Jubileumuitgave van Actie voor God de DE RODE CIRKEL m DE RING VAN HONOR!A Alfredo DE 32ste BRUID DRAADLOOS CONTACT Van alles wat SM Nieuwe leden der Letterkunde Vervuiling IJssel- meer slechts gering TOISON D OR V B Kijken en luisteren Vanavond Zondagavond Maar vooral praten c „DE KERK VAN CHRISTUS" Zeepost SkTA Minister Marijnen: Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising Wij kijken naar: Wij kijken naar ZATERDAG 15 JULI 1961 (Advertentie) INSTITUT MONTANA N SCHOOLOPLEIDING VOOR JONGENS Inl. en aanm: bij Drs. W. F. Maartense T E R N A T I O N A L E S H O O L ZUGERBERG - 1000 M. ZWITSERLAND 60 Scenario: Guy Hempay Tekeningen: Pierre Brochard Off Kijk ff H i j is op de booé: 1 ERIC DE NOORMAN 'm- 31. Eric fluit verbaasd tussen de tanden. „De zuster van de Romein se keizer die een geheim beroep doet op Attila om hulp? Wat heeft dat nu te betekenen?" mompelt hij. Gondalf weet het evenmin. „Maar," zegt deze, „enkele van onze Frankische gasten zijn in Ravenna ge weest, zij kennen de toestanden beter en kunnen ons misschien meer vertellen." Op aandringen van Eric, zendt Gondalf, bij het naderen van de burcht, enkele krijgers vooruit om de bewoners over Padmonds terugkeer in te lichten en voor een waardige ontvangst te zorgen. Zo gebeurt het, dat wanneer Padmond enkele dagen later aan 't hoofd van de stoet op de poort toerijdt, hij verwelkomt wordt met bazuingeschal en hem tot zijn verrassing alle eerbetoon wordt bewezen. Dit helpt de eenogige prins over zijn schroom heen. Het eerst begeeft hij zich naar de groep Franken. „Dappere Galdor," wendt hij zich tot een van hen, „nooit zal ik vergeten dat gij het waart, die mij hielp ontkomen, terwijl ik steeds meende, dat gij meer Merwig gezind was dan mij." De edelman maakt een buiging. „Men kan zich vergissen," mompelt hij, bescheiden terugtredende. Glimlachend heeft Eric toegekeken, maar nu komt er een peinzende uitdrukking op zijn gezicht. Ongemerkt geeft hij Gandolf een wenk. „Was het wel zo'n goede daad, om Padmond te laten ontsnappen, beste Gondalf?" mompelt hij, wanneer ze alleen zijn. „Het is gelukkig goed afgelopen, maar dat had anders kunnen gaan. En wie bewees Galdor een dienst? Padmond? De Franken? Even min. De enige die er werkelijk profijt van zou hebben gehad althans de eerste tijd is Aëtius." „Ge bedoelt„stoot Gondalf fronzend uit, „Ik weet het niet," prevelt de Noorman, „maar laten we op onze hoede blijven." #t beste vlak voor elk vak! WÊÊÊ< w .'Ut C a (Wordt vervolgd) DEN HAAG, 14 juli Op 1 juli waren bij de dienst Luister- en kijkgelden 923.590 televisietoestellen aangegeven tegen 909.237 op 1 juni van dit jaar. Gisteren was dit aantal inmiddels ge stegen tot 929.929. In de eerste helft van 1961 werden 122.142 tv-ontvangers geregistreerd, d.w.z. bijna vijftien procent meer dan in het overeenkomstige tijdvak van 1960, toen de aanwas 106.557 bedroeg. De stijging komt vrijwel geheel voor ■Tekening van het eerste kwartaal, toen in vergelijking met dezelfde periode van 1960 een groei van twintig procent viel te constateren. In het tweede kwar taal van dit jaar beliep de stijging niet meer dan zes procent. In de loop van juni is het aantal (ge registreerde) radiotoestellen gedaald van 2.645.102 tot 2.644.531. Wat de draadomroep betreft, waren er op 1 juli 479.944 aansluitingen tegen 479.936 op 1 juni van dit jaar. (Advertentie) Een PERUTZ-COLOR film 36 prachtige kleuren-dia's HILVERSUM, 15 juli Het televisie programma van de NCRV opent van avond met de actualiteitenrubriek „Me mo" van Peter van Campen", gevolgd door een nieuwe aflevering in de serie „Vader weet het beter" en een reporta ge van een concert voor twaalf harpen, dat onder leiding van André Rieu wordt gegeven aan het einde van de interna tionale harpweek. Een luchtig program ma getiteld „Op en onder dak", onder regie van Dick van Bommel en een film over de taak van de kerk in de va- kantietijd besluiten de uitzending, waar na men nog kan kijken naar een kort filmverslag van de vandaag verreden etappe in de Tour de France. Voor de KRO-microfoon speelt van avond in de rubriek „Populaire klassie ken" het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Paul Hupperts met medewerking van de hoboïst Evert van Tright, werken van Mozart. De VARA- televisie zendt zondag avond de tweede van de drie documen taires over Australië uit, die onder re gie van Pier Tania zijn gemaakt. Het amusementsprogramma „Er is geen woord Frans bij", waaraan medewer ken Maya Bouma, Greetje Kauffeld, Jan van der Most en Louis Dusée, wordt gevolgd door een documentair program ma over de Spaanse burgeroorlog en een nieuwe aflevering in de serie „In terpol calling", getiteld „De inzame ling". In een gezamenlijk programma kan men tot slot kijken naar de rubriek „Sport in beeld" en een filmverslag van de laatste etappe in de Tour de France, waarvan des middags (16.15 uur) een rechtstreekse reportage wordt uitgezon den. Het Promenade orkest onder leiding van Hugo de Groot voert zondagavond met medewerking van de sopraan Eli zabeth Lugt en de bariton Bernard Kruysen in het radioprogramma van de KRO fragmenten uit van „Le Nozze di Figaro van Mozart... Des middags (14.00 uur) zendt de KRO eigen opnamen uit van de uitvoering die in het kader van het Holland Festival 1961 in het Amster damse Concertgebouw is gegeven van Bela Bartók's opera „Hertog Blauw baards Burcht" door het Concertgebouw orkest onder leiding van Antal Dorati met medewerking van de mezzo-sopraan Helga Pilarczyk en de bas Mihaly Sze- kely. Via de AVRO-microfoon kan men zon dagmiddag (14.20 uur) en zondagavond luisterend naar opnamen van het slot- concert, dat in het kader van het Hol land Festival o.l.v. André Rieun is gegegeven door deelnemers aan de In ternationale week voor Harpisten en Harpstudenten. BUSSUM, 15 juli Het door de AVRO verzorgde televisieprogramma droeg vrijdagavond een gemengd karak ter. Wat in dit geval hoewel men naar aanleiding van de zomerse documentai re „Water" misschien anders zou ver onderstellen wil zeggen, dat instruc tie en amusement elkaar zo ongeveer in evenwicht hielden. Met uitzondering van de Perry Como Show, waarin deze populaire tv-compère op even nonchalan te als aantrekkelijke wijze voorlopig af scheid nam van zijn medewerkers en kijkers, hadden de verschillende pro gramma-onderdelen echter dit gemeen, dat interviews er het voornaamste be standdeel van uitmaakten. Zo had Nico van Vliet in de kroniek „Flits" vlotte en minder vlotte vraaggesprekjes met de voorzitster van de Vereniging ter Behartiging van de Belangen van Jonge meisjes als we dat allemaal goed hebben genoteerd over de gevaren, die haar beschermelingen bedreigen, wanneer ze als hulp in de huishouding in Engeland de taal gaan lereii, met minister Van Aartsen over de export van Nederlandse bakstenen en met een sportitAe meneer over diens tocht op de Middellandse Zee, waar hij met zijn kano zomaar mistrals had getrotseerd. In de documentaire „Water" waar om toch altijd die irritante declamatie toon, zodra er bij een stukje film wat moet worden gezegd? vertelde pro fessor Krol uit Delft belangwekkende en behartenswaardige dingen over de Ne derlandse waterhuishouding. En om zijn rubriek „Met het oog op" wat te ver levendigen, had Jan Brusse een vraag gesprek geënsceneerd met een meisje, dat hem op de toon van een uit het hoofd geleerd lesje vragen stelde over de vie ring van de veertiende juli in Frank rijk. De beelden, die deze viering illus treerden, waren het beste stuk televi sie, dat we tot dan toe te zien hadden gekregen. Maar dat was dan ook, hoe veel pijn het ons chauvinistische hart ook doet het te moeten bekennen, een filmpje van de RTF in Parijs. Ftn. (Advertentie) L.O., Oymn., HBS en Handels- afd. Einddiploma's in Ned. erkend. Kleine klassen secr. v. h. Curatorium Kortrijksestraat 17, Den Haag, Tel. 070-55 68 59. Vakantie-adres van 24 fuli tot 1 sept. p.a. Institut Montana, Zugerberg, Zwitserland. Ref. bij Drs. Th. M. van den Donk, oud-rector St. Catharina.ye., Eindhoven, J. Vestersstraat 29. tel. 10928. LEIDEN, 14 juli In de vandaag al hier gehouden algemene vergadering van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde zijn tot leden benoemd de heren dr. J. L. van der Gouw, Voor schoten; dr. D. P. Blok, Nederhorst den Berg; C. Bruijn, Hilversum; prof. dr. Libbe van der Wal, Delft; prof. dr. J. Bruyn Maartensdijk; mr. J. den Tex, Leusden; dr. A. van der Poest Cle ment, Schiedam- dr. R. E. J. Weber, Den Haag; dr. Verkade-Cartier van Dissel, Breukelen- dr. W. J. de Boone, Amersfoort; dr. W. J. van Hoboken, Amsterdam; dr. O. Jager, Haarlem; dr. T. M. Duyvené-de Wit-Klinkerha- mer, Amsterdam; dr. K. Sneyders de Vogel, Utrecht; H. Mooy, Maarssen; P. Mourits, pseudoniem voor P. van Steen, Amsterdam; H. J. Michael, Den Haag; dr. H. G. Koeningsbergen, Londen; dr. F. Gorissen, Kleef; prof. dr. H. J. M. van der Merwe, Pretoria; K. Langvik Johannessen, Oslo; prof. dr. C. Taglia- vini, Bologna. Het bestuur van de maatschappij had in de loop van het jaar reeds de volgen de nieuwe leden benoemd: dr. J. F. Bur ger, Kaapstad; F. Carrasquer, Hilver sum; J. Deschamps, Hasselt; dr. J« H. A, Elemans, Arnhem; dr. E. Galema, Hilversum; mr. J. R. de Groot. Lei derdorp; prof. dr. E. D. Hirsch, Ballin; dr. A. A. Keersmaekers, Beerse; dr. L. van der Kerken S.J., Antwerpen; P. King M.A. .Newmarket Engeland; P. C. Korteweg, Bennebroek; dr. L. S. Mei huizen, Haren; dr. L. Roose, Mechelen; dr. P. S. de Toit, Stellenbosch; H. H. W Veenstra. Amsterdam; dr. H. Wesche- te Goettingen. (Advertentie) PERUTZ-COLOR films Kleuren-fleur Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Amerika, Verenigde Staten van: Staten dam 16-7). Ronda (16-7), Noordam (19.7), United States (20-7). Argentinië: Libertad (19-7). Australië: Ommenkerk (16-7), Mystic (16-7), Regenstein (19-7), Port Melbourne (19-7). Brazilië: Cap Vilano (17-7), Kennemerland (19-7). Brits-Oost- Afrika: Ferdinand de Lesseps (20-7). Cana da: Statendam (16-7), Ronda (16-7), Hein- rich U. Schulte (19-7), United States (20-7), Chili: Socrates (19-7), Brandenstein (20-7), Ned. Antillen: Attis (18-7), Ludwigsburg (18-7), Slamat (18-7), Nieuw-Zeeland: Sar- godha (17-7), Slamat (18-8), Adelaide Star (19-7), Suriname: Ladon (19-7),. Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West- Afrika: Windsor Castle (16-7), Randfontein (18-7). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (Advertentie) PERUTZ-COLOR films Kleuren-fleur De actie „Voor God" bestaat thans '25 jaar. Op 1 oktober wil men dit feit sober gedenken. Geheel in de geest van de apostolische doelstelling van deze stichting is voor die gelegenheid een boek uitgegeven, dat als geschenk wordt aangeboden aan enigo duizenden niet-katholieke in tellectuelen in ons land. In de eerste jaren van de werkzaamheden van de actie „Voor God" heeft men hetzelfde gedaan met het destijds zeer bekende boek van dr. Igu. Klug: „Het katho lieke geloof", welk gebaar over het al gemeen toen zeer op prijs is gesteld. Do keuze is nu gevallen op „De Kerk van Christus", een door Herman Di- vendai geschreven, zeer geslaagde stu die over het wezen der Kerk. In een het geschenk begeleidend schrijven wordt gezegd, dat de erva ring heeft geleerd hoe groot de belang stelling is ook buiten de R.-K. Kerk voor de bijbelse, liturgische en theo logische vernieuwing van het ogenblik. Daarom wil men de geadresseerden in de gelegenheid stellen kennis te nemen van wat er thans over het Kerkbesef leeft binnen de R.-K. Kerk, om hun zodoende bij hun studie en in het gods dienstig gesprek met huisgenoten en vrienden mogelijk van dienst te zijn. Men is daarbij uitgegaan vaii de over tuiging, dat de Kerk het kernpunt vormt van het huidige godsdienstige ge sprek. Men mag inderdaad gerust spre ken van een werkelijk bestaande be hoefte aan een dergelijk boek. Diven- dals studie heeft ten doel een min of meer afgerond en samenvattend getui genis te geven over de Kerk. Hij steunt daarbij in hoofdzaak op de H. Schrift, en zoekt in haar licht, zoals prof. dr. J. C. Groot in een „Woord vooraf" zegt, naar het ware wezen der Kerk, overeenkomstig haar conceptie en ver werkelijking door God zelf. Dat dit boek door een leek geschreven is, ver leent het getuigenis ongetwijfeld een eigen waarde. Voor de gelovige is het zoeken naar het wezen der Kerk een opdracht van Godswege, en, in de volle zin van het woord, een levensvraag. Hij weet al dus het mysterie van eigen leven te benaderen en is ervan overtuigd, „dat de zin van heel de menselijke geschie denis en van heel het wereldgebeuren inhoud van dit zoeken is" (Groot) Door gelovig met de Kerk zich op haar aard te bezinnen wil Divendal „ook anderen de weg wijzen naar een beter verstaan van haar eigenlijke wezen." Hij doet dit volgens de methode die in de uitstekende Hoeksteen- reeks gevolgd is. Men zou die kun nen kenschetsen als een poging om een nieuwe symboolgevoeligheid aan te kweken. God benadert de mens immers volgens diens eigen wezen en benut de aardse werkelijkheid om hem daardoor het begrip bij te bren gen van de bovenaardse genadewer kelijkheid. In zijn opbouw van het Kerkbegrip, dat uitloopt op een lief desgemeenschap, begint de schrijver dan ook met aan allen vertrouwde aardse realiteiten als: stad, tent, schip, huis, lichaam, moeder, bruid enz. Langzaam voortgaande, zich steeds baserende op de H. Schrift, komt hij te spreken over Gods volk, over Christus, Zijn voortleven onder ons, Zijn Geest, over de geboorte der Kerk, Woord en Sacrament, de zeven Sacramenten, de zichtbare Kerk, de alleenzaligmakende Kerk, het myste rie der verdeeldheid, de Oecumene de eindverwachting. Dit is maar een greep uit de vele titels van de afzonderlijke onderdelen, om een algemene indruk te geven van de wijze van behandeling. De schrij ver blijkt zich op de hoogte te hebben gesteld van de jongste theologische in zichten* Zijn stijl is prettig en duide lijk. Honderdvierenzestig afbeeldingen verluchten en verduidelijken de tekst Al met al een bijzonder mooi en voor treffelijk geslaagd werk, dat eerlijke bewondering afdwingt, en dat, oecume nisch gezien, zeer waardevol zal blij ken te zijn. Ofschoon primair voor niet- katholieken bedoeld, is het voor de eigen geloofsgenoten niet minder be langrijk. Voor hen is het in de boek handel verkrijgbaar. Deze feestuitgave van de actie „Voor God" bevelen wij met overtuiging en klem allen aan, die zich op de hoogte wensen te stellen van de hedendaagse opvattingen der ka tholieke theologie over het wezen der Kerk. MOCO (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 juli Hoewel door de aanvoer van vervuild IJsselwater ook in bepaalde delen van het IJssel- meer enige verontreiniging van het wa ter optreedt, loopt de ontwikkeling van de visstand in het meer geen gevaar. Een enkele keer worden snoekbaarzen met een onaangename (carbol) geur aangevoerd, maar de schade is niet van veel betekenis, meent minister Marij nen. De bewindsman beantwoordde, te vens in zijn functie van minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid ad in terim gisteren, vragen van het Twee de Kamerlid Egas (P-v.d.A.). Voorzo ver men uit de ter beschikking staande gegevens kan opmaken, zullen de inpol deringen in het IJsselmeer geen' nadeli ge invloed hebben op de kwaliteit van het water. De oorzaak van de veront reinigingen ligt voornamelijk in de ver vuiling van het Rijnwater, dat via de IJssel in het IJsselmeer stroomt. De in ternationale commissie .voor bescher ming van de Rijn tegen 'verontreiniging bestudeert dit vraagstuk. (Advertentie) PERUTZ-COLOR film: Binnen 36 werk-uren weer ontwikkeld aan u retour! 89 Als geheime raadsman was het zijn plicht de mfoe- moe te volgen en dat heeft hij dan ook gedaan, sa men met zijn vrouwen en kinderen, waaronder Ban- zoe. Het zou voor Banzoe gemakkelijk geweest zijn zich aan te sluiten bij het gezelschap van Kiloemboe of zelfs de karavaan van Kalala-lloenga tegemoet te lopen, maar zij heeft op haar beurt het hart niet gehad, haar ouders aan hun lot over te laten. Zo hebben ze allemaal hun zorgen, zij die gingen zowel als zij die achtergebleven zijn! Alleen de slavenopzichter Kaloeloe en diens gezin maken een uitzondering. Die zijn niet gevlucht. Ze hebben zich niet eens in hun hutten verstopt. Die verheugen zich over de terugkeer van hun pleegzoon en trekken zich van de rest niets aan. Zij maken zich helemaal geen zorgen, noch om de mfoemoe, noch om de Kibawa! Terwijl de uittocht in volle gang was, zat Kaloeloe in zijn smederij te prutsen en stond Ngoie maniok te stampen en ze gingen rustig met hun bezigheden voort, alsof er helemaal geen vuiltje aan de lucht was. Hé, riep menig weglopen, zijn jullie niet bang? Bang voor wat? Voor de zoon van de sultan! Ngoie zette de handen in de heupen. De mooie sultan-zoon, die ik weet niet hoevele seizoenen mijn goeie melk heeft gedronken? Zou ik daar bang voor moeten zijn! Yo-yo! En Kaloeloe antwordde: Dat hij maar oppast, de zoon van de sultan, of ik geef hem met mijn blaasbalg hier een draai om de oren! Dat heb ik vroeger vaak genoeg moe ten doen. Of denken jullie dat je zoiets vergeet! De slavenwijk ligt dicht bij het bos met de weg naar het gebergte. Zij is een uitstekende observatie post. En als dan, veel later, de kop van een kara vaan van tussen de bomen te voorschijn komt, zijn het de slavenopzichter en zijn vrouw, die als het' ware de honneurs waarnemen, want zij laten vallen wat ze in de hancien hadden en rennen de zandweg op, de ongewone bezoekers tegemoet. Ngoie heeft al leen maar ogen voor de allereerste. Zij drukt zich tegen hem aan en haar handen beroeren zijn rug als fladderende blaren: Gaat het jou goed, Kalala-lloenga? Eyo, lol", ben je in goede gezondheid? Eyo, mwa, eyo, eyo! Wel twintigmaal herhaalt ze: „eyo, eyo" en er staan tranen in haar ogen. Pas daarna, als Kaloeloe aan de beurt komt die denkt nu helemaal niet meer aan zijn blaasbalg! kijkt ze naar de kara vaan, of beter naar wat daarvan voorlopig te over zien valt, want de lange sliert loopt verder dan de bocht van de weg in het woud. En dan schrikt Ngoie, want nog nooit in haar leven heeft zij zulke ontzettend grote mensen gezien, noch zo'n vreemde, gebombeerde haartooi. En ze dragen gele koperen ringen aan de oren! En wat voor lange lansen lig gen er op hun schouders! En zwart zijn ze, zwart als de nacht! Wat ze aan Kalala-lloenga heeft, weet ze, maar heb je ooit al gehoord of gezien dat een bende afschrikwekkende krijgers al wandelend een vreemd dorp in bezit neemt! Nu, hier kun je dat beleven, want de karavaan zet zich opnieuw in be weging en begeeft zich rustig naar de loepangoe van de mfoemoe. Het is een eindeloze karavaan. Eerst komen de krijgers, zoveel dat het onbegonnen iverk is ze te tellen. Daaronder bevinden zich ook de Baloeba, die het avontuur met Kalala-lloenga hebben meegemaakt. Daarna komen een groot aan tal vrouwen en mannen die zware vrachten dragen. Dat zijn allemaal slaven die de zoon van Kakenda toebehoren en wat ze dragen zijn eveneens geschen ken, die hij van de sultan heeft gekregen. En na de slaven volgen nog vele krijgers. Ngoie moet voort- AMSTERDAM, 13 juli Amsterdam krijgt bezoek van Britse oorlogsschepen en Amerikaanse burgemeesters. Het Britse oefeneskader, dat uit zeven kleine schepen bestaat, arriveert don derdag 20 juli en blijft tot 24 juli aan het Stenen Hoofd gemeerd. Vrijdagavond 21 juli is er bal in Bellevue voor de op varenden. (Advertentie) 'n sfreep/e vóór Imp. Papier en Boek N.V. Amsterdam durend de handen in elkaar slaan van verbazing. Haar pleegzoon is teruggekeerd, met schatten over laden, met slaven en slavinnen en met een heel le ger! Lolo!' Wat zal er nog gebeuren! Nu, er gebeurt dadelijk al van alles! Een van die grote kerels hij liep naast de zoon van de sultan en droeg in plaats van een wapen alleen maar een eigenaardig schild spreekt tot de krijgers, waarop zij allen, in een eindeloze rij, de loepangoe binnengaan. De loepangoe is zeer groot, maar zij vullen hem geheel. Kalala-lloenga onderhoudt zich een poosje met de Baloeba-strijders, waarna die zich joelend door het dorp verspreiden. Je merkt dadelijk dat die jongens zich thuisvoelen. Maar in plaats van hun hutten op te zoeken, verspreiden zq zich naar de vier windstreken eii lopen langs de randen van het dorp, met het hoofd naar de wildernis ge keerd, de handen voor de mond, vrolijk joelend en hun verwanten en vrienden roepend. En zie, de wildernis begint te leven. Van overal duiken mensengedaanten op. Vragen en antwoorden kruisen elkaar en met zonderlinge keel- en fluitge- luiden dringen de geruststellende mededelingen naar degenen, die zich verderop verscholen houden door. Spoedig komen een paar mannen helemaal te voor schijn en staan daar te praten met hun terugge keerde broeders. Dan begint ook midden in het dorp de grote trom de vredesgroet van daarstraks weer uit te zenden. Nog vóór de avond zijn alle vluchte lingen naar hun haardsteden teruggekeerd. Yo, wat verheugen zij er zich over dat er niets gestolen noch vernield werd, dat zelfs geen enkele hut be trokken is door de vreemdelingen. Alleen de loe pangoe is nog altijd bezet, maar het zijn ook juist de bewoners van dit domein, die niet naar het dorp terugkeren! En er wordt een groot feest gevierd die avond. Is er geen pombe genoeg in het dorp? Dat is niet van belang want de slaven van de sultan hebben drank en levensmiddelen in overvloed meegebracht. Daarbinnen in de loepangoe kunnen de Kibawa-krij- gers naar hartelust hun gang gaan, maar het is hun verboden naar buiten te komen die eerste nacht. Zondag HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. 8,15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.56 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.45 Vioolre cital. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 Lezing. 13.10 Gram. 13.30 Strijkork. 13.50 Boek bespr. 14.00 Holland Festival 1961. Hertog Blauwbaards Burcht, opera. 15.05 Gram. 15.20 Lezing. 15.30 Metropole ork. en so liste. 16.00 Gram. 16.15 Sport. 16.30 Ves pers. IKOR: 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Oecumenische zangdienst. 17.45 Praatje. 18.00 Rubriek v. Kerk en Cultuur. 18.40 De Christelijke vredesconf. te Praag. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 Lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.15 Act. of gram. 20.20 Promenade-ork. en sol. 21.15 Hoorspel 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avond gebed. 22 55 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 Nws 8.18 Gevar. progr. 9.45 Toespraak. VPRO: 10.00 V. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Meded. 12.32 Piano- en orgelspel. 13.00 Nws. 13.07 Praatje. 13.17 Meded. ol gram. 13.20 V. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Holland Festival 1961: Slotconc. Int. Week voor harpisten en harpstudenten. I. d. pauze: Film praatje. 15.15 Koorzang. 15.50 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Lezing (III). 17.15 Lezing. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sport journaal. 18.30 Gram. 19.30 Cabaretprogr. AVRO: 20.00 Nws 20.05 Dansmuz. 20.40 Lezing. 20.55 Theaterork. 21.30 Tour de France, nabeschouwing. 21.30 Lichte muz. 22.00 Holland Festival 1961: Harpsolisten. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Zang en piano. 23.15 New Xork calling. 23.20 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 13.40 Gram. 14.30 Ork. conc. 16.45 Gram. 17.00 Koorzang. 18.45 Lichte muz. 19.45 Godsd. progr. 21.00 Kamermuziek. 23.06-23.36 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.30 Gevar. progr. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Popul. liedjes. 18.30 Ge var. progr. 19.35 Gevar. muz. 21.00 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.40 Lichte mu ziek. 23.30 Lichte muziek. NDR-WDR 309 m: 12.00 Ork. koor en sol 13.10 Amus. muz. 14.35 Kamermuz. 15.00 Verz. progr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18.45 Zangrecital. 20.00 Gevar. muz. 22.50 Dansmuz. 23.30 Amus. muziek. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 12.10 Ork. conc. 17.41 Gram. 17.55 Ork. conc. 19.25 Lichte muz. 20.00 Kamermuz. 22.15 Gram. 22.45 Gram. 23.53 Gram. 2400 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 12.02 Lichte muz. 12.15 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera en belcantocone. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Gram. 18.00 Vioolrecital. 19.30 Lichte muz. 22.15 Lichte muz. 22.45 Ge var. muz. 23.05 Gram. 484 m: 12.00 V. d. iandb. en gram. 13,15 Verz. progr. 14.00 Verz. progr. 17.35 Gram. 17.45 Ork. conc. 18.45 Gram. 23.00 Jazzmuziek. NTS: 16.15-17.15 Toür de France. Golflengten: 25,55 m; 31,10 m; 196 m.; Uur van uitzending: 22.15 uur. Zondag 16 juli - Moderne muziek op woorden van de H. Geest. (I). Maandag 17 juli - Kan het Gods geloof in de mens worden gedood? Woensdag 19 juli - De sfeer van de wekelijkse algemene audiënties. Vrijdag 21 juli - Belgisch program ma. Dagelijks 21 uur - Gezinsro- zenkrans in het latijn o.a. op de 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualiteiten). VARA: 20.00 Achter het nieuws. 20.10 Australië, doe. progr. (deel 2). 20.45 Bui tenlandse liedjes op Ned. teksten. 21.20 Doe. progr over de Spaanse Burgeroor log. 21.35 Filmprogr. NTS: 22.00 Sport in beeld. 22.30-22.40 Kort lilmverslag v. d. Tour de France. DUITSE TELEVISIEPROGR 12.00 Intern, borreluurtje. 12.50 Progr.- overz. 13.10 Regionaal weekjourn. 14.30 Poppenspel. 15.10 Kegelen. 16.00 Speel- Illm. 17.30 Rep. 18.10 Lichte muz. 18.30 Gesprek. 19.30 Weekjourn. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20.50 Komedie. 22.20 Nws. 22.25 Sportjournaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 11.00-11.40 H. Mis. 15.15 V. d. Jeugd. 16.15 Tour de France. 17.15-17.35 V. d. kleuters. 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 Film. 20.00 Nws. 20.30 Amus. progr. 21.45 Sportact. 22.05 Koorzang. 22.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 V. d. Jeugd. 36.15-17.15 Eurovisie: Tour de France. 19.30 Film, 20.00 Journ. 20.30 Tour de France. 20.40 Gevar. muz. 21.45 Documentaire. 22.30 Journaal. Maandag HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Godsd. uitz. 8.00 Nws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9 35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10.10 Gram. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Koorzang. 11.35 Voordr. 11.55 Ac- cordeonork. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Volks liederen. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Quiz 15.65 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Radiophilharm. sext. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Zo de ouden zongen piepen de Jongen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.30 Le zing. 20.45 Gram. 21.15 Gram. 21.30 Lich te muz. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Jazzmuz 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM U, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. oudere luis teraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10,00 Gram. 10.55 Voordr. 11.16 Kamerork. en strijkkwart. 12.00 Zang en piano. 12.20 V. h. platte land. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade- ork. 14.00 Alt, tenor en piano. 14.30 Hoor spel 15.40 Gram. 16.00 Gram. 17.30 spel! 15.40 Gram. 16.00 Gram. 17.30 Gram v. d. jeugd. 18.00 Nws. 18.16 Lezing. 18.25 Amateursprogr. 19.00 The Bird's Opera. 19.30 V. d. jeugd. 20.0.0 Nws. 20.05 Voor dracht, zang en gram. 20.45 Lezing. 21.00 Theaterork. en solist. 21.30 Gram. 21.55 Bariton en piano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Gram. 14.10 Gram. 16.30 Zangrecital. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Lichte muz. 19.30 Gevar. progr. 23.06-23.36 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Gram. 12.31 Gevar. muz. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.35 Gram. 17.31 Jazzmuz. 18.00 Gram. 20.00 Gevar. progr. 20.31 Licht progr. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Gevar. muz. 22.15 Pianospel. 22.40 Lichte muziek. NDR-WDR 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Ork. conc. 14.15 Ork. conc. 16.00 Dansmuz. 1.745 Gevar. progr. 19.15 Gram 22.15 Jazz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 0.10 Operettemuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrijk progr. III 230 en 235 m: 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram- 14.25 Gram. 16.00 Orgelspel. 16.15 Ork. conc. 18.05 Kamermuz. 19.20 Gram. 20.05 Ork. conc. 22.33 Gram. 23.10 Solistenconc. 23.35 Gram. BRUSSEL 324 m: 12.02 Gevar. muz. 12.42 Lichte muz. 13.15 Gram. 14.00 Ope ra. 17.15 Lichte muz. 17.45 Lichte ntuz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gevar. muz. 19.30 Gram. 20.00 Kamermuz. 20.45 Gevar. mu ziek. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Italiaanse muz. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m: 12.40 Gram. 13.15 Gram. 14.03 Ork. conc. 14.45, 15.15 en 16.07 Gram- 17.10 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.00 Gram. 2105 Gram. 21.15 Gevar. muz- 22.10 Jazzmuziek. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Alleen voor ver liefden, balletimpressie. 21.05 Populair wetensch film. 21.30-22.05 Muziek mo zaïek. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.20 V. d. kind. 17.35- 18.00 V. d. kind. (Regionaal progr.: NDR 18.25 Progr.-overz. 18.30 Die NordschaU. 19.25 Tapetenwechsel. WDR: 18.40 Hier und Heute, journ. 19.15 USA 59). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmrep. 21.05 Filmrep. 21.30 Athletiek. 22.45 Laatste nieuws. viaams-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Intern, iandb. kron. 20.00 Nws- 20.25 Cult. act. 20.40 Filmevocatie. 21.S0 Film. 21.15 Muz.-festival v. Aix-en-Fro- vence 1961: L'incorenazlone di Poppea- opera. 1. d. pauze (plm. 22.15-22.40( fum- 23.1? Nieuws. FRANS-BEL. G TELEVISIEPROGR 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Journ. 20.20 Sport. 21.00 Film. 21.10 Muz.-festival V- Aix-en-Provence 1961: L'incorenazlone di Poppea, opera. 22.15 Cult, progr. 22.4° Verv. opera. 23.15 Journaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2