IN HET MEKKA van de WANDELSPORT WIL DE ZON NIET ONTBREKEN ORANJE'S HONKBALLERS KRIJGEN GEEN KANS op hdtn Holland-Week LEERZAME TENNISDAGEN VOOR NEDERLANDERS Slechts 40 uitvallers op eerste dag van de Nijmeegse vierdaagse bielsen: bijna elke Deense renner past doping toe Eén uitvaller op de eerste dag VAN NELLE's T theebuiltjes. Alconbury Spartans zegevieren WILLEMSE wint zwemmarathon In Hilversum gaan Davis Cup- mannen roemloos ten onder WERELDrecord 3 mijl voor Halberg Passagiers van „Electra" terug in de V.S. heb pech gehad «ld5ls heeft Nielsen verklaard, keel strijd verwacht om wereldtitel inhoud komt t aar Op de „Afternóon" Start en finish in Oud-Loosdrecht Zwitserse renners opnieuw geklopt Op overweg gedood WERELDTITEL degen naar Fransman Oostduitse atleten zijn Finnen de baas Sparta werkt aan komst van Van Bun Nederland behaalt de volle winst Nieuw Zeelander in grandioze vorm Courses Hilversum Zweden golfkampioen van Europa WOENSDAG 26 JULI 1961 ^orst1 V°°r het leven zal worden ge' Motorcross Bergharen Apeldoornse vierdaagse Gricketprogramma voor zondag Met één'theebmltje zet u een flinke pot heer lijke krachtige thee voor heel de .familie! 20 STUKS F1.- Alleen Derksen verslagen Thans spil van Willem II Studenten schaken Nederland op achtste plaats Bobby Fischer in duel met Reshevsky «oldaten uit Israël weten een goede remedie tegen vermoeidheid: zij maken regelmatig diepe kniebuigingen. y. r (Van onze correspondent) e beginnelingen hebben de pre mière-koorts, die hen de eerste Betuwse kilometers voortdurend op de hielen zat, van zich geschud. Naarmate zo'n broekie in het vierdaag- se-leger het Mekka van de wandelsport nadert voelt hij zich zwaarder belast met een onverklaarbaar géne-gevoel, dat op de ochtend van de eerste mars dag tot afzichtelijke proporties is uit gegroeid. De nieuweling houdt het hoofd gebogen en tuurt naarstig naar het as falt, de klinkers dan wel het grint al naar gelang het parcours hem onder beer De Bruin uit Dordrecht is 78 v aA maar hij draait zijn hand niet om 0r de vierdaagse, die hij nu voor de zeventiende keer meeloopt. jJOPENHAGEN, 26 juli Bij een la- Ifch *um°nderz°fck is gebleken dax pil- t)die onlangs in het bezit zijn gevon- van de Deense wielrenner Dan i)s®n een dubbele dosis amphetami- teii een s'erk opwekkend middel, bevat- 2 juli zou Nielsen deelnemen aan ha' klassieke wegwedstrijd te Kopeh- hij Met vier andere renners werd L Aangewezen voor een routlne-contro- \v« 8en doping. Op weg naar de plaats de controle zou geschieden zag Vau dat Nielsen een pilledoosje liet 'eh. Het bleek dat elke pil de dubbe- WrtiSis amphetamine bevatte van pil- On 2? men in Denemarken alleen maar stirvT tersrecept kan krijgen. Toen de dolerende middelen werden gevon- tie beweerde Nielsen dat'ze hem door betv .er waren voorgeschreven wegens NjpWSiteit. Hangende het onderzoek is Sen geschorst. Op I vam was afgestapt en het toevallig '■Ik O, 2e lub weer eens zou proberen. geh.TÏ?1 wat ik deed, maar ik heb pech oie^d verklaarde Nielsen. De renner niet bereid te vertellen hoe hij k)n de pillen was gekomen. Ook( ver- ler^jbe hjj dat de affaire de Deense wie- hij A°rt al genoeg had geschaad en dat a daarom terug zou trekken zon- doen 8{hij sensationeele onthullingen zou Sop Men verwacht overigens dat Niel- tp^JMEGEN, 26 juli Zondag wordt euit Sharen bij Nijmegen op het cir- e Zandberg" de grote prijs van ten Brtand motorcross gehouden, welke de sèft01" 1164 wereldkampioenschap in hwA? cc-klasse. De organisatrice, de Wclub „Maas en Waal", heeft bijna ty?W°pcoureurs uit elf landen bijeen 'b d« te brengen Voor de eerste maal ill «r„ geschiedenis zullen er Tsjechen dlu Nederlandse motorcross, rijden Sow halve liter-klasse, t.w. Miroslav 1 die op het ogenblik in de strijd de wereldtitel met dertien punten v'c e„de plaats bezet, Erwin Krajco- D» i ef Herbecek. Is 0- ie'der in het Wereldkampioenschap die Ogenblik de Zweed Sten Lundin, totaa,1 de zes verreden wedstrijden in Punten heeft gehaald, terwijl beldkfi? concurrent, de dubbele we- PUtitpn u10en Bill Nilsson, het tot 22 hiepip' bracht. Algemeen is men van perp-hfl dat het zandige circuit van J-upd; Bill Nilsson beter ligt dan Mond» et zal voor de overige rijders 6,1 duni moeliijk zijn het te verwach- Nilsson-Lundin te doorkruisen. APELDOORN, 25 juli Op de eer ste dag van de N.W.B.-vierdaagse de den zich slechts weinig voetklachten voor. Van de welgeteld 1105 deelnemers, die uiteindelijk van start gingen, gaf één „veertiger" het halverwege op. Dank zij een bijzondere attentie van het uitvoerend comité waren er vandaag vijf wandelaars, getooid met een rose anjer wegens hun verjaardag. Er werd in opperbeste stemming ge wandeld en onder bijzonder gunstige weersomstandigheden. Het donkere wolkendek, dat het Apeldoornse wandel- legioen aanvankelijk bedreigde, dreef af en gaf ruimte aan een heerlijk warm zonnetje. Voor de komende zondag luidt het cricketprogramma in de eerste klasse A- ACC-VOC. Eerste klasse B: Haar- lem-Quick N., Rood en Wit II-Excelsior. de schoenen schuift alsof hij de bla ren k'i zien liggen en er om heen lo pen. Maar als hij het tempo eenmaal te pakken heeft, in de gaten krijgt dat er achter hem niet hartverheffender wordt gezongen dan in de gelederen vooruit, voelt hij zich langzamerhand opgeno- me-. in die duizendkoppige wandelma- chinc, die jaarlijks door het land rond Nijmegen draait. Onverdroten over de- zelfde wegen, door de bedding van de- zelfde geheiligde tradities en met im mer dezelfdz schertsfiguren die ruim schoots hilariteit krijgen waarom zy duidelijk vragen. yoor zo'n new-comer is het alle maal nieuw. -Wellicht overweldi gend, massaal en meeslepend. Voor de veteranen is het n soort reünie, 'n jaarlijks weerzien van oude bekenden en in ieder geval een want anders kwamen ze niet. Voor net publiek langs de routes lijkt de 45e vierdaagse net zoveel op de voorgaande als de 44e verschilde van de 43e. Dat verschil mag men gerust verwaarlozen. Er is welhaast geen evenement in cut land van een dergelijke omvang, dat zo vooruit te voorspellen zeker eenzelfde beeld, jaar in jaar uit, oplevert als oe Nijmeegse vierdaagse. En toch stijgi. ieder jaar nog het aantal deelnemers, breidt het aantal deelnemende landen zich uit en stac tienduizenden geboeid en niet-weg-te-slaan langs het parcours dit schouwspel op blaren, zweet en tra nen gade te slaan. Waarom? Het ant woord valt langs verschillende wegen te benaderen, maar niet te formuleren. Onweerlegbaar staat de vierdaagse in de Nijmeegse dreven geplant als een spectaculair schouwspel van massale vrijetijdsbesteding. Met dergelijke beschouwingen hou den de deelnemers zich trouwens niet op. De 12.087 die gistermor gen ie vierdaagse op z'n eerste benen hielpen zagen tot hun verrassing dat de invloed van majoor Breunese zo ver reikt, ifat zelfs de zon van een lang verlof was teruggekeerd. Het gaf kleur en fleur aan de eindeloze marscolonne, waarin de levenslustige Israëli's zich trots verheugden in hun nog immer on gebroken populariteit. De meisjes uit Sierra Leone, nog nimmer hun land uitgeweest en zichtbaar beduusd van d e westerse vorm van sportbeoefening, marcheerden bescheiden maar vief en correct over het parcours alsof zij lie ver niet wilden opvallen. Wat van de Bundeswehr niet gezegd kon worden; de soldaten van Der Alte marcheerden weliswaar correct, maar hun van verre reeds hoorbare marsliederen waren dui delijk „made in Germany". Vandaag marcheert het legioen, dat gisteren 40 uitvallers telde, door het land van Maas en Waal met Wychen als middelpunt. (Advertentie) HAARLEM, 26 juli Het team van de Alconbury Spartans is de grote fa voriet geworden van het internationale honkbaltoernooi in Haarlem. De Ame rikaanse vliegeniers, gestationeerd in Engeland, behaalden dinsdagavond een sprekende zege (8—0) op de officieuze Nederlandse ploeg in een wedstrijd, die een grandioze demonstratie werd van techniek, slagvermogen en superieur spelinzicht. v De Spartans overtroffen onze landge noten In bijna alle spelonderdelen, vooral in slagprestaties. Nederland kon in negen innings slechts één twee- honksiag (Keulemans) produceren op de linkshandige werper Ron Ellison. Voor de rest waren de Nederlanders volkomen kansloos. De povere slagprestaties van Nederlanders vormden een de schril (Aduertentle) ATLANTIC CITY, 26 juli De Utrechtse profzwemmer Herman Wil- lemse heeft voor de tweede achtereen volgende maal de internationale 25 mijl zwemmarathon rond het eiland Abse- con (New Jersey) gewonnen. Zijn tijd bedroeg tl uur, 14 min. 30 seconden. Vorig jaar deed hij 10 uur en 30 mi nuten over deze afstand. Voor de eer ste plaats was een geldprijs van 5.000 dollar beschikbaar gesteld. De oud-olympische kampioene Greta Anderson eindigde op de tweede plaats, op twintig minuten. De Nederlandse zwemster Mary Kok kwam als zesde binnen in een tijd van 12 uur 13 min- 5 sec. Zjj was na Greta Anderson de tweede vrouwelijke deelnemer, die in Atlantic City aan wal ging. Mary's pres tatie werd beloond met een prijs van 700 dollar. De Canadees dliff Lumsdon, reeds twee maal winnaar van deze marathon, kwam als derde aan in 11.36.35. HERMAN WILLEMSE opnieuw eerste. (Advertentie) A.g Abeldoomse eerste divisieclub t^«ldeV~ heeft de 21-jarige B. W. jbeiHp-: van Vitesse gecontracteerd. wJ3 speelde de laatste wedstrij- ^-^««oamers rechtsbinnen. HILVERSUM, 26 juli De Holland- Weck, het jaarlijkse zeilevenement, ge organiseerd door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereniging en de Kon. Watersport vereniging Loosdrecht, vindt plaats van aantaande vrijdag tot en met maandag. Start en finish zijn bij het clubhuis van de K.W.V.L. in Oud-Loosdrecht. Deze vereniging heeft het aantal klas sen verminderd, omdat men bang is, dat de organisatie de wedstrijdleiding uit de hand gaat lopen, nu de deelname steeds groter wordt. Zodoende prijken de num mers 16 M2 streepklasse, de sharpies en de Olympiajollen, waarvoor de leden van de organiserende club minder be langstelling hebben, niet meer op het programma. Het is alleen jammer, dat men een en ander zo laat heeft bekend gemaakt, zodat zeilers, die in deze klas sen plegen uit te komen, hun vakanties reeds geregeld hebben. Deze zijn daar door lelijk gedupeerd. De internationale deelname is dit jaar zeer beperkt. Heel wat meer deelnemers (19) dan bij de Nieuw Loosdrecht Week telt hier de Flying Dutchman klasse. Een zelfde aantal telt de Stemklasse. De grootste deelname is er in de 12 voetsjollen (27), de Valken (23), de Finnklasse (27) en de Flying Junior klasse (30). UTRECHT, 26 juli 1" de serie lan- denontmoetingen tussen de Nederlandse en Zwitserse wielrenners heeft Neder land ook de tweede wedstrijd gewon nen. Evenals in Amsterdam waren ook in Utrecht de Nederlanders op bijna alle onderdelen sterker dan hun tegen standers. Zij wonnen met 6 tegen 9 pun ten. De Nederlandse amateurs behaalden op alle drie de onderdelen de overwin ning. De Graaf en Noiten waren in de sprint de sterksten, terwijl Nijdam zich op het nummer achtervolging -ngenaak- baar toonde. De vier kilometer leg'de hij af in 5 minuten en 28.8 seconde. Ook de omnium was voor de Nederlandse ama teurs. Het enige onderdeel dat niet door een Nederlander werd gewonnen was de sprint voor profs, waarin Plattner zich de snelste toonde over Jan Derksen. De wedstrijd voor stayers tenslotte, bestaan de uit twei ritten over 30 km., leverde een overwinning op voor Koch voor de Zwitser Galatti en onze landgenoten Van Houwelingen en Wierstra. MUSSELKANAAL, 26 juli Op een niet-beveiligde overweg is hier gisteren de dertig-jarige W. Roffel uit Tweede Exloërmond met zijn auto tegen de ach terzijde van een goederentrein gereden. De auto werd een eind meegesleurd en vervolgens in het langs de spoorbaan lo pende kanaal gedrukt. De bestuurder werd zeer ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Groningen, waar hij na enige uren overleed. contrast tot het enorme slagvermo gen van de Spartans: dertien honk- slagen, die veelal kort na elkaar wer den geplaatst en daardoor, ondanks het gedegen Nederlandse veldspel (slechts één fout), een catastrophale uitwerking kregen. Homeruns bleven Oranje bespaard. Gelukkig maar; de twee series honkslagen, die Herman Beidschat toppitcher van Europa in de vierde en zesde innings kreeg te verwerken, waren al erg ge noeg. De eerste resulteerde in drie punten, de tweede in vijf. Een grote teleurstelling moet het duel vooral zijn geweest voor Beid schat, die zaterdag nog een prachtige triomf op de Europese kampioen der Amerikaanse luchtmachtteams, de Cha- teauroux Sabres, bevocht. Waarschijn lijk is de te korte rustpauze na die strijd ditmaal een grote handicap yoor de jonge pitcher geweest. Drie innings lang kon hij goed stand houden, al wa ren zijn worpen minder imponerend dan tegen de Sabres. Maar in de vierde Amerikaanse slagbeurt werd hy medo- genloos weggeslagen. Imbriale begon met één speler uit met een honk- slag, de linkshandige eerste honkman Vince Balint volgde met een verre twee-honkslag in het linkerveld en toen volgden nog gave tikken van Dan ny Merchant en Don Gilmore, die drie punten opleverden, één inning slechts handhaafde Beidschat zich daarna, hoewel hij de eerste de beste slag man, Blanton, een twee-honkslag moest toestaan. Maar in de zesde Amerikaan se slagbeurt was het hek opnieuw van de dam: 4-wijd voor Holmes en honk slagen van Imbriale, Farabee (met 0.750 de beste slagman), Gilmore, Blanton en Hunt brachten Oranje op de rand van een debacle. Op dat moment, eindelijk, greep de Nederlandse coach Ron Fraser in. Hij verving Beidschat (7-1-11 in 5 2/3 in nings) door de populaire Antilliaan Bo bo Echobardo (0-1-2 in 11/3 innings), op wie de Ameriakanse hitters zich op nieuw moesten instellen en geen verdere successen konden boeken. In de laatste inning liet Fraser tenslotte nog de jeugd wat ervaring opdoen. Dat liep bo ven verwachting goed af. De jonge Rob Hoffmann, werper van de tweede klas- ser HCAW uit Bussum, verraste even als vorig jaar bjj de Europese kampioen schappen met zijn onbevangen, harde worpen, die resulteerden in de cijfers 1-0-0. HILVERSUM, 1 juli In het sterk bezette internationale tennistoernooi te Hilversum dat gisteren is begonnen, valt voor de Nederlandse spelers en speelsters veel te leren. Vrijwel alle buitenlanders handhaafden zich in de eerste ronde, ter wijl daarentegen de Nederlandse Davis Cupspelers, Willem Maris, Piet van E ijs den en Hans van Dalsum, reeds werden uitgeschakeld. Maris verloor in twee sets van de Indiër Mukerjea, die in alle opzichten superieur was. Van Eijsden begon veel belovend tegen de Australiër Holland door zijn eerste set te winnen (6-2), maar toen Holland steeds beter ging spelen werd de Nederlander onvast en verloor hij tenslotte kansloos. Hetzelfde lot trof Van Dalsum tegen Palafox. Ook hij won zijn eerste set, maar njoest daarna zijn meerdere erkennen. Bij de dames leverde de oud-Neder lands kampioene, mej. Rollin Couquer- que, een bijzonder goede prestatie. Zij versloeg de Australische mej. Gibson in twee sets: 6-2 7-5. TURIJN, 26 juli De Fransman Guitter heeft bij de wereldkampioen schappen schermen de titel degen per soonlijk behaald. Hij won in de finale zes van de zeven partijen. De Zweed Hans Lagerwall bezette met vijf over winningen de tweede plaats, terwijl de Hongaar Tamas Gabor met vier over winningen als derde eindigde. HELSINKI, 26 juli Het Oostduit se atletlekteam eheft de tweedaagse wedstrijden tegen Finland en Italië ge wonnen. De Oostduitsers zegevierden met 107 tegen 105 punten op het nip pertje over Finland en met 133 te gen 99 punten over Italië. Finland won met dezelfde cijfers, 133-99, van Italië. Tot de beste prestatie kwam de Ita liaan Berutti op de 100 meter (10.3 sec.). De tweede na hem komende at leet was de Duitser Flamm in 10.8 sec. De wereldrecordhouder speerwer pen Carlo Lievore was met 77.38 me ter ongenaakbaar, terwijl de Fin Ola- vi Salonen op de 1500 meter in 3 min. 42.- sec. de Oostduitser Siegfried Va lentin 0,1 sec. aphter zich liet. Silvano Meconi bewees zijn enorme kracht bij het kogelstoten met 18.18 meter terwijl Jorma Valkema (Fin land) met een sprong van 7.65 meter het verspringen op zijn naam schreef. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 26 juli Sparta ver wacht, dat het zich dit weekeinde zal verzekeren van de diensten van de hui dige spil van Willem II, Van Bun. De onderhandelingen verkeren in een ver gevorderd stadium en ook Van Bun is reeds akkoord gegaan met een eventu ele transfer. Dat de zaak nog niet is „beklonken", komt door het feit, dat niet alleen Willem II, maar ook M.V.V. bepaalde aanspraken heeft op Van Bun. De overgang van Van Bun naar Willem II, het vorig jaar, kwam namelijk tot stand na ruiling met de doelman Van Neer (Willem II), die voor M.V.V. is gaan spelen. De voornaamste uitslagen van de eer ste ronden zijn: Heren-enkelspel, eerste ronde: G. Campbell (NZ) versl. Th. v.d. Broek (Ned.) 6-1 6-4; A. Rawstone versl. E. Dirks 6-3 7-5; R. Bennett (Gb.) versl. L. Tervoort (Ned.) 6-0 6-0; N. Holland (Australië) versl. P. van Eijsden (Ned.) 2-6 6-1 6-0; L. Ryan (Z. Afrika) versl. S. Huizinga (Ned.) 6-4 6-1; G. Palafox (Mexico) versl. H. van Dalsum (Ned.) 3-6 6-4 6-2; Apparao (India) versl. A. v.d. Tuyn (Ned.) 6-4 6-8 6-1; Lall (India) versl. Dominicus (Ned.) 6-4 6-3; Muker jea (India) versl. W. Maris (Ned.) 6-1 6-3; J. Mayers versl. H. v.d. Weg (Ned.) 6-4 6-1. Tweede ronde: Ramanathan Krishnan (India) versl. A. Rawstnne 6-1 6-1; K- Fletcher (Austr.) versl. K. Diepraam (Z. Afrika) 6-3 6-2; Lall (India) versl. Hille- brand (Austr.) 7-5 6-3. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. Rollin Couquerque (Ned.) versl. mej. Gidson (Austr.) 6-2 7-5; mej. Joyce Ma- Gibson (Austr.) 6-2 7-5; mej. Jovce Ma- 1-6 7-5; mej. M. Moritz versl. mej. J. Seven 3-6 6-4 6-4; mej. Chr. Mercelis (België) versl. mej. R. Tervoort (Ned.) 6-0 6-1. HELSINKI, 26 juli De uitslagen uit de achtste ronde van het schaak toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor studententeams luiden: Bulgarije—Finland 2-0 en 2 afg. par tijen, Nederland—Tunesië 4-0. De ge detailleerde uitslagen van Nederland waren: LangewegBerrehouma 10, RoesselBendjema 1-0, Jongsma Benhassen 1-0, Kuypers—Taieb 1-0, ZwedenTsjechoslowakije 1-2 en 1 afg. partij. Buiten MongoliëDene marken 1%-1% en 1 afg. partij. Oost- duitslandEngeland 0-0 en vier afg. partijen. Hongarije-Rusland VM/s en 3 afg. partijen. Na acht ronden heeft Rusland met 24 punten en drie afgebroken partijen de leiding, gevolgd door Amerika met 20, Bulgarije met 19 pnt. en 2 afg. par tijen, Tsjechoslowakije met 19 en 1 afg. partij. Nederland staat op de vijf de plaats met 16 punten. Ook nu is een speler van Alconbury Spartans op de honken gekomen. De Amerikanen waren gisteravond opper machtig tegen de Nederlandse ploeg die haar tweede nederlaag in de Haar lemse honkbalweek moest incasseren HILVERSUM, 26 juli De uitslagen van de draverijen, die dinsdagavond zijn gehouden, luiden: Aduard Hannoverprijs, 2040 m. 1. Ya- koo (D. Suykerbuik), 2.58.9, 1.29.5; 2. Ypsillon Saint; 3. Zelma Dear. Winn, f 16.30, pl. f 3.10, 2.90, 1.50, kopp. 9.60, cov. 11.40. Adua Scotchprijs. 2000 m.: 1. Young Faune, (Geersen), 2.52.1, 1.26.-; 2. Win nie H; 3. Y. Nellie. Winn, f 2.10, pl. 1.10, 1.80, 1.5Ó, kopp. 560, cov. 5.70. Aerolite b-prijs, 2000 m: 1. Zilverfa zant S, (Wag'enaar), 2-54.6, 1.26.4; 2. Zus Scotch; 3. Ztno. Winn, f 7,90, pl. 2.20, 1.80, 2.20, kopp. 9,70, cov. 5.40. Afraprijs, 2420 m.: 1. Yssel, (Eooye- weerü), 2.31.3, 1.27.3; 2. Zefa; 3 WTiy Not. Winn, f 3.-, pl. f 1-40, 1.40, 2.30, kopp. 5.50, cov. 4.80. Af standsloper sprijs, 1400 m.: 1. Aima Sofine (De Graaf), 2.10.7, 1.33.4; 2. Aleid Williams; 3.Azalea B. Winn. f 9.20, pl. f2.20, 1.90, 2.30, kopp. 33.80, cov. 5.90. Aga Khan Holiandiaprijs; 1. Qui Suit, (Lange), 2.45.8, 1.21.3; 2. Umber; 3. Ura nus Koff. Winn. f 5.80, pl. 1.90, 2.60, 2.-, kopp. f 19.10, cov. 7.30. Agfaprijs, 2000 m.: 1. Y. Bert D, (Dooyeweerd), 2.48.4, 1.24.2; 2. Witty Hannover; 3. X. Ologie M. Wmn. f 1,90, pl. 1.40, 1.40, 2.80, kopp. 4.60, cov. 3.50. Totalisatoromzet f 97.378.50. BRUSSEL, 26 juli. Door een gelijk spel tegen Engeland is Zweden er dins dag in geslaagd voor de tweede keer in successie beslag te leggen op de Euro pese titel golf voor landenteams. De Engelsen hadden lange tijd de leiding, maar de Zweden Leinborn, Bielke, Mol- ler en Carlander wisten gelijk te komen 4 '/s - 4 iNederland zegevierde met 6 - tegen 2 »/s over Zwitserland, ver zekerde zich in groep c van de eerste plaats en eindigde in het totaalklasse ment op de achtste plaats. NEW YORK, 26 juli Momenteel is een tweekamp van zestien partijen aan de gang tussen de Amerikaanse schaak kampioen van nu, de 18-jarige Robert Fischer en de oud-kampioen Samuel Reshevsky, die 49 jaar is. De strijd gaat om de George P. Edgar-trofee. Na vier partyen is de stand 2-2. Beide spelers wonnen een partij en de ove rige twee partijen eindigden in remise. STOCKHOLM, 26 juli De Nieuw- Zeelantler Murray Halberg, Olympisch kapioen op de 5000 meter, heeft tijdens atletiekwedstrijden alhier het wereldre cord op de drie ra ijl verbeterd met een tijd van 13 min 10 sec. Het oude record stond met 13 min 10.8 sec op naam van de Australiër Albert Thomas. Murray Halberg heeft nu drie wereld records op zijn naam, namelijk het we reldrecord over twee mijl, daterend van 7.7.61 in Turku met 8 min 30 sec, over drie mijl met 13.10.- en als lid van de estafetteploeg over 4x1 mijl met 16 min 23,8 sec. Niet alleen verbeterde de Nieuw Zee lander het wereldrecord over drie mijl. Hjj leverde ook een uitzonderlijke pres tatie op de 5000 meter, het nummer waarop hij de Olympische titel verover de. Hij noteerde over de 5000 meter een tijd van 13 min 35.2 sec en bleef met deze verrichting slechts 0,2 sec boven het wereldrecord van de beroemde Rus sische lange afstandloper-Vladimir Kuts, die in 1957 tot dit resultaat kwam. De landgenoot van Halberg, de winnaar van de gouden medaille op de 800 meter tij dens de Spelen in Rome, Peter Snell zegevierde in een race over 800 meter en 880 yards. Het werd geen nieuw re cord maar uitstekende tijden, na melijk respectievelijk 1.48.- sec en 1.48.8. Dan Weam eindigde op de twee de plaats met 1.48.6 en 1.49.3. MIAMI, 26 juli (Reuter) De pas sagiers en bemanning van de Ameri kaanse „Electra" die maandag werd gedwongen te landen op het vliegveld van Havana zijn in de Verenigde Sta ten teruggekeerd. De man die de pi loot overmeesterde is op Cuba achter gebleven. Hij had geen mededaders. Een der passagiers vertelde dat de Cubaanse autoriteiten hartelijk waren geweest en dat ze uitstekend te eten hadden gekregen. NEW YORK, Agenten van de Amerikaanse federale recherche, de zogenaamde „G-Men", zouden naar in New York verluidt gisteren zijn gaan meevliegen in Amerikaanse pas sagiersvliegtuigen. Deze veiligheids maatregel zou zijn genomen nadat er berichten waren geweest over plannen van Cubanen om nog vyf vliegtuigen te kapen. Een woordvoerder van de Ameri kaanse „Eastern Airlines" verklaar de dat in nauwe samenwerking met de federale recherche en het ministerie van buitenlandse zaken alle nodige voorzorgsmaatregelen zyn genomen, r.adat de recherche de politie van New York en de autoriteiten van de New Yorkse luchthaven had gewaarschuwd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 9