Onze Elk jaar zeevaart m verdwijnen 13000 zeelieden naar het „droge" Gemiddelde leeftijd is 23 jaar het slop Dat telefonisch menu. m KRUISWOORD-PUZZEL Kabelloze boormachine Boerenleenbank enige nette vakantiehuipen Kleinekoort, Poot Baade N.V vakkundige chauffeurs Heineken loonbejrekeningen magazijnadministratie Jongedames Amerikaans piloot vraagt gratie Tijdelijk 'enige verbetering Toeristen op Schouwen bedreigen fruitteelt en natuur Wensdroom werd werkelijkheid P.S.V. trekt Brits6 prof aan L. Smit waagt eerste poging Spaarbank voor iedereen Kampioenen BRUIDSJAPON Prijspuzzel Nederlandse dames i'1 Europesezwemp De krant kunt U niet missen aeen daa Jongeren uit Amerika terug Sleepboten uitgevaren E6 NSC Het jongste nummer van de „K.B.Z., het orgaan van de katholieke bedrijfsgroep zeevarenden bevat een opvallend artikel over het be mannen van onze koopvaardijvloot. De afval per jaar is schrikba rend. De „K.B.Z." neemt uitvoerig de situatie in oorzaken en gevolgen onder de loep. ZATERDAG 29 JULI 1961 Indonesië Een wensdroom is thans werkelijkheid geworden. De Black Decker fabrie ken in Amerika hebben de eer ste kabelloze elek trische boormachine ontwikkeld, die on der alle omstan digheden volkomen elektrisch veilig is en zonder energie toevoer van buitenaf gebruikt kan wor den. Het orgaan „Mede delingen van Elec- trostoom", waaraan we dit bericht ont leenden, geeft over dit instrument nog de volgende bijzonderheden: PAGINA^ „HET DING" KETHEL Uw gehele spaartegoed rente- gevend en direct opvraagbaar Gevraagd (vrouwelijk) boven 15 jaar. STOOMWASSERIJ EDELWEISS - Westmolenstraat IC18 Schiedam a r t i f o r t meubelen' Boterstraat 76 - Schiedam vraagt Wij vragen verantwoordelijkheidsgevoel t.o.v. relate en het materiaal. Wij bieden praktisch 5-daagse werkweek, goed salarP' Volledige vakantieregeling. HALLO HUISGENOOT UW DAGBLAD! I TELEFOONDISTRICT ROTTERDAM aeen mnl. of vrl. administratieve kracht b. een typiste mst Aan de belangwekkende bijdrage ont lenen we het volgende: Onlangs bezochten wij met een team medewerksters een dertigtal gezinnen van zeevarenden in Nijmegen. Wat wij toen ontdekten, wisten we reeds. Toch zit er steeds weer een element van ver rassing in, wanneer men met de neus op de feiten gedrukt wordt: méér dan driekwart van de bezochte zeelieden had in het afgelopen jaar zijn beroep vaar wel gezegd. Deze realiteit werd nog eens onder streept, toen wij met iemand van de plaatselijke ambachtsschool spraken, waar ook scheepswerktuigkundigen wor den opgeleid. „We bestaan nu tien jaar zei hij en ik schat, dat van de jongens, die wij afgeleverd hebben, er nog ongeveer 20 varen, dat wil zeggen dat 90 pet. is af gevallen." Wij spraken over Nijmegen, omdat wij er juist weer waren. Wij hadden ook over een andere stad kunnen spreken. Iedere willekeurige stad in Nederland. Menig afdelingsbestuur kan daarover meepra ten. Het is namelijk zo, dat onze bedrijfs groep Zeevarenden vaak de afdelingen waarschuwt door middel van een propa- gandaformulier wanneer een zeeman te rug van een reis thuis wordt verwacht. Iemand van het betreffende afdelings bestuur trekt er dan op uit om te zien of deze man (meestal jongeman) als lid te winnen is voor onze bond. Deze methode levert nogal eens successen op. Maar wanneer er geen resultaat wordt geboekt, is veelal de oorzaak, dat de zeeman niet' van plan is te blij ven varen. Zo schreef de afdeling Ber gen op Zoom onlangs over een kandi daat-lid: „Weet nog niet wat hij wil; hij blijft waarschijnlijk niet varen." En de afdelin gHaarlem: „Deze man heeft maar één reisje gemaakt naar Hamburg en had er toen alweer genoeg van." En Breda: „Blijft nog een half jaar varen en gaat dan aan de wal". En ga zo maar door. „K.B.Z." vervolgt dan: bepaalde andere maritieme landen laag te noemen, maar in het algemeen is het vaak zo, dat een zeeman met wat meer geld thuisvaart dan een walman in dcrelfde tijd verdiend kan hebben. Vraag echter niet hoeveel arbeidsuren hij daar voor heeft moeten maken en informeer niet naar de omstandigheden, waaron der hij zijn werk heeft verricht. Want dan zou men tot vreemde conclusies kun nen komen, bijvoorbeeld ten aanzien van het uurloon van een zeeman! De verminderde 'animo voor de zee vaart vloeit voort uit het feit, dat wij hoe langer hoe meer komen te leven in een welvaartssituatie. Hiermee be doelen wij niet te zeggen, dat in onze samenleving de armoede geheel uitge bannen is. Wel doelen wij op de grote gemakken en gerieflijkheden, waar mee wij ons dagelijks leven voorzien. Wij- verleren iedere dag steeds meer om iets te ontberen. Wij wensen op een ge makkelijke manier ons geld te verdie nen, dat kan, dus maken wij daar logi scherwijze gebruik van. We zouden dom zijn wanneer we het niet deden* Het orgaan der katholieke zeevaren den merkt vervolgens op: geschikt personeel, dan zal het zijn be loningsstelsel voor de zeevarenden revo lutionair dienen te herzien. Nederland heeft zijn zeevaart nodig, als was het alleen maar vanwege het feit, dat de koopvaardij zorg draagt voor de opvul ling van de helft van het tekort op de handelsbalans. Het stelsel van loon- en arbeidsvooraarden moet bovendien naar onze smaak een aanzienlijke accentver schuiving krijgen van de rechtstreeks no- van gezinsscheiding, een ongestoord en minale beloning voor de arbeidsprestaties naar de indirecte vergoeding door mid del van een geregelde en betrouwbare aflossing na niet al te lange periode betaald verlof van voldoende duur om psychisch en fysiek te herstellen van de gevolgen van het leven buiten de nor male maatschappij, een modern en doel matig opleidingsschema, dat de (adspi- rant)-zeeman niet in financiële moeilijk heden brengt waardoor hij „gedwongen" wordt om nog enige tijd te blijven varen, doch dat de basis legt voor de vreugde volle beleving en verwerkelijking van een beroep, dat zovele schitterende as pecten heeft. Onze zeevaart, onze trots, verkeert vandaag den dag in het slop. Diep treurig is het, dat juist in deze om standigheden, nu het geboden is in een drachtige samenwerking krachtig aan te pakken, de zeevarenden in zichzelf verdeeld zijn op een manier, die bijna geen beschrijving duldt. Meer dan de helft is geen lid van een vakbond. De an dere helft is verdeeld over zeven acht organisaties. De belangen, die in de ko- ende jaren voor de zeevarenden op het spel staan, nopen ons ertoe, krachtig en indringend te waarschuwen voor on enigheid. verdeeldheid of afzijdigheid van de zijde van de katholieke zeelieden. DJAKARTA, 29 juli. (UPI) De Amerikaanse vlieger Allan Lawrence Pope heeft aan president Soekarno om gratie verzocht. De 32-jarige Ameri kaan was op 29 april 1960 door een militair hof ter dood veroordeeld- we gens uitvoering van bombardements opdrachten voor de Permesta-rebeilen tijdens de opstand van 1958. Het is niet bekend hoelang het zal duren voor het verzoekschrift in han den van Soekarno zal komen. Het is op 28 juni gedeponeerd bij de mili taire rechtbank- Weerverwachting van het K.N.M-I., geldig van zaterdagavond tot zondag avond (opgemaakt te 11.15 uur); Bewolkt weer met enkele zonnige perio den en hier en daar een bui. Ongeveer dezelfde temperatuur. Matige wind tussen noordwest en zuidwest. Rotterdam en Amsterdam zijn haven steden bij uitstek, haar bevolking is derhalve vertrouwd met de zee, de zee vaart en de zeelieden. Voorheen kwam het grootste gedeelte van de opvaren den van de Nederlandse koopvaardij vloot uit deze twee steden met haar om geving. Nu nog wordt een groot gedeelte uit deze reservoirs geleverd, er blijft echter een tekort, dat aangezuiverd moet worden ten eerste door die streken en steden van Nederland, waarvandaan vroeger geen zeelieden kwamen en ten tweede door het buitenland. Ongeveer 7000 Aziaten en 4000 niet-Azia- tische buitenlanders bevolken thans onze koopvaardij die totaal 45.000 hoofden telt. Ieder jaar verdwijnen 13.000 zee lieden van de vaart naar het droge Ieder jaar moeten 13.000 opengevallen plaatsen worden opgevuld. De gemiddel de leeftijd van de Nederlandse zeeman is 23 Jaar. Wie op zoek gaat naar de oorzaken van deze verminderde animo voor het beroep van zeeman, aldus dan „K.B.Z. denkt op de eerste plaats waarschijn lijk aan een te lage beloning. Hij zal echter uitvinden, dat niet alleen op dit terrein de grootste knelpunten liggen De gages van de zeevarenden zijn niet denderend en zeker in vergelijking met Zeeman zijn is geen gemakkelijk be roep. Je loopt risico's naar ziel en li' chaam. Je kan 's avonds om 5 uur geen fabriekspoort achter je dicht gooien. Je hebt wekenlang geen mogelijkheid voor een behoorlijke ontspanning. Je kijkt maandenlang tegen dezelfde (mannen gezichten aan. Je mist contacten met je vrouw, je ouders, je vrienden, je club, je hobby, je liefhebberijen, je kerk, je vere niging, je stad of je dorp.... Zeeman zijn is een beroep en ergens ook een klein beetje een roeping. In ieder geval een beroep, dat op een bijzondere wijze gehonoreerd moet worden, omdat er bijzondere prestaties worden verlangd. Nu wij in 1961 de zeeman nog steeds op een orthodoxe, conventionele wijze be lonen voor zijn arbeid - alsof hij een wer ker aan d- wal is - ligt het voor de hand, dat zijn animo om te blijven varen een knauw krijgt en weinig meer kan verdra gen. Wil Nederland in staat zijn, zijn eigen koopvaardijvloot te bemannen met Dus ook de Engelse huisvrouwen weten soms echt niet, wat of zij hun dierbare gade elke dag voor moeten zetten en dat met die overvloed van zomerse groen ten op het ogenblik! Het is natuurlijk al tijd wel zo, hoe méér keus, hoe minder men weet te kiezen Toch hoop ik maar, dat de P.T.T. dit berichtje gelezen heeft en wij dus ook eerstdaags een telefonisch menu kunnen bellen. Ik zou ze dan de raad willen ge ven, speciaal ten behoeve van jong-ge- trouwde vrouwtjes: „Geef er ook tele fonisch de raad»van bereiden bij. Want je kan een voortreffelijk menu doorgebeld krijgen, als je het niet weet klaar te ma ken, heeft manlief er nog niet veel aan. Die ervaring zal men, vermoed ik, in Birmingham wel opgedaan hebben! En ik denk dan aan een pas getrouwd vrouwtje, die nogal tobt met het vlees of wel speciaal gehakt braden! Ze had er zo ijselijk haar best' op gedaan, het kookboek geen moment uit het oog verloren en toch waren die ballen ge hakt keihard. Haar man troostte haar en maalde voor wat gehakt doorging, manmoedig en nog stevig verliefd, weg. Maar ze kan daar niet mee aan de gang blijven, gedachtig het spreekwoord; de liefde van de manen die veel-eisen- de maag! HAAMSTEDE, 29 juli Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen heeft burgemeester Jhr. R. Röell, gisteravond verklaard, dat de.waterleidingmaatschappij Schouwen Duiveland in nabije toekomst 2 mil joen kubieke meter water per jaar aan de grond gaat onttrekken. Dit betekent een verdubbeling van de hoeveelheid, die thans wordt gebruikt. De waterlei dingmaatschappij wil tot deze produk- tieverhoging overgaan door de grotere vraag van het steeds toenemende aan tal toeristen. De burgemeester merkte op. dat het peil van het grondwater hierdoor zal worden beïnvloed en eim digde de vergadering met de opmer king „Weest op uw hoede". Reeds dezelfde avond hebben fruitte lers zich over deze situatie beraden. Zij menen, dat de grote schade, die er dit jaar is ontstaan in vele boomgaar den in het westelijk deel van Schouwen mede wordt veroorzaakt door het la ger worden van het grondwaterpeil en vrezen dat door de nu aangekondigde grotere produktie van het waterleiding bedrijf de toestand nog belangrijk zal verergeren. De waterleiding zal een aantal nieuwe bronnen moeten aanbo ren niet alleen in het duingebied, om dat daar de kans bestaat dat er zout water wordt opgepompt. Nu zult u zeggen, als je maar precies doet, wat of er in het boek staat. Klinkt theoretisch fantastisch bemoedigend, maar wéét u nog van vroeger? Natuurlijk heeft u ook „mislukkelingen" verdonke remaand, al bleef de schroeilucht van karbonaadjes wel ijselijk lang in huis hangen, ondanks het feit, dat de keuken ramen wagenwijd open stonden. Je troost te je dan maar met de lijfregel: „man nen mogen wel alles éten, maar niet al les weten!" Nog beter ls natuurlijk, als de a.s bruid eerst onder het toeziend oog van moeder „kokkerelt. Gunt ze daar zich zelf de tijd niet voor, dan wordt het moei lijker. Natuurlijk slaat ze er zich dapper doorheen, maar toch zou het juist voor die vrouwtjes zo leuk zijn, ais iemand precies vertelde, hóe of zij het menu van de dag dan klaar moeten maken Een gezelige huisvrouw, die ook eerst die angsten van aanbranden en verpie teren gekend heeft en die nu, puttend uit ruime ervaring, die vrouwtjes tot all round keukenprinsessen maken. De tijd kan ook nog zo modern zijn: één ding is hetzelfde gebleven, door alle jaren heen. De naam huisvrouw vei- dien je dan pas, als manlief des avonds tevreden zijn mond met het servet afveegt en zegt: „Dat heeft me weer prima gesmaakt". In de allereerste dagen zégt hij tegen zijn jonge gade. dat ze heerlijk gekookt heeft, of het nu cement was of klei! Maar wat later komt het er echt op aan. Het is daarom maar te hopen, dat dat telefoonnummer ook in ons land straks te bellen is. Al is het alleen maar voor die zwoegende nieuw bakken huisvrouwtjes De nieuwe boormachine heeft een vol- van de boormachine geheel moest afwij- komen nieuw type motor, die zijn energie ken van de conventionele constructies ontvangt van een aantal zich in het hand vat bevindende kleine accumulatoren, die met behulp van een kleine laadinrichting geladen kunnen worden en pas na een zeer lang gebruik moeten worden ver nieuwd. Proeven hebben aangetoond, dat met de boormachine minstens 7 gaten van V>" in 2 cm dik hout geboord kunnen worden, voordat de batterijen met behulp van een eenvoudige laadinrichting geladen moeten worden. Dit laden kan 400 maal herhaald worden, zodat met één stel batterijen minstens 30.000 V gaten kunnen worden geboord. Het opladen kan, indien nodig, in 5 uur gebeuren, zodat de boormachine steeds weer snel voor gebruik gereed ge maakt kan worden. De boorgiachine is volledig gesloten, zodat vervuiling uitgesloten is Bovendien is de motor opvallend geruisloos, bestand tegen schokken en kan niet verbranden. Bij de ontwikkeling van deze boor machine was het voornaamste probleem een compacte en zeer sterke energiebron tc vinden. Black Decker is erin geslaagd daarvoor een power-cell" te ontwikke len. die aan alle te stellen eisen voldoet. Het is te begrijpen, dat de reconstructie (Van onze sportredactie) Pint"1"' EINDHOVEN, 29 juli. De vense ere-divlsieclub P.S.V. censtemming bereikt met de 1 y Southend United over een transfer de 28-jarige Gordon Nutt, die 5 ja»* de linksbuitenplaats bezette vot"- -l'/.O1 Londense Arsenal en het laatste -y, speelde voor Southend United. hoopt door het aantrekken van Nutt een oplossing gevonden te voor het probleem: „de bezetting linksbuitenplaats." De transfersom s bekend gemaakt. Gordon Nutt is werkzaam bij de ee« eJ> televisie. Hij zal zo spoedig moge Ui* V' Eindhoven aanvaardeh-, 0p zal in een lichtwedsti J .y, functie tn Engelsman zal in een ucniwt»"- j,g. 5 augustus voor P.S.V. debuteren- j,3- rfl' Alles is bij deze boormachine anders en verschillende contructiedetails kunnen om begrijpelijke redenen nog niet gepu bliceerd worden. Deze boormachine, de eerste kabelloze machine ter wereld, kan overal gebruikt worden waar geen spanning ter beschik king staat, op de boerderij, midden in het bos, aan boord, op het dak (b.v. voor het plaatsen van TV-antennes), kortom het toepassingsgebied is onbeperkt. Het ligt in het geheel niet in de bedoe ling met dit type de gebruikelijke boor machines te vervangm, doch dit type dient alleen als een zeer welkome aan vulling op de normale uitvoeringen. De kabelloze boormachine zal pas In het begin van het volgende jaar op de Nederlandse markt gebracht kunnen wor den. speelt dan tegen da Israëlische tfo0r" pioensploeg „Hapoel" uit Tel-Aviv .0ris heeft de Eindhovense ploeg de amateurspeler Lambert Maassenv0y«' UNA (Zeclst) gecontracteerd. De 3jrr dige lijst van P.S.V.-transfers '"'The»1 j getrokken, doelman Ger Bals ti,-lït)°.1' verdediger. Harrie Swanenberg dia), voorspelers, Tini van Oscb Vftii', Pierre Kerkhoffs (SC. Enschede'- .yi* Pijs (Valk) Gordon Nutt <S"U grid' United). Peter Kemper 'Lenig e (jh'e' Den Haag), en Lambert Maassen Zeeist). P.S.V. verkocht Coen Dillen. !?salyj]!i? mondia. Eugene Rensen naar NEC.„e<Ne de Honrl naar NEC Jan van den „e naar VVV en Piet Kruiver naar Rossi Vicenza (Italië). LONDEN, 29 juli sters zijn opgenomen in de Nederlandse ploeg, welke op donderdag 24 en „ji 25 augustus in het 55 yards van Blackpool in een dameswedstr ^j* gen de Amerikaanse zwemsters zal ROTTERDAM 29 juli. Vrijdag a.s. komen met de „Groote Beer" 33 Neder landse jongeren terug, die een bezoek van een jaar aan de Verenigde Staten nebben gebracht. Het schip wordt in de ochtend uren te Rotterdam verwacht. De Neder landers zijn een jaar opgenomen geweest in een Amerikaans gezin en hebben in deze periode een Amerikaanse school be zocht. Zij werden allen door president Kennedy ontvangen. Op 11 augustus vertrekt een nieuwe groep jongelui naar Amerika. KEULEN De Westduitse luchtvaart maatschappij Lufthansa heeft meegedeeld o zij in de eerste vijf maanden van dit jaar 487.000 passagiers heeft vervoerd, dat is 28 pet meer dan in dezelfde maanden van vorig jaar. Het aantal vluchten is met 50 pet toe genomen. Het postvervoer steeg met 20 pc' en het vrachtvervoer met 57 pet. (Van onze verslaggever) FOLKESTONE, 29 juli Vanmorgen om negen uur zijn de zeesleper „Gele Zee" onder kapitein J. Bruins en de Europoortsleepboot „Schouwenbank" on der kapitein C. Koning van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst uit de haven van Dover vertrokken naar Folke stone. Indien de weersomstandigheden gunstig blijven zal men omstreeks 12 uur proberen het gigantische geraamte uit dc haven Folkestone te slepen. Zoals bekend, zal dit geraamte vervol gens voor de kust van Dungeness worden afgezonken en dan verder worden atge bouwd tot water-inlaat. Het is een klein onderdeel van een elektrische centrale, aangedreven door atoomkracht, die de Engelsen op de kust bouwen. De leiding van het sleeptransport, dat door ondiep water, de smalle havenin gang en de instabiliteit van het gevaarte een bijzonder spectaculair en riskant ka rakter heeft, berust bij de heer A. Vink. bedrijfsdirecteur van Leen Smit. Eerst zal men met vier stalen kabels en met vier winches het gevaarte tot in de havenmond brengen. Vervolgens neemt de „Schouwenbank" de sleep over en in diep water zal de „Gele Zee" een woordje gaan meespreken. (Ö- <G>' «itiP Het Europese team is door de co c,r sie van de Briste zwembond als pi"' mengesteld: 110 yards vrije aef' na Wilkinson (G.B.) en Adrie L» (Ned.) 440 yards vrije slag: N. Rae en Jane Cederqvist (Zweden) A 220 yards schoolslag: Anita Lonsbr (G.B.) en Betty Heukels (Ned.) 110 yards schoolslag: A. Tunrbid en Betty Heukels (Ned.) 110 yards rugslag: Margaret (G.B.) en Ria van Velsen (Ned-! 220 yards rugslag: Margaret Ed'v (G.B.) en Ria van Velsen (Ned.) 110 yards vlinderslag: L. Greeh en Marianne Heemskerk (Ned-' .„yi8 22!: yards Vlinderslag: Heemskerk (Ned.). Voor dit nU is slechts een zwemster aangewez® 440 yards wisselslag persoonlijk' yS1' garet Edwards (G.B.) en Ma slag estpiei\. Diana Wilkinson (G.B.), Ifl-' Cockie Gastelaars (Ned.), Adn terie (Ned.) en Jane Cederqvist lS|S» Voor de 4 x 110 yards estafette staan drie Nederlandse yeisy sters op de nominatie. Ria van iv'i'1* (rugslag) en Marianne Heemskerk -p.» derslag), terwij) men voor de vr" \J'( een keuze zal maken tussen Adr'e terie of de Britse Diana Wilkinson- jpt de schoolslag in deze estafette is de se Anita Lonsbrough aangewezen^^ Heemskerk (Ned.). 4 x 110 yards vrije Horizontaal: 1 bloem 6 episch gedicht, 12 ver harde huid, 14 trots, 15 zonnegod, 17 voorzetsel 13 opening. 20 voedsel 21 voornaamwoord, 2? vogel, 24 geen sterve- (jng, 27 dorp in Gelde' land, 23 dierenverblijf 30 academische titel. 3! naschrift, 32 stad in Rusland, 33 predikan;. 34 landbouwwerktuig, 36 Brabants stadje, 38 voorzetsel, 39 riviertje, 40 drank, 42 dat zij zo 44 staaf, 45 verheven. 46 keurig, 48 plezier, 50 hoogte, 53 familielid. 55 telwoord, 56 indien, 58 onbekende, 59 losplaats 60 haven in Arabië, 62 gewicht, 63 zoogdier, 65 hoeveelheid, 67 getal. 68 deel van de week, 71 diepte, 72 plaatsbepa ling, 73 bergplaats. 74 pausennaam, 75 voer tuig, 77 lidwoord, 78 staat in Amerika, 80 vogel, 82 meubelstuk, 83 wapen. Verticaal: 1 deel van een huis, 2 zangnoot, 3 mand, 4 geestdrift, 5 deeJ van de bijbel, 7 klaar, 8 melodie, 9 ge steente 10 voertuig, 11 weinigen, 13 toiletartikel, 16 krijgsgod, 18 metaal, 19 schuin toelopend, 21 denkbeeld, 29 spil, 25 hetzelfde 26 vervoermaatschappij, 27 bijwoord, 29 stad in Irak, 32 gat. 35 voornaamwoord, 37 wapen, 38 voor zetsel, 40 bovenste deel, 41 loot, 42 berg. 43 troefkaart, 47 paardrijdster, 49 maat, 51 voegwoord, 52 burcht, 54 stand, 56 meer in Azië, 57 Indisch voer tuig, 59 temperatuur. 61 muzieknoot, 62 bevel, 64 dierengeluid, 66 eerwaarde vader, 63 tijding, 69 lichaamsdeel, 70 vogel, 73 produktiviteit, 76 tocht, 78 familielid, 79 stad uit de oudheid. 80 zangnoot, 81 rivier in Italië. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puz zel-rubriek kan niet gecorrespondeerd worden. ZWALUWLAAN 101 - KETHEL (gem. Schiedam) TEL. 65325 OrEN EEN REKENING BIJ DE BOERENLEENBANK Openingstijden: maandag t.m- vrijdag van 9-12 en 1-4 uur. Vrijdagavond van 6-8 uur. VOOR AL UW BANKZAKEN WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 yi«Z_ De oplossing van de combinatie puzzel, die verleden week geplaatst is, luidt: stormweer-weerwolf, vooral- altijd, radar-armoe, katrol-roltrap, rage-gebod, weleer-eerbaar, jachthoorn hoornvlies, grimas-askruis, zelfkant kantoor, veertien-tiental, drankwet wetboek, stroom(p)-om(p)zet, strijdros- roskam, heildronk-dronkaard, aster- terecht, walvis-vismarkt, karaf afspraak, weerlicht-lichtpunt, schiet lood-loodwit, beleg-egaal, wanneer- neerslag, zweepslag-slagwerk, oogpunt puntbaard, kaal-alarm, koolas-astrant, kletsnat-natuur, misdaad-daadzaak, be- derf-erfpacht, reerug-rugzak, wetsteen steenslag. Het spreekwoord is: Waar wordt vallen spaanders. gehakt De prijs is deze keer voor de heer C. A. Vollebregt, Marconistraat 55, Schiedam. Het postwisseltje wordt ge stuurd. l!liif!i;illl!lill||ll!l!|i|||!f!l!lll!IIIIIIIM!!!!lii|lll!ll!!:!i!' Bijna voor de halve prijs innen wij de huishuren incasso's e.d. Billijk tarief. Vlugger afrekening Grote partijen speciale pr. Des gewenst via elke bank. Alle fi nancieringen, ook buiten Dor- rlrccht. Geheimhouding verze kerd. Inlichtingen gaarne door Incassokantoor De Toekomst, postbus 27. Dordrecht. Te koop: 4 pers. caravan. Kris pij nsewee 277, Dordrecht, telef. 1328.I Jongedame, leeft. 26 jr. voorzien van goede gctuigschr. b.z.a. als hulp in dc huish. Brieven onder no. DR. 296 aan het bur. v.d. bl. Tc koop een handnaaimachine, i.z.g.st.. /i30,-. Wouwstraat 33 (Vogelbuurt), Kiosk Voorstraat 185. Dordrecht Overheerlijk loempia's. Nasi- gorengbaUen en patat. Tot des nachts één uur geopend. Kiosk Voorstraat 185 Dordrecht, j Wie onze croquetten éénmaal kent wil nimmer andere, is ver wend. Cor Snijders, Kiosk Voorstraat 185. Dordrecht, Heerlijke patat, Cor Snijders Dinsdag gesloten. Op alle ande re dagen tot 's nachts één uur. ROEI- en VJSBOTEN. Kano's, enz. v.a, 129. STALEN BO TEN 3' '2 m. compl. 239.- 4 m. 329,- Plastic zeilb. 3.15 m. 795,-. B.b.-motoren. Gratis prosp. ..DEKABO" De Costa- laan 104. Rijswijk. Z. H. tel. 070- 633260 Werf: J. Thijssenweg 8, bij Hoornbrug. AANGEBODEN maat 38-40. Prijs nader overeen te komen. Bevragen: Vlaardinger- dijk 326. Hij laat U nooit ln de steek. Zelfs niet ln moeilijke omstandigheden. Hij heeft U veel te geven en vraagt toch zo weinig terug. Wie hij ts? U zou beslist niet buiten hem kunnen. Zijn trouwe komst betekent elke dag opnieut» berichten uit alle hoeken der aarde, over allerlei onderwerpen, van politiek tot radio en broodbeleg toe. vraagt Vereiste: diploma MULO of daarmee gelijkgesteld onderwijs, Vereiste; diploma typen. Leeftijd voor a en b tot 30 jaar. Bei bij levensmoeilijkheden en andere noden de Telefonische Hulpdienst. Het telefoonnummer 2 112 2 kunt u élke avond beT- len van 7 tot 11 uur. Zie óók de dagagenda van dit blacT Wordt één der duizend free lan ce (steno) typistes h.o. ..Bureau I Stenotyp" Groothandelsgebouw, A. 5. telef. 113150. - Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Telefoondistrict Rotterdam, Westblaak 5 te Rotterdam. Mondeling bij de afdeling Personeelszaken Westblaak 5 (3e verdieping). Telefonisch (010) 139440 toestel 460/461. d2 Een van onze medewerksters gaat ons wegens verhuizing over tijd verlaten. Wij zoeken nu een plaatsvervangster die belast zal den met de en de leiding over de andere 2 daarbij betrokken vrouwelijke employ' Dit werk wordt uitgevoerd met behulp van moderne machines. Vereist zijn: diploma MULO. Leeftijd ca. 23 jaar. Enige kennis van loonadministratie is gewenst. Verder hebben wij plaats voor een jongeman, die belast zal worden de Hij zal tevens in de toekomst de chef van de mechanische boekhoud''1, moeten kunnen vervangen. Vereist zijn: diploma MULO. minstens praktijkdiploma boekhouden militaire dienstplicht vervuld leeftijd 22—25 jaar. i Op onze modern georiënteerde afdelimr Administratie kunnen ook enkele be' worden geplaatst, die in 1961 hun diploma ULO hebben behaald ®n langstelling hebben voor een kantoorloopbaan. pfll" Belangstellenden worden uitgenodigd te schrijven aan de Centrale soneeldienst, postbus 455, Rotterdam. Heineken's Brouwerijen Nederland N.V <v

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 8