Kardinaal Alfrink priester van alle Hij wist zich gezonden tot de medemens in nood Ariëns tijden5 mm m Zelfs een wandelaar kan straks worden opgebeld Proef begint RITMEESTER volgend jaar JACOB MARIS-PRIJZEN IN DEN HAAG UITGEREIKT Verliefd op een De liefde is soms snel bekoeld! Instructieve brochure van de Nederlandse Consumentenbond V KOOPT U EEN HUIS? Trotse vader ©SHODa Mtmtock fy/t&lwWNC Twee doden bij botsing op kruising bij Brouwershaven HERDENKINGSPLECHTIGHEDEN IN MAARSSEN IV.S. konden de drukte aan Duitse in zee verdronken i SIMOFOON", NIEUW PTT-APPARAAT „Monster"-schilderij werd toegelaten KLM vliegt niet meer op Cuba AUGUSTUS 1961 11 Vóór alles priester Grote devotie <31 wmm Hé, ga jij een sigaar roken? DECOR iedere dikte, elke «iaat bouw- en meubelplaat - Vocht Heeft gezin. Vraagt veiligheid op de weg. Vrouw let op kleur en lijn. Vindt in SKODA: een degelijke wagen, comfort voor vijf personen, prettige kruissnelheid op ioo, top op 125 km per uur. Gunstig verbruik: i op 13 in de praktijk. Eigen stijl: sportieve bouw, keus uit tien kleuren. Tip voor hem (en haar) die SKODA willen zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT...? MET H.ENGLEBERT N.V. T.E. MAARSSEN, 7 aug. ,,Wat de Kerk vandaag meer dan ooit nodig heeft, zijn priesters, die in echte, eerlijke mede menselijkheid de wereld de boodschap van Gods liefde en genade brengen. Ariëns was zon priester Zouden we niet meuren ver nderstellen, dat in Gods glorie deze nood van de Kerk hen) bijzonder ter harte zal gaan? Daarom juist was het zo'n goede ge dachte, dat het Ariëns-comité de figuur van deze priester heeft willen verbin den met het gebed om priesterroepin gen. Wij willen priester Ariëns vragen, dat hij aan de Heer van de Kerk smeekt veel priesters, die hun priesterschap beleven in diezelfde geest van mede menselijkheid, zoals hjj het zelf heeft gedaan. En wij willen Ariëns vragen dat hij in bijzondere zorg zich iedere priester aantrekt, die in nood verkeert, iedere priester in teleurstelling, iedere priester in twijfel aan zijn werk of aan zijn roeping, iedere priester, die moeite heeft zijn priesterschap te blijven zien als een heilige opdracht in dienst van God en van de mensen". Zo sprak kardinaal Alfrink tijdens zijn predikatie onder de H. Mis die hjj gistermorgen in de kerk van het H. Hart van .Tezus, waarvan mgr. dr. Ariëns achttien jaar pastoor is geweest, pontificeerde Bij de jaarlijkse herden king van dierfs sterfdag. De kardinaal wees erop. dat het die oprechte mede menselijkheid is, waarmee Ariëns tot de mensen ging en die zijn priesterhart openstelde voor elke menselijke nood, waardoor hij de mensen blijft boeien en aantrekken. In de afgelopen week tijdens de retraite, die hy met de priesters van het aartsbisdom in het serftinarie Rü- senburg maakte werd de kardinaal eraan herinnerd, hoe dit seminarie in de eerste eeuwen van zijn bestaan twee priesters heeft voortgebracht, van wie wij redelijkerwijze mogen hopen, dat zij ooit als heiligen mogen worden vereerd. De eerste is mgr. Hamer, die na dé voltooiing van zijn studies in Rij- senburg naar de missie in China is ver trokken en in 1900 daar een gruwaüjkc marteldood stierf in de opstand van de Boksers. Naast deze bisschop, belijder en martelaar, staat de tengere figuur van de dienaar Gods, Alfons Ariëns priester en pastoor. Eerst na lang aarzelen is de kardi naal in 1958 overgegaan tot de instal latie van de rechtbank voor het voe ren van het proces ter zaligverkla ring van Ariëns. ,,Het ligt niet in onze volksaard gemakkelijk iemand tot een ..heilige" te stempelen. Ons perfecti onistisch denken laat in dergelijke gevallen weinig ruimte voor mense lijke tekortkomingen en schaduwplek ken. En anderzijds is het misschien ons kléin-burgerlijk denken, dat juist bij grote mensen met een zekere gre tigheid speurt en zoekt naar klein- menselijke karaktertrekken en men selijk falen. Maar de grote en sterke aandrang van zeer velen in het land heeft mij tenslotte niet langer kunnen doen wachten"', aldus mgr. Alfrmk. Na drie jaren heeft de diocesane rechtbank zijn taak bijna volbracht. Er zijn 67 zittingen gehouden en daarin werden 91 getuigen gehoord. In het ma teriaal, dat, vertaald, naar Rome zal worden gezonden, is vooral de figuur van de priester met al zijn aspecten en facetten naar voren gekomen. Het priesterschap vormt de verklaring van zijn persoonlijkheid en van al zijn acti viteiten. Ariëns was vóór alles priester. Iedere maatschappelijke en geestelijke nood van zijn dagen vond in zijn men senhart en in zijn priesterhart weer klank en gehoor. Natuurlijk waren de sociale activi teiten van deze priester tijdgebonden. Het is juist in de komende maand sep tember 75 jaar geleden, dat Ariëns als jong kapelaan in Enschede met zijn so ciale activiteiten begon. Wanneer men dan ook pastoor Ariëns als exempel van een priesterleven of als een voorbeeld van sociale activiteit naar voren zou willen schuiven, kan het er niet om gaan" zo vervolgde de kardinaal ,,zijn sociale ac tiviteit zonder meer in deze tijd te ko piëren. Het gaat om datgene wat by Ariëns de ondergrond vormde van zyn werk, de ondergrond van zijn rusteloos heen en weer trekken, van zijn altijd weer zoeken naar nieuwe wegen, van zijn gegrepen worden door iedere men selijke nood en van zijn zorg voor iede re mens, die hij ontmoette en op een of andere manier in nood zag. Deze ondergrond was niets anders dan de intense beleving van zijn pries terschap, het zich gezonden weten door de Heer om aan de mens in nood Gods liefde te brengen, de waarheid en het geluk. Hierin is Ariëns van alle tijden, omdat deze beleving van zijn priester zijn de kern van alle priesterschap raakt. Zo is Aricns een wegwijzer ook voor de priester van vandaag. En is dat juist niet datgene wat de moderne mens van vandaag in zijn priesters wil ontmoeten en van hen verwacht?" Men zou Ariëns tekort doen, wanneer men hem alleen maar zou willen zien als een sociaal werker. De kardinaal herinnerde aan de grote devotie van Ariëns bij het opdragen van de Mis, de zorgvuldige voorbereiding van zyn pre ken en zijn vurig gebed voor het taber nakel, waarbij hij de kracht vond om ook bjj teleurstelling en tegenwerking priester te blijven en als priester tot de mensen te gaan. Kardinaal Alfrink werd bij de pontifi cale H. Mis geassisteerd door pastoor I. P. J. Kaarsgaren uit Baarn als pres- byter-assistens. dr. J .C. J. M. Poell, econoom van het aartsbisdom en pater E. Lohman O.F.M. als troondiakens, terwijl dom H. Scheerman O.S.B. en kapelaan J. Schievels uit Almelo als di aken en subdiaken bij de H. Mis assi steerden. Op het priesterkoor bevond zich ook mgr. C. Kramer O.F.M., de uit China verdreven bisschop van Lianfu, voor zitter van de diocesane rechtbank voor hef zaligverklanngsproces, terwijl ver der o.a. aanwezig waren de kerk was geheel gevuld prof. dr. L. Ro gier, voorzitter van het Ariëns-comité, een afvaardiging van het verbondsbe- stuur van de K.A.B., met de voorzitter, de heer J. A. Middelhuis en de geeste lijke adviseur.,rector ,T. Doesburg, een deputatie van de Derde Orde van St. Franciscus, waarvan Ariëns lid was, bekende figuren van de katholieke drankbestrijding en vereerders uit Twente. Velen, onder wie ook de kardinaal, hebben een bezoek gebracht aan het graf van Ariëns, dat zich op enige af stand bevindt op de begraafplaats ,,Be- resteijn" aan de oude weg naar Amster dam. Op de gisteren gehouden dr. Alfons Ariënsdag was kardinaal Alfrink (mid den) een der velen, die een ogenblik neerknielden bij het graf van de sociale priester. Links mgr. A. M._ Jansen, pas- Kramer O.F.M. (Advertentie) ■pjMKJgaHi 5 stuks 1.10 10 stuks 2.20 Ja, een ontdekking bij mijn winkelier Decor een sigaar zó licht, geurig en fris dat hij precies past bij wat ik gewend was te roken. Een welkome afwisseling. Wat u ook rookt, neem er voor afwisseling een Decor bij. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 aug. P.T.T. zal vol gend jaar een proef nemen met een bijzonder, nieuw apparaat, waarmee het mogelijk zal zijn zelfs personen die zich op de meest afgelegen plaatsen bevinden draadloos boodschappen over te brengen door hen gewoon op te bel len. Mensen die altijd bereikbaar willen blijven een boswachter midden in de duinen, een arts t,ijdens\ zijn route, een sleepbootkapitein op zijn schip, een ver tegenwoordiger op de grote weg zul len zich hiervoor in het bezit moeten stellen van een ontvangapparaatje, do simofoon, dat ook in draagbare vorm wordt uitgevoerd. Het wordt een klein kastje van nog geen vijf kilo zwaar. De simofoon („Signaleren aan MO- biele gebruiker dat men hem per tele- FOON contact wordt gezocht") kan in auto of boot worden geplaatst. Een groot verschil met de reeds langer in gebruik zijnde mobilofoon is, dat deze niet op een andere wijze is te gebrui ken. De simofoon, die in tegenstelling met de mobilofoon een vrijwel onbe perkte reikwijdte heeft, kan echter niet worden gebruikt om te spreken. Men zal daarvoor een telefoon in de omge ving moeten zoeken. Wanneer een telefoonabonnee de bezitter van een simofoon wil berei ken kan hij hem opbellen mits hij zijn nummer weet. Het ontvangapparaat zal bij een oproep beginnen te zoemen, terwijl er tevens een lampje begint te branden. Er zal dan een code door komen, met betrekking tot een van tevoren gemaakte afspraak met de gene die opbelt. De op deze manier overgebrachte boodschap kan zijn dat de betrokkene zijn huis of zijn zaak moet opbellen, dat hij naar een be paalde relatie moet gaan of dat een afgesproken ontmoeting niet zal door gaan. Er is slechts één geval waarin de mededeling niet op de simofoon zieht baar wordt: wanneer de opgeroepe» abonnee in een tunnel of onder een duet rijdt. De boodschap zal echter tijd vijftien seconden later worden haald. Is de betrokkene op het blik van oproep niet bij het apparaa dan zal hij toch later kunnen zien hij is opgeroepen, doordat het licht) is blijven branden. In het P.T.T.-nieuws,, waarin deï® nieuwe dienstverlening uit de doeke wordt gedaan, wijst men nog ?j een andere toepassingsmogelijkheid namelijk voor waakdiensten, alarm®] ringsdoeleinden en brand weer veil's] heidsmaatregelcn. Men denkt bijvoo»" beeld aan brandweerfunctionarissen buiten de diensturen toch beschikbar moeten zijn en nu niet meer aan hu gebonden behoeven te zijn. De proef z" worden genomen met vijftig "ee'* nemers. In 1963 hoopt men met de n°r' male dienst te beginnen, waarbij maximum aantal abonnees van ful" vijftigduizend zal kunnen worden ing®" schreven. UTRECHT, 7 aug. De Nederland se Spoorwegen hebben zaterdag en zon dag de grote toeloop van reizigers, voor een goed deel gevormd door van hun vakantie terugkerende arbeiders in de bouwvakken, woonachtig bo ven de Moerdijk behoorlijk kunnen verwerken. Zij zijn allen met de verlangde trei nen vervoerd, zodat geen groepen rei zigers op de perrons moesten achter blyven, omdat de treinen stampvol waren, zoals veertien dagen geleden, toen de vakantie in de bouwvakken in ging. In Zuid-Limburg heerste eenzelfde drukte als vorige week, toen de colle ga's van benéden de grote rivieren met verlof gingen en in Eindhoven is het een van de drukste zaterdagen van het jaar geweest. In overig Nederland was het echter minder druk dan vorige we ken. Door het inleggen van acht extra- treinen op zaterdag en het laten lopen van enkele volgtrcinen hebben de N.S. de stoot behoorlijk kunnen opvangen. De treinenloop was ook vrij regelmatig en op enkele baanvakken slaagde men erin treinen, die over tijd vertrokken het verlies te doen inhalen door extra snel te rijden. De dag van gisteren kenmerkte zich als vry rustig, maai' tegen de avond waren er aanmerkelijk meer reizigers, van wie velen uit Zuid-Limburg kwa men. Opvallend is de drukke bezetting van treinen uit Duitsland geweest. 9 (Advertentie) mm ZANDVOORT, 7 aug. Gistermid dag is de negentienjarige Maria Schip pers uit Ophoren (Duitsland) hier bjj liet baden in zee verdronken. Zij werd door een golf omgegooid en kwam niet meer boven. Enige minuten later spoel de het stoffelijk overschot op het noor delijk strand aan. Kunstmatige adem haling mocht toen niet meer baten. NOORDWIJK Gistermorgen is hier het stoffelijk overschot aangespoeld van de 24-jarige P. J. van den Haak uit Den Haag die sinds maandagmiddag werd vermist. Hij was in zee bij Kijkduin gaan baden in gezelschap van zijn zusje en een vriend. Dezen gingen naar huis, ter- wiil hij nog in zee was. Toen hij enige uren later nog niet thuis was, is een onderzoek ingesteld; de P°ntie vond toen slechts de kleren van de bader. DEN HAAG De politie heeft vrij dagmiddag het stoffelijk overschot van een pasgeboren meisje uit het water by de Conradkade gehaald. De P"'itie neemt aan dat het kind met opzet om het leven is gebracht; er is sectic ver richt maar het resultaat is nog niet be- ele woningzoekenden, die er vroe ger niet over zouden hebben ge- prakkezeerd een huis te kopen, worden door het ontbreken van geschikte huurhuizen thans gedreven in de richting van bouwen en kopen. Men begeeft zich daarmee echter op een on bekend terrein, dat vol ligt met de spreekwoordelijke voetangels en klem men. Voor een deel van dit terrein, namelijk het kopen van een bestaand eengezinshuis, kunnen belanghebben den nu te rade gaan bij een goede gids: de Nederlandse Consumentenbond heeft zo pas een brochure van eet dertigtal pagina's doen verschijnen, waarin dr. ir. R. M. M. Oberman de leek, die bij de kooponderhandelingen psycholo gisch in het nadeel is, duidelijke wen ken voor de aankoop geeft. Bedenk, dat u misschien maar eens in uw leven een huis zult kopen en dat met een som gelds, die in de regel met veel moeite en zorgen bijeen is ge bracht, zo zegt de auteur; het is dus wel zaak goed uit te kijken voor men een bepaald object kiest. Het komt voor, dat mensen „verliefd" worden op een huis, alleen al op de uitwendige vorm, maar kan die liefde ook op het tweede en derde gezicht stand houden als men in dat huis 's morgens steeds vroeg gewekt wordt doo" lawaai uit de omgeving; als men in een vrijstaand huis, dat van vier kanten wordt afge koeld stevige brandstofrekeningen krijgt'; als men geen acl.teruitgang heeft en later het recht van uitpad moet ko pen enz. enz.? Het feit, dat een huis „onder archi tectuur" werd gebouwd, biedt nog niet altijd de garantie van goede bouw kundige en technische kwaliteiten. De architect heeft de bouw van zijn schep ping niet voortdurend kunnen bewa ken Men weet niet wat er gedurende de bouw is gebeurd. Men kan naar de mening van dr. Oberman, ook niet spreken van „goede vooroorlogse of „slechte naoorlogse" bouw. Zowel voor de oorlog als daarna is er en goed èn. slecht gebouwd. Bouwplaten (hard board en zacht board)waarmee thans nogal eens gewerkt wordt, behoeven niet als surrogaat te worden gezien, maar mogen gelden als serieuze bouw materialen, waarmee verantwoorde constructies mogelijk zijn. De auteur wijst er op, dat een ge deeltelijk boven een sloot of een der gelijke watergang gebouwd huis vaak een niet te keren zakking van de fun datie gaat vertonen. Soms vertoont een huis pas op vrij lange termijn zakkin gen; hiervan kunnen niet alleen huizen op paalfunderingen, doch ook op zand grond gefundeerde huizen last hebben. Dit kan gemakkelijk bij inspectie opge merkt worden: er zyn dan scheuren te vinden of pas herstelde muren. Sprekend over de waterdichtheid geeft dr. Oberman de waarschuwing, dat het ontbreken van vochtsporen in de kel der nog geen garantie biedt dat de zaak op dit punt in orde is. De toestand van de keldermuren in het winterseizoen is ken betekenen een aanzienlijke depre ciatie omdat herstel meestal vrij gro te kosten met zich zal brengen. De toe stand van het stucwerk op de binnen muren kan gemakkelijk worden gecon troleerd door er met een hard voor werp op te tikken. Men hoort aan het geluid of het stucwerk vast, dan wel los op de muur zit. De brochure behandelt voorts de voor- en nadelen van houten en stalen ra men, de ligging van gangen en kamers ten opzichte van elkaar (dit mede in verband met geluiden van de buren), de mogelijke kwaliteiten en gebreken van platte daken, pannendaken en rie ten daken, de plaatsing van dc schoor stenen enz. enz. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de centrale ver warming, de elektrische installatie, het sanitair en de gasinstallatie. Tenslot te komen in een apart hoofdstukje de financiële en administratieve kwesties, die zich bij de aankoop van een huis voordoen, ter sprake. In een kort bestek geeft dr. Ober man aldus een zeer instructief overzicht. De enige bedenking, die men zou kun- eigenlijk de enige betrouwbare maat staf. Het is doorgaans niet gemakkelijk een lekkende kelder waterdicht te krij gen omdat het grondwater zich met een niet aflatende druk door de nauwe en vaak kron -lige lekwegen perst, welke lekwegen niet zonder meer met stoppen de middelen kunnen worden afgesloten. Het kopen van een huis met een lek kende kelder is dan ook af te raden. Er worden soms geruststellende verkla ringen omtrent de mogelijkheden van herstel gegeven, doch men moet dan maar eens vragen waarom de huidige eigenaar de gewenste voorzieningen niet heeft getroffen. Een vrij vaak voorkomend onaange naam verschijnsel is het doorslaan van muren. Wanneer de vochtdoorslag zijn oorzaak vindt in de poreusheid van de stenen maar het is moeilijk te consta teren of dit alleen de oorzaak is dan behoeft men de zaak niet te ernstig aan te zien; er zijn tegenwoordig vrij af doende middelen om dit doorslaan te doen ophouden. Het metselwerk van een huis mag uitwendig geen scheuren of sporen van verwering vertonen; dergelijke gebre- nen maken (een bedenking, die echter niet de auteur van dit geschrift regar deert) is, dat bij de huidige verhou dingen op de woningmarkt de adspiranl- koper van een huis niet zelden de tijd ontbreekt voor een zo grondige inspec tie als wenselijk zou zijn. Terwijl men zicb door een deskundige laat voor lichten over massieve muren of spouw muren, over de schoorsteenkanalen of de toestand van het dak, kan het ge beuren, dat het begeerde huis inmid dels wordt verkocht aan een andere gegadigde. Er zijn delen van ons land, waar de huizen als ze niet te duur zijn en dat begrip vertoont een verbazing wekkende elasticiteit wat men noemt wegvliegen. Het gaat soms nogal wild toe op de woningmarkt. Maar misschien leidt de populaire voorlichting van de Nederlandse Consumentenbond er toe, dat ook de luchthartige er voortaan toch eerst maar eens een nachtje over zal slapen voor hij besluit tot de aan- (Van een verslaggever) DEN HAAG, 7 augustus De jaar lijks terugkerende Jacob Marisprijzen der Gemeente 's-Gravenhage zijn zater dagmiddag in (1e Pulchri Studio aan het Lange Voorhout (loor de Haagse wethou der van Onderwijs en Kunstzaken, de lieer J. van Zwijndregt, uitgereikt. In de sector van de schilderkunst don gen slechts 198 schilderijen van de 486 in gezonden werken mee naar een prijs. De jury was als volgt samengesteld: dra. v. Bakker-Hefting (oud-directrice van de Dienst voor Schone Kunsten)de kunst schilders Han van Dam en W. Minder- man drs. R. W. D. Oxenaar (conserva tor Kröller-MiiUer) en R. E. Penning, kunstrecensent. Eenstemmig was men van mening- dat .Twistende man en vrouw" van Co Westerik boven alle ingezonden wer ken blijk geeft van een wel zeer inner lijke, obsederende wereld, die als beeld een maximale suggestie heeft gekre gen. Daarom is dit schilderij bekroond met de prijs voor de Schilderkunst 1961. In deze laatste sector zijn ook twee materiaalprijzen uitgereikt; een aan Nora van der Flier voor haar poëti sche en fijnzinnige doek: „Strandge zicht" en een aan Piet Fratermans „Stilleven met kastje". De Jacob Marjsprys voor de Grafische kunst werd toegekend aan H. Berserik voor zijn ets met aquatint: „Atelier", deze ets getuigt inderdaad van een groot technisch kunnen en beeldend vermo gen. Het resultaat is een bijzonder gave ets. Ook hierna zijn twee materiaalprij zen uitgereikt, respectievelijk een aan A. Verhoog voor zijn kleurenlitho „Rode Aarde", waarin een boeiend samenspel is te zien tussen het figuratieve en het abstracte, en een aan Toon Wegner's in loogdruktechniek in kleuren uitgevoer de „Mixer" (afsluitwerken Vrouwepol der), een ingewikkeld onderwerp, dat op aantrekkelijke wijze is verbeeld. Ook de Jacob Marisprijs voor de teken kunst telt dit jaar een hooldprys en twee materiaalprijzen. De jury heeft niet anders kunnen besluiten dan ook in dit geval aan Westerik de plaats te ge ven, die hem naar haar mening toekomt en hem de prijs voor tekenkunst 1961 toe te kennen voor zijn pen- en penseel tekening „Man met sleutel". Dit is een uitzonderlijke situatie, die er op wijst dat de alleszins competente jury zich door geen ander motief laat leiden dan door verdienstelijkheid van elk werkstuk op zich. De potloodtekening „Zonnepaar den" van Aart van den IJssel em „Tor so" van G. van Ochten kwamen voor de materiaalprijzen voor de tekenkunst in aanmerking. Opmerkelijk is, dat er inzendingen ont breken van in de Haagse kunstenaars wereld bekende figuren. Maar dit in aan merking genomen, aldus de jury, is liet niveau zeker niet onrepresentatief voor wat de Haagse beeldende kunst kan bie den. Uit de toekenning van de prijzen zal het iedere belangstellende opvallen, dat de abstracte kunst niet zo krachtig Co Westerik (rechts), winnaar van de Jacob Marisprijs 1961 voor teken- en schilderkunst, tezamen met Herman Ber serik, die de prijs voor grafische kunst verwierf, voor het bekroonde schilderij „Twistende man en vrouw". Zo'n „Haagse Salon" is een belevenis op zich. Al zal er dit jaar niet zo'n dei ning rondom de toekenning van de prij zen ontstaan als bijvoorbeeld in 1958 toen een tekening van W. Hussem na de be kroning een storm van kritiek oogstte bij kunstenaars en kunstminnenden, een rondgang door de salon van dit jaar kan de bezoeker soms toch verbaasd doen staan. Zo hangt daar, buiten mededinging overigens, een monsterschilderij „De Collaborateurs" genaamd, waarop 28 Haagse kunstenaars ieder eén zelfpor tret hebben geschilderd. Deze combi natie van portretten van een zo groot aan+al schilders, gemaakt tot één werk achtte de jury een bijzondere bijdra ge aan de tentoonstelling. Het is een uniek doek, dat alle kans maakt een historisch schilderij te worden. Dit is echt een kwestie van „alles of niets" geweest voor de commissie, die over de toelating van de schilderijen tot de expositie moest beslissen. Dan is het opvallend, hoe in verhouding tot de fi guratieve kunst de non-figuratieve wat aantal en niveau betreft in de minderheid zijn. Advertentie complect met verwa aiing, rolhoet, slaapban ken, enz. f 5495.— e uitstekende onderdelen- voorziening e meer dan 60 dealers in Nederland Thcresiastraat 145, Den Haag Tel. 070-713903* DEALERS: GOOSEN, Rotterdam N. Binnenw. 311, tel. 33546 Gar. BUGRA, Rotterdam Blankenb.str. 145, tel. 74319 NIEUWENHUIJZE, Rhoon Dorpsdijk 204, tel. 2729 Jac. VOS ZN., Dordrecht Steegoversloot 32, tel. 6131 Gar. Gebr. HOEKE, Delft Rotterd. weg 374, tel. 24132 Gar. KUIL, Vlaardingen Soendalaan 30, tel. 4279 LIMBORGH, Krimpen a/d L. Ooster Lekdijk 24, tel. 2933 DEN HAAG, 7 aug. Naar van <j® zijde van de KLM is meegedeeld,'']" dienst van deze maatschappij van Cura pao naar Aruba en Havana gestaan De dienst werd drie maal per week 8 vlogen. De zegsman van de KLM niet meedelen welke de reden voor dc7, stap is. (Advertentie) koop van een huis tegen een prijs, die ;s vertegenwoordigd als vroeger. er niet om liegt. De brochure „Koopt u een huis?" is verkrijgbaar bij het se cretariaat van de Nederlandse Consu mentenbond, lluygeustraat 27, Den Haag. In de reeks van prijzen is niet een non- figuratief opgenomen. Een prijs voor (le beeldhouwkunst is niet toegekend. Er werden in totaal 721 werken voor de tentoonstelt tg ,.De Haagse Salon 1961" ingezonden, waarvan er 306 tot de ten toonstelling Vjn oegelaten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG, 7 aug. Zaterdag middag zijn bij een botsing tussen een personenauto en een motor onder de gemeente Brouwershaven op Schouwen- Duiveland twee mensen 0111 het leven gekomen. De slachtoffers z(jn de 26-ja- rige motorrijder H. de Jonge uit Scha- rendijke en zijn 41-jarige dco-passa- giere, de weduwe E. A. van Wijngaar- den-Erkelens uit Sliedrecht. Het ongeval ontstond doordat de motorrijder op een kruispunt geen voor rang verleende aan een van rechts ko mende personenauto. De slachtoffers werden ernstig ge wond overgebracht naar het Zweedse Roode ICruisziekenhuis in Zierikzee waar zjj in de loop van de avond over leden. NIEUW WEERDINGE, De dertigjarige mevr. Hekman-Stahl uit Emracn is gisteravond door verbran ding om het leven gekomen, toen de auto, waarin zij en haar echtgenoot waren gezeten, door nog onbekende oorzaak tegen een boom reed en brand vloog. De bestuurder van de auto, de ''"U tigjarige expediteur H. Hekman, weL, uit de wagen geslingerd. Ernstig, .?%- niet levensgevaarlijk gewond, is ht) genomen in Jiet diaconessenzieken/1 ui bocj1* te Emmen. De auto is geheel brand. TILBURG Op de smalle en se tige Leyweg alhier is gisteravond ,e 22-jarige scooterrijder W. J. G. „jj Bruin om het leven gekomen, nadat door onbekende oorzaak frontaal botsing was gekomen met een Pe s\e nenauto. Zijn 18-jarige verloofde, achterop de scooter zat, is met hersenschudding opgenomen in een.,,ifl kenhuis. De bestuurder van de a werd licht gewond. -.9 MAASBRACHT Op rijksweg E is vannacht hier de 32-jarige J- b u£t rins uit Echt bij een aanrijding ornfic(5 leven gekomen. De man stak per 11 gIl de weg over en werd gegrepen door personenauto uit Geleen; hij was slag dood.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6