Songfestival in Knokke RAMSES SHAFFY maat over ZONDER VEEL RESULTAAT Jeugd en romantiek op het Nationale Waterkamp t Avontuur voor 1400 water gidsen en zeeverkenners voor glanzend haar bij zon en zee *ga naar de Ontwapenings gesprek Welkom blijven I Eiland der Sirenen in Nieuwkoopse plassen 45 jaar in dienst van de Kamer Ganiln^aclitige Aan Zwarte Zee Fabrieksbrand in Nieuw Roden, Dr. Importeurs hebben bezwaren tegen prijsverlaging van koelkasten Gunstig advies N.S.-personeel Italiaan koos I domicilie in Brits ziekenhuis Boterprijs onder de loep C. Ravelli mj%riïtoT-Tti V B wam Arbeidsvoorwaarden „I have a pain1 In produktschap: Detailprijs in één dag 60 ct. per kg. gestegen DONDERDAG 27 JULI 1961 Anderhalve ton schade OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM Stakingsdreiging Vakbonden steunen loonactie niet Van onze speciale verslaggever) NIEUWKOOP, 27 juli Het is geen fata morgana, maar een heerlijke werkelijkheid: een week lang ligt midden in dit ruige waterrijk het Eiland der Sirenen. Het wordt bewoond door een paar honderd lieftallige meisjes, die, al lopen zij dan niet op vo- gelpoten, met hun zoet gevooisde keelklanken toch alle aandacht en belangstelling van het voorbij varende manvolk op zich richten. Het is echter onnodig om zich gelijk Odysseus kermend en kreunend aan de grote scheeps mast te laten vastbinden en zijn medeopvarenden was in de oren te stoppen, want men kan dit eiland zonder gevaar naderen. En zelfs betreden mits men dit laatste volgens strenge voor schriften doet tussen de vier glazen van de voormiddagwacht (10 uur) en de drie glazen van de eerste wacht (21.30 uur). De meisjes zijn namelijk waterpad- vindsters en watergfidsen, die met meer dan 1000 zeeverken ners deelnemen aan het grote Nationale Waterkamp op de 'ga zéker eens per week! eerste keer in zijn bestaan een „gemengd karakter" draagt. PAGINA 5 In Monte Argentario KONINGIN EN PRINS EREBURGERS **S#!iw Nederland spant zich in (Van onze speciale verslaggever) KNOKKE, 27 juli Zoals gewoon bij ""schuldige evenementen, wordt de eer Va" een heel land ingezet, wat tot ge- v°lg heeft gehad dat op het songfesti val van Knokke Nederland heeft verlo- 'e» van België. Dit aan vreejnde waar deringen niet zo arme zangtoernooi heeft *-"geland doen winnen met daarachter België, Frankrijk, Italië, Duitsland en ^ederland. Men had woensdagmiddag "et idee van de Nederlandse deelne mers, dat zij een stuk beter voor de dag zouden komen dan twee dagen te rug tegen Engeland. Iiamses Shaffy "ad zichzelf willen opsluiten na zijn be labberde, voorbereidingsloze vertoning van de vorige keer. Twee dagen heeft "IJ daarna met zijn kryptografisch ge- "oteerde liedjes achter musici aangelo pen om er een klinkend geheel van te l"ten maken. At en toe kwam hij verwilderd door epn deur naar buiten en zei: ,,Ik begrijp er niets van, maar ik heb een dertiende niaat over in mijn liedje. Als ik zing voel ik er niets ongewoons in, maar als dot orkest de melodie uitwerkt, heb 'k een maat te veel." Hij wilde ook niet meer zelf achter "e piano kruipen, waardoor hij maan dag ergens achteraf kwam te zitten en Seen beweging kon maken. Met de bal letdanser Chris van der Velde als men tor achter zich is hij zjjn nummers eens Saan instuderen. En waar anderen ja- Jen nodig hebben om zich vertrouwd te maken met de planken, was er voor "em, als acteur, geen groot probleem meer toen hij zijn schroom voor de ruimte had laten varen. Altijd was hij al van talent verdacht (dat echter vaak •n de war wordt geschopt door een in nerlijke desorganisatie), maar nu mocht *nen er weer iets van zien. „Mooi," Vond hij zelf, „het filmen in Rome is niets geworden, dit is dan mis schien half gelukt, nu ga lk maar weer eens toneelspelen in Amsterdam." De jukebox-torturen Herman van Kee- ken en Ria Valk, die een bikkelhard Senre beoefenen dat men naar onze Srnaak slechts bij uiterste clementie op Luilakochtend mag toelaten, waren de halve dag druk geweest met foto's blaken op de pier en handtekeningen uit delen. Maar in het Casino werd onver biddelijk gewerkt, onder andere door het orkest van Henri Seeghers en het quintet van Willy Albimoor, die in de afgelopen week samen enkele honder den nummers muzikaal op poten heb ben gezet en begeleid. Connie van den Bos, de Haagse secretaresse die na één jaar zingen en nq één televisie voorstelling al bij de voordeur van het Pantheon der showbusiness schijnt te staan, trachtte in alle woeligheden mooi te blijven. Haar donkere ogen stonden groot van spanning en ambities. Sacha Denisent, een trillend raspaardje, ren de elk uur in een andere kledij door het Casino om tenslotte als een gamin achtige Pierrot te verschijnen, zoals ze ook zou optreden. Ze trok ons mee naar verre vertrekken cm een piano te zoe ken. Ze zong in het wilde weg. zowel Prévert als Der Tot und das Madchen en ratelde intussen honderd keer het tekstje af waarmee ze haar tweede lied je wilde aankondigen. Met talent ge- pailletteerd, weet ze net zomin als Ram ses Shaffy altijd raad met zichzelf. Men was vol spanning over wat Sacha er van terecht zou brengen. Twee keer maakte zij 's avonds in haar Franse liedje dezelfde fout. ,,Hoe llllllllllllllHlllllllllllllllllllilillllliillli""iilliltlil"ii""""i HERMAN VAN KEEKEN .uiterste clementie. Illlllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllimi"!"!"!"""""!" kon dat toch, Sacha?", wilde iedereen weten. „Toen ik op het toneel verscheen zag ik bij de eerste oogopslag Michel Fontaine zitten in de zaal, de schrijver van het liedje. Waarom was hij juist vandaag gekomen?" zuchtte ze. Maar na afloop heeft Michel Fontaine haar zijn eerlijke vertedering voor haar ver tolking bekend. Waar maken zij zich druk over, kan men vragen, een song-festival in Knok ke en wat dan nog? Voor jonge artis- ten echter is dit een gebeurtenis, met televisiecamera's naar een paar lan den, bijna honderd journalisten uit half Europa en handenvol machtige impresario's en programmaleiders en dan nog in het Casino dat in het SACHA DENISENT .trillend raspaardje. badseizoen een lijst van vedettes met ronkende namen laat optreden. De grote moeilijkheid bij de beoorde lingen in dit zangtoernooi is veroor zaakt door de botsing in de showbusl ness tussen de glamour waarmee Broadway en Hollywood de wereld heb ben verlakt enerzijds en de lossere char me van het Franse chanson en het spit se cabaretliedje anderzijds. Het Neder landse en Belgische team vertoonden niet zozeer die verschillende geaard heid. Moest men bij het consumeren van de Nederlandse prestaties een paar maal krachtdadig slikken als bij koude aardappels, de Belgische jongelui scho telden ons eveneens griezelige hapjes voor. Het meisje Frieda DeCock, dat zich aan twee beroemde liedjes waag de, riep naar onze smaak vóór alles zo iets als „Moe, het theewater kookt Dan was er nog Belinda, die na de negentiende-eeuwse ramp van Bach Gounod, met een minstens zo pijnlijk Ave Maria voor de dag kwam. De an dere Frieda, die verder nog Linzi heet is in dit toernooi een van de grote lie velingen van het publiek geworden. Be grijpelijk, want zoals zij een zaal kan be zighouden..., maar ons bekroop heime lijk de angst dat ze met haar „Anny, get your gun" doende was de zaal in de 'lucht te laten vliegen. MOSKOU, 27 juli (UPI) John J. McCloy, president Kcnnncdy's voor naamste adviseur inzake ontwapening, vliegt vandaag naar Moskou terug na een kortstondig verblijf aan de Zwarte Zeekust voor een onderhoud met pre mier Khroesjtsjev. De toekomst van de besprekingen hier en misschien wel het gehele Amerikaans-Russische ontwapenings. overleg, zal vermoedelijk afhangen van wat tussen MacCloy en Khroesjtsjev in Sotsji is besproken. De Amerikaanse onderhandelaar zal na zijn terugkeer in de Russische hoofd stad onmiddellijk een rapport over zijn gesprek met Khroesjtsjev opstellen voor zijn regering in Washington. In Moskou zal McCloy geconfronteerd worden met artikelen in de pers en kom- mentaren voor de radio op Kennedy's boodschap van dinsdag. In de Sovjet- Unie is men van mening dat Kennedy's rede oorlogszuchtig is en niet meer dan een excuus om de bewapeningswedloop te intensiveren. Het is niet ondenkbaar dat McCloy uitlatingen in deze geest van Khroesjtsjev zelf te horen heeft gekre gen. Beiden spraken met elkaar nadat Kennedy had gesproken. Overigens was de sfeer van het gesprek „vriendelijk" als men Tass mag geloven. (Advertentie) NIÉUW-RODEN (DR), 27 juli Van nacht isbrand uitgebroken in de hout- en metaalwarenfabriek van de firma A. Huizing alhier. De kantoren en een gedeelte van de werkplaats brandden uit, een hoeveel heid materiaal en 6.000 klompen en 1.000 laarzen gingen verloren. De schade wor geraamd op 150.000. Het bedrijf was tegen brandschade verzekerd. Als gevolg van de brand zuilen de werkzaamheden in het bedrijf, dat een orderportefeuille had van 500.000,- ge ruime tijd gestagneerd zijn. BERAMBACHT, 27 juli Als gevolg van hooibroei is vanmorgen omstreeks zeven uur brand uitgebroken in de boer derij van de heer M. Oskam onder de buurtschap Bovenberg. In korte tijd brandde de boerderij geheel uit. De scha Het geheim van welkom blijven, is dat men nooit te lang moet blijven. Heeft men zijn vertrek eenmaal aangekondigd, laat het dan ookgebeuren; zelfs al zegt de gastvrouw „Wat jammer, gaan jullie nü al weg?" Soms zegt ze dit alleen terwille i van de goede toon (behoudens dan in Uw geval) en dan verlangt de goede toon wederkerig, dat men zich node van zijn zetel losrukt. Eén uitzondering is toegestaan: als er op de valreep nog een Gladstone wordt gepresenteerd - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. 20 STUKS BRAZILIë De Brazilaanse minis ter van buitenlandse zaken, Arinous,heeft woensdag meegedeeld dat zjjn regering de eerste ruimtevaarder, de Russische majoor Joeri Gagarin, heeft uitgenodigd voor een bezoek aan Brazilië. (AFP) DEN HAAG, 27 juli De vereniging van importeurs van koelmachines en koelkasten „Vimko" heelt hier gisteren in een ledenvergadering besloten niet tot verlaging van de prijzen van koel kasten over te gaan. De vergadering was belegd naar aanleiding van luT be sluit van een Amsterdamse importrice, haar Duitse koelkasten na 31 augustus vrjj iu prijs te maken. Het loslaten van de vaste verkoopprij zen van koelkasten wekt bij het publiek de indruk, dat hierdoor in de huidige prijssituatie een algemene wijziging zou kunnen optreden, hetgeen geenszins het geval zal zijn, zo meent de „Vimko". „Aller belang is het beste gediend met handhaving van de vaste, reeds zeer lage verkoopprijzen". De Amsterdamse koelkastcn-impor- trice is van mening dat de prijzen zon der enig bezwaar kunnen worden ver laagd. „Lagere prijzen zuilen een om zetstijging tot gevolg hebben", zo zei een SLUISKIL, 27 juli Hoofdbestuur [Jers van de drie erkende vakbonden "ebben gisteravond in een spoedverga dering hier besloten geen steun te ver- 'enen aan de actie van de werknemers °P de zwavelzuurafdeling bij de Com Pagnie Neerlandaise de l'Azote. De werknemers eisen, zoals gemeld pnder meer een loonsverhoging en de invoering van de algehele vrije zater- zij hebben gedreigd morgen in sta rog te gaan. Na de moeilijkheden, die ?'ch eind april bij dezelfde chemische '"dustrie hebben voorgedaan en de daar na bereikte resultaten, achten de erken- vakbonden het niet verantwoord op nieuw met de fabrieksdirectie te onder handelen. (Advertentie) in schepen van allerlei soort: kano's, prauwen, tjalken, schouwen, vletten, sloepen enzovoort, met het water van de plassen in wilde beroering, de gol ven witgekuifd en grimmig en het ge huil van de harde zuidwester boven al les uit. Nieuwkoop is er een hele week van ondersteboven, dat is duidelijk. In de straten en op het water wemelt het van de witte petjes en dat geeft er een drukte van jewelste. In het dorp concentreert deze zich onder meer op de tentoonstelling, waarop behalve eigen zeeverkennerswerk allerlei nau tische dingen te bewonderen zjjn en leerling-matrozen continudemonstra- ties splitsen en knopen ten beste ge ven. Zjj leren u in een ommezien de paalsteek en de mastworp en vertel len hun die daarvoor interene heb ben alle onbeperkte kwaliteiten van het allemans-eindje. In de plaatselijke cinema draaien films over het water en op de plassen zelf wordt onderling zeer verwoed uit gemaakt wie het sterkst en het best is in roeien, zeilen en zwemmen. Tussen al deze bedrijven door gaat het eigen lijke kampleven in de vertrouwde kring van de eigen deelnemende ploeg of groep onverstoorbaar verder, zwoegt blonde Leentje hijgend en puffend bo ven een ketel reusachtige piepers en heeft corveeër Jan er ongelooflijk de smoor in dat hij voor de tweede achter- ecnvolgende keer de bedenkelijke taak heeft om de „kwalijk riekende" snuif doos het noodzakelijke onderhoud te ge ven... Maar hoe dan ook, op „Spitsbergen", „Hawaii", Tahiti en hoe al die eiland jes ook mogen heten, op het sappig groene domein der Sirenen en het om liggende water in heel zijn onstuimige kabbeling wordt het spel van het zee- staffunctionaris van de betrokken fir ma. Hij voegde eraan toe dat het besluit tot het vrijlaten van de winkelprijzen na rijp beraad van vele jaren is genomen. De importrice is van mening dat prijs verlaging van de koelkasten tevens zal kunnen leiden tot een sanering van de verbrokkelde markt. „Er zijn thans te veel handelaren die koelkasten verko pen". Behalve hergroepering van de markt, hoopt men de „wilde imporeturs" die zelf koelkasten in Duitsland halen en tegen aanmerkelijke kortingen in Nederland verkopen, de wind uit de zei len te kunnen nemen. ■m Mét het hieuwen ran een aartje Nieuwkoopse plassen, dat voor de verkennen gespeeld met een hartstocht bKS^ÏÏ^K'^^rToorlcoiHto^i beste stuurlieden die bepaald aanstekelijk werkt. Op de stoep van hel stokoude, maar fraai gerestaureerde Nieuwkoopse raad huis is gistermorgen uitvoerig uit de doeken gedaan hoe men tot deze gedurf de stap is gekomen ie het bijzijn van minister E. II. Toxopeus en tal van an dere autoriteiten zei de opperschipptr dr. A. P. J. van der Burg, dat de vier landelijke padvinders-organisaties het niet alleen plezierig maar ook nuttig achten dat de meisjes en de jongens nu eens van nabij van elkaar kunnen zien hoe zij het spel van het zeeverkennen spelen. De meisjes zal het wel opvallen ho: stoer de jongens wel varen en de jongens zullen wellicht onder de indruk komen van de stjjl en het peil die de meisjes in het kampleven brengen. En dat was volgens de algehele kamplei der een van de belangrijkste motieven die tot dit grote avontuur hebben ge leid. Een avontuur leek het in alle op zichten, zoals dit formidabele water- kamp zich aan ons vertoonde met heel de machtige en spectaculaire opening, waarhij de ene dreunende yell 11a de andere het glaswerk van Nieuwkoop deed rinkelen. De minister hieuwde met vaardige hand een anker ten te ken dat het spel kon beginnen, met de geweldige stormloop op de Nieuwkoopse middenstand voor de dagelijkse hap, een stormloop die ons deed denken aan een kleine opstand van het Kaas- en Broodvolk, met het aan- en afvaren c ST. BRIDE's. 26 juli (UPI) Het leven in Engeland was goed voor Ro- malo Scotti, zeer goed zelfs. Dezer da gen is er echter abrupt een einde ai-n gekomen, toen hij uit zijn bed in een Londens ziekenhuis werd gesleept en door regeringsambtenaren op een vlieg tuig naar zijn vaderland, Italië, werd gezet. Dat was het einde van een aan gename en lange vakantie van 16 ""V?"' den, die Scotti als gast van de Britse gezondheidszorg in Engeland had door gebracht. Vorig jaar kwam de 47-jarige Scotti, die als landarbeider in Engeland werk te, het Kensington ziekenhuis te St. Bride's binnenlopen met de mededeling: I have a pain" (ik heb pijn). Doktoren die hem onderzochten kon den de oorzaak van de „pain" niet vin den, en verklaarden dat hem niets man keerde en dat hij zo gezond was als een vis. Scotti hield vol: „I have a pain" en bleef. Doktoren smeekten hem te gaan, verpleegsters bedachten alle mo gelijke listen. Niets hielp. Het depar tement van gezondheid werd geraad pleegd, maar aangezien Scotti vreem deling was zonder vast adres, kon hij niet gedeporteerd worden, noch kon hem de gratis medische verzorging ge weigerd worden, die in Engeland open staat voor een ieder, die in Engeland verblijf houdt. Scotti's Engelse idylle eindigde deze week, toen een officieel deportatiebe vel van kracht werd. Rechercheurs, die hem in het zieken huis kwamen halen om hem op het vliegtuig naar Rome te zetten, troffen een mollige Scotti in het ziekenhuis aan. De vier gratis maaltijden per dag en het rustige leven hadden zijn ge wicht tot 102 kilo doen toenemen. Het laatste woord was echter aan Scotti. „I have a pain", zei hij. DEN HAAG, 27 juli In de gisteren hier gehouden vergadering van het be stuur van het produktschap voor zuivel heeft (1e heer S. van der Ploeg er de aandacht op gevestigd dat een pakje bo ter (van een half pond) in Utrecht dins dag voor ƒ1.04 te koop was en dat een pakje van hetzelfde merk. een dag te voren 89 cent kostte. Een verschil van zestig cent per kg. van de ene dag op de andere komt hem wel wat groot voor. De heer Van der Ploeg stelde derhalve voor te onderzoeken wat er met de prijs zetting van boter gebeurt nadat ze de fabriek heeft verlaten, of is omgepakt. Na discussie, waarbij bleek dat enke le bestuursleden er voor voelden deze kwestie op haar beloop te laten n an deren het nut van een onderzoek niet inzagen, werd besloten dat rfien eerst zal nagaan of een publiekrechtelijk be drijf slichaam als het schap wel be voegdheden heeft op het gebied van de binnenlandse prijzen van boter. Pas daarna kan men bezien of er iets kan worden gedaan. In de bestuursverga dering van 23 augustus zal men een no ta over eventuele bevoegdheden kun nen bespreken. DEN HAAG, 27 juli Gisteren heeft de looncommissie van de Stichting van den Arbeid een bespreking gehad met de directie en de personeelsraad van de Nederlandse Spoorwegen over de voorgestelde wijzigingen van het reg lement dienstvoorwaarden, verband houdende met de invoering van de ar beidstijdverkorting. Deze bespreking werd mede bijgewoond door vertegen woordigers van het College van Rijks- bemiddelaars en van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Na af loop van de bespreking werd het door de Stichting van den Arbeid aan het college van Rijksbemiddelaars uit te brengen advies vastgesteld. Het is een in grote lijnen gunstig advies. DEN HAAG, 27 juli Zoals bekend, heeft de plaatselijke overheid van Monte Argentario (Italië) het ere:burgerschap verleend aan koningin Juliana en aan prins Bernhard. 5 Augustus zullen de vorstin en de prins als ere-burgers wor den geïnstalleerd. Het koninklijk gezin, met uitzondering van prinses Irene, brengt thans de va kantie door in Porte Ercole, dat deel uitmaakt van Monte Argentario. De Tweede kamer heelt reeds afscheid genomen van de heer C. Ravelli, hoofdadministrateur ter griffie. De voorzitter van de Ka mer, dr. Kortenhorst, heeft daar. bij de scheidende functionaris toegesproken. Hij herinnerde er aan, dat de heer Ravelli, die als hoofdadministrateur een van de topfiguren van de griffie der Volksvertegenwoordiging is, zijn arbeid ruim 45 jaar geleden be gon als klerk ter griffie. Van 2 maart 1914 tot 1 september 1916 was hij als tijdelijk ambtenaar werkzaam bij de ministeries van Marine en Financiën, toen ging hij over naar de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Hij was daar een van de vier ambtena ren; nu zijn er zestien. De heer Ravelli begon met het expediëren en administreren van kamerstukken. Die moesten naar alle Kamerleden gestuurd worden en ook naar de minis teries. Driemaal in de week moest hij avonddienst doen, waaronder zaterdags. En dat alles voor zeshonderd gulden Der jaar. In die eerste tijd werk te hij samen met de heer Van Zwijndrechtnu wethouder van Den Haagdie later van de grif- fie overging naar de stenografische dienst, zijn opleid'JS ~rirhtina minister Drees en onderdirecteur werd van de stenograf e ),ee'r Maar volgens de heer Ravelli was zijn grote leermeester tocii de heer Pippel, die chef was van de griffie. „Dat was een pracht man, aan hem hebben wij alles te danken 'gehad." „„„r officieel In de Kamervergadering van 12 juli deelde dr. Kortenhors iofficieel mee, dat er een missive was ingekomen van de heer C- e„. administrateur ter grifrfie. houdende verzoek hem met ingang ipeftl)c/ tember in verband met de door hem bereikte^ tCf/tVKl in UKTUWIlUi 'hiel ue U VU1 fic-m - Tenatl ran 65 jaar ontslag uit zijn voornoemde functie te willen verlenen, stond het ook in de „Handelingen". maar Oorspronkelijk zou de heer Ravelli al op 1 mei zijn af.. vnaci te zijn opvolger moest naar Nieuw-Gumea om de Nieiiw-Gumea-Raadte adviseren. En daarom verzocht men de huidige chef nauwe werk voort te zetten. Dat betekent, dat hy nog tot 1 W^uF^voFde samenwerking met de griffier de regeling van werkzaamheden voor a KaTl SaZ7bfrdeegriffie had de heer Ravelli natuurlijk veel contact met alle departementen, vooral in verband met Voorlopige Ver lagen en het tijdig inzenden van de Memories van Antwoord op wetsontwerpen en begrotingen. In de oorlog was hij ^erk^mOV departement van Binnenlandse Zaken als hd van de commisme uroo voor het onderzoek van taken van rijkspersoneel, dat voor bevoraeriiy aanmerking kwam en sedert 1250 heeft hij cr clan Straatsburg, d.w.z. de „Raad van Europa" als parlementair-secretaris nog bA9^frte verlaten Hij is namelijk bezig het boek van Pippel: „Het afwijkingen Kamer en zijn toepassing' weer up to date te.maken Jmeege- en bijzonderheden er m te verwerken die hv die 45jaar 1 maakt. Maar eerst zal er voor de altijd opgewekte heer Ka griffie- officieel afscheid zijn begin oktober van dit jaar. De Kamer -1 j chef niet zo maar laten gaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 5