3-1; De stand luidt na de voorlaatste ron de als volgt: 1-2 Nederland en uits- land, beiden 16'/i pnt.; 3. Noorwegen 15 pnt.; 4. Engeland 13 pnt.; 5. Dene' marken 12 pnt,; 6. Oostenrijk 11 pnt.; 7. Zwitserland 9'A pnt; 8. België 2% pnt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 12 juli In het najaar zal een nieuwe expeditie vertrekken naar de Ertsbérg in het Carstensge- bergte op Nieuw-Guinea voor een onderzoek naar de mogelijkheden van exploitatie van de daar aanwezige delfstoffen. De Nederlandse Oost-Bor- neo Maatschappij werkt in dit project samen met eeu Amerikaanse maat schappij. Indien de verwachtingen, die bij een vorige expeditie werden ge wekt, thans worden bevestigd, zal men de exploitatie terstond op grote schaal ter hand nemen. Staatssecretaris Bot zei dit gistermid dag in de Eerste Kamer bij de behan deling van het wetsontwerp waarin de regering machtiging vraagt voor het verlenen van een concessie aan een groep maatschappijen voor de exploita tie van delfstoffen elders in Nieuw-Gul nea. Ook bij dit project is de Oost-Bor- neo Maatschappij betrokken. Het verlenen van dergelijke con cessies ligt volgens de staatssecreta ris geheel in de lijn van de politiek van de Nederlandse regering om hangende het geschil over Nieuw-Gui nea de belangen van land en volk zoveel mogelijk te bevorderen. Deze opmerkingen van de bewindsman werden uitgelokt door toespelingen van de heren Delprat (VVD) en De Gaay Fortman (AR) over de activi teiten van de groep-Rijkens. De eer ste sprak van „politieke tinnegiete rij" en de heer De Gaay Fortman 1 over „het geknutsel van private per sonen". De concessie, waarover de senaat dinsdag sprak, wordt nog verleend op basis van de oude „Indische mijnwet". Staatssecretaris Bot deelde mee, dat hij spoedig advies van de Nieuw-Guinea- Raad verwacht over het ontwerp voor een eigen mijnwet. Alleen de communisten stemden tegen het wetsontwerp. minderde met 43 min tot 218 min. De banken, die vorige week hun saldo bij de Nederlandsehe Bank zagen af nemen met 107 min, verbeterden dit thans met 135 min tot 990 min. Met dit bedrag liggen de banken niet onbe langrijk boven het verplicht aan te hou den kasreservegemiddelde. Dc goud- en deviezenvoorraad nam met 85 min toe tot 6183 min. De geldmarkt blijft zeer ruim. De stor ting van 216 min op schatkistpromes sen (tender) is niet van invloed geweest op de geldmarkt. De officiële daggeld rente bleef op driekwart procent onge wijzigd. Deze storting kan pas volgen de week haar invloed hebben op de stand van het saldo van het Rijk bij de centrale bank. Op het huidige niveau kan deze reke ning van de schatkist wel enige verster king gebruiken, temeer daar haar nog belangrijke verplichtingen deze maand wachten. De stand van het schatkistpapier was op 10 juli als volgt: schatkistpromessen 647.500.000 (3-7 647.500.000) en schatkistbiljetten 2.619.082.800 (2.575.082.8). Goud Buitenl. vord. goud en deviezen Buit. betaalmidd. Vord. buitenl. guld. Wiss. in disc. Wiss. gekocht Voorsch rek. crt. (1 Voorsch. Rijk Nederl. munten Diverse rek. Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Ned. Saldi andere ingezet. Saldi buit. circ. bi. Saldi and. niet-ing. Saldi buit. gelds. Diverse rek. in 11000 Activa: 3/7 10/7 5.353.825 5.463.739 Muntbill. door de staat in circulatie gebracht Tot goud en dev. W. v. conv. dev. netto Percentage goud en deviezen Toelichting: (1) waarvan uit hoofde liq. bilat. ak koorden 784.135 312 53.950 191.923 9.428 20.951 6.830 5.076.717 87.217 854.309 261.108 79.196 5.032 12.304 42.260 71.812 6.097.690 772.143 96.30 789.855 309 52.922 191.923 5.277 21~79 5.069 4.978.241 170.302 989.933 218.463 106.835 5.940 11.341 44.324 71.678 6.182.709 778.823 96.49 LETTERGREEPRAADSEL In elk vakje komt een lettergreep. 1 ongaarne - 2 tiendelig - 3 vermenig. vuldigingsteken - 4 typeren 5 een ommekeer nemen - 6 opbrengst. OPLOSSING 11 JULI Horizontaal: 1. slendang; 2. puree, zij 3 eigenschap; 4. kwetteren; 5. bar, ironie' 6. O.G., ijs, kr.; 7. kerstbomen; 8 knak. agens; 9. foelie; 10. nieuw eng; 11. geldig, tijk. Verticaal: 1. spekbokking; 2. luiwagei ie; 3. erger, rafel; 4. neet, ijskoud; 5, dentist, gewin; 6. S.E.R., bal; .7. necro logie; 8 hen. meent; 9. zaniken, gij; 10 rijp. ernst. HILVERSUM, 12 juli Een groep van de VARA-televisie, bestaande uit Netty Rosenfeld en Pier Tania, die ver gezeld waren van cameraman Frans Verhey en de geluidstechnicus Nico Har- tog, heelt een bezoek gebracht aan Australië en de daar wonende Neder landse emigranten. Jac. Marcus heeft van het aldus verkregen materiaal een drietal documentaires samengesteld, waarvan de eerste vanavond onder de titel „Het nieuwe vaderland" wordt uitgezonden. In een programma van de Ramblers treden vervolgens Don Gril- ley en enkele andere medewerkers aan de musical „West Side Story" op, waar na het televisieforum „Welbeschouwd" onder leiding van mr. G. J. P. Cammel- bcck volgt. Na het VARA-prOgramma, dat opent met een tv-biógrafie van K. ter Laan bij gelegenheid van diens 90ste verjaardag, wordt tot slot van de avond een kort filmverslag van de heden ver reden ronde van de Tour de France uitgezonden. De NCRV zendt vanavond in haar radioprogramma eigen opnamen uit van een concert, dat het Groot Omroep koor en het Radio Filharmonisch Or kest onder leiding van Eugen Jochum in het kader van het Holland Festival 1961 verleden week dinsdag met solis tische medewerking hebben gegeven in het Amsterdamse Concertgebouw. Uit- evoerd wordt de Missa Solemnis van teethoven. In een gezamenlijk programma, ver zorgd door de VARA, kan men vanavond luisteren naar een concert, dat Her mann Prey, bariton en Felix de Nobel, piano, verleden week woensdag, even eens in het kader van het Holland Fes tival, in het Concertgebouw te Amster dam hebben gegeven. Hermann Prey zingt de liederen-cyclus „Die schone Müllerin" van Schubert. NIJMEGEN, 12 juli R.K. Univer siteit, doet. wijsbegeerte kerk. graad: pater G. M. Heiwig OSB, Doetinchem (cum laude). doet. soc. wetensch.: mej. L. Michiels. Maastricht; kand. wijsbe geerte: de heren A. Rieter, Maashees A. Monshouwer, Den Haag, M. Hoon- dert, Heinkenszand en de weleerw. heren Th. van Velthoven, Den Bosch J. Ammerlaan, Leidschendam; kand. pedagogiek: L. van der Mcy, Hilversum en J. van Teeffelen, Puyf- lijk; doet. geschiedenis: de dames G. Schüerman, Tilburg, M. Helmich, Huis- sen en de heren P. van Kessel, Deven ter (cum iaude), A. Ettema, Rotter dam en pater M. Steenkamer OFM Nijmegen: doet. rechten: de heren J. Doskér, Roermond en J. Lemmens, Heerlen. AMSTERDAM, 12 april Gem. Uni versiteit: Kand. rechten: de dames L. van Girmeken, M. Flohr, H. Sluymer, A. Frick, W. Klein, J. van Wouw en de heren J. Kliphuis, Q van Dop, J van Wingerden en J. van Oostveen. Kand. econ.: P. Pooi, A. Bakhoven, G. van Ginkel, F. van de Lande, Am sterdam en W. Hagedoom, Almelo. Kand. Duits E. Licher. Doet. Duits, mej. H. v. d. Graaff, Rotterdam. Doet. econ. S. Goedel, J. Bakker, Th. Hazenberg P. van Daalen, J. Visser, R. v. d. Hoe ven, J. Soeis, M. de Bier en E. Söhwarz, Amsterdam. AMSTERDAM, 12 juli Vrije Uni versiteit: S. Horchner, Hilversum. Kand. rechten, mej. A. van Andel.. Dordrecht, mej. A. Boscih, Kampen, S Cnossen, Drikshorn, G. Douma, Sneek UTRECHT, 12 juli Rijksuniversi teit: doet. ex. rechtsgeleerdh.P. Hij mans van den Bergh, Utrecht; O. van Kappen, Voorburg, mej. H. Breijer, Rot terdam; doet. rechtsgel. (vrije studie)' mevr. G. Derks-Jansen, Utrecht, mej M. Hueber, Gisterwijk; - doet. geschied, mej. W. van Beeck, Haarlem; kand klass. letteren: mej. M. Gerritsen, Roo sendaal; doet. wijsbeg.: W. van Doo- ren, Bilthoven; kand. Duits; P. Verwij meren, Prinsenbeek; doet. Duits: F. van der Rhee, Goes, cum laude. kand. so ciologie: mej. C. Krans, Arnhem, mr. G. Madlener, Den Haag; tandarts: Th van Dijck, Breda, E. van Raamsdonk Utrecht, A. Sterenborg, Tilburg, J. de Stoppelaar, Vlaardingen, J. Weslau Maastricht, J. Beek, Hillegom, mej. van Ootmarsum, Amsterdam; Kand rechtsgeleerdh.: Y. Boerebach, Hilver sum, J. van Heil, Putten, A. Vermeu len, De Bilt, H. Teijen, Apeldoon, W. v. Elk, Eindhoven, J. op de Coul, Den Bosch, L. Janssens, Venlo, H. Mom- mers, Tilburg; doet. geschied.: J. Ba- ckerra, Schoondijke; kand. Frans: mej C. van Breukelen, Baarn; doet. Frans C. van Geffen, Utrecht; doet. theol. J. Kroeze, Amsterdam; kand. kunstge schiedenis: F. Hakx, Zeist; kand. Neder lands H. Vink, Bilthoven; H. Colmjon Deventer, Th. Rosier, Utrecht. Semi arts: W. van der Heyden, Groningen Tj. Hoogenraad, Voorburg; W. Mos terd. Amersfoort; A. Nelson, Utrecht C. Scheffer, Zeist, P. Sweep, Breda mej. J. Voogd, Soestdijk; arts: A. Abel Utrecht; E. Consten, Haarlem, mej. E Nikkels, Tubbergen, S. Rypkema Utrecht. De promotie van de heer V. Brum- mer op 6 juli geschiedde cum laude, evenals de promotie van mr. J. H. van der Meer op 7 juli. Opschieten f Hy te praten n7<st <de pomp bed ienc(<e weer m M&ac waant Mtssohicn rijdt ct/vv&er rrj<*er dan (OOktn 28. „Ge schrikt, niet waar," zegt Padmond bitter, „Natuurlijk, het is ook niet prettig te ontdekken, dat ik maar één oog heb. Het stoot de mensen af, ook u, beken het." „N-nee, prins Padmond," stamelt Eric, „maar ik verwachtte het niet, niemand had mij dit verteld." „Wel nee," valt Padmond uit. Hij lacht schel. Een lach zonder vreugde. „Qver zoiets jffOrdt immers niet gepraat door welopgevoede lieden, al was het alleen maar om niet de indruk te wekken, dat dat de reden isf, waarom ik nog steeds niet tot koning ben uitgeroepen, maar dat is het wèl. Wat is een koning met maar één oog? Dat wil immers nie mand? Men vraagt niet, wat ik kan, men kijkt niet naar mijn daden, men ziet alleen dat éne oog en dat geeft de doorslag. Ga weg, staar mij niet zo aan." Een diep gevoel van medelijden welt in Eric op, als hij snel op de ongelukkige prins toetreedt en hem bij de schouders grijpt. „Maar dat is toch waanzin," zegt hij. „Daardoor laat ge u toch niet verleiden, uw heil te zoeken bij een schurk als Attila. Komaan prins, wees sterk en toon, wat ge waard zijt. Denkt ge, dat de Fran ken instemmen met een prins, die door Aëtius op de troon gezet is?" „Nee," snauwt Padmond, „Ze zullen vechten, zoals het Franken be taamt." „En uw broeder Merwig?" zegt de Noorman zacht, „hoe zal die zich voelen, als hij, eenmaal tot koning gemaakt, zijn eigen volk tot Vijand geworden is? Vechten zullen ze, de Franken, dat zegt ge zelf. Wel nu, voer hen dan aan, als rechtmatig vorst. Toon, wie ge zijt en wat ge kunt en laat zien, dat ook een man met een gebrek een voorbeeld kan zijn voor anderen." Even vonkt er iets in het oog MOCO (Advertentie) S»A 86 Ik zie mensen, fluisterde hij, wier huid donker is zoals de onze. Zij dansen rond grote vuren en drinken maïsbier zoals wij. Zij bezitten vele opper hoofden, maar leven in verdeeldheid zoals de onzen hebben gedaan. Zijn ze talrijk? vroeg Kakenda. Zo talrijk dat ze niet te tellen zijn. Waar ligt hun land? Ik zie het niet. Kijk scherper toe! Rechts en achter ons liggen de wouden. Die zijn ondoordringbaar. Daar eindigt de wereld. Langs de zijde van de hand waarmee wij eten, strekt zich het grote water uit dat niet te Overschrijden is. Daar eindigt de wereld. Aan de overzijde van het dak van de wereld voorbij het eeuwige vuur daar wonen de mensen die zijn zoals wij, maar zij leven nog in grote verdeeldheid. En verder? Is dat alles wat je ziet? Wacht' Nee, ik zie nog verder, veel verder! Ook daér eindigt de wereld niet. Eindeloos ver weg zie ik mensen, die niet meer zijn zoals wij, een re genboog van mensen. Ik zie vuur en bloed. Een maal zullen ze komen en wee ons al- wij dan niet sterk genoeg zijn om weerstand te bieden. De Kibawa zijn nu sterk en eensgezind! Maar de anderen zijn het niet, sultan! De Kiba wa zijn het geworden door u. De anderen moeten sterk en eensgezind worden voor henzelf en opdat ze voor ons als een schild zou den zijn. Ik zal tot hen gaan. Indien gij tot hen gaat met een gevolg van krijgers, zullen ze u als een vijand beschouwen! Ik zal gaan als een zwervend jager, helemaal alleen, met vijf grote honden, zoals jagers plegen te jagen en ik zal de taal van dé toekomst spreken, want ze zouden mij niet of verkeerd begrijpen. Ik zie u al Over de bergen stappen, sultan! Ik zie u door het eeuwige Vüur trekken. De eerste vrouw die gij ontmoet zal uw boodschap ontvangen, maar het niet begrijpen, het niet eens weten. Wat gij zult ondernemen is een opdracht van de grootste aller geesten. Opdat zijn wil zou verwezenlijkt wor den, moet de vader van de vrouw tegen u in op stand komen. Ook dat zal gebeuren. Ik zal de wil van de grote geest uitvoeren. Daar na zal mijn taak volbracht zijn en hoe alles zich ver der ontwikkelt, zal ik niet meer beleven, maar dat is van geen belang. Als de maïskolf geknakt wordt sterft het loof, maar de korrels gedijen tot nieuw leven en vermenigvuldigen zich. Dat was het voorspel tot Kakenda's tocht naar het land van de Baloeba. IIÜ verdween niet in stilte! Alvorens te vertrekken ging hij op bezoek bij alle onderhoofdeh, eiste van hen de eed van trouw aan zijn broeder en de eenheid van het rijk. Hij liet door schemeren dat hij nooit zou terugkeren, maar zijn geest zou zenden om over het lot van zijn land te waken. Daarna ging hij en nooit hoorde men nog iets van hem. Slechts enkele ingewijden visten langs- waar en met welke opzet hjj verdwenen was, maar zij eerbiedigden de afspraak, alles in handen te la ten van de geesten. Het is allemaal ZO lang geleden dat zelfs de ingewijden er niet meer over spreken, maar Kakenda s nagedachtenis leeft voort in het volk dat hem vereêrt als een God. En thans, na zo vele, vele seizoenen komt een jonge man over de berg van het eeuwige vuur, daalt neer in het land van de Kibawa en zegt: Ik ben de zoon van Kakenda! Tijdens de namiddag verschijnt Kalala-Iloenga op nieuw voor de raad van de ouderlingen en moet al les vertellen wat hjj weet over zijn vader, te begin nen met diens aankomst, hét huwelijk met Boe- loenda, de gróèièndé ontevredenheid van Kongolo, het plotselinge vertrek van Kakenda en de achter volging allemaal feiten die hem door zijn groot moeder en de pleegouders werden meegedeeld en die op wonderbaarlijke wijze het oude orakel be vestigden. Voor de fetisjpriester, de sultan en zijn vertrouwelingen is Kalala-Iloenga geroepen om het plan van zijn vader uit te voeren. De voorbeschik king door de grote geest is duidelijk merkbaar. Een vreemdeling kon met behulp van de wapens een groot volk als dat van de Baloeba niet onderwerpen noch het aaneensmeden tot één enkel rijk. Daarom trok Kakenda over de berg van het eeuwige vuur met een paar wapens en enkel vergezeld door zijn honden en nog iets anders: de onzichtbare aureool van een groöt sultan en van zijn tovermacht. De eerste vrouw, die hij ontmoette was de dochter van een mfoemoe. Hij hüwdé haar en toen zij zwanger was, wist hij dat zijn taak volbracht was. Die uit haar schoot géboren werd, zit daar nu voor de ouden en wjjzen van Kibawa. Als hij waarlijk de uitver korene is, moet hij zijn weg zelf vinden en da.arom hebben ze besloten hem niets te onthullen van de ge heimen die hun bekend zijn. Kalala-Iloenga wil weten waarom zijl vader op zo'n vreemde manier weer verdwenen is. Ze ant woorden hem, dat hij slechts voor korte tijd naar zijn rijk wilde terugkeren, maar plotseling overle den is. En dan verwondert de bezoeker zich over de vele vragen, die hem gesteld worden over hem- zelf. Nu eens wil de sultan iets weten, dan Meliben- da, de fetisjpriester, of een van de overige raads leden. Zij willen alles weten, van zijn prilste jeugd af. Het iiitrigeert hen buitengewoon dat Kongolo al het mogelijke heeft gedaan om verborgen te houden wie „ijn vader was. Zij stellen veel belang in zijn jachtexperimenten en in de oorlogen die hij als knaap heeft meegemaakt. Maar vooral over de jong- ste gebeurtenis de oorlog tegen die van Moetoem- dpoging van Kongolo geraken ze niet uitgepraat. Wie heeft hem het plan ingegeven het land "van de Bamwenge te gaan bezetten en waarom wou Kongolo hem uit de weg ruimen? Het ene feit bewijst dat de gedachten van de vader in hem kiemen; het andere dat de mfoemoe onbewust weet dat de gehate kleinzoon de uitverkorene is. (Wordt vervolgd) donderdag HILVERSUM t, 4U2 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.4U Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V, d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnb. med, 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Volksliederen en gi taarspél. NCRV: 14.00 Blaasork 14.25 Nrd.-Holl. Filliarm. ork. en soliste. 15.15 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Verkenningen in do Bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Accor- deonmuz, 18.35 Vocaal ens. 18.50 Repor tage feestelijke ingebruikneming van de N.C.S.V.-zeilboerderij. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Koperork. 19.30 Radiokrant 19.60 Poltt. lezing. 20.00 «ulzprogr. 21.--0 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Holland Festival 1961: Orgelmaand Haarlem 1961. 22.80 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram 23.20 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - AVRO! 7.00 Nws 7 10 Gym. 7.20 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9 00 Gym, v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters, 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. tnéded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Moded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole-ork. 14.00 Op bezoek bij de Wiener Sangerknaben, klankb. 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Pianorecital. 15.30 Progr. over huisdieren. 16.10 Gram. 16.30 Voor dracht. 16.45 Gram. 17.00 V. d. JoUgd. 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Promenade- ork. en soliste. 19.00 Discólaria. 19.50 Tour de France 1961. 20.00 Nws. 30.05 Holland Festival 1961: Kamermuz. (I. d. pauze: Voordr.) 21.15 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Tour de France 1961. 23.10 Nieuwe gram. 23.55- 24,00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.10 Ork. conc. 14.00 Ork. conc. 15.00 Lichte muz. 16.00 Planorecital. 19.00 Bal laden. 20.00 Ring up the curtain. 21.30 Cabaret. 23.06-23.36 Gram. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 mt 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.31 Ultsl. races en cric- ketultsl. 16.35 Gram. 17.31 Lichte muz 18.00 Gram. 19.31 Hersengym. 20.00 Ge- var. muz. 21.31 Gevar. muz. 22.40 Jazz- muz. 23.31 Gram. NDR-WDR 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Órk. conc. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Ork. conc 16.30 Kamermuz. 17.50 Lichte muz. 20.25 Holland-Festival 1961: Kamer- ork. en sopr. 22.15 Gevar. muz. 0.10 Dansmuziek. Golflengten: 25,55 m; 31,10 m; 196 m Uur van uitzending: 22.15 u. Woensdag 12 juli: „Een meisje, dat trouwt, krijgt altijd ge lijk...." (I) Vrijdag 14 .juli: „Een meisje, dat trouwt, krijgt altijd gelijk...." (II) Bagelijks 21 uur; Gezinsrozen kransgebed in het Latijn o.a. op de 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualitei- ten.) FRANKRIJK Progr. Ill 280 ên 235 m: 12.10 Operaconc. 14.05 Kamermuz. 14.25 Festival v. Angers; Volpone. 16.40 Ka mermuz 17.10 Gram. 17.15 Gewijde muz. 20.05 Ork conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. BRUSSEL 324 m: 12.02 Amus. muz. 12.35 Lichte muz. 13.15 Kamermuz. (Tus sen 16.00 en 17.00 Tour de France). 17.15 Gram. 17.45 Lichte muz. 18.20 V. d. sold. 18.45 Comm. Tour de France. 19.40 Rep. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Ork. conc. 22.15 Gram. 484 m: 12.02 Gevar. muz. 13.15 Gram. 15.15 Koorzang 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.30 Pianorecital. 18.30 Jazzmuz. 19.15 Gram. 20.30 Gram. 21.00 Recital. NTS: 20.00 Journ. K.R.O. 20.20 Kunst- prógr. 20.50 De Leugenaar (II Bugiardo), TV-spel. NTS: 22.30-22.40 Töur de France. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.10 V. d. kind. 17.30- 18.00 V. d. kind. (Regionaal progr.: NDR: 18.25 Progr.-overz. 18.30 Die Nord- sohau. 19.25 Op junglepaden. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Dotto). 20.00 Journ. en Weeroverz. 20.20 Wetensch. progr. 21.05 TV-spel 22 30 Laatste nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Progr. over de duivensport. 20.00 Nws. en weeroverzieht. 20.30 Tour de France. 20.45 Aangename kennismaking. 21.15 Speelfilm. 22.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Reflets du Libéralisme. 20.00 Journ. 20.30 Tour de France. 20.40 Film. 21.05 Libre Parcours. 21.45 Filmfragm- 23.00 Journaal

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2