Adenauer gelooft niet in oorlog om West-Berlijn onderhandelingenin Verboden zone rond Berlijn remt exodus Ondanks eis Veiligheidsraad Fransen in blijven Bizerta-stad Tenzij Tunesiërs beloven basis niet te blokkeren HTERKATIOML prijs f I 1 jEI Jeugdige bilinguiste Italiaanse kinderen met vakantie IJsrevue start in Valkenburg Aardbeien onder kunstlicht Baby in het parlement Westduitse regeringsleider optimistisch Crisis luidt verstandige Vastberaden maar rustig Akkoord in Evian over procedure SENEGAL breekt met PORTUGAL Frankrijk-Algerije LAOS-AKKOORD IN GENEVE Boudewijn met Fabiola weer naar Spanje V B WOENSDAG 26 JULI 1961 d d 'd' 1 eld' (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 26 juli De Westduitse regeringsieider, dr. Konrad Ade nauer, gelooft niet in een oorlog De Bcrlij nse crisis, die door Kh roesj- 'sjev is veroorzaakt, heeft Amerika nu gedwongen de defensie te versterken. Kennedy vraagt grote offers vö'ri zijn v°lk, om zijn land paraat te doen zijn. Maar zijn drastische maatregelen zul len geen paniekstemming veroorzaken. 'Lij zullen slechts het vertrouwen in bet leiderschap van de president ver kerken. Kennedy beseft ten volle de grote verantwoorde lijkheid die op het ogenblik op hem rust. Als leider van de machtigste VVes- terse mogendheid om West-Berlijn. Hij verklaarde dit gistermiddag' kort voor zijn vertrek naar Cadenabbia aan het Meer van Como (voor de derde keer dit jaar), waar hij de komen de twee weken nieuwe krachten wil opdoen voor zijn verkiezings campagne, welke de bondskanse lier medio augustus op gang wil brengen een maand voordat de verkiezingen beginnen. Dorpsrel in Oost-Duitsland buitenlandse KRONIEK Kh; te laten horen. PARIJS/TUNIS, 26 juli De Franse troepen zullen niet uit de stad Bizerta teruggetrokken wor den, tenzij de Tunesiërs beloven geen nieuwe blokkade jegens de Franse basis Bizerta te onderne men. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van .buiten landse zaken te Parijs gisteravond aangekondigd. President Bour- guiba van Tunesië verklaarde gis teren op een persconferentie dat hij van plan is zijn acties om ont ruiming van de basis te bewerk stelligen (de blokkade voordat de vijandigheden uitbraken was één daarvan) voort te zetten, tot zijn doel bereikt is. Wanneer de Fran sen zich niet terugtrekken uit de stad Bizerta is het volgens de Tunesische president goed moge lijk, dat er opnieuw gevochten zal worden. GENEVE, 26 juli (Rtr.) De veertien-mogendhedenconferentie over Laos is naar verluidt tot overeenstemming gekomen over een algemene verbintenis, de een heid, soevereiniteit, onafhanke lijkheid en neutraliteit van Laos te erkennen en te eerbiedigen. Dit is van gezaghebbende zijde in Genève vernomen. CIGAE ETTES 4$ Life is béter, omdat Life sigaretten gemaakt worden volgens de internationale kwaliteitsstandaard, zoals vastgelegd door Brown Williamson Tobacco Corporation. Louisville-Kentucky U.S.A. Nu ook onder ficentie m Nederland I. .w.# c'S1' V3o! Ue toon van Kennedy's toespraak 's dinlc maar rustig. De president van de Verenigde Staten geeft duidelijk 'e verstaan, dat hij de West-Berlij- "Ws onder geen voorwaarde aan de c°nimunisten zal uitleveren, maar ?lin krachtige verklaringen hebben Been uitdagend karakter. Amerika Nv'l alles in het werk stellen om te doorkomen, dat de politieke spannin- Ben in de wereld nog meer toenemen. at die spanningen, sinds het onder houd van Kennedy en Khroesjtsjev in Wenen begin juni. reeds aanzien- 'ijk gegroeid zijn, is geheel te wijlen aan de houding van de Russische Premier. Dit toont Kennedy nu nog ecr's duidelijk aan. ..De bron van alle 'hoeilijkheden en spanningen in de Vvereld is Moskou, niet Berlijn", zo |Oerkt hij terecht op. De situatie in Berlijn vormde geen bedreiging van de wereldvrede, tot Khroesjtsjev de °ude Berlijnse kwestie als aanleiding gebruikte voor een zenuwoorlog tegen net Westen, zoals hij dat in novem ber 1938 ook gedaan heeft. heeft hij een grote P'acht, en hij is bereid die macht ten v°lle te gebruiken. ..Ik zal niet aar zelen gebruik te maken van de be voegdheden die ik bfezit, om aan deze Jedreioing van de vrede weerstand te zo verklaart hij. In tegen- tot de redevoeringen van iroesjtsjev heeft de jongste speech )an Kennedy geen propagandistisch karakter. Het is een hoogst zakelijk 'etoog. Kennedy constateert, dat Ber- 'jn geen geïsoleerd probleem is. Hij '°udt rekening met de mogelijkheid, dat de communisten plotseling op een aoder front van de koude oorlog een °(lensief ontketenen, en dat is dan oPsschien ook wel de voornaamste rt;den voor zijn versterking van het Amerikaanse militaire potentieel. Zeer opmerkelijk is zijn uitspraak, dat de OPlitaire houding van Amerika in vre- c.ekijd traditioneel defensief is, maar ,®t de diplomatieke houding van de 'S. dat niet behoeft te zijn. Amerika 's 'liet van plan in de politieke strijd ^et Rusl and het initiatief voortdurend 0Qr> Khroesjtsjev over te laten. In het Verleden heeft Wash ington zich te ^eeI bepaald tot het beantwoorden an uitdagingen van Moskou, zonder e Proberen de Russen op hun beurt jo^t politieke daden in verlegenheid - brengen. Hoopgevend is Kennedy s Wklaring, dat het Amerikaanse ant woord op Khroesjtsjevs Berlijnse uit- Adenauer is veeleer Van mening, dat de door het Kremlin uitgelokte crisis rond Berlijn de inleiding vormt tot een reeks van „verstandige onderhandelin gen" tussen de grote mogendheden. Een oorlog zou de Sovjet-Unie thans zeer ongelegen komen met het oog op haar programma voor verdere economische ontwikkeling. Adenauer vestigde voorts' de aan dacht op het Amerikaanse leidersschap van de Westerse wereld en herhaalde dat slechts algemene en gecontroleerde ontwapening de nodige ontspanning in de wereld kan brengen. Dit laatste dient voorop te staan: pas wanneer er een begin met ontwapening is gemaakt, kan er met succes onderhandeld worden over de Duitse toekomst. De Westduitse minister van defensie, dr. Franz-Josef Strauss, drong gisteren in een rede te Santa Rosa in Clalifornië (waar hjj vertoeft om onder meer over wapenaankopen te onderhandelen) aan op een politiek offensief van de Wes terse wereld tegen „de wereldbedreiging van het bolsjewisme". Tegenover het laatste staat slechts de Atlantische een heid, wier militaire doeleinden defen sief, maar wier politiek offensief dient te blijven. BERLIJN (DPA) De Oostduitse regering bestudeert thans een ingrij pend plan om rondom het geïsoleerde Berlijn een „verboden zone" van vijf tig kilometer in te stellen om daarmee een eind te maken aan de uittocht van vluchtelingen naar het Westen. Oost duitsers zouden voortaan een speciale vergunning moeten hebben om binnen de vijftig-kilometerzone rond Berlijn te komen. Volgens het ministerie van defensie in Bonn hebben het Russische en Oost duitse leger ter controle reeds 67.500 man en 1.205 tanks rond Berlijn verza meld. Het aantal .Oostduitse vluchtelin gen sinds 1 juli steeg giste n tot ruim 21.000. De meeste Oostduitsers berei ken het Westen via Berlijn, maar Pan- kov heeft ook zijn grens met de Bonds republiek van extra-bewaking voorzien. LEIPZIG In het 750 inwoners tel lende dorp Weidcnhain in het district Leipzig in Oost-Duitsland heeft een der tigtal leden van collectieve boerenbe drijven als een man een vergadering van het landbouwproduktiegcmeenschap (LPG) verlaten nadat een spreker ont binding van dit genootschap had ge- eist, een eis die door de communisti sche functionarissen van de hand werd gewezen. Tot degenen die zich tegen het voort bestaan van de gedwongen collectieve bedrijven uitspraken behoorde ook een der communistische functionarissen, te vens lid van de gemeentelijke afvaar diging en gemeenteraadslid. „Onder de dekmantel van lid van de socialistische eenheidspar'jj - aldus berichtte de „Leip- ziger Volkszeitung" heeft de rene gaat en provocateur politiek tegen partijkoers bedreven. Hij is uit de SED gezet". In een „afrekening met provocateurs in de LPG" beschuldigt het aangehaal de blad de burgemeester van Weidcn hain en een afgevaardigde van de dis- trictsvergadering-Leipzig, heiden leden van de SED, ervan zich niet tegen de eisen van de collectieve boeren verzet te hebben. Volgens het bericht van de „Leipziger Volkszeitung" gaf ook in een tweede door de SED belegde verga dering een boer de wens te kennen om uit bet produktiegenootschap te treden. Onder de bewering dat wie zich tegen de LPG verzet ook tegen de vrede is, werden enkele boeren tot intrekking van bun opzegging van lidmaatschap ge bracht. De tweede vergadering duurde tot twee uur in de nacht. Gedurende de hele tijd, aldus het aangehaalde blad, waren twee functionarissen, een districts afgevaardigde en een gemeentelijke ver tegenwoordiger geheel passief gebleven en deels hadden zij zelfs geprobeerd wantoestanden in de LPG aan de kaak te stellen. I EVIAN, 26 juli (Rtr.) - Franse en Alge rijnse onderhandelaars hebben in Evian overeenstemming bereikt over de ver der te volgen procedure. Een woord voerder van de Franse delegatie ver klaarde dat de vertegenwoordigers van de „Algerijnse regering in ballingschap" de door de Fransen voorgestelde werk wijze „m beginsel,, hebben aanvaard. Dit akkoord betekent het begin van de onderhandelingen en kan een nieuwe fase van gesprek inleiden, aldus de J'ianse woordvoerder. De Franse dele gatieleider, minister Joxe, bracht za terdag een ontwerpagenda van vijf pun ten ter tafel. Deze punten zouden eerst in gemengde commissies moeten wor de" besproken. De Algerijnen wensten echter dat in plenaire zittingen princi piële overeenstemming over de diverse punten werden bereikt. Deze punten zijn: De wijze waarop het zelfbeschik kingsrecht van de Algerijnen zal worden uitgeoeiend en garanties hiervoor. De regeling voor een overgangspe riode tot de volksstemming. Het samengaan van Algerijnen en Europeanen in een onafhankelijk Alge rije. Associatie of samenwerking van Frankrijk en een onafhankelijk Algerije. De wapenstilstand. DAKAR, (Senegal) 26 juli (Rtr.UPI) De dertien maanden oude Afrikaan- se republiek Senegal heeft meegedeeld de diplomatieke betrekkingen met Portugal te zullen verbreken. Dr maat regel is het gevolg van grensinciden ten die zich tussen Senegal en Portu gees Guinee hebben voorgedaan. De regering in Lissabon heeft by Senegal geprotesteerd, dat dit land een schuilplaats biedt aan politieke vluchtelingen uit Portugees Guinee, die in de Portugese overzeese pro vincie onrust hadden gesticht. Senegal op zijn beurt heeft bij Por tugal geprotesteerd tegen het patrouil leren door Portugese vliegtuigen aan de Senegalese kant van de grenslijn tussen Senegal en Guinee. De president van Dahomey, Hubert Maga, heeft de Portugese president van de enclave tort Portugais verzocht de ze enclave 31 juli de eerste verjaar dag van de onafhankelijkheid van Da homey te ontruimen. Dit gebied, op 40 km van de hoofdstad Cotonou, is sinds de vijftiende eeuw Portugees be zit. President Maga zegt dat zijn re dering „onmogelijk een koloniale bezit ting op het grondgebied van Dahomey kan toestaan. C Advertentie) dreiging van "'eden", gelling ..aB'ng „niet louter militair of nega- T.' zal zijn. ler.slotte heeft de Amerikaanse 'Resident zich uitdrukkelijk bereid \e'klaard met de Russen te onderhan- e'°", maar uiteraard niet over de ^'jheid van de West-Berlijners. In- j^Sse'i verzekert hij zich van een ster- K °"derhandelingspositie. Hij waar- 'Uwt zjjn -landgenoten overigens, r "j er geen „vlugge en gemakkelijke C>p'°ssing" van de huidige crisis be gaat. Twijl Kennedy gisteren het ver- p A?n heeft uitgesproken naar „rus- j.'^ gesprekken met de Russen „om terrein te verkennen' heeft Ade- jh"er a| cje verwachting uitgesproken, ^r inderdaad onderhandeld gaat d,"'i Men kan er van op aan, dat Juitse Bondskanselier goede rede-; 'eelt om een zo hoopgevend ge- i. i v-/ri i v_v 11 r. Zoals bekend gelastte de Veiligheids raad zaterdagavond behalve onmiddel lijke wapenstilstand ook terugkeer van beide partijen naar de posities, die ze voordat er gevochten werd innnamen. De Fransen hebben hieraan geen ge volg gegeven, en stellen, dat onder de formulering oorspronkelijke posities ook herstel van wederzijds vertrouwen en samenwerking, zoals vóór de blok kade, dient te vallen. Bourguiba, die de „oorspronkelijke posities" letterlyker op vat, kondigde gisteren (zoals in een deel van onze editie toen al gemeld) aan, dat liy een nieuwe bijeenkomst van de Veiligheidsraad zal vragen om Frank rijk aan te klagen. Over de besprekingen van secreta ris-generaal Hammarskjöld van de V.N. en president Bourguiba wordt niets losgelaten. Hammarskjöld had zaterdag behalve „onmiddellijke wa penstilstand" ook „terugkeer naar de oorspronkelijke posities" voorge steld aan de Veiligheidsraad. Ham marskjöld heeft in Tunesië nog geen besprekingen met Franse functiona rissen op zijn agenda. Bourguiba, die tijdens zijn perscon ferentie veel aandacht wijdde aan hulp van derden, met name de Arabische wereld, verklaarde over het ontstaan van de gevechten nog: „Natuurlijk heb ben wij het eerst geschoten, maar we schoten op vreemde vliegtuigen en pa rachutisten, die ons luchtruim schonden en de Tunesische souvereiniteit aan hun laars lapten". Voorts constateerde Bour guiba dat Frankrijk thans de resolutie van de Veiligheidsraad aan z(jn laars lapt. Van Franse zijde wordt verondersteld, dat Bourguiba de pro-Westerse politiek, welke hij tot dusver voerde, verwisseld Voorts is men het eens geworden over een algemene verbintenis de vrede in Laos niet te verstoren. De deelnemers aan de conferentie hebben een grote mate van overeenstemming bereikt over de verplichting zich van recht streekse of indirecte inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van La os te onthouden. SAN SEBASTIAN, 26 juli (Rtr, UPI) Hoewel het aanstaande bezoek van koning Boudewijn en koningin Fabio- la aan Spanje het hart van vele Span jaarden vol verwachting heeft doen kloppen, wijzen de voorbereidingen er op, dat deze gebeurtenis een geheel particulier karakter zal dragen. Koningin Fabiola, tot vorig jaar nog vrijwel onbekend in Spanje, die een te- niggetrokken leven leidde, gewijd aan liefdadigheid, zal met "haar gemaal een rustige vakantie doorbrengen op het buitenverblijf van de familie Mora y Aragon te Zarauz in de buurt van San Sebastian. Er zal echter weinig uiter lijk vertoon zijn. heeft voor een politiek van inter-Ara- bische solidariteit en aanleunen op de V.A.R. Hierdoor zou op den duur de basis Bizerta voor de Fransen onhoud baar worden, hetgeen zonder de min ste twijfel een gevoelig strategisch ver lies is voor het Westen. Volgens een Franse militaire woordvoerder in Bizer- ta veranderen de Tunesiërs de kasbah I van de stad (waar ze bp de wapenstil- I stand gebleven zijn) ill één groot fort. Vrouwen en kinderen zijn geëvacueerd. INTERNATIONAL een betere sigaret De tweeëneenhalfjarige Lisa Mia uit San Diego in California, een schat van een kind met lange, blonde haren en donkerbruine ogen, vermaakte zich gisteravond uit stekend in een hotel te Leeuwarden. Het was eigenlijk al kinderbedtijd g>e- weest, maar Lisa Mia mocht langer op blijven omdat haar vader en moeder een aantal leden van de „Frisa Espe- rantista Rondo" op bezoek kregen. Het kind praat voor haar leeftijd bijzonder goed en ze doet dit naar believen in het Esperanto of in het Engels. Haar vader, de heer Francis E. Helmuth, is een ar- - chitect-aannemer, die met vrouw en dochtertje een vakantiereis van een half jaar door Europa maakt en daar bij ook een bezoek van enkele dagen aan Leeuwarden brengt. Als kinder juffrouw voor de kleine Lisa maakt mej. Magdalena Falco Lopez uit Bar celona de reis mee. Deze donkere Spaanse spreekt geen Engels maar wel (sinds ruim een half jaar) vlot Esperanto. De familie Helmuth spreekt geen Spaans, maar wel Esperanto, zodat er tijdens de reis praktisch niet anders dan Esperanto gesproken wordt. Wanneer het dochtertje iets in het Engels wordt gevraagd geeft het ant woord in het Esperanto. Natuurlijk draagt de kleine meid ook het groene Esperanto-speldje op haar jasje. In verschillende plaatsen in Europa zoe ken de heer en mevrouw Helmuth ge zinnen op, waar de kinderen ook van jongs af in het Esperanto worden op gevoed. Zo vertrekken ze v.mdaag naar Didam, waar een jongetje van drie jaar met Lisa Mia (in het Espe ranto) kan spelen. De familie reist per auto en het laatste doel van de Europese trip is Harrogate in Enge land, waar van 5 tot 12 augustus een Esperanto-congres wordt gehouden. Het Limburgse toeristencentrum Valkenburg heeft sinds kort de beschikking gekregen over een permanent tentoonstellingsge bouw, de Eurohal genaamd. In een recordtijd van amper acht maanden is het gebouw op de terreinen van hotel „Berg en Dal" verrezen. Naast tentoonstellingen kunnen in de Euro hal, die verbonden is met de reeds langer bestaande „Scala"-zalen, tal van andere evenementen worden ge houden, als congressen, sportwedstrij den en groots gemonteerde culturele uitvoeringen. Naar gelang de aard van de evene menten biedt de nieuwe hal plaats aan 3500 tot 5000 bezoekers. De opper vlakte bedraagt ruim 3600 vierkante meter. De bouwkosten belopen ruim acht ton. Op feestelijke wijze zal het nieuwe febouw, ontworpen door architect H. 'hilips uit Valkenburg, volgende week dinsdag door burgemeester F. Breek- pot worden geopend. Pastoor Ad. Welters verricht tevoren de inzege ning. De openingsceremonies worden muzikaal omlijst door het orkest „Ma- lando" en het plaatselijke muziek korps, De Kurkapel. Aansluitend vindt een receptie plaats en 's avonds de première van een nieuwe tournee van de Weense IJsrevue door ons land. Van 1 tot en met 29 augustus zal de Weense IJsrevue dagelijks een voorstelling geven van het door re gisseur Will Petter ontworpen ballet „Illusies", waarmee het gezelschap later zal optreden in Amsterdam (12 oktober tot en met 5 november), in Hilversum (12 tot en met 23 de cember) en begin 1962 in Den Haag en Utrecht. Terwillé van deze ijsshow wordt in de Eurohal een ijsvloer aangelegd van rond 450 vierkante meter, met daar om heen tribunes voor 3500 bezoekers. Aan do uitvoeringen werken ruim honderd schaatsende artisten mee, onder wie internationaal bekende l De Sittardse „Casa Italia" herbergde gisteren dertig blije kinderen in leeftijd variërend van zeven tot elf jaar, die een grote vakantietrip onder namen. Een maand lang zullen zij, grotendeels op kosten van de Italiaan se regering, in de bij Rome gelegen kustplaats Cattolica, gaan genieten van de schoonheid van het zonnige Italië, het land van hun ouders. De meeste vakantiegangertjes kennen dit land slechts uit verhalen, die hun in Neder land. verblijvende ouders zo graag vertellen. De kinderen werden tot Aken, waar zij de bus verruilden voor de expres- trein naar Bologna, uitgeleide gedaan door de aalmoezenier van de Italianen in Limburg pater Sïlvano Azzolini, en door de Italiaanse consul te Rotterdam dr. Roberto Ferrara. in sterren, als Ingrid Wend, tweevoudig Europees kampioene uit Wenen, de Spanjaard Manuel del Toro, de Fransman Helmut Loefke, de Belg Fernand Leemans en de Oostenrijk se schaatsenrijdsters dr. Eva Pawlik en Emmy Puzinger. De muziek is van de Weense componist prof. Robert Stolz. Voor de consument is de aardbei entij d voorbij, maar voor de te lers is deze vrucht het hele jaar door van belang. Die telers vindt men o.a. in het Land van Maas en Waal en de Bommelerwaard, waai de aardbeienteelt zeer intensief wordt beoefend. Mede om de concurrentie met Italië het hoofd te kunnen bieden, is de aard beiencultuur onder glas sterk toegeno men. Men heeft daarmee bereikt, dat de aardbei vroegtijdiger aan de markt komt. Dat men het daarbij niet wil la ten blijkt uit een publikatie van dc PGEM te Arnhem, die gewijd is aan aardbeienteelt met behulp van kunst licht. Proeven hebben uitgewezen, dat daardoor niet alleen kwaliteitsverbe tering van de vrucht, maar ook meer „uiterlijk schoon" wordt bereikt en bovendien, dat de vruchten nóg vroeg tijdiger aan de markt komen dan bij de gewone glascultuur reeds het ge val is. De heer C. van Kempen te Ewijk 'heeft op 15 januari 1960 de eerste proef genomen in een kas van 500 vierkante meter, voorzien van een in stallatie met 49 gloeilampen van 200 Watt elk. Die lichtinstallatie zorgde van 's avonds elf tot 's morgens zeven 'iiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir voor de noodzakelijke lichtverlenging. Reeds na een week kwamen de gun stige verschillen aan de dag en in de eerste week van maart stonden de aardbeien in de hele kas in volle bloei, groter, gaver en mooier dan voorheen. De andere telers kwamen pas begin april met de eerste kleine beetjes aan de veiling. De proef van de heer Van Kempen heeft sterk de aandacht getrokken in heel Nederland, maar vooral natuur lijk in de aardbeiencentra. Het gevolg was, dat men in Zaltbommel uitgebrei der proeven ging nemen, met als re sultaat, dat is komen vast te staan, dat aardbeienteelt bij kunstlicht de teelt van de toekomst is. Voor de te lers heeft dat uiteraard vergaande con sequenties op het punt van technische voorzieningen in hun bedrijf. Een baby, die zich bevond tussen het publiek dat in de zomer maanden de publieke tribunes van de beide Kamers der Sta- ten-Genéraal bevolkt, heeft gisteren tekenen van bijval (of afkeuring?) ge geven bij het aanvaarden vui het wets ontwerp dat minister Cals ruim een half miljoen meer in handen geeft voor twee onderwijszaken. De baby begon juist te kraaien toen de senatoro- -et ontwerp zonder hoofdelijke st< g hadden aangenomen. De v( mr. Jonkman, die altijd, even statig op zijn stoel zit en een t is in het plaatsen van vormebj... op merkingen, reageerde op de algeme ne vrolijkheid die de reacties van het kind wekten met te constateren: „Men kan beluisteren hoe gelukkig het kleu teronderwijs is met het wetsontwerp." Journalisten die het kind van nabij hebben meegemaakt en het beter me nen te kunnen doorgronden, waren het er over eens, dat het onmogelijk gouvernementeel kan hebben opgetre den. Het gekrijs moet een protest zijn geweest tegen de houding van de Ka mer, die een eerste stap ter voorberei ding van de derde T.H. goedkeurde nog voordat aan de Senaat het eigen lijke ontwerp, ^lat de beslissing over de plaats van vestiging van deze T.H. inhoudt, was voorgelegd. „Het kind komt op voor Deventer" meende men daar. Het is bekend, dat de Eerste Ka mer heel wat meer moeite heeft met de keuze voor Enschede dan de Twee de Kamer en dat minister Cals In de Senaat vermoedelijk op weerstanden zal stuiten die hem aan dc overkant van het Binnenhof bespaard zijn geble ven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 7